RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD EEN VRIJWILLIGE K001- BEWONER. In liet voorjaar van 1911 kocht ie mand. wonende in het centrum van Den Haag, con nachtegaal (man). IIii hield dezen in een kool en gaf hem omstreeks September d. a v de vrijheid. Het volgende jaar 1912 keer de de nachtegaal met den voorjaars trek terug. Deze hield hem weder tot den herfst gevangen, waarop hij hem opnieuw de vrijheid gal. In 't voor jaar 1918 andermaal teruggekeerd, heeft hij hem tot nu Juni 1914 gevan gen gehouden. Do vogel is vermoedelijk gevangen te Voorburg, pl.m. 4 5 kilometer van zijn tegenwoordige verblijfplaats. De woning van den eigenaar maakt deel uit van een aaneengebóuwde hui zenrij met achtergelegen tuintjes aan de Mauritskade. Deze tuintjes zijn ongeveer 1(50 vierk. M. groot, van en kele heesters en stambloemen voor zien, maar geheel afwijkend van net gewoon verblijf des nachtegaal. De nachtegaal was doorgaans goed ge-zond en tierig, zong lustig, zelfs in December en Januari j.l., doch bod een ongemak aan den poot gehad, dat, ofschoon zorgvuldig behandeld, nog wiet geheel genezen was. Zijn hangplaats aan een muur is op het Zuidoosten. De schrij ver, die dit meedeelt in „Do Levende Natuur", waaraan wij het ontleeuen, voegt er de juiste op merking aan toe, dat het zeker zelden of nooit voorkomt, dat een nachtegaal een plaats blijkbaar zoekt en terug vindt, waar hij geheel afgezonderd van zijn soortgenooten in gevangen staat heeft geleefd, ofschoon aldaar overigens voor hem geen enkele ont sta ndigheid voor levensonderhoud aanwezig is. DUIDELIJK BEWIJS. Zeg eens, kellner, heeft dat heer schap het bemerkt, dat ik straks hij ongeluk boven op zijn hoed ging zit ten Natuurlijk heeft hij het bemerkt hij heeft den uwen meegenomen I TN HET POSTKANTOOR. Poëet (plechtig). Och. zou u me cons willen zeggen hoe kan ik dit manuscript het best verzenden Commies (ondeugend'. Als „Mon ster zonder waarde." KORT BESLOTEN. Heer. Mag ik u mijn parapluie aanbieden, mejuffrouw? Jonge dame. Anders niets?! BITTER ONAANGENAAM. Mijn man snurkt zoo erg, dat hij er telkens zöif wakker van wordt en dan vraagt, wie er zoo*n itiolech spek takel maakt! DE SOLLICITANT, Een hooggeplaatst ambtenaar had zich over twee personen ömBtig te beklagen: over den bejaarden kamer bewaarder die te veel allemansvriend was, en een hardnekkigen rol hoi tan t, die een bloedverwant van bedoelden beambte was. Al meermalen was het dien suppli ant mogen gelukken om tot hem door te dringen en onze ambtenaar was te goedhartig om den man dan de deur te wijzen. Na een dier bezoeken van den baantjesjager besloot de hoofdambte naar. toch aan die minder gewensct te bezoeken oen eind te maken. Toet* hij dus weder daa'rmede vereerd was, liet hij den kamerbewaarder bij zich komen en sprak. Zeg, weet je, waarom de mxn,'« die daar juist wegging, eigenlijk hier komt? liet antwoord was ontkennend. Nu, dan zal ik het je zeggen: hij solliciteert al geruimen tijd naar jouw baantje. Van dien dag af word do kwageeöt niet meer toegelaten. aaadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd In verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. De raadsolprijs voor de maand Juni is bij loting ten deel gevallen aan ELISABETH VAN VIEGEN, die den prijs Woensdag 8 Juli tus- schen 1 en 2 uur bij mij mag komen 1 (Ingezonden door Cato Smink). 'k Ben altijd m een loterij, Maar word ik omgekeerd, Dan heelt menig kind met mij Zich goed geamuseerd. 