RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Oplossingen van beide problemen worden gaarne ingewacht aan boven genoemd adïes, uiterlijk Dinsdag 16 dezer. i Oplossing van probleem No. 516, van den auteur Wit 3024, 4842, 31—27, -43—38, 39 48, 42—38, 48 19, 44:4! De stand was Zwart. 12 Schijven op 3, 9, 12, 13, 15, 18, 19, 21, 22, 23, 28 en 32. Wit. 12 Schijven op 20, 25, 29, 30, 31, 34, 39, 43, 44, 48, 49 en 50. Oplossing van probleem No. 517, van den auteur Wit 2217, 2732, 33-33, 46-41, -41 43, 36—31, 47—42, 50—44. 45 34, 35 2 1 De stand wam Zwai*t. 10 Schijven óp': 3, 8, 9, 10, 14, 19, 20, 25, 26, 29 en dam op 34. Wit. 10 Schijven op18, 22, 23, 35. 36, 38, 45, 46, 47, 50 en dam op 27. Beide problemen zijn goed opgelost door de heeren R. Bouw, M. ten Brink. J. .Tacobson Azil. A. A. Jacob- son, W. -J. A. Matla, P. Mollema, J. Siegerisi. DAMCURSUS, Door bijzondere omstandigheden zal de cursus eerst a.s. Zaterdag 13 dezer, kunnen vervolgd worden. De Haarlemsche Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maan dagavond van 8—12 uur in het ge bouw „De Nijverheid", Jansstraat 85, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Voor het lidmaatschap kan men zich biï hef bestmir aanmelden. Jongelieden van 16 tot 18 jaar kun nen als aspirant-leden worden toege laten. Inlichtingen verstrekt gaarne de Secretaris, de heer J. Meijer, Kruis straat 34. Telephoon 1543. UIT MARIENBAD. (Specimen van Hofberichten Aan een hooggeplaatst persoon uit de omgeving van koning Edward, tij dens zijn verblijf in Marienbad, had men de volgende merkwaardige bij zonderheden van de dagindeeling en verdere levenswijze des konings te danken. Des morgens rijst de koning van zijn legerstede op, stapt niet met het verkeerde been uit bed en wascht zich hoogst-eigenhaiidig met gewoon water; Z. M. laat zich dan friseereri en aankleeden, waartoe meestal 36 1;2 minuut benoodigd zijnmenigmaal duurt het.langer, sorns ook wat kor ter. Hierna ziet de koning op den ba rometer, zet den hoed op en begeeft zich in gezelschap van den Staatsse cretaris, met wièn hij Engelsch spreekt naar de bron. Hier slurpt de koning den hem aangeboden beker leeg; dan de promenade aangevan gen. De koning haalt diep adem, zet den eenen voet voor den ander en be antwoordt hoffelijk de hem geldende groeten. In het hotel Weimar terug gekeerd, behandelt Z. M. de Staatsza ken en schrijft eigenhandig eenige brieven, waarbij hij zich van den ge wonen hotel-inkt bedient. Nu volgt de lunch. De koning eet en drinkt. Dan volgt een tocht per automobiel. De koning blikt nu en dan naar de lucht en niest ook somwijlen, wanneer hij hiertoe aandrang gevoelt. Terugge keerd verwisselt de koning van klee- diug en kiest een passend vest. De in deel ir.g van den avond varieert. Z. M. bezoekt óf den schouwburg óf bezoekt dien niet. Na 8 uur wordt het souper gebruikt, waarbij het eene gerecht Da het andere opgedragen wordt. Om 10 uur begeeft de vorst zich ter ruste, welke dank zij de gezonde lucht meestal weldadig is. Ligt Z. M. op den rug, zoo wil het soms voorkomen dat men in het aangrenzend vertrek een licht snurken verneemt. Zoo volgen de dagen elkander op. NOG HOOP VOOR HEM? Zij