Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KOMNKL. NED. MKT. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur.) Do liitdt, 27 Mei 1914. Hoogste barometerstand 774.2 m.M. to Horta; laagste 756.3 m.M. te B res idu. VerwachtiDg tot den avond van 28 Mei Wind matige tot krnehtigen meeat Noordelijken wind. Gesteldheid van de lucht«waar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien. Temperatuur geringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 766 m M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT-Optiolen 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand 27 Mei Hoogste gisteren t'. 55 Laagste heden nacht. F 47 Hedenmiddag 12 uur F. 61 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 28 Mei. Hoog water. IJmuideu vm. A u. 50 m.; nm. 6u. 10 .n Katwijk ytl 4 u. 26 in.; nm. 4 u. 45m Petten vm. 5 u. 10 au; nm. 6u. 30 m Laag water. iJuitndeti voi.li u. 5Jm.; nm. 1 u. 10m Katwijk vui.12 u.3d m.; nm. 12 u. 50 ai Pelten vm. «aïOtn.; nm. 2 u. 40 m Ilot aansteken der lantaarns van rijwielen, automobielen en andere voertuigen moet te 8 uur 16 min. ge sard oden. TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag: De Tweede Kamer zette liet debat osei de Stuwadoorswet voort. De heer Van der Voort van Zijp ver volgde zijn rede en bestreed de be zwaren tegen wettelijke inmenging, die aangevoerd zijn in de adressen van de havenarbeiders te Neuzen, Ruilingen en Zaandam, waarbij on kunde of politiek in het spel zijn of ontleend aan den gevreesden druk voor de pali-oons, die volgens spre ker, meerendeels vóór de wettelijke bepalingen zijn. Alleen de veiligheids maatregelen achtte spreker nog on voldoende en hij verlangde verscherp te bepalingen tegen den Zondagaar- beid. als in het ontwerp-Talma. In elk geval wenschte spreker verhoo ging van loon als die arbeid gevorderd wordt. De heer Spiekman schetste daarna den vloekwaardigen toestand van den havenarbeider, zooals hij dien 20 ja ren te Rotterdam heeft waurgeno- men. Hij wees op de zegenrijke gevol gen ten opzichte van Zondags- ca nacht-arbeid, die de 6laking van 1000 heeft gonad, maar tevens op het niet- nakomen door vele patroons van de toen aanvaarde verplichtingen. Daar om was wettelijk ingrijpen noodza kelijk. HUWELIJKSPLECHTIGHEID. Men meldt ons uit Noordwijker- iiout: Alhier had Dinsdag een buitengewone huwelijks plechtigheid plaals, n.l. die van jhr. A. v. d. Poll met Jonkvr. C. Ge vers. Ruim 30 auto's brachten een 50-tal van de meest aanzienlijken uit den lande naar Raadhuis en kerk, waar ds. Ruys, van Ocgsbgeest, liet huwelijk inzegende, lloufden van openbare en bijzondere scholen ont vingen voor do kinderen een belang rijke gift. BRAND. Dinsdagmiddag tegen 4 uur brak te Maastricht een zware brand uit in een opvaart aau de Rechtstraat gelegeu schuur, gevuld met hooi en stroo, en ingesloten door woningen, en toebe- hoorende aan H. Janssen, liet goheole gebouw brandde uitniets werd ge red. De brandweer wist le bewerken, dat de belendende panden gespaard bloven. Vervolg Stadsnieuws. üo ud sterretje. Zaterdag wordt in den schouwburg door de vereenigiog „Onderling Ge noegen", directeur de heer J. Post, een tweede opvoering gegeven van „Goudsterretjo", ecu kinder-oprectto. PROVINCIALE BETOOGING. Door de Noord-Ilollundsche Fno- paganda-commissie uit de Nedorl. Vcreomging tot afschaffing van alco holhoudende dranken, welke gewrmd wordt uit de afd. Haarlem, Schoten, IJmuideu onz. is aan alle \ak-, poli tieke- en andere voreenigingeai al hier, een circulaire toegezonden, waarin wordt medegedeeld dat de jaarlijkscho Provinciale Betoog ing zal plaats hebben, op Zondag 5 Juli a.s. te Zaandam. De moeting zul worden opgeluisterd door verschillen de zangvereenigingen, welko te za- 111011 zullen zingen, vorder muziek- voi'oenlgiugen; en een 4-tal sprekers. Ton slotte wordt er op aangedron gen, dat do vöreenigingen zich zul len doen vertegenwoordigen door 1 of meerdere afgevaardigden met ba nier. Opening tramü]B Bnarlcm— Overvenn. Hedenmiddag om twee uur werd de openingsrit op de E. N. E. T.