Emulsion Mevr. J. ƒ8.06, Van S Overveen, 110. van 2 Dames 2.50, J. P. I,, 4 50, V. A. 1; den heer A. v. d. Vaart. Jansstraat 73 2.50. C. ƒ1.50, N. N. ƒ2.50, P. it io den lieer J. Deins. Margaretlmstraat 38 J V. ƒ1. G. Z. ƒ1. Gis: oren morgen maakten 658 kinde ren en 227 volwassenen gebruik van gratis brood en koffio hedenmorgen 674 kindoren en 2-10 volwassenen. BEZOEK AAN GEVANGENISSEN. Tc 's-Gr'avenhage bevindt zich de lieer Hopkins, architect van gevan genissen in Amerika, die met vergun ning van den minister van justitie eon bezoek heeft gebracht aan eenige gevangenissen ten einde met den bouw en inrichting dezer strafinrich tingen bekend te worden. Woensdag was de Amerikaansche bouwmeester tot dal doel lil de Haagsclio gevange nissen en Donderdag in die *o Haar lem. NATIONALE RECLAME TENTOONSTELLING. YVe ontvangen een circulaire voor do door den B K. Volksbond, afdec- ling Haarlem, van 13 tot 20 April te houden Reclame-tentoonstelling. Op 11 April zul de jury de inzendin gen Itcooi'deelen. Op 20 April is do :p rij suit deel ing. De overigf mededeel in gen. indec- ling dor zalen, enz., hebben we reeds eerder gedaan. R i] w i e 1 d i e i s t a 1. Ten iiadecle van H P. M. B. is een rijwiel ontvreemd, dat voor zijn wo ning in de Anthonïestraat stond. Door het ijs gezakt. Een li-jarig-1 jongen is ei sterenmid dag door het ijs van den Kampersin gel gezakt. Met een plank werd hij er uit gehaald. G e v, voorwerpen. Terug te bekomen bij C. Steenken, Oasthuislaan 145, een glacé handschoen. Vroom Drees- inan, Groote Ilmit-straat 70, een mof. II. Tecuvver. Gasthuisloan 22, een tromvacte J Kok, Oranjestraat 150. een hord M Koremans. Goudsmids- pleintje2, een handschoen P. Schrijn- ders. Bannen-' "g 0, een hond. J Meer- boer, Ged Oude Gracht 07. een das. II. Moei wijk. Moleusteeg 23 E, een öa- mestaschje met inhoud II. A. Donker, Sophiastraat 5, een hond. A. v. Schoo ien, Oranjebooinstraat 21, een ring met séeutels. J. Teilekamp, Schoter weg lil rood, te Schoten, een. horlo geketting. W. v. d. Bosch, Gen. Jou bertstraat 14, een handtaschje met in houd. Rubriek voor Vragen Geabonneeideu hebben liet voorrecht, ringen op verschillend gebied, iniu voor j beantwoording valbanr. in tc renden bij de Redactie van Haarlem'e Dagblad, Groote Houtstraat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den imender vermeiden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Kunt u mij een goed adres opgeven, waar duiven te knop zijn? ANTWOORD: Handelsadressen kun nen wij niet opgeven. Do vraag hoort }n de advertentierubriek bl-uis. VRAAG: Kun. u mij de namen van de wethouders en raadsleden der ge meente Bloeiuendaal opgeven? ANTWOORD: De wethouders zijn de heeren A. J. de Waal Ma'.efijt en C. J. van Tienhoven. De Raadsleden zijn de heeren: A. Koolhoven, I Bispinck, J. Th. Born- water, J. van Stolk, Mr. A. W. Jaco- metti, A. F. Bijvoet, J. C. Laan, C. F. de Roo van Aldorwerelt, C. I). van der Vliet, A. van der HuLs't en Jlir. mr. P. Teding van Berkhout. VRAAG: Is iemand van 20 jaar, die een eigen zaak neeft, belastingplich tig voör de plaatselijke directe belas ting naar het inkomen? ANTWOORD: Ja, volgens de veror dening op de heffing der plaatselijke directe belasting zijn ook minderja rigen belastingplichtig voor hetgeen zij uit.eigen inkomsten genieten. VRAAG: Kunt u mij het adres moc- deelen van de coöperatieve vereeni- ging „Des Werkmans Doel'. ANTWOORD: Ons zijn wel bekend de werkliedemereeniging Des Werk mans Vriend, secretaris de heer