SPORT EN WEDSTRIJDEN in HAARLEM'S DAGBLAD, örioket X«uLOli.t'vetc&3rt Crlefest. Ee-rste Klasse. HAARLEM—HILVERSUM. Weer mocht het Haarlem niet ge lukken een overwinning te behalen. Met slechts 3 runs werd verloren, doch evengoed had het resultaat an dersom kunnen zijn. Bouwmeester is gelukkig weer pre sent. doch thans missen we Jan van den Berg, Schmeink en Hartmann, maar ook Hilversum mist eenige goe de krachten. Op het bowlen van Bouwmeester en Van Broderode openen Keet en Kliu. genspoor voor Hilversum. Klingen- spoot begint snel te scoren op de eerste onzuivere overs van beide bow lers. Keet doet het kalmer aan, doch op 4-4 wordt hij door Bouwmeester met een fraaien bal gebowld. Klingenspoor plaatst eenige malen gelukkig, terwijl hom bereidwillig eenige levens gegund worden. Hij ziet op 53 Zever ij n en even later Van Boe ven verdwijnen, doch ontvangt dan van Biydenstein goeden steun. Biy denstein staat zeldzaam voorzichtig te spelen. Op 79 wordt hij door een extra harden van Bouwmeester verrast. Gorter en Cremers zorgen er met 10 en 11 voor, dat de score de hoogte ingaat. Als Klingenspoor er 56 heeft, doet liij een gewaagde run, wat hem het leven kost. Hei totaal van Hilversum wordt 113. Kruseman en Bouwmeester openen vóór Haarlem op Cremers en Keet. De laatste krijgt Kruseman in zijn eerste over al over het heen gebowld. In de volgende over woidt Van der Leo op point gevangen, liet ziet er dan allesbehalve fraai uit. Angenent stuit dun de collaps. Beiden staan nu kalm en goed te spelen. Op 41 wordt Angenent gebowld. Ook Maas wint ztch thans eens op op 77 echter wordt hij gevangen. Bouwmeester, die in- tusschen goed ingespeeld is en alleen op slechte ballen scoort, krijgt dan steun van Kreunen. Het schijnt dat deze twee de 100 op zullen brengen. Op 92 wordt Kreunen echter door Van Booven gebowld. Wybrandts scoort snel 5, terwijl Koster na 4 gemaakt te hebben ver dwijnt. De stand is dan 7 voor 109. Er moe ten dus nog 5 runs gemaakt worden. Dan gebeurt het noodlottige, wat Haarlem de overwinning kost, Bouw meester wordt dan namelijk door Van Booven gebowld voor een stijlvolle kauslooze 51. Hartog en Brederode worden spoe dig gebowld en het Haarlem-totaal wordt 110. Van Booven. die pas later begon te bowlen, nam 4 voor 11. Haarlem tracht nog in de 2de in nings op te halen, doch de tijd blijkt te kort te zijn. Als 2 wickets neer zijn voor 63 wordt gestopt. Cremers 31 not out, Bollee 15. K. Zeverijn 13. Haarlem verliest dus met 3 run3 de 1ste innings. Hilversum 1ste inningsi Keet b. Bouwmeester Klingenspoor run out K. Zevcrijn c. Koster b. Bouw meester Van Booven c. Maas b. Bouw meester Biydenstein b. Bouwmeester Gorter b. Bouwmeester Cremers c. Van der Lee b. An genent V. d. Graaf runt out liollee l.b.w. Bouwmeester J. Zeverijn not out ExtraI Van der Schouw neemt 5 voor 22, Tuyl 3 voor 28, Van Buysen 2 voor 3G. Schröder vangt 4 batslui uit en stumpt oen vijfde. Hermes antwoordt met 74 (H Offer man 27, P. Offerman 1L Rincker neemt 4 voor 25, Eigeman 5 voor 42. Als A. C. C. dan, aan haar tweede innings beginnend, 36 runs voor 1 wicket heeft (Kortenhorst not out 11, Eigeman not out 6, Lobry de Bruyn9) geeft Hermes den verderen strijd al op. en verliest dus met 27 runs op de le innings. Totaal t 21 9 111/6 Bouwmeester Van Brederode Angenent Haarlem lste