L. HOLZHAUS. ÜDËRNE KUNST. F. BEERKENS Co. Greote sorteering prijzen Solide waren Contante bediening. BRQQTE HOUTSTRAAT 29, hoek Anegang, op Dinsdag 7 Juli a.s. edlülTcnile aoorlcn fTiaTt herstellen. Zoo kwamen Amsterdam Luugkat Van 204 tot 218 op ou vorbetekden DeM- Maa*. schappij van 468 1/8 tot 486 1/2, Mcdan van 156 1/2 tot 164 3.'4 en Rot terdam Deli van 185 1/4 tot 193 1/2. Van n.ijiLwaarden trokken Sing- kep-tto door een daling, na een aan vankelijke flinke rijzing de aandacht Zij stegen van 182 1/4 tot 205 1/2 om den laatstm dag tot 197 terug te loe pen. Staatsfondsen iets vaster voor Rus senOostenrijkers em Hongaren on veranderd evenals als Brazilianen, de taatöio m afwachting op het afsluiten der nieuwe leening. C Bulgarije 2 1/4 liooger. Ned. Werk. Sclruld nagenoeg onver anderd. Geld op prolongatie 3 3/4 a 4 INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN b. 30 Cts. per regeL VICTORIA-WATER Oberlahnstein NatuurlOk Mineraalwater (radio-acliet) Haemorrhoiden. Haemorrlioiden (aambeien) worden gewoonlijk veroorzaakt door verstop ping, een zittende levenswijze, zwon- gorscliap, sterk prikkelende purgeer- middeien, enz., en zij werken door de ftreeselijko jeuk en stekende pijn zeer nadeelig op liet humeur van den lijder. Dikwijls worden zij veronadbt- zaamd, hetgeen aanleiding kan ge ven tot sterke bloedingen, verzworing, Foster's Zalf heeft van de eerste aanwending af een wonderlijk ver zachtenden en heelenden invloed. Een gosc'nikt dieet en nauwkeurige op volging van de gebruiksaanwijzing, welke iedere doos vergezelt, doet uw kwaal spoedig genezen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Huarlera verkrijg!), bij de Ji.li. K. v. Eden, Spaarne 38, en J. J. Göppinger, Gr. Houtstr. 147a. Toezen ding geschiedt franco na ontv. van postwissel f 1.75 pér doos. HET LEKKERSTE OUD HAASTRIGBTSGH BIER is alleen verkrijgbaar in de Brouwerij L. VAN AUBEL, JODENSTRAAT 26 MAASTRICHT BenoodigAhsden voor Uoisvlljt 8n Baadecarbeid VRAAGT CATALOGUS Kunstatelier Venlo Binnenland EEN ONTSLA GQUAEST1E. Bij den raad der gemeente N'ieuwe- echans kwam Donderdag het votg ?n- <Ie adres in: ,,De ondergeleokende wil gaarne zijn ontslag nemen als gemeentearts van Nieuweschans; luj wenscht dit echter alleen to doen, wanneer Uw raad kan goedvinden tot zijn opvol ger to benoemen den heer W. L. Pel, med. docts. en arts te Leeuwarden in wiens wetenscl:a{.pelijke en prac- lisclie ervaring hij liet meeste ver trouwen heef: en van wien hij weet, dat de belangen der gemeente ISieu- wcsehans het best door zijne benoe ming worden behartigd. Kan Uw Raad tot eventueelo be noeming van den heer dr. Pel als ge meentearts besluiten, vóór dat aan ondergeteekendo ontslag wordt gege ven, dan wensch: de ondergeteken de dit schrijven beschouwd to zien als een aanvrage om eervol ontslag als gemeentearts van Nieuweschans en met ingang van 15 Sept. a.s. M. J. RIJKMANS". De burgemeester, do heer Braak, zette uiteen, dat dit adres to ver gaat en s e-ido namens B. en W. voor aan den beer Rijkmans te berichten, dat aan dergelijke ontslagaanvrage geeai voorwaarden verbonden mogen wor den. Verder stelden B. en W. voor het adios voor kennisgeving aan te nemen. He: voorstel van B. en W. werd verworpen met 4 tegen 2 stemmen, die der beide wethouders. Wat nu te doen.' aldus