Lichtbeelden aeKCHAMS PH.UN Vervolg Stadsnieuws. Groote Specialiteten- Vosrstsliing LuUIS CONTRAN BRONGEBOUW. DE KLEINE LORD Bioscope-Theater Mati née De Moerasbloem D e s t a k i n g. Gisteren zijn weer twee stoom trawlers naar de vtascheri] vertrok- PersOverzlcht DE STAATSCOMMISSIE VOOR ONDERWIJS. Nog enkele bladen bevatten be schouwingen over de Staatscommis sie voor onderwijs. Zoo schrijft „De Nieuwe Courant De samenstelling der bevredigings- eommissie leent zich tot verschillende beoordeeling. Er zijn er, die zich haar voorgesteld hadden als een col lege van mannen, op ondenvija-gcbied ervaren, aan de staatkunde niet vieemd en blijk gegeven hebbende van een verzoenende gezindheid ten aanzien van den schoolstrijd. Met zou denzulken weinig moeite gekost heb ben binnen een kort tijdsverloop het compromis-voorstel te ontwerpen, waarvan do minister in zijn rede van 11 December sprata. Maar dan zou dat worstel in de Kamer terstond de zwaarste politieke vuurproef te doorstaan hebben gehad. En het ware zeer waarschijnlijk daar onder bezweken. Het zou het wel licht niet eens tot indiening als par lementair initiatief-voorstel gebracht hebben. Het zou veeleer als een nieu we twist-appèl het Binnenhof zijn ko men inrollen. Thans is ihet bevredigings-denk- bee'd van minister Cort \an der Lin den allereerst aanhangig gemaakt bij wat men zou kunnen noemen het Se- nioren-konvent der Tweede Kamer, gekozen in dubbelen getale. De arbeid der commissie is daardoor veel moei lijker geworden dan die een er vredes- conunissie geweest zou zijn; maar in dien het haar gelukt tot goheele of ge deeltelijke overeenstemming te gera ken, dan is de kans van slagen harer voorstellen in de Staten-Generaal veel grooter dan die van welke ande re oommissie ook had kunnen zijn. Indien Lottunan, Tydeman, Van Wijn bergen, Ketelaar, Van der Voort van Zijp en Ter Laan het op een of meer dere punten van den schoolstrijd bin nenskamers eens kunnen worden, dan zal daarover in het parlement niet bitter meer worden gevochten. Ook in de Eerste Kamer niet, wanneer zij zich voor een wensch van de over- groote meerderheid der Tweede ge steld ziet. Dat i3, vermoeden wij, do gedachte geweest welke tot deze samenstelling van de Staatscommissie 'heeft geleid. Het voorzitterschap van dr. Bos is daarvan, ook om het bijzondere stand punt door hem reeds sedert jaren ten opzichte van de schoolquaestie inge nomen, de logische bekroning. De Maasbode merkt o.a. op: Als positief en levenbrengend, be ginsel, dat de commissie bij haar zoe ken naar de financieele regeling in het oog zal moeien houden, is aange geven: de .deugdelijkheid" en de krachtige vooruitgang" van het on derwijs der jeugd. Zoo hebben we bet ook steeds ver staan. Laat beide soorten van onder wijs streven naar de huns inziens i>esto vorming der jeugd, op eigen wijze. Wat dan de hoofdzaak worden zal, de regel het zal van de voor keur der bevolking afhangen; al heb ben wij uit de kraciit onzer overtui- g.ng buitengewoon voel moed in zulk een vrije, ongedwongen toekomst. leder op eigen wijze. Dit is in de op dracht uitnemend uitgedrukt in deze formuleering: „onder bolioud van de opvoedkundige zelfstandigheid van het bijzonder ouderwijs". Waarover ook beraadslaagd zal wor den. de opvoedkundige ze'fstandig- lieid, dat is het karakter zelf der bij zondere school, staat buiten debat. Daai entegen zat overleg gepleegd kunnen worden over de fiuaucieele gelijkstelling en over de nood-ge wij ziging van art. 192 der Grondwet. Alen herinnert