NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 31© Jaargang No. 9330 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 18 NOVEMI2ER 19(3 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER drie maanden: 'mlti; ^<ÊÊÊÊÊT Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1.2U Haarlem van 1—5 regels 1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen m den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der B'j Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van-Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland(&m IMllPm. 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Geïllustreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem* I 0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. yj de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap lourens Cosf'er. Directeur J. C. PEEREBOOI. Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN, EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 19 NOVEMBER. Gemeenteraadsvergadering te hall twee. Schouwburg: N. V. Het Tooneel: Mijlpalen. ■Sec, Vereeniging: Emiel Hulle- hrosck-avond. Sco. Vereeniging: Soiréo Music ale E. A, Cats. Biosc Theater, Gr, Markt: Voor stelling. Apolo-Theater: Biose, voorstelling. KI. Vereeniging: Biose. voorsteilmg. OM ONS HEEN No. 1340 Uit den Frasgchsn Tijd. IIV. Juli 1810 had dus koning Lodewijk afstand gedaan van de regeering over Holland en dat wel, als 't ware ora zijn figuur te redden, ten behoeve van zijn zoon. Natuurlijk was er niemand, die aan deze voorwaarde eenige be- teekenis hechtte de inlijving was vol komen en in de proclamatie, waar bij ons volk daarvan mededeeling werd gedaan, werd het voor 't laatst met den naam „Hollanders" aange sproken. „Nu zïjt ge Fraiiscke mannekens," zei een Noordbrabantsclx officier tot do jongens Veegens. „Ik zag tranen rollen langs zijn mannelijk gelaat," verhaalt Veegens in zijn herinnerin gen, waaraan ik een en ander ont leende. Wat dat zeggen wil begrijpen wij op dit oogenblik misschien niet in alle hreedte en dieptealleen wanneer wc ons even denken in de mogelijkheid, dat men tot ons zeide„nu zijt gij Duitschers geworden In de plaats van koning Lodewijk kwamen nu drie andere hoofdperso nen prins Lebrun, hertog van Plai- sance,'stedehouder van Napoleon, die het paleis op den Dam te Amster dam betrok, en door alle geschied schrijvers geroemdwordt ala een braaf man, die het beste met ons land voorhad, maar in ruime mate onder vond, dat de overwonnene den over winnaar duldt, omdat hij niet anders kan, maar hem-geen vriendschap be- vijst. De dames uit de deftige Am- iterdamsche kringen weigerden op tijn partijen te vei'schijnen, een daad van fierheid, die aangenaam aandoet naast vrijwat kruiperigheid jegens den overwinnaar. De twee andere hoofdpersonen wa ren, eigenaardig genoeg, geen Fran- Echen, maar Belgen, de Celles en de Stassart, prefecten van de departe menten van de Zuiderzee en van de Monden van de Maas. De overige pre fecten waren Hollanders en gezamen lijk stonden zij onder een intendant van binnenlandsche zaken. De meeningen over deze twee Bel gen loopen nogal uiteen, Mejuffrouw Naber schrijft over hen „Van al deze ambtenaren zijn de Celles en de Stas- eart het levendigst in herinnering ge bleven hunne tirannie, hunne wreed heid en willekeur zijn haast spreek woordelijk geworden. Die voorstelling is echter niet te rijmen met de offl- cieele bescheiden; een nader onder zoek daarvan werpt over hunne werk zaamheden een geheel ander licht, Daaruit blijkt, dat zij de belangen van de hun toevertrouwde departementen met groote toewijding hebben be hartigd. Onder de brieven van de Celles althans zijn er vele, waarin hij den minister