Eau de Vicby P. Vrijwillige Verkoaping. VEILING IGEBR.VALLENTGOED werden goedgekeurd en ongewijzigd heer J. Joostenals bestuurder werd herkozen de beer H. Obenhuysen, en in de vacature, ontstaan door bet be danken van mej. G. Mooy, werd ge kozen de heer G. Brouwer. Tot redacteur van bet weekblad dfer afdeel ing „De Volksstem" werd herbenoemd de beer G. Brouwer, en tot administrateur, eveneens van bet weekblad, werd de heer W. Koppen herbenoemd. Tot leden van de Controle-commis sie werden gekozen de heeren War merdam, Baars en Barendregt. CONC.ERT-VEREENIGING HAARLËM's MUZIEKKORPS. De Concert-vereeniging Haarlem's Muziekkorps beeft gisteren haar kunsilieveuden leden weêr een feest avond bereid. Voor haar openingscon cert van het nieuwe seizoen had zij als soliste genoodigd mevr. A. Noorde- wier-Reddingiue. Eu onze groote zan geres bad niet geweigerd aan die uit- noodiging gevolg te geven. Zij weet trouwens maar al te wel boe zij hier te Haarlem ook onder de leden der Concert-vereeniging haar vereerders bij honderden telt. De ontvangst van de, immers in deze dagen jubileeten- de kunstenares droeg dan ook het ka rakter van een hartelijke en spontane huldiging. O.a. werd baar in den loop van den avond door bet bestuur van onze Bach-vereeniging een prach tig bloemstuk aangeboden, en het geestdriftig gejuich der aanwezigen tooi.de voldoende hoezeer men met dit blijk van waardeering instemde. Hoe veel reden wij hebben deze zange res op hoogen prijs te stellen kwain overigens, door haar hoog-artistieke bijdrage in het programma van den avond weêr heerlijk aan den dag. Mevr. Noordewier gaf in het eerste deel een aria van Handel, uit -,Sieg der Zeit und Wahrheit" en eene uit Mozart's „idomeneo", beide aria's met orkestbegeleiding. Deed zij in de eerste haar macntig, stralend orgaan bewonderen, in de tweede was het voornamelijk do lijne, voorname mu zikaliteit van haar zingen dat onze aandacht boeide. Het orkest, onder leiding van den heer Kxiens, heeft beide stukken op zeer lofwaardige wijze, en naar ik weet tot groote tevredenheid der soliste, begeleid den heer Berendsen een extra woord van lof voor zijn talentvol hobo-spel in Handel's aria.) Later zong mevr. Noordewier een drietal liederen van Strauss„Frcundliche Vision", „Wie genlied" en „Cacilis", waardoor zij haar auditorium opnieuw in geestdrift bracht en wel genoodzaakt werd een bisnummer een allerliefst lie- deko van Emil Hullebroek te geven. Ounoodig hier nog een woord hij te voegen over de warme ontvangst die mevr. Noordewier hier van de zij de der Concertvereenigjng-leden is te beurt gevallen. Het orchestrale gedeelte van den avond was evenzeer de belangstelling ter. zeerste waard. Geopend met Glück's ouverture „Iphigenia in Au- lis" bracht het programma achtereen volgens de twee deelen uit Schubert's „Ui: vollendeten", het „Loheugrin"- voorspel van Wagner, de ouverture Leonore no. 3 van Beethoven en yin slotte eenige fragmenten uit Masse net's suite „Les Erinnyes". Veel neb ben wij genoten vooral van Schubert's symphonie, waar in 't bijzonder het welbezette elrijkkwartel uitmunieud werk gaf. In Wagner's Vorspiel klonk het hout minder mooi, het koper daarentegen vooral de hoorns voortreffelijk. Ook Leonore no. 3, die ik van de solistenkamer uit hoorde, scheen mij hoogst bevredigend uitge voerd en de beroemde trompet-fanfare klonk prachtig. Het slotnummer van Massenet meer in het lichte, onder houdende genre maakte, om me nig fraai klankeffect (ook hier viel mij de goede klank van het kwartet weêr opi en om de smaakvolle voordracht, nog altijd