RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Land- en Tuinbouw. KUNSTMEST IN DEN TUIN. Er wordt ten onzent reeds door vele tuinbezitters van kunstmest ge bruik gemaakt, maar daar zijn er cok nog velen, die er afkcerig van zijn. die er weinig vertrouwen in stellen, Het moet hun aangetoond worden, dat de toevoeging van niei te karige hoeveelheden kunstmest den oogst belangrijk kan vermeerde ren, doch dan moet die toevoeging Tiict willekeurig geschieden, doch vol ledig zijn. In een Duitsch tijdschrift over be mesting wordt melding gemaakt van de volgende' proef, welke ook voor den Netlerlandschen tuinman een vingerwijzing kan zijn. Door den proefnemer werd het veld aldus ingedeeld, dat van de perceelen 1 en II een deel alleen stalmest ont ving, een ander, even groot deel vol ledig kunstmest bij den stalmest; een 3e perceel bleef onbemest. Daar wei den aardappelen verbouwd, savoye- en witte kool, knolrapen en wortelen De bedoeling was dus to onderzoe ken, wat de kunstmest nevens den stalmest uitwerkte. Die uitwerking blijkt uit de volgende cijfers, welke den oogst weergeven per Are (100 vierk. Meters). Van de aardappelen in 3 soorten, op 3 veldjes- Onbemest (III) 181 K.G. I (St.) 222 K G I (Sf en K.) 539 K O II (St.) 200 K.G.II (St. en K) 20? KG De stalmest gaf dus op I een ver meerdering \an 41 K.G., de Kunst mest bovendien nog 37 K.G. Op II gaf stalmest alleen 28 K.G., de Kunstmest daarbij gegeven, nog 88 K.G. Hier deed dus de kunstmest- toevoeging ruim driemaal zooveel als de stalmest vermocht uit te wer ken. Op I en II werden ook savoye en witie kool geteeld, met het volgende resultaat: I gaf met enkel stalmest (verrot) 285 K.G. plus Kunstmest 622 K G. dus tweemaal zooveel en nog 52 K.G. II gaf respectievelijk 388 K.G. en 058 K.G. Per Are gaf II dus op beide deelen belangrijk meer dan I, en do kunstmost gaf hier een oogstvenneci- dering van 270 K.G. Nog werden knolrapen en wortelen geteeld, na een bemesting iu den herfst met witte mosterd. 1 bracht op 180 K.G. en 337, II veel meer, namelijk 48? K.G. en 807 K.G. De kunstmest verhoogde derhalve de opbrengst op I met 107 K G op II met 320 K G. De proefnemer was tevree en con cludeerde aldus: Kunstmest is bijzonder aan te be velen voor nieuwen aanleg van tuin grond, waar de ondergewerkte stal mest wegens zijn langzame werking de groenlen niet onmiddellijk helpt; voorts daar, waar stalmest moeilijk of slechts tegen fioogen prijs te beko men is. In zulke gevallen wordt de rentabiliteit der tuinderij aanzienlijk verhoogd. Al3 meststoffen voor den tuin zijn meer bepaald aangewezen: patent- kali, 8—10 kilo per Are. superphos- phaat 8—10 K G. en Chilisalpeter minstens 3 K.G. per Are. Deze kun nen te allen tijde worden aangewend; de Chili wordt niet uitgestrooid vóór het in orde maken der bedden, met andere meststoffen geschiedt dit wel en is het zelf6 wenscbelijk. C B. TEGEN DE SUFFRAGETTES IN ENGELAND. De Evening Standard heeft het oor deel \an een aantal min of meer be kende marine eri vrouwen gevraagd over het denkbeeld, door de Times opgeroepen, om de kiesrechtvrouwen in de gevangenis, zoo zij dal verkie zen, te laten doodhongeren. Volgens de Evening Standard is de regeenng inderdaad van plan een daartoe strekkend wetsontwerp in In dienen. De N. R. Ct, vertaalt: Sir E. Almroth Wright, de groote antifeminist, meent, dat