innings t Kruseman b. Keet Bouwmeester b. Van Booven Van der I-ee c. Klingenspoor b. Keet Angenent b. Biydenstein Maas c. Zeverijn b. Cremers Kreunen b. Van Booven Wybrandts b. Van Booven Koster b. Cremers Hartog b. Van liooven Van Brederode b. Cremers Van den Berg not out Extra's Totaalt 0 M. R. W 16 3 34 3 8 1 24 2 6 2 15 0 5 0 9 1 8 2 11 4 Cremers Keet Zeverijn Biydenstein Van Booven Hilversum 2de innings: Cremers not out Bollee c. Van den Berg b. Van Brederode K. Zeverijn b. Bouwmeester Extra's j Totaal Bouwmeester Angenent Van Brederode A. van den Berg Wybrandts A. C. C.—HERMES. A C. C. lieg int mei 101 te maken (Lobry do Bruyn 19, Murphy 14, Kor tenhorst 13, Eigeman 13, Meyers 12). De stand i Rood en Wit 6 's-Gr. C. C. 6 A. C. C. 7 Volharding 5 Heimes 7 Hilversum 8 Haarlem 7 7^ - £.3 2de klasse Noord R. en W. 11 9 4 4 1 0 20 Haarlem II 7 1 4 2 0 10 V. V. V. 7 2 2 3 0 10 Albion 7 1 3 I 2 7 C. C. II 6 1 0 3 2 1 Volhard. II 8 0 0 S 5 5 2e k 1 a s 3 ROOD EN WIT II—VOLHARDING II In schitterend crickcf.weer neemt deze wedstrijd bij elf uur een aan vang. Captain Davidson verliest den loss en moei mot zijn mannen het eld intrekken. De Gruij-ter en Var. Wessem beginnen met den aanval. Hel bowlen is goed en de batsmen hebben dan ook moeite can zich le handhaven. Beiden spelen niet onfor tuinlijk, maar toch komt er spoedig eene scheiding, als Schram op do Gruijtera bowlen gevangen wordt. Hierna vallen de wickets met g lijkma'.'.ge tusschenpoozen en behal ve Warners rud. een forsche 15 be haalt niemand de dubbele cijfers. Het totaal wordt 66. Julian en Davidson openen voor Rood en Wit. De eerste is weer uit stekend op dreef en speelt een goede innings van 95 runs. Voor dezen .-pe- ler schijnt een century ecb-er tot hot onmogelijke te behooren, want dit A reeds de 3de maal, dat lnj in het ge zicht van den honderd strandt. Davidson en Van VVessem zijn spoedig geweest en met de Gruijler, een gelukkige 30 maakt, wordt het Voih. totaal gepasseerd. Pleyte wordt op een zeer dubieusen vang uitgegeven voor 7 runs. Met Van Wavercn en Francken men sujg: de score regelmaiig, wordt de 200 bereikt. De laatste wordt voor een goede 44 uitgevangen en vervangen door J. Hel, die er van daag wel bijzonder hot oog op heeft en er dadelijk het hout oplegt. De cijfere vliegen op ha: bord en de 300 verschijnt. Reeds verwachten we een century, laar, o, noodlot, op 99 valt Tiol's wicket. Zijn innings bcva&ie 18 vie ren. Er wordt nu gesloten en van •ere-n blij'Ci met een goede 48 nol', out. Het totaal is ma. 13 extra's 360. De bowlingcijfers zijn natuurlijk niet mooi. Het komt er nu op aan Vol ha reling binnen 2 uur uit te gooien, hyigeen geen moeilijkheden blijkt op ren, daar geen der batsmen rae&r dan 5 runs maakt en liet totaal 20 wordt. Rood en Wit wint du3 met innings en 274 runs. Scores: Volharding: W. Schram c. David-oo b. de Gru ij ter C. A. Rincken bowled b. de Gruij- *ar v. <L Balen c. en b. de Gruijter Warners bowled J. Francken D. Kappeile bowled J. Francken Dolleman bowled de Gruijter v. d. Chys bowled J. Francken Muller Massls not out Ter Meuten bowled J. Francken Extra's Totaal De Gruijter 4 voor 37 runs. J. Francken 4 voor 21 runs. Rood en Wit: Julian bowled Warners 95 Davidson bowled Rincken 8 J. C. v. Wessem o. v. d. Chys Warners 16 P. de Gruiijiter a Rincken v. d. Chys 