GLYCERINE YETZEEP Tandarts SWAAP POLAK, Extra fijne Hoofdkaas 0»giis-sHs8finki6edinB Per stuk 15 cent F. W. MARTIN, Groote Houtstraat 109 Telefoon 1273. Gemengd Nieuws EEN DIEVENBANK IN EEN MILLIONNAIRSWONING. Te Bakoe is door de politie Jn de woning van den bekenden million- nair Naglew, een bank van dieven ontdekt, welke gestolen waren be leende, oi voor een spotprijs opkocht en verder verhandelde. Tot haar cliéntèle behoorden uitsluitend die ven en oplichters. Een door da poli tie ingestelde huiszoeking bracht zoo- .veel materiaal aan het licht, dat een van de „directeuren" der bank ge arresteerd werd, terwijl de andere, die naar de jaarmarkt te Nisji ver trokken is, door de politie wordt ge zocht Onder de aandeelhouders der bank bevonden zich verscheidene misdadigers, die sinds langen tijd wegens doodslag achtervolgd wordeu, zoo meldt de Tel. ZWARE BRAND IN MASSASUCHETS. Salisbury Beach, in den slaat Mas- sachusets, is, (naar de Tel. meldt), voor een gedeelte in asch gelegd. Ze3 hotels, 150 huizen en een kerk wer den door de vlammen verwoest. Van de zes hotels, die afgebrand zijn, was het CusKinghotel, dat 300 kamers be vatte, het voornaamste. Ook het post kantoor en een groot warenhuis zijn een prooi der vlammen geworden. De brand ontstond bij een fotograaf en nam onmiddellijk grooto afmetingen aan, daar een groote hoeveelheid blik semlichtpoeder ontplofte, De aange richte schade wordt op dollar 200.000 geschat. ONTPLOFFING. In de fabriek van ontplofbare stof fen te Caldacano bij Bilbao heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij vijf vrouwen werden gedood. ZELFMOORD DOOR DYNAMIET. Te Bloomington, in den Amerikaan- schen staat Indiana, heeft (zoo meldt de Tel.) een werkman zichzelf, zijn vrouw en een zijner kinderen op vreeselijke wijze van het leven be roofd. Ontmoedigd en gedemorali seerd, omdat hij geen werk kon vin den, verschafte de man zich twee dy- namietpatronen, bevestigde er één aan zijn gordel en legde zich met zijn vrouw en een zijner dochtertjes op bed, waarna hij de lont aanstak. De ontploffing, die n^ volgde, was zoo hevig, dat-het geheele huis instortte. Van den arbeider en zijn dochter tje werden slechts de verstrooide le dematen teruggevonden. De vrouw was zoo ontzettend toegetakeld, dat er niet de minste hoop bestond haar in het leven te houden, terwijl twee andere dochtertjes van den zelfmoor denaar, die in een aangrenzend ver trek sliepen, eveneens doodelijk ge wond werden. Letteren en Kunst Het Tooneel FRASCATI-ENSEMBLE. „De Vrouw van den President", blijspel in drie bedrijven van Henne- quin en Véber. Een dolle Fransche klucht in het bekende Prot-genre met al de dwaze verwikkelingen en vergissingen, die fcr bij behooren. Deze klucht is In zijn soort de slechtste nieter komen een paar aardig gevonden scènetjes in Voor, zooals de liefdesverklaring van een Fransch jongmensch aan een En- gelsch sprekend meisje door bemid deling van een politie-tolk, welk too- neeltjc geestig werd gespeeld door Henri van Ees, A. Roemer en Annie van Ees; de laatste gaf onberispelijk uitgesproken Engelsch te hoorton. Cor Ruys als de eerbare president van een gerechtshof in de provincie, die door de verwikkelingen van het lot leelijk in de klem raakt, deed het publiek hartelijk lachenHenri Bron'dgeest wist beurtelings de waar digheid en de losheid van een minis ter, die voor zichzelf de zedelijkheids- wetien niet heeft uitgevonden, naar eisch te typeeren mevrouw Chrispïjn, als operette-zangeres, bewoog zich gemakkelijk over het tooneel en ging nergens over de schreef van beschaafd Spel. En dit was de deugd van de geheele voorstellinghet spel was niet ster ker gekruid dan het stuk aangaf. Juist daarom betreuren wij het, dat dit-gezelschap met zijn goede krach ten en een leider