RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD di" Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, dio „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met hut aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (ingezonden door Cornelia en Johanna Brugman). Ik word veel gebruikt, maar behoef nooit gesmeerd te worden. Ik beu uiut scherp, maar korf voortdurend uun vreemde darmen, liet doet hun vol strekt geen pijn. VN el trillen ze, maai zo doen geen klaagtoon hooren. Ze juichen luid. Zeg nu, wat kan dat zijn? 2. Ingezonden door Annie v. Daa- Je ui- Met R ben ik groot. Met K soms moeilijk in een winkel. Met N ben tk een lichaamsdeel. Met G ben ik hekend uit de geschie denis. 3. {Ingezonden door Wim Nieuw- dorp). Vervang de puntjes door medeklin kers, zoodat ge een bekende spreuk yan twee regels krijgt ■i. Ingezonden door Truus van Bil- derbeek). Ik ben een gebergte in Europa. Ver ander. mijn derde letter en ik word een plaats in Zuid-Holland. 5. (Ingezonden door Christien Boes- mans). Zet onder elkaar f Op den eersten regel een vogel. Dan een viervoetig dier. Iets dat voedzaam is. Een vogel. Een jongensnaam. Een land in Europa. Een kleed ingstuk. Een land in Europa. Een bergplaats. De beginletters vormen den naam van een vogel. 6. (Ingezonden door Willy Germe- raad). Mijn eerste is een maand. Mijn tweede is scherp en is ook de naam van een klein plaatsje. Het geheel is oen struik, waarvan de bloemen lekker ruiken. 7. (Ingezonden door Louise I-linze). Het geheel is een vogel valt aclit .letters. 1 i 5 3 7 8 is een vogeL 2 3 5 is niet jong. 1 3 7 5 vindt men aan ons lichaam. 1 6 4 is een kleine woning. 12 3 4 kan bij het bouwen niet ge mist worden, 8. (Ingezonden door Jan de Boer). Zet achter een plaats in België een medeklinker, daarachter een klinker en nu iets, dat niet dichtbij is en ge krijgt een plaats in Pruisen. 9. (Ingezonden door Emma Bunge). Ik ben een water in Noord-Holland; noemt ge mij, dan ben ik iets eet baars, maar dan word ik niet hetzelf- do geschreven. 10. (Ingezonden door Maria J. II. Piët). Mijn haar stond vroeger op een hoog verheven hoofd, En mocht omkranst met groen, zich in het zonlicht baden. Maar nu ben ik, helaas, van al dat groen beroofd. En word ik zelfs me! slijk en mod der overladen. Nu word ik met eeweld gejaagd door dik en dun, En heb een treurig lot, dat ik geen ander gun. 11. (Ingezonden door Jan en Gerard Van Doorn). Plaats do volgende woorden zóó 'onder elkaar, dat de beginletters van boven naar beneden den naam van een land geven, terwijl do eindletters Üe hoofdstad van 't zelfde land geven. Eend. Padua. Juli. Sera. 'Aard. Neger- 5. HAMBURG. Hein. Arnhem. Maan. Boerderijen. Ulevellen; Rood. Gras. 6. Een vroolijke gast, Is niemand tot last. Kast, voor. Mie. steen, ijs. Nel, Amsterdam, kassa, mond, ge vel, tin. j 7. Theo, Leo, Lou, koe.. 8. Panamahoeden. 0. Leerdam Veendam« 10. Januari. I 11. Kalender. Lena, kalk, den, kar. 12. Veel geschreeuw en weinig wol. Goede oplossingen deze week ont vangen van Debora Keizer 5. Mientje Langenberg 6. Cornelis Nauta 10. 'Pheodoor Jansen 12. Geertje Grundel 12. Bernard Vernimrnen 7. Willy Germeraad 12. Gerard van Meeuwen 9 en 10 van de vorige week. Christina Boesmans 9. Jan Rozenhart 11. Mien en Annie Langedijk 10. Caspar Wllkinsen 11. Jaantje van Oeffel 9. Lena Koeleveld 12. Kees de Klerk 12. Jan Meijer 10. Lina Smink 8. Jan de Bruijn 11. Mien van Essen 11. Willem Overmeer 12. Nelly Vroom 9. Wim Nieuwdorp 10. Maria J. H. Piet 10. Anni van Daalen 11. Anna en Sophia van Welsenes 12. Jan de Boer 12. Grietje en Machiel Dijkstra 12. Johanna Hoogerduijn 9. Jan van Zijtveld 11. Johanna Theel 12. Cornelis de Mink 1L Jan van Hemert 12. BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door Jan Meijer). 