Eegen en twintig Gulden Volmaakt werk. COSTUUM NAAR MAAT Vervolg Binnenland, TELEFOON 563 GR. HOUTSTRAAT 36 AFDEELfHG 1LEESHHG 1 AAR RUT, mot ongeveer 90 promt I van allo tuin ders aangesloten zijn en onze vereeni ging op geheel nieuwen grondslag de toekomst met frissohon moed loge; moet gaat. Op dit punt kan men vol komen gerust zijn. En nu de 2-uurmarkL Tot goed be grip een kleine toelichting. Door de vruchtbaarheid van Haarlem's om streken kan de groente onmogelijk in Haarlem geconsumeerd worden. Van daar dat wij het niet alleen van de groentehandelaars, maar ook vato an dere kooplieden moeten bobben, en daar wel degelijk rekening moe moe ten houden. Die kooplieden koo pen hij ons om 12 uur en gaan dan met spoed naar Beverwijk om andere in koopen Ie doen, zooals bioncn zoncler draad, doperwten, capucijnenj en ook andere producten, die daar in groote hoeveelheden aan de markt worden gebracht. En als wij liet dezen koop lieden moeilijk zouden maken, zullen zij daar al hun inkoopen gaan doen. Daarbij komt dan ook nog dat als wij allen tegelijk aan de markt komen, er voor ons geen plaats is, daar bijna alle commissionairs een dekschuit hebben en de Leidsöhe schuit om de zen tijd komt. llebben wij liet koopen aan de vreemde kooplieden onmogelijk ge- maakt dan zullen wij verplicht zijn '11 uitwevj te zoeken om elders onze groen- ten te verkoopen en don kan ieder •.weldenkend niensüh 'wcf ibegrijpeai, dat dan de eerste kwaliteit verzonden wordt, want de vracht bJ ijtft todh het zelfde. Dus vanzelf blijft er 2de en 3e kwaliteit over, vandaar dat wij het niet in het belang van Haarlem's in gezetenen noch van de groentehande laren achten, dat de.markt om 2 uur vastgesteld wordt. Daarbij komt ook nog. dat er vele tuinders zijn, die met hun schuitjes terug moeten. Zij zijn nu al vaak niet voor donker thuis, dus waar moet het dan heen? En don wat betreft een eigen gebouw. Mijnheer Brussé, doe ons een middel aan de hand om zoo n gebouw te krijgen, doe een goed vvoo'rdje bij de o 'deden en niet het minst bij B. en W.l U, M. de R.„ nogmaals dank Voor de plaatsruimte, Het Bestuur der Tuinders-vereeni- glng Tuinders-Belang, J. J. KUIJPER, Voorzitter. J. v. KLEEFF, 2e Voorzitter. II. A. KOELEMIJER. Seoreturis. G. J. KUIJPER, 2e Secretaris. H. S. KUIJPER, penningmeester. D. VAN DER Y'LUGT, 2e pennimgm. D. VAN OPZEELAND, Commissaris. Haarlem, 23 Maart. M. de R. De opschudding onder do heeren Groentehandelaars is verschrikkelijk. Tenminste onder de zoogenaamde eer ste klasse handelaars. Erg is het voor zeker, dat een tuinder de prijzen dis hij voor zijn waar ontvangen heeft zoo maar in Haarlems Dagblad durft publiceeren. Ik wil aannemen, dat het voor de heeren eerste klasse groente handelaars niet zoo aangenaam is dat hunne cliënten die prijzen ln ..Om uns TIeen" gelezen hebben. Op gevaar af door de heeren geboycot te worden, wil ik wel xnededoclcn. dat ik voor mijne groente in doorsnee geen hooger prijzen ontvangen heb, dun Dinsdag gepub'iccerd zijn. De inzender, de lieer G. Wijkhuizen klaagt er over, dal hij niet tijdig op tie markt kan zijn. Ik meen dat ln- voor 15 jaar ook groenboer was. Toen kon hij dat toch wol. Daar hij nu naar ik meen in hoofdzaak zijn Klanten buiten Haarlem heeft, wil ik aannemen, dat