RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD 34—29 34 de besté 40:29 25:23 3934! 17:28 i 26:17 11:22 3429 enz. It Speelt Wit 27—22, dan zal vol gen 1827 31 22 24291 33 24 20 29 en hierna kan Wit op zijn beurt een schijf verlies niet meer voorkomen. Een enorm verschil dus in de af- ruüingen met 27 of 2822, en de be ken. I beid hiermede zal voor de prak tijk zeker van groote waarde zijn. Wij hebben dan ook niet te veel gezegd met (e bewenen, dat liet gevaar dich terbij schuilt dan oppervlakkig ge dacht wordt, en dat liet noodig is, deze gevaren goed te kennen, om ze te kunnen ontwijken. Trouwens het hierna volgende zal, naar tvlj ver trouwen, niet minder belangrijk zijn voor de beoefening van het spel. Zetten wij nu de schijven 10 en 41 weder op hun vorige standplaatsen, in de vakken 5 en 47 (zie diagram No. 18). Wij weten thans, dat Wit niet met 47—41 mag vervolgen, wegens het verlies van een schijf. Hij moet dus afruilen, maar kan dit op twee ma nieren doen, hetzij met 27 of 28—22. Nu zullen velen zich nog deerlijk vergissen in de keuze, omdat liet min of meer voor de hand ligt, met 2722 af te ruilen, vreezende anders te veel open spel te maken. Toch zal de af ruiling met 27—22 hoogstwaarschijn lijk het verlies van de partij tenge volge hebben, terwijl juist de af rui ling met 2822 een groot voordeel op levert, zooals aanstonds blijkt. Eerst zullen wij de gevolgen van 27—22 nagaan, en daarna het te be halen voordeel van de afruiling 2822 te voorschijn brengen. Dan gaan wij de oorzaak van dit enorme verschil opsporen, teneinde hiervan voordeel te kunnen trekken voor de practise he oefening. Wijl er ook gevallen zijn, waarin de afruiling met 27—22, boven die met 28—22 te verkiezen is, en slechts een kleine afwijking in het tegenspel vol doende Is om de keuze vast te stellen, moet die afwijking ook opgemerkt kunnen worden. Welnu, de volgende studie zal, naar wij moenen, deze ken nis aanbrengen. Wij spelen eerst- Nu moet Zwart onmiddellijk voort gaan met 2429t 33 24 20 29 Speelt Wit nu 4741, dan Zwart 510, waarna Wit vrijwel gedwon gen is, met 39—33 voort te gaan, wil hij niet dadelijk een schijf verliezen want met 36 of 3731 of 9024 wordt direct een schijf verloren. Wij kunnen de zetten W. 4741 en Z. 510 dus evengoed achterwege laten en onmid dellijk voortgaan met: 89-33 19-24?r Een diep berekende zet, waarmede het genoemde voordeel wordt be haald. Nu blijft het gelijk hoe Wit slaat, i).v. i de meeste schijven worden. 17:50 26 17 12 21 34 23 15 4 23-18 of 13 32 23 50:21 met een schijfverlies voor Wit en een slechte stelling op den koop toe Volgende week voortzetting. De Haarlemsche Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maan dagavond van 8—12 uur in de boven zaal van Café De Korenbeurs, Spaar- ne 36, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Voor het luiin.,.iischap kun men zich bij het bestuur aanmelden. Jongelieden van 16 tot 18 jaar kun nen als aspirant-leden worden toege laten. Inlichtingen verstrekt gaarne de Secretaris, de heer .1 Meijer, Kruis straat 34 Telephoon 1543. Raadsels iDeze raadsels zijn alle inge zonden dour jongens en meis jes. die .Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd In verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Annie Lam). Mijn cerslo zingt, mijn tweede zingt en mijn geheel is hard. 2. (Ingezonden door M. en G. Lok). Ik bon eeno rivier in Duitschland. Doo mijn laatste letter weg en ik ben een riviertje in Nederland. 3. (Ingezonden door M. en B. van Schaffen}. Miju geheel bestaat uit 31 letters en is een bekend spreekwoord. 3 4 27 31 is een lichaamsdeel. 32 11 5 6 is een plaatsje in Drente. 13 7 21 5 is een deel van het huis. 20 30 22 is een vier\0eüg dier. 10 29 28 is een jongensnaam. 17 5 23 18 9 is ook een jongens naam. 8 15 19 16 24 is een getal. 5 11 20 1 is een kleur. 25 21 8 is niet dik. 12 2 26 27 is een ontkenning. 4. (Ingezonden door G. Grundel). Mijn eerste is een jongensnaam.^ Mijn tweede is een stuk speelgoc Mijn derde is een lengtemaat. Mijn geheel is oen plaats in Bulga rije. 5. (lngezouden door W. van Donse- laar). J Ik ben een water in Zeeland doe een letter weg en ik ben een kruipend dier. G. (Ingezonden door Rachel Das berg). Mijn geheel is een spreuk van 10 woorden en 42 letters. 5 27 28 29 38 39 18 19 20 is een pro vincie in oi» land. 33 34 30 41 42 35 36 26 24 27 40 3 14 is een gebergte in Duitschland. 2 37 9 12 16 17 23 is een kleurstof. 11 6 7 8 is een zure vloeistof. 15 4 22 3 36 13 is een stekelige plant. 1 11 21 10 6 is een stad in Duitsch land. Die stad ligt, aan de 1 11 21 10. 31 25 32 2 is een meisjesnaam. 7. (Ingezonden door J. en J. Hooger- duijn). Zet achter elkaar een deel van een fiets, vervolgens het tegenovergestel de van moedig, en ge krijgt een plaats op Java. S. (Ingezonden door Piet Usi). Ik ben een stad in Spanje; veran der de eerste letter en ik ben weer een stad in Spanje. 9. (Ingezonden uoor L. M. Kracht). Mijn gebce! bestaat uit l letters en is een eiland in Ned.-Indië. 1 4 5 6 zit aan een wagen. 3 4 6 zijn de planten 's winters. 3 6 7 12 is ontzettend. 10. (Ingezonden door L. Dikkeboöm) Zet op den eersten regel een mede klinker. Op den tweeden regel iets dat voor de deur ligt van 3 letters. Op den derden regel iets dat zwart is, van 6 letters. Op den viorueü regel een eiland van Groot-liriUuunie, van 7 letters. Op den v.ljfden regel een plaats m Rusland, van 9 letters. Op den zesden regui een plaats in Zuid-Holland, van 11 letters. Op den zevenden regel een plaats in Zuid-Holland, van 13 letters. Op den achtsten regel onze Residen tiestad. Op den negenden regel een plaats, waar gekl gebracht wordt, van 9 let ters. Op den tienden regel iets, dal bij de maaltijden gebruikt wordt, van 7 let ters. Op den elfden regel een deel van een bloem, van 5 letters. Op den twaalfden regel een scherp voorwerp, van 3 letters. Op de ndertienden regel een mede klinker. Van boven naar onder en van links naar rechts leest go hetzelfde woord. 