RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Parijsche Brieven CCCCIIL liet moet erkend worden, dat de Fransche suffragettes zich behoor lijker gedragen dan de Engelsche. Kerstgenoemden maken sslch althans niet aan gewelddaden schuldig. Zelfs de vensterglazen laten zij met rust, zoodat zij dan oot minder kans heb ben om, zoo in den letterlijken als in den figuurlijken zin der uitdrukking, heur eigen ruiten in te gooien. We durft nu nog te beweren, dat de Fran Caises in het algemeen, do Parisien- nes in Iret bijzonder, luchthartige en heethoofdige wezentjes zijn? En waar blijft de roep van de onverstoorbare kalmte en het gezond verstand van het Engelsche volk, waartoe toch ook de Londemsche suffragettes behooren? De Fransche Vereeniging voor Vrou wenrecht heeft, heur campagne van stelselmatig- propaganda voortzet tend, voor deze nieuw jaar feesten, een kleine barak op den boulevard Sébostopol.tusschen de line Reaumur en de Rue Turbigo, gehuurd, en op dat onaanzienlijke plekje doet ze aan wat Faction directe wordt genoemd, o. a. door eenïge Parijsche artikelen, zooals linnengoed, schrijfpapier, en- veloppes. kunstbloemen, enz. te ver- koopen, al welke kleine dmorsigheden omwikkeld zijn met een propaganda- gescKrlftje, "dat Inderdaad betrekke lijk tam mag worden genoemd. Het bezoek aan dat barakje Is bijzonder druk, minder om de te koop aange boden waren, die nogal prijzig zijn, dan wel om de toespraken van de wel bekende advocate Maria Vérone, strijdvaardige voorgangster in femi nisme. Op Kerstavond heeft deze wel sprekende voorvechtster met zóóveel gloed de rechten der vrouw bepleit, dat beur stembanden er hevig door zijn aangedaan wat een onaange naam geval 13 voor een vrouw, die juist voor het stemrecht van heur seksegenooten strijdt. Maar daarom niet getreurdl Andere spreeksters sprongen dadelijk in de bres en het ia aardig om te zien, boe telkenmale nieuwe redenaarstere opdagen en voor de vuist weg spraken, als om metterdaad te wonen, dat ook de ora- Wrische eloquentie geen specifiek mannelijke hoedanigheid is. Aan een Zwee-dschen schrijver, die naast mij stond en met aandacht naar cle toespraken luisterde, vroeg ik: Bij u zijn de vrouwen èn stem gerechtigd en kiesbaar, zoo in den ge meenteraad als in de volksvertegen woordiging, niet? Ja. Gaat het goed'? Best. Zijn er al vrouwelijke afgevaar digden in uw land? Voor zoover ik w eet, is er op het oogenbllk geen enkele vrouw in de Kamer. Toen, fijntjes glimlachend, hernam hij: Maar dat is ook het elenem eten niet.... Eer vrouwen een vrouw af vaardigen....! De persoonlijke na ijver is vooralsnog te groot onder hen. Maar de mannen, die gekozen worden, willen zij meekieaen, en daar hebben zij groot gelijk in. Wat overi gens de kiesbaarheid betreft, voorloo- pig stellen zij zich tevreden met het principe. Dat is een nuance, niet? Dacht u eoms, dat, indien de vrou wen hier in Frankrijk eindelijk het recht vam kiesbaarheid verkregen, zij een-twee-drie.... nu, wie zullen wij noemen?,,,, Sévérine of Maria Verone zouden afvaardigen? Dam kent u de scboone sekse niet! Ik weet niet, of deze Zweed sche au teur mij met betrekking tot de feiten goed heeft ingelicht, doch ik vermoed, dat het psychologische gedeelte van zijn ontboezemingen juist ie. Ook voor het