die tijd voor markt uren voor hem niet zoo gunstig is. Dat adressanten goedkooper leveren kunnen, wanneer de markturen ver anderd worden, is voor iemand die in de branche betrokken is, niet zeer aannemelijk. Hebt gij wel eens iets van een Am- slordamsch koopman gekocht. Voor zeker ik betwijfel het sterk. Immers die kooplieden verkoopen hier voor geen 23 gulden per dag. Daarbij komen •zij hier slechts 4 5 maanden per jaar. Hoe wilt gij hot publiek nu wijs ma ken, dat gij daardoor uw groenten duurder leveren moe'? De genoteerde prijzen vindt gij bespottelijk. Voorze ker alle groentehandelaars toch'niet. Vele groote afnemers d e toch ook uit sluitend eerste qualitcit gebruiken, gaan toch met die prij/en accoord Aon den inzender, die onderteekent een „kleinhandelaar" het volgende: Wat is het geval, wanneer een ar tikel eens schaars op de markt aan wezig is. Men zegt togen een hande laar: gij kunt het aan den tuin wel krijgen. Het antwoord is gewoonUjk: bi-eng bet mij thuis, want halen dat doe ik niet. De kleinhandelaar i" voorzeker nog nooil aan den tuin geweest anders zou hij niet durven zeggen, dat er daar van handelen geen sprake meel is. Aan den eerste klasse groentehan delaar, die klaagt dat, zijn vak zoo slecht is, wil ik vragen: ..zijt gij han delaar in eerste klasse groente? of be handelt gij uitsluitend eerste klas cliënten? Uw dagtaak is toch over het algemeen zoo groot niet, do meosten uwer gaan om 9 uur met hun karren uit, velen nog met een paard cr voor. Bijna allen zijn met den middag reeds weder thuis. Ik wil aannemen, dat liet niet meevalt in die paar uur een daggeld te verdienen. Een tuinder heeft toch waarlijk zoon begeerlijk vak niet. In den zo mer gaat hij toch om 3 uur aan den arbeid en doet dat tot donker. Een groentehandelaar behoeft da; toch niet te doen, behoudens eenige w eken dat liii om 5 u u r a 1 in hel Sciioterkwar- tier zijn moet om aardbeziën te koo pen. Ge zuit het mij toch zeker wel toe willen geven, dat uw werkkring over liet algemeen vrij wat beter is dan van ons? Dat ge over liet algemeen het mo deme beginsel niet huldigt is voor ons geen nieuwtje. Wanneer wij een eerste klasse han delaar, of beter een handelaar met eerste klas clientèle in den zomer zoo wel als in den winter van de markt zien gaan, dan zeggen w ij tuinders wel eenskunt gij begrijpen, dat die lui daarmee eon bestaan hebben De winst moet toch wel flink zijn. Het sprekende bewijs is dezer dagen wel geleverd. Immers werd in die da gen alleen maar door de handelaars met eerste klas clientèle geschreeuwd over de geannonceerde prijzen. De handelaars, die het moderne beginsel huldigen, gaan toch mot die prijzen accoord Het publiek liehoeft niet mis leid te worden alsof die handelaars tweede soort gebruiken. Haarlem's grootste groo.nteverbruikor koopt toch ook altijd eerste soort groenten, maar verkoopt die naar hot moderne begin sel. Welnu, ik hoop dat deze regelen er iets toe zullen bijdragen om u te doen hesluiten, meer en meer aan het mo derne beginsel to gaan doen. Dan geef ik u de verzekering, dat het pu bliek, gij zelf en ook do tuinder er beter van worden zullen. Tenslotte over de 2-uur-markt, waarover toch in hoofdzaak de quaes- tie gaat In den zomer kan de groente, die in Haarlem aangevoerd