NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 3le Jaargang No. ©285 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 26 SEPTEMEER 1913 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERtENTIËN: PER drie maanden: A, '3pf|Sp Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem »zu Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. 1 -30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. GaUustreerd Öagsblad, voor Haarlem 0.37H jjRedactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. r Drukkerij: Zuider Buifenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—73, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 27 SEPTEMBER. Schouwburg: Voorstelling door de i\tereenlgïng D. I. U. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Riosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Apoüo-Theater: Biosc, voorstelling. Stadsnieuws O ni Ons Hc« ii. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Silvia Silombra in de bioscoop", in de rubriek „Om On3 Heen". Schietoefeningen. Hedenmorgen ruktïn de bataljons van het 10e Reg. inf. alhier uit tot het houden van schietoefeningen met scherpe patronen op het strand noor delijk van Zandvoort onder leiding van den kapitein M. J. Kanaar van bet korps. De muziek deed den troep uitgelei de en haalde hem in den namiddag veder van de Elswoutslaan af. Begin van brand. Donderdagmiddag is in de bewaar school, gevestigd in het voormalige St. Barbara-gasthuis in de Janssiraat, een begin van brand ontstaan. In de voorkamer van de onderwijzeres was een gasslang van een coinfoor in brand geraakt. Door eenige voorbij gangers is de brand inet emmers wa ter gebluscht. Een gedeelte van 'i behang verbrandde. Do spuit die uitgerukt was kon weer terugkeeren. "T RIJWIEL- OF VOETPAD LANGS DEN WAGENWEG. Tn verband met ons Kantongerecht- verslag van Woensdag, deelt men ons mede, dat artikel 11 van de Motor- en Rijwielverordening der gemeente j Heemstede bepaalt: „Hei is den bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel verboden daar mede te rijden op de voetpaden en beruieu ol zijkanten lot wegen bo- boorendc, benoudens wanneer zulks voor bet uitwijken noodzakelijk is. j Dit verbod is niet van toepassing voor den bestuurder van een rijwiel j op iiet voetpad langs de westzijde van den Heerenweg, met dien verstande, j dat de bestuurder vun ecu rijwiel ver-1 plicht is bij het tegenkomen of iniia- leu van voetgangers voor deze uil te j wijken of, zoo er door de aanwezig huid van voetgangers geen ruimte voor hem is om te passeeren, liet voetpad te verlaten."' Hieruit blijkt dus, dat wielrijders 't voetpad mogen berijden ais zei near voor de voetgaugers uitwijken. Deze bepaling uit ue verorden.ug Wis weinig üu/»unU, zeiLs de politie- j man die Vv oensuag voor het Kanton- gi-ieeut als getuige geboord werd, olecK. daarvan niet geneel op de boog ie. Vandaar dat we nog eens de aan dacht «aarop vestigen. Veider scnrijft men ons: „Als de wielrijders zich aan de 6e- stelde regeis nouuen tboiden bij liet beg ui en het eind geven ue regels aauj dau zullen ze zuiver kunueu blij ven genieten van het van Rijkswege zeer goed onderhouden pad, muur motorrijwielen kunnen er niet op toe gelaten worden. Up den duur zou de verharding daartegen niet bestand blijken en bovendien is hun snelheid gevaarlijk voor voetgangers." FILMFAB RIEK HULL AND IA. To cii wij Donderdagmiddag een /iliuvuorsteiling bijwoonden in de lloliaödialiimiabriek, hebben wij meteen een Kijkje genomen ui de nieuwe zaal voor net doen van opne mingen, die op hel vroeger open lei- rein van liet huis öpuarue 57 ge bouwd is. De zaal lieelt bovenlicht, dat door allerlei gordijnen getemperd ol gewijzigd worden kun. Een