1. Piet gaat naar den tuin ora vruchten te plukken. 2. Toen wij aan 't wandelen waren, wees Pa ons allerlei merkwaardighe den. Deze kam past bij het verdere garnituur. 4. Hij had elf tollen en gaf er daar om eenige weg. De Fruitman bracht gisteren een meloen en een half pond appels. (Ingezonden door Willem Bakker). 6. Ik heb Ernest verlof gegeven om rnt te gaan. Ik had u blindelings moeten ge hoorzamen, nu is alles mijn schuld. D 8- SÜ zoo'n leven gemaakt, Rie 1 Stil wat, denk aan de zieke I 9. Als belooning schenk ik u het gegevene tienvoudig terug. 10. Ik had Ant zigzagsegewijze over denberg gevoerd, zonder dat zij moe BEGRAVEN MEUBELS. De antwoorden der begraven meu bels van de vorige week zijn 1- Tafei. 2. Stoel. 3. Kast. 4. Stoof. 5. Bed. 6. Spiegel. 7. Lamp. 8. Schilderij., 9. Étagère. 10. Bank. Goede antwoorden deze week ont vangen van Debora Keijzer 10. Cornelis Nauta 10. Theouoor Jansen 10. Geertje Grundel 10. Gerard van Meeuwen 10 en 8 van de vorige week. Christina Boesmans 10. Anna en Sophia van Welsenes 9. Caspar Willemsen 10. Jaantje van Oeffel 10. Lena Koeleveld 10. Jan van Zijtveld 10. Bornard Vernimrnen 10. Jan de Bruijn 8 Willy Germeraad 10. Wim Nieuwdorp 10. Maria J II. Piët 10. Annié var. Daalen 10. Jan Rozenhart 10. Johanna Hoogerduijn 10. Corneli=; de Mink 10. •Tnn Meijer 10. Jan van Hemert 10. 12 (Ingezonden door Mien van Es sen). Mijn eerste Is een maand. Mijn tweede wordt als sieraad door mannen en vrouwen gedragen. Mijn derde is een voegwoord. Mijn geheel i6 oen plaats in Zwit serland. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van do vorige week zijn 1. Lip pil. 2. Egmond. 3. De beste stuurlui staan aan wal. 'A D A PEREN A D R I A A N P A A R L AAR WEDSTRIJD. De eerste inzonding voor den wed strijd ontvangen van Jan Meijer. De volgende week wordt het golieele wedstrijdberJcht nog eens geplaatst. TWEE BROERS. Huib'zag tegen den avond op Vrij dagsavonds hadden Wim en hij altijd van zeven tot negen uur teekenle3 met nog eenige andere jongens. Die les vond hij wel prettig, want hij hield veel van teekenenmaar wat daarna kwam vond hij niets pleizie- rigdan kwamen er voor hem altijd onixsüea oooanhlikkan. Misschien kwam het, doordat de jongens dien dag bijzonder lan£%til gezeten had den, misschien ook, doordat zij op andere avonden nooit zoo laat alleen buiten waren, zeker is het, dat zij om negen uur altijd als halve wilden de deur uitstoven en zich buitengewoon uitgelaten en baldadig gedroegen. Nu was Huib volstrekt geen heilig boontje, dat altijd bedaard en netjes over de straat liep, maar de jongens van de teekenles wanen allemaal 12 of 13 jaar, terwijl Wim en hij pas 9 en 10 waren. Het gevolg daarvan was. dat alles wat de jongens uithaalden eigenlijk een beetje boven hun kracht ging, en zij daardoor nogal eens de slagen opvingen, die voor de groote ren bestemd wanen. En daar kwam I bij Huib was wat schrikachtig en bang s avonds laat. Als de anderen weg liolden en hij en Wim kwamen achteraan, dan vond hij altijd, dat hun voetstappen zoo akelig hol klon-, ken en dan verbeeldde hij zich bij ieder zijstraatje en bij iedere portiek, dat er opeens iemand uit zou schie ten. om hem of Wim te grijpen. In doodsangst renden zij dan vooruit om de anderen in te halen, en gewoon lijk hadden dio dan alweer een reden om -het opnieuw op een loopen te zet ten. Huib vond het erg laf van zioh- zelf om zoo bang te wezen. Hij pro beerde altijd, tiet niet te laten merken en even hard te lachen en te roepen als do anderen, zelfs tegen Wim praatte hij er niet over, maar hij dacht soms wel, dat zijn broertje het even onploizierig vond als hij. Dien avond was het donker en stormachtig, en de jongens besloten allemaal achter