INGEZONDEN MEDEDEELINGEN S 30 'CtS. pór tcgeA. BELANGRIJKS KflEDEDEEUNQ aan allo bezitters van Kaaid-spreekmachlnes. Gratis AaaMefiiag. Onze niouweweergevor PATH©, speciaal vervaar digd om op naald-spreek machines van eiksysteem ook Pathéplaten te kun nen bespelen, wordt aan een ieder gratis aangeboden bi] aankoop ineens van 5 Pathéplaten naar keuze uit een repertoire van meer dan 20.000 opnamen, zang en muziek, vertolkt door de be roemdste artisten. Franco toezending van catalogi. Inlichtingen, ook aan huis, kosteloos. Naald-platen worden tegen Pathé-platen Ingeruild. Q. 6VIEMKE, Eenlg Importeur v. Nederl. en Koloniën. REGULIERSBREESTRAAT 43, AMSTERDAM. Verkrijgbaar bij onze agenten door geheel Nederland. Hun adressen worden op aanvraag gratis verstrekt. Wacht U voor namaak en eist den i kon. Als eenvoudig herder, met geen wapenen dan zijn herdersstaf, werd hij als Gods afgezant tot Farao ge zonden. Toen kon een oogenhlik van wankelmoedigheid hem doen weife len, die in eenzaamheid verkregen kracht kon Mozes de zee doen gebie den. Deze geschiedenis, vervolgde D<s. Voorhoeve, ia een eeuwenoude geschie denis, die weer in onze gedachten komt nu een nieuwe leeraar voor deze gemeente gereed-staat, den herders staf op te neuien. Wij weten, zei spr., hoeveel behoefte er is aan mannen, die volbrengen het bevel: „Weidt Mijne lammeren 1" Iemand zei do eens tot spr.: Ik zou nooit dit ambt kiezen, daar men al tijd döor onvoldaan zal blijven en toegestemd moest worden dait van dat laatste veel waar zal zijn, maar heit tekstwoord gaf in deze moeilijk heid heerlijke bemoedig!tig. „Wat is er in uw band?' vvordit gevraagd. De herderstaf spreekt van jaren van gel- duldigen en moeilijken arbeid; die den hérder geheiligd heeft. Voorgaande sprak Ds. V. van de zegening, die kan rusten op het werk van den dorpsherder waarvan spreker vaak de bewijzen had gezion. Met een opwekking voor gemeente en predikant eindigde Ds. Voorhoeve zijn rede, die o.m. werd bijgewoond door Mr. Sled), burgemeester van Haarlemmermeer en de predikanten Kromsigt (An, sterdam) en Wes er man Holsteiju (Apeldoorn) zwagers van dan beroepen predikant. Voor dar. tot de plechtigheid der bevestiging werd overgegaan, werd gezongen Psalm 27 vers 7, waarvan de beginregels luiden: „Zoo ik niet had geloofd, dat in dit leven, Mijn ziel Gods gunst en hulp genie ten zou". Thans ging de spr. over tor de be vestiging van Ds. Talma en las daar toe allereerst de voorgeschreven for- muleering voor to bevestigen predi kanten, welke door Ds. Talma staan de werd aangehoord. Op de door Ds. Voorhoeve gestolde vragen antwoordde Ds. Talma beves tigend, waarna de gemeente hem de bekende zegenbede 'toezong: „Dat's Bee ren zegen op u daal'. Aan de gesproken gewijde woorden voegde Ds. Voorhoeve nog het volgen de toe: 20 jaar geleden had Ds. Voorhoeve den nieuwen predikant in zijn eer ste gemeente teArnhem mogen, binnen leidon. Sinds dien waren beider we gen uilt elkaar geloopcn. Het ver heugde spr., dat na vele lotswisse lingen de heer Tal ma .wederom den herdersstaf had opgenomen. Tot de gemeente zich wendend, spoorde hij do gem. aan, den nieu wen leeraar in waarde te houden en hem gehoorzaam te zijn. Spreker dankte voor de welwillend heid, waarmede de nieuwe predikant reeds tegemoet is gekomen. De nieu we herder zal, vertrouwde spreker, zijne kudde leiden door de moeilijk heden, die ook deze gemeente niet be spaard zullen blijven. Hierop sprak Ds. Voorhoeve het dankgebed uit. Nadat de Gemeente hierop gezon gen had als slotzang Gezang 13. de