Joh. Scholten, Eendrachtstraat 18 en do Coöperatieve Bouwvereen. Des YY'erk- manslust, secretaris rt- <h eer R. Sie- gerist. Brouwersstraat 145. VRAAG: Wordt'een gepensioneerd veldwachter geacht te be boo ren onder de categorie van werkman of amb tenaar? Dit met het oog op de uitkee- ring der ouderdomsrente? ANTWOORD: Een veldwachter is een ambtenaar. VRAAG: Op we1'ken dag 31 Januari of 1 Februari mogen dienstbodeni, die 1 Februari vertrekken, heengaan. ANTWOORD: De heengaande dienst bode vertrekt op 1 Februari in den voormiddag, wanneer de nieuwe dienstbode is gekomen. Is deze er des middags om 12 uur niet, dan kan de heengaande dienstbode verrekken. VRAAG: Kunt u mij ook zeggen, wie Spinoza was? ANTWOORD: Baruch de Spk'.oza was een van de beroemdste IlolHaiid- sdhe wijsgearen. Hij werd 24 Nov. 1682 geboren. Zijn ouders waren Is raëlieten, die uit Vidugueira in Por tugal naar Holland vluchtten. We gens zijn anti Jcodsche leerstellingen werd hij op 27 Juli 1656 openlijk uit de gemeente gebannen. Om aan de vervolgingen te ontgaan, vestigde hij zich omstreeks 16G0 te Itijnsburg. In Mei 1663 ging hij naar Voorburg en in 1660 naar Den Haas. Daar woon de hij op de Paviljoenagracht (nu no. 32), waarom men daar zijn Btandbeeld oprichtte. Hij stierf daar op 21 Fe bruari 1677. Hei zou ona te ver voeren Lier over zijn leer meederiirigen t- doen. Als u daarover meer weten wilt. kan men u op de Stadsbibliotheek (Prinsenhof) daarover wel werken geven. Naar aanleiding eener vraag, deelt men ons mode, dat de Naaml. Venn. Garen vreugd' de voortzetting is van het bedrijf Van Ilooff en Zonen, Sloomwnsc'n- en strijkerij, Santpoort- Bloemendaal. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. De Staatscourant bevat de akten van oprichting der naamlooze ven nootschap Stoom Wasch- en Strijk- inrichting voorheen J. Peeperkorn Zn te Hoemstede. Het kapitaal bedraagt ƒ300.000, ver deeld in anndeelen van 1000, waar van er 175 geplaatst zijn. Directeur is de heer H .1. M. Peeperkorn, commis saris rle heer II. P. M. Peeperkorn. O n d e r w ij e. Volgens de officieele lelling op 15 Januari jl. bezochten alhier de scho len 387 jongens en 260 meisjes; daar van bezochten de O. L. School 50 jon gens cn 48 meisjes; de Bijz. Prot S'-hool 55 jongens en 82 meisjes, de R. K. Jongensschool 242 Jongens en de R. K. Meisjesschool 130 meisjes. HILLEGOM. Naar wij vernemen is men hier ter plaatse bezig om te geraken tot het oprichten van een vereeniging van R.-K. handels- en kantoorbedienden. Openbare verkooping. Ten overstaan van notaris Lange- veld is een perceel bloembollenland in deze gemeente, groot 1 36.60 H.A., bij afslag toegewezen aan den heer li Ilulsebosch, te Lisse, voor 12.400. 11AARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Voorzitter r. de burgemeester, de lieer Mr. A. Slob. De vergadering wordt op de ge- irebruikeliikc wijze geopend. Afwezig is de heer Los (met kennis geving wegens ongesteldheid). Onder de ingekomen stukken en mecledcelingen is o.a. een bericht van Ged. Staten, dat bij kon. bed uit van 3 Jan. 1914 no. 52 aan deze geme-nte vrijstelling is verleend tot het doen geven van herhalingsonderwijs aan meisjes, buiten de avonduren; voorts mededeel ing van B. en W. dat op 20 Januari eenige booinc-n langs gemeen tewege bii inschrijving zijn verkocht en dat deze gegund zijn aan den hoog sten inschrijver G de Goederen te Woerden voor f 1234. Voor één per ceel wazeen enkel inschrijvaigsbi!