Neen, meneer Pinksterman, het spijt mij, maar ik kan u niet het jawoord geven. Nimmer zou ik in staat zijn, liefde te gevoelen voor een man met rood haar. HijDa's niets. Gisteren zeida mijn coiffeur me nog: „Meneer, als uw haar zoo blijft uitvallen, heeft u binnen een jaar een kalen knikker. Raadsels ;Dozo raadsels zijn alls inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossinge.'; zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in erband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Jaantje van Ocffel). Ik ben een .naam van een bosch in de buurt. Verander mijn eerste, twee de en vijfde letter en ik ben weer een bosch in onze buurt. 2. (Ingezonden door Truus van Bil dei beek). Mijn twee eerste lettergrepen vor men samen een geestelijke. Mijn 3de is een voegwoord. Mijn vierde is een aarden wal en mün geheel een plaats in Noord-Holland. 3. (Ingezonden door Bernard Ver- niminen). Het geheel bestaat uit acht letters en we si>elen er gaarne mee. 1 7 3 4 5 bevindt zich in ieder huis 1 6 3 is een toiletartikel. 8 7 1 zit op het huis. 2 7 5 zit aan een halm. 8 2 5 is een bij. 4. (Ingezonden door Jan Meijer). Welk spreekwoord leest ge hieruit een j een een een j n ma ma WO ord ord WO 5. (Ingezonden door Machiel Gaar keuken). Ik ben een ding, dat op flesschen en kruiken zit. Laat de eerste letter weg en ik word een eiland, 6. (Ingezonden door Johanna Hoo- gerduijn). Mijn geheel is een bekend spreek woord van 42 letters. 20 33 11 3'. 23 39 is een kleedingstuk. 12 7 28 15 is een meisjesnaam. 9 10 13 24 is een verkorte meisjes naam. 3i 5 38 39 is een kleur. 17 10 34 40 16 21 is een plaat3 in België ■M 10 41 32 is een sieraad. 14 2 28 31 26 32 is een titel. 20 10 35 3 is gevaarlijk voor sche pen. r2 19 41 25 is een lichaamsdeel. 36 13 24 3 is een geldstuk. 37 27 30 42 is oen kleeuingstuk. 29 27 16 17 is een huisdier. 4 8 18 35 2 39 dient om iets af te sluiten. 0 o 1 is een hoofddeksel. 7. (Ingezonden door Christina C. van DUlewijn). Ik beu ecu ueei van een gebouw en ook een plaatsje in Friesland. 8. (Ingezonden door Christina Boes- mans). Ja t»on een visch. Geef mij een aucieren kop en ik ben een boom. 9. (Ingezonden door Jan de Bruijn). Het geheel is een stad in den Bal kan, van 14 letters. 1 b i j li iv io «en stad in China. 12 11 3 8 is ecu soort vuaitmg. 4 9 13 10 is een verkorte meisjes- 10. (Ingezonden door Rika v. d. Haar). Ik ben een plaats iu Drente. Veran der de 3de en de laatste letter en ik ben een bloem. 11. (Ingezonden door Jan v. Doorn). Ik ben een rivier. Verander de eer- ete letter en ik ben onder den grond. 12. (Ingezonden door Mien van Essen). Ik ben een bloem van 8 letters. 4 3 is een vervoermiddel. 3 4 8 is een dier. 5 7 1 is oen insect. 4 5 5 6 2 is een meisjesnaam. 8 6 2 3 is een klein dier. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van vorige week zijn 1. Geertruidenberg. 