wijst op de noodeloo- ze hardheid der belastinggaarders, op de noodelooze ruwheid der doua ne-beambten." En dan somt de schrijfster een Ixee- le reeks vau maatregelen op, die ge nomen werden in 't belang van do Hollanders. Maar zooals van zelf spreekt: de ambtenaren van een qver- heerscher kunnen het bij de over wonnenen niet spoedig goed maken en bovendien schijnt het, dat er wel een Jan Saliegeest heerschte onder de Hollanders, die in de bestuurscolleges zaten. De Fransche administratie werkte vlug en vergde dat ook va» de Hollanders, die er toe behoorden langzaamheid werd niet geduld, fou ten moesten onverwijld hersteld wor den. De maires (burgemeesters) van tal van kleine plaatsen, zaten 's avonds Fransche thema's te maken, om hun geringe kennis van die taal te oefenen. Een grief, die ik reeds even aanduid de, was de conscriptie. Wel hebben wij thans ook de bepaling, dat cle zo nen van het vaderland dat vaderland moesten helpen verdedigen (en nog in sterker vorm, omdat de dienstplicht persoonlijk is geworden, wat die toen nog niet was) maar in het begin van de 19de eeuw waren onze voorvade ren aan dat heginsel nog niet gewend: de legers bestonden uit huurlingen en daardoor was het beroep van soldaat niet in achting. Bovendien was die Fransche conscriptie hierom hatelijk, dat wanneer het land in gevaar was, ieder burger dienstplichtig werd voor onbepaalden tijd. Daar Napoleon wel altijd sprak van vrede, maar niette min voortdurend oorlog voeren moest, kwam de conscrit van.het Fransche keizerrijk, eenmaal onder de wapenen geroepen, niet meer uit het leger van daan, In 1811 waren zoodoende 14.627 Hollanders onder de wapenen en ver geefs klaagde Prins Lebrun tot den keizer„Sire, het is te veel. Men vraagt ons soldaten voor de vloot, soldalen voor het leger, soldaten voor de keizerlijke garde, zij laten hier In het ongelukkige land eene ontzetten de leegte en eene gruwzame ellende." Financiewezen, onderwijs en recht spraak werden eveneens door de Fran, schen hervormd. Het goede beginsel van de openbaarheid der rechtspraak werd niet zeer gewaardeerd, hoewel het toch een voortreffelijke maatregel was: men zag meer het vreemde en ongewone, o.a. rechtspraak door een jury, die nooit in Nederland ingebur gerd is en met onze opvattingen dan ook volkomen in strijd is. De kentering in de Fransche over- heersehing over Europa kwam, zooals men weet, met den veldtocht in Rus land in 1812. Eigenaardig genoeg was dat echec door velen voorzien, die be grepen, dat Rusland te ver, te groot eu bovendien te ruw was in zijn klimaat, om door een Europeesch leger te wor den overwonnen. Men weet, hoe het verloop was: de Russen trokken voor' een beslissendeh slag terug, kwelden en vermoeiden het leger alleen en lie ten de rest over aan hun bondgenoot, den vreeselijken winter van het Noor den. De aftocht werd een vlucht, de vlucht een ramp en Holland, dat tot de groote armee 5000 man had bijge dragen, heeft ruimschoots in de cata strophe gedeeld. Toch was Napoleon's energie niet gedoofd. Een nieuw leger-wist hij te scheppen en allen, die aan hem on derworpen waren, moesten daaraan bijdragen, ons land o.a. op een zeer bijzondere manier. Onder den schijn van een eervolle militaire loopbaan te openen voor jonge lieden uit de eer ste standen, die geen bepaald beroep uitoefenden, richtte Napoleon een eerewacht, „gardes d'honneur" op, blijkbaar met de bedoeling, gijze laars bij de hand te hebben, voor het geval, dat zich in dezö voor hem moeilijke tijden, verzet in de verover de landen voordoen zou. Oppositie te gen die zoogenaamde eer, in werkelijk, hcid een maatregel van verregaan- den dwang, baatte niet. Maar wanneer