-lijn Haarlem—Overveen gemankt. Genoodigd waren B. en W. 011 do Raadsleden van Haarlem en Bloemen- daal, de secretarissen dezer gemeen ten en nog eenige anderen, onder wie de directeur der N. Z. H. T., de heer Burgersdijk, De Hnarlemsche Burgemeester en Raadsleden en secretaris waren ver hinderd door de Raadszitting. Het gemeentebestuur van Bloemen- daal was tegenwoordig. Verschillende ambtenaren der maat schappij waren tegenwoordig, alsook de president-commissaris de heer Van Rossum. Twee motorwagens met elk een aaiinangwageii euaiaen om 2 uur oj> het ötaiioiispiem gereed oiu den rit te maken in een tier wagens had het E. s>. M.-muziekkorps plaats ge nomen 0111 met vrooiijke wijzen tien locnt op ie luisteren. De tramwagens waren versierd. Er werd gereden van het Stations plein naar liet eindpunt der lijn. Het publiek toonde veel belangstelling. Aan het versierde tram wachthuisje aan het eindpunt der lijn voerden het woord de hoeren Adams, namens do directie der E. N. E. T., de burgemees ter van Bloeinendaal (die de tramlijn officieel opende) en notaris A. Bert- ling namens de Binnenlandsche Ex ploitatie Mij. De eerowijn werd rondgodiend. Jubileum. W oensdag herdacht de heer J. IL Plomp, commies lste klasse aan het station der 11. U. S. M. den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de Maatschappij. Des morgens te elf uur word do jubilaris door den w-aarn. clvef, zijne collega's en het overige kantoorper soneel gecomplimenteerd., waarna hein een fraai schilderij overhandigd werd. Even later kwam de adj-inspec teur van het vetrvoer, die den jubi laris eveneens geïukwenschte en hem het diploma voor 25-jarigen dienst overhandigde. Het ü.eel l den heer Plomp dus niet aan belangstelling bij zijn zilveren feest ontbroken! Geëxamineerd. Van morgen zijn door het Classi- kaal Bestuur van de Ned. Herv. kerk te Haarlem geëxamineerd voor gods dienstonderwijzer 2 eandidaten. Toe gelaten is do iiee'd Ruyfhroek, dia- coon te Heemstede. Afgewezen 1 can- didaat. IIET TRAMONGELUK. Omtrent den toestand van den 15- jarigen Van B., die op de Leidsche Vaart ouder de tram getaakte en daarbij verwondingen aan liet hoofd bekomen had, kunnen wij moedoelen, dat deze naar omstandigheden be vredigend is. De bewusteloosheid is afnemend. Nedorl. Vereenigiug. Dinsdagavond hield de afdeeling Haarlem der Nedorl. Vereen, tot af schaffing van alcoholhoudende dran ken een vergadering in Het Blauwe Kruis, aan de Oude Groenmarkt al hier, ter bespreking van een de- vo rige vergadering aangehouden mo tie, ingediend door den heer Ploag, afkeuring uitsprekend over de Re dactie van liet Weekblad der Ver- eeniglng, over de opneming van eeni ge artikelen in het Meiblad. Door den Voorzitter, den heer M. H. GroeneDdaal, werd de vergade ring geopend, en medegedeeld, dat de voorsteller van de motie, de heer Ploeg eerst liet woord zou voeren, en daarna do heer Reinalda, lot beantr woo reling. Door den heer Ploeg werd daarna de aanneming verdedigd. Spr. be toogde dat eenige artikelen, welke voorkwamen 111 het I-Meinummer van