parlementarisme toch is een zekere cultuur noodig, cultuur van groepeering en samenwerking, die niet Sn weinige jaren tijds kan wor den verkregen. En de vrouwen zijn, na eeuwen lang oindergehoudon te zijn, nauwelijks het tijdperk der indi- vidua'isatie ingetreden. Dat intusschen die individualisttic zich in sommige opzichten wat al te sterk uit, kan onder meer opgemaakt worden uit de statistieken der.... echtscheidingen. In afwachting van de verhreeding, door de wetgevers, van de wetsbepalingen betreffende d© scheiding, hebben de meeste rechters zich terzake bereids vrbreedere in de praktijk betoond door de echtschei dingen gerechtelijk te vergemakkelij ken. Kwamen er 'n dvrtig jaar gele den 10 scheidingen op de 1000 huwe lijken voor, thans is dat cijfer tot on geveer 50 gestegen! En nu is het wel opmerkelijk, dat verreweg liet mee- rendeel der aanvragen om scheiding van de zijde der gemalinnon komt. Allicht zouden sommigen deze ontwa king van het persoonlijk bewustzijn der vrouw wat al te snel vinden. De statistiek leent ons ook dit ande re. merkwaardige feit, dat, yooral in den werkmansstand, vele scheiden om te hertrouwen. De vraag blijft on opgelost, of er onder deze recidivisten in den echt ook vele recidivisten in de scheiding zijn. Veel gerucht maakte hier onlangs de zaak van de bekende Clara Ward, eertijds princesse de Chiinay en thans eenrvoudig-weg mevrouw Rlic- cicardi. Zij bepleitte de verminde ring van een vijfde gedeelte der huurpenningen van het weel derig huis, dat zij hier, tot den huur prijs van eventjes 22000 francs, glorie rijk bewoont. Dat proces zou tamelijk banaal zijn, indien niet bij het geding bleek, dat de gewezen prinses-danse res, uit hoofde van de Italiaansche wet, die echtscheidingen weigert te erkennen, op het oogemblik in instan tie is om nietigverklarng van haar (h-uwelijk met den heer Ricciardi te verkrijgenl O, die uitwassen van hel feminisme!.... OTTO KNAAP. EEN MISVERSTAND. Bet was inet Willem pas getrouwd En woonde in do stad, Waar Willem de betrekking van Concierge aan 't raadhuis had. Bets moeder was een weduwvrouw, Zij woonde op 't platteland, En bij haar stond het lang reeds vast: Wim had een groot verstand. Maar dat hij toch aan Bet, zijn vrouw, Geregeld vroeg om raad. Dat had hij moeder vroeger al Bewezen metterdaad. De brieven, die het jonge paar Haar zond, zoo mi en dan. Ze merkte *t bijna eiken keer. Getuigen ook daarvan. Behalve brieven stuurde Bet Haar trouw liet plaatslijk blad, Waar moelief tot haar tijdverdrijf Vaak in te lezen zat. Vooral het mooie raadsverslag. Dat stond haar wonder aan Daar snuffelde zij dikwijls in Zelfs vóór 't naar bed toe gaan. Zo las advies en proe-advies, Conform en zoo al voort. En altijd voerden B. en W. Daarbij het hoogste woord. Eens kwam de dominé op bezoek. Hij vroeg „Wel, goede rmmsch. Zeg, gaat het met uw kind'ren ginds Nog immer naar uw wensch 1" En moeder haalde voor mijnheer De krant gauw voor den dag Zij wees hem. wat ze daarin zelf Zoo graag te lezen plag. „Zie, dominé", zei toen de vrouw, „Zie toch eens, wat hier staat. Mijn Bet en Wim, zij geven daar Adviezen aan den raad I" „Hoe Bet en Wim? Maar dat is misf" Verklaart de dominé „De B. is Burgemeester hier En Wethouder de W. Door moeder werd nu in 't vervolg. De krant terzij