verzen 1, 2 en 7 God sprak Men steil' op berg en rots, enz., was hier mede de plechtigheid van des mor gens geëindigd. Des middags te half drie hield do nieuwe predikant, nadat de Gemeen te had aangeheven Psalm 84, verzen 1 en 2Moe lieflijk, hoe vol heil genot, zijn intreerede. Hiervoor werden voorgelezen behalve de 12 Ar tikelen des Geloofs, een gedeelte uit I Corinthe'I en Psalm 121. Z.Eerwaar de sprak allereerst het gebod uit en liet daarna de Gemeente aanheffen van Psalm 119 vers 25Gedenk aan 't woord, gesproken tot uw knecht. Ds. Talma bogon met zijn dank baarheid uit t.e spreken, nu hij weor na 13 jaar voor een hem toevertrouw de Gemeente mocht staan. Was hij allereerst dunkbaarheid aan God verschuldigd, ook herdacht hij in dankbaarheid den Kerkerand en het Kiescollege van deze gemeente. Zijn Eet waarde verzocht voor het werk, dat hem is toevertrouwd, den steun van de leden van dezen Korkeraad, Voorts wendde de predikant zich tot den burgemeester en andere leden van liet gemeentebestuur. Ook sprak Z. Eervv. tot zijne ambtsbroeders, de overige predikanten uil den ring. In liet bijzonder wijdde de predi kant worden van dank lol Ds. Voor hoeve, die hean vandaag voor do tweede maal bevestigde. Nu 26 jaar geleden sprak Ds. Tal ma voor het eerst, waarschijnlijk met vrij w-at maeir zelfvertrouwen dam o,p dit oogenblik. Toch was in spr. ook veel dankbaarheid. Als tekst had de predikant gekozen Ihiel woord, naar aanleiding w aarvan hij nu 'reeds drie maal een intree rede had uitgesproken, ni. 1 Car. 1 vors 2324, luidende: „doch wij pre diken Christus dem gekruisigde, den Joden wel ten ergernis, en den Grie ken eenie dwaasheid; maar hun die geroepen zijn, beide .Todenen Grieken, prediken wij Chris tus de kracht Gods en de wijsheid Gods." Nadat de gemeente nog gezongen had Psalm 97 1, God Ihieerscht als opperheer sprak Z.Eerw. met betrekking tot die woorden de eigen lijke intreelrede uit. Voornamelijk be paalde spreker zich bij zijn tekst en roerde de plechtigfoead met een enkel woord aan. Hierna, zong de gemeente staande Gc-zang 46 vers 48; Kom," Christen- schaar kom, knielen wij, en ten slotte sprak de voorgtuigier liet dankgebed uit gevolgd door het 10e en 11e vcro van Psalm 116; lik zal Uw naam met dankerkentenis vörheffen. Hiermede was de pLechtigCield, die bijgewoond werd dook don cud-Minis ter Oolijin, geëindigd. Van de aanwezige predikanten noemen wij den consulent Ds. Van Paassen (Haarlem), en de ringpredi- kanten Bax Haarlemmermeer) Craitobeirg (Limaidem), Itoou (Moer en-bisrg), Eggink, V eisen, en vele an deren. Een studievriend van Ds. Talma, Ds. A. de Haan, uit Zwolle vvoon.de' de plechtigheid mede bij. HEEMSTEDE, BEGRAFENIS VAN DIRK BECK. Over d.e teir aardebestelling van den Woensdagmorgen, in de duinen onder Zand voort dom- den bliksem getrof fen 19-jarigen Dirk Beek, wonende Res Niova,plein alhier, schrijft men ons nog het volgende: Zooals te verwachten was, bleek er Zaterdagmorgen voor doze begraieni» zeer voel belangstelling te bestaan. Tegen "12 uur, toen de dlraev© stoet van het sterilh'uis zou vertrekken, kwamen overal kings den weg de me.nsclven uit do huizon, om mot stil le deelneming naar het wegrijden van het stoffelijk overschot van don jon gen man te kijken. Want als een treu rige bijzonderheid dient vermeld, dat de familie Beek Dinsdagavond, den avond vóór het ongeluk, juist een tweezijdig feest gevierd had, ten eer ste don verjaardag van Dirk's moeder en ten tweede hot fed't van zijn vrij stelling voor den militairen dienst, Vooral dit