SPORT EN WEDSTRIJDEN in HAARLEM'S DAGBLAD, itbal Hookey Nederlandsche Voetbalbond. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Kcderland. Den Haag: H. V. V.—Willem II 8 0. lo klasse. Wetten. Haarlem: II. F. C.—D. F. C. 1—1. BotterdamSparta—U. V. V. 2—0. Oosten. ApeldoornRobur ct Velocitas—U. K 1-1. TC.motle-compelilie Westel. Ie klasse. Amsterdam AJax—Hercules 0—1. 2e klasse. Westen. Utrecht: Kampong—V. V. A. 1—3. Kampioenschap Westel. 3e klasse. Wormerveer: W. F. C-Victoria Schiedam: A. D. O.—Fortuna 2—0. /olie-competitie Ooslcl. Ie klasse. Zutphen Be Quick—P. W. 3—1. N. B. L. O.-bckcr. Breda: 't Zesde—Velocitas 2—1. Arnhem: Vitesse—Quick (N.) 3—2. (Ct.) II V. V. won voor 't Nederlandsch ompioenschnp dus met eventjes 8—0 nn Willem II! Z. K. II Prins Hen- i ik woonde den wedstrijd bij, waarin Lé Kesslcr vijfmaal en v. d. Berch v. jl.vmstede (die al een speler van I,min begint te worden) driemaal jcoorde. 11 F. C eindigde door een gelijkspel .reen D F. C. met 18 punten in even- V cl wedstrijden op do vierde plaats. I' i.irlem is tenslotte derde in den rindfland, waarin de Spartanen zoo- v,aar nog de tweede plaats bereikt hebben, ondanks hun slecht doelge- hiddelde. liet zal wel nooit voorgeko- I ion zijn. dat een elftal met zóó'n ave nge nr. 2 stondI De eindstand in 't Westen isi iïl /I V, V. I-pnrta laarlcm )i f c. D F, c. t' V. V. V. O. c. pllick II 15 S. Ajax 18 14 18 8 18 9 18 7 18 7 18 8 18 2 20 56-32 5 21 30-30 8 19 41—30 7 18 40-38 8 17 32—30 9 17 24—29 10 16 28-32 6 3 9 15 32-35 5 5 8 15 31—36 5 2 11 12 22—44 Afichoon de Hanrlemsche clubs geen eroot aantal winstpunten verwierven, rio ol de productiviteit harer vourhoe- den, in vergelijking met zeven der iiclit concurrenten, met eere vermeld ie worden. Ajax verloor haar eersten degrada- iie-wedstrijd, en het oude, enthousias te Utrechtsciie Hercules heeft nu alle hans om as. Zondag z'n eersteklasse- ichüp te herwinnen tegen dezelfde club waartegen het drie jaar geleden jU'rloren werd Do wedstrijd van 1.1. Zondag werd door een geweldige menschenmassa bijgewoond; aan minstens een 1000- t il loeschouwers moest de toegang tot Int veld worden ontzegd omdat alle plaatsen bezet waren. P W. degradeerde. De oude En- fdicdésche club van Jannink, van 11 k. ter Kuile. Jansen en anderen is «r 'elijk gevallen, tegen het Zutfen- 6Ch» Be Quick, dat jarenlang voor de promotie gestreden heeft. Met flinke (1—0 en 3—1) hebben de Zut- fenaren hun meerderheid bewezen. De eindstand van het Westelijk 3e khiise-kainpioenecbap is: HiAerstun C 5— 110 17—3 Victoria 6 4 119 17-6 A. D. O. 7 4 1 2 9 11—9 Fortuna 7 3 1 3 7 10—12 W. F. C. 6 2 4. 4 8-11 llermes 6 1 1 4 3 4—14 Schoten 6 1 5 2 6—18 Hilversum, Victoria en A. D. O. ko men dus in aanmerking voor het spe len van promotie-wedstrijden. T Kan zijn dat het kleine Hilversum dit jaar plots twee tweede klassers rijk wordt! Schoten heeft het in deze afdeeling niet best gemaakt. WESTELIJKE le KLASSE. H. F. C-D. F. C 1—1. II. F. C. speelde Zondag haar laat ste 11 wedstrijd voor de competitie te gen de jongens van Lotsy. Bouman, de internationale back, was er niet, doch Lotsy en van He- inert eenerzijds, v. d. Nagel en ook Leo Verwey anderzijds, gaven aan den wedstrijd een voldoend oranje tintje. D. F. C. elelt zich als volgt op: Van Hemert, De Waal, Bos, Trlebel, Lotsy, Verhoef, Sunderman, Swart, v Twist, De Wije, Bouvy. II F. C. mist nog steeds De Klerck en komt uit met Ten Bruggen Cate op de rechtsbackplaats, Ben Verwey in de rniddenlinie. Steup, Ten Bruggen Cate. Oei. Bon Verwey, v. d Nagel, Leo Verwey, Seignetle, v. Deldcri, Laan, gebr. Francken. Scheidsrechter Goldmeier laat de aanvoerders tossen. Mannus wint het en D. F. C. trapt af, voor een weinig talrijk publiek, dat echter dadelijk met genoegen bemerkt dat de favorie ten vandaag in vorm zijn en zich niet lijdelijk zullen laten overwinnen. De II. F. C.