belangrijk contract heeft de directie van de fabriek gesloten, waar door alles wat zij vervaardigt nan één groote firma wordt geleverd, die de films vertoont of verhandelt in ge heel Europa, met uitzondering van Nederland. In de dozer dagen gehouden algo- jneeiie vergadering door de maat- i schappij voor wetenschappelijke eal artistieke cinemalografie gevestigd te Haarlem zijn benoemd tot directeur; de heer J. Stoop, tot directeur der afd. HoUandïa-tooneel de heer F. Holt rep en tot artistiek leider van het tooncel- gezelschap de heer J. L. II. Chris- pijn Sr. DE ONAFHANKELIJKHEIDS FEESTEN. ONJUISTE BERICHTEN. Niets zou ons, die van alles wat de feesten bc-treft, op de hoogte zijn. ge makkelijker vallen dan daarover me- dedeelingen te doen, bijvoorbeeld over de samenstelling van den optocht, de details van het militair assant en zoo meerwij zullen dat niet doen, voor eerst omdat reeds vroeger in de ver slagen der vergaderingen met de deel nemers daarvan bericht is gedaan en bovendien, omdat tijdens de voorbe reiding elk oogenblik de plannen ver anderen, zoodat feitelijk de stoet pas bekend wordt, wanneer, die door de straten gaat, op het allervroegst wanneer het programma uitgegeven wordt. Als staaltjes van overhaastige en daardoor onjuiste journalistiek wij zen wij op twee mededeelingen in een en hetzelfde nummer van de Stads- Editie: de daar aangekondigde elec- trische verlichting van het Stadhuis is fout, want het zal weer een gas verlichting zijn en ook de in die op gaven voorkomende weg van den rondgang der muziek op Maandag avond is onjuist. Al die bijzonderheden vindt het pu bliek te zijner tijd in het program ma, dat er de aangewezen plaats voor is en dat samengesteld wordt uit de gegevens van de bestuursleden der Commissie, niet uit losse praatjes of mededeelingen van onverantwoorde lijke personen. Wat de gasverlichting aan het Stadhuis betreftdie zal iets bijzon ders, iets toepasselijks worden. Er is een speciaal ontwerp voor ge maakt, dat een uitstekend geheel be- iooft te zullen geven. Meer nag er niet van bekend zijn: 't moet een ver rassing blijven. Met de afzetting van de Dreef is de zen morgen reeds een begin gemaakt. I-Iet bestuur verzoekt ons, te ver melden dat Dinsdag in het bloemen corso natuurlijk alleen aardig ver sierde fietsen toegelaten zullen wor den. De deelnemers aan den optocht worden des morgens te half elf op het terrein verwacht. Tn de godsdienstoefening van de Vereenigde Doopsgezinde gemeente op Zondag as. zal het eeuwfeest onzer onafhankelijkheid herdacht worden. Ons wordt verzocht mede te doe len, dat de voorverkoop van de kaar ten voor het militair assaut zal plaats hebben bij de firma's Lan.ee- vcld en Maas, Groote Houtstraat en Stinis, Kruisweg. D© versieringen, Moer en meer kriisrt de stad ren feestelijk karakter. Bij rijen worden de witte ma-slen met bloemkorven öp- iresteld, en op de Botermarkt hangen nl tupeehen twee masten een reeks vla treetjes. En telkens bereiken ons weer nieu we berichte» van stralen die door de bewoners i n-samenwerking zullen worden versierd. Zoo de Tansweg, de Jonsstraat. de Koningstraat... Ir. en kele gevallen heeft men ook de plan nen moeten opgeven. Barrevoe'e- straat en Keizerstraat zullen onge- sierd blijven, en 't zelfde is het geval met den Kruisweg. De bcwonezes van den laatste hielden Donderdagavond een bijeenkomst, waarin bleek dat de financieele steun zóó bctrekkeTïjk-ge- ritiig was dat men op voorstel van den voorzitter (den heer Stinis) l>e- sJoot om 't maar liever niet te doen als het niet goed kon gebeuren. Tn de Sehagchelstraat zal iets bij zonders gemaakt worden. De bewo ners hebben er daar allen flink wat voor ovpr gehad, zoodat een aanzien