laatste werd luisterrijk herdacht, want niu bel roef de de gelief de zoon de ouderlijke woning niet tie verlaten... De directie der A msteirdamsche wa terleiding, die den jeugdigen werk man goed gezind wa.s, had bean tor gelegenheid van zijn feest verlof ge geven, Woensdagochtend eon paar uur later op hot work to kamen. En vol opgewektheid ver-liet hij des mor geus 8 uur zijin woning, riep tot vier maal toe zijn moeden- goeden dag, om er ©enige u'ren later als een zielloos lichaam binnengedragen te worden!... De lijkbaar, gedekt door oen achttal kransen (waarondör een van me vrouw I. van. Lennep—Backer, be schermvrouwe der m uziokviare en i ging „Eensgezindheid", waarvan de over ledene werkend lid was) en gevolgd door eenige volgrijtnigen en de mu- ziekvereenigiing bovengenoemd, reed alvorens den Binnenweg op te gaan, hot geheele Res Nova plein rond. Aan het graf werd het woord ge- voelrd door den heer J. W, Ni ess ink namenis den Kerkeraad der Nod. Herv. Gem., wegens ongesteldheid van Ds. V ollers. De Iboer Nic-ssink wees op do broosheid van hot menschel ijk leven en «prak woorden van troost tot de bedroefde ouders. V«-volgens sprak do heer .D. de Rooy, voorzitter van „Eensgezind heid", die den overledene prees als oen ijverig en goed lid der nvuzi&k- ve reen I ging. Hiermede was de droeve plechtig heid, 'die op de lalrijike aanwezigen.] een diepen indruk maakte, en dlo ook j bijgewoond werd doo'r vertegenwoor digers van de directie der Amster- damacbe Waterleiding, ten einde. Op verzoök der oude'rs deed „Eens gezindheid" geen muziek ihiooron. BEVERWIJK.. V erplaatsk. Met ingang van 1 Augustus is ver plaatst de heer G. v. d. Molen rijks klerk 3e klasse van Dordrecht naar Beverwijk. HALFWEG. Paarde n monstering. Zaterdagmorgen werden ter mon stering aangeboden 9 paarden van 415 jaar, waarvan door den hande laar ILertz er enkele werden aange kocht. Prijzen f 500 ft f 000. ZANDVOORT. Aangekomen Vreemdelingen: Mevr. wed. J. Schoitz, Amsterdam, llaari. straat 1, 4 p. M. Cok, Am sterdam, Oosterstraat 9, 5 p. H. C. Oord, Amsterdam, van Od ade- straat 3, 5 p. Fam. Bosman, Mun ch en., Bd. de Favange 1 k, 6 p. Fam. Grillik, Nijmegen, Haltestnaait 39, 2 p. Fam. Gun ter, Amsterdam idem 6 p. Fam. Tob Groen, Am sterdam, ICostvei'loreaistraaitweg 4, 4 pers. A. H. Bra aken burg, Haar lem, Zand.laan 14. 3 p. L. Miron- dolie, Amsterdam, Svvalnestraat 11a, 7 p. Fam. de Koster, Amsterdam, Halte-straat 27, 12 p. Fam. de Jong, Amsterdam, Zcestra.1 62, 4 p. Fa milie Kuik, Groningen, idem, 2 p. Fam. A. M. C. Langenmeijer, Am sterdam, id. 8 p. S. Cok Amster dam, Jlultestraai'. 13, 6 p. M. Fen- zer, Brunswijk, Kerkstraat 16, 1 p. Fam. van Doorn, Amsterdam, Zandv.l. 9, 4 p. J. Vcenendaal, Amsterdam, idem 9, 5 p. GEMEENTERAAD. De Raad vergadert op Woensdag 22 Juli a.s. des namiddags om 7 1/2 uur. Onderwerpen iter behandeling zijn: Ingekomen stukken en mededeel in- (jen. Installatie van den heer J. II. Web ber. Rapport rekening Waterleiding. Onderzoek geloofsbrieven van lxet nieuw gekozen Raadslid, den heer H. Wijsman Jr. Benoeming Wethouder. Vervolg Binnenland. De tramslaklog te Vrijdagavond Irneeft ten Raadhuize een conferentie plaats gehad tusschen den burgemeester en de gecommit- teeoxten van het college van B. en W. en den voorzitter van den Raad van Beheetr en dein directeur van de H. T. M. Do Raad van Beheer der H. T. M. was Zaterdag in vergadering bij - een geroepen. De diensten op lijnen 8 en 13 zijn Zaterdagochtend omstreeks 9 uulr aan gevangen «i werden op gelijke wijze als Vrijdag en weder met llollandsch personeel onderhouden. In ventband met het dook do directie geconstateerde foit, dat Ihet ophalen van werkwilligen In ambo's onder po- liti.egeloide hoe langer hoe bezwaar lijker wordt ea tal van klachten van het werkwillige personeel daarover bij haar inkomen, heeft de directie aan de autoriteiten aangevraagd, de auto's voortaan te doen begeleiden ook door mare chauascos. De directie dek H. 