-voorhoede val: enthousiast aan. speciaal Laan en Seignette zijn dadelijk zeer actief. Van Hemert moet een paar keeren in de bres springen en doet dit voorloopig met het goede resultaat, dat wij van hem gewoon zijn. De D F. C.-aanval is nog niet goed ingespeeld en haar zwakke pogingen worden zonder moeite onschadelijk gemaakt. Aan den anderen kant schiet Seignette eens mooi in uit een hoek schop, doch Van Hemert redt. Uit een voorzet van den Haarlemschen rechts buiten kopt Laan vlak over. Intus- schen begint II. F. C 's voorhoede hoe langer hoe beter te spelen In de ach terhoede spelen vooral de beide Ver- wey's goed. Ten Bruggen Cate pres teert zeer weinig, zoodat Ben Verwey een dubbele taak heeft. Plotseling krijgt Laan dan een prachtkans. Met den bal vlak voor zijn voeten staat hij alleen voor Van Hemert, doch schiet in de handen van den doelman. Even daarna maakt hij zijn fout weer goed, passeert een paar spelers en schiet dan keihard tegen den onderkant van de lat. De bal kaatst weer in het veld. H. F. C. is nu niet van. het Dordtsche doel weg te slaan. Seignette mist een mooie kans door naast te trappen. Mannus haalt den bal nog juist voor do lijn om, doch v. Hemert redt. Dan verplaatst het spel zich een oogenblik naar de andere helft, waar Steup den bal buiten het strafschopgebied han teert, zonder dat de scheidsrechter het merkt. Als Mannus dan kort achter el kaar tweemaal naast heeft geschoten, zet Jacques goed voor en met een schitterenden, kaiharden omhaal geeft Mannus Van Ilemert geen schijn van kans (l—O). Nauwelijks is de bal weer aan het rollen of D. F. C. valt aan. Steup stopt een schot onvoldoende en de Dordteclie rechtsbinnen brengt do partijen op gelijken voet. Na n.'g eenig heen en weergetrap wordt de rust aangekon digd. (1-1). De 2o helft begint met eenig overwicht van de gasten., die goc samenspelend, hot Haarlemsch© doel telkens in gevaar hrengt. Lotsy is als steeds de harde werker, maar hij be reikt niet veel en wordt herhaal del ijl gepasseerd. Sunderman is echte' zeer actief en geeft met een paar har de schoten aan Steup gelegen!" zijne keepertaJenten te toonen. .Tan Laan mist een kans door off-side en Mannus trapt een oogenblik later op oen meiter afstand van het doel iri de veilig© handen van van Hemert. Het schieten der H. F. C.'ers laat veel te wenschen over, doch het kan niet ont kend worden, dat de Dordtsche doel man in deze per.ode veel geluk had. Jan Laan werkt een bal van vlakbij langs den paal. D. F. C. valt nu, goed door Lotsy gevoed, hardnekkig aan. Haar rechtsbuiten onderneemt nu een rush, maar zijn schot gaat aan den verkeerden kant langs den paal. Aan de andore zijde van het veld heeft van Delden, die nog niet veel van zich heeft laten merken pech, als hij uit een hoekschop van links hard naast trapt. Voortduread verplaatst het spel zich en er wordt af en toe zeer goed voetbal vertoond. Alleen hot schieten kon beter. Van Hemert be gaat eene overtreding, door meer dan drie passen met den bal te loopen. Heel D. F. C. gaat in het doel staan, Mannus centert naar Laan en deze trapt keihard tegen den lat. Na een heftige worsteling voor het D. F. C.