11. (Ingezonden door H. P. Jansen van Galen). Met B ben ik niet hol. Met D ben ik niet kalm. Mot H ben ik een woning voor die ren. Met M l>en ik een dier. Met R ben ik rond. Met S ben ik een zangnoot Met T ben ik een speelgoed. Met V ben ik niet ledig. Met W ben ik een soort stol 12. (Ingezonden door Pieter Roe land). Ik ben een ding. dat dagelijks door de stad rijdtverander de derde let ter en fh ben een voetbalclub. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. 991/2. 2. Du morgenstond liceft goud in den mond. 3. Na regen komt zonneschijn. 4 Adda Ada. 5. Hillegom Hille-gom. 6. Rotterdam. Rem, tram, Otto, dam. 7. De sloffer. 8. Berg-Ambacht. 9. Dc nagels. 10. Eerst.j Amsterdamsche Suiker raffinaderij. 11. Wie niet hooien wil, moot voelen. 12. De kruik gaat zoolang le water tot zij breekt. Geel, Koba, zot, touw, kruik, de Rotte, garen, zijde, taart. Goede oplossingen deze week ont vangen van Iierm&n van Beem 7. Cecilia v. d. Linden 2. Lieu van Beem 7. Sneeuwwitje 11. Truus van liilderbeek 9. Nellie Segerins 7. Johan Segerins 8. Gerda Nix 10. Cyclame 10. Reseda 10. W. Boer 10. Villi" schouten 10. C. Wil lansen 10. Marie Piet 11. Zusjes Hobo 4. 1'. Verzijlberg 11. F. Waag© 9. M. en P van Ainstel 10 B. Vcrnimraen 10. C. Boesmans 10. M. Gaarkeuken 7„ E J. Rustige 10. H. Rustige 10. T. Kramer 8. V 9i T. Tromp 7. 11. Klaassen 8. Willy Germeiraad 9. H. van Viegen 5. G. de Ridder 10. A. Bauer 10. W. Du «schoten 7. J. BlokkerS. ii. M. Douma 8. 5. Vergeet-mij-nietje 10. Krekel 9. Nelly Vroom 11. II. v. d. Haar 8. A. van Ockhuysen 6. J. van Hemert 9. B. Metz 2. W Nieuvvdorp 10. P. Roeland 11. Corrie v d. Vlerk 10. Jaantje 10. D. Vierhout 10. M. I-Iessels 10. Heesemans 9. R. Dasberg 5. R. Mok 5. D Mulder 9. G. Grundel 7. J. van Zijtveld 11. H. de Kleïjn 6. Lena Uuitenhuys 7. H. P. Jansen van Galen 10. Annie Lam 12. J. van Daaien 10. Nella Vreeken 11. G. en M. Dijkstra 10. M. en B. van Schagen 9. Weyers 10 Lena Koeleveld 11. M. en D. Krijnders 6. J. Dijkstra 8. A. an Waard 10. P. Usi 9. M. Scbeilings 5. J. de Boer 9. R. Vee ii i ng 10. VV. van Donselaar 10. J. en A Rozen hart 9. Lientj'o v. d. Reep 6. C. v. d. Reep 7. J. V'reeken 8. J. 11. uurglwut 8. Li2© Dikkeboöm uil Jo B. 10. G. J. Hoogland 9. M. van Baardwijk 10. W. van Baardwijk 10. T. de Vries 5. J. de Vries 4. Wulp 8. in2cifaiu6oii zo:.'Ier naam worden met meer vermeld. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Mono Bouwer). I. Het is weg en het blijft weg en toch is het ©r. (Ingezonden door Jan van Hemert). 2. Het aliereeast wordt u gevraagd, Waarom gij toch steeds kleeren draagt, Wie daarop antwoord geven kan. Die zegge 't mij eens spoedig dan. (Ingezonden door Jan van Ilcmert). 3. Bij welke wolken, groot en zwaar, Is toch voor regen geen gevaar (Ingezonden door G. Grundel). 4 Welke bergen hebben geen kruin? 5. Welke pit wordt niet gezaaid 6. Welke knecht verdient geen loon? (Ingezonden door M. en B. van Schagen). 7. M at is het toppunt van beleefd heid 8. Wat voor haar heeft een zwarte hengst 9. Wie is de vijand van de spinnen 10. daarop blijft men even oud? De oplossingen der begraven plaat sen. dieren, enz., van de vorige weck zijn 1. Rorrvo. 2. Sédan of Leer. 3. Ram, bij, 4. Lijster. 5. Rijst. 