2. (Ingezonden door M. en W. van Baardwijk). Ik ben een metaal, verander raijn eerste letter en ik ben een landbouw werktuig. 3. (Ingezonden door Jelie Hooger- vorst). Mijn geheel is een stad in Oosten- rijk-Hongarije van 9 letters. 8 9 3 6 is een deel van een fiets. 6 7 3 9 is een verkorte jongens naam. 4 5 is een verkorte meisjesnaam. 4 2 7 8 is een hond. 1 2 9 is een visch. 4 5 8 is een kleedingstuk. 1 2 7 9 3 is niet prettig. 4 (Ingezonden door M. T. Hessels). Ik bon een spreuk van 25 letters. 9 10 11 12 is een bloem. 10 17 25 is een boom. G 7 8 is een getal. 19 20 21 4 dient ter berging. Met 19 6 7 5 bakt men. 1 3 is lekker. 10 11 9 is een lichaamsdeel. 2 3 G is een verkorte meisjesnaam 'Do 13 14 15 geeft warmte. 19 20 21 18 zit in een ei. 22 24 23 is bij het kippenhok. 5. (Ingezonden door F. Waage). Ik bon een plaats in Spanje, veran der mijn tweede letter en ik ben een plaats in Denemarken. 6 (Ingezonden door Dirkje den Hollander). Welken rnooien wandelweg leest ge hieruit aaarrreellhmmpkoltu. 7. (Ingezonden door Johanna Franc- Len). Vul de puntjesin met medeklinkers, joodat ge een aardig gezegde krijgt A.. .e .ui. .e. .a. i.. ..aa.. .e..ee. ,i..e. 8. Ingezonden door Jan van Zon). Ik ben oen vereoniging te Haarlem eu besta uit 22 loiters. 12 2 3 22 is een viervoetig dier. 8 9 10 13 20 5 bevindt zich in iedere go mee cte. 19 20 21 16 draagt men in den win ter. I 2 3 4 14 18 7 is een plaats in Noord-Holland. 12 15 6 16 i3 een jongensnaam. 4 17 11 is een verkorte meisjes naam. 9. (Ingezonden door Boschviooltje). ul de puntjes in met medeklinkers, zoodat ge een bokond spreekwoord krijgt -ooa.. .e .aa.. i., .e...ou.. .ij .ij. a..e. 10. (Ingezonden door Duinviooltje). Neem een delfstof, een voegwoord en een doorgang, en ge vindt me in de Transylvanischo Alpen. U. (Ingezonden door L. M. Kracht). Mijn geheel bestaat uit *7 letters en is een plaajs op Java. 1 2 3 zit aan sommige voertuigen. 4 1 5 3 is een verkorte jongens- Haam. 7 5 6 7 heeft ieder huis. 12. (Ingezonden door Corrie Mooy). Mijn geheel bestaat uit 15 letters en Is de naam van een bekwaam staats man in Engeland. 12 3 6 9 groeit m zee. 15 5 13 7 is een ouderwetsch mu ziekinstrument. 11 1 4 is een dier. 5 10 is een verkorte jongensnaam. 4 2 5 13 7 is een boom. 13 14 is een lengtemaat. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de VOrigo week zijn 1. Moeders tred kent men uit aile andeie. Koe, tent, mand, ruit, Leer dam. Sien. 2. Velo kleintjes maken een groote. 3. Franklin, Franeker, Renen, Arn hem, Napels, Kampen, Linge, Italië, Noordzee. 4. Interlaken. Kat, nek, linnen, keel, ra. 5. Wellington. 6. Lemberg. 7. Gieter gieten. 8. Maatsuiker. 9. Spaansche Yaartstraal. 'Asten, pa, het, Vere, pas, Saar. 10. Tor toren. 11. Katuil. kat uil. 12. Barcelona. Ab, cel, rons. Goede oplossingen deze week ont vangen van Gijsbertus Pieters 5. Cornells Pieters 5. Klaas Veen 3. Bora 9. Boschviooltje 11. Duinviooltje 11. J. van Zon 12. C. van der Linden 12. Cato Sm ink 10. A. Ie Febre 8. Lena Koeleveld 10. Johanna Francken 9. Aafje Francken 9. Cato Pièt 7. Vergeet-mij-nietje 10. Madeliefje 10. Marie Pièt 7: Al. en P. vau Ainstel 10. D. den Hollander 10. S. Vernimmen 8. B. Vernimraen 8. Jo Kramer 9. Cor Kramer 9, T. Kramer 9. C. v. d. bevel 6. C. v. d. Laag 5. J. Rozen hart 7. Hyacinth 10. Crocus 3. Jorri de Vries 8. Christina lioesmans 7. Sneeuwklokje 8. Annie Lam 8. M. en W. van Baardwijk 7. J. Derlagen 8. Marinus llessels 7.