zich, hoe beide mo gelijkheden de minimale voorwaarden zijn geweest, die de Katholieke Kamer club voor intrede in de commissie heeft gesteld. Welnu, over beide zaken zal overleg kunnen plaats hebben. Dat nu verstaan we in onze hoop volle stemming niet aldus, dat onzer zijds zou kunnen worden afgezien van een wijziging van art. 192 der Grond wet of zou kunnen worden opgegeven de rjsch van de financieeie gelijkstel ling. Wie de onderwijsgeschiedenis kent. weet, dat het opgeven dier beide eisclien voor rechts vlakweg onmoge lijk zou zijn. Men zou, indien daarop gezind mocht worden, beter doen niet te be ginnen. Dat kan gerust gezegd worden on der eenvoudige verwijzing naar den jarenlangen schoolstrijd en zonder dat op den moeilijken arbeid onzer rechtsche commissieleden maar eenigs zins wordt vooruit geloopen. Hun taak za! haar gewichtig en in gewikkeld karakter ontleenen aan de moeilijkheid om don modus quo vast te stellen, waarop èn de financiöïlé gelijkstelling èn de nieuwe redactie van art. 192 der Grondwet zal wor den bereikt. Het Huisgezin schrijft: Wat de Troonrede in het verschiet stelde, was niet meer dan een verhoog de subsidie, vergezeld van een verzwa ring in de voorwaarden. De opdracht der staatscommissie omvat feitelijk een al geheeld regeling van de kosten van liet onderwijs, openbaar en bijzonder op één lijn ge steld, waarbij voorwaarden, die de opvoedkundige zelfstandigheid van 't bijzonder onderwijs moutten kunnen aantasten of bedreigen, worden uit gesloten. e kunnen niet anders dan tevre den zijn niet de formuleering der op- diachi aan de staatscommissie: mr Cort van der Linden's wensch, dat het tot de gelijkstelling koine, is daar in zeer duidelijk uitgesproken.^ Moge de staatscommissie aan dit in zicht beantwoorden I Oeraengd Nieuws VOEDERT DE VOGELS I Nu de tijd gekomen is, om te zor gen voor onze gevederde zangers, die buiten gebrek lijden, vraagt de „Ne- derl. Verg. tot Bescherming van Die ren" het een en ander mee te deelen over de omstandigheden, waardoor bij strenge kou een groot aantal nut tige vogels niet door die koude, doch door gebrek aan voedsel sneuvelt. Kunstmatige voeding is in het al gemeen alleen noodig bij en na zeke re weersveranderingen als jacht- 6neeuw, ijzel en strenge vorst, omdat dan, zooals bewezen is, ten gevolge van de buitengewoon snelle stofwisse ling bij de vogels, eenige uren van ontbering voldoende zijn, om een groote inassa nuttige insecteneters aan den dood prijs te geven. Het bezwaar van sommige tegen standers, dat de vogels door de kunst matige voedering verwend en daar door tegengehouden zouden worden, om hun plicht in de natuur te doon, wordt door de vogels zelf weerlegd, die spoedig na intrede van deq dooi en vroeg in het voorjaar de voeder plaatsen verlaten, omdat ze het na tuurlijke voedsel in het bosoh en op het veld verkiezen boven het kunst- matige, hoe lekker dit ook door den mensch voor hen wordt klaarge maakt Slechts dan, wanneer door de weersgesteldheid de natuurlijke voor raadkamer niet toegankelijk is, blij ven de vogels soms den geheelen dag in de nabijheid der voederplaatsen; maar zoodra het weer het ook maar cenigszins toelaat, verdwijnen ze. om op onzekere tijden terug te keeren Ieder, die geleerd heeft waar te ne men, kan dat in de natuur bevestigd zien. Natuurlijk is het eenigszins anders met de vogels, die aan kleinere opper vlakten, ais stadstuinen enz. gewend, dus Ln zekeren zin van het woord, tam te noemen zijn. Maar ook zij houden zich volstrekt niet alleen aan de hun