De outvoerde nachtwacht Een verbaal uit den goeden ouden tijd HA. stadje Franeker had eene hoo- gesehool, die indertijd zelfs beroemd was; aan die grootheid werd in 1811 'door Napoleon een eind gemaakt. In dé groote universiteitsteden laat men ziel) de zoogenaamde studenten streken nog al welgevallen; maar in l'ranekcr klaagden de eerzame bur gers niet zelden over nachtelijke rust verstoring. Zoo geraakten de jongelui veelvul dig in conflict met den ouden nacht wacht Kramer, die tegen al die buiten sporigheden hod to waken, en soms be moeide zich de overheid met het geval en werden krasse maatregelen door den burgervader genomen. Dit leidde dar. weder tot représailles en eens werd in een stormachtige bij- fc-nkomst het besluit genomen: Nooit en nimmer voor het geweld te wijken, en de eedgenooten legden de plechtige gelofte af, den veilen knecht der ty- rannen den armen nachtwacht, die toch niet anders dan zijn plicht deed. met alle mogelijke middelen te scha den en het berokkende leed hem tc ver gelden. Eerst laat in den avond scheid den de opgewonden jongelui, vervuld met bitteren haat tegen den man, die zich durfde vermeten, hun persoon lijke vrijheid aan te randen. Niemand is volmaakt; ook 'n nacht wacht niet. Zoo kwam hot, dat aldra do gelegenheid zich voordeed, den ge- ha: :n man een streek te spelen. Een der eedgenooten had uitgevorscht, dat Kramer door liet genot van diverse hartversterkende middelen zich tij dens den zwaren nachtelijken dienst verkwikte en dan in een verborgen hoekje van zijn territoor niet zeidon een dutje deed. Verheugd vernamen de ondeugende jongelui dit feit. Er werd krijgsraad gehouden en orerwogen, hoe men deze gebrekkige dienstvervulling van den gehaten nachtwacht naar belmoren zou kunnen straffen; indachtig hel oude spreekwoord: Wie kaalst moet den bal verv achten. Nadat in een langdurig debat aller lei plannen gesmeed waren en men dc uitvoerbaarheid daarvan nauwlettend getoetst had, kwam men eindelijk tot het besluit, den plichtvergoten' hoeder dor strui te ontvoeren. Juist om het ongehoorde ervan, werd deze propositie met levendigen bijval begroet, en door de onversaagde jongelieden eenstemmig aangenomen. Nadat zorgvuldig alles overwogen was en een uitvoerings-comité, Re- staande uit zes van de pootigste stu denten gekozen was, nam men het be sluit, reeds den volgenden avond het vermetel plan te volvoeren. Op het bepaalde uur begaven zich de zes uitverkorenen naar de aangewe zen plek, terwijl een aantal belang stellenden voor de poort van liet stadje stonden te wachten op de dingen die zouden komen. De natuur zelve scheen de volvoe ring van liet plan der eedgenoot en te begunstigen; het was een bitter koude winternacht en de sneeuw was vast gevroren. Geen sterveling was op straat te vinden en de gemoedelijke maan zag de zwarte daad lachend aan. Behoedzaam sloop men nader; dra mocht men een zacht snorkend geluid vernemen en met ware genoegdoening werd geconstateerd, dat de argelooze nachtwacht, werkelijk zijn gewone rustpauze hield. Een voorioopig onderzoek toonde aan dut hij, dank zij bedoelde hartver sterking en den invloed der vinnige koude, in diepen slaap verzonken was. Nu kwamen twee der eedgenooten mei eene gereed gehouden ijsslee aan en acht armen omvatten behoedzaam den niets kwaads vermoedenden ouden