- H. van Viegen 8. E. van Viegen 8. G, Willem sen 9. Jan van Hemert 7. J. en B. Hobo 5. VERBORGEN JONGENSNAMEN. I. De kolensjouwer droeg twee zwa re zakken. 2. Soerabaja naderde, het einddoel was bereikt. 3. Wij hotsten in de zandkar, elk trachtte zich aan den zijwand vost te houden. 4. Het kalf redde zich door naar den overkant te zwemmen. 6. Onze vlag heeft een oranje-wim pel. 7. Aan den oever van de Mississippi eten krokodillen menschen op. 8. Ko en Lion gingen samen op reis. 9. Do schipper ging in de roef, rit selend kwam de muis te voorschijn. 10. Kinderen kochten chocolade, dames kochten gebakjes. Oplossingen van de Strikvragen der vorige week zijn 1. Vleermuis. 2. Sinaasappel. 3. Een houten pen in de Geldersche rookworst. 4. In de kist. 5. Ons kindje is op Palm-Zondag op zijn elleboog gevallen en brak daarbij zijn duim. Toen zei zijn vader „Wacht, jou on deugende bengel, ik zal jo op je kop slaan", en hij nam een roe en sloeg hem voor zijn ge streepte broek. 6. Stuifmeel. 7. Weenen. 8. Pa. 9. Neger. 10. Pan. Goede antwoorden deze week ont vangen van Gijsbertus Pieters 8. Cornells Pieters 8. Dora 9 Klaas Veen 6. T. Kramer 7. Cor Kramer 7. Jo Kramer 7. Bernard Vernimmen 7. S. Vernimmen 7. D. den Hollander 9. M. en P. van Amstel 9. Marië Piët 7. Madeliefje 6. Vergeet-niij-nietje 6. Cato Piët 7. A. Francken 7. J. Francken 7. L. Koeleveld 10. A. Ie Febre 9. Cato Smink 8. C. van dor Linden 8. J. van Zon S. C. V. d. Laag 6. C. v. d. Gevel 5. E. van Viegen 6. II. van Viegen 6. Marinus llessels 6. J. Derlagen 10. Annie Lam 8. Jorri de Vries 67 Sneeuwklokje 10. Christina Boesmans 8. Crocus 7. Hyacinth 9. Jan Rozenhart 8. Caspar Willemson 6. Jan van Hemert 8. J. en B. Hobo 9. De J uil-wedstrijd. 'k Heb tnijn best gedaan, om voor jullie alweer een wedstrijd te verzin nen, die met veel tijd vereischt. Jullie moeten nu uilen zooveel mogelijk van zon en frissche lucht profitoeren. Maar denken kun je zoowel buiten als binnen, ja misschien buitenshuis nog wel zoo goed. En daar komt hot in dezen wedstrijd hoofdzakelijk op neer. Het wordt een WEDSTRIJD IN REBUSSEN. Wat een rebus is, weet ieder. Je hebt er dikwijls een gezien op het sigarenzakje van Vader, maar nu moet je er zelf een, of, als het heel prettig gaat, meerdere bedenken. Dus eigen werk, niet overgeschreven of nageteekende rebussen van sigaren zakjes. Het mug een spreuk zijn, het kan ook een enkel woord wezen. B.v. op een buitenplaats op Aar denhout staat een korenaar, een den eu een blokje hout, wat beteekent aar-den-hout. Nu begrijp je wel, wat ik bedoel. Groot en klein kunnen hieraan mee doen. Natuurlijk telt bij de beoordee ling de leeftijd mee, zoodat het al weer zaak is, om behalve je naam ook je leeftijd onder je werk te zetten. Als eersten prijs loof ik uiteen Kleurkalender, of een Kleurmap met potloouen, uf een Figuurzaagdoos. Als tweeden prijs een Kralenweve- rij, of Racket met bal. Als derden prijseen Boek in prachtband. Bij meer dan 50 deelnemers ver dubbel ik het aantal prijzen. Vóór 16 Juli moeten de inzendingen in mijn bezit zijn. Kindervreugd. HOOFDSTUK 3. Als de zomer komt In Mei en in Juni is heit nog niet zoo heel druk. op Kindervreugd. Maar, als J uu in het land is on de vacantia nadert, dan krijgen de da mes de handen vol, dan worden er nieuwe bedjes gespreid, want er ko men nu wel net zooveel kindertjes bij, als er reeds zijn. Je weet