gelegd. Haar Bet noch Willem heeft zij ooit Het misverstand gezegd. Fr. Sept. 1907. J. DE GRAAD. Kaadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd' lezen. De nainen dor kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend numnier bekend ge maakt). IEDERE MVAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den loeftijd in verband met liet aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Jan Meijer). Het geheel bestaat uit 50 letters en ls een uitvinding van bijna 5 eeuwen geleden. 1 2 3 4 kan ons veel vertellen. 4 2 3 is oen viervoetig dier. 5 3 S is een deel van een schip. 6 7 11 gebruikt de leerlooier. 9 30 11 kan vloei-tof bevatten. 14 15 is een plant. 45 10 1 3-3 is een eiland in West- Jndië. li 11 26 28 heeft menig inun. 13 20 33 is een insect. 22 30 36 is een kleedittgstuk. 16 27 3'J kan vloeistof Iwvnllen. 29 30 31 32 33 34 35 36 is een jongens naam. 3? 38 39 is een jongensnaam. 8 46 47 48 49 50 is aan de kerk ver bonden. 29 18 21 23 24 is een plaatsje aan de Vecht. 26 27 38 is een lichaamsdeel. 17 26 27 28 is een plaats in Over- ijsel 4 1 43 44 is een hemellichaam. 41 42 19 48 is niet zuur. 1 38 30 40 is een versiering. 6 20 46 25 is een kleur. 2. (Ingezonden door Juntine Dijk- Btra). ist ve dbe we een hal gin rk goe Welk spreekwoord leest ge hieruit 3. (Ingezonden door Michiel S. Gaar keuken). X XXX X X X X X X X X X X X X X X X X X XXX X Zet op den eersten regel een mede klinker. Op den tweeden regel een stuk tim mergereedschap. Op den derden regel een deel van uw huis. Op den vierden regel een plaats in Gelderland. Op den vijfden regel een steen in wandbedekking. Op den zesden tegel een groot wa ter. Op den zevenden regel een mede klinker. In het midden staat nu van boven naar beneden het/zelfde als van links naar rechts. 4. (Ingezonden door Dcbora Keij- ïer). Ik ben een land van 10 letters in Europa. 1 2 8 9 3 beschut tegen koude. 1 6 5 houdt water legen. Uiteen 8 6 10 kunnen wij schen ken. 5 6 7 8 is een Duitsch geldstuk. 7 4 3 vindt ge in het kippenliok. 5. (Ingezonden door B. de Vries). Met B l>en ik een jongensnaam. Met K ben ik een bevestiging. Met SCH ben ik een beschadiging. Met T ben ik een voertuig. 6. (Ingezonden door H. P. Jansen Van Gelder). Vervang de puntjes door medeklin kers zoodat ge een bekende spreuk krijgt A., .e ..a.. i. i. .e. I. .e .ij..ei. i. .e .a. 7. (In^tzonden door „de twee Zus jes"). Het geheel bestaat uit 11 lettere en is een plaats in Belgisch Vlaanderen. 3 7 3 9 4 5 is een lichaamsdeel. 2 7 11 5 is een muziekinstrument. 8 4 9 11 8 is een getal. 8 1 2 ls een verkorte meisjesnaam. 2 4 3 15 haalt men bij den slager. 10 11 2 6 is iemand, die iets dap pere gedaan heeft. 9 7 11 5 is een roofvogel. 8. 'Ingezonden door Pioter Roe land). Mijn eerste wordt dagelijks ge bruikt. Mijn tweede gebruikt men op school. .Mijii geheel is een plaats in Ovrr- ijsel. 9. (Ingezonden door Grietje en Ma- chicl Dijkstra). Eenmaal E en eenmaal A, Eenmaal 1 en eenmaal K, Eenmaal S en eenmaal P, Eenmaal N en tweemaal T, Eenmaal L en tweemaal O. Welke hoofdstad schrijft men zóó 10. (Ingezonden door Antonia Ock- huijsen). Het geheel bestaat uit 20 letters en is bekend uit de Vaderlandsche Ge schiedenis. 3 i i - i 11 beeft een vogeL 19 10 15 14 is een meisjesnaam. 