Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 10 Nov. 1913. Hoogste barometerstand 764.8 m.M. te Kopenhagen; laagste 743.4 m.M. te V alentia. Verwachting tot den avond van 11 November; Wind: Zwakke tot matigen Zuid- Oostelijken tot Zuidelijken wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar be wolkt, waarschijnlijk enkele regen buien. Temperatuur: iets zachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. P uur 756 m-M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 756 m.M, OPGAVE VAN« JOH M. SCHMIDT -Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand 9 November. Hoogste gisteren F. 4S Laagste heden nacht F. 45 Hedenmiddag 12 uur F. 52 10 November Hoogste gisteren F. 62 Laagste heden nacht. F. 43 Hedenmiddag 12 uur F. 49 ven voortdurend de sterkeren, maar Aerdenhout verdedigde uitstekend. Mot halftime was 't nog 20. Daar na maakte mej. Biezeveld nr. 3, en Iïierhij bleef het Aerdenhout verloor door het uitstekend spel van doel ver dedigster en ochterspeelslers met be- pekkelijk gering verschil. (N. R. Ot.) UITSLAGEN. Ie klasse. Amsterdam: Amsterdam—Hilver sum, 0—6. Haarlem: De Musscheh—Haarlem, 0-1. Den Haag: H. H. V.—Odis 5—0. Reserve le klasse. Hilversum: Hilversum IIAmster dam II A, 3—2. 2e klor-e: A Rotterdam: Victoria-Gooische II. C„ 1-4. Den Haag: II. D. M.—Utrecht, 0—0. Oostelijke competitie. Nijmegen: Nijmegen—Apeldoorn, 2-6. (Md. Gt.) VOETBAL, Westelijk© Reserve le klasse. De stand is et t* "B 111 i 1 II. B. S. II 5 4 1 0 9 15—5 1.80 II. F. C. II 6 5 0 1 10 19-11 1.67 V. O C. II 6 3 2 1 8 17—9 1.33 Sparta 11 C 4 0 2 8 10—8 1.33 D. F. C. II 5 2 1 2 5 7—11 1.— Haarlem II 6 2 1 3 5 13-15 0.83 Quick 11 6 2 0 4 4 13-11 0.67 U. V. V. II 6 2 0 4 4 7—11 0.67 Hercules 11 5 0 2 3 2 6—18 0.40 A. F. C. 11 5 0 1 4 1 6-13 0.20 (uCf). DE OEFEN'WEDSTRIJD. NEOERL. ELFTAL—DE ZWA LUWEN, 4—3. Schitterend najaarsweer begunstig de den oefenwedstrijd van het Neder- landsch elftal, dat Zaterdag a.s. in Huil den naam van het kleine Neder land tegen het machtige Albion zal hebben hoog te houden. Een vierduizend toeschouwers wa ren aanwezig, toen scheidsrechter W. Eijmera Jr.de volgende elftallen liet beginnen. Nederlandsch elftal: Göbel (Vitesse), doel; Wijnveldt (U. D.) en Holtus (Vi tesse), achter; Boutrny (II. B. S.), De Korver (Sparla) en Bonman (D F. C.) midden; Van der Wolk- (Sparta) Wes- Ira vuii llotthe (Achilles). Buitenweg (U. V. V.), Vos (U. V. V.) en Poort man (Sparta), voor. De Zwaluwen: Van Hemert (D. F. C.), doel; Gillisen (Ajax) en K>!ip {Spar ta', achter; De Klerck (II. F. C Van Heijden (Quick; en Synja (II. B. S.) midden; Van Breda Kollf (D. F. C.), Duller (Sparta), Van Dillen 4U. V. V.), Boordam (V. 6. C.) en Kuntze (H. V. V.) voor. De Nederlandsche elftalapelers wa ren in witte, de Zwaluwen in roode bomden gekleed. We ontleenen verder aan de CL, dat liet Ned. Elftal spoedig de leiding nam door een onhoudbaar schot van Buitenweg, na uitstekend werk van Willy Wcstra. Er werd daarna een technisch-goed spel te zien gegeven. Poortman kwam in botsing en verliet voor eenigen tijd het veld, maar ook een Nederlandsch Tiental wist Hin ken tegenstand le bieden. Toch maak te na 20 min. spelens van Dillen voor de Zwaluwen gelijk (1—1). Daarmee kwam de rust. Na halftime waren Boutrny en Poortman, van heft nationale team, verdwenen. Warburlon en (iStcr) Bijvoet verschenen als invallers. Bui tenweg gaf het Ned. Elftal