wel, dat er in de zomervaoantie veie ouders op 'reis gaan en xuu willen ze toch Ineel graag, dat hun kindeiren ook een pret tige vacant ie hebben. Niu is er een neefje of een nichtje, een vriendje of vriendinnetje op kinder-Vreugd en die hebben het er toch zoo li oer Lijk en nu zou bet zoo leuk zijn, als de andere neefjes en nioiJtjea, vriendjes en vriendinnetjes met de vaoanUe ook kwamen. Dus dat wordt dan afge sproken. Nu waren er ook een paar kindertjes, die er om een heel treuri ge reden naar toe gingen. Het waren Jan en Corrie VersneL Hun moeder was al weken ziek ge weest en nu had de dokter geizegd, dat moeder naar een ander land moest, voor een poosje. Ze moest naar eeu land, waar het warmer en zach ter was. Wanneer ze dan na een week of zes terugkeerde, zou ze misschien geheel genezen zijn. Je kunt begrij pen, dat het wel heel saai in huis was geweest voor Jon en Cor, al die lange weken zonder Moeder. Vader was den llieelen dag op het kantoor, dus waren ze grootendeels aan de zorgen van Bet, de meid, overgelaten, s Avonds mochten ze een uurtje bij Moeder» bed zitten. Dat was het prettigste uur tje van den heel en dag. Maar nu moest Moeder op reis. OI wat wus dat vreeselijk! Nu moesten ze ook dat gezel log uurtje missen. Doch op zekeren avond vertelde Moeder hun een heerlijk plannetje Moeder vertelde van het mooie huis met zijn vele kindertjes, van de zee, van de lieve dames, moeder vertelde hun van „Kindervreugd." Ze (kickten eerst, dat het alleen een mooi verhaaltje was, maar toen moe dertje even opliield en in 2 paar sohit- terende oogjes keek, aei ze opeens: „Zouden jullie daar naar toe vil len?" „0 dol, dolletjes, gilden ze en ze pakten elkaar beet en ze stoeiden zo vergaten, dat Moeder nog heel zwak wan. Vader kwam dön ook n boven en hij koek heel boos, toen hij de deur opende, maar toen hij het ladhende gezicht van Moedor zag en zijn springende jongens hem alles meedeelden, moest liij ook lachen, om- dat hij begreep hoe heerlijk die va- cantie voor Jan en Corrie zijn zou. Eindelijk was die heerlijke tijd daar. Om 11 uur was de vacantie be gonnen en nog geen uur laler zaten Jan en C.or met vader in den trein. De "reis was niet zoo heel ver, cer^ klein uur sporen. En uit de raampjes was heel wat te zien, welden met koeien, paarden en scfr.tupen, bier en daar een boerderijtje. Bij een van die boerderijen zaten drie blozende kin deren op een hek en wuifden mot hun roode zakdoeken de reizigers toe. Cor begon op eens te neuriën: „Drie klei ne kleutertjes die zaten op een hek. Maar Jan vroeg, of hij nog eens op Vaders horloge mocht kijken, want hij verlangde zoo heel, heert erg naar II"-et strand, naar de jongens, och naar heel „Kindervreugd en de omgeving. Zo waren wel eens voor een dagje op een badplaats geweest, maar denk eens aan voor zes hoele weken, dat was toch iets heel anders. Nu wer den ze echte badgasten. Eindelijk verdwenen do weilanden en kreeg je al maar duinen te zien. O! dat was zoon prachtig gezicht, hier en daar zag je een konijn of een liaais te voorsdnnjn springen en nu kwamen mocuo villa's, misschien was een er van wel „Kindervreugd Toen gefluit en gesis van de locomotief en hrrrt, de trein stond stil Het eind punt was bereikt HOOFDSTUK 4. J a n e n C o r o p „Kin dervreugd," Maar wat was dat? Voor liet hek, waar de conducteur stond om le kaartjes te knippen, stond een heed troepjo kinderen. De moisjes hadden kransen van eikebladen