- doel, werkt Lotsy hard weg, Sunder man neemt den bal mee en komt al leen tegenover Steup te staan. D'e keeper loopt uit, doch mist en Sun derman verknoeit een bijna, zeker doelpunt, door over het verlaten doel te trappen. Hierna is de fut er bij bei de partijen uit. De spelers beginnen langzamerhand vermoeid te worden en de achterhoeden houden de aan vallers nu volkomen in bedwang. Laan gaat er nog eens op zijn eentje van door. centert naar Mannus, doch ook du gevaar wordt bezw oren. Kort hiema wordt het eindsignaal gegeven en is de wedstrijd geëindigd met een zeer juisten stand. Van de diverse internationalen maakte van llemert wel de minste fouten. Leo Verwey speelde beter dan v. d. Nagell en Lotsy, welke laatste vooral met erg op dreef leek. H. F. C.'s voorhoede speelde beter dan in de laatste wedstrijden, Seig nette en Laan waren hier de besten. In de voorhoede der Dordtenaren was Sunderman de ster: backs en halfbacks zeer middelmatig. SERIEWEDSTRIJDEN DER V. V. KINHEIM, VELSEN. Wegens niet opkomen van Z. V. V. en Holland wordt besloten, dat Kin- heïm een wedstrijd om een medaille zal spelen togen Schoten. Als gevolg van het niet-verschijnen van Holland en Z. V. V. behaalt Klnheim den lei». Holland den 2en, Schoten don 4en en Z. V .V. den 5en prijs, terwijl R. C. A. de vorige week reeds den 3den prijs won. Voor Kinheim is het evenwel niet prettig, op dergelijke wijze den beker te winnen. Om 12 uur wordt aangevangen met V. S. V. I—SCHOTEN II, 1-4). Het is opvallend dat de spelers aan beide zijden zoo dikwijls buitenspel staan. In het begin is Schoten de meerdere, maar allengs verdwijnt de ze meerderheid en blijkt >tet spel van deze vereen igingen volkomen gelijk waardig. Beide dooien ontsnappen 9oms op wonderbaarlijke wijze aan een door boring en het einde komt met den stand, waarmee begonnen is. Tijdens de verlenging verslapt het spel merkbaar en reeds denkt men aan loten als D. Kramer nog eons al zijne krachten verzamelt en na oen mooden rush hot Schoten-net doet trillen. Spoedig daarop komt hot ein de, en V. S. V. kan met den len prijs prijs naar Veiseroord terugkoeren. Dadelijk daarop betreden KINHEIM I en SCHOTEN I ibet strijdperk. In het begin oefent Schoten eenige pressie op het Kin heim-do el uit, maar keeper J. Bruyn en back H. Bruin weten doelpunten te voorkomen. Dan plotseling een uitval van P. Koning, een kourigc center naar zijn broer en het resul taat is niet twijfelachtig: een doel punt, natuurlijk. Schoten is evenwel zeer gövaa'niijk door de keurige uit vallen van J. Lobman, doch èn Fen. nis en IL Bruin weten steeds tijdig erger te voorkomen. SdbotenVs meer derheid is intussclien wèg. Na kor ten tijd geeft Koning weer oen mood sohot. de keeper stopt, weet niet weg te werken en Laan heeft geen moeite no. 2 in het dool te deponeehon. Don zien wij 5 maal achtereen een corner op Kinheim"s doel nemen. Het is P. Koning, die vervolgens* opluchting brengt. Dadelijk daarop is hel ruis ten. De tweede hellft toont ons Kinheam in haar besten vorm. Over alle linitn geeft zij een superieur spel to zien. Het is Laan die achtereenvolgens den stand na mooi spel van de goheale voorhoede van 2 tot 4 doelpunten op voert. Dan krijgt Kinheim oen corner te nemen, de bal zou zoo in doel be landen, doch op Itoet Hootste moment raakt keeper Meen horst het bruine