lijk bedrag is bijeengebracht. Er zul len langs de beide huizenrijen harige bloemguirlandes en een vetpotjes-ver lichting aangebracht worden, terwijl reeds aan staaldraden een reeks licht kronen is opgehangen. Het belooft in deze straat iets heel moois te zullen worden. Bij de feesten bij de geboorte van Prinses Juliana kwam do Sehagchel straat ook al heel goed voor den dog, maar nu is er nog ruim tweemaal zooveel bijeengebracht. Rewoners van de Nieuwe Kruis straat hebben gelden bijeengebracht om aan de Nieuwe Kruisstraat een eerepoort te planteen. In het comité voor deze versiering hebben zUting de hceren E. J. Bovendorp, J. van Hesteren en K. V. de Voost. In de Kruiestraat is getoond, hoe vlug bij goeden wil gewerkt kan wor den. Donderdagmorgen 9 uur kwa men vier bewoners, de heeren Heriug, Creveld, Erdtsieck en Kloppers bij een voor een bespreking, gingen er daarna op uit om geld te verzamelen en hadden succes, 's Avonds half twaalf werd de versiering, bestaande uit masten met bloemtuilen en slin gers van groen met vlaggen, uitbe steed en Vrijdagmorgen werd daar aan begonnen. Hulde aan zooveel energie 1 Vrij van school. De Bloemendaalsche schoolkinde ren krijgen a.s. Dinsdag vrijaf, om den optocht in Haarlem te kunnen gaan zien. De optocht. Alle groepen, die op liet voorloo- pigö programma waren geplaatst, zijn nu bezet. Er wordt hard gewerkt door de verschillende deelnemende vereenigingen. en onder leiding des heeren Prent mankt de uitvoering van het geheel snelle vorderingen. Een werker. Iemand, die voor de feesten ener gie heeft getoond, is de heer Vosveld, van liet Gezondheidsbuis in de Bar- teljorisstraat. Wetende dat er op lijs ten, die ter teekening worden gelegd, meestal weinig inkomt, bracht hij met do zijne tal van bezoeken en ver kreeg daarop een bedrag van meer dan f 90. Het schijnt, dat weer een onbevoeg de oen lijst aanbiedt en natuurlijk de bijdragen in zijn zak steekt Laat men toch niet teekenen op lijsten, die niet door de politie gewaarmerkt zijnl Zwemschool. De Temperatuur van liet watér was hedenmorgen om 6 uur 56 graden, en om 12 uur 58 gratiën. ASPIIALTEERTNG IN DE ANE- GANG. Hedenmorgen is men begonnen de bestrating op to breken voor de as- pha! teering. 't Is zeer jan mei- dat dus niet vol daan is kunnen worden aan het ver zoek der bewoners om dit werk uit le stellen tot na de feesten. Verbetering. De lezer heeft wel al begrepen, dat onze medewerker, de heer G. Kerk- hoff, niet de belanghebbenden, maar de belangsteller,den tot een gang naar den nieuwen kunsthaniel in de Kruisstraat heeft willen opwekken. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). brug af tot ongeveer villa Bloems- ■aard 5e prijs en Hoogewerfstraat 6e prijs. Een mooi vuurwerk besloot om half elf het feestprogramma, maar de tal rijke feestgangers, waaronder velen van elders, bewogen zich nog lang daarna in feeststemming langs de straten. Het Hillegomsche Onafhankelijk- heidsfeest is uitstekend geslaagd. HAADLEMMERMEER. Donderdag vergaderde do gemeente raad, onder voorzitterschap van Mr. A. Slob, burgemeester. Een adres van J. C. Bcots en eeni ge bonderden andere bewoners dezer gemeente, houdende verzoek om het daarheen te leiden, dat er in deze ge meente electriciteit wordt aangelegd ten dienste der verlichting cn beweeg kracht voor den landbouw, werd in handen gesteld van B. en W. om pracadvïes. De gemeenterekening over 1912 werd na gunstig advies eener raads commissie, goedgekeurd. Eenige stukken gemeentegrond zul len verpacht of verhuurd worden. Tot onderwijzer aan school no. 10 bij Sloten (hoofd de heer Bakker), werd benoemd de heer L. J. Vonk, te Haarlem, een op wachtgeld gestelden onderwijzer van school no. 3 te Vijf huizen. Hij moet in functie treden op 1 November a.s. Bij de rondvraag informeerde de heer Overmeer, wanneer de verlich ting der gemeente in den Raad aan de orde zal worden gesteld. De Voorzitter zei, dat dit vermoede lijk nog wel 5 6 weken zal duren, daar het een moeilijke quoestie be treft. Binnenland Uit de Omstreken BEVERWIJK. Geheelonthouding. Op de deze week te honden verga dering van de afd. Beverwijk en Om streken der N'ed. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken zal O.a worden behandeld de dezen win ter te houden pof i I ionnement-actie voor plaatselijke keuze. Ook zai een bestuursverkiezing plaats hebben. Do lieer Jelgines is aan de beurt van aftreding. HILLEGOM. Onafhankelijkheids feest. Toen de alom geroemde en bewon derde historische en allegorische op tocht tegen 6 uur nam., na een lange route door de gemeente, was ontbon den, kregen gisteren de feestgangers een poosje rust. Het avondfeest ving aan met een uitvoering van 250 zangeressen en zangers, ondeir leiding van den heer P. J. Litjens, op het plein van de Ned. Hei-v. kerk. Daarna gaf een Haag- sche Harmonie, die den geheelen dag nevens de Hillegomsche Harmonie voor muziek gezorgd had, een concert op 't Hof. Beide uitvoeringen slaag den uitstekend, maar het publiek was te veel in feeststemming om er rustig van te genieten. Inmiddels trokken massa's men- ichen door de gemeente om de ver lichting in oogenschouw te nemen. Deze was schitterend, en woog op te gen een groots te edsche illuminatie. Iiillegom is nog nooit zoo prachtig versierd en verlicht geweest! Behalve de straten, waren bijna alle groote huizen en villa's verlicht. De gemeen te luid het Gemeentehuis, den Iloftuin en het voormalige raadhuis verlicht. Vele tuinverlichtingen getuigden van artisticiteit De jury voor de versiering en ven- lichting der straten, bestaande uit de dames I. en B. van Waveren, en de heeren Th. Jonkheer, E. Zwolsman en G. Geitenbeek Jr.. deed de volgende uitspraak: Haven lo prijs, Stations weg 2e prijs, Weereslein 3e prijs, Meerstraat 4e prijs. Van Hillegommer- SMOKKELAAR GEARRESTEERD. Door de commiezen te Millingen werd een man gearresteerd '.oen hij trachtte een groote hoeveelheid ta bak en koffie van Nederland in Duitschland binnen te smokkelen, zoo meldt de Tel. VERDUISTERING. De decoratieschilder II. B., uit Am sterdam afkomstig, is door de politie te Harderwijk naar Zwolle overge bracht om ter beschikking van den officier van justitie aldaar te worden gesteld. Hij werd verdacht herhaalde lijk gelden, lot een bedrag van (1800, te hebben ontvreemd ten kantore van den heer Cozijnsen. kassier, waar hij' sedert eenigen tiid werkzaam was. B. heeft zijn misdrijf bekend. MOORDZAAK. Donderdag 16 October zul, naar de Tel. meldt, voor de Haagsche recht bank in behandeling komen de zaak tegen den Leidschen student v. L., beklaagd van moord op mcj. II. in de Van Mcrlest/raat te 's-Gravcnhage, het meisje met .hetwelk hij verkeering had en dat hij in den gang harer wo ning door een revolverschot van het leven beroofde. JHR. LOUDON. De nieuwe minister van Buitenl. Zaken, jhr. Loudon, arriveerde Don derdagmorgen met het stoomschip Rotterdam van de Holland-Amerika- lijn te Rotterdam. Familieleden be groetten den heer Loudon, SLACHTOFFER VAiN' DE MAi- NOEUVRB. De Tel. meldt: Wij vernemen, dat de toestand van den eersten-luitenant-adjudant der infanterie te Arnhem J. G. do Vries Robbé, die bij de legcrnianoeuvres Dinsdag j.l een ongeval kreeg, thans vrij gunstig is. Deze onberoden offi cier, die bij de oefeningen te paard zat, is 'aangereden door een officiers- patrouille. Zijn paard is daarbij in de verdrukking geraakt en heeft zijn berijder afgeworpen, zoodal deze