opnieuw de leiding, maar daarna wisten Beer dam en Duller de Zwaluwen aan een voorsprong te helpen (2—3). O© Engelschman Warburton maakte daarna voor hel Nederlandsch Elftal gelijk, en Wtostra bezorgde het na een prachtigen rusheen 4—3-crver- wiuning. VOETBAL IN ENGELAND. De resultaten van de Zaterdag in Engeland in de hoogste League ge speelde wedstrijden waren: Eerste league. Aston Villa—Manchester Un. 31. Derby CountyBolton Wand. 3—3. Blackburn R.Everton 6—0. Manchester C.Sheffield W. 1—2. Liverpool—Burnley 1—1. Bradford C.W. Bromwich Alb. 1—0. MiddlesbroughOldham Athl. 0—0. Newcastle Dn.Preston N. E. 2—0. Sheffield Un.Chelsea 3—2. Tottenham li.Sunderland 1—4. WIELRENNEN. EEN WERELDRECORD. Men meldt ons: De bladen te Florence molden, dat_ de Duitsche wielrenner Wcise op de baun, zonder gangmaking 76.341 M. in twee uur afgelegd heeft, waarmede hij het wereldrecord van Papke (75.321 M.) geklopt heeft (N. R. Gt) LUCHTVAART. CUILLAUX GED1SQUALIFICEERD. Da Sportcommissie van de Fransche Aeroclab heeft in haar jongste verga dering besloten den aviateur Guillaux te disqualificeeren voor den lijd van 10 jaren. De vlieger heeft bij zijn verhoor zijn spijt uitgedrukt over zijn han delwijze, in een oogenblik- van dwaas heid begaan, vandaar dat de meerder heid der Sporlcominissie dit berouw als verzachtende omstandigheid aan nemende, stemde voor 10 jaren. De minderheid was voor levenslange dis- qualificalie. KORFBAL. H. O. C. I-SPART A 11-0. Als de scheidsrechter, de heer Sjouw, te 2 1/2 uur laat beginnen blijkt 8parta 0 spelers en 5 speelsters te hebben. De H. O. C.-captain laat daarom een der II. O. C.-dames uit vallen en komt met het volgende elf tal in het veld. Aanval- Dame: Mej. A. Bakker, Heeren: M. C. v. Pellecom, L, Glastra, Midden: Dames: N. Modoo en A. v. Vliet, Heeren: II. Schuyt, J. Hijboor Verde diging: Dames: C. van Pellecom, C. Wufhorsl, Heeren J. v. Pellecom, A. Beclceringh. Direct na den aanvang ontwikkelt zich een vlug samenspel, waarbij H. O. C. de meerdere is. Deze meerder heid weet zij spoedig uit te drukken door een doelpunt, van L." Glastra, Na den uitgooi gaat de bal naar den Sparta-aanval, maar deze heeft geen succes. Het spel verplaatst zich verbazend snel en van beide zijden wordt hard gewerkt. Na eenie over- en weer-spel weet Mej. A. Bakker liet 2de doelpunt voor II. O C te maken. Na hef. wisselen van velden blijft II. O. C. de meerdere, komt do bal eens in <le verdediging dan wordt, hij weer spoedig naar den aanval ge bracht. In het middenvak geeft L, Glastra die voortdurend den hal mooi aan den aanval. Na eenigen tijd weet Mej, C. Wul' iorat no. 3 te malcen. Na den uitgooi is de Sparta-aanval aan het woord, een mooi geplaatste hal van haren aanvoerder Paréo scheert de mand. Nu komt 'de II. O, C.-aanval weer opzetten en weet. hel spel eenigen tijd in haar vak ta houden. J. van Pelle com weet uit een hem mooi toegespeel- den bal H. O. C.'s leiding te vergroo- ten. Kort daarop is het rust. Stand 4—0 voor II. 0. C. Vol vuur wordrf, aan do tweede helft begonnen. Na korten tijd vergroeit J. Hijboer II. O. C.'s leiding. Evenwel laat Sparta den moed niet zakken, de bal wordt eenige malen naar haren aanval gebracht, maar de II. 0. C.