als Chrispijn Jr. zul ke stukken meent te moeten geven prikkellectuur op het tooneel, waar de kunst niets mee te maken heeft en niet mee gediend wordt. Meent te moeten geven, zeggen we, want 't komt ons voor, dat de heer Chrispijn. Lij eenig energiek zoeken, in de blijspelliteratuur genoeg stuk ken kan vinden van heel wat beter gehalte en die toch niet al te ver af staan van het genre, dat het publiek in don Frascali-schouwburg verwacht en verlangt. En, in die richting wer kend, zou hij langzamerhand moge lijk zijn publiek kunnen opvoeden tot een eenre, dat op hooger peil staat. „Het Café'tje" was een stap in de goede richting, en we gelooven niet dat het ensemble bij dat st.uk over ge brek aan belangstelling to klagen heeft gehad. ANNA VAN GOGH—KAULBACII. 4. 13. ld. aanvaarding geschenk voor Frans Halsmuseum. 5. Id. id. aankoop stukje grond Ja- cobij neetraat 6. Id. id verzoekschrift aid. Haarlem en Omstr. van de Maatschappij rot be vordering dor bouwkunst, subsidie ge velwedstrijd. 7. Id, id. afwijking art, 7, 1 a, Bouw verordening, bouw woonhuis I-Larmen janeweg E 3445. 8. Id. id. wijziging verordening gel delijk beheer gem. elektriciteitsbedrijf. 9. Id. id. wijziging verordening be noemingen enz. ambtenaren gem. lichtfabrieken. 10. Id. id. beschikbaarstelling schoollokalen voor de school voor vol wassenen. 11. Benoeming lid Commissie tram plannen (aftredmg-L. Modoo). 12. Id. id. id. in zake openbare lees zaal (Idem). 13. Voodrocht B. en W. benoeming onderwijzer school voor meer uitge bivïid lager onderwijs No. 2. 14. Id. id. id. onderwijzeres idem. 15. Id. id. id. id. school No. 5 Stadsnieuws GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 24 September 1913, des namiddags ten 1 1/2 ure, in de Statenzaal (Prinsen hof): De vojgendj zaken zullen aan do or de worden gesteld: 1. Mededeel ing en Ingekomen stuk ken: Verzoekschrift onderwijzer opl. school voor jongens en meisjes, om eervol ontslag. 2. Voorstc-l B. en W. vaststelling staat beschikking op post onvoorzie ne uitgaven dienst 1913, met rapport Commissie van bijstand in het beheer ider gemeente li namcië n. 3. Id. id. goedkeuring begrooting huisz. armen en stads armen en zle- Uitbroidingsplan. In verband met het ontwerp-uitbrei- d'ingspln.n voor gronden in Haarlem's noorderkwartier, verzoekt C. D. Coo- len in dit plan op te nemen een ver lenging van de President Steynstraat naar het zuiden, zijnde de eenige straat die in dit kwartier z. 1. voor uitbreiding alsnog in aanmerkiine komt. Tevens vestigt hij de aandacht op een kortoren verbindingsweg tus- schen Jansweg en Reguliersstraat. Voord rachten. Voor onderwijzer aan school 6 i: de volgende voordracht opgemaakt: 1. P. C. de Jongh, thans aan school 10, te Haarlem; 2. P. C. de Vries, te Terschelling; 3. H. C. Soch, te 's-Gra- ■enhage. Voordracht voor onderwijzeres aan een der 6 laagste klassen in de school voor m. u. 1. o., No. 2: No. 1. Mej. A. Samson, tto Bloemen- doal; 2. mej. W. Schreuder, te Haar lem; 3. rnej. J. de Haan, to Haarlem Personeel electr. bedrIjf. B. en W. stellen voor eenig meerder personeel aan te stellen, omdat de noodzakelijkheid daartoe gebleken is. In de verordening zal dan komen te staan, dat zooveel eerste klerken (sa laris f 900-1200) zooveel tweecle kler ken (salaris f 600-800) en zooveel gdltl- ophalers (salaris f 700-900) aangesteld kunnen worden als door den Raad op voorstel van B. en VV. bepaald wordt, dat een kantoorbediende aangesteld wordt op een jaarwedde van f 700-900 en een bode-geldophaler (salaris f 700- 900). Door den Directeur van het gemeen- te-olec t ricitei tsbed rij f is de aandacht •an B. en W. er op gevestigd, dat het bedrag ad f 2500.