30 C. Pleyte d'Aill-y c. on b. v. d. Chys 7 H. H. v. Waveren no*, out 48 J. Francken c. v. d Chys Schram 44 J. Tiel bowled v. a. Chys 99 P. v. Buereu did not bat L. H. :en Bruggen Ca.to did not bat W. Lesueur did not bat Extra's 13 Totaal 360 v. d Chys 3 voor 85 Rincken 1 voor 87. Warners 2 yoox 104. "s-GR. C. C. II-V. O. C. Eerste innings V. O. C. 140 runs 's-Gr. C. C II 116 runs. 2e innings V. O. C. 107, In de 2de innings van 's-Gr. C. C. II worden 37 run3 go maakt voor het verlies van 3 wickets, waarna wordt opgegeven. V. 0. C. wint dus met 24 runs op de le In nings. Topscorer was dr. Slengor met 47 runs. ALBION—HAARLEM II. Een onverwachte overwinning voor de Hiiarlemmers met 3 w ickets. Albion maakt het goede totaal van 104 runs, waarvan Van Orden 39 en d. Goot 15. Wiederhold bowlde 3 xir 14 en Van Buren 3 voor 34. Haarlem II beantwoordt dit totaal door slechts 43 hijeen te slaan, waar- an Van Buren 11 Van der Goot nam voor 18, J E v. d. Stadt 4 voor 21. Het totaal van Albion's 2de innings bedraagt 86. H. v. d. Stadt 18, Van Rossum 16, Rieken 11 en Ebmeïjer 10. Voor het verlies van 7 wickets maak te Haarlem hierna 150 runs. Tot dit goede totaal droegen bij Dopper met 47, Bijleveld 39, Bruinsteen 17, Hom berg en Thomas elk 11. („ct."). Lnehtvaart RONDVLUCHT DER DRIE STROO MEN. Het Uitvoerend Comité voor de orga nisatie van de Rondvlucht der Drie Stroomen heeft dezer dagen le Den Haag vergaderd. De vertegenwoordigers van de Kon. Ned. Automobielclub, de Nederland- sche Motorbootclub en de Ned Motor- wielrijdersvereeniglng waren riet ter ergadering aanwezig, zoodat liet eerste pimt van de agenda: „Veilig heidsdienst door middel van auto's, motorfietsen en molorbooten", nau welijks behandeld kon worden Beslo ten werd Maandag 20 dezer „en petit comité" te vergaderen, teneinde zoo mogelijk inzake dit punt tot een eind besluit te komen. Tot uitvoerige bespreking gaf het twoede punt: „Eerste hulp bij onge lukken" aanleiding. In overweging werd gegeven, de hulp van het Roo- de Kruis, van Waterstaat in te roe pen, alsmede aan reederijen te ver zoeken, om haar personeel de op dracht te verstrekken, aan deelne mers der rondvlucht zoo noodig tegen vergoeding hulp te verleenen. Beslo ten werd dat enkele leden van het co mité voorloopige stappen zouden doen om na te gaan op welke wijze het dool het. best te bereiken zal zijn. Het punt „regeling telegrafische en telefonisohe berichtendienst" was spoediger afgehandeld, doordat het coinltélid jhr. G. A. A. Ailing van Geusau, directeur-generaal der Poste rijen en Telegrafie, zich bereid ver klaarde op dezelfde wijze als destijds bij de Europeesche Rondvlucht was geschied, zijn medewerking te verlee nen en toegezegd, waar noodig. den dienst van bestaande kantoren te zul- verlengen, tijdelijke bijkantoren te zullen doen vestigen en voor een voldoend aantal draden le zullen zorg dragen. Jhr. Ating van Geusau had den dank der vergadering voor zijn bereidwillige rnedeweriting te aan vaarden. Medegedeeld werd, dat de gaarne gewenschte medewerking van onze militaire vliegeniers helaas onmoge lijk zou zijn, daar deze juist in de week, binnen welke de Rondvlucht zal plaats vinden, zullen moeten dienst doen bij de leger-oefeningen te Lin- gen. Een belangrijk punt van de agenda as dat betreffende eventueele uit- noodiging van H. M. de Koningin. H. M. de Koningin.