11 4 2 15 is een ontkenning. 16 5 18 2 19 is niet smal. 7 8 is een deel van een wieL 9 10 13 14 17 18 25 vervi.cgcii in rook. Ij 2 6 20 ls een meisjesnaam. 1 7 9 is een soort hond. 11. (Ingezonden door Lena Buiten- huijs). Jk ben een rivier. Verander de vier de letter en ik l>en een eiland. 12. (Ingezonden door Gerrit J. Hoog land)., 4 5 6 la 12 11 10 Vervang de cijfeis van bovenstaan- den inoicii door letters, maar zóo, dat er staat op 1 2 3 13 een lastdier op 4 5 6 13 iets wat do bakker noodig heeft op 7 8 9 13 een groot pak. en op 10 11 12 13 een klem. stekelig dier. Kaadseloplossingen Do oplossrigen der raadsels van de vorige week zijn 1. Bint Niioiuusfeest. Nico, ana nas, laf, insect, ©ts, staf, Sint Nicolaas. 2. Geen roosjo zonder doornen. 3. Sophia Sofia. 4. Kwai'tjesaüvertentiën. Tak. tent, Jun, adder, vers, ark. tos, varken. 5. Spieken is zilver, zwijgen is goud. 6. Moor room. 7. N wijk. Naald, wijk, kan, dijk. 8. HA. dONIE. Haarlem. Adriaan. Roer. Muiden. Oor. Nederland. Ida. Elf. 9. Do letter M. 10. In acht nemen. 11. Gort trog. 12. H«-i zijn sterke beenen, die weelde kunnen dragen. lJs. teen, dekens, weer, regen, ak kers. huizen, leeken, bel. daad, steden, Nijl, beer. Goede oplossingen deze week ont vangen van: Dina Dik 12. Do two© Vriendinnen 11. Piet Dik 12. Caspar Willemsen 9, Jan de Boer 12. Kees de Klerk 12. B. de Vries 9. Joh en Leendert v. d. Brugge 8. Marie en Bertus van Schagen 11. Margaretha Bourgonje 2. Dora Heesemans 9. D© twee Zusjes 10. M. J. H. Piet 12. Tnius van Bilderbeek 11. Marinus en Cornelis Caalen 12. Willy Germeraad 11. Mario en Bertus van Schagen 10. Agatha van Rijn 11. Helena v. d. Waag 11. L. Jansen 4. Bernard Verninimen 10. Doornroosje 5. Mauritzia de Braai 12. Christina Boesmans 11. H. P. Jansen van Galen 8. Martin us Gaarkeuken 9. Marie en Bertus van Schagen 12. Rika Zwart 10. Debora Keijzer 8. I,ena Jansen 3. Truus van Bilderbeek 9. Wim Nieuwdorp 12. Rika Veening 11. Cato van Leeuwen 10. ltika Zwart 11. Caspar Wi.lemsen 11. Jan van Zijiveld 11. Gerrit J. Hoogveld 10, Jacob M. Burghout 9. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door „de twee Vrien dinnen"). 1. In welk dorp zijn aLle menschen zwagers 2. Waar staat de dikste boom (Ingezonden door Marg. Bourgonje). 3. Waarom droegen de Germanen dierenhuiden T 4. Ik ken 26 heerenze eten niet, ze drinken niet, toch gaat ieder dage lijks met hen om. Wie zijn dat? 5. Eerst zoo wit als vlas. Dan zoo groen ais gras. Dan zoo rood als bloed. Dan zoo zwart als roet. Smaakt het lekker zoet. Wat is het (Ingezonden door M. Gaarkeuken). 6. Wie gaan op den kop naar de kerk? 7. 's Avonds is het leeg en 's mor gens wordt het met vleesch gevuld 8. Wat draait harder dan een tol (Ingezonden door Willem Bakker). 9. Met welken neus kan men niet ruiken 10. Wie liegt, als hij stilstaat? BEGR4VEN SPEELGOED. De oplossingen van de begraven namen der vorige week zijn 1. Tol. 2. Pop. 3. Hoepel. 4. Bal. 5 Lotto. 0. Bouwdoos. 7. Spoor. 8. Boek. 9. Knikker. 