- verdediging houdt stand, en weet door het middenveld den hal naar den aanval te brengen, waar Mej. N. Mo doo na schitterend samenspel met Schuyt no, C maakt. Nog schijnt aan do doelpuntenregen geen einde to ko men, want na het wisselen maakt Mej. Bakker no. 7 spoedig gevolgd door rio. 8 van L. Glastra. De Sparta-aor.val begint zich nu te roeren, oenige mooie worpen komen op de korf te recht, in deze pari ode heeft zij wèl een puntje verdiend. Dan verplaatst zich liet spel weer en maakt A. Beckeringh I-I. O. C.'s negende doelpunt. Even later heeft Mej. C. Wulthorst succes door van groolen afstand H. O. C. de dubliele cijfers te bezorgen. Weer wordt van vakken gewisseld en na eonige staaltjes van mooi sa menspel slaagt Mej. N. Modoo er in het elfde en laatste punt to malcen. Kort daarna i3 liet-einde en heeft 11 O. C. met 11—0 gewonnen. Sparta had voor haar harde werken wel eenl- ge togenpunten verdiend. Letteren en Kunst Het Tooneel nET UOLLANDIA-TOONEEL IN FR4SCATI. ,.Eon huwelijk uit wraak", klucht in drie bedrijven van Clair- ville, Brot en Bernard. Montr-avert, een eerzame gewezen fabrikant van kousenbanden thans rentenier heeft eene dochter Mari quita, die van moeders kant Mexi- eaansch bloed in de aderen heeft en door dat bloed een bijzonder levendig temperament. Dat temperament uit zich wel niet in groote buitenissigheden, maar het maakt Mariquita tot zulk eene lasti ge huisgenoot©, dat vader Montravert mitsgaders de huishoudster wèt blij zijn als er kans op beslaat dat het meisje trouwen zal. Doch do aanstaande man dien we niet te zien krijgen blijkt ten slotte ook bang te zijn, dat zijn toe komstige tehuis juist geen tempel des vredes" zal worden hij geeft er de voorkeur aan, zichzelf dood te ver klaren en draagt .zijn vriend Ctiamil- lou op aan Mariquita te gaan zog gen. dat. haar bruidegom In een duel gedood is. Chauiillon kwijt zich van de op dracht en wordt verliefd op Mari quita. Vader Montravert heeft niets tegen het huwelijk, dat hem immers rust in huis belooft, als zijn dochter eruit is en Mariquita stemt er in toe, om een bijzondere reJen. Zij meent namelijk, dat Chamillon de moordenaar is van haar bruigom en wil zich op hem wreken op „Mexi caanse he manier" volgens haar eigen verklaring. Door Chumilión's vrouw te worden kan zij hem op alle moge lijke manieren hot leven zuur maken- Zoo heel erg hevig schijnt die Mexi- caansche wraak intusschen met te zijn "t loopt alles uit op nogal tam me plagerijtjes, els weggestopte laarzen, peper in een sohoonen zak doek. stuk gesneden bretels, eeu min der smakelijk ontbijt, en meer derge lijke huiselijk© onaangenaamheden, die ook een minder naar wraak dorstende vrouw haar man zou kun nen aandoen, als zeeen mouwen hoed, of een mof van petit-gris ver langde en manlief met al te gul bleek. Zulke gosclnedenisjes kennen we. Tenslotte loopt alles goed af en het jonge echtpaar begint een vredig huwelijksleven terwijl papa Montra vert met zijn huishoudstertje naar een buitentje bij Sèvres trekt. Want we zijn iu Parijs I En het stuk heeft drie Franschen als gees telijke vaders. Hoe. in vredesnaam, kond het dan zoo volkomen gespeend van al wat naar Franschen geest en Fransche geestigheid zweemt? 