elkaar de straten door te hollen en huis aan huis ieder op zijn beurt zoo hard mogelijk aan de bel te trekken. Roef, daar ging het I Tingeling tingeling tingeling, do eene bel klonk door de volgende heen en stellig konden de bewonors aden. waarom er bij hen en tege lijk bij bun buurman zoo hard gebeld word, want aan de meeste huizen werd niet eens opengedaan. Natuurlijk kwamen Huib en Wim achteraan, en natuurlijk was dat ook weer het gevaarlijkste plaatsje. Want als de voorste jongen had aangebeld, dan kon er zoowat opengedaan wor- worden tegen dat de laatste voorbij kwam en daarom vlogen ze de deuren in de grootst mogolijke vaart voorbij. Maar alles ging eerst goed. Open gedaan werd er niet en Huib begon iels kalmer te loopen. Hè, wat een prachtig, laag electrisch schelletje was daarl Wacht, die zou hij ook eens even lang klinken laten. I-Iij stak zijn hand uit, maar, o wee, met een ruk word de voordeur geopend en vóór Huib goed wist, wat er met hem gebeurde, werd bij door een krachtige hand naar binnen getrokken en, bom, da voordeur ging weer dicht. Even moesten zijn oogen wennen aan liet heldere licht in de gang, vóór hij zien kon, wie hem beet had, maar verdere tijd werd hem niet ge laten, want meteen werd weer een deur geopend en word hij in een ka mer geduwd. Het was een groole, ruime kamer. In het midden stond een schrijftafel en daarachter zat een mijnheer met een groote, grijze snor en gouden bril te schrijven. Even keek hij op, toen Huib daar opeens in de kamer gezet werd, fronste zijn wenkbrauwen en sclireef veer verder. Huib hoorde zijn pen krassen, hij hoorde een klok op den schoorsteen mantel tikken, verder was het stil in de groote kamer. En Iluib wachtte. Toen bedacht hij. dat hij zijn pot nog op had en heel voorzichtig bracht hij zijn hand naar zijn hoofd om zijn pet af te nemen. Maar dadelijk keek do mijnheer op en met een boos go- zicht en barsche stem klonk het Wat wou jij hier eigenlijk, jon gentje? Wat Huib hier wou Hij wou hier niets, hij wou 't liefst weer dadelijk weg, maar dat durfde hij niet te zeg- zen. en daarom zei liij alleen heel zachtjes Niets, mijnheer I Niets? Niets? Waarom beldo je dan hier aan Ik, ik, ik weet het niet, mijn heer Zóó. weet Jij dat niet? Nu, ik weet het dan wel 1 Het ia omdat jij hoort bij dien troep levenmakers, bij I die straatschenders, bij al dat tuig, dat hier 's avonds de straat onveilig maakt I Maar ik ben blij, dat ik er nu een te pakken hebl Straks zal ik óp politie telephoneeren, om je te komen halendan kan jo daar voorloopig opgeborgen worden, tot er is uitge maakt wat er met zulke jongens ge beuren moet En meteen greep hij zijn pen en be gon weer te schrijven. Daar stond Huib. Wat moest hij doen Wegloopen Wel dacht hij er een oogenbllk ernstig over, maar hij begrec-p. dnt de sterke hand, die hem naar binnen had getrokken. Item waarschiinliik in de uturn ook weer grijpen zou. De kans dat hij de voor deur uit zou zijn vóór de mijnheer hem weer tc pakken had, was te ge ring. Misschien kon hij straks den agent wel bewegen hem te laten gaan. Er was één aardige dikke, ais aio eens kwam maar neen, die stonli s avonds meestal in de buurt van hun huis en er kwam er nu na tuurlijk een van het bureau. VN at zouden de andere jongens doen Zouden ze nog in de buurt loopen Hij hoorde buiten niets moer. Zou Wim nog wachten Wim zou wel niet dadelijk naar Jiuis gaan, want dan moest hij natuurlijk ver tellen waar Huib was en Vader zou ook wel boos zijn. Maar als het erg lang duurde, dan moest hij wel 1 En het zou wel lang duren, want de mijn heer zat te sdhrijven alsof hij totaal vergeten was, dat er nog iemand in de kamer stond. Hoe lang zou hij nog zoo moeten staan En wat dan? Dan •annocht op het bureau blijven Het