—, hetwelk, ingevolge art. 8 der verordeni na op 'het geldelijk beheer van dat bedrijf, aan kasgeld mag berusten order den boekhouder, le gering is. De te innen en te betalen bedragen overschrijden dikwijls die som. waar om de Directeur het gewenscht acht. genoemd bedrag te verhooren tot f 6000.—. B. en W. kunnen zich met dat denk beeld vereenigen. De sub-commissie van bijstand in het beheer der gemeente-lichtfabrie ken, is van oordeel, dat do door den boeöchoudor te stellen waarborg dan ook in dezelfde evenredigheid moet worden verhoogd. Aangezien uit deze verhooring voor den boekhouder meerdere kosten zou den voortvloeien, waarop bij diens a an steil ing niet is gerekend, wordt het door B. en W. billijk geacht, dat de gemeente deze meerdere kosten draagt. Zij doen daartoe dan ook het voor- steL Gevelwed strij'3. Door de afdeeling Haarlem en om streken van de maatschappij tot be vordering der lx-imvkunst is gevraagd haar een subsidie te verstrekken of oene medaille uit te loven voor eenen in dit jaar te houden gevelwedstrijd. Zooals uit het voorstel van B. en W. dd. 7 Mei 1907 blijkt, was dit college toen voor hot verkenen van eene bij drage uit de gemeentekas voor een ge lijk doeleinde. Hun gevoelen Is in dez.o niet gewij zigd. Toch mcenen B. en W., na de door den Raad in 1907 genomen beslissing geen vrijheid t"> hebban een gunstig praeadvies uit te brengen. Mitsdien voegen zij een afwijzend ontwerp-besluit bij dit verzoek. Ron w verordening. B. en W. stellen voor aan de N. V. Werf Hnbertina bij het bouwen van een woonhuis aan den Ilaxmenjans- weg, toe ti staar, af to wijken van het bepaalde bij art. 7 van de bouwver ordening. O n v oo r z 1 o n e u i t ga v e n. De financieele commissie adviseert tot goedkeuring van een staat tot ba- schikking uit den post voor onvoor ziene uitgaven, dienst 1913, tot een be drag van f 1179.71. t EEN NIEUWE BIOSCOOP. Weer een nieuw bioscoop-theater t 't Heet „Union" en is gevestigd Scho- terweg 49. Alzoo een bioscoop-theater voor het Scholerkwartier. „Union" is Zaterdagavond geopend. Alles is wel op eenigszins bescheiden schaal ingericht, maar ziet er heel netjes uit. Een ruim bonedenhuis is van tus- schenmuren ontdaan en tot zaal ver bouwd. Ongeveer 100 personen kun nen tegelijk van de voorstellingen ge nieten. Voor de openingsvoorstelling was een aardig programma samengesteld, 't Hoofdnummer was „Heilige Schuld", een spannende episode uit den Amorikaanschen burger-oorlog. Er wordt op 't doek inet paarden ge rend, geschoten, gevochten, enz. Een spion van de cene partij wordt door de andere partij gesnapt, rnaar een officier laat zich door de smeekbeden van een zuster overhalen om z'n sol- datenplicht ontrouw te worden. La- konhuis, dienst 1914. ter krijgt de spion te beschikken over 't leven van den officier, den vijand die hem eens 't leven redde, maar nu als gevangene aan hem is toe vertrouwd. De zuster zegt dat 't een „heilige schuld" is om nu ook 't le ven van den officier te sparen. En dit geschiedt. „De vergeten brief", een ander hoofdnummer, is een drama, spelend tusschen twee medeminnaars. Verder bevatte 't programma eeni- ge aardige, vroolïjke nummers, o a. een geschiedenis van een verwisse ling van twee huwelijks-advertentie- brieven, zoodat een oude heor en een jong meisje tegenover elkaar kwamen te staan. De machine van dit bioscoop-thea ter is heel goed. Alleen zal noodig zijn toe te zien, dat geen oude films gebruikt worden, want een dezer schitterde nogal sterk. Ook zal 't wellicht noodig zijn öf 't rooken te verbieden öf meer ventilatie te maken, 't Was Zaterdag-avond toen 't zaaltje geheel vol was wel wat benauwd warm. We gelooven wel, dat „Union" in 't Schoterkwartier goede zaken zal ma ken. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Dezer dagen vergadert de afdeeling Bloemenda.il van de Noord-Ilolland- :he Vereeniging „Het Witte Kruis". De agenda vermeldt o.a. Benoeming van afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde ter Algeraeene Vergadering. Beschrij vingsbrief aanstaande Algemeene Ver gadering. Begrooting voor 1914. Zondagmorgen om 9 uur is bet stof felijk overschot van den te Bloemen- daal overleden heer II. C. Veldman, lid der firma Vermeer en Co. te Am sterdam, per auto-lijkwagen uit liet sterfhuis „Rustenburch" naar Haar lem vervoerd, vanwaar 'l verder per spoor gebracht werd naar Mainz, om daar heden, Maandag, in het crema torium te worden verbrand. Alleen de naaste familieleden volgden den lijkwagen naar Haarlem. Drie rijtui gen dienden voor het vervoer van een 60-tal kransen. SCHOTEN. Het onafhankelijkheidsfeest. Zondag circuleerde onder de winke liers een petitionnement, om te trach ten het onafhankelijkheidsfeest niet op Zaterdag 27 September, maar op een nader vast te stellen dag te hou den. De winkeliers vinden den dag ongelukkig gekozen, omdat die op een Zaterdag valt, waarop zij hun za ken geopend moeten hebben en toch bijna geen omzet verwachten. Peri-OroraJdil DE TROONREDE. Onder de bladen, die nog beschou- ingen wijden aan de Troonrede, vin den we o. a. „De Wereld". Over de kwestie van vrouwenkiesrecht eohrijft dit blad: Ten aanzien van het vrouwenkies recht mist men in de troonrede de clausule, dat dit kiesrecht niet zal worden gebonden aan den maatschap- pelijken welstand der gegadigden. Jn de troonrede wordt alzoo het even tueel te verkrijgen vrouwenkiesrecht niet als democratisch gekarakteri seerd. Indien dit is nagelaten met do lwdoeling den gewonen wetgever te dien opzichte geheel vrij te laten, is do weglating een bedenkelijke besnoei ing van liet hoofdpunt van het Con centratie-program. Aangezien echter ook eene undere opvatting mogelijk is en de l egeering zich op dit oogen- blik over den aard van het vrouwen kiesrecht, dat haar voor den geest staat, niet uitlaat, kan achter de clau sule betreffende het vrouwenkiesrecht oorloopig nog slechts een groot vraagteeken worden geplaatst, Het feit op zich zelf echter, dat ophelde ring achterwege is gelaten, stempelt de vrouwen kiesrecht-clausule als in strijd met don geest van het Concen tratie-program, dat er aan hechtte, het democratisch karakter van 't ge- wensohte vrouwenkiesrecht te defini- eeren. Wat de ouderdoms- en invaliditeits wetten betreft, merkt het blad op: De troonrede sluit zich bij ihet con centratie-program aan voor zooveel de uitbreiding der staatsuitkeering over allo behoeftige 70-jarlgen, loon arbeiders of niet. behoeft Wie wil, kan uit de clausule van het eoncen- trutieprogram lezen dat feitelijk J>o- doeld is staatsarmenzorg, staatsbedee- ling. Het is niet onze opvatting, doch de clausule kan aldus worden geïn terpreteerd. In dien gedaohtengang zou het logisch zijn, dat de staatslie- deeling slechts daar oj>treedt waar particuliere bedoeling ontbreekt. Hier mede is echter 't zsvakke punt van het program geteekend. Nu do bedeeling door instellingen van weldadigheid wordt ontzien, kan oip tegemoetko ming van rechts worden gerekend, vooral waai' de wetten-Tolma niet ge heel werden ingetrokken, doch slechts gewijzigd en vereenvoudigd zullen worden. Doch de vorm van voorzie ning in de financieele gevolgen van den ouden dag lieeft daarmede het ka rakter verloren van een recht op staatspensioen voor hen, die tijdens hun leven naar vermogen hebben bij gedragen tot den productieven arbeid onzer samenleving, doch onmogelijk zich hebben kunnen wapenen tegen de gevolgen van den. ouderdom, die het verder deelnemen aan dien productle- von arbeid beloi; daarvoor in de plaats woTdt aan dit deel der ouderdoms voorziening het karakter verleend van staatsonderstand of staatsbedee- ling, al zal de uit keering een ..ouder domsrente" lieeten. Het samenkoppe len van de door den staat kosteloos te verleen en ouderdomsrente en de gewo ne, willekeurige ondersteuning door instellingen van weldadigheid is daar aan schuld. De clausulo van het con centratie-program liet verschillende interpretatie toe en was daarom voor velen aannemelijk; de clausule der troonrede laat slechts één interpreta tie toe, in den geest van staatsarmen zorg. 