't ls alles goedige, tamme, ietwat kiuderachtige grappenmakerij, waar we ondanks ous zelf toch om lachen moeten, zooals we lachen om eon moppig voorvalletje, afgespeeld onder Hollandsche dorpsinenschen. De heer Chrispïjn speelde de rol van Chamillon niet ae noodigo leven digheid mevrouw Qhrispijn kan Ma-' riquita's Mexicaansche bloed gerust nog een beetje meer laten bruisen en razen, Laurens Ezerman typeorde aardig den ouden Montravertdergelijke komische typeer-rollen liggen hem blijkbaar gemakkeliikwe denkon nog met genoegen aan zijne uitbeel ding van den knecht in „Het minder waardige geslacht". Annie Bos was oen lief huishoud stertje, in landelijke kleederdracht ge stoken. Het publiek amuseerde zich blijk baar. ANNA v. GOGH—KAULBACH. Vervolg Stadsnieaws. TWEEDE IIOLLANDSCHE MAAT SCHAPPIJ VAN LEVENS VERZEKERING. Uit het jaarverslag 1912—1913 dezer maatschappij blijkt, dat do bedrijfs resultaten zeer bevredigend waren, liet verzekerd kapitaal steeg van f 5.224.646.50 tot f 5.692.799,50, met een jaarlijksche premie-ontvangst van f 231.148.68, verdeeld over 4351 polis sen. De werkelijk© sterfte bedroeg 104.6 van de berekende en was dus ongun stig vergeleken bij vorige jaren toeil ze ver onder de raming bleef. De balans sluit met een saldo van f 156,157.99 1/2, wolk bedrag omvat de toeneming der wiskundig© reserve in do jaren 1911—12 en 19121913, zoo mede de in dezelfde perioden gemaak te bedrijfswinst. VERKIEZING NOTABELEN DER NE:D. HERV. GEMEENTE. Bij de op Zaterdag plaats gehacl heb bende verkiezing van 8 notabelen der Ned. Ilerv. gemeente, zijn gekozen de acht candidaten van de kiesvereeni- ging Evangelie en Belijdenis, en wel de hoeren: S. Grommel in. met 206 stemmen, Joh. Keijzer 206, S, P, van Dorp 198, B. Knuppe 205, A. W. Ilak- sleen 206, I. van Marlc 200, Dr. K. E. de Jong 208, J. L. Zegers 203. Verder zijn uitgebracht: 4 stemmen op den heer W. C, Wefers Be.tt.ink, en één stem op de heeren Lasschuit, Bij kerk, J. 't Hart, W. C. Lasschuit, v. d. Kloot Moijburg, F, J. Verhagen. In hot geheel waren uitgebracht 212 stemmen, waarvan 1 van onwaarde. MUZIEKVEREENIGING „HARMONIE". Zaterdagavond had de uilvoering van dit corps plaats in de concert zaal der Sociëteit „Verceniging". Hel programma vermeldde ver scheidene nummers, die men ook vindt op bel repertoire van beroeps musici, zooals Ouverture Raymond, van Arnbr. Thomas, Souvenir d'Aix la Chapelle, van Govaert, Fantaisie de l'opera „Zampa", van Ilerold, Fan taisie de l'opéra „Africaine" van Meyerbeer. Als men dergelijke stuk ken aandurft, dan moet men wèl overtuigd zijn van eigen kunnen, of er is groot gevaajr fiasco te lijden. Vrees daarvoor en ook een beetje nieuwsgierigheid, drong zich op. Men zette in met een Marche, Salut au dra- peau, van Wolf. Dat schalde daar uit koperen mond, dat 't een lieve lust was, de nieuwsgierigheid werd bevre-, digd en allengs verdween de be vreesdheid. Vóór alles trof de groote zekerheid, waarmee de klanken in rhythmische golving werden uitge- stooten, de ruimte vullend met 'n groot maar zeer zuiver aandoend, klankvo lume. Zijn hier werkelijk slechts di lettanten aan 't werk? De directeur, de heer Wernicke, is het zeker niet en gaf blijk een eminent dirigent te zijn. Hierop volgde de Ouverture Ray mond. Voor liet dilettanlencorps uit- bundigen lof! De inzet was uitste kend, iedere instrumentengroep was iu goede handen, zoo klonk de ca- danz voor bariton zeer beschaafd, werd 't zangthema voor clarinetten cu later pistons met vaardigheid en juiste nuanceering uitgevoerd, wa ren do hegeleidingsrnolieven goed verzorgd. Er was eenheid in uitvoe ring en sarneuklunk. Voor een be roepscorps (men geeft 'a zomers toch ook concerten in de Bron en „Trou moet Blycken") valt er nog wal aan le merken, cr ontbrak wel iets aan