door ons aangeboden lekker nijen en verzuimen dus niet hun plicht in onzen tuin te doen. De voorwaarden voor een doelma tige vviniervoeding zijn volgens Frei- lierr van Berlepsch, den man, die voor een practische oplossing van dit moeilijke vraagstuk gezorgd heeft: a. Dat zij door alle vogels en voor namelijk door die, waarvoor zij be stemd is, gemakkelijk wordt aange nomen b. Dat zij bij alle weersgesteldheden goed en voor de vogels toegankelijk blijft c. Dat zij niet duur is. Frciherr von Berlepsch beveelt daarvoor verschillende voedertoestel len aan, waarvan naast andere de hier onder opgenoemde voor het doel zeer practisch bleken te zijn le. het zoogenaamde Hessische voe derhuisje, dat boven alle andere voe- derwijzen de voorkeur verdient, vier kant is, van post tot post 1.30 M meet en 1 40 M. hoog is. In dit huisje kun nen alle voederstoffen gegeven wor den, en het wordt door alle vogels ge makkelijk en gaarne opgezocht; 2e. het voederhout, bestaande uit een 20 c.M. lange en 3—6 c M. bree- den tak, waarin aan een kant G boor gaten van 2 c.M. diameter en 2 c.M. diepte zijn, die met voeder ge vuld en met de boorgaten, half of ge heel naar beneden, aan een boom ge spijkerd wordt; 3o. de automatische voederklok,die uitsluitend voor hennepzaad bestemd is, en die door haar constructie niet meer zaad op den voederschotel laat vallen, dan door de votrels opgegeten wordt; zij is gemakkelijk door mee- zen, maar moeilijk, door musschen te gebruiken. Voor het voederhuisje sub 1 ge noemd kunnen, zooals gezegd is, alle voederstoffen dienst doen naast hen nepzaad vooral vet, talk, vleeschres- ten enzen ook de zoogenaamde voe derkoeken, die uit vet, fijn brood, vleeecli en uit verschillende zaden gemaakt worden, en die in den han del zijnterwijl het voederhout sub. 2 met deze voederkoeken, nadat zij op een zacht vuur warm gemaakt zijn, mei, een lepel gevuld wordt Een zeer goed voer vormen ook vlier- en lijsterbessen; mits op het juiste tijdstip geoogst en gedroogd, kunnen deze bijna voor den heelen winter dienst doen. liet beste en meest spaarzame voer voor aile, zoowel zaad- ais ook insec ten-etende vogels, zijn echter boven- genoemde fijn gemaakte en met hen nepzaad vermengde voederkoeken. Sportpraatje speelt om de week meer en minder succesvol ft Is tusschen twee haak jes, morgen de slechte beurt) en heeft dus allerlei eigenschappen die het voorbestemmen om geen kampioen te worden. Toch, al Is 't de 6lechte beurt, zal Haarlem morgen wel winnen, want ditmaal, omdat er zooveel van af hangt, zet ieder er alles op Maar II. V. V. wordt kampioen! H. F. C. gaat naar Dordrecht, met een invaller voor v. d. Nagel, maar met Jo Verwey weer in 't elftal. Het is geen prettige tocht voor de blauw- witten, die liever een volledige, krach tige tegenpartij zullen bekampen dan de incomplete combinatie, het ge knakte team, dat ze nu tegenover zich krijgen en zéker zullen slaan. Quick—II. B. S. en U. V. V.—Sparta zijn twee wedstrijden, die verrassin gen kunnen brengen, al ligt het nu ook in de lijn der historie, dat de be zoekende elftallen winnen. Maar H. B. S. is niet sterk in de verdediging, en Quick's noodlot zal óók wel eens wijken.... En Sparta doet dit seizoen niets buitengewoons meer, is boven dien chronisch onvolledig en zal in ieder geval een harden dobber tegen het ópkomendo U. V. V. hebben. Jam mer voor de Utrechlschen. dat hun keeper een zwak punt is, want vooral tegen Sparta, met haar kanonnier De Groot, is een goede doelman een waardevol be/it 1 Van de rest van het programma zij vermeld West. Reserve le klasse II. B. S. II—Quick II. A. F. C. II—V. O. C. II. H. F. C. IID. F. C. IL II. V. V. IIHaarlem IL Sparta II—Hercules II. Westelijke 2e klasse Concordia—Ajax L. V. V. S.