overheerschers tot geweld "overgaan loopt hun rijk sjioc- dig ten einde. Europa vereenigde zich in één gezamenlijke poging 'tegen den gehaten Corsicaan en de volkc- renslag bij Leipzig bracht de neder laag aan het Fransche leger. Dat was in de overheerschte landen het sein tot de herneming der vrijheid, zij het dan ook vaak met vrees en aar zeling. Want de naam alleen van Na poleon was voor velen als een schrik beeld van macht en gezag; velen kon den zich zelfs niet voorstellen, dat hij voor goed overwonnen was. J. C. P. Stadsnieuws Haarlem, 18 Nov. 1913. AAN DE INGEZETENEN VAN HAARLEM. Maandag 24 dezer zal het 100 jaar geleden zijn, dat het voorloopig be wind te Haarlem de Oranjevlag op den toren heescix." Ons Comité heoft voor dien dag een Feestavond in de ooncertzaal van de Sociëteit Vereeniging georgani seerd, waarin Prof. Dr. Knappert de gedenkrede zal uitspreken, mevrouw Hollrop—Van Gelder een toepasselij ke "voordracht zal houden, het fraaie zangkoor van Toonkunst Nederland- sc'he liederen zal zingen en ten slotte- een film vertoond zal worden, voor» stellende belangrijke gebeurtenissen uit de vaderlandsche geschiedenis. Waar ons Comité zich dus beijvert, aan dien dag bijzondere wijding te geven, meent het een beroep te mo gen doon op de medewerking der in gezetenen. Burgers van Haarlem, steekt dan op Maandag 24 November allen de vlag uit, ter feestelijke herinnering aan het oogenblik, waarop een eeuw geleden Haarlem weer de banier der vrijheid héesch! Het Comité Plan 1913: VI'NCENT LOOSJES, Voorzitter. J. C. PEEREBOOiM, Secretaris. J. C. BURKENS, Penningmeester G. S. DE CLERCQ. J. D. RUTGERS VAN DER LOEFF. G. D. GRATAMA. W. G. H. JAGOBS. M. ,T. BULDERDIJK. Mr. J. H. MONNIK. G. VAN DER MOST VAN SPIJK. „II n i o n". De Staatscourant bevat de gewijzig de statuten van. de N. V. Cacao- en Chocoladefabriek „Union" te Haar lem. P. J. BAKKER. Hier ter stede is gisteren overleden de heer Pieter J. Bakker, oud-gezag voerder der Maatschappij „Nedei'- land" en luitenant ter zee 1ste kla-sse der Marine-reserve. De heer Bakker bereikte den leef tijd van 48 jaren. De' teraardebestelling heeft Don derdag te Amsterdam plaats. ORGELBESPELING in do Groote- of Sinl-Bavokerk alhier, op Donderdag 20 Nov. 1913, dos nam. van 23 uur, door den Heer Louis Robert, met medewerking van Baro nesse C. van Tuyll van Serooskerken, geb. 13 o roei van Hogelanden, viool; en mejuffrouw F. LieftincK, zang. Programma; 1. Toccata, Adagio et Fuge, C gr. terts, J. S. Bach; 2. Con certo F gr. terts, G. F. Handel, Alle gro Moderato, Andante Maestoso, Adagio., Allegro; 3. Petite Pastorale, M. RavelChoisnel; 4. Symphoni- scher Choral „Nun ruhen alle Wil der", Sigfrid Karg-Elert, mit obliga- ter Violin© und Singstimme (eerste uitvoering). DE VEDEEN1GDE VISSCHEDS. De vischclub van dezen naam hield Zondag van 6 1/4 tot 9 1/2 uur een onderlinge wedstrijd in baarsvis- schén. Daarna werden de prijzen als volgt toegekend: le prijs de heer M, Mica Jr. (zilveren horloge met ket ting); 2e prijs de heer J. 1. v. d. Berg, (sigarenkoker) voor het grootste aan tal gevangen visch; Se prij's de heer C. Steenhoven (hengel met zijsner); 4e prijs de heer C. v. d, Wouwer, (oenzakportefeuiIlc)5e prijs de keer J. Eekhout (ear anoeknel); troostprijs de heer J. Treksel (een modem ascli- bakje) voor de kleinste visch. Verlof drankwet. B. en W. deelen mede, dat is ingeko men een verzoekschrift van P. Brou wer1,om verlof, tot het verknopen van alcoholhoudende» drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaat se van verkoop in de gelagkamer van het perceel aan de Jan Steenstraat 15. ■Bevorderingen. De reserve-sergeanten H. J. Belle man, Jhr. P. O, H. Gevaerts