SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem*® Dagblad. EK ZOON slum Neemt proef met onze artikelen en u blijftzepbruiken. Wij leveren alleen HET BESTE Melkinrichting 99 Voetbal Orloket Chemische Controle N ATIÓNALE 33ÏINTERNATIO NALE LANDBOUWTENTOONSTELLING H AGE HURtEM, lelilm 831. BLOEMENDMl, TiMm 1004. 188010081, Tiltfien 48 H. V. V. Vitesse WilSem U Neöerlandsctie Voetbalbond. DE UITSLAGEN. Finale Ned. Voetbalbeker. Amsterdam: D. F. C.—Haarlem 1-2. Kampioenschap van Nederland. Den Haag: H. V. V.—Vitesse., 2—1. Promotie Res. Ie klasse: U. V. V. II—HERCULES II, 7—2. Internationale wedstrijden: Ajax (A'd.)Middlesex \k anderers, 2-5. U. V. V.Essener Turnbond 2—2. Sparta—Hannover F. C., 0—8. DE EINDSTAND VA2* HET NED. KAMPIOENSCHAP. Deze is: d -J J e S 6 I I l O 5 I- 4 3 0 110-0 6 1.30 4 3 0 1 0-46 1.50 4 0 0 4 2—17 0 0.— IL V. V. KAMPIOEN! Door een mager overwinniukje op Vitesse beeft H. V. V. ten slotte dan bot Nederlandsch kampioensd.iap nog gewonnen. 0 k 7000 toeschouwers woonden den ■pannenden eindkamp op H. V. V. s terrein bij. H. V. V. was volledig; Vi tesse had Seewalt als invaller voor Witteveen. Er werd dadelijk van weerszijden pootig gespeeld; Meeruni Terwogt moest eenige waarschuwingen uitdee- len. Vitesse's solide verdediging hield den II. V. V.-aanval in bedwang; Gö- bel kreeg weinig werk. Door een fout van La Cliapelle kon Viteiso tien minuten voor rust door dr. Hesselink de leiding nemen t01). In de tweede helft speelde Vitesse met 4 halls, waardoor 'blaar voorhoe de op het breed e terrein niiets kon uitrichten. Het Vitesse-doel werd be legerd; Göbel deed wonderen en Btopte splint op schot. Ook Hdltus speelde schitterend. Eenige malen haalde Göhetl den bal van de voeten der II. V. V.'ers weg. Kuntzo maakte ten alol/Lo met een hard schot gelijk (11), maar daarbij Bdlieen het to blijven. De tijd verstreek, en Vitesse bleef zieli staande houden. Eerst twee minuten vóór liet einde, toen Van den Rerch v. Heemsbede van do wing op doel schoot en Göhel den hal niet kon wegkrijgen, bezorgde De fierdere aaai H. V. V. do overwinning. Het, publiek liep het veld in; een ovatie werd den Hagenaars gebracht. Toen de orde hersteld was werd hervat; Vitesses "heftige laatste aan vallen werden afgeslagen. II. V. V- won met 2—1 het Nederlandsch kam pioenschap. DE BEKERFINALE. D.F.C. Haarlem 3—2. Op liet prachtige terrein van het Stadion werd, onder begunstiging van mooi voetbalweer en ten aan schouwen van een talrijk publiek Zon dagmiddag de hekerfinale gespeeld Onze stadgenootcn mochten niet't ge noegen smaken het zilveren dingetje mede te brengen. Na een zeer span- nenden strijd wonnen de Dordtena- ren met 1 punt verschil. Tegen half 3 verschijnen de volgen, de elftallen tegenover elkaar: D. F C.: v. Heniert. De Waal. Verhoef:. Triebei, Lotsy, Bijvoet, Sunderoian, Swart. Bouman, do Wije, J Bouvy. Haarlem- Oostenbroek. Haak. Schravendijk, lloutkooper. Bakker. Bouwmeester, Healy. Maas, Wilhelm. Serné, Van Eek. D. 1". C.. nust dus haar -r-inineiiten ichU-rspeler Bouman, terwijl Haarlem volledig }s De Dordienaren winnen den to.su en Haarlem trapt tegen zon en wind in af, om na een onbeduidenden aanval aanvankelijk op eigen helft terugge drongen te worden. Lotsy is overal en telkens zet hij zijn voorhoede aan het werk. llier toont Sunderman