-Moeder en Z. K. H. den Prins der Nederlanden. De Commissaris-generaal, jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, deelde mede dat Nijmegen had te kennen ge geven er zeer veel prijs op te stellen om de leden van het Vorstelijk Huis te mogen ontvangen. Besloten de Vorstelijke Familie uit te nooiligen de aankomst der vliegeniers te Nijme gen met Hare tegenwoordigheid te vereeren, onder voorbehoud, dat tij dig kennis zou worden gegeven, wan neer de aankomst kan worden ver wacht. De laatst behandelde punten golden de vvenschelijkheid, Nederlandsche vliegeniers tot deelneming op te wek ken, en liet uitloven van speciale en etappe-prijzen. Er werd meegedeeld, dat de minister van Marine zeer waarschijnlijk een prijis zal beschik baar stellen, en besloten, den Minister van Oorlog te verzookon het voorbeeld van zijn ambtgenoot te volgen. Wat betreft het opwekken van Ne- derlandsche vliegeniers tot deelne ming, werd opgemerkt, dat dit niet op den weg ligt van het uitvoerend co mité voor de Rondvlucht, maar meer op dien van de Vokafdeeling voor aviatiek van de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart. Het bestuur der Vakafdeeling zal er zich mede belas ten. bovendien een speciaal veld voor hoo key en cricket is aangelegd. Getradht zal worden ook een ath let iek af dee- ling op te richten, die dan 's zomers in het Stadion wedstrijden geeft. Benoemd zal worden een lioofdbe- stuur, dat voo'r eiken tak van sport een speciale commissie aanwijst, be last met de leiding en regeling. Reeds met ingang van het a.6. voetbalseizoen 1914—1915 zal do nieu we combinatie met haar eerste voet bal-elftal in de 2e klasse competitie van den N. V. B. spelen. Ter gelegen heid van de totstandkoming dezer nieuwe organisatie zal op 30 en 31 Augustus een inte'rmationaal voetbal- tournooi in het Stadion georganiseerd worden om oen gouden beker, wissel- prijs, waaraan een Engelsch, Bel gisch, Duitech en Nedorl. team zal deelnemen. Hot secretariaat is voorloopig ge vestigd bij den heer F. Pon lie. Van Eeghenlaan 33. De !>elangstelling van de zijde der leden voor de buitengewone algomee- ne vergaderingen van R. A P. en Volharding, reap, in De Berebijt en American gehouden, was gisteravond er groot. Het bestuursvoorstel bot fade en toetreding tot de groote combinatie werd bij acclamatie goedgekeurd. Zwemmen. RECORDS VERBETERDl Op de Zondag gehouden Dolfijn wedstrijden bracht J. van der Grient (Het IJ) het Nederlandsch record over 240 M.. dat met 3 min. 39 3/5 ten na me van A. Minnes stond, op 3 min. 34 3/5 sec. Ook Reynders (Het U) kwam met 3 min. 34 3/5 sec. onder het oude record. Korsetn (D. J. K.) won de 80 M. in 511/5 sec., daarmee zijn eigen record 1913 (562/5 sec.) met eventjes 5 1/5 sec. verbeterend I („Ct."). Waterpolo. Do Uitslagen: le klasse. Amsterdam: D. J. K.-IIet U, 1-5. Rotterdam: Maas—Amersfoort 5—1. 2e klasse B. Amsterdam: Dolfijn—Neptunus 3—0 Weesp: U. Z. C.