wordt, hier niet blijven Veel wordt dan door Amsterdamsche kooplui opgekocht. Dat de kooplui daar niet blij mee zijn, is te begrijpen Den tuinder, die toch reeds veelal een matig prijsje voor zijn waar krijgt, konden zij dan nog meer drukken. L)e Amsterdamsche kooplui gaan van Stier naar Bever wijk. waai- de groenteveiling onge veer om half twee is. Wanneer de marktom twee uur zou beginnen, kon den zij tocli hier niet koopen. Wan neer die handelaars hier niet komen, zijn wij verplicht onze groente naar andere markten te brengen. Dit zou voor Haarlem's groentemarkt te be treuren zijn. Na mijn dank aan u, mijnheer de Redacteur, betuigd te hebben, en op gevaar af door de hoeren geboycot te worden, ben ik zoo vrij te teek enen S. J. KUIJPER Hm.z. WILLIAM STEAD. Omtrent de huldiging van de nage dachtenis van William Stead kan thans met zekerheid liet volgende wor den medegedeeld liet borstbeeld van Stead zal een plaats krijgen in een der nissen van de gang van het bibliotheekgebouw van het Vredespaleis, in welke nissen ook andere borstbeelden an beroem de mannen, aan het Vredespaleis go-1 schonken, als dal van Asser, een plaats zullen vinden. Naar verzekerd wordt, zal het beeld daar, op een ge kleurd fond, zeer mooi uitkomen Het bestuur der Carnegie-stichting heeft do leeszaal van de bibliotheek voor de huldiging beschikbaar ge steld. Met hel oog op den uitgebreiden omvang, dien men de luilde wil doen aannemen, is echter hij het Comité voor de Stead-liulde do vraag gerezen, of do in deze zaal beschikbare ruimte wel voldoende is Gelijk reeds met een enkel woord gemeld werd. zal een zangkoor (het koor van de Engelsche Kerk), begeleid door musici van het Residentieorkest, met een acMtal ba zuinen het „Nearer my "God to thee" uitvoeren, waarop onder den tweeden zang van liet koor hel lid van het Co mité, mevrouw Wynacndts Francken-1 Dyserinck uit leiden, bij verhindering van Bertha von Snttner, het borst beeld zal onthullen. Vervolgens zal m vijf talen 't woord gevoeld worden. Reeds zijn uimoodi- gingen, 0111 ais redenaar op te treden, gericht tot den Ainerikaanschen ge zant bij ons Hof, den Chineeschen ge zant bij ons Hof, Lord - Weardale, Charles Richet, dr. Fried en den zoon van Stead, van welke verschillenden de uitnoodiging reeds hebben aange nomen. Wanneer men verder in aanmer-; king neemt dat, behalve de Engelsche gezant, en anue,o autoriteiten, ver tegenwoordigers uit versclullende we- relddeelon, 0, a. studenten uit Indie en Egypte, de plechtigheid zullen bij wonen, en dat het de bedoeling is, zoo mogelijk ook aan de meer dan 160 personen, die thans reeds bijdragen voor de huldiging hebben toegezegd en w ier aantal nog dagelijks toeneemt en vertegenwoordigers van de pers tot de huldiging toegang te geven, dan is het verklaarbaar, dat het Comité voor de huldiging alsnog hoop koes tert, de beschikking te kunnen ver krijgen over de groote hal van het Vredespaleis of de groote rechtzaal, welke echter met onder het bestuur der Carnegie-stichting, maar onder den Raad. van Beheer van het Perma nent Hof van Arbitrage ressorteeren. Mocht het Comité intussehen hierin onverhoopt niet slagen, dun zal slechts een beperkt aantal personen van de huldiging getuige kunnen zijn. Russische tegen deze