aanspraak genoeg op waardeering. Zooüui wij, ailes te za- xnen genomen, hier met dJie reden aio gen spreken van een zeer geslaagden en belangrijken concertavond. PHILIP LOOTS. Post en telegrafie. Met 1 November worden de com miezen-titulair P. Meijer, van Alphen naar Beverwijk verplaatst, A. Covers van Velsen naar Boxtel, J. H. Küpers van Haarlem (bijkantoor Frans Hals straat) naar Winterswijk, P. H. Zweers van Groenio naar Bloemen- «laal. cri J. R. Zweerus van Bloemen- daal naar Haarlem (bijkantoor Frans Halsstraat). Op de voordracht. Mej. J. W. Leneneer te Haarlem staat op dc voordracht voer onder wijzeres te Botterdam. Candidatuur. Voor candidaten voor de vacatures in het Partijbestuur van de Sociaal- Democratiscno Arbeiderspartij zijn door eenige afdeelingen gesteld de heeren J. Joosten, voorzitter van de aid- Haarlem der S. D. A. P. en A. Nagtzaani. Soc.-Dein. Raadslid. Rijwieldiefstal. Dinsdagavond ie 6 uur is een rij wiel dat 5 minuten onbeheerd stond voer bet perceel Amsterdam sche- vaart 2 gestolen, 't Rijwiel was eigen dom van J. 1L uit Haarlemmerliede. Ontrouwe knecht. De knecht D. S. O. werkzaam bij den bakker F. heeft i 32.50 verduis terd- Hij had 't geld bij klanten voor lijn baas geïnd. Oefening. Heden werd in de omstreken van Pennin gsveer een kaderoefening in 't terrein gehouden onder leiding van den kapitein Muller van het 10e regt .inf. Deze oefennig werd o.a. bijge woond door den kolonel-commandant van de Xe infanteriebrigade. Reservekader. Do le luitenant Rutgers eti de serg.- maj. instr. de Gee van het 10e rog. inf. alhier worden belast met de in den a.s. winter te houden cursussen voor het reservekader te Haarlem. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij t J. H. Bijlsmit, Esschilderstraat no. 21 zwart, een slagersbuis en boeze laar. Bureau van Politie, een hand wagen, een kinderportemonnaie en een grijs-witte kat. W. Vermeer, Ge neraal Bothastraat -43, een horloge. J. Derr, Harmcnjansweg 60, een vin gerring. P. J. Beimder, Schouwtjes laan 8, een taschje met inhoud. A. W. Vreedcndaal, Saenredamstraat 4, een quitanlie. M. Bekker, Edisonstraat 2 (Heemstede), een handschoen. F. Hoogland, Fabriciusstraat 24, een oor bel. H. v. Maurik, Rozenstraat 51 x, een armband. A. van Slooten, Potgie terstraat 61, een rozenkrans. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Geopenddagelijks van 9—15 en 28 Maandag en Donderdag van 7—8 Zaterdag na 13 uur gesloten. Ingeschreven: 81 timmerlieden- 2 machinale houtbewerker, wa genmaker, 8 meubelmaker, —mo delmaker, 6 metselaar», 4 opper lieden, 1 stucadoors, witterB, 6 machinebankwerkers, 1 monteura- S grofbankwerkers, metaaldraaier» 9 vuurwerkers, 2 ketelmaker, 8 burgersmedan, 8 machinisten, 4 sto kers, 3 electriciena, 1 instrument makers, koperbankwerkers. 1 ko perslagers, 4 loodgieters, Bchoen maker, zadelmaker, —kleerma kers, 9 schilders. behangers, stoffeerder, 8 bloemisten 3 tuin lieden, 8 grondwerkers, 3 bakkers, banketbakker, —slager, krui deniersbedienden, 1 kellners, l7ma- eazijnknechts, 19 loopknechts, 3huis- kneebts,sigarenmakers, 16 kantoor bedienden, 3 boekdrukkers, lleUer- zetter, lithograaf, binders, 34 losse werklieden dienstboden, 1 werksters, 6 naaisters, —kook sters, 6 huishoudsters, 4 vrou welijke kantoorbedienden, 8 win keljuffrouweu, stea houwers, voegers, 3 Koetsiers en voerlieden betonwerker schippers 1 kin derjuffrouwen gezelschapsjuffrouw. 19 leerlingen voor verschillende am Lachten verpleegster. 1 onderwijzeressen. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Ongeval. De landbouwer J. C-, nabij de Vijf huizen, werd in den stal door een paard zoodanig tegen de krib gedrukt, dat men hem bewusteloos uit den stal heeft gedragen en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Naar wij vernemen heeft hij inwendige kneuzingen bekomen, die evenwel niet levensgevaarlijk zijn. Aanvaring. Door de sleepboot „Catherina Margaretha" werd bij het fort de Lie- de het schip „De drie gebroeders", schipperv. d. Starre, welke aldaar bezig was met pulp te lossen, zooda nig in de boeg aangevaren, dat deze gebeej werd ingedrukt en na lossing naar de scheepswerf moest worden gebracht. De schade die toegebracht is, is vrij groot. Diefstal. Bij den landbouwer Zuidgeest aan den Kruisweg zijn des nachts uit de schuur twee nagenoeg nieuwe rijwie len ontvreemd. - Bij de politie is aangifte gedaan. HTLLEGOM. Candidaatstell ing. Dinsdag zijn voor een zetel in den gemeenteraad candidaat gesteld <le heeren T. Paase en J. H. A. Vooren. De eerste is door een groep arbeiders, de tweede door de Vooruitstrevende Kjesvereeniging gesteld. De R.-K. en do A.-R. Kiesvereenigingen advisee- ren nu onthouding. HALFWEG. Diefstal. Aan de suikerfabriek is uit de jas van een der werklieden diens porto- monnaie met geld ontvreemd. Het ingestelde politieonderzoek heeft geen resultaat opgeleverd. SLOTERDIJK Aangereden. Dinsdagavond omstreeks half zeven is op den overweg bij de R.-K. kerk aan den Admiraal de Ruyterweg een ongeveer 20-jarige jonge man, die met een handwagen de tramrails nog wilde oversteken, door een van Am sterdam komende tram aangereden. Met een gebroken been en een hoofd wond is hij opgenomen en binnen gebracht in het raadhuis van Sloter- dijk, waar <Le eerste hulp is geboden, vanwaar hij later met de tram naar het Spui is vervoerd en verder per brancard naar het Binnengasthuis te Amsterdam. Pers-Overzicht PROMOTIE IN DE RECHTSWETEN SCHAP OP STELLINGEN. In het orgaan van het Leidsche Stu dentencorps Virtus Concordia Fides vinden we de uitspraken der hoogleer aren van de juridische faculteit der Leidsche hoogeschool over de redevoe ringen der professoren Eykman en Treub in za&e de wijze van promovee- ren tot doctor in de rechtswetenschap. Prof. Pocïïm* XïiÜre schrijift: De doctorsgraad moet dan eene tooogere onderscheiding zijn, waarop alleen zij recht hebben, die door het schrijven van een proefschrif t hunne bekwaamheid lol wotensciiap- pelijJoen arbeid hebben bewezen. Prof. Van derVlugt wijst op 't Duit9che stolsel, waar iedere facul teit een dubbel stel titularissen heeft en ooncludeert: Nu echter die Duit- sche instelling hier ontbreekt, en in de daardoor veroorzaakte leemte wordt voorzien door een geheel vrij beroep buiten alle ambtelijk verhand met de hoogleeraren, faalt het voor de betrouwbaarheid van het opstel, als proeve van de vaardigheid des onder- teëfce&aars, aan den liooginoodigen waarborg. Prof. Greven: Het komt mij wen- schelijk voor, de bevoegdheden, thans verbonden aan hot doctoraat in de rechtswetenschap, benevens don titel meester in de rechten, toe te ken- aan hen, die het doctoraal-examen in de rechtswetenschap hebben afge- 1. Voor het verkrijgen van den graad van doctor in de rechtsweten schap zou daarenboven het schrijven van een proefschrift met daarbij ge voegde stellingen moeten worden ge vorderd. Nu wijlen prof. Tichelaar schreef: Maai- de verdediging op stel lingen op eene promotie is goene we tenschappelijke praestatio; ddt geef ik den heeren Eij'lman en Treub vol komen toe. Er zou daarom reden kun nen zijn den dootoralen graad te be perken lot hem, die op een proefschrift promoveeren, en