iedereen het op dit punt eens is; er voor is, be- duelt hij waarschijnlijk. Juf f r. Lillah McCarthy schrijft: Vrouwen laten doodhongerenI Ik heb van mijn leven nog niet zoo iets afschuwelijks gehoord. Sir Philip Burne-Jones, zoon van den beroemde en zelf schilder: De kiesrechtvrouwen zijn nu, vind ik, zulke vijanden van de maatschappij, dat als zij zich willen laten doodhon geren, men ze hun gang moet laten gaan I kzou hun eten in overvloed voorzetten, en dan vader, moeder, zusters en andere verwanten bij hen in de cel toelaten. Blijven de vrou wen voedsel weigeren, dan, geloof ik, beginnen de meeste rnenschen na te denken, dat de wet haar loop moet hebben Een Anglikaansch geestelijke ver klaart zich tegenstander van kunst matige voeding Hij is er voor de vrouwen, die niet willen eten, te la ten sterven. Een collega van hem zegt al maanden geleden dat middel ie hebben aanbevolen De kat-en- muiswet is een volkomen mislukking gebleken. Lady Muir-Mackenzie is van oor deel dat de regeering maar één mid del heeft: de vrouwen het kiesrecht te geven. Het liberale parlementslid llamar Greenwood zegt, dat lang voor de wet is tot stand gekomen,d ie moet mogelijk maken dat men in de gevan genis dc vrouwen zich laten doodhon geren, het publiek, zelf voor dc wet zal zorgen en beletten, dat de kies rechtvrouwen nog de orde verstoren. Dat is trouwens nu reeds buiten Lon den bijna overal het geval, zegt Greenwood. Dickenson, eveneen® liberaal Par lementslid, vindt het daarentegen een onmogelijk voorste] Geen regee ring kan toelaten, zegt hij, dat een vrouw zich doodhorgert. Het zou bo- vondicn niets uitwerken. De vrouwen toonen zich genoeg vastberaden oin tot dat uiterste te gaan. Juffr Jane Harrison van het Newn- ham College te Cambridge schrijft: stellig niet. Tot zoover het plebisciet. In de En- gelsche bladen staan, tot staving van Greenwood's woorden, een aantal be richten van kiesrechtvrouwen, een bijeenkomst houdende of er een verstorende, door het publiek worden mishandeld en door politie of. in Ul ster. door vrijwilligers beschermd moeten worden. Een troep studenten van Trinity College te Dublin zijn bij het bureau van de kiesrechtvrouwen ingebroken en hebben er tafels en stoelen uit het raam geworpen. Maar studenten, die voor de kiesrechtvrouwen zijn, zijn toen liet stadhuis binnengedrongen en hebben er de vlag gestreken en door de vlag van de kiesrechtvrouwen vervangen. Op straat is er tusschen voor- en tegenstanders gevochten. Een kiesrechtvrouw, te Londen voor den rechter gebracht, riep uit,,Wij hebben geen koning, maar, God dankt wij hebben mevr. Pankihursl." DE WAARZEGSTER. ..Het Huisgezin" bericht: Een bestu irslid vtn een feestcom missie, onder den rook onzer stad, ontving dezer dagen de volgende aan bieding van «n waarzegster. Wa laten het episteltje hier volgen: Meneer van de Vestkemizie gelezen es de Uwes in vestivitljta wil Gceve kom ik Uwer fraage ov det Uwes zou gout veinde as de ik on Uwes terrein mag kommen met men tend ik ben worre zegser en Lees ok uit de bande en koarte ik he alteit eul te da on en uwes zult er ginne spijit van iiebbe es ik kom het jonge vollik wil gerre, komme en uwe® ke rn ezzie van den vesziviteïte zul ik veu'r niks de haute Leescn en de toe komst ok veurspellon ik ben deur en deur verzoenleik en maog men oiges geruzt rekommandecren en meijn teint is ok vcszoenlijk en nedjes as uwes goed feint wil ik wel twee gucl- de geve as stampplaals infermeér mor gerrks In hoop en in afwaagting. Uw dienaareeze. (Volgde handtekening). Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, dij „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE RESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VEFLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Johanna Francken). Ik besla uit 3 lettergrepen en ben een straat in Haarlem. Mijn lsto deel is vooral 's zomers zeer verfrisechend. Mijn 2c'e deel vindit men in allo plaatsen. Mijn 3de deel is in stad en dorp. 2. (Ingezonden door Corrie Mooij). Mijn geheel is een spreekwoord van 23 letters. 2, 7, 10 is een boom. Een 1, 3, 16, 11 dragen velen in don winter. 13, 9 .17 is een dier. Een li, 12, 18, 4 is een bloedver want. Een 8, 19 23 is een dier. 6 15 is een persoonlijk voornaam woord. Een 5, 7. 20, 21 hebben de soldaten Jtoodig. 3. (Ingezonden door Ferdinand Waage). Vul de puntjes in met medeklin kers, zoodat ge een bekend spreek woord krijgt: ee aoaei 4. (Ingezonden door Margarelha v. Baardwijk). Ik ben een plaats op Poeloe Weh, verander mijn 1ste en 3e letter en ik Ven een plaats op Sumatra. 5.( Ingezonden door M. on P. van A instel). Met E ben ik den naam van ceno plaats, met A den naam van een man. Wie ben ik? 6. (Ingezonden door Dora Iieeso- mans). aa bier eit dd Zoek hieruit een bekend spreek woord. 7. (Ingezonden door Jan van Hemert). Mijn eerste is heel flink en sterk. Men kan er wel op staan. Men ziet mij veelal in de kerk. En op de wardelpaan. Mijn 2do is een lichaamsdeel. Dat ons doet zitten blijven, 'Toch noemt men het niet al te veel. Wie durft het neer to schrijven? Mijn derde is een meisjesnaam, Men noemt mij ook wel Han, Voegt men dit alles eens te zaam. Wolk woordje krijgt men dan? Ik zie er meestal smerig uit, Ga toch op reis veel mèe. Por spoor of boot, per tram of schuit, Te voet, te land, te zee.... 8. (Ingezonden door Lammert M. Kracht). Mijn geheel bestaat uit 6 letters en is een eiland van Griekenland. 4, 2, 6, 3 is een verkorte jongens naam. 5, 3, 4, 5, C, 2. 3 is ecu bewoner van Amerika. 1, 5, 3 is een lichaamsdeel. 9. (Ingezonden door Jaantje). Ik ben een rivier in Bohomen, ver andert men mijn laatste letter dan word ik een irsectemeter, plaatst men er <vn lettor voor en ik belioor bij een spel. 10. (Ingezonden door Vergeet-inij- nietje). Zet achter elkaar: Een toestemmend antwoord, een vervoermiddel, en een medeklinker en ge krijgt eone stad. in het Russische Rijk. 11. (Ingezonden door H. Rustige). Mijn geheel is een vogel. Mijn late is een viervoetig dier. Mijn tweede is ook een vogel. 12. (Ingezonden door Krekel.) Met s geef ik veel kinderen last, Met g maakt men wel dingen vast, Met k ben ik er, als je je wascht, Niet d te zijn, nu opgepast! Raadseloplossingen Oplossingen van de vorige raad sels zijn: I. Zoutman. Houtman. 2- Sam a ra. Samara. 3. Wie de echoen past, trekko hem aan. 4. Uitstel brengt afstel, 5. Waar de schildwacht slaapt, komt de vijand om buit. 6. Platina tin l'ina plat Lina plan. 7. keel neel veel heel. 8. Postkantoor pan tor roos kat. 9. Sluiizegel. 