het Weekblad der Vereenigiug, daarin niet hadden mogen worden geplaatst. Da heer Reinalda besprak het goed recht om de genoemde artikelen Wél te plaatsen. Nadat nog door eenigo leden het woord was gevoerd, en de lieeren Ploeg en Reinalda ten tweeden male hadden gesproken werd do motie met bijna algemeene stemmen verwor pen. VERKOOPING CAFé-RESTAURANT „DE KAPSEBOOM". De volgende maand zal he>t café- restaurant. ,,de Karseboom", Groote Houtstraat uliiier, publiek worden verkocht, De tegenwoordige eigenaar zal zich elders vestigen. KRIJGSRAAD. Do krijgsraad te :s-Gra\enJiage ver- ooordeelde Jos. J. K., milicien-sol daat lüe regiment in garnizoen te llaarlcm, wegens le desertie in tijd van vrede, lot 14 dagen militaire de tent ie met aftrek der preventieve hechtenis. Roctificat;e. De kadervcfeaing die gehouden zal worden onder leiding van den kolo nel Op horst zal niet, plaats bobben in do omstreken van Alkmaar 011 Scha gen doch in de omstreken van Breu- kelen 011 Woerden. R.-K. PATROONS IN HET DLOEM- BOLLENBEDRDF. Dinsdagmiddag werd in het ge bouw „Sint Bavo" te Haarlem een al- g cm cc no vergadering gehouden van den Diocesuiieu Bond van II.-K. Pu- troons 111 het Bloembollenbedrijf, on der voorzitterschap van den heer F. J. Eldering, te Overveen. Na do vergadering geopend te heb ben heette de voorzitter allen welkom on deelde mede, dat de Zeereerw. heer Rector J. W. Borsboom, uit Haarlem, was benoemd tot geestelijk adviseur van den nieuw opgerichten Bond. Mededeelbar weed cedaan van een ingekomen schrijven van den hoor au iter Schooi, uit iiitlegoili, out lu; zijne benoeming tot voorzitter van don Bond niet aanneemt. Verder doelde de secretaris mede, dat de Bond op het oogenblik bestaat uit 15 afdeelmgcii, namelijk de afdeo- lingeii Beverwijk, Beuuebrcek, Heem stede, Heemskerk, Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegst- geest, Overveen, Sassenheini, Vogelen zang, Voorhout, Warmond en Wasse naar. Te zamen 3ii patroons, wer kende met 1283 arbeiders. Ter vergadering waren bijna alle afdcelingen vertegenwoordigd. Aan de orde werd gesteld de verkie zing van een eersten voorzitter, we gens het bedankan van den hoer Van der Schoot. Bij «.ene verkiezing werd de hoer F. J. Eldering, te Overveen, gekozen met 524 stemmen. De heer Van der Moer verkreeg 7 stemmen de hoer P. de Groot 37 stemmen. Do afdeeling Heemskerk had een voorstel ingezonden om, met liet oog op de bepalingen in het huishoudelijk reglement, wat betreft de arbeidsvoor waarden der werklieden, naast den R.-K. Diocesanen Bond van Bloemist- patroons, een R.-K. Tuindersbond op te richten, onder verschillende lei ding, maar met nauwe samenwer king. De voorzitter deelde namens het hoofdbestuur mede, dat liet nu nog niet gowenscht geacht werd, een split sing in den Bond te brengen, doch kan het niet anders dan toejuichen, als een R.-K. Tuindersbond werd op gelicht. Gaarne zal het hoofdbestuur dan daarmede samenwerken. In dien geest, zal aan de afdeeling Heemskerk bericht worden. Ten slotte sprak de Zeereerw. lieer rector Borsboom zijn ingenomenheid uit met zijn benoeming tot adviseur van den Bond en hoopte op eene krachtige, nuttige samenwerking van beide zijden. Hierna sloot de voorzitter de verga dering. („De Maasbode"). GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij A. J. de Groot, Teijlerstrant 58, een zilveren voorwerp H. Possel, Wou- vvermanstraat 20, twee pluimen van een hoed; A. Straatsma, Voorhelm- straat 8 N een armbandje; J. Pik, Nieuw Heiligland 1, een hond liet Bureau v. politie, een