voor hen die de voorkeur geven aan den meer gemak- kei ijken weg een anderen titel te kiezen. Laat men dien lïtel toekennen door de faculteit in plaats van door eene commissie uit den Senaat, dan zouden zelfs alle bezwaren van meer gemelde hoeren zijn opgeheven. Men bedenke hierbij echter wol, dat men' in de eisclien, aan een proefschrift te stellen, niet te ver kan gaan; ook mid delmatige proefschriften moeten wor den toegelaten, zoodat de grenslijn tusschen meer of minder wetenschap pelijk gevormde juristen niet steeds zal vallen tusschen degenen, die op een proefschrift en hen, die op stellin gen promoveeren. Professor Meyers: De Pro motie op Stollingen heeft m.i. slechts één nut, tlI. dat zij bij voortduring den hoogleeraar in de rechtsgcleei d- heid laat waarnemen hoeveel nog aan de tegenwoordige opleiding van den jurist ontbreekt. Prof. Car pen tier Allin Het kan naar mijne nieening lijks worden betwijfeld dat de bepa ling van het Academisch statuut die toekenning van een graad, welke een wetenschappelijke onderscheiding l>e- hoorde te zijn, mogelijk maakt zon der dat eenig.wetenschappelijke ar beid ia verricht, alleen vergoelijkt kan worden door te wijzen op de ver schillende? volslagen ongemotiveerde voorschriften die benoembaarheid van juristen tot eenig ambt of hunne loeiating tot oerdg beroep afhankelijk rpaken van het bezit van dien graad. Aan den anderen karnt zou het al ren dwaas zijn het schrijven en ver dedigen van een proefschrift als eisch te stellen voor de bekleeding van een practisch ambt ol beroep en de erva ring in vroeger jaren ten deze opge daan reeksen van volslagen onbe- toekenende proefschriften moet van een opnieuw In het leven roepen van den vroegeren toestand, toen dit middellijk het geval was, terug houden. De conclusie is dus m.i. dat de band tusschen de doctorale waardig- lieid en de benoembaarheid ol toela ting tot ambten en beroejfen, waar die thans bestaat, geheel moét worden losgemaakt en voor elk van beide eigen eisclien moeten worden gesteld. Professor Blok: Naar mijne wijze rnn zien be hooide het doctoraat in de rechtswetenschap alleen te wor den verleend aan hem, die getoond hebben tot het samenstellen van een wetenechaippelijke verhandeling in staat te zijn. Daarmede is niet ge zegd, dat ik tot den vroegcren toe stand, toen promotie op een proer schrift verplichtend was, zoude wil len terugkeerer ONDERZOEK IN STRAFZAKEN. Het Alg. Handelsblad schrijft: Wij ontvingen een protest van een onzer lezers tegen het feit, dat' de houder van 't postkantoor te Castri- cum., J. J. Res, een zestal wéken on schuldig in voorloop:g arrest heeft ge zeten. Al xueenen wij, dat het volstrekt on mogelijk. is door politietoezicht een niet gearresteerde het ontvluchten te beletten en al zal dus bij beschuldig den in zaken van voldoenden onnet om ontvluchten van een schuldige be- girijpelijik) te maken, voorloopige hech tenis wel altijd' verantwoord zijn toch kan liet goed zijn er aan te her inneren, dat er dikwijls in strijd met den geeét van de wet gehandeld w ondt Indien voorloopigo hechtenis noodig is om een onderzoek mogelijk te ma ken wij sproken niet tegen dat dit het geval kan zijn, dan moet de wet het veroorloven. Doch deze quaestie heeft een andere zijde, waarop wij wijzen willen. Na de zes weken hechtenis is de man we gens gebrek aan bewijzen ontslagen. Maar een particuliere detectivo is er vrij spoedig in geslaagd den waren schuldige te ontdekken. Nu rijzon enkele vragen bij ons op: Waren de aanwijzingen voor de schuld van Res voldoende om zijn in- arreststellimg