10. Inkt pot. Inktpot. II. Ezel egel. 12. Saloniki. Niko sol salon lasso kanon os. GOEDE OPLOSSINGEN ONTVAN GEN VAN Christina Boesman® 8. Dora 12. Gijsbertus Pieters 8. Piel Verzijlberg 8. M. en C. Caalen 12. A Francken 10. Belsie Hobo 6. T. Jansen 11. M. en P. van Amstel 11. Johanna Francken 11. Jan de Boer 10. Korenbloem 11. Klaas Veen 4. .Torri de Vries 10. Crocus 10. Marie Piët 12. A. Ie Febre 9. Christina v. d. Laag 8. Lena lvoeleveld 11. Annie Lam 9. Trijntje Tromp 8. Jan van Zijtveld 8. Lion van Boem 11. C.oba v. d. Gevel 7. Cato Piët 12. Bernard Vernimmen 12. Sjaantje Vernimmen 12. C'.ato Smink 9. Corrie Mooy 12. Boschviooltje 11. Jacob Brtfiy 10. IT. van Viegen 11. E. van Viegen 11. C. Kramer 11. J. Kramer 11. T. Kramer 11. Marinus Hessels 9. Sneeuwklokje 10. Ferdinand Waage 12. Madeliefje 11. Vergeet mij nietje 11. N en Joh. Segerius 8. Marie van Schagen 9. Duinroosje 11. Duinvioollje 11. C. Willemeen 10. .Tan Rozenhart 11. Jan van Hemert 11. Hyacinth 11. Jelle llogervorst 9. Annie Boriarius 3. BEB RAVEN DELFSTOFFEN. 1. De lint van dit fluweel is niet fijn. 2. Met een slag viel de kop er af. 3. Breng oud papier naar deze lief dadigheids-instelling. 4. De bakkers maakton liet deeg plat in aarden schotels. 5. Ons hondje Bob likt alle schotels uit. 6. IIoo ouder, hoe wijzer. 7. Ilij was zijn moeder® taal reeds lang verleerd. 8. Deze scherts viel niet in goede aarde. 9. Moeder riep: „Lydia, mantel aantrekken, het Ls koud." De oplossingen der strikvragen van de vorige week zijn 1. leegtooper, tafeilooper, zandloo- per. 2. geel van een ei. 3. Het woordje niet, 4. Omdat men zegt li e i paal er. z ij straat. 5. Een, want dan is liet geen twee- ponsbrood meer 6. Beide hebben een top. ,7. Ir. onze gedachten. 8. Motor. 9. Globe. 10. Vink en kwartel. GOEDE OPLOSSINGEN ONTVAN GEN VAN: Gijsbertus Pieter® 5. Dora 7. Christina Boesmans 5. Klaa® Veen 2. M. en P. van Amstel 7. T. Jansen 6. A. Francken 5. Joh. Francken 4. M. en C. Caalen 9. T, Kramer 5. J. Kramer 5. C. Kramer 5. Sneeuwklokje 5, Hyacinth 6. C. Willemsen 5. E, van Viegen 6. H. van Viegen 6. Jacob Baay 4. Boschviooltje 4. Corrie Mooy 7. Calo Smink 6. Sjaantje Vernimmen 6. Bernard Vernimmen 6. Cato Piët 7. Coba v. d. Gevel 4. Lien van Beem 4. Jan van Zijtveld 6. Madeliefje 6. Jan van Hemert 7. Annie Bonarius 5. Trijntje Tromp 5. Annie Lam 4. Lena Koeleveld 8. Christina v. d. Laag 6. A. Ie Febre 5. Marie Piet 7. Crocus 4. Marinus Hessels 6. Duinroosje 5. Marie van Schagen 4. K. en J. Segerius 2. Vergeet mij nietje 6. Jelle 11 oogervorst 6. Jan Rozenhart 7. IIET LIEFSTE PLEKJE. door NOR A A. KRÖNS. In het lommer van de boomen, Op het veld vol zonneschijn, Op der trotsche bergen-toppen Is 't daar, waar 'k het liefst mag zijn? Aan den oever van het water, Dat zoo zacht daarhenen vloeit, Op de heide bij de sehaapkens, Is dat 't landschap, dat mij boeit? Neen. waar ik het liefst mag wezen, T Heerlijkst plekje, dat ik ken, Dat is thuis in moeders woning, 't Plekje, waar 'k het liefste ben. 't Is waar, grootsch zijn de bergen, En de aanblik van den val. Die zijn onuitputb'ren voorraad Neerplast in 't siddrend dal. Niets, dat mij zoo kan bekoren, Niets is mij zoo lief, zoo waard, Dan is mijn thuis bij Va en Moeke, 't Rustig plekje aan eigen haard. 