dameshoed; G. Parson, Wagenweg 229, een sigaren koker Turkenburg. Grebberslraat 32, een beursje G. Wagenaar, .lans- straat 29. een pakje met blouse en kant. Uit de Omstreken SCHOTEN. A a 11 r ij d i n g. Door onoplettendheid van een wiel rijder werd Dinsdagmiddag de boek- liöuder der Gem. Gasfabriek, do heer Visser, in do Spaanschevaart- straat, met zijn rijwiel aangereden, waardoor hij zich aan zijne handen verwondde en het rijwiel voor verder gebruik ongeschikt werd. De velg van het voorwiel was geheel dubbel geslagen. BESTRIJDING VAN WERKLOOS HEID. De Ver. ter Bestrijding der geldelij- ko gevolgen van onvrijwillige werk- looshoid, vergadert op Donderdag 28 dezer. Aan de orde komen de jaarversla gen, bestuursverkiezing, voorstel van het bestuur lot het geven eener ver goeding aan den secretaris, enz. De heer C. Brandt vvenscht geen herbe noeming als bestuurslid; hem wordt een woord van dank in het jaarver slag gebracht voor den arbeid, sinds de oprichting der vereenigiug door hem verricht. De financiën zijn bevredigend; or is een saldo van ƒ908.14 in kas. Het ledental, dat thans 160 bedraa/gt, gaat evenwel niet vooruit. liet aantal werkloozen bedroeg 36 (verleden jaar 31). Uitgekeerd werd de som van ƒ589.04, d. L f201.12 méér dan verleden jaar. De penningmeester hield voor de uitkeeringen 17 zittingsavonden. Telegrammen De onderstaande telegrammen zijn ontleend aan het Algemeen handelsblad. DE ITALIAANS! HE KAMER. ROME, 26 Mei. (Reuter). Minister di San Giuliano zeide nog omtrent den toestand in AJb;uiië: „De toe stand blijft somber en do onderhan delingen worden bemoeilijkt, .door dat de leiders dei opstandelingen zich op den achtergrond houden en hot bijna onmogelijk is te onderhan delen met de onwetende en ongedis cipl'tioerde massa. Zijn rede vervolgende, verklaarde de minister, dat. tusschen Oostenrijk en Italië drukke besprekingen heb ben plants gehad, welker resultaten aldus kunnen worden samengevat: lo. Oostenrijk en Italië wonschen beide consolidatie van den Albanec- sciieu staat en van de autoriteit van den vorst. Do jongtse gebeurtenissen kunnen geen wijziging brengen in de reeds geur men besluiten betreffende Ej»i- rus. 2o. Oostenrijk en Italië zullen trach ten oen gewapende interventie in Al banië te voorkomen en zoo spoedig mogelijk de te Durazzo ontscheepte dein chemen ten t er u g ro epen. 80, Zij zullen do uitzending van ecu «detachement internationale troe pen naar- Durazzo goedkeuren, wan neet" die uitzending geschiedt met toe stemming van alle mogendheden. 4o. 7fi zullen de Internationale Commissie van Controle verzoeken krachtigen steun te verleenen aan de Albanceschs regeering. 5o. Oostenrijk en Italië hebben in o vei een stemming met de tusschen lieu gesloten overeenkomst, geen plan om zich te mengen in de binncnland- schc aangelegenheden van Albanië. De minister verklaarde ten slotte: „Wij vertrouwen, dat de samenwer king van allo groote mogendheden de taak van Italië en Oostenrijk in Albanië zal vergemakkelijken. En verder; „Italië, dat zich in de laatste jaren zijn positie beo" v-vr. zekere! in Kot-midden van do Middoi- lanusclu» Zee, zal pogen hetzelfde lo doen in liet Oosten en zijn positie in de Adriatische Zee kiachtig handha ven'". DE KONING EN KONINGIN VAN DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 27 Mei. (Reuter). Hét koninklijk paar is vannacht hier teruggekeerd. BRAND IN EEN KERK. PERM, 27 Mei. (Reuter), Tijdens do avondgodsdienstoefening brak brand uit in de kerk van de geeste lijke school, die een pani rk veroor zaakte, Tal van menchen