grensschënding geprotesteerd, en de strenge bestraf fing <ler grenssoldaten geëischt. VERZEKERAARS IN ANGST. In de bureelen van Lloyd's heerscht groote onrust over het lol van het Spannsche stoomschip „Alvarado* dat den vorigen Zaterdag van I-on- den naar Ht-elva vertrok met een la ding van gouden staven ter waarde van 3 millioen gulden aan boord Het schip bad Hordei-dag zijn bestem ming moeten bereiken; maar nadut het Zondag bij hot passeeren van Do. ver is gesignaleerd, is van het Schip niets nicer vorromen. Nu zou men zich zeker niet- zoo ongerust maken over de vertraging in de aankomst, als hot vaartuig niet een zoo kostbare lading had, maar deze omstandigheid maakt de assuradeurs zenuwachtig. Immers de premie bedroeg slecht" 1 sh. 6 d. per 100 p.sl zoodot de assu radeurs in liet geheel maar 187 p.st. en 10 sh. hebben ontvangen en dat voor een verzekerd bedrag van 250 000 p.st. Geen wonder dat men wat on gerust is 111 de kringen der verzeke raars. UIT ALBAKlë. Volgens telegrammen uit Argyro- castro vielen de Albaneezcn het dorp Sulessi aan; maar zij werden met verlies van vele dooden en gewonden teruggeslagen. NASI. Men zal zich herinneren met welk een hardnekkigheid de Siciliaansche kiezers telkens weer hun landgenoot, den oud-minister Nasi herkozen, niet tegenstaande hij niet wettig verkozen kon worden na zijn veroordecling, zoodat de Kamer dan even dikwijls de verkiezing nietig moest verklaren. Aan dezen toestand is thans oen einde gekomen. Het Hof van Cassatie is met den ad vocaat van Nasi van meening, dat diens geval moet beoordeeld worden naar den rechtstoestand, zooals die was, toen Nasi in 1908 veroordeeld werd, en niet zooals die sindsdien ge worden i" na aanneming der wijzigin gen van de kieswet, welke in 1911 on der invloed van Giolittï werden voor gesteld liet Hof van Cassatie hc-eft de verkiezing van Nunzio Nasi dus wettig verklaard. De nieuwe premier is, blijkens zijn vroegere houding in de Nasi-quaestie, een voorstander van diens toelating in het parlement. GORKI NAAR SIBERIè? Uit Petersburg wordt gemeld- De officier van justitie bij de Petersburg- •sche districts-rechtbank hoeft het in 1908 togen Gorki begonnen geding we gens godslastering in zijn roman „Moeder", weder opgevat. De straf, die den dichter bedreigt, is verbanning naar Siberië. Hot IIMid. merkt op: Dat zou voor den zieken dichle'r Maxim Gorki gelijk staan met de doodstraf. Nu Gorki eenmaal, in de meerling dut hem amnestie was ver leend, zijn verblijf op Capri heeft ver laten en naa'r Rusland is terugge keerd, is dit weder opvatten van een oud proces een daad van zoo verre- ode willekeur, dat men zich af vraagt, onder welke omstandigheden Gtfrki er toe kon gebracSit worden naar Rusland terug te komen? is te Rudolstadt overleden. Prins Hendrik der Nederlanden Is in Rudolstadt aangekomen voor een condolatie-bezoek. EEN WANHOOPSDAAD. De Tel. meldt. De gewezen houtvester Gebhard te Tamovvitz. vroeger in dienst van graaf llenckel von Donnersmarck—- Lovvitz, heeft Zaterdagmiddag zijn Vrouw en zijne beide kinderen, res pectievelijk 2 1/2 jaar en 8 maanden oud, doodgeschoten en daarna zichzelf door een kogel in 't hoofd levensge vaarlijk gewond. Gebhard was we gens gepleegde oneerlijkheden uit zijn betrekking ontslagen