do voorzit ter. Dr. Pel solliciteert naar de va cante betrekking van gemeentearts en die betrekking is niet vacant. Dan rast niets anders dan de b: noeming aan do orde te -stellen, niet van een dokter, maar van dr. Pol te Leeuwarden zoo zei de voorzitter. Aldus geschiedde. Dr. Pel werd benoemd mot 4 stemmen, één blanco, zerwijl één lid niet stemde en hot lid afwezig was. Daarna kreeg dr. Rijkmans eervol on'-'ag. ingaar.de 15 Sept. a.x Het verzoek van dr. Rijkmans sproot voort uit een contract, dat hij heeft mot dr. Pel in zake de apo theek. PRO V. STATEN V HRK/TEZ1NG DISTRICT AMSTERDAM V. Hot bestuur dor R. K. Kicsvoroeni- ging in district V adviseert, naar „De Maasbode" meldt, de R. K. kie zers uitdrukkelijk bij do a.s. herstem ming voor een lid der Prcv. Staten zich van stemming to onthouden. BRAND IN DE HAVEN. TE AMSTERDAM. Vrijdagmorgen omstreeks half olf ontstond te Ar. sterdam brand in het Kon in ginned ok, waarin juiet ren ps- troleu in -1 a n k -schip ligt, do „Barne- eon" uit Glasgow. Do brand is als volgt ontstaan: de restanten petro leum, dio altijd tes-chen d) verstor- kingsribben der turiks achterblijven, .waren overboord geworpen, zoodot oen grooïe plaë van 'de brandbare vloeistof, met poetskaloen en allerlei afval er dooi- genengd, op den bodem •an het dek lag. Deze massa nu heeft door onbe kende oorzaak vuur gevat een fello vlam, en zware, vette rook waar schuwde de bemanning van het tank schip intijds, om maatregelen tot blussching te nemen. Ondertusschen had men aan do Handelskade reeds het vuur bemerkt, en brand gemeld, zoodat weldra do Jason en een zestal brandspuiten aanwezig waren. Diit materiaal heeft ondertusschen weinig dienst behoeven te doen, aan gezien men. door het dok iets te laten zakken, en van boord af een water straal op het vuur te richten, weldra den brand gebluscht had, welke over een lengte \an pl.m. 15 M. woedde. Het schip heeft weinig of geen scha de geleden, inaar 't dok is (-enigszins beschadigd ONGELUKKEN. Men meldt ons uit 's-IIertogen- bosch De 75-jarige Ratings te Boxtel is bij het kersenplukken doodgevallen. NED. VERBOND VAN VAKVER- EEN1GINGEN. Verschenen is het zesde verslag van den toestand en de vorrichtingen van het Nederlacdscli Verbond van Vakvereenigingen. Dit verslag loopt van 1 Januari 1912 tot 31 December 1913. Et- blijkt uit, dat op 1 Januari 1912 bij het N. V. V. (varen aangesloten 32 organisaties met 52,235 leden, op 1 Januari 1913 33 organisaties met 61,535 en op 1 Januari 1914 35 orga nisaties met 84.431 leden. Vijf van de aangesloten bonden, hadden op laatst genoemden datum elk meer dan 5000 leden (diamantbewerkers, gemeente werklieden, metaalbewerkers, siga renmakers en timmerlieden), Do verhouding van het ledental van het N. V. V. tot liet totaal aantal go- organiseerden was in 1913 32.51 pGt. Met den groei der vakbeweging is het aantal mdusi rieele oonlizctea in ons land belangrijk toegenomen. Ter wijl in do periode 19061910 per jaar gemiddeld 137 stakingen voorkwamen waarbij gemiddeld pl.m.7840 stakers betrokken waren, kwamen, in 1912 265 stakingen voor met pl.m. 19,620 sta kers. En volgens hot voorloopig over- zicht door het Centraal bureau voor do Statis'.iek gepubliceerd, bedroeg het aantal stakingen in 1913: 385 en dat der stakers: pl.m. 22.248. Hen aantal uitsluitingen bedroeg in 1913 27, tegen 18 in 1912 en gemid deld 24 ner jaar gedurende de perio de 1906—1910. Een belangrijk deel van deze indu strieels conflicten ging buiten de bij liet N. V. V. aangesloten l>onden om. In 1912 waren, naar uit de s'akings- stnUstiek van het N. V. V. blijkt, bij 71 van de 265 stakingen N. V. V.