6. Papaver. 7. Linde. 8. Palm. 9. Eone rivier. 10. Meer leugenaars. Goed© antwoorden deze week ont vangen van Lien van Beem 6, Herman van Beem 8. Johan Segerins 8. NelLie Segerins 2. Truus van Bilderbeek 8. Sneeuwwitje 8. Reseda 9. Cyclame 9. Gerda Nix 9. Mane Piet 7. C. Willemsen 10. Anna Schouten 10. Zusjes Hobo 7. P. Verzijlberg 6. G. Grundel 7. D. Mulder 9. R. Mok 8. R. Dasberg 8. D. Heeesemans 9. M. Hessels 8. D. Vierhout 8. Jaantje 8. Corry v. d. Vlerk 8. Pieter Kooiand 8. W. Nieuvvdorp 10. B. Metz 6. Jan van Hemert 8. Ant. Ockhuysen 9. Neily Vroom 10. Krekel 8. Yerzeet-m ij-nietje 9. 8 H. ui. M. Douma 8. N. Bauer 9. W. Dusschoten 8. G. de Ridder 8. E van Viegen 5. Willy Geniieraad 10. Helena Klaassen 6. T. Tromp 8. 8. T. Kramer 7. C. Boesmans 8. B. Vernimmen 8. M. en P. van Ani3tel 8. Ann ie Lam 8. H. P. Jansen van Galen 7. Lena Builenhuys 7. Jan van Zijtveld 8. Marie Schellings 4. Jantina Dijkstra 8. M. en D. Krijnders 7. Lena Koeleveld 7. A. W. van VVaaru 9. D. Weijers 10. M. en L>. vau Schagen 8. Nella Vreeken 9. J. en A. Rozenhart 10. W. van Donselaar 9. ft. Veening 9. Jorrie de Vries 5. Trinette de Vries 5. W van Baardwijk 10. M. van Baardwijk 10. G. J. Hoogland 9. J. Boogaard en L. Dikkeboom 9. J. H. Burghout 9. .1 Vreeken 10. Inzendingen zonder naam worden voortaan niet meer vermeld. De Wedstrijd. Nog Luge komen opstellen van J. Rozenhari. Wulp. Mam, van Baardwijk. H. Klaassen. Marie Henning. M. Gaarkeuken. Een volgenuen keer beter op tijd, hoor 1 Hoeveel handen zullen vanavond grijpen naar de Kinderrubriek, hoe veel oogen zullen de kolommen door vliegen Ik denk van heel wat, als ik nr.i. dat ik 68 inzendingen ontving. Jullie wilt me zeker wel gelooven als ik je vertel, dat het me heel wat hoofdbrekens gekost heeft, vooral wat de opstellen-beoordeeling betreft; 55 opstellen ontving ik en 13 schoon schriften van de kleintjes. Ik ben begonnen met in de Eerste Af'lieling he' werk te schiften, en wel in eène Meisjes-afdeel ing en eeno Jcgens-afdceling. In de Moisjes-afdeeling krijgt de eerste prijs ANNA KABEL, oud 11 jaar. In de Jongens-afdeeling Fr. VAN BRAAM, 1 oud 14 jaar, terwijl JACOBA KOELEMEIJER, oud 14 jaar, P. VERZIJLBERG, oud 13 jaac, de Premie ontvangen. Een extra prijsje heb ik bovendien toegekend aan: G. ELIAS, oud 15 jaar, en DORA WEYERS, oud 13 jaar. Eervol vermeld zijn: Cyvlame. Lize Dikkeboom. G. Grundel. J. Hoogerduijn, M. C. de Bil. Lena Koeleveld. F. Seuter. Dirk Meester. Annie Lam. Grietje Dijkstra. Antonia van Ockhuysen. Marie van Schagen. Lena Buitenhuijs. Dina Groenendaal. Dora Heesemans, en C. van der Linden, Zeer goed was het werk van Jan van Hemert. Gretha de Ridder. Betsie Metz. Bertha Metz, Willv Germeraad. JaanijA. Lena Roelens. Jan de Boer. Bernard Vernimmen. Nella Vreeken. Mare. Cramer. Viooltje. H. Rustige. Corrie v. d. Veldt. Clivia. I». Jansen. B. Hobo. Jo Zalsman Marie van Rijn. Janna Hobo Goed was het work van i Jan van Berkum. Anna Schouten. C Willemsen. Hendrika v. d. Haar. Ncllv Vroom. E. Rustige. Anna Bona rins, Corrie v. d. Reep. Helena Klaassen. J van