—Achilles. Unitas—D. V. V. Xerxes—Dordrecht. A. F C.Alcmaria Victrix. Spartaan—S. V. V. V. U. C.-R. F. C. Blauw Wit—Neptunus. R. A. P.Volharding. D. E. C.—Allen Weerbaar. Westelijke 3a klasse Holland—Stormvogels. Ifinheim—R. C. H. SchotenHeemstede. Oostelijke le klasse: TubantiaP. W. G V. C.—U. D. Go ahead—Robur et Velocitas. QuickVitesse. Zuidelijke le klasse M. V. V.Wilhelmina. Willem II—Velocitas. ROBERT P. «m deskundigen bepaalt de Raad van Beroep de uitspraak in deze zaken op 16 Januari a.s. VOLKS W- EERBAARHEID. Onder leiding van den heer Van Zalen, heeft Vrijdagavond de schiet- vereen iging „Volksweerbaarheid" vergaderd. Na opening bracht de heer E. J. van Lent het jaarverslag uit. dat een keu- I rig overzicht van de werkzaamheden der vereeniging gaf. Er bleek uit, dat bij de leden veel animo bestaat voor de schiet- en voor de gymnastiekoefeningen Dit vereeni- gingsjaar was dat niet 't geval met de velddienstoefeningen: 't ge?n de secre taris ln hooge mate betreurde. Immers zeide hij, deze oefeningen zijn juist daarom zoo nuttig, omdat zij zoo veelzijdig ontwikkelen. In de eerste plaats leert men zich voegen naar oen commandant, iets dat altijd zeer nuttig is, daar zonder tucht elke zaak verkeerd moet Ioopen. Daarbij leert men kalmte en raakt men vertrouwd in allerlei terreinen. Tevens wordt ine ngehard en staalt men zijn uithoudingsvermogen, want deze oefeningen hebben plaats in allo weersomstandigheden en, behalve de inspanning der oefening, wordt eerst vaak een marsch van 1 A 2 uur ge maakt, eer dat men aan de plaats der oefening aankomt. De secretaris besloot met den wensch uit te spreken, dat 1914 voor de ver- eeniring een vruchtbaar jaar mocht zijn. een, waar men nader mocht ko men tot het hoofddoel van Volksweer baarheid, nl. de Nederlanders zooda nig te oefenen, dat zij in tijden van nood gereed zijn tot verdediging van Vaderland en Vorstenhuis. Uit de rekening en verantwoording van de® penningmeester, den heer Van Zalen, bleek, dat de kas met eon nadeelig saldo sluit. Na onderzoek der rekening, werd den penningmeester décharge verleend. Gekozen werd als voorzitter de heer J. Bongartman. Herkozen werd als bestuurslid de heer P. Steffens en ge- I kozen werd als zoodanig in de plants van den heer J. Steffens, die voor oen herbenoeming niet in aanmerking wenschte te komen, de heer W. F. Beeremans. j Nog werd l>esloten eene buks aan te schaffen. DE KLEINE LORD. Het gezelschap van de heeren W. Tier en Th. van Dijk, dat des Zon dags het Brongebouw bespeelt, geeft er morgen een middagvoorstelling. Gegeven wordt „De kleine Lord", met de jongejuffrouw Meijer in de titel rol. LICHTBEELDENAVOND. Dezer dagen zal door stafkapitein Gorter van Amsterdam een lichtbeel den voorstelling worden gehouden in de zaal van het Leger des Heils. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN A 30 Cis per regel. Als morgen II. V. V. aan den Scho- terweg wint, is het kampioenschap beslist! t Staat er, en ik neem het niet te rug. Ais de H. V. V., mot haar vier punten voorsprong, morgen haar dichtstbijzijnden cuncurrent, die de éenige mede-candidaat voor het kam pioenschap mag heeten, verslaat, is zij zoo goed als zeker kampioen van 't Westen! Want ik gelóóf, dat er momenteel nog inaar twee candidaten voor liet kampioenschap zijn! Sparta is niet sterk genoeg, H. F. C. heeft een elftal dat góed is. maar niet meer, en D. F. C. houdt binnenland- sohen oorlog en zit voorloopïg zonder dragelijke voorhoede, aangezien al de geachte titularissen verder voor de eer bedankt hebben. Gemakkelijke menschcn om mee om te gaan schij nen de D. F. G.