Kramer; zacht liet men hem in de slede glijden en de aanvoerder maakte zich meester van hoorn en hellebaard. En nu begon de dolle tocht. Dof dreunde het van den kerktoren: twaalf slagen verkondden de intrede van het middernachtelük uur. De aanvoerder had intusschen de beide slcdevoerders fluisterend de noo- dige instructies gegeven en zacht gleed de slede over den weg. de s'l-d uit. Ter wijl de overige leden van het executie comité het transport als wacht bege leiden, begaf de praeses zich naar het stadhuis, stelde daarvoor zich op en blies op den hoorn: Toe—oet, I-Ioorl! gij heeren, vóó, 't gaat dagen; Den nachtwacht hebben wij weggedragen. Iloort gezegd zij 't onverholen: Den nachtwacht hebbeu we u ontstolen. Toe—oe—t! Nadat hij deze magere improvisatie nog in eenige straten der stad ten beste gegeven had. spoedde hij zich naar de rendez-vous plaats; aan de vrienden zijne nadering reeds van verre door een lang aangehouden ge toeter op den hoorn verkondigend. Nu trok de geheele bende naar een door boomen omgeven plek, waar men halt maakte De leden \an het modem veemgericht vormden een kring; de slede met den delinquent in het mid den. Diepe stilte volgde. De aanvoer der met de hellebaard in de vuist, trad nader en als de bazuin van een streng gerichWilonk een luid getoeter in de ooren van den verschrikten nacht wacht, die uit zijn diepen slaap wak ker schrikte, maar door de hellebaard op zijn plaats gehouden werd. Ontzet zag de arme kerel zich door donkere gestalten omgeven; de haren rezen hem te berge, en, niet wetende wat er met liem geschied was, stiet hij een luide kreet uit, welke de nach telijke stilte verbrak. Tandenklapperend gehoorzaamde de angstige nachtautoriteit nu aan het bevel, om de slede te verlaten. Nu nam de aanvoerder der bende het woord: Silen'fciuml Hooge rechters! Gij allen weet, hoezeer deze sbir der tiran nen ons in onze heiligste rechten beeft verkort. Heden werd deze onverlaat er op betrapt, hoe hij zijn plicht, ria het genot van den verderfelijken al cohol, door verboden slaap snood heeft verzaakt en hierdoor ons dier baar Fruneker aan de grootste geva ren heeft blootgesteld. Wie zal thans zorgen voor veiligheid en rust; wie zal tijdig waarschuwen voor brandge vaar; wie zal optreden tegen rumoe rige Muzenzonen?! Ik geef den delin quent aan uwe rechtspraak over en vraag u naar eer en geweten: Welke straf verdient deze oude grijze zon daar Na een stormachtig tumult, waarin da woorden bastonnade, earloosver- klaring en ontslag, waren te onder kennen, nam de praeses weder bet woord. Silentium, mijne heeren! Mijns inziens is een lichamelijke tuchtiging, al zoude die deu ouden zondaar niet schaden, toch beneden onze waardig heid. En hem aan te kiagen bij dc vroede vaderen der stad, ligt even min op onzen weg. Daarom stil ik u voor, den delinquent naar DrOnrijp tc transporteeren en aan den nacht wacht aldaar als een waarscnuwend voorbeeld voor te stellen. Een luidruchtige bijvalsbetuiging beantwoordde deze beslissing tn on verwijld werd tot de voltrekking van het vonnis overgegaan. Dronrijp, een naburig plaatsje op ongeveer ten uur i afstand gelegen, werd wel eens meer door de studenten bezoent! Daar olie bidden en smecken van den verdeemoedigden riuehtv.