zijn gedood en min of meer zwaar gewond. GcMEENTEkAAD Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 27 Mei 1914, des namiddags to 1 1/2 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitter: Jhr. rnr. VV'. B. Sand- berg, Burgemeester. Afwezig de hoeren Krolöge, Van Rossuxa en Van Styrum. Er zijn twee vacatures. PUNT 1. Mededeelingeu en ingekomen stuk ken. R. en W. deelen mede, in antwoord op een vraag van den heer Schreu- ders, dat twin de behandeling van de zaak omtrent de overdekte zwem en badinrichting behoort vooraf to gaan de zaak van de uitbreiding van de zweminrichting aan de Hout vaart. Die is aanJnangig bij de Sport- commissie en deze zal eerstdaags met haar rapport gereed komen. PUNT 2. Herstemming over voorstel-Nagt- zaarn— Poppe, om aan punt I A van de algeraeene bepalingen in zake de benoeming der Ambtenaren (nl. die welke door den Raad benoemd wor den maar op wie het ambwxna.renre- glement niet van toepassing is) toe te voegen: ,,23o. do geneeskundige en de plaats vervanger-geneeskundige, belast met het toezicht op den gezondheidstoe stand van do ambtenaren, beambten en werklieden in dienst der gemeen te" en in 11 B (ambtenaren benoemd door B. en W., doch op wie liet amb- teuaarsreglemeut niet van toepassing is) te doen vervallen: ,,7o. do geneeskundige", enz. De heer NAGTZAAM handhaaft het amendement, liet is beter den ge neeskundige' te laten benoemen door den Raad, De heer MODOO meent, dat de zaak niet bij bet aanhangige punt Bhiuis behoort De heer NAGTZAAM oordeelt, .dat dit wel het geval is. De heer LOOSJE3 is het inet den heer Modoo eens. De verordening is vastgesteld en de zaak kan dus door- loopen. Wil men een verandering in deze zaak, dan kan men daartoe eer; voorstel doen. De heer KLEIJNENBERG komt cc tegen op, dot de Raad over deze zaak moot beslissen, zonder kennis van zaken. De heer VAN DE KAMP protesteert dat men hier gaat discussdeeren, in plaats van stemmen. Het geldt hier staking van stemmen. Er mag due niet beraadslaagd worden. De heer NAGTZAAM had dit ook niet gedaan, wanneer B. en W. niet gevraagd hadden, of spr. misschien de beraadslagingen wilde heropend hebben. 0ver het amendement-N'agtzaain staken, bij stemming voor de tweede maal, de stemmen (1414). Voor stemden de hoeren Elffers, Sdhiöudere, De Braai, v. cL Kamp, Andrea e, Schram, Nagtzaam, Rinko ma, Bregonje, Bruch, Welsenaar, Merens. Poppe en Timmer. Het amendement is dus nu ver- vv orpen, PUNT 3. B. en W. bieden tor vaststelling aan een staal tot beschikking op den po~t „Onvoorziene uitgaven", d'enst 1913 tot een bedrag van f 167.66 1/2. Aldus wordt besloten. PUNT 4. B. en W. stellen den Raad voor, de rekening en verantwoording over iÖl3 van de Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier, die noch bij B. on W. noöh bij de commissie van bijstand iu liet beheer der gemeen te-f hui nciën bedenkingen oplevert, en die in ont vangst en uitgaaf een bedrag van f 616.09 1/2 aanwijst, goed te keuren. Aldus wordt besloten. PUNT 5. De v ereeniging „Do Ambachts school" heeft aan den Rood in een adres meegedeeld, dat in verband met de door den Minister van Bin nen landsdae Zaken goedgekeurde plannen en de toegekende subsidie voor een nieuwe Ambachtsschool mot daaraan herbonden Middelbare Tech nische School met ingang van 1 Jan. 1914 de daariu vervatte nieuwe sahi- risregeling voor de leeraren werd goedgekeurd. Daar ivu hot bestuur bericht, dat door den Minister de ontworpen plannen zijn goedgekeurd, en dat colt op de daarin vervatte nieuwe salaris- regeling, die met 1 Januari 