Zijtveld Het werk van «ie overigen was vol doende. Nu de Tweede Afdeel ing. De eerste prijs ie toegekend aan EDDY OTT, oud 9 jaar, ter wijl JAN ROZENHART, oud 9 jaar, de Premie ontvangt. Eervol vermeld zijn i C. Boesmans. iJ. van AmsteL N Kempff. Zeer goud was het werk van Al. van Amstel. T. van Meeuwen. Bertus van Scbugen. Goed was het werk van E. Dusschoten. F. Kramer. J. Blokker. Van de overigen was het voldoen ds. Be Iste-prijswinners moeten mij voor 3 Maart hun verlanglijstje zen den, terwijl Woensdagi Maart luischen 1 en 2 uur alle prijsvvinners de prijzen bij mij mogen afhalen. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinderafdeeling moeten gezonden worden aan Mevr. BlombergZeeman, Bloem hofstraat 5, Haarlem. In de bus gooien, zonder schellen). CECILIA v. d. L. 't Spijt me voor je dat je niet onder de gelukkigen be hoort. Wat oen eer voor jullie om daar geëxamineerd te worden! Waar bun je op school» Ik vermoed op M. U. L. O. no. 1. Heb ik het goed? Ben je op één dug naar den Helder weest. Ik hoop maar, dat je dezen brief lang genoeg vindt. HERMAN v. B. en LIEN v. B. - Jullie zijn welkom, hoorl Eveneens J. G. die bij de raadsels alleen bet- num mer heeft te zetten en daarachter de oplossing. ANNIE B. Wil jij er aan den ken, dat je op de enveloppe mijn adres zet en vooral een goed adres? Je briet was bij een ander in de bus gestopt en dat geeft natuurlijk noo- delooze verwarring. Ik had je graae eens willen zien, als hoveling. In de courant stond toch ook, dat het heel aardig was en het is altijd maar het verstandigste het goed te onthouden en hei leelijke te vergeten. Ben je dat met me eens? SNEEUWWITJE. Ga je in de Jansstraat op school? Je eerste raad sel vind ik minder geschikt, de an dere krijgen wel eens een beurt. TRUUS v. B. Wel bedankt voor je kiek, hoor! Ik heb je eens goed be keken en geloof, dat je op Vader lijkt. Heb ik het goed? Verzamel je postze gels voor-de Vacantie-kolonies? Dat is een goed werk. Je verlangen in je 2den P. S wordt misschien ook wel eens bevredigd. N. S. Je briefje had Pa zeker ge- sohreven, hè? Zoo'n kleine peuter kan toch zeker nog geen echte brieven schrijven? JOH. S. Als ik weer eens een bok kewagen zie, zal ik aan den voerman vragen: ,,Heet jij Johan?" De juf frouw van school ken ik heel goed. N. J. Wel bedankt voor je zon ding. Daar de rubriek een beperkte ruimte heeft en er steeds meer kin deren aan meedoen, is er haast geen ruimte voor iets dergelijks. Bij plaat sing zal ik meteen informeoren of de teekeraingetjes geplaatst kunnen wor den Indien niet: dan bewaar ik ze voor je. fk. berr.jp best die tijden van begeisterung. RESEDA. .Te naam zie je nu ver meld hè? Wil je toch aan mij telkens je waren naam ook schrijven, andor« komt er licht verwarring -Je raadsels zijn goed. CYCLAME. Arme stakkerd, lijd je nu al aan hoofdpijn? Dan maar vroeg naar lied en eocd eten. Zegt. de dok ter dat ook niet.? GERDA N. .Te inzendingen goed. G. E. Gelukkig, dat je weer bo ter bent. Tot Woensdag! ANNA S. Wil je er aan denkon, dat naam en leeftijd onder de raad sels