10 Trommel. Goede antwoorden deze week ont vangen van: De twee Vriendinnen 8. Caspar Willemsen 10. Joh. en Leendert v. d. Brugge 9. Marie en Bertus van Schagen 10. Margaretha Bourgonje 12. Margaretha Bourgonje 10. Dora Heezematis 10. De twee Zusjes 10. M. J. H. Piët 6. Bernard Vcruimmen 10. Truus van Bilderbeek 9. Cato van Leeuwen 10. Marinus en Cornelis Caalen 7. Gaspar Willemsen 10. Marie en Bertus van Schagen 10, Gerrit J. Hoogland 10. Jacob H. Burghout 10. L. Jansen 10. Doornroosje 10. Mauritzia de Braai 10. Christina Boesmans 10. H. P. Jansen van Galen 6. Marie en Bertus van Schagen 9. Rika Zwart 9. Debora Ke ijzer 10. Lena Jansen 8. Truus van Bilderbeek 6. Wim Nieuudorn 10. Rika Zwart 10 Willy Germeraad 10. Jan van Zijtveld 10. Agatha van Rijn 9. Helena v. d. Waag 10. De wedstrijd. De opgaaf is dus dezen keer: MAAK EEN SCHILD VOOR EEN SCHEURKALENDER. Nu laat ik verder dus alle bijzon derheden weer aan jullie over. Hoe groot je het maken wilt, mag je zelf bepalen, want er bestaan groote en kleine scheurkalenders. Of het schild rond wordt, of vier kant, of dat het een anderen vorm krijgt, mag je zelf ook bedenken. Je kunt het versieren met potlnnd- teekeningen, of met kleurkrijt, of met inkt, of met waterverf Ook kan je het beplakken, (en dat is vooral voor de jongeren een aardig werk) met uitge knipte prentjes, of met regelmatige figuren van cirkels of blokjes van ge kleurd papier. Ook met gedroogde bladeren, met postzegels, of met ver gulde sigarenbandjes kan je aardige effecten krijgen. Natuurlijk mogen er ook handwerkjes van gemaakt wor den! Bedenk ie maar eens goed, van w ik soort werk je het meeste houdt, mank dan maar, dat je alles klaar hebt. wat er voor noodig is, en den eersten den besten regenachtigen dag. dat je niet naar school hoeft, begin je maar. Nu zijn er dezen keer weer twee nf- deelineen: één voor jongens en map jes van 12 jaar of ouder en één voor jongens en meisjes van 11 jaar en jon ger. In beide afdeelingen stel ik dezen keer 4 prijzen beschikbaar, en omdat alle mededingers liefhebbers \;m kleuren of handwerken zijn mogen alle prijswinners dezen keer kiezen uit: EEN TUBE- OF ANDERE VERFDOOS EEN FIGUURZAAG. EEN WERKDOOSJE OF KEN BOEK IN PRACHTBAND. Alle inzendingen moeten duidelijk voorzien zijn van raam. leeftijd in adres van den inzender of de inzend ster. Bij iedere ii zending moet vermjld worden, of het werk met of zonder hulp gemaakt is. Alle inzendingen moeten in mijn be zit zijn. vóór of op WOENSDAG, 14 JANUARI 1914. Verscheidene kinderen vroegen mij nog iets over het schild van den scheurkalender. De wedstrijd bestaat in het vei ren van een stuk carton, zóó, dat het als kalenderschild gebruikt kan wor den. J e behoeft er dus zelf géén blok op te plakken, maar de ruimte waar het geplakt kan worden, moet wel geteekend worden. Of je ruimte openlaat voor een klein of voor een groot blok, hangt af van de grootte van bet schild en laat ik geheel aan jullie over. Ik hoop, dat iedereen nu goed grepen heeft, wat de bedoeling is. Alle inzendingen moeten in mijn bezit zijn vóór of op WOENSDAG 14 JANUARI 1914. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-AIdeeding moeten gezonden worden aan Me vrouw Venetnavan Doom, Kleine Houtweg No. 21, të Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen! DINA D. Ileb je veel pleizier ge had in Amsterdam? Heerlijk, om zoo n heele vacantie uit logeeren te gaan, vind je niet.' Heb je de pop mee genomen en is de nieuwe jurk a'ge- komen? wat heb je zelf in de vacantie voor haar gemaakt? DE T\\ EE VRIENDINNEN. De nieuwe strikvragen zijn goed. Hebben jullie op Oudejaar en Nieuwjaarsdag weer even veel pleizier gehad als de Kerstdagen? En was het een mooie Kerstboom, waarbij ook cadeautjes uit gedeeld werden? Begint jullie school ook Maandag vvrer? PIET D. Het nieuwe raadsel is goed Hebben jullie op school Drente gehad, of heb je zelf wel eens gezien, wat in de oplossing genoemd wordt? Helpt Dina je nu heelemaal niet me r met de raadsels? of doen jullie 't wel eens samen? •TAN DE B. Wat een heerlijke boe- kenvoorraad! Je doet nu zeker niets dan lezen in de vacantie! Gaat het houtsnijden al netjes? Wat heb je on derhanden? LENA G. De nieuwe raadsels zijn goed. JACOB H. B Ik vind het lveri, dat jij ook meedoet. Ik hoop, dat je fr 't heele jaar veel pleizier in zult heb ben! MICHIEL G. Ja, dat raadsel is wel wat moeilijk en niet erg geschikt, omdat de meeste kinderen die namen al weer vergeten zijn, maar de strik vragen zijn goed. MARIE en BERTUS v. S. Als je niet iels zoo heel op liel nippertje bent, loopt het wel eens meer in de war. Het is veel veiliger om ©en urn tje te vroeg te zijn! Hebben jullie ook een prett ge vacantie gehad? en was de Kerstboom mooi? Wordt hij na Nieuwjaar opgeborgen tot het volgend jaar? Of was het er een om in den tuin te planten? RIKA Z. Je moet nu maar flink werken, dan heb je er later pleizier van: Hoef je thuis Moeder nooit te helpen? en ga je laat naar bed des avonds? DEBORA K. Is dat feest van avond'? Dan zal je dit briefje wel Zon dagsmorgens pas lezen! Schrijf inij dan maar eens, of het prettig geweest is, en of jullie stukje goed is gegaan. LENA J. Het nieuwe raadsel is goed. TRUUS v. R. Het nieuwe raadsel is goed-Van A. S. hoorde ik nog wel eens iets, maar ik dacht dat jij onze rubriek opeens vergeten was! Neen, ik herkende je hand hensch niet da delijk je bent vee! kleiner gaan schrij ven en ik vind dit netter. Ik vind het mets erg, dat je er niet toe komen kon. Hebben jullie op deze school erg veel huiswerk? Ja, 't was de vorige week voor velen een teieursteiLng, dat er geen briefjes waren. Dat kwam door al de Zondagen! WIM N. Waar ben je Woensda, heen geweest? En wat heb je nog meer gedaan in de vacantie. Neen, vertel me nog maai- niet, hoe het schild wordt. Nu ik dit schrijf, heb ik van de Nieuwjaarsrijmpjes ook nog n ets gezien! Ik ben wel een beetje nieuws gierig, wat jullie er van gemaakt hebben! Do begraven namen zijn goed. RIKA V. Misschien begrijpen Vader of Moeder het wel, of een vrien dinnetje van je. dat ook met ons mee doet. Als je wat langer meegedaan hebt, denk ik, dut je ook altijd dade lijk weet. hoe het bedoeld ia CATO v. L. Je was prachtig op tijd, hoor! Maar in die week met al d:e Zondagen, wordt de courant wel eens voorui tgedrukt. keen, ik vond dien rooden inkt lieeleinaal niet leeiijk, maar zwarte is veel duidelijker! MARINUS en CORNELIS C. lk geloof, dat jullie leventje tegenwüor dig van pretjes aan elkaar hangt! Is de boom mooi geworden en hoeveel kaarsjes stonden er in? Hebben jullie er ook bij gezongen en kenden dc kleine neefjes al een Kerstliedje? WILLY G Ja, 't was wel jammer dat er geen briefjes meer bij kon den. En nu heb ik deze weck je briefje ook met. vóór de courant ge drukt wordt. Is de muts afgekomen en heb je nog meer gemaakt in de vac: tie? BERNARD V. Heb je e.n pretti- gen