vooruitzicht was zóó weinig aanlokkend, dat Huib langzaam iets nats in zijn oogen voelde. Maar hui len wilde hij nietDat was al te kin derachtig 1 Hij zou maar gauw aan wat anders denken 1 Aan zijn teeko- ning maar 1 De leeraar was erg tevre den geweest vanarvond, wat zou hij nu krijgen? Och, misschien nam Vader hom wel van de teekenles af, nu dit gebeurd was. Zou Vader boos zijn En wat zou Moeder verdrietig zijn. Wat zou ze het een schande vinden Huib op het joolitiebureuu 1 Hè daar sprongen alweer dio vervelende tra- te voorschijn I Wat duurde het ook langl En Huib hoorde de klok tikken en de pen krassen, en buiten den wind loeien, en achter in het huis geram mel van borden, en hij stond daar maar van het eene been op 't andere, en er scheen geen eind aan te komen. Opeens, daar ging de bol aan de voordeur weer, en Huib hoorde open doen en praten in de gang, druk, ge jaagd praten..... was dat Wim's stem niet? Zou het heuscih? Daar hoorde hij voetstappen dichterbij komen en toen werd er aan de deur getikt. Binnen 1 riep de heer achter de schrijftafel. En daar stapte Wim binnen, Wim. met een hoogroode kleur. Hij keek even naar Huib en zei toen haastig Mijnheer, ik hoop, dat u me niet kwalijk neemt, dat ik u even kom sto ren, maai-, ziet u, mijn broertje had het niet alleen gedaan, of eigenlijk Ifuib had het heoleuicial nog niet gedaan, en de andere Jongens durfden niet komen en nu ben ik maar alleen gekomen maar, ziot u, ik moet de zelfde straf hebben als Huib, of eigen lijk nog meer, want ik ben een jaar ouder I Wim had dit allemaal rad achter elkaar gezegd en was toen opeens uitgepraat Hij had klaarblijkelijk buiten -nog meer bedacht wat hij zeggen zou, maar uu hij daar zoo stond, was hij de rest vergeten. Zóó, zei de heer, zóó Heb jij hét eigenlijk gedaan? Nu, blijf jij maar hier en dan moet je broertje maar naar huis gaan Maar dat kon Huib niet doen 1 Hij was veel te blij, dat Wim hem was komen helpen. En nu zou hij hem in den steek laten I Neen, dat nooit 1 Eu hij bleef onbeweeglijk staan. Nu, ga jo haast vroeg de heer. Ik blijf bij Wim, want we heb ben evenveel straf verdiend, zeide Huib. Nu, dan zullen jullie allebei naar de gevangenis moetenGaat maar mee t En hij stond op en liet de jongens voor zich rut de kamer uit en de gang doorgaan. Toen deed hij een andere deur open. Vrouw, zei hij, terwijl hij do jongens naar binnen duwde, vrouw, iuer zijn twee booswichten en de een wil den ander niet in den steek laten. Wat moeten we nu met ze doen Zijn dat de jongens, die me zoo aan 't schrikken hebben gemaakt mot het harde bellen Wel, wel, ze zien er wel een beetje naar uit, of ze nu een even grooten schrik gehad heb ben Zou dat voor dezen keer geen straf genoeg zijn antwoordde de dame. Dat heb ik ook gedacht 1 Ze moesten nu maar drommels gauw maken, dat ze wegkwamen. Jongens, die elkaar zoo flink helpen durven is er één in gevaar zit, hebben toch nog wat beters in zich dan alleen kwajongensstreken. Maar, opgepast, voortaan, hoor I En met een gezicht, waar de bar sche uitdrukking boclema&l van ver dwenen was, keek hij de jongens aan. gaf ze toen elk een hand en deed met een„Wel thuis 1" de voordeur voor hen open. Of de jongens gauw weg waren 1 Wel trok Vader een ernstig gezicht, toen hij alles hoorde, maar liet deed hem toch pleizier, dat Wim zoo moe dig zijn broertje was gaan helpen. kwamen, was het net of Huib niet zoo bang meer hoefde te ziju, als Wim er maar bij was. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Af deeling moeten gezonden worden aan Mevr Venec-a—v. Doorn, Kleine Houtweg no. 21, te Haarlem). In de bus kooien, zonder aanschellen! T Dat miIS°uni kan je ïïf kwijl3 m€€r aiou, want ol- i^JTu T Ult ,mar Au'sterdam. ue,, je ook wol eens in liet Teylermuseum EÏÏÏÏ, ea,thet «ük-SSTS Wat VM ra bost. oud je de begraven meubels ook nog wat lastig? Als je de courant van de vorige week nog hebt, moet je' de zinnetjes met de meubels er in eens F vergelijken met de antwoorden, die! hxerui 3taan, dan wed ik. dat je ze een volgenden koer ook wel vinden MIEN on ANNIE L - Ik vind hol be&t, dat jullie ook meedoen, en te oud zijn jullie nog lang niet, hoor! Hebben jullie ook vriendinnetjes die meedoen en op welke school zijn jul- JAN DE B. Het nieuwe raadsel Ja' Je pIan VOOr den wed strijd vind ik prachtig. Zou het erg moeilijk zijn, oi zie je er wel kans toe? Heb ie vrel eens meer iets getim merd? of is dit de eerste keer, dat je zoo iets onder handen neemt? L M. K. Je nieuwe raadsel is goed en wordt geplaatst, maar daze, week komt het nog niet in de cou rant, misschien over 3 of 4 weken; het moet wachten tot het aan de beurt is. GRIETJE en MACHIEL D. Het nieuwe raadsel is goed, maar lees het voorgaande briefje eens. Hebben jul- lio het samen bedacht en vind je het prettig om zelf iets te bedenken? JAANTJE v. O. De nieuwe raad sels zijn goed. Prettig, dat die laat ste cijfers zooveel beter waren, nu zal je op 't rapport ook wel een hoo- gor cijfer krijgen. Wanneer krijgen jullie weer rapporten? Hoe lang l-en je nu al mei Fransch bezig? en moet je dikwijls thuis thema's rnaken? ANNA en SOPHIA v. W. Ik kan me best begrijpen, dat het prettige avonden zijn! Vooral het koken, denk ik. Zou je liet als Moeder eens ziek was. nu ook thuis kunnen doen? en koken jullie altijd op gas? JAN R. Het nieuwe raadsel is goed. Hot spreekwoord is wel mooi, maar niet bekend genoeg om gera den tc worden, waar heb je het ge lezen? Ja, ik vind dat je netjes ge schreven hebt; heb je er erg je best opgedaan? En wie schrijft het adres op je brief altijd? M. V. Ik ben nieuwsgierig, of het mooi wordt. Maak je met Sint nog meer handwerkjes en vind je het prettig? Waf doen jullie od school? Ook knippen en haken? Jij zij im mers in de hoogste kias.' CHRISTINA B. Dit inki.potlood heel duidelijk. Blijf daar dus maar mee schrijven tot uet met oven goed gaat; dat zal misschien nog wel een jaartje duren. Ja, dat spreekwoord was niet zoo heel ge makkelijk, maar je behoeft ze ook niet altijd allemaal te vinden. Dal kunnen alleen maar enkelen van de groot sten. MARIA J. H. P. De nieuwe raad sels zijn goed. ANNIE v. D. Ik zal zien, of het raadsel nu in orde is. Vind ie het Se """"«i tezen? en NFLLY v d. B. Hebben jullie de mivJ. anders komt hu met afl WILLY G. Doe maar goed je bast, als je eenmual goed 9pelen kunt heb je cr jo heele leven piezi-cr van, dat zie je aan Moeder. Aardig, dat jo weer wat maakt voor den wed strijd. Ik vind het ook net :ets voor jou, om na sciiooltijd nog graag wat te doen te hebben! Ja, al die oude. dingen in het museum zijn aardig. Was er ook iemand bij jo. die je aile< uitleggen kon? JAN DE B Ik hoop, dat julli mooi zingen, dan kom ik ook luiste ren, hoor! Wat zien we elkaar tegen woordig dikwijls, Jan! Je broertje scheelt in lengte niet veel mot jou. Is hij één jaar jonger? en zingt hij ook mee? MIEN v. E. Ja, op de II. S is een lieeleboel te leeren en dan zal hij alle avonden wel werken tot het tijd is, om naar bed te gaan. Krijgt hij van de week ook vrij om feest te vlo- ren? W ILLEM O De steenen aan den zeedijk waren toch wel extra groot, vind je niet? Ik zal eens gaan kijken de volgende week hoe jullie school er uitziet. Mogeu jullie zelf ook mee hel pen versieren? En moesten jullie alle maal een verschillende, eiguiibedach- to teckening maken? GEERTJE C- Dat is wel een pret tig werkje. Heb je er ook voorbo vlden bij van aardige randjes? poppetjes? en ken je die al alleen nawerken? Wordt er op school druk getimmerd, terwijl jullie les hebben? en kan je dan de juffrouw wel verstaan? BERNARD V. Prettig, dat hij langs jullie huis komt, dan kan je liet op je gemak zien, vooral als hij opgesteld wordt iri jullie straat lk denk wel, dat de brief er dozen keer dan wei bij in zal schieten, maar daJ vind ik niets erg, hoor! LINA S. Dat is best. 