- jet Ingekomen. Mededeeling dat de openbare verhuring van gemeente grond \oor tuingrond f 152 heeft op gebracht. Ingevolge een- ingekomen monde ling verzoek tot wijziging van art. 16 der Bouw- en YVoningverordening, stellen B. en W. voor, hierop in te gaan en hebben dienaangaande een nieuw artikel ontworpen. Het advies der Gezondheidscom missie, dat hierover is gevraagd, luidt gunstig. Het nieuwe artikel, dat door B. en W. is ontworpen houdt in, dat in bij zondere gevallen, ter beoordeeling van B. en W., vergunning kan wor den verleend orn aan eenig gebouw e?n uitbouw of erker, balcon of kroon lijst te doen aanbrengen, mits niet meer dan 1 Meter buiten de rooilijn. Na eeni-ze discussie wordt dit voor stel door 'den Raad goedgekeurd, en dus zal art. 16 van genoemde veror dening nlzoo worden gewijzigd. De Voorzitter deelt mede, dat bij een besluit in de vorige vergadering genomen, inzake den aanleg van een weg door N. Pennings te N. Vennep eivuimd is het advies der gezond heidscommissie te vragen. Om nu niet de kans te beloopen dat door Ged. Staten hierom de goedkeu ring aan dit besluit wordt onthou den, hebben B. en W. alsnog dit ad vies gevraagd, hetgeen nu is inge komen cn gunstig luidt. B. en W. stellendaarom voor, dien aangaande de thans opnieuw oen te- sluit te nemen en het vorig genomen besluit eerst te vernietigen. Dit voorstel wordt door den Raad aangenomen zonder hoctfdel. stem ming. De Voorzitter deelt daarna nog me de dat den vorigen dag is ingekomen een adres namens de vereeniging tot bevordering van de belangen voor liet dorp Zwanenburg, alsmede een adres van een groot aantal ingezetenen wan Zwanenburg, geteckend door W. Kui per e.a. om goed drinkwater te ver krijgen voor het dorp Zwanenburg. Adressanten wijzen in eeu uitvoe rige memorie van toelichting er op, dat er thans gelegenheid bestaat, om door bemiddeling en met medewer king der gemeente Haarlemmerliédö, goed drinkwater verkrijgen van de Amsterdam sche drinkwaterlei ding. in verband met deze adressen zegt de Voorzitter o.a. het navolgende: Wanneer de Raad de gewoonte wil .volgen om deze adressen, zooals meest altijd het ge\al vroeger was, te stel len in handen van Li. en W. om hier op praeadvies uit te brengen, zal de Voorzitter zich daartegen niet ver zetten. Evenwel meent spr. wel den Raad te moeten rr.ededeelen, dot door de verhouding van het college van B. en W onderling, als gevolg van de ver wikkelingen van den laatsten tijd, een vruchtbaar samenwerken in dit col lego niet wel ineer mogelijk is, zoo lang deze verhouding zoo blijft. Een spoedig jiraeadvies zou dus dienten gevolge niet in uitzicht kunnen wor den gesteld. De Voorzitter stelt dus voor deze vrij urgente zaak dadeiijk iu behan deling te nemen, zonder eerst het praeadvies van B. en \V. af te ten. Dientengevolge stelt spr. vo< het navolgende to besluiten: lo. dat de Raad een oplossint de watervoorziening voor het dorp Zwanenburg in beginsel toe zou jui chen; 2o. dat hij gaarne daartoe wil me dewerken als dc finantiorie lasten voor de gemeente niet te bezwarend zijn; 3o. in opdracht te geven om in na dere onderhandeling te treden met Amsterdam, llaarlemmerliede en liet Rijksbureau tot Drinkwatervoorzie ning; 4o. adressanten van dezo licsluiten rnededeeeling tc doen. De heeren v. •nlen. Vevkuyl. Kistemaker en Knaap betreuren het, dat dc vorstand houding in het colle ge van B. en W. niet meer is zooals het wezen moet' om vruchtbaar sa men te kunnen werken. De hoer Overmeer vraagt of deze zaak niet in besloten zitting dient te worden behandeld. De Voorzitter