te motiveeren? Is bij het onderzoek, toen Res een maal in arrest was, in het algemeen naar den schuldige gezocht, of is er slechts gezocht naar bewijzen om aan to toonen dat Res schuldig was? Heeft de particuliere detective die zoo snel Sn flink den warton Otët lè pakrkftu kreeg, bijzonder geluk gehad? Was bij een Sherlock Holmes met groote veine? Of heeft hij de normale verrichtingen gedaan van eiken detec tive, die alle mogelijke schuldigen wil nagaan? Wij erkennen dadelijk, dat wanneer één detective slaagt en oen ander niet, daaruit allerminst is af te leiden dat de ander zijn werk slecht heeft gedaan. Maar... dat kan wel de oorzaak zijn en als iemand faalt moet men steeds vragen: waarom hebt gij gefaald? Wij vertrouwen dat de bevoegde au toriteiten wel zullen zorgen, dat op deze vragen duidelijke antwoorden tornen. Maar wij zouden zoo gaarne zien dat het groote publiek ook eens hoorde, hoe dat antwoord luidt. Het publiek wordt als regel buiten alles gehouden wat niet ter openbare rechtr zitting geschiedt, maar "t is dat pu bliek dat lijden moet bij elke fout En een geval als dit met den postbe ambte Res moet ongerustheid wok ken moet de vraag doen rijzen: als een on zer in voorarrest komt, heeft hij dan de zekerheid^ dat bekwame en ijverige mannen zullen zoeken niet slechts naar bewijzen van zijn schuld, maar ook naar bewijzen van zijn onschuld. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd voorbereidend examen Ind. Adm. drenst de heeren Th. B. van Aalst en A. van der Duyn. Utrecht. Gesl. cand.-ex. rechten mej. M. H. v. d Kaay en de heer H. M. F. H. Schillings. Koloniën ATJEH. De civiele en militaire gouverneur van Atjeh en Onderhooiigheden sein de Pidië dader aanslag Kiepe gevat Meulaboh gemeld 5 kwaadwilligen met blanke wapens. Met eerstgenx-finden aanslag is be doeld de verwonding van' den onder luitenant Kiepe. INGEZONDEN MEDEOPIELINGEN 30 Cts. per regel. Telen hebben een nieraandoening, doch weien hot niet. Velen hebben een mei-aandoening, doch weten het niet, omdat deze dik wijls zoo sluipend zich verder ontwik kelt. Uiterlijk schijnt de patiënt een goede gezondheid te genieten, behalve dat hij nu en dan last heeft van rug pijn en een zwaar, dof gevoel. Doch reeds spoedig en plotseling kan hij er last van hebben, dat scherpe pijnen door zijn lendenen en rug trekken, 't water kan bewolkt zijn en neerslag achterlaten, soms heeft hij voortdu rend aandrang tot urineloozing, net kan ook zijn dat de loosing m-oeit ijk pijnJ/ijiki geschiedt. Voorts kunnen zijn ledematen opzwellen door water (waterzucht), het hart schijnt aange daan, de handen en voeten zijn rille rig, hij kan last- krijgen van rheuma- tiek of jioht. Het is noodig in te grij>pen, voordat uw nieren ernstig ontstoken worden. Een goede kuur met Foster's Rug- •pijin Nieren Pillen dient de ontsteking en overwenkthoid der nieren op te heffen, ,en de natuurlijke werising dor nieren en blaas le herstellen. Dit ge neesmiddel werkt spoedig en recht streeks op de nieren en herstelt haar goede, werking, waardoor het bloed volkomen gezuiverd wordt, ten gevol-' go waarvan de oorzaak) van uw lijden wordt weggenomen. T» Baarkam verkrijgbaar WJ 6© tLh. K. t. Eden, Spaarne 88, en J. k GOpplnger. Gr. Houtetr. 147e. Toe- sending geschiedt franco na ootv. t postwissel k f 1.78 toor één, of 1 10.