om den hals, de jongens droegen papieren ste&kmutBen in al lerlei kleuren. In het midden liepen een paar jongens, die een groot bord droegen, waarop gesol >reven stond: „Welkom op Kindervreugd Vader begreep direct, wat dal ul'les to beduiden had. „Jan en Cor,' zei Vader, „jullie worden afgehaald door een core- •acht". Maar niet alleen Jan en Cor, met dienzelfden troin waren nog meer jongens en meisjes meegekomen, die ook naar „Kindervreugd gingen. l>at aansluiten en meeioopen van die niou- elingetjtts ging eeist wel wat onbe holpen. Een van de dames, die het troepje geleidde, begon te zingen: Wij leven vrij, wij leven blij" en nu ging de verlegenheid heeiemaal over. Ze zongen allemaal mee, dat het een lust was! Groote menschen bleven lachend staan kijken naar die vroolijke kindergroep. Ik geloof, dat ze Cr jatoersch van waren. Toen papa een uur later van zijn kinderen afscheid nam. waren ze al heeiemaal thuis. Zo vonden het wel even naar, toen vaderr zagen vertrekken, maar Va had beloofd lederen Zondag te komen kijken. En aan Moeder zouden ze dik wijls schrijven. In hun koffer had den ze tocri zulk leaik postpapier. Dat had Jon op zijn verjaardag van een 'vriendje gekregen. Bovenaan stonden boertjes eu boerinnetjes, die een dans je uitvoerden, of op den boerenwagen zaten of schaatsen reden. Ieder vel letje was verschillend. Hij had er nog mots van geuruikt, want brieven schrijven deed Vader wel voer ze. Maar nu moest bot dan toch gebeu ren, want ze hadden het Moeder stel lig beloofd. Toen ze een paar dagen op „Kin dervreugd" waren, sd-reven ze hun eersten brief. Eerst Jan een kantje, daarna Cor. Wil je weten, wat er in dien eersten brief stond? Luister dan: Lieve Moeder, Wij ziju nu 2 dagen hier en bobben 2 nachten lekker geslepen. Het eten smaakt ons best. Wal op ons bord ligt moeten we opeten. Sommige kol deren doen daar zoo laug over. Aan het strand os het heerlijk. Ik heb nu al een bruin gezicht. Er is hier een jongen, Jon Dooraman keet hij, die is op denzelfden dag jarig als ik. We zijn precies even oud. Leuk, hé? Dag Moekie, mijn zijdje is vol. Gauw be ter worden, hoor! Uw Zoon JAN. Lieve Moeder, a morgens Meed ik mij alleen aan, dat moeten wil alle- maal. Je mag mekaar wol eens hel pen, want veel meisjes hebben net als ik oen jurk, die van achteren dicht gaat. Hot is liter toch zoo heerlijk. Het is zulk moot Jwoer, maar ais net eens gaat regenen zal het ook niets naar zijn, want er is zooveel speel goed en er ziju zooveel kinderen om mee te spelen. Nacht Moedertje, wij moeten pap eten eu dan naar bei. Vindt u dat niet gek, het is nog geen eens avond. Het is middag, maar van van 1—2 moeten we allemaal rusten. Uw liefhebbende COR. Nu je weet, wat or in d'ie brieven staat, zul je ook wel begrijpendat het voor Jan en Cor net was, of ze al o zoo lang op „Kindervreugd' wa ren. En met de andere kindertjes ging het al net zoo. Daar gebeuren natuurlijk ook wel eens dingen, die niet zoo prettig waren, want etr wa ren ook wel eens jongens of meis jes, die ongehoorzaam en ondeugend waren. Dan ging het net als thuis, dan moest er gestraft worden. Nu strof i3 altijd iets naars. Als de kin deren aan het strand zich niet netjes gedro&gan, plagerig waren en niet luisterden naar verbieden, dan werd oat ondeugende kind door één der dames thuis gebracht eu dan moest het zich maar in zijn eentje verma ken. Gebeurden er in huis verkeerde dingen, dun werd de scltüuldige direct naar bed gestuurd, ai was het op klaarlichten dag. O! dan schaamde hij of zij zich zoo heel erg. Nu gelukkig gebeurde zoo iets maar heel zelden. Maar je begrijpt, dat er in zoon groot huishouden orde moeet wezen. I En hoewel alle kinderen het er heer lij'. vonden, hadden ze toch ook al len hun leeLijke gewoonten meege- hradtiit, die zoon enkel keertje wel eens votfr den dag kwamen. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Aföeeling moeien gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERG—ZEE MAN, Bloemhofstraat 5. In de bus gooien zonder aanschellen!) WOUTER en M. v. B. Het warme zomerweer heeft nu zeker alle ver koudheid op do vluch.: gejaagd. Is de wedstrijd naar jo zin? Je raadsel is goed. JAN v. H. Ja, dat was een aardig idéé van Caspar \V. Ik deuk, dat hij heel wat aanvragen heeft gehad. Vond je het slotnummer nie. vreese- lijk om te zien in het paaidenspel? Ik kan me tenmnste best voorsneKen, dat er heel wat menschen vertrokken, voordat de docdensprong kwam. KORENBLOE.NL 't Was jammer, maar jo inzending kwam te laat. JANNA en BETS1E II. - Je raad- :1 heb je zeker vergeten. Wie sluit- zegels hebben wil moet ze zelf aan C. Willemsen vragen op een briefkaart bijvoorbeeld. Hij &'-uurt ze aan per omgaanden pout. Maar met te lang wachten, an ders is de voorraad op. Wat rui die Janna een knappe meid worden! Wat moet er ui: haar groeien? 't Is bij jullie zeker nu prachtig mooi, hèl Als ik daar in de buurt wandel zal ik eens kijken, of ik je zie. CORNELIS P. Aan je verzoek kan ik mot voldoen. Als ieder kind dat vroeg, dan zou Caspar W. geen enkele aanvraag' ontvangen en dat zou niet aadig zijn. Kon briefkaart voor je samen is voldoende en die drie cent kan er toch wel op overschieten. Maar nu moet jo er niet te long mee wachten, anders is de voorraad op. Je ingezonden raadsel is goed. GIJSBERTUS P. Wa: ik aan C. schreef, geldt ook Jou. Je ingezonden raadsel is goed. DUIN VIOOLTJE. - 't Is nu echt zomer hè en jij hebt daar al heerlijk van geprofiteerd. Daar op Duin en Kruidberg is het prachtig hè, is te hopen, dat het toegankelijk blijft voor het publiek al moet je er dan ook een kaart voor hebben. Als iedere jongen en ieder meisje er van doordrongen was, dat de Natuur ons gegeven is om bewonderd maar niet om ver nield te worden, dan geloof ik, dat or nog meer buitenplaatsen hare hekken voor ons zouden oienze ten. Geloof Je ook niet? BOSCHVIOOLTJE. Jaap heeft me zeker een heel klein briefje ge schreven, dat ik hem niet heb geant woord. Ik hoop, dat je van de weck heerlijk gezwommen hebt. Doe. Jaap het ook? J. v. Z. Ja hoor, je moogt mee doen. Het gaat al wat flink. Wat een heerlijke groote vacantia heb je in 't vooruitzicht CATO S. Nu bc-n ik nieuwsgierig hoe je dezen wedstrijd vindt. Heb je ook sluitregels aan Caspar VV. ge vraagd? T Doe: me plezier, dat jo het verhaaltje mooi vindt. Het is nog long niet uit. Ga nu maar flink aan het werk voor dezen weds.rijd. A. le F. Wat hebben jullie Woens dag geboft, dat je al om 11 uur naar huis mocht lk hoop maar, dat jullie mooi weer tref: naar A. O, 't is daar zoo heerlijk mooi. LENA K. Gaat het Ioopen nu be- t"r? Die moeder is geloof ik hard op weg jou te verwennen Ma or als zie ke kinderen w.