zegt dat hij voor een besloten zitting niets voelt en iegt daarna een pertinente verklaring af. waarom de verstandhouding van het college van R en W. niet meer zoo is, dat or goed kan samengewerkt vvor den, welk verklaring in hoofdzaak hierop neerkomt, dat het reeds een paar maal is vooigekomen dat de wethouder Evelein in de vergadering van R. en YV. accoord ging met het geen werd voorgesteld, terwijl m een raadsvergadering door hem mede deeling werd gedaan, dat hij van meaning was veranderd en dan het voorstel bestreed. Dit heeft natuurlijk zijn wisselwer king en het is daaraan ook wel toe te schrijven dat, bewust of onbewust enkele leden van den Raad zich tegen de ingediende voorstellen verklaar den, waardoor deze geen meerderheid konden verwerven en al de vele en groote werkzaamheden voor memen dal waren verricht. Op deze wijze wordt de Voorzitter in a! zijn werk, als 't ware vleugellam geslagen en is van een vruchtbaar samenwerken geen sprake meer. Daarna ontstaat een zeer heftige discussie tusschen den wethouder Evelein en den Voorzitter, waarbij eerstgenoemde den Voorzitter verwijt, dit alles ten berde te hebben gebracht om "hem te di peeren. In de vergade ringen van B. en \\r. gaat liet, zégt spr., zóó heftig toe, dat de Voorzitter den wethouders toevoegt dat hij in ieder geval de baas wil zijn en blij ven. In de laatste vergader:ng is de wethouder Biesheuvel zóó beleedigd door den Voorzitter, dat hij weg wil de loopen. zeggende dat hij nog nim mer zoo beleedigd was. De Voorzitter zegt aat dit niet het geval is geweest en zegt dat hij nie mand beleedigde doch zelf wel beles- digd word, warneer hem door den wetlioudor Evelein werd toegevoegd „als ik 25 jaar jonger was, draaide ik je den nek om". Ja, interrumpeert de heer Evelein, als ik zoo beleedigd werd en ik was nog zooveel jonger, zou ik het hebben gedaan. Na een woordenwisseling die op het kookpunt staat en waarin door den heer Evelein persoonlijkheden op den voorgrond worden gehaald, wordt op verzoek van verschillende leden de discussie gesloten en besluit de Raad. geen praeadvies van B. en W. te ver zoeken, maar ta besluiten zooals door den Voorzitter i« voorgesteld. De heer 't Hooft verzoekt den Voor zitter de volgende punten aan te hou den tot een volgende vergadering, aangezien de gemoederen van vele heeren niet in een stemming zijn om behoorlijk over een en ander te kun nen beraadslagen. Dit wordt door vrijwel alle leden ondersteund, zoo dat, daar de Voorzitter er geen be zwaar tegen heeft, z. h. s. aldus wordt besloten De Rondvraag levert geen bij zonderheden op, waarna de Raad nog een oogenblik in Comité-generaal, gaat. ZANDVOORT. Aanbesteding. In hotel Driehuizen alhier is aan besteed het trouwen van een ijsfabriek aan het verlengde van de Heeren straat. Ingekomen waren zes biljetten. De heer .1. Water had ingeschreven voor 8888, de heer T. Koper voor 8649. de heer Jb. Drayer voor S493, de heer W. Groen voor 8000, firma Siegers voor 7962. en de heer L. ten Broeko voor f 7874. EEN WANHOOPSDAAD. Op het dak van een zeven verdie pingen tellend fabr.e sgebouw te Brooklyn speelde ziöh Maandagmid dag naar de Tel. meldt een wan hopige strijd tusadien twee vrouwen af Êcn harer. Mary I^icas genaamd, 1de zich het leven benemen en z»ch van het dak naar beneden storten. De andere, een achttienjarig meisje, raohtto de vrouw dit te beletten, maar de wanhopige vrouw was hare meerderê in lichaamskracht. Worste lend naderde de twee vrouwen den dakrand en met een plasedinge be