wonden kreeg aan hoofd, armen en beenen; hij is in bewusteloozen toe stand naar zijn woning in Arnhem vervoerd. A. E. KEMPEES. Te Leeuwarden is. 57 jaar oud. overleden de heer A. E. Kempeee, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de vierde directie voor Friesland en Gixmingen, OP VRIJE VOETEN GESTELD. De brievengaarder van Castricum J. R., die verdacht werd uit een op de lijn Helder—Uitgeest verzonden post zak een aangeteekend pakket inhou dende 1700, te hebben ontvreemd, en deswege te Alkmaar in arrest werd I gehouden, is op vrije voeten gesteld. DE HOOFDCOMMISSARIS VAN POLITIE TE AMSTERDAM. Naar men verneemt heeft de hoofd commissaris van politie te Araster-, dam, de heer H. S. Hordijk, 't voor nemen nan H. M. de Koningin we gens gezondheidsredenen een eervol ontslag uit zijne betrekking te vra gen. De heer Hordijk is ongeveer 10 1/2 jaar als hoofdcommissaris werk zaam geweest. AANBESTEDING. Te Oud-Vossemeer is aanbesteed a. de restauratie van het kerkgebouw der Ned. Ilerv. Gem., en b. van den daarbij staanden toren, eigendom der burgerlijke gemeente. Ingeleverd wer den 21 biljetten voor beide l.aagste n. 119.940 door J. Woudenberg te TJseTstein. en b. (2810 door P. Hoek, te Haarlem. GOUDEN FEEST. De Staatsspoor Maatschappij viert heden haar gouden feest. Te Utrecht is in het gebouw der Mij. een kleine historische tentoon stelling georganiseerd. Door een commissie uit het perao- neel werd bij monde van den heer B. J E. Maas. werktuigkundig ambte naar. met een harfeliike toesorenk nan de directie een fraai bewerkt al bum aangeboden, bevattende 14 000 h 15.00» bandleekeningen van bet per soneel. T» verschillende gebomven ha'' r»" personeel voorts feestelijkheden geor ganiseerd. Vanavond wordt door het perso neel een groote lichtsloet gehouden, waaraan door verschillende catego rieën van hel personeel met 8 muziek korpsen wordt deelgenomen. In het hoofdbureau zal de directie vervol- bens de vertegenwoordigers van het personeel in de gelegenheid stellen, haur te complimenteeren. Een zang koor, uit het personeel gevormd, zal onder leiding van den heer C. A. Ga- lesloot der directie het „Holland s Glo rie" van Richard Hol toezingen. Rechtszaken OPZETTELIJKE BRAND STICHTING. Voor het Gerechtshof te Amsterdam werd Donderdag in hooger beroep be handeld de zaak tegen dei? 26-jarigen bouwkun dige-m odeh and el aar I I e nd r. Gijsb. van Veen, die door de Am- sterdamsche Rechtbank veroordeeld werd tot drie jaren gevangenisstraf wegens opzettelijke brandstichting, 14 Maart 1913 gepleegd in de bene denwoning van perceel Admiraal de Ruyte.rweg J 217 te Sloten (N.-H.) Het O. M. bad vier jaar gevange nisstraf geéischL Beklaagde had de woning in Febru ari gehuurd, volgens zijn zeggen om er een modezaak in te vestigen Op 20 Maart zou bekl. trouwen met een strijkster, die evenmin als hij oplei ding in liet modevak genoten had, Hij was naar zijn opgaaf in het bezit van f 7000 en had van zekeren A. P. Sprenkels voor f 2100 inventaris in consignatie gekocht. Voorts had hij zich van deze meubelen op afbetaling verzekerd. Ook had hij volgens zijn beweren f 1600 aan oostuums en f 3100 aan hoeden, voeren en sprieten enz gekocht, maar van wien kon hij niet zeggen. Bekl. had zich tegen brandschade verzekerd, zijn inboedel voor f 2500, zijn schilderijen voor f 2000 en zijn windel goederen voor f 8000, totaal voor f 12,500. Ook had bekl. een ne- ringvorzekering gesloten. Zoowol de beklaagde als het O. M. waren tegen het vonnis der Recht bank in hooger beroep gekomen. Voor de behandeling in hooger be roep waren gedagvaard 12 getuigen charge, van wie twee tevens als des kundige, benevens 4 getuigen A dé charge, van wie één deskundige. Voor 't gerechtshof bleef beklaag de ontkennen den brand gesticht te hebben. De advocaat-generaal eischte be vestiging van het gewezen vonnis. De verdediger Mr. L. van Gigch Jr. achtte bet bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. Uitspraak 9 October. Letteren en Kunst VONDEL-TOON EEL. Onder de atristieke leiding ven nie- rouw Cateau Esser zal 4 October a.s. e 's-Gravenhage een tooneelgez.:!