'T. M. deelt me de, da.t het verschillende geldzendin gen ontvangt ter verdeeling onder friet in dienst gebleven personeel. Naar verzekerd wordt handhaaft de II. 1'. M. haar standpunt am do per- soueolorganisaU-es niet als partij te erkennen. Zaterdag had in een der beneden zalen van het gebouw van deu R. K. Volksbond de uitkeering vom ataun plaats. De bijdragen dar vakvereeni- gingen zullen eerst de volgend© week inkomen. Van particulieren alleen is thans 'reeds f 8000 ontvangen. Ver schillende personen hebben wekelijk se he bijdragen toegezegd van f 10 en f 25. Aan do gelbiuwelen werd uitbe taald een bedrag van f 10 plus f 0.25 voor elk kind; aan ongehuwden f 6. Een groot aantal weigerde echter steun te aanvaarden. De N. R. Ct. meldt: Van hen, die Vrijdagochtend heit werk hebben hervat, waren Zaterdag ochtend drie oonjducteurs weggeble ven. Den directeur in persoon mocht hot gelukken, twee van Inon weer te bewegen hel werk te hervatten. Aan het personeel der H. T. M., dat in dienst gebleven is, is bekend ge maakt, dat de vroegere directeur der Maatschappij, de heer G. J. van Sti- priaan Luiscius, vader van den tegen- woordigen directeur, en die na in indië te zijn geweest, hier te lande is teruggekeerd, zul optreden als mede directeur der Maatschappij. In de vergadering van den Raad van Beheer der H. T, M. is besloten, al het Duitsche personeel terug te zenden, aangezien de Maatschappij op het oogenblik voldoende personeel bezit, waarop zij rekenen kan om et beperkten dienst gaande te houden. Do directie der H. T. M. heeft at hen. die haar trouw gebleven zijn, een gratificatie uitgekeerd van 50. Bo vendien werd het loon van de contro leurs blij'vend met 2 per week ver hoogd. Do besprekingen tusschen de direc tie der H. T. M. en B. en VV. waren om twaalf uu.r nog niet afgeloopem Ook Zaterdagavond bleef de stad volkomen rustig en bad het Plein een geheel normaal aanzicht. De afdeeling 's-Gravenhoge en Om streken van de Tuchtunie heeft liet volgende adres gericht tot B. en W. „dat het haar aan veel bedenking onderhevig voorkomt, dat een deel van liet loon van bestuurders en con ducteurs van de Hsagsche Tramweg- Maatschappij in. fooien wordt be taald dat toch hierdoor het gezag van de ze beambten, die ook voor de hand having van de orde en de naleving van verordeningen te zorgen hebben, wordt geschaad, waardoor de tucht lijdt, en reizigers kunnen benadeeld of gehinderd worden, bijv. door te lang wachten bij halten, toelating van hinderlijke voorwerpen, loten in nemen van te vcol ruimte, bezet laten van een plaats voor een kind waar voor niet betaald is, of toelaten van reizigers op een vol balkon dat een dergelijke wijze van beta ling eene groote Maatschappij, die anders kan, minderwaardig is, omdat daardoor inderdaad een deel van de dividenden wordt bijeengebracht, bij wijze van belasting waarbij met draagkracht geen rekening wordt ge houden, door fooien van lieden die, al hebben ze vaak het minst te missen, of het geven niet durven laten, óf uit rechtvaardigheidsgevoel, na zij weten dat de fooi een deel van het loon is, meenen, den conducteur niet