2. Waterloo. Tang, mark, hinde. Tamarinde. Schokland, Schotland. Jekaierinenburg. Jan, ring, een, brug, teen, ka ler. ZEE KADEN R E N E S S E NEDERLAND STALLEN KRAAI A N T D Katwijk aan Zee. Kat, wijk. Zaan. neen. Schipbreuk. Een uwaas kan meer vragen, dan tien wijzeii kunnen beantwoor den. De ramp van de Volturno. Raam, eend, doorn, veen, tur ven, Alpen. Vader ader adder. BROER. Beer. Reu3. Os. RAADSELOPLOSSINGEN. Goede oplostsingen deze week ont- \ungen van Willy Germeraad 12. Bernard Vernimmen 11. Lena Koele veld 12. Debora Keijzer 9. i'heodoor Jansen 12. Chr. Dillewijn 12 eu 8 van de vorige week. Rilta Zwart 10. Christina Boesmans 5. Maria J. H. Piët 10. Cato van Leeuwen 10. Lize Dikkeboem 12. Antoniu. Oekhuijsen 12. Dina Dik 9. Jan Meijer 12. Kees de Klerk 12. Maurilzia de Braai 11. Grietje en Machiel Dijkstra 12. Wim Nieuwdorp 12. Marinus en Corueiis Gaaien 12. Gerrit J. Hoogland 11. Marie eu Bertus van Schagen 10. Jo Boogaard 12. Willen) Overmeer 12. Geertje Grundel 8. B. de Vries 11. M. S. Gaarkeuken 11. Jan de Bruijn 12. Cornelis Nauta 12. Pieter Roeland 11. Wouter van Baardwijk 11. Margaretha van Baardwijk 11. Annie en Mien Langedijk 12. Leendert v. d. Brugge 11. Twee Zusjes 10. Rika v. d. Haar 9. Lena Buitenhuis 9. Nelly Vroom 12. Jan Van Zijtveld 11. J antina Dijkstra 12. H. P. Jansen van Galen 11. J an P.ozenhart 12. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Jantina Dijkstra). 1. Melk is goed voor elk en waar is 't meer goed voor 2. Wat staat tusschen ham en spek? (Ingezonden door Gerrit Joh. Hoogland). 3. Wat is heeter dan vuur 4. Wat is vetter dan olie? (Ingezonden door Martinus Gaar keuken). 5. Welke os was van den zomer het vetste 6. In welke steden sterven de mees te menschen? 7. Welke kousen trekt men niet aan? (Ingezonden door Willem Bakker). 8. Met welke oogen kan men niet zien? 9. Met welke ooren kan men niet 10. Met weiken mond kan men niet eten? BEGRAVEN NAMEN VAN BERGEN. De antwoorden der begraven ber gen zijn 1. Etna. 2. Alpen. 3. Oeral. 4. Karpaten. 5. Odenvvoud. 6. tlekla. 7. Ardennen. 8. Taunus. 9. Balkan, 10. Eifel. Goede antwoorden deze week ont vangen van Willy Germeraad 10. Bernard Vernimmen 9, Lena Koeleveld 10. Theodoor Jansen 10. Chr. Dillewijn 8 en 10 van de vorigo week. Geertje Grundel 9. Cornelis Nauta 10. Annie en Mien Langedijk 9. Twee Zusjes 8. Lena Buitenhnijs 7. Mauritzia de Braai 6. Wim Nieuwdorp 10. Marinus ea Cornelia Caalen 10. Marie en Bertus van Schagen 10. Rika Zwart 10. Christina Boesmans 11. M. J. H Piet 3. Cato van Leeuwen 10. Lizo Dikkeboom 10. .Jo Boogaard 10. M. S. Gaarkeuken 10. Jan de Bruijn 10. Anlonia Oekhuijsen 10. Jan Meijer 10. Grietje en Machiel Dijkstra 10. Jan van Zijtveld 7. Janlina Dijkstra 10. H. P. Jansen van Galen 8. Jan Rozenhart 10. WAT EEN OUDE „ZATERDAG AVOND" MU VERTELDE. Door HenriPh. M- A. v. d. H. Eéns was ik een krachtige, stevige boom 'k Weerstond stormen en regen eu wind. Ik leefde gelukkig, met eeuigen schroom, Want ik was zoo bedeesd als eeu kind. Slechts vroeg ik de zon om haar warmt' en licht, En den wolken om een enkelen drop. 's Nachts blikt' ik de maan in haar vriend'lijk gezicht, En schudde haar groetend m'n top. 