't Komt ons voor dat hierin te vens de verklaring is to vinden va® liet door de organen van rechts be spraken raadsel, hoe 't mogelijk was dat do lieer Treub als Kamsriid tégen staatsjiensiom -iering, als minister op trad in een kabinet dat staatspensioen op zijn program zou moeten bron gen. Ten slotte protesteert liet blad tegen het voornemen om de kosten van eon te bouwen slagschip geheel ten laste van Indiië te brengen. „De Beukelaar" schrijft: Voor het ministerie Cort van der Linden staat hel van meet af vrij ho peloos. Vermoedelijk zullen de sociaal democraten al spoedig tegenover do regeering stnnn. De waarlijk sociaal- vooruitstrevendo Vrijzinnigen zullen krachtiger sociale hervorming eischen Terwijl men op stuk van het slagschip al aanstonds van rechts afhangt. ,,I)e Standaard" schijnt het voors hands niet wenschelijk te achten, het kabinet spoedig te laten vallen. En het kan ook niet ontkend, hoe langer het kabinet aanblijft, hoe meer de hope- looze verdeeldheid der linkerzijde zal blijken. c En bij dat al blijft het kabinet dan leven bij de gratie der Eerste Kamer meerderheid, bij de gratie van den leider dier meerderheid, dr. Kuyper. Ilij is nu al ietwat meester van liet terrein. Noch vrijzinnigheid, noch coalitie tot eon waarlijk ingrijpende sociale politiek in slaat. Louter in andere partijverhouding ligt de uitweg. Maar zonder evenredige ve rteren woord i- ring wordt ancere partijverhouding wel nooit verkregen. Terwijl juist vari die evenredige vertegenwoordignng, en dit valt we! zeer te betreuren, hoewol eisch van het concentratie-program, n deze Troonrede niet wordt gerept.. Vooralsnog blijven w ij in het poli tieke moeras. En onderwijl zingt de ijrinnigheid haar ministerieelen anenzang. Tot dr. Kuyper het scherm laat vallen. De Vad e r lander (ul-1.) schrijft o. m. Het geheele werkprogram van het ministerie-Lort van der Linden geeft ten duidelijkste daarvan blijk, dat het kabinet rekening heeft gehouden met do uitspraak van de bekende con centratie-vergadering op 30 Juni 1.1., dat do concentratie, hoewel weigeren de de regeering te aanvaarden, bleef vasthouden aan haar program. En zoo treft het dan ook hijzonder aan- renaam, dat de twee hoofdpunten var. dat program door de regeering zijn overgenomen, te weten grond wetsherziening om te komen tot alge meen kiesrecht voor mannen en tot wegneming van do grondwettelijke bezwaren tegen vrouwenkiesrecht, en staalspensionneering. Wij toch lezen de sociale paragraaf in de Troonrede aldus, en wij meenen. dat die niet anders kan gelezen worden, dat we niet alleen uitbreiding krijgen van art. 369 van Talma's Invaliditeitswet lot alle niet-arbeiders, maar dat te vens TaJma's verplichte verzekering alleen toepasselijk zal gemaakt wor den op de invaliditeit en de ouder dom uit de wet gelicht. Reeds het en kele feit, dat aan het kosteloos ver- leenen van oene ouderdomsrente eene voorwaarde is verbonden, namelijk die van gedurende een te bepalen ter mijn geen ondersteuning genoten te hebben van eene instelling van wel dadigheid .bewijst, dat wij in deze ;elijk hebben. Of het echter in de ir act ijk mogelijk zaJ blijken aan leze voorwaarde, waar theore ms c h alles voor te zeggen valt, vast ,o houden, zal de tijd moeten leeren in Engeland is toet ondoenlijk gele ken. Dat In de Ziekteverzekering de zoo onmisbare geneeskundige hulp zal worden