voor niets to mogen laten wei-ken, öf de gevolgen van hun daden niet ver ge noeg nagaan, doch de fooi slechts in verband met een "glas bier of eon si gaar beschouwen dat deze wijze van betaling ook voor de ontvangers nog het nadeel heeft van de onzekerheid van hun loon, om- dal do grootte er van daardoor af hangt van de lijn, het jaargetijde, het weer, het slagen van eene tentoon stelling en ten slotte van manieren, b.v. groeten of aanspreken, en han digheden die den ambtenaren on waardig zijn, en het publiek, dat een vergelijking met andere landen kan maken, als kleinsteedsch of gemeen zaam niet aangonauin treffen, waar door ook het vreemdelingenverkeer benadeeld wordt dat dan ook terecht de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij de loonen van haar beambten onafhan kelijk van fooien bepaald en het aan nemen daarvan verboden heeft, om welke redenen de Afdeeling U beleefd verzoekt, bij de thans gevoer de onderhandelingen eene loonrege ling te bevorderen, die onafhankelijk is van fooien en met een verbod van het aannemen hiervan gepaard gaat." Met verzoeken van geliike strekking wendde zich de Afdeeling tot den Raad van Beheer en de Directie van de Haagsche Tramwegmaalschapplj en tot het stakingscomité van het tramwegpersoneel. De Maandagcourant meldt: Er waren booze geruchten gegaan over de gebeurtenissen, die op dezen Zondag zouden plaats grijpen. Zelfs liep -de tijding, dat er in Rotterdam door een groot aantal bootwerkers zoo iets van een aanval op de ..onder kruipers1" zou zijn voorbereid. En ge lijk het gewoonlijk met dergelijke ge ruchten gaatde volksfantasie maakt avn een mug een olifant, en zoo deden de meest serisationeele verhalen de ronde. Toch schenen ook de autoritei ten niet .geheel zonder zorg, want er waren bijzondere maatregelen getrof fen. In de kazernes bleven des mor gons de troepen geconsigneerd en op straat was het een merkwaardig ver toon van gewajiende macht. Toen we in den loop van den morgen op het Plein kwamen, werd dit aan alle hoe ken door marechaussees te paard be waakt, en ook op het midden van het Plein reden marechaussees stapvoets heen en weer. Wie staan bleef, ging direct aan -den haai als hij zoon kra nig, vurig paard in zijn richting ko men zag. En zoo werd het vormen van groepen van zelf belet. De wagens van lijn 8 genoten een bijzondere bewa king. Wanneer het publiek in- en uit stapte, stelde zich aan heide zijden zoo'n forsche blauwe ruiter op. Bo vendien bevonden zich marechaussees en agenten op de trambalcons. Zoo marcheerde gedurende den morgen alles ordelijk. Hel was zelfs niet bij zonder druk op straat. We zijn de ge 'heele trambaan van lijn 8, tot aan de remise te Schoverüngen, langs gere den. Het was een merkwaardig schouwspel, want het wemelde langs de geheele lijn van uniformen. De Czaar van Rusland kan op zijn toch ten niet strenger en niet beter be waakt worden. Marechaussees (e paard, politie te paard, te voet, rijks veldwachters, alles stond op korten afstond van elkander langs ds go- heel© tramlijn, van het Plein tot Sclie- veningen, en op de drukke kruispun ten waren de pos: en verdubbeld. Be halve deze vaste posten draafden langs den ganscken weg patrouilles van marechaussees, zoodat liet inder daad den schijn had of we in staat van beleg verkeerden. Het publiek hield zich stil. Fietsers of rijtuigen, die de tram wilden volgen., moesten sloppen tot er een groote afstand was ontstaan Van de rams zelf waren de open bij wagens zeer goed gevuld, maar de eerste wagen bleef, typisch genoeg, gewoonlijk