'k Laat u graag uw fiere bergen; 'k Schenk u zee en golfgebruis. Maar gun mij mijn dierbaar plekje, 't Plaatsje bij... mijn moeder thuis. DE WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: Gijs bertus Pieters, Sneeuwklokje, .To llarmsen, Annie Bonarius, Jacob Hofman, Lobelia, Joh. Francken, J, de Boer, Rozeboom, Marie Schagen, Duinroosje, F, Waage, II. Molenaar, Duinviooltje, C. Willemsen, Piot I-Iof- Mng ik allen er nog eens aan her inneren, dat de inzendingen vóór 18 Juni in mijn bezit moeten zijn! In dien het versje langer dan ééne blad zij wordt, denk er dan aan het blad aan ééne zijde te beschrijven. Ver geet vooral niet naam en leeftijd er onder te zetten 1 Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERG- ZEE MAN, Bloemhofstrnat 5 In de bus gooien zonder aanschellen I). GIJSBERTUS P. Cornelis mag meedoen. Is hij zoo'n verlegen jon gentje, dat hij hel zelf niet durfde te vragen Hoe gaat het met je roze- boompje? Zijn de rozen niet verregend of liad je het binnen 9taan GOUDVISCHJE. Ook jij bent wel kom. Er zijn nog wel oudere meisjes, die meedoen. Leeftijd is eigenlijk geen bezwaar. Do kleintjes doen liet steeds beter en de grooten blijven zich nog wat lang kind voelen. En in vele Op zichten is dat goed. Wc zijn zoo gauw grooto rnenschen en dan beseffen we eerst, hoe heerlijk het was kind to zijn. Dus ik hoop, dat je een getrouw vricndiiinotje van me worden zult. CHRISTINA B. Ik hoop maar, dat jij gauw je schoolreisje gaat ma ken, want dan is het mooi weer, en daar verlangen we allemaal naar. Jullie hebt groote plannen. Jo zit zeker in de 3de klas. Raad ik dat goed Ik hoef niet meer te vragen, of jij goed fietsen kunt. Je hebt een boelen tocht gemaakt voor zoo'n klein ding! KLAAS V. Doe jij inaar goed Je best dun zal het wel gaan. DIRKJE DEN li. Je moogt ook meedoen en Mientje en Paulientje mogen jo op weg iielpen. Zijn dat je vriendinnetjes KORENBLOEM. Het is heel goed dat jo rueedoet. Heb je het nu niet druk meer met huiswork, of ben je van school JAN DE B. Ja, ik begin je al zoo'n beetje te kennen. Jij bent pas in je element op het voetbalveld. Is het niet? Je raadsel is goed. JOHANNA F. Het doet me plci- zier, dat de wedstrijd In je smaak viel. Ja, mot de Strikvragen zaten er tneer te tobben. Maar altijd even ge makkelijk is niet goed. .Te versje is heel aardig. Je raadsels zijn goed. MIENTJE en PAULIENTJE VAN A. Dus de atlas is naar je zin, nu hoop ik maar, dat je er moeilijke Aardrijks- kunde-lessen heel gemakkelijk mee loert.. De rozcnkriopi>en zijn nu zeker uitgekomen. Jullie sparen ook van alles. Dat is altijd een aardig tijd verdrijf. Fn die albums bevatten veel nul tigs, waar je later neg wat aan ibobt. A. FRANCKEN, Je hebt nog eene weck den tijd met je gedichtje. Wet gefeliciteerd met Pa's verjaardag. Kende je liet versje goed Je hebt bij het tweede raadsel de oplossing ver geten. Krijg ik die nog BETSIE II. Je nieuwe raadsel komt spoedig aan de beurt. Hoe maakt Janna liet? MARINUS en CORNELIS C. Dat was een heerlijke verjaardag en het hinderde niet zoo heel erg, dat liet regende Ja, die pas lag op de grens van Italic en Frankrijk, dat heb je goed. MARTNUS IL Je moogt mee doón. Eveneens COBA v. d. G. BERNARD V. Omdat je het zoo heel druk hebt, waardeerde ik hel zeer, dat je me eens het een en ander van je tegenwoordige levensomstan digheden meedeelde. Het is heerlijk, dut je al iets voor Moeder kunt doen en daar zul je nooit spijt van hebben. Als het.eens minder prettig gaat denk dan maar aan wat Moeder voor jou gedaan heeft en nog steeds doel. Het ga je goed, hoor J. KR. Die kleine Gor doet al aar dig