monster nog even aan, waarop scheidsrechter Faasse zoor terecht het doelpunt toekent. Dit is voor Schoten, dat gedurende den gdheelcn wedstrijd reeds een minder aangena me houding tegenover den scheids rechter aannam, het tceken om het veld te verlaten, hetgeen het publiek aanleiding geeft, om zijne afkeuring door Huandgeiklap kenbaar te maken. Inderdaad is deze handeling van Schoten niet sportief, on laat ons ho pen, dat wanneer Schoten nog eens le Vel sen komt, zij zal bewijzen te we ten, hoe ware sportlui behooren op te treden. Heelt;. PROMOTIE EERSTE KLASSE. BLOEMENDAAL—II. H. V. 0-0. Zondag kwamen H. II. V. en Bloe- mendaal ten derde male tegenover elkaar in het strijdperk. Als onzijdig terrein was door den Bond het veld der hockeyvareeniging Utrecht aange wezen. Zooals te voorzien was, zetten beide partijen er alles op om de zege te behalen. Maar door het zeer hobbe lige veld en het als gevolg daarvan overheerschen der achterhoeden, kon geen der partijen he ttot scoren bren gen. Als scheidsrechter Hoetink het sein voor den aanvang blaast, misken we* bij Bloemendaal Bruynsteen en Rein- ders. H. V. V. is geheel volledig. Bloe mendaal komt nut met: Povel Beugein Bik, de Vries, v, d. Berg, Angeuent, Battakker, Wenckebach, Thïjsse, Kreunen, Geljl, IJzerman. Het begint n.et een stevig ojizetlen der Bloemendalers. Al dadelijk wor den een tweetal corners geforceerd, die evenwel niets opleveren. De H. H. V.-achterhoede «eet deze periode te doorstaan, Boelie Kesler is weer in grootschen vorm. Bij een snellen H. H. V.-uitval schiet mr. Kan juist naast. Wederom valt de oranje-witte voorhoede onstuimig aan. Wencke bach breekt herhaaldelijk door, maar zijn voorzetten zijn slecht geplaatst. Toch blijft de bal voor het II. II. V. doel zweven, maar Everts laat zich niet passeeren. De laatste vijf minu ten voor de rust zijn dan voor de 11. H. V., die Povel geducht aan don tand voelt Doch ook hij keert alles. Na de rust precies het omgekeerde als ervóór. II. IL V. voortdurend iets sterker, terwijl de Bloemendaal-voor hoede zeer weinig in te brengen heeft, tegen de zeer hechte H. V. V. achter hoede. Captain v. d.Ber g werkt als een paard en heeft het succes deu lin kervleugel der Hagenaars in bedwang te houden. Langzaam maar zeker ver strijkt de tijd. Maar evenals H. II. V. vóór rust, is nu Bloemendaal de laat ste vijf minuten overwegend sterker. Eenmaal heeft zij pech, als Everts mist en de bal togen den paal uit springt; Wenckebach mist nog een gemakkelijke kans. Een keurig schot van Thijsse had beter verdiend. Alzoo komt het einde met een punt loos gelijk speL Stadsnieuw» PLAATSELIJKE KEUZE Men meldt ons Het v.erk van het volkspetitionne ment voor plaatselijke keuze te Haar lem is Zaterdag j.l. geëindigd. Het plaatselijk comité, bestaande uit de heeren Ds. A. J. Montijn, W. J. A Matla, Mr. J. C. L. Vlaanderen, W. ten Boom, Dr. K. E. de Jong, Dr. G. A, Ootmar, M. A. Refnalda. W. L. Schram Aan. en P. Zwart, vergader- do Zaterdagavond onder leiding van eerstgenoemde. Het bleek, dat te dezer stede 8574 personen boven de 23 jaar do lijsten hebben geteekend, een werkelijk hoog geul, omdat aan de organisatie wel wat bleek te mankeeren. zoodat nog vele voorstanders onbezocht bleven. Ds. Momijii wees met blijdschap en dankbaarheid op deze resultaten en was overtuigd, dat dit werk zichtbare vruchten zal afwerpen, want de tijd der plaatselijke keuze kan niet meer ver af zijn. In hartelijke woorden