en reeds een jaar zonder verdiensten. Men denkt, dat hij de wanhoopsdaad bedreef wegens geldzorgen. Zijn vierjarig kind be vond zich bj zijn schoonvader te Krappilz cn ontkwam zoodoende een zelfde lot. MINISTERCRISIS IN JAPAN, 't Ministerie heeft, in verband met de besluiten der Kamer tol beperking van 't vlootprogram, ontslag geno men. Financiëele Berichten DISCONTO-VERLAGING NEDER LANDSCHE BANK. De Nederlandsche Bank heeft haar disconto met een half pCt. verlaagd, waardoor het wisseldisconto is ge bracht op 31/2 pCt. en het promesse- disconto op 4 pCt. Sport en Wedstrijden Hockey. DE NEDERLANDSCHE DAMES IN ENGELAND. Gisteren speelde het Nederlandsche dames-elftal tegen Sandersted. Het veld was erg glad, terwijl liet voort durend regende. Hoewel de Engelsche datnes iets in de meerderheid waren, was liet voornamelijk aan me.i. Wijn stroom te danken, die schitterend liaar doel verdedigde, (laf liet einde kwam met gelijken stand (44). (Tel.) j SOIERMWEDSTRÏJD, Man meldt ons uit Den Ilaag: Aan den wedstrijd om den Nardus- bcker een dezer dagen in de zaal De Vos (Den Haag) gehouden, werd slechte door de Haagsch-e cn Uhcechtr sche scbe'rmvereeniging deelgenomen. De zaal van Humbock had zSdh voor dezen wedstrijd teruggetrokken. Met oen punt verschil is de /aaJ de Vos in het definitieve bezit van den be ker gekomen. Zwemmen. DE II D. Z. NAAR ENGELAND. Naar wij vernemen, zal in de maand September een zevental van de Hol- iondsche darneszwemclub naar Lon den gaan om daar polowedstrijden te spelen tegen de Londen Ladies Swim ming en Waterpoloclnb. Zooals men weet, zijn een zevental dames van laatstgenoemde club kort ge'r 1 do H. D. Z. o<p bezoek geweest. WIEMERS NAAR PARIJS! De bekende biljartspeler Jan Wie- mers uit Dokkurn, vergezeld van zijn vriend Joh. J. BoeJ&tra uit Stiens, zal naar Parijs gaan, om daar deel to ne men aan liet internationaal tweede klasse kampioenschap. Nu Robijns door omstandigheden niet kan gaan, doet het ons genoegen, dat Nederland toch door Wiemeis zal worden vertegenwoordigd. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in do rechtswetenschap op Stellingen de heer B. C. van Veen. geboren te Alk maar. Utrecht. Revorderd tot doctor in de staatswetenschap op Stellingen, de lieer mr. M. Tydeman. geboren te Breda. Ds R T. W. RIJDOLPH, vroeger Gereformeerd predikant te Leiden en benoemd tot. directeur van liet in aanbouw zijnd Christelijk op voedingsgesticht bij Amersfoort, die tot dusverre in Heidelberg werd ver pleegd, is in hoogst zorgelijken toe stand in ons land teruggekeerd. Hij wordt nu in Amersfoort verpleegd. OPENLUCHT SAMENKOMST Evenals vorige jaren zal op het land goed „Nyenburgh" onder Hwlo op He melvaartsdag wederom een openlucht- samenkomst worden gehouden var rijzinnig godsdienstigen VEREEUWING VAN HET NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Maandag 23 Maart, heeft het Ne- derlandsch Bijbelgenootschap hon derd jaren bestaan. Kerk en School NED. HERV. GEM. Aangenomen naar Bergentlieim de heer W. Jonkers, cand. te Ilardenbcrg. CIIR. GEF.EF. KERK. Bedankt voor Luiten R. E. Sluiter te Murmei w oude. GEREF. KERKEN. Beroepen te ReeuwijkSluipwijk, H. R. Nieborg, te Bleiswijk. Aangenomen naar Houwerzijl (Gr.) S. van Leeuwen, te Oo&termevr (Fr.) Naar Garrelswecr A. J. de Boor te Grijpskerk. DOOPSGEZ. GEMEENTEN. Beroepen te De Rijp (N.