1914 van kracht zou worden, de goedkeuring is verkregen, stellen B. cu W. voor, wegens de meerdere uitgaven, het gemeentelijk subsidie voor 1914 met f 1000 te verhoogen en dus te brenr gein op f 8900. Het advies omtrent de stichting van een nieuwe School met. daaraan ver bonden Middelbare TerJtimischo School zal dan Raad spoedig bereiken. De hoer LASSOHU1T vraagt, of men zich hiermee niet bindt nan de, reorganisatie der school en de plan nen voor de Middctb. Technische Sdtuool. De heer T.OOSJK.3 meent, dat do Itaad vrij blijft, anders waren B. en W. niet met zulk een magere toelloh- ting gekomen, als liet zulk een be langrijke zaak gold. liet voorstel van B. en W. wordt aangenomen. B. on W. stellen voor, hen te mach tigen tot aanschaffing van een draai stroom-gelijkstroom omvormer voor het electrisch bedrijf, te betalen uit het indertijd verleende crediet van f 140.000 voor uitbreiding der cen trale. De nieuwe machine zal f 17.000 kosten. I)e lieer SLINGENBERG vraagt, of aandacht is gewijd aan de Electrici- teitsverordening, die in do Provinciale Staten van Noord-Holland aan do orde is. Daarbij kan de Haarlcmsche Centraio in gedrang komen. Zouden B. en W. van Haarlem niet roques- treeron, om de Haarlomscho Centrale, ovenals dit gevraagd is voor de Am- sterdamsche Centrale, te stellen bui ten de toepassing der verordening. De heer MODOO deelt mee, dat B. en W. onderhandelingen voeren over; deze zaak. Do heer SLINGENBERG dringt aan op nadere inlichtingen. Wordt do ver ordening ongewijzigd van kracht, dan hoeft do Provinclo hot récht, de lluar- lemsohe Centrale te naasten. F.n liet is dan do vraag, of er zooveel voor terugbetaald wordt als er voor uiige geven is. l)o lieer MODOO zegt, dat adressen worden voorbereid aan Gedeputeerde Staten en den Minister. De heer SLINGENBERG acht dit niet voldoende. Provinciale Staten zijn het eenige college, die Haarlem helpen kunnen. Het ndresseeren moet spoedig geschieden. Want de verorde ning is misschien over 14 dagen al door Prov. Staten aangenomen. De heer LASSCHUIT vraagt of men dit punt niet zal aanhouden. Do VOORZITTER Dat hoeft niet, liet voorstel van 15. cn W. wordt aangenomen. (Ongeoorrigeord). (De zitting duurt voort). Hedenavond ts bet vorvolg van dit verslag te verkrijiren a»n v a—ofa adressen: H. N MUL, Kruisstraat 2b. Boekhandel FA. VOOGD (A. Wiesen- h: C.JT'fe Houtstraat 94. A. ARONS Jr., Wijn- en Likeuren- handel Spaarnwouderstraat 138. P. STELLEMAN, Tabak- en Sigaren magazijn, Fabriclusstraat 4. v. DIESBERGEN, Sigarenwinkel, Cronjéstraat 5. G. JURRES. Tabak- 011 Sigarenmaga zijn ,,'t Javaantje", Oranjestraat 10. A. VAN DER K' ÖET, Fig;-ei - -.kri Üstadestraat S. G. G. L. liongaards. Sigarenmagazijn Kampersingel 32. N ZA 4 T T- bak- en Ligaren- nwa-'.ijn Suma'ra, Zljlweg no. 68. P. DUIJS, Tabai en «'—rrn K - •- innewc-ïï- 36, Haarlem. J. J. v. KOLK, Burgwal hoek Anilio- nl est raat. AAN ONZE BUREAUX: Zuider Bui- tenspaarne 12 en Gr. Houtstraat 53. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 27 Mei: P. Breeuwer en M. M. ro- denbui-g. J. P. v. Kessel en N. Bur gers. VV'. Versteeg cn A. va.n Heer- den. A. B. P. J. Zegwuart en M. C. do Korte. C. G. Nielen en M. C. Oni- luidi. G. C. Roekcns en C. Boon. J. II la Bastide coi M. E. K. Kuipers. J. 11. \au Hoof en 1'. 