-bon den IK'1-rok ken, d. w.z. dat deze 71 stakingen werden gevoerd, hetzij door een bij het N. V. V. aangesloten bond alleen, hetzij door zoodanigen bond in samenwerking met andere organisaties. Het waren evenwél in het alge meen juist de belangrijkste conflic ten, waarbij do bij het N. V. V. aan gesloten bonden betrokken waren. Dat blijkt afdoende uit het feit, dat meer dan de helft van alle arbeidsda gen,, in 1912 door stakers verloren, kwamen voor rekening van deze sla kingen. Gewezen wordt op het ver schijnsel, dat deze stakingen in liet algemeen een gunstiger verloop had den dan de conflicten, waarbij de aangesloten bonden niet betrokken warén. Terwijl namelijk van allo stakingen m 1912 60.03 pCt. met ge heel of gedeeltelijk succos en 30.15 pOt. met verlies eindigden, hadden van de ska kingen, waarbij N. V. V.- bonde-n betrokken waren 84.51 pCt. geheel of gedeeltelijk succes en gin gen 12.67 pCt. verloren. Do overeenkomstige gogevens over hot jaar 1913 zijn nog niet bekend. Toch heeft het-bestuur goeden grond om aan te nemen, dat zij in dezelfde richting zullen w ijzen als de boven staande. Reeds tlta.es kan worden ge zegd dat do N. V. V.-bonden, in 1913 bij ongeveer 125 stakingen en uitslui tingen betrokken zijn geweest. NED. LANDIIUISH. CONGRES. Donderdag zette het congres te Apeldoorn zijn vergadering voort De heer E. D. van Dissel, uit Utrecht, preadviseerde over het vraagpunt: Welke zijn de resultaten van de Staatsbemoeiing in zake do bebos- sching van woeste gemeentegronden, en op welke wijze kan de instandhou ding en uitbreiding van liet gemeen telijk boschbezit nog meer worden be vorderd? Inleider vermeldde in zijn pread vies het volgende staatje om een beeld te geven van de uitbreiding van de ge meentelijke bebosschiug met Staats hulp. Aantal gemeenten Beboscht Onder Staatstoe zicht gestelde II.A. H.A. 1907 1 (337.4150 15)08 5 7 1348.4150 1909 G 46,55 1348.4150 1910 7 110.11 2137.2520 1911 11 148.69 3093.6710 1912 11 201.6926 3093.6710 1913 li 216.6632 4151.6740 Voor 1914 staan voor 19 gemeenten gelden op do sta ilslagrooting uitge trokken en zal dus het aantal II.A. in kolom 2 en 3 genoemd niet onbelang rijk toenemen. De lieer P. 'leunis'sen, uit Amster dam, leidde ju het vraagpunt: Waar om is in Nederland een ugrarische partij noodzakelijk Onder een Agrarische- of Land- bouw-Partij verstaat hij een organi satie van do Nederlandsche Land bouwers, die ten doel heeft de behar tiging van de: lo. technische, 2o. economische, en 3o. politieke belangen van den land bouwenden stand. Do meerdere of mindere mate, waar in deze 3 belangengroepen worden behartigd beslist over de sociale po sitie, die de landbouwers in don Ne- derlandscben Slaat innemen. TOLLEN" IN DRENTE. De gemeenten. Gieten, Casselto, Bor ger, Odoorn en Emmen hebben be sloten do zas wcgtollen op den ce- moenschappelijk' beheerden grind weg Gieten—Klinlcinolenibrug met in gang van 1 Mei 1915 af te schaffen en de tolhuizen to verkoopen. Een