—Triton, 08. Dames-competitie. Den Haag: Den HaagH. D. Z. II, 1—10. Stand der le klasse. ID o duinen. Bij de Algemeen® Beschouwingen j over do Begrooting, maakte oen lid met wuardeering gewag van het open -lellen van eenige duinwegen onder liloemendaal, hetgeen hij meende te mogen toeschrijven aan de tusschen- komst van liet College van Ged. Sta ten. In verband hiermede werd door dit lid de wenschelijkbeid uitgespro ken, dat de duingrongen nicer alge meen opengesteld zouden worden ten bate van de wandelaars. Het lid van Ged. Staten, dat in de vergadering der Commissie aanwezig was, erkende ten volle de wenschelijk beid, dat het publiek van het natuur schoon, dat onze duinen opleveren, meer dan tot dusverre zoude genieten, De wijze, waarop 't publiek zich ech ter in de duinen en ook elders pleegt te gedragen, of liever te mis dragen, heeft verschillende eigenaars genoopt, soins ten koste van groote geldelijke opofferingen, hun terreinen met prikkeldraad af te zetten en daar door voor het publiek ontoegankelijk te maken. Gevraagd werd voorts, hoe liet ge steld was met do bebossching van de duingronden. De Provincie zoude de ze in haar eigen duinen met kracht ter hand kunnen nemen en particu lieren kunnen aansporen om in die richting werkzaam te zijn, zoo noo dig met steun van de Provincie. Het had de aandacht getrokken, dat op de begrooting slechts f 100.was uitge trokken voor bebossching van duin- gronden onder Castrlcuiu. Dergelijk gering bedrag wees niet op eene rui me opvatting in deze bij Gedeputeer de Staten. liet did van Gedeputeerde Staten deelde mede, dat buitendien f 100.— op de begrooting waren gebracht om advies van de Heide Maatschappij te verkrijgen in zake bebossching. Bij Ged. Staten bestond wel degelijk het streven om bebossching van duingroo- den te bevorderen, maar deze aange legenheid vorderde grondig overleg. Met waardeering werd wijders ge sproken over de verdwijning vnn de ontsierende reclameborden. Gevraagd werd of de Provincie niet een verde ren stap in aesthetischen zin kon doen namelijk door sierlijker woningbouw to bevorderen. Erkend werd, dat Ged. Stalen de macht missen om langs di- recten weg sterk in te grijpen op dit gebied, maar ze zouden door middel eener circulaire aandrang kunnen uit oefenen op de gemeentebesturen, door bijv. de aandacht te vestigen op een artikel, dat is opgenomen in de bouw verordening van de Noord-Holland- sche gemeente Laren, welk artikel be reids geleid heeft tot beteren en fraaie huizenbouw, zonder dat de'kosten verhoogd werden. Het lid van Ged. Staten sprak als zijne meening uit, dat de vrijheid niet al te zeer mocht beperkt worden. Ook zonder direct ingrijpen van de Over heid kon intusschen op dit gebied veel bereikt worden. De resultaten van de ze wedstrijden zijn duidelijk zicht baar. Het IJ D. J. K. A. Z. en P. C. a Z. G. I li as I I 6 2 3 525 1 17 11 1« 4 13 21 3 4 11 4 0 2 16 i (Md. Ct.) Stadsnieuws PROVINCIALE STATEN. STOOMBOOTDIENST. In afwijking Yan het voorstel van Ged. Staten, die tot afwijzing advi seerden, geeft de meerderheid der commissie in overweging de gevraag de subsidie van f 3000 aan de N. V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming te verleenen. In do commissie is breedvoerig over deze kwestie gesproken: De geschie denis der onderneming werd nage gaan. Een lid deelde mede, dat de „Ada van Holland", die voor f 30.000 te boek staat, nu reeds geen /5000 waarde meer heeft. Er is in de onder neming te weinig afgeschreven. An dere leden wezen evenwel op andere subsidies die de provincie geeft, o. a /5000 aan den sluombootdienst Harlin- gen-Terschelling. Verschillende le den pleitten voor voortzetting van de subsidie, althans