leeg. Het pubhek schijnt nog steeds bang, dat, gelijk in de eer ste dagen, de ruiten zullen worden ingegooid. liet viel niet te verwonderen, dal met zulk eon bewaking, zulk een ein- deiooze eerewach van uniformen, ka rabijnen en bajonetten de dienst op lijn 8 geregeld kon plaats hebben. Al le beschikbar© bemanning werd door de maatschappij gebruikt, om zooveel mogelijk wagens te doen loopen, zoo dat er op dezen sohilterenden zomer dag althans eenig contact waa tus schen do residentie en de badplaats. Van de stakers zag men nicks. Tegen den avond hebben we nog eens bij de politie geïnformeerd, of er iets gebeurd was op dezen dag, waarover zoo booze geruchten geloo- pen hadden. Maar van eenig incident was ook op het hoofdbureau niets be kend. EEN LUCHTSCHIP. Men meldt ons uit Vlieland: Vrijdagavond om 9 uur hoorde nieu benoorden den lichttoren Vlieland INGEZONDEN Van ingezonden stukkon, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet ternggegoren. Voor den inhoud dezer rubriek stelt da Bodactie zich niet aansprakelijk. hel snorren van een motor. Eeti groot sigaarvonnig luchtsoliip werd voor hot bloote oog duidelijk zichtbaar. Het kwam uit westelijk© richting en volgde den koers van d© stoomsche pen naar Duitscliland of Oostzee. DE MILLIOENEN-ERFGENAAM TERECHT. Eindelijk is de zoo lang gezoolde erfgenaam Otto Brandt terecht. Z< als men zich herinneren zal, werd in liet begin van dit Jaar bekend, dat aan zekeren OWo Brandt, oen aan zienlijke som zoude vermaakt zijn. Alle pogingen werden in het werk ge steld om deu gelukkigen erfgenaam te vinden, doch alles was te vergeefs. Het laats)', zou Brandt gewoond heb ben in de mijnstreek, doch ondank; de niauwkeurigste nasporingen ge lukte het niet hem te ontdekken. Zij ne jeugd bracht O'tto Brandi". door in Maastricht, waar hij thans sedert eemge dagen verblijf houdt. (L. K.). ONGELUKKEN. Door een stoomtram der Staatsspoor komende van Scheveningen, is een jongmensch overreden op de lijn tus schen de Nieuwe Sc'heveningsche bosclijes. Zwaar gewond werd hij door de tram naar de Wi'tehrug vervoerd, waar in het politiepostluiis door een juist aanwezig geneesheer hulp werd verleend. Daarna is het jongmensch, dat nog leefde, door den G. FL E. D. oerd. („H. Ct."). Van het turfschip De Dageraad, liggende te Arnhem, is een tienjarig jongetje- overboord gevallen en ver dronken. Er is ©enige uren gedregd doch zonder resultaat. N. A. Ct. VERDRONKEN. De Tel. meldt: De 4-jarige G. Postema, wonende in de Kostersgang te Groningen, ia bij het spelen in do Oosterhaven ge vallen en verdronken. Zijn lijkje is opgehaald.. LEZING. Dr. Dekker, directeur van. het Han delsmuseum, van het Koloniaal Insti tuut, heeft voor de Ned. Chemische ve'reeniging, die te Utrecht haar jaar vergadering hield, een -voordradht ge houden over looistoffen. Mijnheer de Redacteur, I-Iet spijt mij werkelijk nogmaals uwe welwillendheid te moeten inroe pen tot plaatsing van hot volgende in gezonden stukje. Het blijkt echter, dat de bewerin gen, door den heek- Kr use man in de raadsvergadering van 1 Juli geuit ten opzichte van mij cui mijn klacht, wer kelijk nog hier en daar indruk heb ben gemaakt; missdliien wegens de liooge positie van den spreker. Ik voel mij dan gedrongen mot klem te ver klaren, dat ik in mijn request abso luut de waarheid gezegd heb on niets verkeerd heb voorgesteld. Verder, dat ik niets heb nagelaten te doen wat redelijk van mij verw acht kon war den, en wat ik in staat was te doen, en wel doodeenvoudig ia mijn eigen belang. Waar de heer