duidelijkheid in do kleine figuren (voor clarinet geldt dit in 't bijzon der), over 't geheel vloeiden de klan ken wat te veel in elkaar, miste men 't fijne, 6cherpe rhythme, liet ook de phraseering wel wat te wenschcn over allemaal factoren die noodig zijn om dit werk een doorzichtige, klare vertolking le géven. Souvenir d'Aix la Chapelle was meer door werkt, doch de clarinetten waren in de begeleiding niet zoo heel zuiver. Tol slot (ik kon slechts tot de pauze blijven) Fantasie de l'opera „Zampa". De algemeene indruk was goed, toch meende ik eenige verslapping te be speuren, Een zekere onrust, zich openbarende in ongelijkheid en on zuiverheid, hier en daar, deed zich gelden. Maar deze critiek is mis schien wat scherp. Nog eens, voor een dilettantencorps niets dan lof maar ik geloof dat deze vereeniging te kort zou worden gedaan met dien naam en dus een andere beooröeeling vergt. llierop volgden komische chanso- r.etten door de heeren Elferink en Helluian, die zeker komisch genoemd mogen worden, maar chansonetteu och ja, ze werden toch wel gezongen. Na de pauze gaf men nog Suite Bab let, van Popy, Zankteufelchen, van Eilenberg, Espana, van Waldteu- fel c-n Fantasie de l'opera Africaine, van Meyerbeer. Tot slot trad het duo- Elfering en Ilellman weer op. CAROLINE FRANSE. PROPAGANDA-FEESTAVOND VAN DEN JONGELIEDEN GE- HEELONTHOUDERSBOND. Toen ik de schouwburgzaal van „De Kroon" binnenkwam, trof ik juist 't moment waarop het nieuwe vaandel der vereeniging onthuld werd door den voorzitter, die ook het ontwerp teekende. Op een blauw veld prijkt bovenaan in gouden letters de naam van den bond, daaronder in de origi- neele kleuren 't Haarlemsche wapen. Het was 'n smaakvol geheel, vervaar digd door Mej. M II. Saeys. Spontaan werd toen door de aan wezigen het bondslied gezongen. Hierop volgde een lango pauze, waarinee men trouwens ('t moet even gezegd) tusschen elk nummer nogal vrijgevig was, een goede proef voor het geduld. Eindelijk werd 't gordijn gehaald en verschenen op 't podium de violist Meyer van Crefclt en Mej. Graaf als begeleidster. Men droeg eeri kerk-aria voor. Ik zou de uitvoe ring wat soberder, wat naïever ge- wenscht hebben, doch dit neemt niet weg dat er zeer goede qualiteiten in beirlcr spel aanwezig waren. Men oogstte dan ook een uitbundig ap plaus en de pianiste ontving een fraaie bouquet in vaas, die gedurende het tweede nummer, een Mazurke van Ulimarthi, op de piano pdijkte. Een vvilcle, ITongaarsche dans, die een zeer temperamentvolle uitvoering eieclile. Nu, daar ontbrak 't bij deze jeugdige artisten niet aan, T ging er van louter gevoel wel eens even naast, maar daar was toch ook wel echte in nigheid en muzikaliteit te bespeuren. De dank van 't publiek uitte zich zóó stormachtig, dat de heer Meyer van Crefelt zich genoodzaakt voelde een toestukje te geven, een soort heksen dans, solo voor viool, met veel vaar digheid uitgevoerd. Hierop werden door het geheelonl- derskoor „Kunst AdeJt", onder lei ding van den heer P. de Nobel, een paar mooie liederen gezongeneerst „Die Vesper", een fijn, teer liedje, dat met kunstzin en goeden smaak werd voorgedragen, later het bekende ge dichtje „Bekeerd", van J. P. Heije, cu) nieuwe wijs. De heer De Nobel maakte er zeèr aardige, frissche mu ziek voor cn het werd door het koor uitnemend gezongen, tot tweemalen toe zelfs; het zal het propaganda-num- mer worden van den bond. En nu moet nog