- schapje zijne voorstellingen Login- ~en met de opvoering van Vondels Jozef in Dothan". De opvoering van dit drama, leest men in het prospectus, „moet dienen als proef, of men komen kan tot. de verwezenlijking van een reeds lang gevoelde behoefte om de werken van Vondel tot gemeengoed te maken van het kunstlievend, intellectueel ont wikkeld publiek". De regie is in handen van den heer E. Erfinann, wiens echtgenoot*, me vrouw ErfmarnSasbach. mede van liet gezelschap deel uitmaakt, met o.n. de domes Gilhuys—Sasbach, C. Mor* tensDe Jaeger, en do hóe ren fob. van Dorper». I. J. B. Moor, Com His- sink en Alex Poolman. D-/e allen treilen in Jozef in Dothan" on. De eerste voorstelling te Amster dam zal nlaats hebben op 8 Oolobei in liet gebouw der Vocale on Drama tische school van mevr. Essor. Sport en Wedstrijden VOETBAL. DE ZILVEltr.N üETBAL- FINALK. Naar men aan de „Tel." mededeelt zullen Sparta en D. F. C. op 12 Octo ber in den eindstrijd voor den zilveren voetbal, met dezelfde spelers moeten uitkomen als waarmee zij Zondag 21 September de halve beslissingen speelden. De «olicole opbrengst van den eind strijd op 12 October a s. konit aan liet Nederlandsch Olympisch Comité. SUN DERMAN. De N. R. Ct. meldt dat do D. F. C.- speler Chr. Sunderman den duim van de linkerhand heeft afgekueld.- zoo- dat hij in geruimen iijd niet zai kun nen spelen. LUCHTVAART. OLIESLAGERS' HOOGTE RECORD. Naar de „Tel.verneemt tal Jan Olieslagers' hoogterecord. Zondag j.i op do' E.N.T O.S. gemankt, officieel eikend worden, op een hoogte van 246U meier. Kerk en School PROTESTANTENVEREEN'IGING. De Algetneene Protestantenvereeni- ging hield haar 16e algemeene verga dering to Amsterdam ouder voorzit terschap van ds. J. H. Quasi uit Utrecht, De uitvaardiging van het Junl-mani- fest had een vijftal hoofdbestuurders doen heengaan. De voorzitter gaf een uitvoerige uiteenzetting van den loop der zaken, waarna de vergadering bo sloot eene verklaring te pub'.iceeren. De vergadering besloot het manifesr in zijn geheel te aanvaarden en den voorzitter, die ten slotte de verant woordelijkheid daarvoor geheel op zich nam, vrij te achten \au elke blaam. Tot leden van het hoofdbestuur we» den herkozen met algemeene stem men de heeren J. Quast en L. den Bliek. Ter voorziening in de bestaan de vacatures werden gekozen ds. Nolr ke uit Hattum, dr. Heldring uit Ara- sterdam, ds. Drijber, hoofdredacteur van het Evangelisch Zondagsblad, uit Zutphen en de heeren Kooien, lid van den gemeenteraad uit Arnhem, en Willebrand uit Rotterdam. Daar de eerste drie heeren afwezig waren, werden als secundi gekozen prof. dr. Muller uit Den Haag en ds. Pol uit Horsen. PROFESSOR DR. C. H. II. SPRONCK Men leest in het U. D.: „Woensdag is onopgemerkt een dag voorbijgegaan dia voor een van onze bekendste Utrechtenaren van groote boteekenis was: vóór 25 jaar aan vaardde prof. C. H. H. Spronck het hoogloeraarschap in de algemeene pa thologie en de pathologische anato mie. Indien de jubilaris niet uitdruk kelijk te kennen had gegeven, van huldebetoon niets te willen weten, zou ongetwijfeld gebleken zijn. hoe zeer do wijze, waarop Spronck dit tijdperk van zijn leven heeft welen te gebruiken, in uitgebreide kringen waardeering en erkenning gevonden heeft.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1