komen? MARIE P. Tootje mag ook mee doen en iü mag haar een beetje hel pen Jullie zijn zeker druk aan het touwtje springen. Als ik de straat door kom. zal ik eens naar je kijken. P. V. Geef jij maar eens nieuwe strikvragen. N. B. Je raadsel is goed. FERDTNANP W. Gelukkig, dot je weer beter bent. Je raadsel is leuk hoor en krijgt wel eens een plaatsje. MIENTJE en PAULIENTJE v. A. Wat hebben jullie een heerlijken dag gehad bij Grootmoeder. Je raad-els zijn goed. BERNARD V. Je bent wel oen grappenmaker, maar ik hoor wel, dat je toch een goede jongen voor moeder l>ent. Heerlijk, dat ze nu weer beter is, zorg nu maar, dat je op school weer vooruit gaat. WILLY G. Dus jij bent geëlec- triseerd. Ja, dat is wel om in de l>e- wegin? te komen Je veronderstelling aangaande den Maart-wedstrijd i« juist. CHRISTINA B. Leer jij al 2d stem zingen' Dat is niet mis. Wil je in het vervolg onder de raadsels-..nk je leeftijd zetten. C. J. R. Je raadsels zijn goed eveneens van H. R., ook van N. B., Vergeet-mij-nietje, B. en B. Metz, Pieter R., H. P. Jansen v. G-, Henri de K M. en B v. Schagen, M. en B v. Baardwijk, Trinette de Vries, J. H. Burghout Je werk zag er TRIJNTJE K. keurig uit, hoorl TRIJNTJE P. Zeg jij wou Zon dag wel weer 4 vriendinnen heb ben, hè? Maar Moeder zeker niet? HENDERINA en ELISABETH v. Jelui moogt meedoen, eveneens Dirk V. WILLY D. Wat aardig, dat de juffrouw van school ook op Va's ver jaardag kwam. Op school had je ze ker ook het versje geleerd, hè? J. BLOKKER. Neen er worden geen plaatjes geruild. HENDRIK en MINA D. Waar zijn die raadsels, die je me zoudt stu ren? KREKEL. Toen ik je briefje gele zen had, was ik juist geneigd de k voor je schuilnaam weg te laten. Ik dank je wel voor je kielt, je krijgt -een plaatsje bij andere raaaselvriend- jes. Dag r...t heerlijk schooL Uitgaan on koken, wat een pleziertjes. En mogen jullie dat zelf opeten? Je raadsel is goed. II. v. d. II. Je raadsel is niet geheel goed. Ik zal zien het te veran deren. W1M N. Wat ben jij een tippe laar! Jo hebt goed weer getroffen op je wandeling naar Groenendaal. JAN v. H. Je hebt een gedienstige zus, hoor! Je raadsel was toch niet goed, want je moest één letter veran deren in 2 letters. Denk er maar eens over! Goed succe« met je examen. Je ingezonden raadsel is wel aardig. CORRY v. d. V Ik liegrijp best, dat er aan je huiswerk heel wat tij besteed moet worden. .Ta Marie P. vertelde me, dat ze bij je ïn de klas. zat Jammer hè, dat ze Haarl. DigbJ. niet leest, dan bon ze ook meedoen. •TAANTJE. Nu dat was een lange brief van je De meisjes, waarover "je schreef zijn ook raadselvriendinno- tjes. Wat een dubbele feestdag als de 2 broertjes jarig zijn! Het is, zooals je dacht, ik wil graag grooten en klei nen iets te raden geven. MARINUS H. Jij moogt meedoen, hoor! Je kent zeker wel meer raad- selvriendjes bij jullie op school! JASMIJN. Ben je nu tevreden? Maar wil je aan mij onder je schuil naam toch steeds je eigen naam on leeftijd ook zetten? RACIIIEL D. Je raadsel krijgt wel eens een beurtje. Maar niet te ongedulde hoor. Er zijn wel 50 kin