— voor see doocea. Eiecht de oefai» Foster's Rugpijn Nieren PUtea. weigert elks dooa, die niet voorzien is van ld mark. Gemengd Nieuws EEN DRAMA AAN BOORD VAN USN STOOMSCHIP. Aan boord van het Oosienrijksche stoomschip „Daksa", op weg van Ma riupol naar Rotterdam, beeft zien vol gens de „TeL", een tragisch incident afgespeeld. De dochter van den eigenaar van genoemd schip en haar verloofde maakten voor him gezondheid een tochtie met het vaartuicr med«. Da officieren aan boord "bewezen de jonge dame verschillende attenties, doch haar verloofde, Muralti genaamd, was hierover zeer weinig gesticht. In een opwelling van jaloezie loste hij een revolverschot op het meisje, ver volgens op den kapitein, die op het geluid van hot eerste schot toesnelde, en ten slotte op den eersten officier, waarna Muratti zich zelf een kogel door het hoofd joeg. De jonge dame en de eerste-officïer werden vrij ern stig gekwetstde kapitein bleef onge deerd. STAKING IN SPANJE. Uit Madrid wordt geseind Hel ar beidersconflict wordt ernstiger. Maandagmiddag is het volksnuis door de autoriteiten gesloten. Men vreest voor de afkondiging eener al- gemeene staking. De regeering heeft krachtige voorzorgsmaatregelen ge nomen. EEN MILLIONNAIR. Te New-York is dc bekende han delsman Benjamin Altman overleden, 100 meldt de „N. R. Ct.". Hij was een van de rijkste New-Yorkers en laat een vermogen van circa 100.000.000 gulden na. Altman was ongetrouwd; hij is 73 jaar geworden. Op groote schaal deed deze zakenman aan fi lantropie ook was hij een bekend kunstverzamelaar. Altman bezat drie Rembrandts en een paar doeken van Velasquez. Behalve doeken van Rembrandt «n Velasquez bezat Altman nog meesier- stukken van Hans Holbein, Botticelli e- a. Omtrent den levensloop van Altman valt weinig meer te zoggen dan dat hij een uiterst fortuinlijk handelaar in manufacturen is geweest. Hij was de hoofdfirmant in de firma Altman Co., welke bestaat sinds 1875 en die eerst gevestigd was in de Bowery- wijk. Kort na 1880 werd de zaak ver plaatst naar den hoek vail Nineteenth bireet en Srxth Avenue, terwijl *in 190b opnieuw verhuisd werd, ditmaal naar Fifth Avenue en Thirty Fourth - lrt ilen laatsten tijd was nog eene reusachtige uitbreiding van het ge bouwen-complex ondernomen, welke nagenoeg voltooid is. DE SUFFRAGETTES IN ENGELAND Sylvia Pankhurst is te Londen ge arresteerd voor liet stadhuis van Po plar, ..waar zij het woord zou voeren op een vergadering van suffragettes. Uit Londen wordt nog geseind Terwijl de bekende suffragette Syl via Phnkhurst een rede hield op een vergadering, drong de politic 'de zaal biimen en trachtte haar te arrestee ren. Dit gaf aanleiding tot een hevig gevecht, waarbij de politie gebruik maakte van de wapenstokken, terwijl de vergaderden zich met stoelen ver dedigden. In de verwarring wist miss Pank hurst te ontkomennrevr. Leigh, *n andere leidster der suffragettes, werd in hechtenis genomen. Het mijnongeluk. Uit Cardiff wordt nader geseind: Thans is vastgesteld, flat 931 arbei ders zich in de mijn bevonden tijdens de ontploffing. Tot nog tqe zijn er 511 gered. De luchtkoker staat ook in brand; men doet alle mogelijke moeite om het vuur te bedwingen. Een telegram uit Senghendydd deelt medé, doit alle hoop om de ingesloten mijnwerkers to redden is opgegeven en dat liet reddingswerk gestaakt is, totdat het vuur gebluscht of uitge brand zal zijn. EEN AUTO-ONGELUK. De „Messagero" verneemt uit Ac- cunioli, dat een autobus, waarin 34 personen gezeten waren, in een ra vijn is gestort, ten gevolge van het breken van een as. Een persoon is ge dood, vier der inzittenden zijn ster vend, 29 zijn gewond. DE KRUPP-AFFAIRE. Uit Berlijn wordt aan de Tel. ge seind: Voor het militaire gerechtshof te Berlijn is Dinsdag liet proces be gonnen tegen sergeant-majoor Limde, oud-lid der