de bewondering uitgesproken worden voor de twee tableaux „De betaaldag" en ,,'t Geluk der Onthouding" voorstellende, die beiden van artistiekeji smaak getuig den. CAROLINE FRANSE. Weer- eon kwestie. De N. Z. II. T. M. Jicoft Zaterdag 1 I. naar aanleiding van het Raads besluit, het achterstallige loon aan wagenbestuurders cn conducteurs uit betaald. Zij, die nog niet den leeftijd van 23 jaar hebben bereikt, hebben echter niets ontvangen. De maat schappij rnoet dus onderstellen, dat die menschen niet in dat Raadsbe sluit zijn bedoeld. liet bestuur van do vakvereeniging van het personeel zal omtrent de juistheid daarvan oen na- dor onderzoek instellen. Thans be staat echter bij dat bestuur de in druk, dat de Raad alleen voor vak lieden oen leeftijdsgrens heeft gesteld, die de basis moet vormen voor de be rekening van het loon. Zoo noodig zal na het onderzoek dan nogmaals een adres aan den Raad worden ge richt, Aanr ij ding. Een wagen van de Phoenix-brouwe- rij reed hedenmiddag om 12 uur in de Groote Houtstraat den los-werkman J. Bouwmeester aan. Met behulp van ©enig© omstanders word de man on der liet wiel van den wagon wegge haald. Hij bleek zich non 't been ge kwetst te hebben. Rechtszaken HOOGER BEROEP. Men meldt ons uit Den Haag: 'legen liet vonnis der rechtbank, waarbij de Leidsche student Van L. tot 10 jaar gevangenisstraf wegens moord op zijn meisje In de Merle n- stranif werd veroordeeld, is door de Officier van Justitie die veroordeeling urn 15 jaar had gevorderd, hooger beroep aangewenend. Binnenland A. J. BARON VAN GEEN. Iu don ouderdom van 80 jaar 1b gis teren overleden do waterschout A. J. baron van Geen, gepensioneerd oud- kapitein tor zee. Baron Van Geen vervulde sinds 1884 tiet ambt van waterschout te Amster dam, hij was ook voorzitter van het „Zeemanshuis" op het Iiadijksploin. l>e overledene was officier in do orde van Oranje-Nassau, ridder 3e kl. in de Pruisische Kroonorde en ridder 3e kl. in de orde v. d. Itoode Adelaar. LUITENANT VERSTEEGH. Men seint ons uit Soesterberg: Hedenmorgen is luitenant Vensteegh opgestegen om 10 minuten voor half negen teneinde zijn militair brevet te halen. Hij zal vliegen richting Ede VenloBreda en vandaar terug naar Soesterberg. Men seint ons uit Ede: Luitenant Versteegh passeerde he denmorgen Ede op aanzienlijke hoog te. Laatste Berichten IAARLEMMERMEER. Do Kinderzangvereeniging te Hoofd dorp, onder leiding van den heer en mevrouw Wiens, gaf in Hotel de Beurs oen uitstekend geslaagde kin- der-operette eri wel „De lJsjonk- vrouw" en „Sneeuwwit en Roze rood". Vooraf werden door enkele leerlingen zangnummers en eeu paar voordrachten ten gehoore gebracht. Het geheel is .©en succes geweest voor den leider en de leidster dezer zangvereeniging. De geheele zoal was bezet door be langstellenden, die op zeer luide wijze hunne ingenomenheid te kennen ga ven over hetgeen zij hadden genoten. Z ANDVOORT. Volgens art. 369 der Invaliditeitswet zijn alhier 61 aanvragen ingediend. Rijkspostspaarbank.. Gedurende de maand October werd aan het postkantoor alhier ingelegd 9794.50 en daaruit terugbetaald f 3467.37. STAKING TE IJMUIDEN. Men seint ons uit IJmuiden: Hedenmorgen zijn zeven stoomtraw lers binnengekomen, zoodat op nog 2 na de geheele visschcrsvloot binnen is. Het laat zich aanzien dat na Woens dag geen visch meer zal worden aan gevoerd. De prijzen in den afslag loo- pen hard omhoog. SCHOTEN. SCHANDELIJK. Zondagavond