zich een schitterend speler. Steeds is zijn spel berekend, zijn voorzetten zijn zuiver, terwijl het ook niet geraden is hem maar eenigszins kans tot schie ten te laten. Van hem dreigt dan ook voortdurend gevaar, temeer daar Wilhelm ditmaal slecht op dreef is. Langzamerhand gaat do Haarlem- aanval ook eens een cent in hei zakje gooien en doet alle moeite om een bal in liet net te werken. Dordtsche Ba rend voelt schijnbaar nie ts voor deze plannen, want iederen keer grijpt li ij het leder om het bij v. Eek in de buurt te doen belanden. De Haarlem-backs hebben zichtbaar veel moeite om deze ballpn te behandelen, maar de Dordtsche voorhoede weet er niet van te profiteeren, temeer doordat Healy in prachtvorm ie, terwijl ook Maas ert Bouwmeester uitstekend werk verrichten. Over net geheel is Haarlem in de meerderheid. Houlkooper werkt zich door alles heen, maar alleen tegen over van Hemert staande, is bij te ondoordacht met schieten en de bal rolt naast. Even later komt na schit terend spel van Houlkooper Bakker in «en zeldzaam mooie positie om gelijk te maken. Hij durft als gewoonlijk zelf niet schieten en wil nog eens aan Schravendijk geven, plaatst in do haast te hard en een tweede pracht kans is verkeken. Hoewel Haarlem de meerdere is, komt, toch onverwacht 'n punt voor D. F. C. Hls Van Hemert weer eens ontzettend hard wegwerkt, trapt Wilhelm in den grond, Sunder man komt toerennen en weet op listi ge wijze uit moeilijken stand den bal langs v. Eek te werken. Een keurig doelpunt. Weer valt Haarlem aan. Schraven dijk is- In deze periode zeer slap, waardoor veel van liet samenspel mis lukt, Haak en Oosteubroek werken hard, maar kunnen geen succes oog-' sten. Nu algemeen opbrengen lost Schravendijk op niet meer dan 3 nie ter een hard schol, dat v. Hemert nog weet te stoppen misschien, ja waar schijnlijk met meer geluk dan wijs heid, maar ondertusschen was het Dordtsche net ongeschonden. Weldra breekt dan de rust aan. De tweede helft kenmerkt zich door een heftig aanvallen der roodbroe- ken, pardon, der witten, want Haar lem «peelt met het oog op de warm te in 't wit. Iedere «peler deed thans goed zijn best. lloutkooper en Bakker speelden weer verrukkelijk samen, hoewel de eerste soms weer in z'n oude fout verviel, te meenen dat Bak ker zijn eenige medespeler was. Aan val op aanval wordt ondernomen, maar de roodwitte verdediging staat pal. Verhoeff vervangt Bouman op waardige wijze. Bijvoet «lingert zich legen alles aan en Lotsy zwoegt als een voetbaLuiachine. Haak onder neemt een prachtren en scoort, maar hij scheen den bal tegen z'n hand ge kregen te hebben. Even later komt Oostenbroek na samenspel met Haak, naar binnen loopen en schiet in schui nen stand hard langs v. Hemert. De bal was evenwel een halve decime ter te hoog gericht en stuitte van de lat in het veld om door Verhoeff weg gewerkt te worden. Maar eindelijk komt dan het zoozeer verdiende punt. Uit heerlijk samenspel van den rech tervleugel plaatst Bakker voor doel en met een ontzaglijken kogel jaagt lloutkooper den gelijkmaker in het net. Steeds blijft llaarlem aanvallen, maar zonder resultaat Integendeel weet D. F. C. op onverwachte wijze de leiding te hernemen. Na een snel len uitval schiet Swart hard in. Van Eek stopt vallende, maar kan niet wegwerken en Bouvy loopt no. 2 In het