en J. Th. Thysse, van de 10de Infanterie Briga de, zijn door den. Minister van Oorlog benoemd tot vaandrig bij hun korps. Schietoefeningen. In het volgende jaar zullen door de 10de Infanterie Brigade schietoefenin gen worden gehouden in de leger plaats hij Harskamp van 14—22 April en van 15—23 Juni. - (Zie vervolg Stadsi tweede pagina). op de Uit de Omstreken HILLEGOM. Volkshuisvesting. Maandagavond is in het gebouw „Eben Haëzer" een vergadering be legd, waarin tot oprichting van een vereeniging voor volkshuisvesting xs besloten. Uit de leden, die zich in middels voor het lidmaatschap had den aangemeld, werden zes bestuurs leden gekozen. Een secretaris zal aan dat bestuur worden toegevoegd. SCHOTEN. S. D. A. P. In de Maandagavond gehouden le denvergadering van de S. D.-A. P. af- deeling Selxoteu bleken als candida- ten v oor het lidmaatschap van het Partijbestuur de heeren Bergmeyer en Hoeyenbos dc meeste stemmen te hebben verkregen. Het reglement van de federatie Be verwijk is na eenige op- en aanmer kingen goedgekeurd, terwijl de ver kiezing van een bestuurslid voor die rederatie tot een volgende vergade ring is aangehouden. De afdeeling zal vexiegenwoordigd zijn op het Congres voor Kinderbe scherming door den heer Klok Jr., of cle plaatsvervangster mej. Van Baren, Binnenland FEEST TE ROTTERDAM. Rotterdam heeft 't Maandag getrof fen met het weer, 't was zoo mooi als 't maar te wenschen was. 't Feest is dan ook heel goed ge slaagd. De optocht, die goed ver zorgd was en waaraan veel zorgen besteed waren, zag er prachtig uit en lokte v©el kijklustigen. De optocht was een getrouwe copy vau den in tocht van den Souvereinen Vorst; vergezeld van zijn zoon prins Frcde- rik' en eenige hoogwaardigheidsbe kleders, dóch voor het overige slechts geëscorteerd door Russische kozakken, een Nederlandscho eere wacht te paard en werklieden der Ma- rinewefr, de zoogenaamde „Bijltjes le voet." Het was een kleurige stoet. eKozakken in het groen met bun wapperende Ulahnenvaantjes, de eerewacht in blauw en wit, de- Bijl tjes natuurlijk ook in het costuum van dien tijd. Overal waar de stoet voorbijging, wekte hij bewondering en gejuich. Aan het standbeeld van Van Ho- gendorp werden kransen neerge legd, o.a. ook een door eexx vertegen woordiger van II. M. de Koningin. Burgemeester Zimmerrnann hield hij de begroeting van den Souverei nen Vorst een aardige rede. 600 kinderen voerden een feestcan tate uit. 's Avonds was de feestverlichting ontstoken, die ook zeer fraai was. In de stad was een goede feeststem ming. VUURWERK IN DEN HAAG. Ter ee.re van den onafhankelijk heidsdag is Maandagavond in Deix 1-Iaag óp 't Malieveld een vuux-werk afgestoken. Dit bracht duizenden op de been. ONGELUKKEN. De N. R. Ct. meldt; Het lijk, dat te Noordwijk aan Zee is aangesjxoeld, is herkend als dat van den 27-jarigen klerk bij een <ler de partementen te '-Gravenhage V. D., die eenige dagen vermist werd. Zoxxdag is het 2 1/2-jarig dochter tje van den wntermolenaar Vermey le Oudftde door een molenwiek getroffen cn terstond gedood. De 77-jarige J. P. dezer dagen in de vijverkom le Rotterdam gevallen, is aan de gevolgen van het koude bad overleden. Gemengd Nieuws HET GESTOLEN PARELSNOER. Aan de N. R. Ct. wordt uit Londen geseind: Voor het hof van gezworenen in Old Bailly is Maandag het pivces tegen Lockett, Grizzard, Silverman en Gut- wirth begonnen, beklaagd het parel snoer, geschat op een waaide van 117.000 pond sterling, tijdens heit ver voer van Parijs naar Londen te bob ben ontvreemd. Nadat het O. M. de beschuldiging had uitgebracht, weid de verdere be handeling van het geding tot heden, Dinsdag, verdaagd. GRAFSCHENNIS. Naar de N. R. Ct. uit