Kruseman zegt: „de voorstelling van dem heer Piekuge is geheel onjuist" vergeet Z.Ed. enkel maar aan te toonen, wat dan onjuist is. Wel voegt hij er aan toe: „het ïs misschien goed; daarop verder niet in te gaan, om de menschen te spa ren." Maar hierbij wens-ch ik op te merken, dat ik die eigenaardige edel moedigheid van den lieer Kruseman volkomen onwaardig hen en publici teit in hot minst niet vrees. B. en W. zeggen, dat ik mij in verbinding had moeten stellen niet den directeiïr. Dal in ik de zaak op haar kop zetten. Ook zeggen B. en W.de schuld lag niet bij 'het slachthuis. Dat die nieu we voorwaarden aan den expediteur gesteld werden, was toch niet mijn schuld? Had het niet op den weg van den directeur gelegen te zorgen, dat de handelaren geen last zouden on dervinden van die nieuwe maatre gelen? Had ik op da en eersten d ag den directeur al moeten opstellen? Maar waarvoor dan? M at kon ik daar redelijkerwijs van verwachten'? Toch geen intrekking van die nieuwe voorwaarden? De expediteur had mij reeds meegedeeld wal er aan de hand was, dus dat behoefde ik niet te vra gen. Had de directeur gemeend iets voor de belanghebbenden te kunnen en te moeten doen, waarom deed bij hot dan niet!! Hot was niu mijn taak te zorgen dat ik zoo gauw mogelijk mijn goed thuis kreeg, maar dienzelf- dan middag was het mij onmogelijk. Zooals mijn request, aangeeft was er den volgenden dag nog meetr goed aangekomen. Dat moest gehaald worden van de Baljuwslaan en van de W'esbergiracht, omdat het de II. LJ, S. M. vanwege het sla-chllhiais verbo den is vleeechwaren thuis te bezor gen. Is dat misschien mijn schuld? Zoo gauw als liet kon ('s morgens hebben wij da air natuurlijk geen tijd voor) is dut goed gehaald en toen ging ihet met spoed naar Schalkwijk. Echter het was wat laat geworden. Mijn knecht zegt: liet was half zes. B. en W. zeggen: liet was kwart voor zes. Nu hebben wij al zooveel ge boord van die enge welwillendheid, maai: is dat nu welwillend om in ver band met do gesd.üiodenis van den vcu'igen dag te zoggen: om zo; uur sluiten wij, en in een kwartier kunnen wij dat goed niet keuren, dus kem morgen maar weer terug? Wat er in mij omging, toen mijn knecht thuis kwam met een leegen vragen «n de boodschap, 'dalmij'n goc-d ran beidé dagen op Schalkwijk stond, en ik dacht aan den drukken Zc -i 5 gmor- gen zonder goed: dat kon ieder za kenman begrijpen. Had ik m'sschlen nu den directeur moeten opbollen? Maar waarvoor dan? wat zou mij dat geholpen hebben? En bovendien: als er iets te besproken was, kon de di recteur mij niet opbellen? Er zat niets anders op, dan Zater dagmiddag maar weer noa'r Scrialk- wij.k te kuieren. Dat kostte aan tijd 2J uur en ik moest nog bever dien f 8.20 betalen als loon. De directeur veroorlooft, zich, in zijn "rapport heft voor te stollen alsof die 2 1/2 uü,r over dreven zijn. Dat is echter niet zoo, en ik moen dat ook wel te kunnen vorklaren: lo. is de afstand Zijl poortSchalkwijk niet gering, en die moet tweemaal gegaan worden. Dan moet men natuurlijk zijn !x>urt af wachten. Dan duurt de behandeling van een tamelijk groot© partij na tuurlijk vrij lang. Wij moesten toen voor de neuzemgymnastiek nog het oude loon betalen: dat is 2 ct por pond voor worst. Er moest dus 400 pornd worst gekeurd en gestempeld worden op reder worstje 2 stempels. Als dat nu niet veel tijd vordert, dan was de weigering van den vorigen avond nog hatelijker geweest Als men nu nagaat, dat die keu'ring maar la rie ©n apenkooi is, was er dan geen roderi om te vragen of ihet wel in ge