omstreeks zeven uur begaven eenige burgers cn een korpo raal der huzaren, samen een man of zes, de meesten lichtelijk aangescho ten, zich naar den winkel der bak kerij Ceres in de Kloosterstraat, en j zouden daar wat lekkers koopen. Toen de vrouw des huizes de waar had overhandigd, weigerden de lieden le betalen. Natuurlijk werd die toen terug verlangd. Inplaats van daaraan gevolg te geven, heeft men de vrouw eenige trappen toegediend. Toen de bakker P. daarna verscheen, werd men handgemeen (een militair trok zelfs den sabel) en heeft inen den bak ker aan het gezicht leelijk toegota- keld. 'De bakker heeft een aanklacht bij de politie ingediend en er is al een onderzoek ingesteld. Het was meer dan schandelijk, zooals deze lieden j optraden. Telegrammen De onderstaande telegrammen zyn ontleend aan het Algemeen Handelsblad. HET BE1LIS-PROCES,. KIEF, 10 Nov. (Reuter.) In liet pro ces wegens ritueelon moord verklaar de Beilis aan het slot der pleidooien: „llc ben onschuldig en verzoek om vrijspraak, opdat ik kan terugkeefen naar mijne ongelukkige kinderen, dio ik in twee-en-een-half jaar niet go- zien heb." DE ALBANEESCIIE QUAESTIE. WEENEN, 9 November. (Router). De prins van Wied is thans te Wee- nen en had een onderhoud met graaf Berchtold. De berichten uit Albanië doen vermoeden, dat de candidatuui- van den prins van Wied met sympa thie zal worden begroet. VERKIEZINGEN IN SPANJE. MADRID, 9 Novomlier. (Reuter). In Madrid en in alle provincies werden heden de gemeentelijke verkiezingen gehouden, zonder belangrijke inci denten. Het schijnt dat alle monar chistische partijen de overwinning behaalden. Te Madrid werden geko zen 17 monarchisten, 8 republikeinen, 2 socialisten, 1 onafhankelijke. Te Barcelona werden gekozen 10 regionalisten, 7 radicalen, 3 reactiou- nairen. 3 nationalisten, 1 liberaal en 1 onafhankelijke. Hier werden stokslagen en revol verschoten gewisseld in een gevecht tusschen radicalen en Jaimïslen (Car- listen). Twee personen werden ge wond, 5 gearresteerd. Te Alineria werden de stembussen 'vernield, zoodat Donderdag nieuw© verkiezingen moeten plaats hebben. STORM IN DE ZWARTE ZEE. EUPATORIA, 9 November. (Reuter) In de Zwarte Zee lieerscht sedert twee dagen storm. liet verkeer tus schen de havens is verbroken. Marktoieuws Graan- ©n Zaad ni ar kt. Graan- en Zaadmarkt te Haarlem, gehouden den 10 November 1913. Aan gevoerd 25 II.L. Groene Erwten, hoog ste prij3 f 9. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN: Nov. 8 A. C. IiooraenBooms, d. 9 H. van Engelenvan Elden, d. 8 G. SminkGroot, d. 8 1. Snellens Dirks, d. 9 G. Zuurendonk—de Boer, z. 10 S. Wijkhuizen—Vcnema d. 7 C. Goedhartde Bruin, d. 9 K. Oord—Doolhoff. z. 7 M. G. J. CasseeVeldwijk, z. OVERLEDEN: 8 C. Craije—Lubbers, 92 j., Oranje- .^raat. 9 G. I LandgraafBuitJ&iir weg. 69 j. Spaarne. 8 E. W. 11 j. d. van II. Reehorst, Gastlmisvest. 9. J. J. HeijrnansDroog, 74" j. Kamper laan. ZANDVOORT. ONDERTROUWD II. D. von Brederoode en 'A'. II. L. Polak. A. Kromhout en H. van do Geer. J. J. Kolen M. J. Duivenvoor den. H. C. Snel en C. C Stok. GETROUWD; C. G. Seders en II. M. van der Melj. W. G. van der Wol do en F. L. lli- senbtrger. G. Koning en W. J. do Wid. BEVALLEN A. Molenaar, gob. Keur, z, 11. Zwemmer, geb. Koper, z. C. M. Kruayeuoord, geb. Zwemmer, tl. OVERLEDEN P. Keur, 3 J., Amsterdamsehe Beurs. Openingskoersen van 10 November 1913, HOLLANDSCHE