nog voor een jaar. Het lid van Ged. Staten verklaarde dat dit college slechts noode gekomen was tot het voorstel tot afwijzing. Dit college is evenwel van meening.dat men slechts dan mag subsidieeren, wanneer er vrees bestaat, dat de in stelling anders het leven niet zal hou den. In dien toestand verkeert deze onderneming niet, ze is geenszins noodlijdend en vrees dat het post- contract niet verlengd wordt, be staat niet meer. Een provinciaal sub sidie mag niet strekken om uitkeering van dividend te verzekeren. Voethal EEN GROOTE 5PORTVEREENI- GING IN AMSTERDAM. Op de Zaterdagavond gehouden algemoeave vergaderingen van 1L A. P. en Volharding is besloten zich te vereenigen in een te fou-meeren groo te sportoombinatie in den trant van do reeds in Ir,et buitenland bestaan de vekeenigingen, zooals de Beerschot A C te Antwerpen, de Racing Clubs te Brussel en Parijs of de Stado Francais. Tot deze combinatie zal eerlang ook Amstel's Cricket Club toe treden en in de toekomst zeer ver moedelijk ook de Ainsterdamsche Hockey Club. Deze combinatie is tot stand geko men otp initiatief van den secretaris van do Mij. liet Nederlandsch Sport park em met medewerking van diver se oudere leden der beide bovenge noemde vereenégingen. Vervolgens werd met de besturen vergaderd, die zich, na gevoerde besprekingen, met een en ander accoord verklaarden. Deze nieuwe sportootnbinalio is met de Mij. Het Nederlandsch Sportpark overeengekomen het voetbalspel böoefenen in (het Stadion en ap de laarachter gelegen terreinen, waar gramma Drankbestrijding. Met 8 tegen 2 stemmen besloot de commissie te adviseeren tot subsidiee- ring van de N. H. Propagandacom- unssie der Nedcrlandsche Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken. Ged. Staten huldigen de opvatting, dat do openbare propaganda als vorm van drankbestrijding zich niet zou leeneu voor steun uit de Provinciale kas. Deze meening werd door de meer derheid van de commissie weerspro ken. Dezelfde commissie besloot uit ge lijke overweging te adviseeren tot het toestaan van een subsidie aan de pro- pagundacommissie von den Alg. Ned. Gehcelonthoudersbond. Geltenfokken. Met op ecu ria ulgemecne stemmen werd besloten te adviseeren het voor stel tot het verleenen van een subsidie aan den Bond van Geitenfokvereeni- gingen in Noord-Ho Hand, aan te ne men. Een lid kondigde een voorstel aan om de voorgestelde subsidie tot I 1000 te verhoogen. Handelscursus to IJmuiden. Do commissie adviseert de subsidie f 190 per jaar toe te slaan, maar j king? Rubriek voor Vragen Geabonneerde!! hebben hot voorrecht, vragen op vertohlUcnd gebied, mits voor beantwoording votbinr, in tc xenden bü de Eedactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 58. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en xoo spoedig mogelhk. Aan vragen, die niet volledig naan woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Do Mevrouw, bij wie mijn dochter zich verhuurd hoof;, wil, dat het meisje vertrekt (binxieiilijds) om dat zij volgens Mevrouw en een dok- niet gezond is. Moot zij hiermee genoegen nemen en kan zij schade looss telling eiachen? ANTWOORD: Dit hangt af van den aard der ziekte en de oorzaak hier van. Raadpleeg een advocaat VRAAG: Ik ben op een atelier on krijg 14 dagen vaconitie. Moet de patroon die dagen uitbetalen? ANTWOORD: Het begrip vacan- sluit in zich, dat he* loon door loopt, tenzij anders is overeengeko men. VRAAG: Mijn dochter is bij e&n domo j>er maand gehuurd. Monde ling is afgesproken, dat het meisje daar zou "slapen en geheel in huis zijn. Mevrouw laat haar wegens plaatsgebrek thuis slapen en wil nu ook haar goed niet meer la en was- sctien, Moet dit allee nu niet vergoed. orden? ANTWOORD: Ja. ANTWOORD: Den Ion August 119 treedt gij uil Uw oud- n dienst en ie- gelijkertijd in «Ion nieuwe. In de nieuwe dienst hebt gij recht op de kermisfool.. VRAAG: IIoo lang heeft een dienstbode, die met zroke In-.i.cJen naar huis gaat en 1 Sept. haar dienst ulaat, rech. op huur en ko-tgeld. ANTWOORD: I Zij heeft geen re:lit op kostgeld, wel op vergoeding voor verpleging. Wat haar loon betreft, hierop heeft ze, zoolang de dienst nier kan worden genomen recht, gedurende een paar weken. VRAAG: Heeft een dienstbode, die in Juni in dienst kwam en toen den godspenning ona.ng, rech: op n kermisfooi? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Mijn dochter, die per 3 maanden gehuurd was, heeft zes we ken van te voren haar dienen opge zegd 'tegen 1 Augustus. 1 Juli moest zij geopereerd werden en is daardoor 14 dagen ziek geweest. Nadat zij haar betrekking hervat had, kreeg zij do ziekte terug. Mevrouw wil nu 14 dagen kostgeld betalen. Heeft zij recht op meer? ANTWOORD: Zij heeft to: 1 Au gustus recht op loon en verpleeggol- den. VRAAG: Heeft een meisje hot recht, schriftelijke getuigen to eischen? Mevrouw wil wel mondelin ge geven. ANTWOORD: Zij heeft recht op eene schrifielijke getuigenis. VRAAG: Naar welk bestuurslid moet ik schrijven om inlichtingen be- 1 ivffonde den tooneel wedstrijd, die uitgeschreven is door de IJmuïden- scho t ooneelvereeniging „Vrienden kring"? ANTWOORD: Aan den heer F. J., Bargerbos, Bioemstraat 12, IJmui den. VRAAG: Kan men mij een waar schuwing sturen voor een aanslagbil jet der bedrijfsbelasting, dienst 1913/ 1914? De eerste termijn vervalt toch den laatsten Augustus? ANTWOORD: Ja, de aanslag moet geheel worden afbetaald. Op den laatsten Augustus vervalt do eorsto termijn van den dienst 1914—1915. VRAAG: Ik woon in Schoten en ver dien f 650 per jaar. Mijn huishuur bedraagt f 3.50 per week. Ik heb geen kinderen, dienstbode, paarden, fieta, enz. Is de aanslag voor de Personeele Belasting (19141 A 12.71 juist? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Ik woon le IïaaiLemme'n- liede an Spaarnwoude en heb twoo kimtoren van 14 en van 2 1/2 jaar. Ik verdien f 9 per week. Is een aanslag voor den Hoofd. O mi dag A f 3.50 juisi? ANTWOORD: Dat kunnen wij niet beoordeelen, Informeer dat eens op d« secretarie uwer gemeente. VRAAG: Hoe verwijdert men lars- viekken uit een wollen stof en roest vlekken uit gepolijst marmer? ANTWOORD. Hors vlekken behan delen met Benzol of Aether. Voor roestvleken uit gepolijst mar mer moet ge een steenhouwer vragen. VRAAG: Waarmede kan ik een wit ilten hoed schoon maken? ANTWOORD: Men doet dit gewoon lijk met pijpaarde of Magnesia. We veronderstellen hierbij dat de hoed it is. VRAAG: Ik heb een dienstbode voor dag en nacht, Ik betaal haar op haar verzc-ek elke week haai loon uit. Zij is in heit 1 outsit van Juli z ek ge worden en zal wel eenóge weken weg blijven. Uk heb haai- den dienst opge- •gd. Op hoeveel loon heef- zij