verjaardag geiiad? Ik ben erg nieuwsgierig, iioe net schild worden zal! Waar ging je den 2en Kerstdag naar toe? Ben je een paar dagtn uit iogeeren geweest? Jammer, dat jullie in ue vacantie niet konden scbaatsen- rijden! Ken jij het goed'? DOORNROOSJE. Ais je nieuw» raadsels inzendt, moet je er altijd de oploss.ngen bij schrijven. Wil je de volgende week de antwoorden van de begraven namen zuiden, dan kan ik zien of ze goed zijn. MAURITZIA DE B. Nu weet ik zoo'n beetje wat je uitvoert! Maar in de vacantie gaat alles weer heel an ders! Vond je zusje het niet hjrlijk, dat je toen iederen dag met haar spe len kon! 't Zal haar de volgende week eeu neetje tegenvallen, denk ik! Gaat zij nog niet naar school voorbjopig? ANTONIUS P. EC1L Het is best, dat jij ook meedoet. Ja, W idem doet al heel lang mee. in welke klas zit jü al? H. P. J. v. G. Vond je het een prettig werk in de vaacnlie en heb je ook wel eens zelf nieuwjaarskaartjes gemaakt? Houd je veel van teekeneu? KEES DE K. Nu verwacht ik de eerste van je, Kees, Zijn jullie op school opeens aan 't schuiuschrijven begonnen, of hoe komt het, dat jou brief er zoo buitengewoon uitziet? B. DF, V. Vergeet je naam nu maar niet weer! De twee nieuwe raad sels zijn goed. Heb je die zelf bedacht, of ergens gevonden' -MARIE eu BERTUS v. S. Wel, iv r nog een Kerstboom geweest en heb ben jfaiiie een jirettigen avond g©> had.' vvas zij ,ang zies geweest en zy nu weer lieeleuiaal beter'? MARGARETHA B. Was het Kerst boompje moei? En heb je een pietllge vueanüe gehad? Vertel mij maar ems wat je al die vrije dagen gedaaii hebt! Eu waarin heb je dat versje gevon den? DORA II. Heb je ook niet een broertje, die vroeger meegeuauii heeft? en Frits heette? Aardig, dat je die diertjes naar de Artis gezond-n lebt. Daai worden zo goed verzorgd eu dat was thuis toch ook heel lastig! Houd je veel van dieren en heb je er nog eer thuis? DE TWEE ZUSJES. Ja. dat was zeker bij ongeluk. De kaienderschil- den moeten bij mij bezorgd won!en- Doen jullie mee en is het aardig ge worden. Je hebt het zeker in de va cantie gemaakt, is 't niet? Het nieuwe raadsel is goed. JAN v. Z. Ja, dat was een vergis sing, Jan! Ik ben nieuwsgierig, of jo met beide wedstrijden klaar zult ko men! Had je nog meer te doen in de vacantie? AGATIIA v. R. Neen, boeken wer den er dit jaar niet uitgeleend Wat doe je tegenwoordig? Heb je veel tijd om te lezen? en maak je nog dikwijls handwerken? HELENA v. d. W. lk vind het best. dat jij ook met raadsels tn wed strijden meedoet. Houd je veel van tee kenen? of maak je liever opstellsn? "n los je de raadsels altijd alleen op? JAN v. II. Wel bedankt voor je aardige Kerstkaart. Die had je zeker zelf geteekend! Heb Je er met Nieuw jaar ook veel verzonden. En hebben de buiten!andsche vrienden ook aan Je gedacht? AAN ALLE KINDEREN. - Daar e» deze weeft weer velen teleurgesteld worden en geen briefje vinden, kom ik jullie allemaal samen even een briefje schrijven tot slot Ik wensch jullie allemaal een heel goed en prettig jaar- een goede ge zondheid, ceu pt' ttig humeur, mooi» rapporten en... veel prijzen! Aan allen die mij op 1 Januari een kaart, of kaartje zonden, mijn harte, lijken dank hiervoor! Mevr. V ENEMAV. DOORN. 3 Januari 1914

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 15