weging slaagde Mary Lucas er in zich naar beneden te werpen. De andere was zeker medegesleept. als hare kleeren niet aan een sriiooreteon wa ren blijven haken. De zelfmoorde- denares viel twee verdiepingen naar beneden op een dak. h - r.ie zich daar ook af en kwam opnieuw terecht op een dak, dat anderhalve verdieping lager lag. Ofschoon zwaar gewond, kroop de vrouw weer naar den dak rand en viel thane van een hoogte drie verdiepingen op de straat Dit alles ging zoo snel in zijn werk, dat niemand kon ingrijpen, Brand- eerlieden, die het ontzettende schouwspel van de straal af waarna- kwamen eenige seconden te laat De zelfmoordenares hed zich pas een jaar geleden uit Polen naar Ame rika begeven, waar zij als naaister in haar levensonderhoud voorzag. Meer- en moet zij in haar kosthuis ver klaard hebben, dat de verschrikkelij ke eenzaamheid, die door onbekend heid met de Engelsche taa.1 nog ver groot werd, haar nog eens lot wan hoop zou brengen. EEN SCHOLIEREN STAKING. De schoolkinderen van Serravezza, een stadje in het Corrarischo marmer- gebied zijr», naar liet schijnt, reeds op jeugdigen leeftijd van de mensohe- lijke rechten op de hoogte. Toen in de laatste dagen, niettegenstaande de ongewone koude, de scliool'okalen niet verwarmd waren, proclameerden de scholieren der hoogste klassen een algemeene staking en begaven zich, ergezeld van de overige schooljeugd, die deze aanleiding tot een onver wachte vacantia met vreugde begroet ten in optocht naar het stadhuis, r zij den burgemeester om het noodi'gje stookmateriaaii voor de school kachels verzochten, zoo vertelt de Tel. PETERSBURG DOOR 'T WA TER BEDREIGD. In den nacht van 26 op 27 Januari wies de Newa bij Petersburg zóó schrikbarend snel, dat men vreesde, dat de geheele stad zou onderloopen. Het water stond zeven voet hooger dan liet normale peil, het behoefde nog slechts zee c.M. te 'Tijzen en de ramp ware niet te overzien geweest. De laaggelegen wijken van de stad en de eilanden stonden reeds onder water. Gelukkig echter hield de was ruiet aan, maar het stedelijk bestuur heeft tooh maatregelen genomen om op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn. EEN ZAKKENROLSTERTJE. De Parijsche politie heeft een der tienjarig meisje gearresteerd, dat met buitengewone vaardigheid het hand werk van zakkenrolster uitoefende in de groote magazijnen. Nader is ge bleken, dat het kind handelt voor re kening van een man, die het geheel onder zijn invloed heeft. De politie is er nog niet in geslaagd te ontdek ken wie die persoon is: het meisje be waart daarover een hardnekkig stil zwijgen. De ouders van het kind verkeerden in de meening', dat het kind op school was, terwijl zij in werkelijkheid de winkels afliep. lederen morgen ging zij met haar twaalfuurtje en boeken naar school en 's avonds maakte zij geregeld haar huiswerk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts per regeL Zwakke Kinderen worden gezond en krachtig door SCOTT'S Emulsion, waardoor eugelsche ziekte, bloedarmoede, verzwakking, on gesteldheden bij het tanden krijgen en alle keel en borst aandoeningen voor komen of genezen worden. Kiuderen lusten gaarne de echte (van Levertraan) Maar als gij de gezondheid van Uw kind op prijs stelt weigert dan namaak sels en eischt de echte SCOTT'S met den „Vis- scher" op de verpakking. Delft. (Technische Iloogeschool). i Het st Slotcrdijk arriveerde 29 Ja Voor het examen civiel-ingenieur zijn I van Philadelphia te Rotterdam Rechtszaken UITLOKKING TOT DIEFSTAL. (Vervolg). De