-spelers niet direct te Resten, uit de categorie der sterke re clubs, 11. V. V. en Ilaurlem. H. V. V. heeft een groote kern van „oude. rotten", meest spelers die al jaren en jaren en nog eens jaren in de eerste klasse inéedraven, en H. V. V. speelt zeer forsch, als 't „noodig" is zelfs zeer ruw. Nooit speelt H. V. V. bijzonder goed. nooit bijzonder slecht, maar altijd goed genoeg om haar mannetje te kunnen staanDan geven boven vermelde eigenschappen den doorslag voor hare overwinning. Haarlem heelt vele jonge spelers. Jong in leeftijd, jong in voetbal-jaren, 't Elftal is licht, speelt nooit „zeer forecl»heelemaal nooit „2eer ruw', houdt niet erg van tegenpartijen die zich wèl op deze tactiek toeleggen. IS UW LEVLR ZIEK? Maak hem dan in orde; liet is B gemakkelijk te doen. Zonder ai pijn, zonder stoornis; alleen B door het heilzame effeot mérkt B ge dat ge genezen zijt door RAAD VAN BEROEP TE HAARLEM. (Ongevallenverzekering). Ter terechtzitting van 2 Januari j.l. werden o. u. behandeld iie zaken van: 1. Wed. K. L. Geluk te Amsterdam, wier echtgenoot op 29 Augustus 1913 door Heineken's Glazenwasscherïj te Amsterdam naar het foil aan de Ham bij Uitgeest was gezonden, teneinde aldaar behulpzaam te zijn bij het werken met een door bedoelde glazen- wasscherij aan de militaire autoritei ten ten gel)ruilee afgestane Magiris- ïadder voor het doen van waarne- ruingsdienat. De man zou laten zien dat, al stond de ladder in schuinen stand zijwaarts, er geen gevaar be- stond in het beklimmen van de ladder, j Toen hij echter bijna den top van de ladder bereikt had, kraakte de ladder i en viel om. De man lag naast het uit einde en was geheel bewusteloos en overleed op denzelfden dag. De door i do sveduwe aangevraagde schadeloos- 1 stellingen werden door het bestuur der Rijksverzekeringsbank geweigerd, aangezien de werkzaamheden, waar- j bij dit ongeval plaats had, niet behoo- ren zouden tot het verzekeruigsplich- tig bedrijf van heinekeii's Glazenwas- sc her ij. De weduwe meent echter dat dit wél zoo is en verzoekt daarom ver nietiging van de beslissing van het bestuur der Rijksverzekeringsbank en toekenning van de door baar gevraag de schadeloosstelling. 2. D. R. de Jong, aannemer te Ilaar- lem, die bezwaar heeft tegen de indee- ling zijner onderneming in gevaren- i klasse 42, met toewijzing van het ge- 1 varencijfer 56, meenende dat het door hem uitgeoefende bedrijf minder ge vaar oplevert, zoodat ook een lager gevarencijfer aan zijn onderneming zou moeten worden toegewezen. 3. J. Kolterie, te Haarlem, wicn op 22 Maart 1906, werkzaam in dienst van den heer II. Koning, loodgieter te Haarlem, een ongeval is overkomen aan de rechterhand, in verband waar mede hij thans nog een geregelde rente geniet van f 0.09 1/2 por werk dag, aangezien hij den rechter mid delvingertop mist. De Ongevallen verzekering Maatschappij „Fatum" te 's-Gravenhage, die de ongevallen risico voor de onderneming van den heer Koning draagt, meent dat Ivolle- fie zich geheel aan het gemis van be- uoelden vingertop heeft aangepast, zoodat hij bij den -arbeid geenerlei uinder moer ondervindt en hetzelfde loon verdient als een valide werkman. Zij verzoekt daarom beëindiging van de aan Kollerie toegekende rente. Het bestuur der Rijksverzekeringsbank heeft hiertegen bezwaar. Kollerie vraagt handhaving van zijn uitkeo- ring. Na verhoor van partijen, getuigen PREDIKBEURTEN ZONDAG 4 JANUARL EGLISK WALLONNE. 