&ohl vruchteloos was, stapte de oude Kra mer, voor de overmacht zv. icr ic-nde, jammerende weer i:i de s-tde en snel als 'n orkaan stoof het vehikel voort; as om te vluchten was hem af gesneden. Na een vol uur in den maneschijn te zijn voortgegaan, kwam men te Dronrijp aan, waar de waard van de herberg werd opgeklopt, en weldra zat men om een dampend glas grog van de vermoeienis uit te rust-en. Men moet cr iets voor over hebben, wan neer men optreedt als wrekende Ge rechtigheid' De oude Krpmer moest beloven, de studenten verder met rust te loten. De studenten echter, verrukt over het welslagen van hun plannetje, keer den na den nachtwacht te hëbhen overgelaten non de zorgen van den hun welbekend on waard onder lo'd gejubel naar Frnneker terug, om de verzuimde nachtrust in tc halen en schuldeloos een gat in den dag te sla pen. Raadsels (Deze raalscls zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lozen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Jaantjo van Oeffel). Ik ben een eiland. Laat men de twee laatste letters weg, dan ben ili een Duilseh geldstuk. 2. (Ingezonden door Cornell's de Mink). Zet achter elkaar een water bij Am sterdam en een plaats bij dc Zuider zee, en ge krijgt een plaats aan de Noordzee. 3. (Ingezonden door Truus van Bil- derb&ek). Met 11 ben ik een muziekinstrument Met D ben ik een dorp in Utrecht. Met V ben k een viscti. -i. (Ingezonden uoor Gorhelis en Jo hanna Brugman). In de keuMMi aan men mij vinden, £ïi mijn naam bestaat uit een deel yan een katrol, een ueel van een deci maal, een deel van een schildwacht en een deel van een herder. 5. (Ingezonden door Jan Meijer). X XXX X X X X X X X X X X X X X X X X X XXX X Zet op den eersten regel een klin ker. Op den tweeden regel een meisjes naam. Op den derden regel een plaatsje m het Gooi. Op den vierden regel een meisjes naam. Op den vijfden regel een lekkernij. Op den zesden régel een gewicht. Op den zevenden regel een klinker. In het midden staal nu van boven naar beneden hetzelfde als van links naar rechts. 6. Ingezonden door Bernard Ver- pimmen). Het geheel is een plaats in Gelder.- land van 11 letters. 1 2 3 4 is een windstreek. 4 5 2 6 is een bruine vloeistof. 7 8 2 11 is een lichaamsdeel. 4 9 10 is een insect. 7 5 3 11 is een kleedingstuk. 3 4 5 10 is een hemellichaam. 7. (Ingezonden door Theodoor Jan sen). Vervang de puntjes door medeklin kers, zoodat ge een bekend spreek woord krijgt ,a. er-, a..e..a.. .eo. i. .e. ,e.a..e.ij. ,ie.a ..tj.e.. 8. (Ingezonden door Willy Germe- raad). Mijn eerste en tweede vormen een jongensnaam. Zet daarachter een boom, dan een ding dat de schoenma ker gebruikt en daarachter een fami lielid, en ge krijgt den naam van een persoon uit de vaderlandsche geschie denis, die iets uitgevonden heeft. 9. (Ingezonden door Martinus Gaar keuken). Het geheel is een stad van 9 letters in Noord-Brabant. 1 2 3 4 5 zijn bloemen. 6 7 9 vindt men bij de bergen. '1 8 6 is rond. 10. (Ingezonden door „Do twee Zus jes"). Het geheel is een p'aals van 14 let ters in Zuid-Holland. 10 9 7 2 11 slaat in do kamer. 3 12 14 maakt men van koord of touw. 11 7 10 is niet vast. 9 7 4 is een stuk speelgoed. I 7 2 10 9 is onaangenaam. II 12 11 noemt men iemand, die niet flink is. 6 5 9 is niet mager. 9 13 8 4 is een plaats in Noord- Brabant. 11. (Ingezonden door Jan de Bruijn). Mijn eerste is in vele kaniers. Mijn tweede is een woning. Mijn geheel vindt ge in sommige vruchten. 