's Daags wuifde de zephir m'n blaad jes zoo zacht, Dan sohomineld' ik zelf heen cn woer. Maar.... blies een orkaan met ver- schrikk'lijke kracht, Dan nam het een anderen keer Ik strekte mijn leden, fiks, krachtig en fier Hield stevig den kop in den wind. Ik boog voor dien heerschar m'n hoofdje geen zier, Als een nukkig en stijfkoppig kind 1 Ik won 't, met de kracht, die Natuur aan mij gaf 'k Bleef den storm triomfant'lijk de buas, Hij droop dan verlegen, beteuterd weer af. Nam de vlucht als een ungstige haas. Maar later .kwam hij weer versierkt terug, Wéér stond ik rechtop, ferm en trotsch 't Kostte mij werken, tóch hield ik mij stug, lk worstelde tegen, tot plots Ik neigde voorover, zei stil „krik, krik, krak", Want ik voelde 't tot wel in m'n ziel I Nog één stoot, wat 'n pijnen ach hemel, ik brak. Ik wankelde, draaide, en viel Den volgenden dag vonden houthak kers mij, Ik moest méé, of ik wilde of niet. Zij wanen met mij ook natuurlijk heel blij, En zij zongen hun houtbakKers- lied In honderden stukjes word ik nu ver deeld. En zoo ging 't naai- een grooie fa briek En toen, och het had maar een ziertje gescheeld. Of ik was van verdriet bijna ziek 1 Daar werd ik gemalen, gestampt en gekookt, 'k Werd een dikkige, drabbige brij Een vuurtje werd onder mij gloeiend gestookt, Men kneedde en zuiverde mij. Toen wei-cl ik geperst ea bekiopt en geplet, k Voelde t wel, maar ik ka.-, raen zier I Ik werd door twee mannen op zijde gezet, Want men zeido ik was nu papier! Toen ben ik op bootjes, in trams eu in trein, Naar de Spaarnestad fluks heen ge gaan Ik dacht nu, wacht.... "t zal l eiude wel zijn, Want 'k zag een groote machine weer staan. En vóór ik die zwarte machine in ging, Was ik wit, was ik glanzig en glad, Maar daarna, och, o wee! ik \er- wenschte dat ding Ik was met zwartige stippen be klad I En toen namen zij mij ook gauw in de hand. Maar ik werd van dat sjouwen zoo moei Men zei toen van mij. dat ik was eene krant En dat 'k móest naar m'n lezertjes toe. Ik ging in een busje, waar 'k Bile ven" op las Een jongen (hij stond reeds op wacht Vroeg haastig, of 'k de „Zaterdag avond" ook was: Want daarboven, daar wachtten er nog acht Klein zusje riep luid „Staat m'n briefje er in En broer Piet„Staan er vragen ook bij Zij twistten om mij, maar slechts één kreeg z'n zin, En riep „Er staat ook weer een raadsel van mij Waren de raadsels gevonden, dan ging ik op zij, 'k Verhuisde spoedig ctan ook naai de kast. Geen één, die er cacht of er sprak over mij, Niet één, dio mij haastig betast'. Totdat op St. Nicolaas aan vriend of vriendin Een cadeautje in mij werd gepakt .Er ging ook een aardig, klein verze ken in, En daarna werd m'n huidje gelakt Zoo ging ik met kruier of witkiel weer mee. Deze beid' aan een huis haastig aan Een meisje deed open, riep juichend „hoezee En ik Ik werd wèg weer gedaan Men smeet mij toch weg als 'n waar deloos vod. Ik werd smerig en aak'lig en nat. Ik was toen gescheurd en bevlekt en kapot, En lag zoo in 't vies vuilnisvat. Den andYen morgen moest ik vroeg naar do straat, Door een emmer met afval verzeld, En die zei, dat m'n weggetje verder dan gaat Met een vuilniskar mee naar de „Belt" Maar 't heeft niet mogen zijn, want een magere hond Trjk de straat door, al azend op buit. Hij liep toen om mij een paar keer in 't rond, Eu besnuffelde mij met z'n snuit. Hij wierp mij daarna pardoes op de steen' En likte mij smakelijk af Toen ging hij verzadigd ook spoedig weer héén, Verblijd, dat