10 1/2 heures, Mr. Mantin Du pont. GEREFORMEERDE KERK. God. Oude Gracht. Voorin. 10 ure, Ds. Mulder, 's Av. 5 1/2 ure, Ds. Mulder. (Klein-Hciligland). Voorm. 10 uur, Ds. Tibben. 's Av. 5 1/2 ure, Ds. Tibben. NOORDERKER K (Ridderstraat). Voorm. 10 uur. Ds. W. Ringnalda. Nam. 6 uur, Ds. W. Ringnalda, Woensdag 7 Januari, Gecombineer de dienst, Ds. G. J. Pan tier, van Waardhuizen, Rede ln ..e: belang van den Evangelisatiearbeid in Noord- Brabant en Limburg. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Raaks). Voorm. 10 uur. Ds. Geels, "5 Av. 5 1/2 ure. Ds. Geels. DONDERDAG 8 JANUARI, 's Av. 7 3,4 ure, Ds. Geels. LUTIIERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Schade van Westrum. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 uur. Ds. Binnerta 's Av. 5 ure, Ds. Hylkema. RÜMONSTEANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 re, Ds. Britzel, Doopsgez. pred. te Wormerveer. KERK DER BROEDERGEMEENTE. Voorm. 10 ure, de Hc-er H. Smit, uit Zwolle. Candidaat tot den H. Dienst, 's Av. 8 ure, TvangeLsatie Samen komst onder leiding van den Heer v. d. Kloot Meyburg. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN in het GEBOUW VAN DEN PRO TESTANTENBOND. Geen dienst. GEMEENTE VAN GEDOOPTE CHRISTENEN. (Lokaal: L. Wijngaardstraat 28). Voorm. 10 uur, Openb. Samenkomst, 's Av. 5 1,2 ure, Vrije vergadering. Dinsdag 6 Januari, 's avonds 8 1/2 ure. Gem. Vergadering, KERKGEBOUW, Zuiderstraat 15. Voorm. 10 uur en 's av. 7 uur, Open bare Samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Openbare Samenkomst. KVANUFLISATIEGEBOUW. Jacobijnesiraat 20 Voorm. 10 uur, II. J. Bosch, 's Av. 6 uur, de heer H. J. Bosch. Nam. 12 ur, Inschrijving voor de Zondagsschool. Maandagavond 8 1/2 uur. Zang repetitie. Dinsdagavond 8 12 uur. Bijbelbe spreking. Woensdagavond 8 uur. Naaikrans, Donderdagavond 8 1,2 ure. Bidstond. BF.N NEBROEK. Voorm. 10 uur, Da. Barger, Dir. van Meer en Bosch, Collecte voor de Kerk. BEVERWIJK. NED TIERV. GEMEENTE. Voorm. 10 uur. Da. J. C. V. Yan BemmoL Donderdag 8 Januari, "s Av. 7 1/2 uur, Ds. J. C. V. van Bemmel. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Geen diehsta EV. LU TH. GEMEENTE. Voorm. 10 uuur, Ds. M. van Klecff. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 uur, Ds. Koopman. "b Av. 6 1/2 uur. Ds. J. A. van Leeu wen. HEEMSTEDE. Voorm. 10 uur, Ü3. J H. Wolters, Bevestiging van Ouderlingen en Diakenen en gew. m. c. v. L. v. Chr. Belangen. HOUTRIJK IN POLANEN. Voorm. 10 uur, Ds. Baljon. Bevestiging van Kerkeraadsleden. SPAARNDAM. LOKAAL COLEN8GSTRAAT. Voorm. 10 uur, Ds. Blauw. Nam. 6 ur, Ds. Blauw, Woensdagavond geen Bijbellezing wegens de weck der gelbeden in Haar lem. SANTFOORT NED. HERV. GEMEENTE. Voorm. 10 uux. Ds. W. Bax. EVANGELISATIE. Voorm .10 ure, Ds. P. Romeijn. te Amsterdam. VELSEN. Voorm. 10 uur. Ds. J. Pb. Eggtnk. Nam. 3 uur, Ds. J. Pb. Eggttfta. Do.psbedienrag. WIJK AAN ZEE EN DIHN. Voorm. 10 uur. Ds. S. Berkelbacb v. d. Sprenkel. Bevestiging ouderling en diaken. IJ MUIDEN. Voorm. 10 uur, Ds. H. W. Creutz- berg. 's Av. R uur, Ds, H. W. Creutzberg. 's Av. 8 uur, Ds. H. W. Creutzberg. DOOPSGEZINDE GEMEENTE EN NED PROTESTANTENBOND. Voorm. 10 1/2 uur, Ds. D. Attema. ZANDVOORT. Voorm. 