12. (Ingezonden door Annie en Mien Langendijk). Met P vindt men mij in de zee. Met V ben ik een cijfer. Met L ben ik een muziekinstrument Met W vindt men mij in de zee. Raadseloplossingen De oplossingen uer raadsels van de vorige week zijn 1. Meester Cornells, 2. Steenderen. 3. K VOS 11 4 L M A K O L 1 13 R I ZEBRA URN 4. Linde. 5. Odessa. Das, Does, as. 6. ALMELO. Alkmaar. Leen. Mien. Eekhoorn. Lelie. Os. 7. Arbeid adelt. 8. Kleine Houtstraat. Klooster. kin, rat, el, hart, stout. 9. Nijl, mijl, vijl, bijl, pijl. 10. Roermond. Roer, mond, dom, 11. Inktpot. 12. Y\ ie Nci'boden dingen doet, Grijpt naar honig en vinüt roet. Goede oplossingen deze week ont vangen van -Uaunu u Je Braai 9. Cornells Nauta 12. Dma Dik 8. Debora Keijzer 6. Christina Boes,uans 11 Au ton ia Oekhuijsen 11. Wouter van Baardwijk 11. Willem Overmeer 12 Jan van Zijtveld 11. Miclhel S. Gaarkeuken 8. Rika v. d. Haar 11 Louise Kistemaker 10. Annie en ,\ueu Kaxi^eUijk 12 Grietje en .uueiiiel xJijksira 1L juji ue Boer 12. Maria J. ti. riet 1L Kees ue Klerk i2. >i au Kozennurt 12. Jan Vreeken 9. Aaltje van Aursl 4. Lize Dikkeboom 12. Jo Boogaard 12. Lena oui.euiiuijS 9. Nelly Vrooui 9. Bei nar u vei uuuinen 11. Lena Koeleveld 12. Theodoor Jansen 12 Mien van Essen 12. Geertje Gruude: 11. Christina C. v LnUewijn 11. Willy Germeraad 12. Jan van Hamert '12. Wim Nieuwdorp !2. Jan Meijo'" 3. Jan de Bn.ijn 12. J anti na Dijkstra 10. fna KI cos 11. Louise. Marinus en Cornells Caa- len 12. Caspar Willemsen 11. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door M. E. Gaar keuken). 1. Welke pot kan men gebruiken, terwijl de bodem een opening bevat? (Ingezonden door Jo Boogaard). 2. Als vier soldaten een appel dee- len, hoe laat is het dan (Ingezonden door Lize Dikkeboom). 3. Amsterdam begint met een a en eindigt met een e. Hoe kan dat? 4. Welke kinderen hebben hun va der zien dopen (Ingezonden door Mauiitzia de Braai). 5. Welke bergen, w urden het moest bezocht (Ingezonden door Willem Bakker). 6. Welke koning kan zich niet be wegen 7. Wat wordt een neger als hij in de Roode Zee springt 8. Waarom kijkt de molenaar door zijn venster? 9. Wat weegt zwaarder een pond lood of een pond veeren 10. Wat is de sterkste drank STRHCVRAGEN. De antwoorden op de strikvragen der vorige week zijn 1. IX min IV is 4. 2. Een schip. 3. De Ko gin is al vijf jaar lang Moeder. 4. Honger. 5. Niets. 6. Hel haantje van den toren, 7. Een pak slaag. 8. Een sigaar. 9. Een kuiL 10. Natte stcenen. Goede antwoorden deze week ont vangen van Mauriizia de Braai 6. Cornells Nauta 9. Dina Dik 6. Debora Keijzer 3. Christina Boesmans 7. Wouter van Ba ai uw ijk 9. Jan van Zijtveld 9. Grietje en Machiel Dijkstra 9. Lize Dikkeboom 10. Jo Boogaard 10. Lena Buitenhuijs 5. Bernard Vernimmen 9. Lena Koeleveld 10. Theodoor Jansen 7. -rtje Grundel 9. Christina C. van Dillewijn 8. Willy Germeraad 10. Wtm Nieuwdorp 10. Jantina Dijkstra 6. Maria J. H. Piet 6. Ina Kloos 7. Louise, .uciiiuus en Cornells Caa- len 10. uaspar Willemsen 10. Jan Rozen hart 10. Jan Vreeken 4. BERICHT WEDSTRIJD. Inzendingen voor den wedst: ontvangen van Jan van Hoorne. Arie en Johanna Hoogerduijn. Anneliese Schwurzinger. Wim Nieuwdorp, H. Schwarzinger. Theodoor lansen. Marie Kluith. Ahtoinu Uoaiiuijsen. H. Beenhakker. Willie Duijns. Henny