advocaat-ge t.erna 1 bij bet ge rechtshof te Amsterdam eischte be vestiging van het vonnis waarbij van R. te Sloten veroordeeld is tot 1 jaar gevangenisstraf wegens uitlok king tot diefstal. Burgerlijke Stand HAARLEMMF.RLIEDE EN SPAARNYVOUDE. ONDERTROUYVD J van der Meij en W. Voorhof. GETROUWD P. Hulsebosch en M. Kaptcin Th. M. Rotteleer en H. M. Boes. H. den Braven en J. J. R. Ansoach. BEVALLEN F. Bongeis, geb. Sfcit, d. OVERLEDEN C. Vriesekoop, geb. De Mol, 63 J. ZANDVOORT. BEVALLEN K. Vinken, geb. Huisman, z. I L. v. d. Wélde. geb. Bisenberger, d. OVERLEDEN J. v. d. Bosch, 76 j. geslaagd de hoeren -. J. D. M. Bardot, C. P. Boonzaaijor, J. W. Clerx, J. YV. Duys. A. Gabel. I., van Gogh, A. P. T. van Haeften, P. L. Israël, J. de Jong, M. G. M. Kaulbach, G. ^Laman Trip. A. Mol. J. A Postema, H. G. B. Rissink, H. Sulomonson. N. J. van 'Veen en» F. Volker. INGEZONDEN Van ingezonden aiukken, geplaatst of liiet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Hedaclie zich niet aansprakelijk. HET HOEFIJZER VERBOND. Er moet geld zij.n voor een kinder- herstellingsoord Behoeftige zwakke kinderen moe ten geho'pen worden! Ouders vau gezonde kinderen, wij ragen uw steun. Kunt ge u geheel indenken, hoe de behoeftige rodere en moeders zioii voelen aJs hun kinderen kwijnen en de weg tot genezing js afgesneden door een weinig geld? Ginds op de Vei uwe is gezondll-ekl voor hot grijpen: luohll, licht en zon neschijn. Het Centraal Genootschap heeft er ree<is een groote luüitgeatrc-faütbjd praélitig boachterrein in onbezwaard eigendom; de plannen wor een kin- deb era;e!lingsoord zijn gereed; de bouwmeesters kunnen aan het werk gaan ais het geld is gevonden. Oudere van zwakke kinderen, u vragen we nietsl Als ge iets te missen hebt, geeft ge immers va, zelf en als ge veel te missen hebt, brengt ge hot vóór het u gevraagd wordt. Rjuim 2000 kandoren worden jaar lijks verpleegd door het Centraall Ge nootschap voor kinderiierstolliiiigs- on vacanliekoJonies. Voor niet minder dan 400 van deze aldus de genees- heeren, die me: het toezicht belast waren, was een langdurig, meer intense verpleging in een kinderher stellingsoord noodig. De medische commissie, ingesteld door de alge meene vergadering, maakte een gron dige studie \an de zaak en kwam tot dezelfde oonclusie, ni. dat een kin derherstellingsoord voor het Centraal Gemoocschap een levenebehoefte is. En klemmender toont de practijk de onaf wij bare plicht om het schoone bosditeirreiin van 15 hectaren te be bouwen. Steeds breidt het Centraal Genootschap didh uit en steeds Wo men huizen te kort. Op spontane wijze is een dames comité gevormd, dat in enkele maan den het beduidend groote bedrag voor den houw wil inzamelen. Het dames-comité heeft den naam aangenomen van „Het Hoefijzer-ver bond". In tal van plaatsen zijn reeds sub comités gevormd eu meerdere wor den voorbereid. Echter nog lang niet genoeg. Geen enkele gemeente mag het voorrecht missen meegewerkt te hebben aan oen zoo prachtig dori. Ontmoet ge een lid van ons verbond op uw weg, of komt rij op bezoek in uw huis, doe dan als met een hoef ijzer, dat ge viiidt op uw weg. Wees dankbaar voor de kennismaking. Geef uw geld. uw steun, uw raad en uw werkkracht. Het is een s.;ge, dal een gevonden hoefijzer geluk aanbrengt,. Het is onbe'.w istbare zekerheid, dat uw toulp, uw medewerking aan het Hoefijzer-Verbond geluk en levens kracht aanbrengt, dat ge de zou doet schijnen op de 'Loofden der kinderen en in de harten der moeders. Namens het bestuur van het Hoefijzer-verbond, Mevr. M BEECKMAN-GEVERS, Zandvoort. presidente; Mejonkvr. J. v. d. SANTHEUVEL Den Haag. peiiningmeesteresjc; Mej. J. OLIE, Amsterdam. Joh. Y'ermeeistr. 