weg van 30 K.M. lengte wordt daardoor geheel tolvrij. INGEZONDEN Van iugeioaden stokken, geplaalat of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dozer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. HET ANTWOORD VAN DEN HEER DE LOBEL. Geachfe Redactie. Vergun ons over het schrijven van don heer Do Lobe! het volgende in uw blad te plaatsen.Zonder onbescheiden te willen zijn, zouden wij u willen verzoeken vooral geen dag te laten verloopen ine", de plaatsing van dit stuk, want de heer De Lobel schijnt to een stemming, dat iedere vertra- gang hem doet vragen: Wat beteekent dat nu weer, (7;ie mijn schrijven in Ilaarlem's Dagblad.) De heer De Lobel kondigt zijn schrij ven aan als een antwoord op ons ver zoek, tot hem gericht, om met Duys te willen debatteeren over Rood Zaan dam, en, ontdaan van alle franje, zes: de heer De Lobel, dat hij op ons ver zoek afwijzend moet beschikken. Eigenlijk is dit antwoord op zich zelf voldoende om een oordeel te vel len over iemand, die het noodig vond om bij de laagste verkiezing hier in Haarlem do kiezers bang te willen ma ken met Rood Zaandam. Al de drukte die daarover is gemaakt; in besloten vergaderingen met brochures, met aardig ge.eekende prentjes, met ver sierde automobielen en automobilis ten, vindt nu zijn slot in het ant woord: ik debatteer daarover niet,alle beweringen die ik heb gouit durf ik niet in een openbare bespreking te verdedigen en te bewijzen. Up de beweringen van den heer Do Lobel gaan wij hier nu niet in. Die zullen wij op een andere manier be handelen. De belangsstcllenden daar naar verwijzen wij naar do Volks stem, waarin wij de beweringen van den heer Do Lobel zullen behandelen en waarbij wij heusch nieU zullen vergeten. Wij zullen ook zorgen, dat de' Roomsclio arbeiders die Volks stemmen thuis bezorgd krijgen. Waar wij hier echter wel iets over willen zeggen dat is over de me'hcdo van den heer De Lobel. Wat is die methode? Duys heeft op de vergadering in de Ver eeni ging beweerd (zie verslag Haarlem's Dagblad en Stads-Editle) 1. Da: de kiezers van Zaandam zoo bij voortduring teleurgesteld zijn door de andere jmrlijen, dat ze zich ten slotte tot do socialisten hebben ge wond;; 2. dat de burgerlijke vertegenwoor digers in dem Zaandamschen raad hun lidmaatschap meestal beschouw den al een ecrebaontje, dat er leden waren die hun stukken pas opensne den als ze in den Raad kwamen, (llij heeft nieU beweerd dat dit alleen :n Zaandam zoo was). 3. Dat uit een commissievergade ring aan de houtkap&alisten verraden was dat hun grond voor de 1 va ven- plannen noodig was. 4. Dat er wel eens zoo kinderachtig in den Zaandamschen Raad werd ge bakkeleid, dat het optreden van eon socialist (Mondeis) noodig was om do orde te handhaven. 5. Dat onder kapitalistisch bewind de haven een nadeelig saldo oplever de van f 25.000. 6. Dat door het onverstandig optre den van de burgerlijke meerderheid in den Zaandamschen Raad de creo- soteeirmridhltingen van de II. IJ. S. niet in Zaandam zijn gekomen. 7. Dat een school werd gebauwd onder dat zelfde bewind zonder dat er kinderen waren voor die school. 8. Dat de toestand van de gasfabriek onjuist werd voorgesteld door allerlei vervabschingen in de balari3 en de verlies- en winstrekening. 