mee en ze schrijft heel netjes met potlood. Je moogt haar wel wat hel pen. Na schooltijd doe je zeker al aardig wat in het huishouden. Maar jo bont immers Moeder's oudste? II. VAN V. Ben je op het Kinder koor van mijnheer De Nobel Daar zingen meer kinderen van de Rubriek. Jo raadsels zijn goed. JACOB B Jij bent een bof feit, om zoo maar gratis uit trammen te gaan. Als er weer een taxi stilhoudt, kijk je zeker al, of er weer zoo'n royale mijn heer uitstapt Is 't niet? BOSCHVIOOLTJE. Wordt er bij jullie op school ook wat gedaan aan links schrijven Of deed je het voor de aardigheid? Ik ben zeer benieuwd naar je gedicht. CORRIE M. Je bent heel geluk kig geweesl met de raadsels. Nn schooltijd breng je zeker een heel jioosje in de volière door. Dat ver dacht, dunkt me, veel zorg en tijd. Je raadsels zijn goed. CATO S. Je wedstrijd-werk mag je best gelijk verzenden met de raad sels. Het raadsel is goed en krijgt wel eens een beurtje. SJAANTJE V. Ik verlang naar jouw gedicht, dat zal wel heel mooi worden, want werk dat we prettig vindon, kunnen we in den regel ook goed maken. Ik liooj) ora je verjaar dag tc denken, 21 Juni, is "t niet zoo? Ja, ik begrijp, dat jij de maand Juni de heerlijkste maand vindt. LIEN VAN' B. Als je dit leest, heb ik zoo'n idee, dat het weer wat zach ter geworden is. Je hebt een besten verjuardag gehad. Op school begint nu de procvenpret \oor de vacantie. Maar daarvan kun je ook zeggen na lijden komt verblijden. Wat vond ik het interessant, wat je me aangaande het Vredespaleis vertelde. Je trof het wel, dat het juist te bezichtigen was Laten we maar hopen, dat het aan zijn doel mag beantwoorden. Je raad sel is goed JAN VAN" Z. Het doet me genoe gen, dat je het boek mooi vindt. Je raadsel is goed. ANNIE L. Ja, ik dacht wel, dal zoo'n net meisje zoo'n teer bandje uiooi zou kaften. Ik hoop nu rnaar, dat do inhoud nog veel mooier is dan de band. LENA K. Wat een Heerlijke tij ding voor je, om iederen dag op te mogen zitten. En als je nu straks weer je jurk aan mag hebben, voel jo je dubbel gelukkig. Ik weet wel, wie nog meer. Jij ook? CHRISTINA v. d. L. - Ben jo al aan het naaien geweest met jo nieuwe naaidoos, of bowaar je haar nog een poosje A. LE F. Je raadsel is goed. M at heb jij een opperbeste verjaar dag gehad. En al die ooms en tantes hebben de feestvreugde zeker nog verhoogd. CROCUS. Is je vriendinnetje naar een vacantie-kolonie geweest Dan heeft ze het niet erg met 't weer getroffen. Als straks de mooie dagen komen (want ze komen vast), dan ga je saaien maar de wei in. T. KR. Kind, wat heerlijk, oui zoo vier weken naar Zandvoort te gaan en juist in een tijd, dat andere kinderen nog op de schoolbanken moeten zitten. Misschien stuurt Moe je dan wel eons de Kinderrubriek. JORRl DE V. Word je er niet koud van, als je zoo'n wintergeziclitje teekent? Ik had veel liever een mooi zonier-lundsehapje geteekend rnet zon neschijn en bloemen. Dan kon jo je misschien verbecldc-n. dat liet buiten ook zoo was Of geloof j© 't niet DUIN VIOOLTJE. Jo versje is amusant, maar of je er een prijs mee winnen zult, kan ik nog mot beoordee- len. Dat gaat natuurlijk \ergelijkcii derwijze. De musea zullen aan het bezoek wel merken, dat in dezen kou den tijd binnenshuis vaak meer aan trekt dan daar buiten. Het Koloniaal Museum is zeker een bezoek over waard. Als je dat alles zoo