47, secr. Stoomvaartberichten Gemengd Nieuws EEN NIEUYV PROCES TEGEN LUITENANT VON FORSTNER. Gelijk eenigan tijd geloden reeds werd medegedeeld, is tegen luitenant! von Forstner een procos aanhangig j gemaakt wegens handelingen tegen j over oen.nog geen 16-jarig meisje. De; vader van hei meisje, oen fnbrieksar- beider, cischt een schadevergoeding van 2000 mark. Het proces za! den 17ilen Februari voor de arrondisse-1 menu-rechtbank van Zabern gevoerd! worden, zoo meldt de TeL Kerk en Schooi ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd doctoraal examen wis- on sterrenkunde do heer J. Woltjer, doctoraal examen wis- en natuurkunde mej. A. J. M. van Vleu- ton. 1-eiden. Bevorderd tot doctor in do rechtswetenschap op stellingen, de ia er J. S. Loke, gelxueu te Soerabajp, en do hoer W. M. YY'esterman, gobo- [<ui te Kisaran (Assahan, N.-O. In- die). Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op steBwgen, lieer J. C. de Beaufort, gehoon Woudenberjt STOOMV -MIJ. NEDERLAND. Het st. Grotius (uitreis) vertrok 29 Jan. van Genua. Bali arriveerde 29 Jan. van Java té Amsterdam. Lombok onweerde 29 Jan. van Java te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Arakan vertrok 28 Jam van Ham burg naar Rotterdam. Gorontalo vitreis) arriveerde 29 Jan te Padang. Temate (uitreis) arriveerde 28 Jan. te Padang. Het st. Kawi (thuisreis) passeerde 29 Jam Ouessant Het st Men a do (uitreis) passeerde 29 Jan. Kaap Bon. IXet st. Sindoro (thuisreis) passeer de 29 Jam Periin. IIOLLANDA MERHCA-J.IJN. Nieuw Amsterdam van New-York, vertrok 28 Jan. des avonds 6 u. 30 van Plymouth. Zaandijk, van Savannah naar Rot terdam is 29 Jan. des ochtends 3 u. 15 Lizard gepasseerd. Zuiderdijk ;uriveerde 28 Jan. van Rotterdam te Boston- Het st. Sonunelsdijk, van New-Orle ans naar Rotterdam, passeerde gister morgen 10 uur Lizard. KON. IIOLL. LLOYD. Gelria arriveerde 28 Jan. van Am sterdam te Buenos Ayres. Gooiland (thuisreis) vertrok 28 Jam vau Las Palmas. Hollandia (thuisreis) vertrok 28 Jam van Lissabon. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Het et Prüis Willem I (thuisreis; vertrok 29 Jan. van Havre. Het et. Triton vertrek 30 Jan. doa miódagB van Havre naar Amsterdam. Triton (thuisreis) arriveerde 29 Jan. des voorin, te Havre. Iiet fit. Zijldijk. van Rotterdam u Boston en Philadelphia, passeerde 29 Jan. Dungeneas. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Agamemnon van Japan en Singa pote naar Londen en Rotterdam, ver trok 27 Jan. van Portland. Dardanus, van Java naar Amster dam, passeerde 27 Jan. Perim. Glaucus. van Antwerpen cn Liver pool naar Juvi, arriveerde 29 Jan. te Port Said. Pyrrhus, van Java naar Amster dam. passeerde 28 Jan. Gibraltar. Titan, van Japan en China naar Amsterdam, arriveerde 29 Jan, tc Sin gapore. Perseus arriveerde 29 Jan, vun Ja pan en Singapore te Amsterdam. ADVERTENTiEN GRATIS ADMISSIE Rechtbank Haarlem, d.d. 17 Sept. 1912. In den jure 1900 en veertien, den zes en twintigsten Januari ten verzoeke van MARIA LE BRUM, houdster van commensaals, wonende te IJ mui den gemeente Velsen, ten deze domici le kiezende bij den procureur Mr. A. MOENS te Beverwijk, die te Haarlem domicilie heeft dun de Riviervisoh- markt 11a en die door eisctierosse ge- amld wordt en ais zoodanig voor imar zaJ occu peeren, iieb ik LOUIS ABRAHAM GLASER, deurwaarder bij