9. Dat men door liet niet l>ona-fide nakomen van het leverings-contract met Koog aan de Zaan deze levering kwijt raakte na afloop van het con tract. 10. Dat f GOOO werd uitgetrokken om dat de Koningin één enkelen middag in Zaandam kwam, en om de begroo ting sluitend te maken, wérd I 3000 van de subsidio van het Burgerlijk Armbestuur afgehaald. 11. Dat, euzoovoorts. Laat de lezer zelf het verslag dier vergadering nog eonr, nazien. De Ihieér De Lobel bemerkt wel mei hoe vveinrig moeite zelfs wij, die niet midden in Zaandamsche toestanden zilten, een aantal beweringen, met pleizier 'n veertigtal, kunnen neer schrijven. Zoo is nu de methode van den lieer De Lobel: Duys heeft eeu aantal din gen medegedeeld over Zaandamsche toestanden. De heer De Ivobel liad die kunnen tegenspreken, maar vveige'rt dat. In jpliaati; daarvan zet lluij een bevvo- rtagsheibeltje op touw, waarbij hij tor weerlegging van Duys zegt, dat Duys een mug opblaast tot een oli fant, dat bij Duys bakerpraatjes zijn opgekomen, dat zaken van jaren hér werden overhoop gehaald, dat liet meer dan schandelijk is wat Duys heeft gedaan, cn dergelijke over tuigende bewijzen voor de beweringen des hoeren De Lobel meer. Daaraan plakt It.lij dan nog ce- nige waarheden als koeien, o.a. dat de Zaandamsche arbeiders worden begraven als ze dood zijn, dat cr een. gas'iirectour is in de Zaan dao f 3ó"0 per jaar verdient plus vrije woning en een tweede klerk die f 800 verdient zonder vrije woning. Dat, geachte hoer De Lobel, ia 'n methode van- rat-je-toe. Wij achten ook de kerke lijke arbeiders te verstandig om zulks niet te doorzien. Kinderen van 12 jaar en jonger weerspreken elkaar ook wel eens op die manier. De een bewetfrt, dat hij zoo'n dorst heeft, en de an der, dat hij veel meer trek (hoeft in nog 'n boterham; die laatste bewering moet dan gelden als bewijs dat de eeiwte geen üo'rsf Kan hebben, wanl dikwijls luidt de weerspreking: „Je bent mal, ik heb nog zoo'n trek in een boterham." Als de jongens editor wat ouder zijn houden zo or niet meer zoo'n bewijsvoering op na. Overigens, zooals wij boven zeiden, uw bew e- ringen zullen wij niet laten gaan. Wij zullen die behandelen op de ons het meest gesdhdkt voorkomende ma nier. Laten wij echter vaststellen dat die niets te maken hebben met een weerspreking van Duys over Rood Zaandam. Gegroet tot een Vroolijk weerzienI HET BESTUUR DER AFD. HAARLEM S. 'D. A. P. Stadsnieuws MEETING .VOOR PLAATSELIJKE KEUZE. Aan do meeting voor plaatselijke keuze en geheelonthouding, georgani seerd door do Noord-HolL Propagan da Commissie, van de Ned. Ver. lot afschaffing van alcoholhoudende dranken, te houden te Zaandam, op Zondag a.s., zal o .a. door de volgen- do vereenigingen ie Haarlem worden deelgenomen. In groep I komen do fietsers, welke Zondagoch tend te negen uur van de infanterie- kazerne vertrekken naar Zaandam welke tocht georganiseerd wordt door do nfdceling Haarlem van de Ned. ver. lot afsch. v. alc. dranken, in samenwerking met do afd. Schoten. In groep III nemen o. a. deel de afd. Haarlem van de S. D. A. P., Ned. ver. tot afsch. van alc. dr., de kweekelin- gen-geheelonthoudersbond, de Intern. Orde of Good Templars, de AJg. Ned. Typografenbond en de Bond van Ned. Onderwijzers. Van Halfweg do afd. van de S. D. A. P, Van Beverwijk de afd. van de Ned. ver. en <lo Goh. onth. vereoniging. In