opgenomen, achten wij bij- zender verblijdend we hebben het reed8 vroeger uitgesproken, dat wij het gemis van die hulp do grootste leonite vonden in Talma's wet. AOVERTENTIËN Haamlooze Vianostsebip DE HM11EMSCHE HYPOTDEEIBANK De Directie bericht, dat de Cou pons der 4J Pandbrieven, verval lende: 1 October 1913 an dien datum af betaalbaar zijn te: HAARLEM bij de Haarlemsche Bank- voreeniging, Toding van Berkhout en De Clercq. AMSTERDAM bij Broekman's Ef fectenkantoor en bij de Vertegenwoor digen» der Bank in andere plaatsen: Onovertrefbare x heerlijke u «O Q 4© Firma P. BEAUFORT. a Zijlstraat I. Tal. Int. 717. irnii I. 5. VAD AOKIICSDBüGGED. ANBGANG 7. ILLDMIHEERGLAZEH, gerold, ongeveer 6 uur brandend, a 14,— per 100, 135,— per 1000, In buur. Losse vulling f2.—porlOO. f 19.por 1000. LAMPIOFS vanaf 12,35 per 100 stuks, 1000 f 22,50. Illumlnatiokroon en wtehnnr. zeer gescblki voor gevelver- slerlng. HIEUW MODEL BOOSE ZIJDEN HOEDES van f 3.50 af J. W. BOEREE Laige Veerstr. 13 NIEUWSTE Amerik&aBsehe vinding Ronsttanden en gebitten welke ultmnnten door soliditeit |ii |d gazet vin 12.50 sl psr tsnd Kruisstraat 40. Haarlem Daesiyki to opreken vin 10-4'nnr tul girsiliin (9 inden Vfiliingia Oparatlün beslist pijnloos. Heden weder verkrijgbaar H. T. HöLSKEN, Botermarkt 13, Tol. 718. Wenscht u veel geld te ontvangen voor gedragen zenddan ten spoedigste een brief kaart aan het van ouds en overbe- WAARSCHUWING! kend adres brengen, wijzen wij er op, du roode dooxen, zonder den num Dr. H. Manning, doch .Klnndruppels" of izc fabriek af komstig 07 Bakenessergracht 57 HAARLEM. Telefoon 2308. Is le allen tijde aan huis le ontbie den zoowel binnen als binten de stad. Stoomvaart bericht en STOOMV.-MIJ. NEDERLAND. Het stoomscliip Koningin der Ne derlanden (uitreis) vertrok 19 Sept. van Lissabon. Het et. Koning Willem III (thuis reis) vertrok 20 Sept. van Tanger. Het st. Lombok vertrok 20 Sept. v. Amsterdam naar Java. Het st. Oranje (thuisreis) vertrok 20 Sept. van Singapore. Het st. Karimoen (thuisreis) vertrok 20 Sept. van Marseille. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het stoomschip Dcli (uitreis) arri veerde 20 Sopt. te Padang. Het stoomschip Goentoer vertrok M September van Rotterdam naar Ba-! liet stoomscliip Kcairi (uitreis) arri veerde 19 Sept. te Sabang. Het stoomschip Samarinde (uitreis) passeerde 19 Sept. Gibraltar. Het stoomschip Tambora (thuisreis) arriveerde 20 Sept. te Marseille. 1 Het st. Rindjanl (uitreis) pass. 20 Sept. Kaap del Armi. STOOMV.-MIJ. OCEAAN. Het st. Perseus, van Japan n. Am sterdam, vertrok 20 Sept. van Lon- den. Het stoomschip Glaucus, van Am sterdam muur Java, passeerde 20 Sep tember Pcrim. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip Callisto arriveerde 10 September van Rotterdam te Sa vannah. liet st. Gorredijk, van Rotterdam naar Cuba, Mexico en New-Orleans, passeerde 20 Sept. Bevezier. Het stoomschip Noordam vertrok 20 September van Rotterdam naax New- York en was des voormiddags 6 uur 10 min. in zee. Het stoomschip Zuiderdijk arriveer de 20 September van Rotterdam 1. v. Boston te Philadelphia. KON. HOLL. LLOYD. Het stoomschip Frisia i. uitreis) arri veerde 19 September te Montevideo. Het stoomschip Gooiland (thuisreis) vertrok 19 September van Montevideo. KON. WEST-INU. MAILDIENST. Het stoomscliip Lodewijk van Nas sau vertrok 19 September van New- Y'ork naar West-Indiè. Het st. Oranje Nassau (thuisreis) vertrok 20 Sept. 1 uur nam. van Ha vre. liet et. Prins Frederik Hendrik uitreis) vertrok 20 Sept, van Ma dera. Uitstekend voor winterhanden,huid uitslag, enz. blaakt de huid zaoht en lenig, en bevorder! daardoor da sohoonheld. Aanbavolan door H.H. Doctoren Per doos van een half dozijn 85 of. Alleen echt bij

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7