ziet, zou je zoo wel ecn9 met een retourtje naar Nederlandsch-Indië willen. Misschien vliegt ons nageslacht even heen en weerom. Die bewuste mijnheer is me onbekend. Gelukkig, dat je zulke heerlijke schoolherinneringen hebt. Bewaar ze maar goed, dan lach je er misschien nog om, als je grootmoe dertje bont DUINROOSJE. Neg wel geluk- gewensctit met Moes verjaardag. Ze was zeker heel blij met jullie eigen gemaakte geschenken. De raadsels zijii goed. MARiK VAN 3. Jij hebt toch heerlijke Pinksterdagen gehad en je niet gestoord aan een beetje kou. Wat is liet in Rotterdam druk en be drijvig. vind je niet Ik voor mij oon toch liever in Haarlem. En jij NARCIS. Zooals je ziet, is aan je wenscli voldaan. Ik dank je zeer voor je gedroogd exemplaar. Het krijgt een plaatsje in mijn album, waar ik reeds verscheidene kiekjes van Ru briek-kinderen in heb. Nanst de bloem komt een open plaatsje voor je zelf. Wel bedankt voor je vertrouwelijk schrijven. Van harte hoop ik met je, dut jo rappoft goed is. Is dit niet het geval, dan moet het je toch niet ver wonderen. Door je langdurig ziek-zijn hen je .'aluurlijk achter gekomen. Oin- dat je nog zwak bent. zou „zitten blij ven" misschien heel heilzaam voor je wezen. Er zijn zooveel van die kleine ©n soms ook groote teleurstel lingen in ons leven, waarvan we toch later moeten zeggen „het was goed, dal. we ze doormaakten Van harte sterkte met alles t JOHAN 3 Hoe gaat het nu met je vinger Je hebt dus ondervonden, dat me-ssen bijtep kunnen en dat het zaak is, dat kleine jongens er af blij ven. Ja, hoor. je hebt een heel besten vader, blijf dat altijd maar waardce* m. Je raadsel is goed. VERGEET-M 1.1 NIETJE. Je raad.* seis zijn goed. Ik geloof, dat er wel tien kinderen bij jullie uit de straat meedoen. Leuk. hè MADELIEFJE. Ook jouw raad sels zijn goed. Van dit jaar hoop ik nog een opstellen-wedstrijd te gevon. Ben je dnar zoo n bolleboos in FERDINAND \\V— Je versje is heel leuk en jo hebt nu ondervonden, dal dichten nog niet zoo heel moeilijk is. Als !'a «n Moe jarig zijn, moet je nu zolf eens een versje voor ze maken. Dut is veel aardiger, dan iets uit een boek opzeggen. NELLIE S. Zit Klaas V. bij jou in dc klas Dat is aardig, dan kun nen jullie samen nog eens over de Ru briek praten. Maar niet onder de los, hoor 1 CASPAR W. Je idoe vind ik heel aardig en je dichterlijk aanbod zal ik plaatsen tegelijk met den uitslag. Do kinderen, die dan oen prijs winnen, zijn dubbel gelukkig en wie er geen winnen worden door jou toch ook nog bedeeld. Ik \irid den sluitzegel op jo enveloppe heel mooi. JAN R. Gelukkig dat de laatste kies er uit is. Nu kan jo aan het dich ten gaan zonder door kiespijn ge plaagd te worden JAN A AN II. Je raadsels zijn HYACINTH. Het doet me plet zier, dat je nog zooveel heerlijke her inneringen aan de Pinksterdagen hebt. Als jo nu eens minder prettige gedachten hebt, ga je daur maar weer aan denken en dan trekt de don kere lucht van zelf voorbij. Probeer 't muur bij gelegenheid 1 WOUTER D. Je schrift is nie» lx>paald mooi, maar goed leesbaar. I)at die arme pen al weer de schuld kreeg. ANNIE B. Het deed me genoe gen, weer eens iets van je tc hooren. Nu maar weer getrouw meedoen, ook al mocht je niet dadelijk een prija winnen. Dus tot den volgenden keer Juni 1914. Mevr. BLOMBERGZE F,M AN.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 17