Duijns. Debora Keijzer. Alida Janssen. Gretha Cramer. Lena Buytenhuijs. Grietje Dijkstra. Machiel Dijks' frt. Nelly van den Berg. Annie de Bruijn. Pietor Ecker. Brievenbus (Blieven aan de Redactie van de Kinder-Aidealing moeten gezonden worden aan Me vrouw Venemavan Doorn, KJeine Houtweg Mo. 21, te Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen! JACOB K. Van liet schuren wor den jo handen ook zco moe, vind je niet? Neen, dat gaat dit jaar niet, Ja cob. Was jij er verleden jaar ook bij? JANTINA D. Je hebt je naam on der je briefje vergeten. Uit den in houd begreep ik wel dat jij het was, maar denk er in 't vervolg goed aan. Het nieuwe raadsel is goed. IIENRI Pli. M. A. v. d. H. Ik wil graag eens iets van je ontvangen. Of het geschikt zal zijn voor plaatsing kan ik natuurlijk niet vooruit zeggen, maar dat schrijf ik je dan wel in de Zaterdagavondcourant. Heb je al iets klaar liggen? GEERTJE G. Wel, is het boek mooi? of heb jo het nog niet uit? en heelt Moeder het cok gelezen? KEES DE K. Ik denk wel, dat Sint jou al in zijn boekje staan heelt. Heb je wel gezorgd voor een verlang lijst? Ja, dat is wel een prettige dans, maar niet zoo heel gemakkelijk met al die figuren, vind je wel? NONNIE G. Ik vind het best, dat je met ons meedoet. Ja, zend maar eens een van die verhaaltjes, dan zal ik je wel eens schrijven of ze geschikt zijn voor onze Zaterdagavond. Ga je hier op school? en in welke klas zit je? Uit welke plaats in I. kom je? WIM N. Met den uitslag moet je nog wat geduld hebben, Wim. 't Is in ieder geval een prettig cadeautje voor een arm kindje geworden en dat is al een heele voldoening, vind je niet? JAN M. Ja, het is nu geen weer om buiten te spelen! en dan kom y' cr van zelf toe. om weer aan het op lossen te gaan. Bedenk je zelf ook wel eens raadsels? JAN DE B Prettig, dat je broer tje ook goede rapporten krijgt. Speelt hij dikwijls met jullie mee, of heeft hij altijd zijn eigen vriendjes? CHRISTINA C. v. D. Het nieuwe raadsel is goed. Neen, dan kan de brief niet van jou geweest zijn, want de afzender stond er niet op. Wan neer ze geplaatst worden kan ik nooit vooruit beloven, want ze wachten op hun beurt WILLY G. Heb je dat eerste raadsel heusch bedacht, toen je eens om je heen keek in de kamer? Ik dacht niet, dat die in jullie huiska mer nog te vinden was! Of zet je Max er in? De raadsels zijn allebei goeu. Jdouuen jullie een vergaueung bij jou aan mus? of is dat bij ieuei oui de beurt? AALTJE v. A. Als je wat langer meedoet, vind je de oplossingen noe langer hoe gauwer. Ja, leeren gaal altijd vóór ile raadsels, maar als je iederen dag een halt uurtje over houdt. dan kom je er wel. LIZE D. Blijf jij ook nog ec-n jaar op deze school? en wat gaan jullie dan doen? Gezellig, dat je alle drie in de zelfde klas zit en dan zoo vlak bij el kaar! Ida blijft toch hier in de stad, is 't niet? De nieuwe strikvragen zijn goed. NELLY V. Ja, de boeken, die je opnoemt ken ik aJle drie en zij zijn heel aardig. Welk vind je het mooi ste? Ik hoop, dat je van de \veek erg veel pleizier zult hebben; maar als het juist op Woensdag is, zal er van liet briefje wel niet veel konten! BERNARD V. Ju, il< had al In grepen, dat die er ook in moesten hangen. Hij is nu aardig vol. Wat voor een winkel wordt het en is die weer even groot en op dezelfde ma nier