net. llaarlem is niet ontmoedigd, maar inderdaad weinig gelukkig. Verscheidene hoekschoppen op het Dordtsche doel leveren niets op en dan gaat Swari er opeens van door. Van Eek verwacht een voorzet maar Swart schiet hard in den benedenhoek en van 'e keepers handen springt de bal in het net. Haarlem verslapt even, maar Hea ly brengt weldra weer leven in den aanval. lloutkooper wordt een pracht kans ontnomen als hij zijn activiteit door op den mistrappondon Lotsy in te loopen waardoor hij open veld krijgt, met buitenspel gestraft ziet. Maar dan weet Schravendijk via van Hemerts handen toch no. 2 te ma ken. Nog enkele minuten zijn te spe len. De vele IJaarlem-eupporters doen luide aanmoedigingekreten over het veld galmen, lloutkooper breekt door, wil schieten, wordt gehaakt straf schop. Geloei, gegildoodelijke stille. Wie zal hem nemen. Haak schijnt meer vertrouwen in Houtkoo- per dan in zichzelf te hebben, althans- de laatste plaatst zich achter den bal. Barend van Hemert hobbelt als een nijlpaard in z'n doel heen en weer, een tam schot volgt en twee groote vuisten stompen den bal met dubbele vaart terug. Het is gebeurd D. F. G. heeft don beker, maar onfortuinlijk is ze met geweest Bij de Dordienaren blonken v. He mert, Sunderman en Lotsy uil. Bij Haarlem speelde na rust de gc- heele voorhoede zeer goed. Voor de rust was het schieien slecht. Healy was de beste 3peler van hu veld. Crlekat. le k 1 a s s A. C. C.LOOD EN WIT. Rood en Wit is geheel volledig; v. Manen is wi er in de gelederen. A. C. C. is versterkt mot Eigeman. dia- echter na een. tijdlang gespeeld ie hebben, otn onbekende redenen weer vertrok. Veld en pitch waren vrij goed in orde. Onder de mat lagen enkedo kuilen, afkomstig van den bekerwed strijd die den vorigen vlag gehouden w as, doch ov er liet algemeen was hel goed bespeelbaar. Hincker en Hit bleven af en toe wat Juag, maar zcoals op de A. C. C.- pitch van Ond-ltocsenburgh verleden jaar, was het niet. Voor cricket waren de afmetingen veel te klein. De lengte was goed, maai- de breedte mocht wel eens zoo groot Zijn. Voor slovvbowleii was hot dun ook absoluut geen werk, daar ieder harde slag vrijwel een zes was. Hamburger en Rincker sloegen ieder een keer den bol heit Stadion, uit over do kap van de tribunes. Weinig pu blick was aanwezig cm 's middags hadden de toeschouwers veel meer oog voor Jan Olieslagers in de lucht dan voor het cricketspel op den grond. Óver het verloop van den wed strijd nog liet volgende: 11. em W. bat eerst, en opent niet Kool en v. Manen op het bowlen van Rincker en llit. Het heg:n is al erg ongelukkig. Kool wordt op 4 door Schroder voor een luttele 2 runs achter het wicket gevangen. Een run later is v. Gogli cl. bowled Rincker voor 0. E. Koldert komt nu samen met v. Manen en deze weten het van 2 voor 4 to brengen op 3 voor 106. Bedden speelden uitstekend. E. Heldert soour- do verscheidene vieren en een zes en ook v. Manen liet ziich niet onbetuigd. Op 100 doet Schroder een goede vang achter het wicket en E. Holdert kan relireeren voor een verdienevtelijfco 51. Op 113 volgt v. Manen zijn partner na een goede 55. De rest voegt niet v eel aan de score bij. Slechte Postihu- nia houdt een tijdlang ytand en scoort een 14 runs. Het 11. en W. to taal sluit op 141 waaronder slechte 8 ex tin 's. Rincker had de beste