-ll.) F. W. W. Braak te Sukler hui ster veen. Pers-Overzicht DE OUDERDOMSVERZORGING. De heer W. F. Detiger, een der hoofdambtenaren van liet Amster damsche Arbeidsbureau en levensten nauwste betrokken bij de uitvoering der ouderdomswet, \oor zoover zij reeds in werking is, heeft in het Han delsblad een artikel geplaatst, waar in hij het geheele rekenstelscl van mi nister Treub op den voet volgt en aan toont, dat de minister volkomen te korl. schiet in de uitkomst van zijn stelsel. Volgens zijn becijfering zullen de gemeenten aan de uitkeering der be- hoeftigen, waarvoor zij in vrijwaring zijn opgeroepen, op 't allerminst ruim 3 millioen hebben bij te passen Voor Amsterdam berekent de heer Detiger her tekort op bijna twee ton. In de toekomst zullen deze tekorten grooter worden. Schr. betoogt, dat hot percentage dor belastingplichtige 70-jarigen te hoog geschat is. En bij de becijferingen der M. v. T. wordt, schrijft hij. rekening gehou den met de dubbel bedeelden (26 pCt. bij het Burg. Armbestuur te Amster dam) wier aantal te hoog is geschat, terwijl dat der lijdelijk bedeelden, die wel pensioen volgens de wet zullen genieten te laag geraamd is. EEN BENOEMJNGS-QUAESTIE. De Telegraaf bevat thans een arti kel (van een pagina) geschreven door don heer J E. YV. Duys, waarin deze de juistheid van de beweringen van den verslaggever van 'l Alg Handels blad, inzake de benoemings-quaestie tn een onderwijzer, ontkent Het stuk is voor ons natuurlijk te groot om in zijn geheel op te nemen, met een korte vermelding moeten we olstaan. De heer Duys gaat alle details der zaak (de op de voordracht-plaatsing van den heer Pecrlkamp uit Middel- burg) na en merkt o a op. dat de heer Pecrlkamp door 't College van B. en YV. met algemeen e stemmen op voordracht geplaatst is. Verder ontkent de heer Duys. dat in Zaandam partij-benoemingen plaats hebben. Hij schrijft oa.- „Op voorstel van den soc.-dein. wet houder der gemeentebedrijven (onder- getc-ekende), werd benoemd c-en direc teur der gasfabriek, die allerminst 60c -dein. was, een directeur van het electriseh bedrijf, eveneens allerminst eoc.-dem. Op voorstel van den soc.- dein. weth. van onderwijs (eveneens ondergeteekende), werd benoemd tot directeur der Burger Avondschool ie mand, die Roomsch-Katholiek ie. on danks hel feit, dat er ook 60C.-dem waren die solliciteerden. Dezer dagen 'd door B. cn YV. met algemeene stemmen als no. 1 op de voordracht voor directeur der Ziekenbarak ga- plaatsl, iemand die zeker allerminst als een soc.-dcm. kan worden be schouwd, en die mot algemeene stem men op 1 na door den Raad benoemd werd. Ook zijn mij geen voorstellen tot be noeming van (icn een of ander be kend, ook op onderwijsgebied, waar bij B en YV. zouden zijn afgeweken van iiet advies van liet betrokken schoolhoofd of van den directeur, se dert wij soc.-dem. de meerderheid hebben." 