HANDELSBANK. TA BA KS'A ANDEE LEN. Nauwelijks prijshoudend. Amsterdam Dob 23640, Bindjey 104, Doli Batavia 440, Deli Mij. 556, Medan 218, Rotterdam Deli 342, Sc- nembah 535. R U BBEU-AAN DEELEN. Vast. Amsterdam Rubber 133, Deli Bata via 105, Nederlandsche 39. PK T BO LE U M-A A N DE E LEN. Vast. Doidtsche Petroleum 1881/2, Gec. Holl. Petr. 230. Int. Rum, PetroL 1051/2, Kon. Ned. Petr C314, Moca- ra Enim Petr. 246. Sumatra Palein- bang 2334, Orion 107 1/2—8, Schi- baieff gew. 83 1/2. CULTUREN. Cultuur Mij. Vorstenlanden 1721/2. MIJNAANDEELEN. Guyana Goud gew. 42, Idem pref. 72—3, Oost-Bornco pref. 96, Rcdjang Lobong 170, Great Cohar 24. Pittsburg Coal 19 1/2. De AMER. MARKT flauw. Sporen; Atchison Topeka 931/4, Denver 18 1/2, Erie 26 3/8, Kansas 24, Pref. id. 6/1,8, Missouri 19 7/8, Bock island 171/2, South Rail 21 3/4-22. Union Pa- cific 1481/2, Cm. Wab. 41/4, Pref. Wa bash II. Iudustricelc: Amalgamated 711/8, Am. Car. ei Foundry 43, Am. Hide en Leathei 201/2, Stand. Milling gew. 30, Cm. Ci gar 45, Cm. Steel 541/2-9/16, Pref. idem 14. ADVERTENTIES Heden overleed te mijnen huize, zacht en kalm, iu den ouderdom van 92 jaar, onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mejuffrouw CHRISTINA LUBBERS, Wed. van den Lieer ABRAHAM CRAIJE. Namens de Familie, A. ANDRéA. Algemeene ikennisgeving. Haarlem, 8 Nov. 1913. Oranjestraat 23. De Heer en Mevrouw DARDENNE AN K1UN GA—GOEDKOOP betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij de geboorte van hun Zoon ondervonden,- Haarlem, 10 November 1913. Voor do vele bl ij ken van belang stelling ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van onze innig go- liefde Dochter en Zuster ANNETTA HEN'DRICA, betuigen wij aan allen onzen hartelijkon dank. F. C. DE GRAAFF Jr. E. DE GRAAFF-JANSEN, F. C. DE GRAAFF, J. DE GRAAFF. E. DE GRAAFF. Haarlem, Novemb?r 1913. Coornhertslraat 3. Een Kantoorjuffrouw in Amsterdam, op een groot handel3 kantoor werkzaam .wenscht oeue be trekking hier ter sled© als boekhoud ster. Voorheer. 5 1/2 jaar in fijn© lin geriezaak als zoodanig werkzaam ge weest. Brieven onder no. 44037 bur, van dit blad. @EVf?AAQD een net Meisje, ter oploiding in Co mestibleszaale cn een flinke Jongen, 15 k 16 jaar. Goed kunnende fietsen, bij: P. RUTTE, Bloemendaalscho- sftraatweg 57. Winkeljuffrouw GEVRAAGD een nette WINKEL JUFFROUW. in een zaak van huis houdelijk© cn aanverwante artikelen. Met liet vak bekend. Extern. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Zich te vervoegen in persoon 's avonds na 7 uur. adres F. V. WAKKER. Vanning 213. over' t Lulherschu Weeshuis. St. Nioolaasdrukte Er biedt zich aan een net MEISJE, om gedurende de St. Nicolaasdrukte in een winkel behulpzaam te zijn. (Zondags vrij.) Brieven onder no. 44020 bur. van dit blad. Beschaafdo Juffrouw 25 j., P.G., zag zich gaarne gepl. voor de huish. of bij kinderen, bek. met costuumnaaien, mazen en stoppen, gewend met kinderen om te gaan, v. goede getuigen voorzien. Br. nr. 44017 bur. van dit blad. Leerling-Winkel In een drukke zaak (in Dameskou den) wordt een nette LEERLING ge vraagd, met salaris, boven de 15 j, Br. fr. ur. 44009 bur. van dit blad. Een nette jonge weduwe zag zich gaarne geplaatst als Zotwinkelierster ook genegen een zaakje over te no men. Onversch. van welken aard. Br. ond. nr. 151 aan den agent van dit blud te ZandvonrL

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 2