't Volgend jaar zal liet wel beier gaan. Ja, zoo'n versierde stad is ultijd erg gozeilïg; als het nu maar een lieetje mooi weer blijft; en de versieringen niet verrege nen of verwaaien! Verted me de vol gende week maar eens, wat je hot mooiste gevonden hebtl MIENTJE L. Langzamerhand vind j'e cr hoe langer hoe meer, Mien tje. Heb je prettig feestgtv.erd en zelf ook meegedaan aan het een of an der.' CORNELIS N. bloeten jullie dik wijls repeteeren en gaat liet al goed? Ja, liet wordt weer ecu prettige week! Heb je al eens door de heele stad ge- loopcu om te zien wat voor versierin gen cr zullen komen? THEODOOR J. Ja, do begraven nomen van je had ik ook ontvangen. Jou naam was daarbij zeker toevallig overgeslagen, lk vind 10 uur laat om nog te zitten leeren! Jij gaat zeker al eerder naar bed, is 't niet? en staan jtiilie ook vroeg op 's morgens? JOHANNA EL Hol me uwe raadsel is goed. Vind je niet, dat het net lijkt ol je broers opeens veel ouder zijn nu ze allebei van school af en druk aan 't werk zijn. at moet Jobun daar doen? en vindt hij het prettig? En ver lang jij er al naar \an school af te komen? JOHANNA T. Ik vind liet best, dat Je ook meedoet. Dozen keér waren zo allemaal goed. JAN v. Z. Nu deze week alweer feest1 Jij gaat zeker overal kijken, is 't niet. Schrijf ine eens wat je 't mooi- ste vindt. KEES DE K. Het is een echt pret tige verjaardag geweest. Kees! Jam mer, dat het nu weer een heel jaar duurt, voor het woerkomt. vind je niet. Of verheug je je op 5 December ook erg? En zijn al je 1 Kreken al uitge lezen? Wat is het mooiste? LENA K. Ja, eerst denken en dan doen! Mei een uurtje per dag kem je ecu heel eind, vooral als het een pret tig werk is! Ik hoop ook, dat het mooi weer is deze week. Krijgen jullie Woensdag ook 's morgens vacantie en waar gaan jullie dan heen? En als ze later weer uit teekenles moet, anders WIM N. Heerlijk dat er des avonds jongens bij je op visite moch ten komen' Eu wat hebben jullie voor den tweeden keer nog eens gauw over! Verheug jij je ook al op het feest en de versieringen dere week? WILLY en HENNY D. Je plan lijkt me prachtig, ik zaJ hier nu maar niet verklappen, wat het wordt maar hoe je 't doen wilt. is me een raadsel, hoor! Nu, dat -/je ik wel, als het af is. Poppenkleeren heb ik het liefst in de maat; Lengte hals tol knieën 21 c.M. Lengte middel tot knieën 12 c.M. Wijdte, middel 18 c.M Wijdte hals 11 cM. Is W. er al aan begonnen en gaat zij tegenwoordig niet utt? Wat scheelt haar eigenlijk? NELLY V. Ik heb jullie school wel eens gezien eu weet dus wel, wat een gezellige keuken er is. Hoe is T gegaan met allee wat jullie inge maakt hebben? Is er niets bedorven? en wie mogen bet nu opeten? Wat ga j(j doen, als je van school afkomt? CORNELIS DE M. lk hoop, da>. hel goed uitvalt, hoor! Ben je al een eind op streek? Wat dat rare woord beteckent, weet ik ook niet. Waar heb je dat gevonden? JAN H- Het nieuwe raadsel is goed en ik zal eons zien, of het andere nu ook in orde is. JAN v. H. Jullie hebt dit jukt heel wat gezien, maar toch gaf (leze tocht voor jou niet zooveel nieuws als voor de anderen, want dat stukje van ons land kende je al. Waren jullie niet jaJoersch toen de andoren in de wagens klommen, of was je nog niet moe? Prettig, dat liet boek zoo aardia was. Wordt er bij jullie op echool w» eens voorgelezen? Mevr. VENEMA-T. DOORN 27 September 1913.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 17