Toulon ver neemt, is do graftombe van admiraal Planche geschonden. Een halssnoer van briljanten, ter waarde van 300.000 fi-anken, moet van het lijk der echtge- noote van den admiraal zijn ont vreemd. Het parket heeft de opgra ving van het lijk gelast. DREIGENDE STAKING IN DE FRANSCHE MIJNEN. Uit Lens woTdt aan de N. R. Ct. geseixxd: De raad van bestuur van het oude mijnwerkers verbond in het de partement Pas de Calais heeft be sloten een manifest op te stellen en dat aan het bestuur van het Nationa le mijnwerkersverbond in overwe ging te geven, waarin de mijnwer kers in Frankrijk worden ^opgewekt een algemeene staking te beginnen als protest legen de door den Senaat goedgekeurde wet op den aehlui-igen arbeidsdag. De mijnwerkers eisclxen de wet in den vorm zooals die door de Kamer is vastgesteld. De maatregelen van orde in het mijnbekken van Pas de Calais zijn verscherpt. De afdaling der nacht ploeg heeft Maandagavond zonder bijzondere voorvallen plaats gehad. Rechtszaken EEDSWEIGERING. De Advocaat-generaal bij den Hoo- gen Raad nam conclusie in de zaak van L. W., timmerman te Zaandam, door de rechtbank te HaaiTem, zoo wel als dooi' het gerechtshof te Am sterdam, ontslagen van rechtsvervol ging ter zake van eedsweigering als getuige in een strafzaak, daar hij niet tot eenig 'kerkgenootschap behoorde. De procureur-generaal bij het Hof te Amsterdam, ofschoon zich met dit ontslag van rechtsvervolging vereeni- gende, was toch van dit arrest in cassatie gekomen ten einde opnieuw een priucipieele uitspraak van den Hoogen Raad uit te lokken, nu na de vroeger® principieel© arresten van den Hoogen Raad op dit stuk het eedswetje van 17 Juli 1911 in werking was getreden. Adv.-gem was van oordoel dat ook' zij die niet tot een kerkgenootschap behooren, verplicht zijn, den eed af te leggen als getuigen, hetgeen hij af leidde uit de geschiedenis van het wetboek van strafvordering. Ieder die behoorlijk als getuige is opgeroe pen en bekwaam is om te getuigen, is daartoe ook verplicht. Art. 161 strafvordering eïscht dat iedere getuige, die daarvan niet Is xxitgesloten, den eed aflegt, tenzij de leer van zijn kerkgenootschap het af leggen van den eed verbiedt. Adv.-gen. achtte dus het gepleegde feit wel strafbaar, doch meende dat een lage straf dieixde opgelegd aan den gerequirearde, waar ovcfr deze quacstie zooveel te doen is geweest en men hier te doen had met een pro xies, dat als 't ware bij wijze van proef ls gevoerd. Geconcludeerd wlord toll vernieti ging van het arrest en veroordeeling van den gerequlreerde tot een dag gevangenisstraf. Uitspraak 29 Dec. Sport en Wedstrijden V o e t b a 1. ONAFHANKELI.IKUEIDSWED- STRIJD. ROTTERDAMSCII XI—REST VAN NEDERLAND (3-2). De ontmoeting tusschen hel Rotter dainsoh XI en de Rest van Nederland is er een geweest vol geestdrift en koring. Niettegenstaande liet terrein veel geleden had van den regen, is er van het begin tot het eind met veel opgewektheid gespeeld en hebben bei-' de partijen goed spel te zien gegeven. De ploegen waren als volgt samen gesteld'. Rotterdamsch elftal,: Van Driel (Sj>arta), De Bruyn (Sparta); Klip, (Sparta;, dr, Stenger (V. O. C.), Do Koi-ver (Sparta), Van der Meulen (Sparta), Van der Wolk (S,paria), Dul- fer (Sparta), De Groott (Sparta), v. d, Sluis (V. O.' C,), Boerdam (V. O. C.) Rest van Nederland: Van Ilemert F. C.), Wijnveldt (U. D.), Wilhelm [aarlern), Dó Klerck (II. F. C.), Lot- (D. F. C.), „Van Langen" (D. F. C.) -v j: uu J." V,../ Noorduyn (II. V. V.), Van Dillen (U. V. V,), II. Francken (II. F. C.), Tixo- mée (Concordia), N. Bouvy (D.' F. C.) Scheidsrechter is de heer II. J. Wil- ling. Voordat het. spel begint, verschij nen de elftallen