gemaakt? JAN v. Z. Ja, in 't begin mag je hem wel wat helpen, tot hij alle soort raadsels goed begrepen heeft. Eu dan zal hij er alleen misschien wel evenveel kunnen vinden als jij! MACHIEL S. G. Het nieuwe raad sel is goed en 't was nu flink duide lijk geschreven. Als het aan de beurt is. komt het. in de courant. uioei jja-'Ojpeii worul, aan ik lujiiu niet iiiciaon, want "je bueijéo zkii ti neel netje.3 uit. tuien neen ^ener veel ie vertellen als ze- s uiiUua^o wuius aoiiiu net nieuwe raacuei is goeu. Over een paar weken komt Iicl aan de beurt. GRIETJE en MACHIEL D. Het nieuwe raadsel is goed. Ik vind de in zending heel mooi. Prettig, dat je juj:;!, L/jj uju ixiaUl was! ja, mutjuta zaï net uuu wei eig pien.,* \.uueii, ais je een uettje ueipt. noeveei jaar mijl je nog op ueze school? JAN DE B. Je kuil zeker hard loopen, zoouat de uiterste liuker- piaats bij jou in goede nanucu mount wel zeggen ,,m goeue beeuen is. Hebben juiiie ecu vast veii? of waar speel je meestal? En speel je Zondagsmorgens ook dikwijls? 's Mid dags ga je zeker naar een eerste kiuo- macch kijken, want daar leer je een heeleboek vanl LENA IC. Heb jij ook ec-n ver rassing voor Moeder op 5 Dec.? Ja, nieuwsgierig mag je niet zijn m dezen tijd. Maar 't is gezellig: d.e volle stra ten en volle winkels en al die pakjes, die worden in- en uitgedragen! Heb jij ook nog kleine nichtjes en neefjes, tiaar je wat voor maken wilt? ANNELIESE S. Ja, ik had in een lieele poos niets van je gehoord! Maar nu zag ik toch, dat je onze ru briek nog met vergeten nudtl Heb je vau den zomer prettig gelogeerd in Duitschland? Er: hoe is 't met Truus? Is dat nog altijd je vriendinnetje? Kan het zijn dut jullie van de week bij mij een tramkaart hebben laten vaden? Kom hem dan maar even halen! Ik vond er later een op den grond. H. S. Ik zou het ook verbazend jammer vinden, als het zoo gauw ka pot werd gemaakt. Daarvoor is er veel te veel werk aan geweest. Het is een echt oretti.-/ stuk speelgoed voor een niet zoo heel klein jongentje. NELLY v. d. B. Doe maar goed je best, dan schiet je vlug op! Sneelt Jaap ook? of heeft die een vion]? Dan kan je later prettig samen spelen! Ik vind dat ie inzending keurig afge werkt is en 't is een heerlijk warm stuk in den wintert WILLY en HENNY D. Ja, t is dikwijls op 't laatst reppen, om alles af te krijgen, maar 't is ook zonde, om het op te geven, als je bijna klaar bent Kreeg je geen pijn in je oogm van al die liine kraaltje®? Het zal voor jullie allebei een rust zijn. dat alles goed en wel de deur uit is! JO B. Maak haar maar niet al te bang. w3nt 't moet toch een feest dag en treen angstdag voor haar wor den! Wat gebeurt er bij jullie op 5 Dec. Mogen jullie allemaal pakjes ma ken en grappen bedenken? De nieuwe strikvraag is goed. GRETHA C. Je hebt er heel wat aan te doen gehad vóór het kind zoo keurig aangekleed bij mrj kwam. Vond je het een prettig werkje? En heb je al dikwijls iets gehaakt? Ik vind dut ze een mooien naam heeft en zal die er bij schrijven. Maak je nu nog meer dingen voor Sint-Nicoiaas? LENA B. Ik vind dat alles er keu rig uitziet en om het nog te wasschen was niet noodig. Wat zal het kindje dat het krijgt er heerlijk mee speieu! Vooral dat aan- cn uilkleeden vinden ze zoo prettig! Kon je die platen hier in de stad krijgen? CHRISTINA B. - seis zijn