artilleriecommissie, be schuldigd, in die hoedanigheid aan Brandt, den vertegenwoordigerdor firma Krupp, te Berlijn, tusschen Oct. 1908 em Februari 1910, verschillen de mededeelingen te hebben verstrekt over artillerie-leveranties. Linde heeft reeds bekend, en tevens toegegeven, dat hij eenige van de zoogenaamde Kernwalzer, welke in het vorige pro ces zoohi groote rol gespeeld hebben, aan Brandt afgegeven heeft. Hij ont kent echter met alle beslistheid voor zijn diensten door Brandt op de een ol andere wijze te zijn beloond. Voordat Linde ondervraagd wordt, leest de ambtenaar van het openbaar ministerie de acte van beschuldiging voor, volgens welke beklaagde han delingen heeft gepleegd, die in slrijd waren met de landsbelangen en de mi litaire geheimen van den staat in ge vaar brachten. OVERSTE SCHEEPENS. In aansluiting aan het eerste be richt, kan de N. R. Ct. thans mededee- len, dat in den toestand van dun over ste Scheepens, die tijdens een Jand- rechtzitting te Sigli levensgevaarlijk werd verwond door een steek onder de ribben, een verandering ten gunste is gekomen. Het levensgevaar is weken. Openbare Notaris VAN NtEKERK, te Haarlem, is voornemens op Zaterdag 25 October 1913, 1 het verkooplokaal „De Gouden Leemv" te Haarlem, publiek te ver- koopen: 1. Een HUIS en ERF te Haarlem aan het nieuwe gedeelte der Jan Steenstraat No. 67, kad. sectie A, no. 1978, groot 81 c.A. Verhuurd voor f 3.25 per week* 2. Een HUIS en ERF te Haarlem aan het nieuwe gedeelte der Jan Steenstraat 110. 69, kad. sectie no. 1977, groot 81 c.A. Verhuurd voor f 3 per week. De peroeelen eerst ieder afzonder lijk en daarna gecombineerd. De peroeelen zijn voorzien van gas- en waterleiding. Breeder bij biljetten omschreven. Bezichtiging Dinsdags, Donderdags 1 op den verkoopdag van 24 uur. Nadere ïnformatien ten kantore van voornoemden Notaris, Nieuwe Grach# heek Kenaupark. Burgerlijke Stand SCHOTEN. GETROUWD P. Stompe en A. M. Jansen. H. X. Stuur en E. A. Kluit. BEVALLEN L Souverein, geb. Ratsma, z. J. de Goederen, geb. Soellaart, d. OVERLEDEN M. J. P. Schouten. 5 mnd. A. H. M. Schouten, 5 mnd. C.. Melchior, «eb. Van der Voet. 62 j.. &DVERTEUITIÈN ALGEMEEN VEWPLOIAAL' HiEUWE GRACHT 74 iNTEira. ratepooN leoa Dinsdag 28 en Woensdag 29 October telkens 's morgens 10 uur, (o.a. wegens vertirek naar Buiten land) van diverse Meubilaire en andere Goederen, als: Compleet Salon- en eetkamer- ameublement, Buffet, Angelus Pianola met diverse rolden muziek, canapé's, crapeauds, stoelen, talels, vloerkdee- deni, spiegels, schilderstukken, gas kranen en ornamenten, ledikanten, dekens en matrassen, wasóhlateis, nachtkastjes, vulkachels, haarden, fornuizen, bad., divers kristal, koper, glas- en aardewerk, kleedingstuluken en hetgeen meer verkocht en alsnog nader vermeld zal worden. ÉS0T Te allen tijde gelegenheid tot het inbrengen en op verzoek halen van goederen. P. 1-IOOGEVEEN Lzn„ Makelaar. CREDIETEN. Moord-Hosiandsoh Lan dbouworodiet verstrekt GELDEN voorcredie ten onder crediethypotheek of andere zekerheid of tegen borg stelling. Inlichtingen verstrekt het Oorrespoadentschap Haarlim. BERTLING, Oude Gracht 65. Hypotheken, Assurantiën. (laatst» vulling) Célestins, Grande Grilles, Haoterlve, Uöpltal (Bronnen van den Fransohen Staat). VERKRIJGBAAR BIJ SPAARNE 114, hoek GED. OUDB GRACHT SPAARNDAM Imrsi franto balt, Hnrlim ii OmitrikiD. puike Winteraardappelen, Bravo's f2.75, f2.80 per H.L., Uien f2.25 per honderd en f 1.20 per vijftig pond. Levering van Drukwerken Orakkirt] l.T. LODBEIS COST

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 10