ik voedsel hem gaf. De wind stak toen op, en die wierp mij omhoog In do zuivere, blauwige lucht, Ik draalde in 't rond, en beschreef toen een boog, Als nam ik voor hem weer de vlucht 1 Ik danste eu speelde, en had toen m'n zin. Tot lk moe werd, en ging aan den haal. Ik waaide toen ijlings een vóórkainer in En ik gaf toen dit kleine verhaal Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw Venemav.» Doorn, Kleine Houtweg No. 21, Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen! WILLY G. Ik wil graag gelooven, dat het een verrassing voor je was! Heb je de doos al in gebruik genomen? Eu zijn er gisteren ook verrassingen gekomen. Jij hebt me deze week zeker weer een heeleboel te vertellen! BERNARD V. Prettig, dat het an dere ook netjes op tijd klaar was! Was zij er blij mee en vond ze het vanmor gen bij haar schoen? of hebben jullie er gisteravond een groot pok van ge maakt? LENA K. Ja, voor jou was de uit slag misschien wel een beetje een te leurstelling. Maar op een anderen keer hoor jij er toch stellig wel weer bij! Ik denk, dat je 't volgende jaar toch wel wear met alle wedstrijden mee zal doen, is 't niet? L. M. Kr. De begraven plaats, die je inzendt is goed. Maar die wordt niet dadelijk geplaatst. E een stelletje bij elkaar zij kan je ze zelf ook wel bewaren en er een stuk of 10 tegelijk sturen. Vindt je de II. A. S. moeilijk en wat doe je overdag? DEBORA K. Je moet nu eerst die twee oplossingen sturen. Vóór dat ik die gezien heb en weet of de raadsels goed zijn, kan ik ze eok niet plaatsen. Is hot boek mooi en heb je het al uit? Ja, er waren aardige dingen en dat is bijna elk jaar zoo! THEODOOR J. Heb je het boek al uit en vind je het mooi. Heeft Sint je gisterenavond nog meer gebracht'? ik denk, dat het kindje dat de legkaart gekregen heeft, ai druk aan 't zoeken is vandaag en morgen, en jij? CHR. D. Jo was de vorige w< juist te laat voor een antwoord in die courant. Had je de raadsels eerst ver geten? of heb je zoo lang werk gehad om zo te raden? Ik vind het best, dat je voortaan met je vriendinnetje sa men werkt Schrijf je beide namen er dan onder. RIKA Zw. Neen, dat wist ik niet, dat jij een van mijn overbuurtjes was! zal ik toch eens goed opletten, of ik jou er bij zie, als jullie 's morgens samen naar school gaan. Hoe lang ben je daar nu al? CHRISTINA B. Hoe was Sint Woensdagmiddag? en heeft hij je gis teren ook nog iets gebracht? Vertel mij maar eens wat je gekregen hebt! En is het boek aardig, of heb je het nog niet gelezen? CATO v. L. Heb Jij verleden jaar winter ook met ons meegedaan? of was dat toevallig een naamgenoot? Gelukkig woont Rika nu nog niot zoo heel ver van je af. Gaan jullie samen altijd uit school? LIZE D. Handwerken als er bij voorgelezen wordt, is erg gezellig Maar 't is, dunkt me. TaTïg om alHi1 aardige boeken te vinden. Ja, van kostschoolverhalen houden de meeste meisjes! Het boek,'dat je opnoemt, ken ik ook wel! JO B. Is Sint er gisterenavond heusch zelf geweest? En wat zei hij wel? Heeft hij met jullie allemaal nog gesproken en deelde Piet de pakjes uit? PIETER R. Heb je geen een vriendje, of kennisje onder de kinde- i, die al wat langer met ons mee doen? Vergelijk