dankte spreker verder allen, die voor dit doel hadden meegewerkt en wees met blijdschap op, dat ook deze samenwerking zoo aangenaam was geweest Vooral do hoeren Matla en Air. Vlaanderen wilde spreker in het bijzonder dank betuigen voor liun veel en accuraat werk als secretaris en penningmeester van het comité. Do nestor der Haarlemse he practi- sclie drankbestrijders, de heer W. L. Schram, was de tolk van allen, toen hij den dank en den lof, door Ds. Montijn aan do medewerkers toege bracht, voor het grootste gedeelte aan dezen terugbracht, want aldus de heer Schram do heer Montijn is de ziel en do stuwkracht dezer beweging alhier geweest, al hoeft hij zich zeer liescheiden op den achtergrond ge houden. Spreker dankte hem dan ook hartelijk voor de waardige en sympa thieke wijze, waarmede hij het volks petitionnement geleid heeft, eene sa menwerking, die bij allo medewerkers in aangename herinnering zal blij ven. (A p p 1 a u s). Daarna werd het plaatselijk comité ontbonden. Uit de gehouden besprekingen bleek nog, dat deze beweging niet alleen een prachtige propaganda is geweest, dat er nieuwe gezichtspunten zijn ge opend op het gobied dor practise lie drankbestrijding, maar ook dat er een beslist verlangen bestaat bij eeu groot gedeelte van liet publiek, om het aan tal herbergen te verminderen of die góheel te doen verdwijnen. TEEKENINRICHTING. TENTOONSTELLING. Men schrijft ons De heer S. Zonneveld Junior heeft in den huize Jansstroat no. 1 (ingang Nieuwe Gracht) een inrichting voor' Tcekenonderwijs geopend, te voren elders gevestigd. Volgens prospectus wordt opleiding gegeven tot meubelteekenaar en de acte handteekenen L. O. liet onderwijs omvat daarbij meu- belvaktookenen, intérieur-teekenen, perspectief en projectieleer. Ook schoolgaande jongens kunnen er elementair toekenondemclit beko men. Zondag j.l. was in deze nieuwe school oon kleine tentoonstelling te bezichtigen van den arbeid, tot heden door .de leerlingen vervaardigd. Hel geboden overzicht getuigde, dat met lust en ijver les wordt gegeven en ontvangen. De aarzeling, hier en daar blijkend, kan bij meerdere routine zeer zeker worden overwonnen. De onderwijskwaliteit is voldoende aim en heeft veel hebt. Ds. U. MULDER, onze oud-stadgenoot, thans predikant te Harderwijk, die het beroep aan nam naar do Geref. Kerk te Amster dam, zal (naar do „Tel." meldt) in Augustus zijn intrede doen. Ds. F. Fenverda zal den nieuwen predikant bevestigen. ALGEM. VEREEN. TOT BESTRIJ- DING VAN WERKLOOSHEID. Men meldt ons: In de Vrijdag 8 Mei j.l. gehouden bestuursvergadering werd verslag uitgebracht over het afgeloopen sei zoen, waaruit bleek dat er een voor- deelig saldo is van ruim ƒ300.—. Een schrijven van het Gemeentelijk Werk- loozenfonds zal met een voorloopig antwoord worden afgedaan, terwijl verder beslissing van de ledenverga dering zal volgen. De penningmees ter, de heer J. F. v. Emmerik, gaf kennis met 1 Juli zijn functie neer te leggen, wegens verandering van werk- kring. PROZA EN POëZIE. In den schouwburg heeft dit man nenkoor een uilvoering gegeven. Het koor zelf had liet kleinste aandeel aan de amusementen van den avond. Het opende met twee liederen en het ver dere deel van het programma gaf tooneel en voordrachten. Wij hebben het koor wel eens beter hooren zingen dan dezen keer, over 't geheel kreeg men een slappen in druk. Vooral het tweede lied „De Gyp- ten" van N H Andriessen, leed daar door, men bleef ook niet goed op