recht en ontvangt zij de kermisfooi? ANTWOORD: Zij heoft recht op haar loon totdail de dienstbetrekking geëindigd is, me», inachtnoni.ng van ai behoorlijken opzeggingstermijn. Ls «ij na 1 Augvs us nog in dienst dan heeft zij recht op de kermisfooi. VRAAG: Eon dienstbode is por 3 maanden gehuurd), kan zij den dienst 1 Aug. opzeggen en dan 15 Sep tember vertrekken? ANTWOORD: Neen, zij kan niet eerder opzeggen dan tegen 1 Novem ber. VRAAG: Wanneer iemand uitge scholden wordt voor „onderkruiper" omdat, hij klanten van zijn vroeaeren p«vroon voor zijn teg e n w 00 rdi gen tracht te winnen, kan hij dit dan als een bij de wet strafbare beleediging beschouwen? ANTWOORD: Neen, te meer waar de handeling inderdaad laak baar is. Laat hij het „aanwerven" achter wege laten, en hij zal niet verder worden las ig gevallen. Uit de Omstreken BLOEMEND AAL. Gevonden on terug te bekomen bij: C. de Vries, te Haarlem, Duven- voorde3traat No. 43 rood, een zwart Lederen damesportemonnaie iner in houd; Ié. léioone, Dompvloeds'auu No. 49 te Overveen, een zilveren bro che; aan het bureau van poli.ie te Overveen, eon ziiveien vingerhoed, een zilveren flacon en een gummi hand van een kinderwagen. VRAA van betrekking. Wi BENNEBROEK. De bevestiging van Oud-Minister Talma als predikant. Stampvol was het kleine kerkje van het dorp Bennebroek. Geen plaats was onbezet gebleven. Precies tien uur werd ds. Talma door den dien&tdocnaen predikant, Ds Voorhoeve, uit Vlissingen, en den kerkoraad binnengeleid. Aangevangen werd niet het zingen au Psalm 146 vers 1 en 3: „Prijs den leer met blijde galmen". Hierop ging Ds. Voorhoeve over tot de voorlezing van Psalm 27, gevolgd door gebed Z. Eerwaarde sprak hierop naar aanleiding van Exodus 4:1—5. Toen antwoordde Mozes, en ze.de 1 maar zie, zij zullen mij niet gelooven, noch mijn stem hooren, want zij zul len zeggen de Heer is u niet versche nen. En de Heer zeide tot hem: Wat is er in uw hand? En hij zeideEen suf. En Hij zeidewerp hem ter aar de. Toen werd hij tot een slang en Mo zes vluchtte van haar. Toen zeide de Heer tot Mozesi strek uw hand uit en grijp haar bij haar staart. Toen strekte hij zijn hand uit en vatto haaren zij werd tot een staf in zijn hand. Opdat zij gelooven, dut u verschenen is de Heer. de God hunner vaderen, de God van Abra ham. van Izak en van Jacob. Nadat nog gezongen was Gezang 194, de verzen 1 en 4, „Van U zijn alle dingen, van U 0 God alleen", sprak Ds. Voorhoeve zijn rede uit. Z.Eerw. bracht eerst JLn herinnering het Mozesverhaal. Mozes, die jaren lang in zwaren arbeid, naar lichaam en naar geest had doorgebracht, werd van Godswege bevolen, zich aan het hoofd te stellen van een volk, dat in ballingschap verkeerde. Zware tijden Bk verander 1 Augustus j had hij doorleefd. Hij had grocte din- gen denken tc kunnen doen, en het verlaat ik don ouden dienst cai lie--' ik recht op scheen alsof men zijn krachten i de kermisfooi in de nieuwe betrok- noodig had en alsof zijn leven eon inie- vau 1 iw vei juin iw «j ouiciii, waai iaw«> i lukking zou worden. Maar hij verza- maakt de opmerking, dat ze liet pro- Ik moon, dat do kermisfooi niets f melde zijn krachten op, om ze op bet gramma te uitgebreid vindt met den aodsnenning ïuaken heeft, irroote oosenblik te kunnen gebrul-

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 6