deren, die" me geregeld raadsels stu ren. Wat een feest op 21 Maart. Droom je er al niet van? Nog wel ge feliciteerd met je zus! RACHEL M. Rare meid, wie vindt het nu jammer om vee! nichten te hebben Of i= er geen een bij van j"e leeftijd' Doe maar goed je bist, dat je overgaat, GEERTJE G. Nu hoef je niet langer nieuwsgierig te zijn. Valt de uitslag mee o' tegen? MARIE v. R. J ij staat ook op het laddertje, dat naar de prijzen voert Zul je je best doen een volgend keer tje hooger te stijgen? L. BUITENHUIJS. Neen. dat be trof een andere Lena. Daarom zet ik nu je naam maar voluit. GRETHA C. Moet je onderwijze res worden? Ik hoop, ondanks je stu die, toch nog wel eens iets te hooren. ANNIE L Arme stakkerd, ook al aan 't b'okken Nu, ik hoop maar aal je een goed examen doet. Dat is at- tijd een aanbevelingsbrief. JAN v. Z. Hoor eens jongen, als jij e3n flinken brief stuurt, krijg je er een terug. Als ik allen kmderen een briefje stuurde, kon ik wel een hr-eie courant vullen. Je raadsel is goed. P. U. Doe jij maar getrouw inee hoor, dan kornt er zeker wel eens een prijsje voor ja LENA K. Wat moet je worden! Als je van den zomer al van school gaat, heb je daar toch zeker al eens over gedacht. Ik vind het heel vrien delijk van je dat je zxio begaan bent met mijne drukke bezigheden i moet bij een volgenden wedstrijd zor gen, dat je nog een klein stapje ver der gaat. DORA W. Arm kind hoewel ik het vriendelijk van Pa vond mij je raadsels te zuiden, «peet het me toch je eigen schrift niet te zien. Ik hoop maar, dat je Woensdag zelf je prijs mag komen halen. Ben je al een beetje beter van plericr daarover? NELLA V .Te bemerkt we', dat ik je opstel toch in mijn bezit had. hé? Je zorgt maar. dat je overgaaf want anders krijg Je een heel boos briefje van me. JAN DE B - Gelukkig, dat jullie» Zondag zoo glorierijk gewonnen hebt. Zorg nu maar, dat de sport niet bo ven je scltoolwerk gaat. RIKA V. Je hebt me zeker de vo rige week een heel klein briefje ge stuurd, en wat je raadsel betreft, daar begrijp ik heusch niets van. 'k Denk, dat het per ongeluk zonder naam werd geplaatst Je raadsel ia goed. ANNIE R. Ik vind het heel aar dig, dat jij voor je broertje schreef. Spee! jij piano, dan kunnen jullie sa men nog eens 'n aardig muziekavond je geven. Dus Woensdag za! ik met Jan kennis maken. Is hij niet blij? LIZE D. Wat een heerlijk vrii dagje hebben jullie gehad. Heb je nog veel familie in de slad. Een volgeed keer een stapjo verder naar den prlj? hè? JO B. Jij en L. zijn zeker dikke, vriendinnen. Slaap je c»k b!J elkaar op de zaal? En zitten juUIe op school in dezelfde klos Blij) maar trouwe vriendinnetjee samen, dat geeft voel steun ook in je later leven. G. J HOOGLAND. -Te raadsels zijn goed. maar van 't 4de moet ik nog eene oplossing hebben. SIETSKE J. Ook al druk. Maar je hebt toch een heerlijken verjaardag gehad. En wat oen boel cadeaus! 't Wordt nu mooi in Aerdenhout En- gelsch leeren, naaien en mazen, wat moet er uit je groeien? Mevr. BLOMBERG—ZEEMAN. 28 Febr. 1914.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 15