10 uur, Ds. G. Posthumus Meijjes. Bevestiging ouderling en diakenen. HAARLEMMERMEER. NED. HERVORMDE GEMEENTE. Hoofddorp: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Bax. Lijnden: Voorm. 9 1/2 uur, de heer v. d. Hoek Aalsmeerder» eg: Voorm. 9 1/2 uur, de heer Kroon. Vijfhulzen: Voorm. 9 1/2 uur, de heer v. d. TogL Nieuw-Ven nep: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. v. d. Bosch. Nam. 6 uur, Ds. v. d. Bosch. Abbenes: Voorm. 9 1/2 uur, de heer v. d. Spie gel. GEREF. GEMEENTE. Hoofddorp: Voorm. 9 12 uur, Ds. Schouten. Nam. 2 1/2 uur. Dezelfde. ieuw-Vennep: Voorm. 9 1/2 uur. Ds. Dekker. Nam. 2 1/2 uur, Dezelfde. Aalsm eerde rweg: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Hummelcn. Nam. 2 1/2 uur, Dezelfde. Vijfhuizen; Voorm. 9 1/2 ure, Ds. Tbielen, Nam. 2 1/2 uur. Dezelfde. Slloterweg: Voorm. 9 1/2 uur. Ds. Dijk. Nam. 2 1/2 uur, Dezelfde. CHR. GEREF. GEMEENTE. Kieuw-Vennep: Voorm. 9 1,2 uur, de heer Tolsraa, Theol. Land. te Rijswijk, 's Av. 6 uur, Dezelfde. Voorm. 9 1/2 uur, Leesgodsdieost. PROTESTANTENBOND. Hoofddorp: Voorm. 10 uur, Geen dienst. lADVERTENTiEN ktoomvaai lüericiiieu ROTÏERDAMSCHE LLOYD. llei stoomschip Ophix arriveerde 2 Jan. van Batavia le Rotterdam. liet stoomschip Jacatra, van Saigon naar Duinkerken, arriveerde 2 Jan. te Suez. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip Rijndam arriveerde 2 Januari van New-York te Rotter dam. STOOM'V. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het stoomschip Achillas vertrok 1 Januari van Batavia naar Amster dam. Het stoomschip Astyanax arriveer de 3 Januari van Java te Amster dam. STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Biilitoa vertrok 2 Januari Yan Amsterdam naar Java. KON. HOLL. LLOYD. Het stoomschip Eemland (uitreis) Is 1 Januari Fernando Noronha gepas seerd. Schouwburg „DE KROON" Zondag 4 Jan. 8 uur Directie: B. GOSSCHALK, Amsterdam. Artistiek leider: LOUIS CONTRAN. Tableau de la Troupe: Trio The Woitons Kunstwieln ders. GUIDO TARZINI lta'iaansche Viool-virtuoos. JACK DU VÜN Cabaret Zanger. De Heer Hhmon&t, in zijn sensatienum mer „Het eerste Staatspen sioen. Sisters RHENA English Song and Dance Transformation Act. Hej. STELLA FOMTAIH Soubrette, Leerlinge van LOUIS CON TRAN. Groot succes FLORA, Amsterdam. Tot slot: Een huwelijksreis met hindernissen Klucht-operette naar liet Fransch door W. B. Muziek van UZES. Hoogst komisch. Prijzen: Frontloge 1.50, Stal les f 1.25, Parterre frontstoelen Ie Rij Zijloge f 1.—, Zijloge f 0.75, le Parterre f 0.50. Plaatsbespreking van 103 u Hollandsch Tooneelgezelschap Directie W. T. en Th. v. DIJCK. Zondag 4 Januari 1914 snamiddasts 2 uur. Kinder- en FaniilievcorstEiiing DE KLEINE LORD, Jongejuffr. 1E1JER. Prijzen der plaatsen: le Rang f 0.60, 2e Rang I 0.40, 3e Rong f 0.25. Kinderen le Rang f 0.30, 2e Rang f 0.20. Kaartverkoop en plaatsbe spreking van heden af van 10— 1 uur. Leger des Heils, Schagcheistraat, Maandagavond 8 uur door Stafkapitein GORTER Hieuw Programma. Prachtige heelden Burgerlijke Stand BLOEMENDAAL. ONDERTROUWD F. C. Matzinger en M. J. L. van Scbaik. BEVALLEN M Sandhaus, geb. Ter Brugge, z. E. C. M. Koozen, geb. Van Schie, z. T. G. H. K. J. de Haan, geb. Groes, dochter. OVERLEDEN W. M. Burgers, 72 j. B. Boon, G7 j. J. R. S. Roozen. 1 dag. J. Remmelts, 66 j. A. M. van der Weijden, 64 j. WIJK AAN ZEE EN DUIN. ONDERTROUWD G. van Eerden en E. Terpstra. BEVALLEN J, E. van Olst, geb. Van der Veen, z. groots Markt. Teliloon 566 Dagelijks /an 2—4 uur. 's avonds 8 uur Drama in 4 acten Verder uitpheiil Prachtprogram.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 11