groen IV wordt o. a. deelgeno men door do afd. Santpoort van de Ned. ver. ou door de afd. Schoten van 2e^"€d- v"r de s- D- A- F- cn de b. O. vrouwen club. In greep V door de afd. Velsen van de Ned. \er. en door do afd. IJmui- van. f,° •'s>Tc('' ver- cn den Bond van Machinisten, Stokers en Dekperso neel, en door de afd. Velsoroord van de Ned. vereoniging. Tot het bezoeken van deze meeting welke o. a. zal worden opgeluisterd uoor een 400-tal zangers, waaronder ook liet geheel-onthouderszangkoor ,Vuns! Aclc,t' van bier, is door de afd. Haarlem aan de Ned. ver. een opwek king gezonden aan de leden tot het gaan naar Zaandam mol het bootje wat te 10.15 van de Nieuwe Gracht vertrekt en per spoor van 9.59 naar Zaandam te gaan en dan deel io ne men aan den -optocht, welke de stoet voorafgaat. Op <le meeting zal gespreken wor den door Jiiej. Suze Groeneweg. en do hoeren P. van der Meulen, A. II Gerhard cn dr. B. H. de Vos. SOC. ,,TROU MOET BLYCKEN". Concert op Zondag 5 Juli 1914, des avonds te 8 1/4 uur, te geven door het orkest der Concert-Vereeniging Haar lems Muziekkorps, directeur t de heer CU. P. W. Kriens. Programma 1. Kreuzrkter Marsch, Souaa. 2. Ouverture „Die lustige Welber von Windsor", Nicolaï. 3. Rêverie, Vieux tem pa. //„/"digo Walzer a us der operette „1001 Nacht", Strauss. 5. Fantasie aus der Oper „Die Zi geunerin". Balfc. 6. Ouverture „Si j'étais roi", Adam 7. Ballet „La Source", Deliibes. 8. Walzer aus der Operette „Der Vi ce-Admiral", Millöcker. 9. Fantaisie „Excelsior", Marenco. Sport en Wedstrijden Voetbal. I1ET BESTUUR VAN DEN N. V. B. Een der punten van de agenda der Zondag ais. te houden algemeene ver gadering van den Nederlandse hen Voetbalbond is de bestuursverkiezing. Dat wordt er ditmaal een van be- tcekenis. In het Zuiden is n.I. do beer dr. Wol tering. hoofdinspecteur voor de Volksgezondheid te Den Bosch, candi daat gestold, La w n4enn is. DE WERELDKAMPIOENSCHAP PEN OP GRASBANEN. Dc cijfers, waarmede Norman Broo kes in de finale heeren enkelspel te Wimbledon den Duitscher O. Froitz- heim klopte, waren 6-2, 6 1, 5-7, 4-G en 8-6. In de demi-finales dames dubbel spel wonnen mrs. Larcombe en mrs. Hannain-miss. Bickney en inelie Bro- (jucilis 6-2, 6-0; miss Morton en miss Ryan-mrs. Lamber Chambers en mrs. Strerry 6-4, 6-1. In do demi-finale heeren dubbel wonnen gebr. Lowe-Hoppe Crisp on Eitringham 2-6, 6-2 8-3, 4-6 en 6 3. (Tel.) Nu Amsterdam moderne tennisba nen bezit, heeft de Nederlandsche Lawn-Tennis Bond niet geaarzeld om in overleg met den Amsterdamschen Lawn-ï'ennis Bond een deel der na tionale kampioenschappen en voor zeker de belangrijkste op de 8 gra- velbaneu van liet Sportpark aan den Amstclveonschen weg, te doen verspe len en wei op Donderdag 9, Vrijdag 10, Zaterdag 11 en Zondag 12 Juli. Dc wedstrijden zullen bestaan uit: a. Nationale kampioenschappen I. Heeren enkel spel (open). Houder mr. M. van der FeenII. Heeren dub bel 6pel (open). H-ouders: rnr. M. van der Feen en W. do Bruijn Kops; III- All Holland Plate (opem voor hen die in de le ronde vafn I zijn geslagen). b. Wedstrijden van den Amsterdam schen Lawn-Tennis Bond: IS'. Heeren enkel spel (open) uitsluitend voor Am sterdammers, leden van den Amst. L.