-er beter worden, dan weten moeders haast niet, wat re doen moeten orn het altijd maar licht en helder te makeri. Dat ondervind jij ook, hè? JOHANNA F. Neen hoor, da/, ben ik niet mer. je eens dat kleine kinderen altijd liever zijn dan groole. Ik ken wel jongens en meisj-die toen ze nog klein waren stout en lastig wa ren, maar nu ze grooter en verstandi ger geworden zijn, hebben ze de klei ne ondeugden afgeleerd. Maar zoon klein zusje is heerlijk speelgoed. Je raadsel is goed. AAFJE F. Den vorigen keer was er zooveel copie, dat ik die kleine briefjes onbeantwoord moest laten. Ik hoop, da: jullie al heel wat Iiedj&3 uit Jo's boek gezongen hebben. VERGEET-MIJ NIETJE.*— Ik hoop zoo voor je. dat 10 Juli een mooie dag is, Toen ik je brief gelezen had, moest ik hartelijk lachen. Me dunkt jullie hebben met elkaur ul menig liedje uit den bun-dei gezongen. Die sluit regels vond ik heel mooi wel bedankt ALADELIEFJE. Ben je op de in dustrie-school? 't Is te hopen, dat je mee mag met he>: Gerdessenfeest; want dat is altijd een heerlijke dag. Wat heb jij eer lief broertje! MIENTJE en PAL'LIENTJE v. A. Daar hebben Zaterdag heel wat nieuwsgierige oogjes naar de Rubriek gekeken eu natuurlijk waren er ook teleurgestelde gezichtjes bij. Maar ik ben blij. dat jullie begrejoen, dat nie-; ieder een prijs kou krijgen en dat hut ook heel wat waard is eervol uit den strijd .e komen. Wat zeg je van dezen wedstrijd? Heb je veel plezier gehad in duin? DIRKJE DEN H. Je raadsel is goed. Dat was een grappige strik vraag hè! Ben jo al naar het paarden spel geweest er. vond je het er leuk? SJAANTJE V. He>: spijt me, dat ik je verjaardag vergeten heb. Maar je hadt het me nie herinnerd een week van te voren. at een heerlijke dag heb jij gehadl Of ik stilletjes aan jou wil zeggen, wanneer ik jarig ben. Nu hoor dan. maai aan niemand ver tellen. 30 Februari. Een koude dag, vind je niet? Is Bernard in zijn schik? JO K. Ik vond dat je briefje er heel neljee uitzag, al was het n et op een velletje postpapier. Of het papier al mooi en fijn is, doet minder ter zake. als het geheel maar een ne'ten indruk maakt. Een mei- je met een eenvoudig schoon katoenen jurkje ziet er heel wat netter uit, dan een- ander meisje met een pruchtige ge borduurde jurk, die zwar is, maar wit moet heeten. Ben je dat niet met me eens? Ik ben verlangend naar Corrie's briefje. COB A v. d. G. Je raadsel is goed oveneens van Marinus II. JORRI DE V. Wat kan jij al goed zwemmen. Ga je alleen 's Woensdags en 's Za-'erdogs of a'Ie dagen? CROCUS. Je raadsel is goed. at een moeilijke oplossing is dat! Heb je die zelf gevonden? HYACINTH. He- deed me veel genoegen, dat de prijs naar je zin was. We hebben warm weertje gehad maar het is nu do tijd van groeien en bloeien. En we zullen er wel nan wen. nen! JAN' R. Ik was blij je eigen schrif weer eens te rien De kie-pijn behoort nu zeker voor goed lot het verfeden. Zeg hoertje, je schrijft n.o meer zoc moot als vroeger. E. v. V. Zal je tegen II. reggen, dat luj vergeten had zijn naarn onder de inzending to plaatsen, Wa: gezel lig hè mei Ru eu Moe avonds naar de muziek te gaau. 't Zien van zoon oageiukJugon man is treurig en het is dubbel iraurig ais w roede kinderen zoo iemand nog bespotten. Vind je ook niet? J. Je hebt de raadsels er knaji afgebracht. Jij kunt een hee'.e 1< ens. geschiedenis vei tellen, gelukkig maar dat het slot zooveel beter afliep dah het zich eerst liet aanz.ien. Je bent uu zeker heel voorzichtig geworden. Want je kent Ik* spreekwooid: Dooi schade en schande wordt men wijs. Mevr. BLOMBERG-ZEEM \N. 4 Juli 1914.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 15