11. Meijers. GETROUWD: 27 Moi: J. Weidoma en IL Vugths. A. Junge en C. F. M. Janssen. VV. vuil l)ijik en IL V\ cj»pe!ink. D. Trap cu J. M. Tesrroaat. D. do Zwaan cn C. Boeree. J. J. Steen en E. M. Dreijer. W. J. Klinkenberg en A. Slooteina- ker. S. Silvis cu \V. Schaal. M. J. II. Bernard en M. Alders. P. G. Bos en C. M. van Melson. T. Leising en W. H. Aalderink. W. Sieveniiagen 011 A. M. R. Hijmans. G. W. de Korte en M. W. Toeset. M. Koster en J. Moser. A. J. Hooijen en E. de Jong. T. de Jong en H. AL v. Muanenbcrg. BEVALLEN: 27 Mei- T. l>ikketioom—b. Baten- buig d. OVERLEDEN: 27 Mel: J. M. Hoffman—Schiettnard 77 j.Korte Ilofstr. 26 A. F. v. d. Ileij- de, 54 j., Nieuwe Raamstraat MsrktsisBws V oom ar kt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 27 Mei 1914 Koein en ossen 1 stuks, 220. Nuchtere kolveren 28 stuks, hoogste prijs f 20, laagste 10. Schapen 28 stuks, hoogste prijs f 32, laagste ƒ24. Lammeren 40 stuks, hoogste prijs 16. laagsteJ 12. Amsterilafflsche EGurs. Openingskoersen van 27 Mei 1914, HULLriNDsC.ilE H VNDELSBANK, TAB AKS A AND li li f - E N. Vast. Deli Mij. 493, Medan 182, Rotter dam Deli 200, Senembah 471—5. U U BBER-A ANDEELEN. Flauw. Amsterdam Rubber 116 1/27, Deli Bnlavia 85, Nederlandse he 25. PE TROLEUM-A ANDEELEN. I'rljslioudend. Dordtscho Petroleum 185, Gec. Holl. Petr. 230, Int. Rum. Petr. 112, Kon. Ned. Petr. 621, Perlak Petr. 43, Orion 87 3/4. AMER.HvAANSC.IIE MARKT: ta melijk vast. Spore iu Ateliiscm Tojwka 98, Denver 12 3/4 13, Erie 29—1/4, Kansas 26 1/2, Mis souri 17 11,16, Pref. idem 61, Rock Island 3 7/8 South. Rad 2-4 3/4. U11. Pacific 157 14. Cm. Wab. 1 1'2, Pref. Wabash 4 I 'S—1/2. Industrieel e: Amalgamated 7-4 1/4. Am. Cai'. cn Foundry 4't 1/2, Am. Hide en Leather 20 3/4, Cm. Cigar 48, Cui. Steel 62 7/16 Cm. Marine 3 1/8, Pref. idem 10 7/8. 405e Staatsloterij. Trokking van 27 Mei 1914. No. 3962 f1600. N03. 2823, 499S, 8869, 14694 15403 ioJ« f1000. Nos. 2724, 4363, C5S6, 686-1 13422, ieder f400. Nos. 2374, 9061, 13849, ieder f200. Nos. 146, 2183, 4214, 6911 16350, 16209 18870, ieder f100. Prijzen van f70, 51 91 171 212 298 322 431 468 527 606 988 1017 1263 1300 1429 1545 1601 1793 1811 2071 2079 2172 2197 2339 2375 2432 2447 2634 2785 2890 3132 3195 3203 3395 3457 3638 3648 3763 3794 3897 4145 4211 4352 3453 4409 4544 4518 4555 466G 5070 5175 5234 5265 5363 5477 5492 5690 5732 5793 5995 G225 0371 6332 6111 6663 6662 6667 6699 6733 CS22 6837 6S40 6958 7093 7076 7290 7337 7583 7587 7775 7830 7876 8020 8091 8158 8235 8290 8351 8411 8432 8477 8519 8707 871ü 8718 8737 8791 8890 91S9 9234 9438 9455 9175 9538 9577 9678 9735 9911 9960 9990 10011 10040 10057 10317 10327 10378 10379 10520 10896 11063 11146 11290 11300 11322 ll.\53 11694 11849 11841 11913 12064 12134 12213 12243 12249 12261 12288 12479 12555 12721 12755 12753 12825 12878 12965 13009 13102 13130 13131 13210 13503 13695 13750 13758 13852 13942 14065 14104 14109 14122 14271 14276 1429! 14336 14367 14483 14506 14585 14844 15045 15115 15210 15405 15482 15543 15571 15629 15745 15798 15814 15S29 15910 15978 16I0S 16216 1G260 16347 16430 16505 1GG63 16097 16815 16914 169S6 1C989 17012 17056 17187 17260 17277 17345 17392 17431 17470 17483 17533 17633 17661 17762 17764 17945 17958 18001 18142 18183 18194 18283 Ï8384 18435 j 18522 18537 18571 18656 18672 19379 10458 19725 19866 19881 19907 19910 2C023 20281 20391 20464 20516 20533 20614 20803 20916 NIETEN. 25 46 65 80 81 103 125 142 144 167 215 230 245 263 312 332 379 459 481 597 665 679 6S7 729 761 781 839 849 903 955 978 985 1031 1054 1062 1063 1110 1115 1139 1154 1165 1231 1233 1235 1311 1341 1401 1550 1575 1610 1732 1747 1765 1827 1828 1834 1869 1012 1926 1945 19(6 1996 2026 2041 2050 2096 2152 2160 2221 2222 2243 2274 2287 2363 2370 2372 2382 2387 2400 2461 2506 2548 2576 2611 2G52 273? 