bowlingcijfers met 5 voor 36. O. S. Hit 5 voor 57. A. G. C. opent met Kortenhorst en Hamburger. Reeds bij Posthuma's vierden bal is de eerste gebowled (1 voor 0). Lobry de Bruyn en Hamburger houden met veel geluk een tijd lang stand. Kool wordt aangezet en heeft succes. Ham burger slaat hem eerst voor zes uit hot Stadion, doch moe' dan voor een off. bivak zwxlden. Hij had een ver dienstelijke 32 achter zijn naam. Lob. de Bruyn wordt na drie ma len gemist te zijn door v. Eeghen ge snapt (3 voor 51). O. S. Hit slaat een vroolijie 15 bij een, waaronder een zes, en is «tan e. Posthuma b. Reij- don (4 voor 60), Schréder laat zich door Olieslagers afleiden en is cl. bowled Posthuma voor 6. \5 vóór 83). Een aardige stand komt nu t-us- sehen Rincker en den jongen Murphy. Beiden staan heel verdienstelijk te batten en de score rijst regelmatig. Eindelijk op 131 heeft E. lloldert sue ces: Mur phy wordt dan voor een go de 23 door Kool gevangen. Rincker speelt met Meijer kalm door en met een forschen 4 bezorgt hij zijn club de overwinning. Stroeve slaat er nog even 13 runs bij elkaar, waaronder één zes en het A. C. C. totaal wordt 175. Hincker blijft met een gelukkige 58 in o. Posthuma had ue beste bowlingcijfers met 4 voor 44. A. C. C. won dus met 31 i-une op de le innings. Scores: Rood en Wit le innings. Diemer Kool, c. Schroder, O. S. llit 2 Manen, bowled, O. S. Hit 55 Gogh, bowled, RinokCr 0 E. Iloldeirt, c. Schroder, O. S. Hit 51 Swena, bowled, Rincker 0 v. Eeghen, bowled, I-lit 4 v. Spongier, bowled, Rincker 3 Posthuma, bowled, Rincker 14 Mesman, not, out 3 de Jong, bowled, Rincker 0 Reijdoir, bowled. Hit 1 Extra's 8 Bowlinganalyse: Rincker Hit E igeman u voor zz Lobry de Bruyn 0 voor 18 Totaal 141 5 voor 36 5 voor 57 0 voor i A. C. C. le Innings: Koi-tenliorst, howled, Posthuma, Hamburger, bowled, Kool 82 Lobry de Bruyn, c. v. Eeghen, Reijdon Hincker, not, out Hit, c. C. J. Port hu ma, Reijdon, 15 Schroder; bowled, Posthuma, Murphy, c. Kool, E. Koldert Meijer*, bowled, Posthuma 3 Stroeve, bowled, Koldert, 13 A. de Bruyn, bowled, Posthuma, Extra's Totaal 2 voor 39 1 voor 26 2 voor 43 175 Bow liryga nal y se Posthuma Reijdon Kool E. Koldert TWEEDE KLASSE. ROOD EN WIT II—HAARLEM II Rood en wit bat het eerst. II. Julian en I.. ten Brugge Cat© openen op het bowlen van Brede rode en B rakel, waarmede de batsmen niet veel last schenen te hebben, want eerst op 149 kwam pas de scheiding, toen ten Brugge Gate zeer dubieus voor een mooie 60 1. b. v\uitging. 11. Julian scheen de 100 te zullen ha len, doch hij sneuvelde voor een stijl volle, doch niet geheel knnslcoze 98 door een mooie vang van Luit ink. Na deze twee batsmen kwam v. Wessem aan de beurt. Hij bleef met P. v. Bu ren rasp. 59 en 20 not out. Voor 6 wickets werd gesloten voor een totaal van 258 runs. Brederode niet 3 voor 99 en ürakel met 3 voor 09 hadden de minst slechte bowlingcijfers. Haarlem brengt het niet verder dan 115, waarvan Kreunen 14, Maas 18, Serné 16, Thomas 16, Bruyn steen 12. Julian 7 voor 59, T. T-hiel 1 voor 14 ten Brugge Cute 1 voor 7. Haarlem moet nu nog eens ingaan, maar als om 6 uur 2 wickets neer zijn voor 67 runs, wordt gesloten, Bij- leveld 35, Maas 28 not out, Julian 1 voor 19, T. Tliiel 1 voor 18. DE ZEVENDE OLYMPIADE. Een voorloopig comité ijvert om te verkrijgen dat de