goed. De nieuwe raad- ANTON1A O. De raadsels wach ten meestal tot ze aan de beurt zijn. Ja, er was heel wat aan te doen, maar je hebt het kmrig netjes afge kregen! Hoe ben j zoo op het denk beeld gekomen om alles zoo vast te naaien? Hot ziet er net uit, of het re gelrecht uit den winkel komt. WILLEM O. Zoo, is Aait nu al 6 jaar? Dan gaat hij ook zeker al naar school! En dan gaan jullie dit jaar zeker nog allemaal naar dezelfde school. Maar 't volgend jaar ben j hieraf, waar ga je daD heen? LOUISE K. Het zijn bijna altijo plaatsjes, die je wel gehad hebt. maar waar je op T goede oogenblik niet aan denkt. Heb je zelf ook wel eens ge probeerd om begraven namen te be denken? ANNIE en MIEN L. In dezen tijd duurt het meestal maar pen jvtar we ken voor d-» raadsels in de courant komen. Maar 's winters krijg ik er dikwijls zooteel, dat het wel eens 6 of 8 weken duurt. Wordt maar niet on geduldig, want je ziet ze op eens wel staan MAURITZIA d. B. Ik vind het best, dat jij ook meedoet. De nieuwe strikvraag is errd Ben je een nichtje van Willy de B.? THEODOOR .1. Het is een heel werk geweest en 't is atles even netjes gedaan! Ik druk, dat het een heerlijk cadeautje is voor liet kind. dat het krijgl dit soort speelgoed li?t tegen woordig ook in alle speelgoedwinkels voor de ramen Ben j'e daardoor op *t idee gekomen? CORNFLTS N. Figuurzagen en houtsnijden lij let mij prettiger dan postzegelwerk, vind jij dat ook niet? En heb je een proefplankje met mes jes ook voor het houtsnijden? H. B. Gelukkig, dat hij zonder ongts.uüken over is gekomen! terbeeld je, dat hij eens weggevlogen was! Hel is een praciitig stuk speelgoed, üuori en nij ziet er ilink sterk uit. DINA D. Je was nu prachtig op tijd, hoor! Heb je het soms wat te druk met spelcu om aan de raadsels toe te komen'? of maak je 's avonds ook wel eens handwerkjes? DEBORA K. Ze zijn erg aardig uitgevallen en 't is zoo'n prettig model dat ik wel geloof, dat je ze nu ook alieen kunt knippen. Ileb je -'elf ook nog een pop. waai' je wel eens iets voor maakt? JAN v. H. Ben je nu weer beter, Jan? Neen, t is niets prc-t'iig om ziek te zijn en vooral niet, als je 's nachts ook niet slapen kunt, want dan duren de nachten zoo verbazend lang! Was je verkouden en mag je nu weer naar school? INA K. Ja stuur ze dan maar als je er eenige bij eikaar uebu üedeuk maar eens wat begrateu namen ook, of vind je dat erg lastig? Doe Corrie mijn groeten ook maar. LOUISE, MARINES en CORN ELI! C. Als jo er zooveel familie hebt, vind je er altijd wel iemand in je buurt en dun toel je je er niet zoo eenzaam. De afstanden zijn daar an ders wel groot, als je je familie eens op wilt zoeken, en dikwijls geen ge makkelijke reizen, dat heeft Moeder je ook zeker wel eens verteld? JAN V. Op je zesde jaar al een fiets?! Dat vind ik vroeg! Maar dan was het er toch zeker een met drie wielen, is 't niet? en hoe lang heb ja deze nu al? Je verlangt zeker meestal al naar den Zondag?! Maar met dit weer gaan jullie toch zeker niet ver? JAN R. Heerlijk! Zoo'n maand met feesten! Maar dan moet je 't heele jaar oo kmet je cadeaux toet Zou je veel moois krijgen? Je hebt zeker al een verlanglijstje klaar, is 't niet? En welk van de drie vind je nu eigenlijk het prettigst? Mevr. VENEMA—v. DOORN. 22 November 1913.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 17