de zinnetjes maar eens met de antwoorden uit dit num mer ;mjsschien begrijp je dan wel. wat de bedoeling is. WOUTER v. B. Waarom was het Jan's schuld? Heeft hij ze in zijn zak gehouden? MARGARETHA v. B. Ben je een zusje van WIk vind het best, dat je ook meedoet! Als er begraven na men in de courant staan, staan er geen strikvragen in. Vind je die erg moeilijk? En heb je die raadsels heele- maal alleen opgelost? BENJAMIN d. V. Het is best, dat je met ons meedoet! De twee nieuwe ingezonden raadsels zijn goed. M. S. G. Het nieuwe raadsel is goed. Jammer, dut het te laat kwam, om nog deze week geplaatst te wor den. JAN DE B. Wel, is de fluit ge komen? En kan je er al een beetje op spelen? 11c geloof, dat het nog niet zoo heel gemakkelijk is, om het goea te leeren! Probeer je nu op 't gehoor verschillende wijsjes op CORNELIS N. Het is wel aardig om zoo'n opnemingte zien maken! Heb je er toevallig ook wel eens op gestaan? En heb je de film met Sint- Ni coiaa-s er op ook gezien? Beginnen jullie nu ook weer allemaal samen lets in te studoeren? FERDINAND W. Als je briefje een dag eerder was gekomen, zou ie al antwoord in de vorige Zaterdag avond gevonden hebben. Je mag ook meedoen, maar zend je raadsels dan niet later dan Woensdags in, dan zie je dezelfde week nog, hoeveel oplos singen je goed hadt. LENA B. Is het boek mooi? en heb je nog meer boeken gekregen? Dit postpapier vind ik er aardig. Komt dat ook van die fabriek? En zijn al je cadeautjes op tijd afgekomen? WIILEM O. Ja, als je examen doet, moet je er cok doorkomen! Heeft je onderwijzer je nogal veel hoop ge geven? En als je er door bent, hoef je verder ook niet eens bijzonder liard te werken! Dan kom je er vanzelf! GEERTJE G. lk hoop, dat Jullie morgen veel pleizïer hebben! Zou het erg laat worden. En zijn jullie op de handwerkles nu al met dit boek be gonnen? Wie leest er dan voor? MARIE en BERTUS v. S. Hoe langer je meedoet, hoe meer raadsels je vanden kunt- Welke soort vind je het moeilijkst? ANNIE en MIÈN L. Ik denk, dat jullie vergeten hadden, je naam er onder te zetten. Anders zou het brief je moeten zijn weggeraakt. Wie heeft het in de bus gedaan? Hadden jullie elf raadsels gevonden? ANTONLA O. Ja, je eigen raadsel moet je er altijd maar bijschrijven, anders raak ik in de war. Blijf je nu nog 1 1/2 jaar op deze school? en wat ga je dan doen'? Wat voor handwerk heb je op school onderhanden? LEENDERT v. d. B. Ik vind het best, dat je weer mee gaat doen. Ja, soms zijn er allerlei" omstandigheden, waardoor er niets van komen kan; maar ik vind het bc-st, dat je nu weer begint. Doet je broertje ook mee en zijn Vader en Moeder nu weer heele- maal beter? DE TWEE ZUSJES. De twee nieuwe strikvragen zijn goed. Ja, be denk ook nog maar eens wat begra^ ven namen! Heb je thuis een atlas, om de namen op te kunnen zoeken, als je ze een beetje vergeten bent? DINA D. Heb je het boek a! uit en vond Moeder het ook mooi? Ja, het oplossen gaat al beter. Hoe langer je meedoet, hoe meer je er vinden kunt! NELLY v. d. B. Heb je Woensdag pleizier gehad en gisteren ook? Je bent zeker laat naar bed gegaan en heeft Sint je veel moois gebracht? Heb je het nieuwe boek al uit en heb