voor de tribune, waar e heer P. R. Mees, een dei' leden van e feestcommissie, den spelers met eenige woorden welkom heet on de heeren Warner, Musly en Van Has- selt dank zegt voor hun medewerking. Het veld is zeer zwaar, maar toch wordt snel gespeeld. Na eenige mis- lukte aanvallen van de Rest neemt Dulfer uit «en voorzet van Boerdam voor de Rotterdammers dc leiding. Uit een penalty wegens hands van de Bruyn maakt Thoinée geliik (1—11. Na de rust bezorgt Thomée de Rest plotseling de leiding uit een scrimma ge, maar De Gx'oot maakt mooi ge lijk (22) en een paar minuten voor tijd belandt uit een heftige dool wor steling vóór van Hexnert de bal in het doel. Zoo wint Rotterdam met 3—2. VOETBAL. DE ENGELSCHE PERS OVER EN GEL AND-N EDER LA N D. De volgende beoorueelingcn kwa-. men voor in de Engelsche bladen van Zondagmorgen The Daily News and Lea der; De I-Iollanders gaven verwonderlijk' goed spel te zien. Göbel, de Hollandschc doelman, was de held van den wedstrijd. Het blad geeft als aantal toeschou wers 4000, als ontvangsten 1596. The Daily Chronicle: Het siiel gaf voortdurend heeteu strijd te zien de Hollanders speelden buitengewoon tegen hun meer erva ren tegenstanders. De Engelsche voorspelers speelden niet best samen onmiddellijk na de rust cn Holland, hield, hen goed in bedwang. De Hol- landei's toonden een buitengewone kennis van het spel en wat zij in fijne puntjes te kort schoten maakten zij meer dan goed door hun moed en energie. The Daily Tc Ie grap h Een sterk bewijs voor de groote vorderingen in association football op liet vasteland werd Zaterdag to Huil gegeven, toen tegenover de beste combinatie, die de F. A. in het veld kon brengen, de Ilollandsche verte genwoordigers niet fdleen een goal maakten, doch over het geheel geno men nogal ongelukkig waren en het verliezen niet verdienden. In ieder geval wijst het x-esultaat, er op, dat voor deze internationale ontmoeting het allersterkste Engelsche amatenr- teum moet worden in "t veld gebracht, of, als dat niet kan, dat in de naaste toekomst de opneming van een aan tal professional spelers in overweging moet worden genomen. Oxxdertusschen onze hartelijke ge- lukwenschen aan het Ilollandsche elf tal voor het schitterend spel, Zater dag vertoond. The Daily Mail: De Ilollandsche speelden zóó goed in de tweede helft vooral, dat de En- gelschen maar net de overwinning behaalden. Dit is het beste resultaat, ooit door een Europeeschojploeg iu Engeland behaald. De bezoekers vertoonden een vorm, die eeu volledige verklaring gaf van de nederlaag door Engeland liet vorig seizoen in Den Haag geleden. Een prachtig stelletje spelers, prachtig ge traind, met groote kennis van het spel en de handigheid om het te spelen. Het,moet erkend, dat het Engelsche team teleurstelde. De voorna-arusten kwamen zelden in vorm, hoewel ze prachtig geleid werden door Wood ward, die den besten lxalf back van het veld. De Korver, den Holland- schen captain, een eerste-klasspeler, tegenover zich had. Het blad noemt vorder Bonman en Wijnveldt, don laatste vooral dat is a sound tackier and a player of i'esource and judgment. Göbel verdedigde zijn doel prachtig en ontving een ovatie van de me nigte. DE VERWONDING VAN JAN VOS is niet zoo erg, ais het zich eerst liet aanzien. Het enkelgewricht zelf is gelukkig niet beschadigd, doch de twee pezen, die hoven over het enkel gewricht loopen zijn gescheurd. Hem ls absolute rust voorgeschreven. Aan het einde dezer week zal de doktc-r oordeelen of er reeds gemas seerd kan worden. Is dit iict geval, dan zal Vos naar alle waarschijnlijk heid Zondag over twee weken weer kunnen meespelen.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1