toon. Het eerste lied. „Goeden Nacht", van Fred. J Roeske. was (hoewel ook wat onzuiver) veel beter De nuances wa ren dikwijls zeer juist, 't leek of men liet wel beter kende, maar nu onder een deprimeerenden invloed zong. Daar er nog een concert was, ben ik niet langer gebleven. MUZIEKVEREENIGING „LAURENS JANSZ. COSTER". De concertzaal der Soc. Vereeniging was in beslag genomen door dit har monie-orkest. Het lijkt mij een ensem ble dat het vak verstaat. Er wordt zeer verdienstelijk gespeeld, maar al tijd weer, waarom toch zulke zware nummers, als Fantasie sur l'Opéra Fidelio, van Beethoven. Jlet lage koper is in goede handen, het klonk bijwijlen heel mooi. De flui ten konden mij minder bekoren, clari- netten evenwel waren weer zeer goed. Hier zijn dan ook spelers bij die het tot een heele hoogte hebben gebracht, de Elnlcitung und Bolero, van J. Lincke, voor clarinet-solo werd keu rig uitgevoerd, en ditzelfde kan ge zegd worden van de Trombone-eolo, Recit et Air de Jerusalem van F. Re- nard IOok heeft Het mannenkwartet „Eu- plionia" het zijne bijgedragen tot het welslagen van den avond 't Timbre der memmen komt prachtig bij elkaar. Er werd met zeer veel keelvaardigheid en lijnen zin voor klankschoonheid gezongen, jammer dat men nu en dan even detoneerde. Het toestukje waar toe het langdurig applaus den zan gers noopte, het bekende „Apotheker" werd nu niet zoo mooi gezongen, hoe wel het als altijd een enorm succes •had. Succes, en een welverdiend applaus genoten ook de heeren J. Janssen en J. Zwart die on6 met eenige geesti ge voordrachten vermaakten. CAROLINE FRANSE. EXAMENS L. O. Haarlem, 9 Mei. Geëx. 8 vr. candidaten. Geslaagd de dames: C. C. Dekker, Bergen. J. J. van Dinter, Haarlem. A. C. Duits, Alkmaar. T. Duyves, Bergen. S. II. Westerman, Bloemendaal. M. M. van Zorge, Haarlem. TAAL- EN LETTERKUNDIG CONGRES. Benoemd is tot regeeringsvortegen- woo'rdiger op het 23© NederL Taal- en Letterkundig congres te Haarlem, dr. G. Kalff, hoogleeraar te Leiden. KEURINGSRAAD. De Keuringsraad houdt zitting in den Doelen te Haarlem. Voo'r de gemeente: Haarlem. 18 Juni 1 tot en met 65, 19 Juni 66-135, 22 Juni 136-199, 23 Junii 200-265, 24 Juni 266-324, 25 Juni 325—400, 26 Juni 401—469, 30 Juni 470—543, 1 Juli 544-607, 2 Juli 60S— 674, 3 Juli 675—742. Heemstede: 6 Juli, alle ingeschre venen. Beimebroek 7 Juli alle ingeschre venen. Schoten: 8 Juli 1 tot csi met 58, 9 Juli 59 tot en met 109. llaarlemraerliede en Spaatnwoude, 10 Juli, alle ingeschrevenen. Bloemendaal, 13 Juli: idem. Alle gemeenten: 15 Juli: Voor af doening der zaken, welker behande ling niet is afgeloopen. I>o zittingen vangen te 9 uur aan. HERIJK. Dinsdag 12 Mei van 8 1/212 en van 14 uur beeft de herijk plaats in het lokaal Pandpoort voor de bew o ners der volgende straten: Hoogstraat, Hagestraat, Bee-ksteeg Raam steeg en Molensteeg. Anhoni lu stra at en St. Anthoniesteeg. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij Mevrouw Op 't EindeStolp, Nieu- we Gracht 58, een trekhond W. Plantje, Turfmarkt 14, zeven ledige kistenP. Veen, Gcd. Voldersgracht 45, oen boom riem het Bureau van politie, een spaarbankboekjeW. Prins, Saenredamstraat 5 zwart, een insigne. Rubriek voor Vragen Genbonneerden hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbnar, in to zanden bij de Redactie van Haarlem'c Dagblad, Groote Houtstraat 58. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en too spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam ea woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Heeft een onderwijzeres (van een bewaarschool) het recht te weigeren een vaccinebewijts af te ge ven. Wij zijn 2 welken schoolgeld ach ter. ANTWOORD. Neen. VRAAG. Een dienstbode verhuur de zich met Februari, doch behoefde pas Maart in dienst te treden, doch in dien tusschentijd werd zij ziek, zoo dat zij 14 dagen na den bepaalden da tum pas in dienst kon treden. Nu wil mevrouw haar een maand en 14 dagen van haar loon afhouden. Heeft zij daar het recht toe? ANTWOORD. Neen. VRAAG. Een dag en nacht dienst- bode heeft haar betrekking met 14 da gen opgezegd, doch, omdat zij telkens te laat thuis kwam, is zij 3 dagen voor dien tijd weggestuurd. Nu wil men haar een woek loon afhouden. Heeft ze nu recht op 3 dagen kostgeld en loon tot de tijd om was? ANTWOORD. Neen, zij is terecht weggestuurd. VRAAG. Is hot geoorloofd, dat twee naast elkander liggende percee- len, behoorende aan een eigenaar, men een watermeter hebben? ANTWOORD. Neen. VRAAG. Mijn dochter heeft haar loon ontvangen tot 1 Mek Heeft zij nu recht op kostgeld van 21 April tot 1 Mei. ANTWOORD. Het ïs niet duide lijk waarom zij kostgeld zou moeten bebben ;is zi j dan van 21 April—1 Mei niet in dienst geweest? VRAAG. Een dienstbode is per 3 maanden gehuurd, nu wil mevrouw, dat zij 15 Juni vertkekt, moet me vrouw nu >clLadevergoeding gevei hoeveel? Is daar ook vvasch- en kost geld ouder begrepen? ANTWOORD. Loon en wascbgeld is verschuldigd tot 1 Augustus. In dien de dienstbode vóór 1 Augustus geen nieuwen dienst krijgt, ook kost- YRAAG. Onze kat bijt en krabt zich de huid stuk, zoodat op verschei dene plaatsen kale plekken komen. Is hiertegen niets te doen? ANTWOORD Wrijf de kat 14 dagen eens per dag geheel in, zoodat 't de huid goed raakt, met Styraxzalf (300 gram raapolie en 100 gram vloeibare Styrax, beide verwarmt men voor de menging, ook voor het gebruik, hier bij goed schudden. Eerst na afloop dezer 14 dagen wascht men de kat goed schoon met groen© zeep. VRAAG. Ik ben landweerplichtig soldaat en van de lichting 1912, le Como. 26 Bat. Landvvoer distict Zaan dam. Kunt n mij ook zeggen, wan r en wanneer ik voor de herhaiingeoefciun ~m op moet komen? ANTWOORD. Gij most u aan melden in de infanteriekazerne t© Den Helder, op den 25sten Mei. Gij reist op een vervoer bewijs, dat door u moet worden aangevraagd bij het ge meentebestuur. Gij moei vertrekken per eerste reisgelegenheid. dit de Omstreken SCHOTEN. Belasting-adinimstratie. Men deelt ons het volgende mede: Door den neer A. P. A. Verkooy, Lid van den Raad, is het volgende ad re? aan Ged. Staten gezonden: .Geeft met eerbied te kennen on- dergeteekeud© A. P. A. Verkooy, lid van den raad der gemeente Schoten, dat de heer Wolff, gemeente-ontvan ger alhier, nog steeds doorgaat met vervolging van mensclien, die reevla geleden betaald hebben; nu ge schiedt de vervolging floor tussclarv komst van een Huairieiiisd en dour- waarder. Ik laat hier .volgen de gegevens van den man, die ten onrecht© vervolgd wordt. J. Heeremans kohier no. 1789 aangeslagen voor een te betalen lie- drag van f 3.55; eerste termijn van f 1.50 is betaald 13 Aug. 1913 twee de tormijn restant A f 2.05» betaald 19 Sept. 1913. Voor beide betalingen quitantie gesteld door den beer If. A. Wolff zelf. Niettegenstaande deze coiTecte be taling ontving J. Heeremans den 4en Februari 1914 een waarschuwing (kosten 10 cent) en den lOden Maait 1914 een aanmaning (kosten 20 cent) lu ten stelle den 24sten April 1.1. dwangbevel (kosten f 0.40). Dit dwangbevel is uitgereikt door den deurwaarder G. Jager ilz. Hierbij zij nog opgemerkt, dat het gekwiteerd© aanslag-biljet plus alle vervolgings- stankken in mijn bezit zijn en dat de kas van den ontvanger wol kan klop pen met zijn boeken, maar werkelijk niet in orde is, omdat dit geld door hem ontvangen is en dus in zijn kas over moet zijn. Met vetrwijziug naar mijn schrijven aan Ged. Staten van N.