2745 2787 2813 2854 2880 2892 2996 3007 ';030 3049 3050 3051 3065 3187 3202 3213 3233 3250 3359 3326 3307 3319 3373 3391 3415 3432 3449 3153 3486 3494 3-196 3515 351S 3519 3521 3556 3604 3G39 3678 3736 3742 3787 3790 3S03 3S09 3895 3916 8928 3994 4039- 4076 4088 4115 4161 4169 4185 4248 4257 4272 4300 4340 4307 4438 4484 4491 4510 4563 4586 4587 4599 4636 4639 4G51 4655 4667 4695 47'J9 4739 4745 4785 4803 4S82 4883 4924 4973 4985 4992 5030 5110 5133 5167 5179 6335 5339 536-5 5384 5396 5429 5461 6463 5499 5503 5540 5588 5603 5622 6642 5654 5691 5695 5700 5723 6/33 5754 5769 oti21 5o28 6*14 6887 5929 6939 59S3 5988 G025 6040 6116 6133 6180 6232 6243 6255 6292 6301 C302 6364 6365 6372 6401 6468 6485 6488 6492 6502 6628 6636 6679 6689 6701 6771 0777 6814 6816 6903 6928 6941 7042 7045 7U9J 7156 7263 7257 7264 7281 7309 7315 7340 7392 7486 7501 7505 7516 7543 7564 7593 7669 7706 7713 7739 7760 7794 7832'7926 7966 7992 8011 8034 8035 8036 8033 8081 8239 8267 8295 8316 8333 8338 8347 «370 8371 8372 8373 8389 8454 8487 8488 8190 8500 8508 8524 8526 8555 8588 8591 8610 8683 8745 6902 8955 8969 9009 9048 9051 9059 9096 9120 9150 9191 9252 926S 9336 9390 9458 9495 9543 9591 9598 961? 366! 9674 9788 9728 9736 9757 9776 9777 9861 9868 9870 9878 9S96 9903 9953 9970 9971 9972 10087 HJ163 10170 10173 10243 10*277 10326 10345 10347 10363 1037' 10131 10137 10-155 10526 10529 10572 .0585 10593 10631 10707 10720 10882 10301 10914 10928 10911 11113 11134 11135 11176 11236 1126* l).»fl 113S5 11392 lla07 11427 114P2 11136 11466 11492 11574 11584 11598 11646 11.689 11713 11744 11766 11803 11834 11999 12010 12028 12075 12093 12094 12282 12325 12349 12359 12370 12411 12440 12465 125U5 12544 12516 12554 12639 12724 12767 12641 12907 12948 12996 13053 13115 13184 l3lS5 13187 13266 13295 13365 13176 13169 13515 13519 13520 13533 13.6R6 13620 13637 13676 13741 1-3763 13763 13779 137.38 13*20 J.SK55 13909 13945 13959 11013 14Ö15 14058 1403 141.91 14114 1411S 14129 14134 141-43 14206 14209 14226 14258 14263 14273 14282 1430! 14325 14" 16 14351 11366 14580 1449 145(0 14591 14613 14628 14646 14655 'M691 14711 14818 14536 14847 14865 14906 14955 14975 '14998 15001 15056 15659 15196 15204 1532) 15415 15507 15509 15519 15525 15527 l.)571 15296 15305 15325 15332 15454 15401 15131 15445 15507 15509 15519 15525 15527 15570 15668 15706 15726 15764 15797 15777 15816 15S34 15S46 15879 15890 15929 15970 159» 16013 16127 16145 162.35 16318 16323 164(6 16500 16525 16533 16537 16540 16575 16M« 16606 16692 167SS 16811 16818 16819 1C9Ü 16934 16915 1G9GG 17022 17026 17056 17105 17107 17130 17171 17249 17256 17286 17293 17336 17337 1731 17387 17394 17451 17487 17509 17537 1761» 17691 1773b 17737 17753 17754 17750 1778 17784 17790 17880 17901 17972 17973 18(1»! 17058 18071 180n8 18095 .18112 18175 181.93 18291 18326 18333 18368 13369 18374 18373 18485 18521 18551 18578 18586 18627 18021 18685 18742 1 8750 1«753 18858 18975 190» 19109 19125 19137 19155 19191 19201 1921' 192-14 19250 19297 19401 19405 19335 191Ö 19-473 19494 19505 19508 19548 19643 196S7 1970S 19761 198S0 19885 19891 19921 1991» 19927 19939 19962 19978 19981 19993 200» 20009 20017 20045 20071 20089 20100 201» 20132 20148 20156 20151 20195 20209 20» 20267 20273 20309 20322 20361 20367 2911» 20433 20467 20482 20494 20497 20506 20521 20529 20575 20580 20605 20606 20630 206Ü 20685 20709 20718 20729 20759 207(8 20781 20817 20351 20866 20876 '20943 20984 5e Klasse 6e Lyst: 11868 met f70 nu 11838 met f70; 15952 in.z. 14952.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 2