weten geoorloofd is iemand op zoo ontzettende wijze te schaden in zijn bod rijt? En waar in nu de onjuiste voorstelling? Van den wethouder Kruseman had ik intusschen niet veel beters verwacht. Het is al eens eerder ,ge2egddat de zaak verloopt in een duel tusschen den directeur van liet slachöhuis, on der hooge bescherming van Dr. Kruse man, en do handelaren. Den laatst en tijd wordt het steeds duidelijker. Ech ter is m. i. dat beeld niet heelemaal juist. Het is meer een jachtvermaak. Er was een strik gespannen en het wild is er zonder erg ingeloopen. Toen liet wild echter den strik voel de, is het gaan rukken en sjdrren en werkelijk is de strik hier en daar wat losgegaan. Van de strikkers wordt nu veel beleid gevorderd. In tusschen heb ik in mijn request niet geklaagd over de ambtenaren. Alleen beib ik de feiten vermeld zooals zij waren, om aan den Raad te deen zien wat een ellende de verordening kun teweeg brengen, terwijl de waar de der keuring dat toch ndet recht 'aardigt. Met dank voor do plaatsing, Uw dw., A. PIELAGE. Gemengd Nieuws ONTPLOFFING. In de loodgieterswerkpluats te Fon- tainebleau, behoorende bij de dyna- mletfabriek te Cugny is een buis ont ploft. Er zijn drie dooden en een ge wonde. SPIONNAGE. De wegens spionnage gearresteerde Rus .Joliannevitsi .-.nderson, is te Malmö w©gens hoogverraad tot vijl jaren dwangarbeid en drie jaren eer verlies veroordeeld. AUTO-ONGEVAL. Een auto, waarin aoht personen za ten, is te Bordeaux tegen een met stee- nen beladen wagen gebotst en in een gracht gereden. Een der inzitten den is gedood, de ander© zeven ge- kwetst, zoo meldt de N. R. Ct. VUURWERKFABRIEK DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Gedurende een hevig onwedcr sloeg de bliksem in een fabriek van kunst vuurwerk te Castellamare di Slabia hij Napels). Het gebouw vloog in de lucht. Zes lijken werden uit de puin- Lioapen te voorschijn gehaald. STAKING 'IK PETERSBURG. Als protest tegen de ongeregeldhe- :n in Bako© staken do arbeiders in 1 van groote en kleine fabrieken. Het aantal stakers bedrukt 54,000. De arbeiders trachtten een botoo- giug te houden, hetgeen tot een bot sing met de politie leidde. Vooral bij ae Poelilofbrug bood do menigte he vig verzet, en vele agomcn werden hier door stokslagen en steenworpen gewond. De politie maakte ten slotte van hare vuurwapens gebruik. Twee arbeiders zijn zwaar, twee licht ge wond. NOG EEN TRAMSTAKING. Het trampersoneel te Clïristiania heeft Zaterdag den arbeid neergelegd. Itet verkeer op alle tramlijnen is ge- s tankt. DE UITSLUITING IN DE LAUSITZ. Daar tot nog to© tusschen de werk gevers «1 d© werknemers in de Ijuu- sitzer lakenindustrie geen overeen stemming kon worden vdrkregen in de hangende quaesiias, is Zaterdag de uitsluiting van 30.000 werklieden in 350 bedrijven in den Nedcr-LausiU begonnen. I1ET PROCES VAN MEVROUW CAILLAUX. Heden, Maandag, om twaalf uur bogon in de groote zaal van het Ge rechtshof van de Seine het tong-ver wachte procés, dat vermoedelijk heel d© komendo week in beslag zal ne- ineni, en waarbij zal worden urgo- maakf:, of en hoe mevrouw CnilUiux voor den moord op Gaston Calmctto zal worden gestraft. De Tel.-correspondent meldt nog: De president van. het hof van Assi ses van het Seine-departemenu Aiba- nel, heefr. tot nu SO entree-biljetten voor liet proces-Caillaux aan de I'a- rijsclie journalisten en 70 aan de ver tegenwoordigers van ander© dagbla den afgegeven. Er zal flus niet veel pluats "overblijven voor bet pubhek.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7