het Kantongerecht te Haariem, wonende aldaar, aan PETRUS VELTHEEIt, laatst gewoond inabbende te Umuiden, ge meente Y'elsen, doch thans afwezig on zonder bekende woonplaats, mitsdien mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift dezes en van na te rneildon stukken aan de hoofddeur van de vergaderplaats der Arronöis- seinents-Rechtbank te Haaien! en aan het huis der gemeente te eisen, ter wijl gelijke afschriften door mij deur waarder zijn overgegeven aan den E.A. Heer Officier van Justitie bij ge melde Rechtbank, door wien u«t ori gineel mei „gezien' is getoekend, ter- wijd eindelijk dit exploit; zal worden geplaatst in Haarlems Dagblad, Beteekend: le. een extract dea' minuten berus tende ter griffie der Arrondissements rechtbank te Haarlem, houdend ©en request, waarmede requestrant zich tot die Rechtbank heeft gewend, zoo_- mede hare op den 17den September 1912 gegeven beschikking; 2e. een vonnis van de Arrondisse- ments-rechtbank te Haarlem, van ten December 1913, waarbij verlof wordt verleend tol tiet doen dezer derde dagvaarding. Bijvoeging goedgekeurd. Voorts heb ik, deurwaarder exploit doende als boven den gerequireerde Gedagvaard om op Dinsdag 5 Mei 1914 des voor- middags te 10 uur te verschijnen tor lereüh Uitling der Arrondissenients- Rechtbank te Haarlem, griioudeu wordende in het Paleis van Justitie, aan de St. Jansstraat, aldaar, ten einde aangezien eischeresse's echtge noot PETRUS VELTHEER. ma chinist op den trawler Heems kerk vau de Maatschappij tot Relieer, althans door deze Maatschappij be heerd, in den nacht van 15 op 16 Au gustus 1910, ter gelegenheid eener noodlottige gebeurtenis in de Noord zee, ongeveer drie uur varens van U,muiden over boord is geslagen en verdwenen; aangezien sedert niets meer van hem is ver:, aiyi en sedert goan be wijs is ingenomen van zijn aanwezen of overlijden; aangezien eiseheresse mitsdien, recht en belang heeft om mede ten einde vergunning te britomen om een nieuw huwelijk aan te /aan, tten aanzien van voornoemden PETRUS VELTHEER, rechtsvermoeden van overlijden te doen uitspreken; aangezian eischeresse verlof heeft gevraagd en bij de beteeken de be- •chikkuig heeft bekomen om den ge daagde bij openbare dagvaarding op te roepen; aangezien op de eerste en tweede dagvaarding noch de gedaagde noch iemand van zijnentwege is versche nen, waarop bij het ten deze betee kend vonnis verlof is verleend tot het doen eener derde oproeping op den voet en de wijze als bij de voormelde sdaikkng is bepaald. Mïisdien ten aangewezen dage in persoon of door iemand van zijnent wege van zijn aanwezen te doen blij ken, bij gebreke waarvan door eische- na het vervullen der in deze voorgeschreven formaliteiten zal wor den geconcludeerd, dat bij vonnis worde verklaard, dat er ten aanzien van den gedaagde sedert den 15deo althans den lSden Augustus 1910 ermoeden van ovenlijden bestaat; dat aan eischeresse vergunning wordt verleend een ander huwelijk aan te gaan en dat gedaagde tal woe den veroordeeld in de kosten von het geding. De vosten dezes zijn f 1.20 in debat. (gel) LOUIS GLASER. Deurwaarder. Gezien en afsohriftan overgenomen door ons Officier van Justitie te Hnaav lem, don 26sten Januari 1914. (got.) A. A. PèLERIN. In debet Geregistreerd f.e Haarlem, den zeven en twintigsten J uunri 1900 veertien, deel 27 folio 39 recto vak 6 een blad een renvooi te ontvangen voor recht een gulden twinting cenr. debet f 1.20. De ontvanger (got.) M F. 1JL1NK.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7