je nog meer boeken gekregen'? JAN M. Je nieuwe roadseLs zijn oed. Maar van die soort met die puntjes krijg ik er altijd erg veel. Be denk dus maar lievere andere. Er staat tegenwoordig haast altijd een raadsel van jou in de courant; het eerste is van een prettiger soort; be denk die maar liever. RIKA v. d. II. Je was niet de eenige, Rika, die den vorigen Zater dag haastig naar de courant gegrepen heeft! Hebben julhe het al eens ge speeld en gaat het goed? of ruag dat morgen? En wat hebben julüe giste ren gedaan? Heb je ook wat moois ge kregen? GRETHA C. Leg je het plaatje zoo maar op een bordje, en gaat dan de gips er overheen? of vertel het mij eens precies! Zijn ze goed ui lm vallen en heb je gisteren zelf ook veel gekre gen? De inktkoker is zeker al gevuld. Heeft hij een veilig plaatsje? NELLY V. De nieuwe raadsels zijn goed! Nu is 't feest alweer voor bij! Heb je pleizier gehad'? en b'-n.je ook nogal goed bedacht? Vertel iij maar eens iets van! KEES DE K Heb je hot boek al gelezen en is het mooi? En wat heb je nog meer gekregen? Vanavond ga je zeker vroeg naar bed, of ben je gisteren niet moe geworden? MAURITZIA DE B. Alleen do raadsels tellen mee voor den prijs. Maar 'e behoeft ze niet altijd allemaal te hebben. Breng jij je briefje altijd zelf weg? en hoo lang loop je er zoo wat over? Het nieuwe raadsel is goed. GRIETJE en MACHIEL D. Het nieuwe raadsel is goed. Passen de schaatsen goed? Anders mogen ze ge ruild voor een grooter nummer. Er komen nog zooveel wedstrijden Griet je! Op een anderen keer ben jij er weer eens bij! JAN v. Z Hoe heet dat krantje? en staan er ook verhalen en raadsels in? Ja, ik hoor van alle kanten, dat de bioscope zoo aardig was! Ga je er dikwijls heen? cn heb je gisteravond pleizier gebad? WIM N. Grappig, dat je het eerst lieelemaal vergat! Hei was dan ook een dubbel prettige dag voor jel Loopt de spoor goed en passen de an dere rails êr aan? Heeft Sint je er nog meer bijgebracht? MARINUS en CORNELIS C. Vind je je zelf ook al te groot, voor dezen cursus, of wou je er liever lieelemaal af? Maar die fuif vind je toch zeker wel prettig. Mag je daar ook naar alleen Cor meezingt? GERRIT J. II De nieuwe strik vragen en 't nieuwe raadsel zijn goed. Nu begrijp ik die eerste strikvraag ook wel, maar ik geloof toch, daf die te moeilijk is voor onze rubriek. Van wie bad lij die gehoord? Ja, het is met slecht weer wel een heele wande ling. Heb je geen kennisje in de buurt, die ook meedoet en die een enkelen keer je brief eens meenemen kan? H. P. J. v. G. De nieuwe raadsels zijn goed. Dat was een drukfout, hoor! Je hebt dezen keer weer goed opgelost. Had je ze gauw gevonden en vind je die begraven namen ook zoo prettig? JAN R. Ja, vertel mij maar eens, wat Sint ie nog meer gebracht heeft. Ik denk, dat hij jou niet heeft verge ten! Heb je het bock ai uit? en is het mooi? ANNIE DE B. Het is wel gezellig, zoo'n druk huishouden, vind je niet? Gaan ze allemaal naar schooi op de twee jongsten ua'? Heerlijk dat jij ooo flink met alles helpen kunt! De klein tjes zijn zeker dolblij, als jij met w speelt! Mevr. VENEMA—v. DOORN. 6 December 1913.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 15