- T. Bond; V. Dames enkel spel mei voorgift; VI. Dames dubbel spet met voorgiftVII. Hoeren en Dames dub bel spel, voor jongelui jonger dan 17 jaar. Iedere wedstrijd is best of five sofS iu de kampioenschappen, best of three sets in de wedstrijden onder b. De inschrijvingen worden gesloten op Dinsdag 7 Juli. des middags om 12 uur precies bij den heer dr. M. Meijers, Linnaeusstraat 27, Amster dam. Gemengd Nieuws EEN GEHEIMZINNIGE MOORD. Een geheimzinnige moord houdt thans de politie en de openbare mee rling in Amerika bezig. Dinsdagavond bracht mrs. Louise Bailey, de vrouw- van een New-Yorkschc fabrikant, een bc-zoek bij dr. Carman te Freeport op Long Island, ten einde dezen te con- sulteercn. Toen mevr. Bailey wilde vertrekken, hoorde de dokter cenig geraas bij het raam, in welks nabij heid dokter cn patiënt stonden. Dr. Carman keerde zich om en zag een hand met een revolver. Hij sprong terug, meenende dat een aanslag op hem liedoeld was. Op hetzelfde oogen- blik weerklonk een schot en mevr. Bailey riep uit- ,,Ik ben getroffen." Zij was onmiddellijk dood De New-Yorkscbe politie staat hier voor een haast onoplosbaar raadsel. Men verkeert in onwetendheid over eenig motief tot deze daad, ook al neemt men aan dat de aanslag niet tegen mevrouw Bailey, maar tegen den dokter was gericht. Politiehon den, van wier hulp onmiddellijk werd gebruik gemaakt, verloren het spoor Er is geen enkel aanknoopingspunt om den bedrijver van deze geheimzin nige misdaad te ontdekken. NIEUWE STAKINGEN TE PARIJS IN 'T ZICHT? Opnieuw stakings-drcigingen, wel wat minder ernstige dan toen de post mannen hun werk niot deden, cn we daardoor onze brieven niet kregen, maar die toch lastig genoeg kunnen worden. Het zijn nu de eigenlijke rijks-werklieden die den arbeid drei gen neer te leggen en alweer is het de Senaat die de woede der betrokkenen heeft opgewekt. Al sinds gc-ruimen tijd en bij vele gelegenheden hebben de opeenvolgen de regeeringen aan do rijkswerklie den, dat zijn zij die werken in een van de rijksfabrieken van sigaren en van lucifers, in de Munt, in de arsenalen en zoo meer, beloofd dat ze do zooge naamde „Engclsche week" krijgen zouden, en dus voortaan slechts 54 uur zouden behoeven te werken in plaats van 58 voor hetzelfde geld. De vermeerdering van kosten, die onge veer acht millioen bedragen zal. is als begrool'ingspost door de Kamer gevo teerd. Maar nu de quaestie in den Senaat gekomen is heeft de begroo- tings-coinmissie geweigerd die ver hooging goed to keuren, en den hoo- geren post van de begrootiing afge voerd. Naar to begrijpen valt heeft deze weigering de betrokkenen, die al ze ker meenden te zijn van hun „Engel- sclie week" woedend gemaakt. IIITTE TE LONDEN EN TE PARIJS. Do Tel. meldt: Dat het niet alleen in Nederland warm Is, blijkt uit do berichten dio ons uit Londen en Parijs bereiken. To Londen rees Woensdag de thermome ter tot 32.3 graden Celsius (90 graden Fahrenheit) in de schaduw. Gecon stateerd werd, dat het den len Juli, sedert den tijd, dat de temperatuur van eiken dag wordt geregistreerd, nog nooit zoo warm was geweest. Don len Juli 1881 wees de thermometer 28.3 graden Celsius, d. i. 83 graden Fahrenheit, aan. liet was ook do warmste dag sedert 1 .September 1911, toen het kwik in den thermometer tot 32.8 graden Celsius, d. i. 91 graden Fahrenheit, steeg. In de straten van I/onden vielen een aantal personen 'flauw van de