'I Algemeen Handelsblad dat een dee' van liet ingezonden sink in do „Telegraaf overneemt, ziet daarin niet voel tegenspraak. Hel blad concludeert althans Bewijst liet stuk van den heer Duys niet. dat al onze inlichtingen vol komen juist waren, uitgezon derd misschien die omtrent 't oogen- blik, waarop dc lieer I)uys liet school hoofd verzocht tien heer Pecrlkamp te Middelburg to gaan iiooren Leger en Vloot Blijkens bij het departement van Marine ingekomen berichten zijn IIr. Ms. Panter en Vos 21 dezer van Y'igo vertrokken en 23 d.a..v te Gibraltar aamgakonuent van Avaar dcmaelfden dag na aanvulling van den steenkool- voorraad, de reis weder werd ver volgd met bestemming naar Catania. Letteren en Kunst TOOM/EI.. De lieer Daan van Ollefen Jr., is bij het gezelschap „Die Ilaghe'-spelers, dir. Ed. Y'erkade, gcengageerd. TEl'NIS STOEL. Maandag is te Amsterdam op 62- jarigen leeftijd overleden de heer T. Stoel, oud-schouwburg-directeur. Zeventien jaren lang heeft de hear Stoel met Marius Spree aan het hoofd gestaan in den bekenden Y'olka chouw- burg in de Frunsche laan, den Stoel en Spree-schouwburg, zooals hij heet te in den volksmond. Aan dien schouwburg zorgde Spree ■oor het artistieke, Stoel voor het fi- nancieele gedeelte maar toch heeft de overledene ook op de p'anken zijn sporen verdiend en hij zocht hel daar, voornamelijk in het komische. Stoomvaartberichten STOOMVAART ML'. NEDEBLAND. Koningin der Nederlanden (thuis reis) arriveerde 23 Maart te Suez. Met stoomschip Kambaijgan arri veerde 24 Maart van Java te Amster dam. Het st. Kamban/zan (thuisreis) pass. 23 Maart des namiddags 4 uur Durigc- ÏSS. Het st. Kangean (uitreis) passeerde 24 Maart Oues-ont. Het st. Lombok (uitreis) passeerde 2» Maart Point de Galle. Hot st, Rembrandt (uitreis) vertrok 23 Maart van Algiers. Het st. Y'ondel arriveerde 24 Maart van Java te Amsterdam. ROTTF.RDAMSCHE LLOYD Merauke (uitreis) passeerde 22 Maart Kaap Blanc. Rindjunl (thuisreis) vertrok23 Maart van Tanger. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Callisto arriveerde 23 Maart van Rottc-rdam te Hamburg. Rotterdam (excursie-reis) arriveer de 2 Maart te Nice. KON. 110LL. LLOYD. Het stoomschip Ilollaudia (thuis reis) arriveerde 24 Maart te Santos. Gemengd Nieuws DE ANTWERPSCHE DIAMANT- FABRIKANTEN. Dezer dagen hebben, naa'r het Ilbld. van Antwerpen meldt, de diamantfa brikanten eone nieuwe vergadering ge houden met hol doel te geraken tot de samenstelling van een verbond van fabrikanten tot verdediging hunner belangen niet als doel beperking der productie en als direct gevolg daarvan de prijsvertiooging. Hoeveel de vei g;utering niet druk bezocht was, werd tot oprichting der vereeniglng overgegaan. GRENSINCIDENT Bij" Myslowitz hebben Russische grenssoldaten een Ruesischen smok kelaar. die poogde goederen over de Pruisische grens te brengen, doodge schoten. De man had de rivier de Przemsa reeds doorgewaad en bevond zich op Pruisisch gebied, toen hij door Russische grenssoldaten opgemerkt en aangeroepen werd. Ilij dacht er niet aan terug te keeren, cn werd toen door de Russische soldaten doodelijk gewond. In hel ziekenhuis te Myslo witz gebracht stierf hij, kort nadat hij door de politie was verhoord. De Pruisische regeering heeft bij de HAARLEM. HOFLEVERANCIERS. Het bssie bewijs van ons kunnen zijn onze Prachtige uitsluitend nieuwste Stoffen in fantasie en blatw. Thans is hst do bssts tijd om dezs to laten mokon. Vraagt eens stalen. 1 Met deze Costuums I stellen wij elke CONCURRENTIE In de SCHADUW.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7