Vilde Olympiade in 1920 te Antwerpen zal worden gehou den. Dit comité heeft pas een zeer ver zorgde projraganda-brochure laten verschijnen, van meer dan 100 pag. druk, versierd niet 250 clichés. De Koning, de Koningin en de Her tog van Brabant hebben hun hooge bescherming verleend. Benevens een artikel „Zal de Vilde Olympiade in 1920 te Antwerpen wor den gehouden", bevat bedoelde bro chure een beschrijving van „Grooter Antwerpen" en van het stadion van Beerschot. In een der laatste zittingen van den Belgischen Senaat heeft de heer de Carpenticr de aandacht van de re geering gevestigd op het beiang der Olympische spelen. Hij herinnerde aan de woorden van minister De Brocqucville, die verklaard heeft, dat de Olympiade meer aandacht ver diende dan de wereldtentoonstelling. „Dat de Olympische spelen in België zullen gehouden worden, kan ik niel verzekeren, verklaarde de eerste mi nister; doch wij verhopen het en daartoe wordt door ons het noodiga gedaan." De heer Carpenticr was van meening, dat er geen tijd mocht ver loren gaan, en dat van hoogerhand de noodige maatregelen moesten ge troffen worden. Minister Poullet verzekerde, dat dö regeering gunstig gestemd bleef ten aanzien van de Olympische spelen en dat reeds op de begrooting van 1912 daartoe credieten waren uitgetrok ken. Het is nu als zeker aan te nemen, dat de Belgische afvaardiging voor het congres dat op 20 Juni a s te Pa rijs zal worden gehouden, met het oog op de toekomstige Olympiaden, zal vergezeld zijn door een der Belgische ministers en door een wethouder van Antwerpen. Koloniën PEST TE BATAVIA. Ter aanvulling van het ter zake ontvangen telegram, nemen wij dit 6 Mei gedagteekend© bericht uit de De- li blad en over: Te Batavia heeft zjch een pestgeval voorgedaan bij een Chineesche vrouw, Zondag 26 April te Priak per stoom schip Tjimahi gearriveerd. Het MMp, dat afkomstig was van Hongkong, was te Muntok In onderzoek geweest en dus tot vrij verkeer met Priok toe gelaten. Woensdag 29 April werd dok ter Bakker bij de vtouw geroepen, die lijdende heette aan longontsteking, liet geval kwam hem verdacht voor. Bij onderzoek is gebleken dat bet longpcst was, die thans ook klinisch is vastgesteld. Onmiddellijk zijn voor zorgsmaatregelen genomen door in quarantaine-stelling der huisgenootem bij wie nog geen riekteversdbijnsclcn ijn waargenomen. De Tjimahi ligt te Soerabaja in quarantaine. Rechtszaken EEN BOUWVERORDENING ONGELDIG. De ambtenaar bij het kantongerecht te Hilversum vroeg tegem een beklaag de, die de Hilversumsche bouwveror dening overtreden 'had, ontslag van •echtsvervolging, omdat do verorde ning geen rechtskracht heeft, aange zien de afkondiging niet heeft plaats gehad zooals noodig is. Om gelijke reden heeft de Moogê Raad dezer dagen do bouwverorde ning van Barsingerlio'rn ongeldig ver klaard. Kerk en School CIIR. GEREF. KERK. Beroepen te Amersfoort—Baarn. L. H. van der Meiden, te Enschedé. 9 9 Wü mochten onderstaand getuigschrift ontvangen, uitgereikt en anderteekend door Z. K. H. den Prins der Nederlanden. ALHIËR. ONIISKLYK E N EDE R LA N DSOH ElAfSDBOli VY V E FE E NJ Cl N.G 29AÜGUSTUS 1913 15SEPIEMBER f' I r'/^'t C -i^c. TOEGEKEN D AAN VOOR ,C.y IMZEnDINGIHDEATOEEUNait-'.^w^^' Bacteriologische Controle; ARTS BLOEMENDAAL

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 10