-H. dato 12 Februari 1914, waarin onder meer molding wordt gemaakt van ihet feit, dat de heer II. A. Wolff in zijn func tie meerdere malen vervangen wordt door het raadslid, den heer Wolff, bericht ik uw Edelachtbaar college, dat dit thans nog gesdhiiedt en nu weer geconstateerd is door den 'heer K., wanende Cronjéstraat, en den hoer D., wonende Javast.raat, en dan ondergoteekende, en daar ik vermeen, dat het in strijd is met de wet, dat een raadslid op omgezette tijden ook fungeert als gemeente-ontvanger, verzoek ik u den heer Wolff van zijn raadslidmaatschap vervallen lo ver klaren. Mochten Gedeputeerden een andere meen ing zijn toegedaan, dan verzoek iik u beleed hiervan te doen blijken; op mijn schrijven van 13 Februari 1914 l.L heb ik geenërfci benefit te rug mogen ontvangen." Zaterdagmiddag 3 uur ontstond door een kleine onvoorzichtigheid brand in de timmerloods van den er Joosten aan de Sehalkbuj-- gorkalo. Eenige kozijnen verbrand den. Door het personeel werd de brand gebluscht. Verzekering dekt de schade. Aaa de studenten der Godgeleerd heid L. van Brussel en L. N. Warmer dam, miliciens van de lichting 1915, is door den Minister van Oorlog voor den tijd van een jaar vrijstelling ver leend Aan den Vcrgierdenweg zullen op een terrein, vroeger bestemd voor boom- en rozenkweekerij, thans lxiuwterrein, 10 burgerwoningen vvor den gesticht. HILLEGOM. Hillegom's Zangkoor. Onze corr. meldt Zaterdagavond heeft Hillegom's Zangkoor een welgeslaagde soirée musical© gegeven. Het dameskoor zette met een mooi lied in, de solo partij daarin was best. De cantate van Verheij was een acces voor het gemengd koorde heer Otto, van Haarlem, die wel wil lend medewerkte, liet hierin van zijD goede sten genieten De piano-bege leiding en in het bijzonder de violist muntten uit. De dames Kok, Van Os, Jansen, Heytmnyer en Van Honstede zongen duetten, mej Van Os bovendien een solo-partij. Het gemengd koor zong tot slot een lied op de bloemen naar toonzetting van den directeur, den lieer P. de Nobel, van Haarlem. BENNEBROEK. Wegens vertrek uit deze gemeente naar Soestdijk van den heer J. Knij pers is tot bestuurslid der woningver- eeniging „Bennebroek" benoemd de heer H. C. G. B. Marmelstein. Den 12den Juli as. is het 25 jaar geleden, dat de heer A. Kouwenaat alhier t© Amsterdam promoveerde als arts. Hij heeft de practijk alhier bijns 20 jaren uitgeoefend en was voor die» gevestigd te Boskoop. Begin van brand. Zaterdagmorgen was de vrouw van A. Tempelman wonende in de Benne- broekerlaan alhier, in de keuken l>e zig was te smelten, toen op een geg© ven oogenblik deze was in brand ge raakt©, waardoor de kleeren van d6 vrouw en de gordijnen voor de ramen in brand vlogen. Op haar hulpgeroep kwamen de buren toesnellen or bluschten met eenige emmers water den brand. De keuken is geheel zwart' geblakerd en de vrouw heelt ziel'. deerlijK gebrand aan een der armen zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 6