hitte, terwijl zeven plot. selinge sterfgevallen voorkwamen. Des avonds brak boven Wales en Mid- den-Engeland een zwaar onweer los. Het waaide, regende en hagelde in sommigo pluatsen zoo hevig, dat de oogst ernstig schade opliep. Te Parijs was het diea dag om 12 uur 's middags 31 graden Celsius (88 graden Fahrenheit) in de schaduw. Sedert 1888 was liet er zoo warm niot geweest. Menigeen leed onder deze hittegolf en het straatverkeer was aanmerkelijk minder, terwijl do ter rassen der café/,s dicht bezet waren. Gedurende een onweer, dat des avonds losbarstte, werd te Joussao een meisje door den bliksem gedood en een ander ernstig gewond. ARRESTATIE VAN INTERNATIO NALE TREINDIEYEN. Woensdagmiddag overvielen in oen straat in het centrum van Brussel: 3 vreemdelingen een bankbeambto en beroofden hem van een bedrag van 12.000 francs. Het toeval wilde, dat 2 der roovers op hun vlucht van een tram gebruik maakten, waarin zich juist een beambte .van do geheime po litie bevond. Deze wist de beide dieven een Spanjaard en een Italiaan, to ar resteeren. In hun bezit word een spoorwegabonnement tweede klas ge vonden, waaruit valt af te leiden, dat do gearresteerden niet alleen als straalroovers, maar ook als trein- dieven opgetreden zijn, zoo meldt de Tel. Kerk en School GEREF. KERK. Beroepen: Te Lopik, C, A. van Nood, te Har- melen. Stoomvaartberichten S'i'OOMV. MIJ. NEDERLAND Het st. Boeton, uitreis, is 2 Juli Gi braltar gepasseerd. Het st. Radja, uitreis, arr. 2 Juli to Portsaid. Oranje (uitreis) vertrok 2 Juli van Genua. Vondel f-Jmisreis) vert rok 2 J uli van Port Said. BOTTERD. LLOYD. Het st, Rindjani, thuisreis, vertrok 2 Juli van Porim. Het st, Samarinda, uitreis, passeer de 2 Juli Sagres. Ja ent ra arriveerde 2 Juli van Java to Rotterdam. Tabanan arriveerde 2 Juli van Java te Rotterdam. KON. WEST-1ND. MAILDIENST liet st. Lodewijk van Nassau, ver- trok 3 Juli van Amsterdam naar Para maribo. Het st. Medea, thuisreis, vertrok 3 Juli des ochtends 6 uur van Havre. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Hel st. Oosterdijk arriveerde 2 Juli van Rotterdam to Baltimore liet st. Rijndam arriveerde 3 Juli an New-York to Rotterdam. Samland, van Rotterdam naar Montreal, passeerde 2 Juli Fame Point. KON. HOLL. I.OYD. Het Maasland, uitreis, vertrok 2 Juli van Santos. Het st. Zeelandia, uitreis, vertrok 2 Juli van Boulogne. Zeelandia (uitreis) vertrok 2 Jul/ van Dover. Amstellond vertrok 2 Juli van Am< sterdam naar Buenos-Ay res. Delfland arriveerde 2 Juli van Bua. nos-Ayres te Amsterdam. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Astyanax arriveerde 3 Juli van Ja pan en Singapore to Amsterdam. Hel onus, van Japan naar Londen en Amsterdam, arriveerde 28 Juni te Shanghao, Phemius, van Japan naar Londen cn Amsterdam, arriveerde 28 Joni lo Singapore. Tantalus van Java naar Amster dam, arriveerde 1 Juli te Suez. Waaraan hebben wij het vertrouwen in onze zaak binnen twee jaar tijd alhier te danken? Aan ons systeem.... Bovenstaand deed ons besluiten één naar de eischen des tijds nieuw magazijn in te riohten. Opening onzer nieuwe Zaak Fijn® Lederwaren, Koffers, Tasschen en Reisartikelen. AMSTERDAM. UTRECHT. MAAHDAQ 6 en DIMSDAa 7 JULI zal ene magazijn wegens voorbereiding gesleten zijn.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 6