«te de stïflting zeer sympathiek ge- ziikI bleken, hartelijk uitgelachen. 'iocn de trein begon te rijden, poog de een der onderkruipers het portier nog te openen en te ontvluchten, maur -de inspecteur die in een volgend rij tuig uit het raampje dit bemerk te, hield hem zijn revolver voor en «v nnin kroop maar weer naar bin nen. Reeds spoedig na de aankomst in Zaandam was gebleken, dat het noo dig was dezen bij elkaar geronsel- den troep goed in het oog te houden. Vermoedelijk was de hcele bende on derkruipers met revolvers gewapend, maar één was er zoo onvoorzichtig die Ie laten zien, waarop de politie Jiem te Zaandam natuurlijk terstond ontwapende. De Tel, meld't: Conferentie met mr. Van Leeuwen. Vrijdagochtend vond op het stad- huis te Amsterdam een conferentie plaats tussctiem den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land. mr. dr. W. F. van Leeuwen en deu burgemeester van Zaandam, den heer K. ter Laan, over het niet toe laten der Duitschers. Onderhoud met burge meester Tor Laan. Wo lezen nog in het ,,Hbld." Naar aanleiding van de niet toela ting van het veertigtal Duitschers, op grond van het feit dal hunne papie ren niet in orde waren, hebben wij een onderhoud gehad met burgemees ter Ter I aan. Worden tegen alle vreemdelin gen, en met name tegen alle Duit schers, die te Zaandam aankomen, de zelfde maatregelen genomen? Ik vraag dit omdat ik zelf heb kunnen eönstateeren, dat vreemdelingen (onk Duïtsch sprekende vreemdelingen), die hier met de boot, aankomen, aan geenerlei formaliteiten zijn onderwor pen. Dit was voor de eerste maal, aldus het antwoord van burgemeester Ter Laan, uut mij van tevoren de komst van Duitschers in Zaandam was aangekondigd. Van Blankenese uit weid mij hun aanstaande komst meegedeeld en tevens werd daarbij de bescherming der Nederlandsche wet ingeroepen. Dit was voor mij me de aanleiding, om de wet ook in haar vollen omvang toe te passen. Dat ik den plicht had te eischen, dat de Duitschers in het bezit waren van paspoort of „Heimutschem", blijkt behalve uit het Vestigingsverdrag zelf. uit artikel 9 van de missive van den Minister van Binnenlandsche Za ken van 1 Mei 1907 aan do Commissa rissen der Koningin in de provinciën, bei .effende uitvoering van het vcsti- gingsverdrag met Duitschland. Art, 9 van deze missive bepaalt het volgende „Door de burgemeesters en de ge meentebesturen zal, voor zoover elks werkkring daartoe gelegenheid biedt, zijn toe te zien, dal de hier te lando zich vestigende en bij voortduring of tijdelijk verblijvende Duitschers voor zien ziin van een geldig paspoort of van een „Ileimatschein", die binnen de laatste vijf jaren is afgegeven of vnor vernieuwing afgeteekend en de liandteekening van den houder draagt. Ook za.l door die autoriteiten de aandacht van de betrokkenen er op zijn te vestigen, dat het bezit van zoodanig stuk noodig is om, indien daarvoor overigens de voorwaarden aanwezig zijn, aanspraak te kunnen maken op het recht om zich hier te lande te vestigen dan wel bij voort during of tijdeliik te verblijven." Het verwonderde mij zeer, aan het station van den commissaris van politie te vernemen (aldus vervolgde do t.eer Ter Laun;, dat de papieren niet. in orde waren. Ik dacht dat men daanoor wel zou gezorgd hebben. Stel u eens voor, dat ik deze men- schen, waarvan er stellig meer dun een met eeu revolver gewapend was, i n s t r ij d met de wet had toegelaten tot een stad, waarin twee strijdende partijen zijn. Dat zou al even erg zijn als dat ik zo had teruggezonden, ofschoon ze goede papieren hadden. Dut is toch niet lielzelfde, burge meester, meenden we te mogen op merken. Voor het geval der toela ting zo rider de noodige papieren zijn in elk geval precedenten, o. a. Am sterdam. Ik blijf er bij, dat het hetzelfde zou zijn, verklaarde de heer Ter Laan En als nu de papieren in orde zijn vroegen we verder. Dan ben ik volgens de wet ver plicht de Duitschers toe te laten. We kwamen terug op ons uitgangs punt. Gesteld eens, burgemeester, vroegen we, dat u in de bladen leest, dat een vereeniging van Duit- 6Cho burgemeesters morgen Zaandam zal' bezoeken. Dun bent u dus ook vooruit op de hoogte. Laat u dan ook liun papieren onderzoekon Over de toekomst laat ik mij nimmer uit, was het antwoord. Maar dit kan ik u wel zeggen Als er Weer onder dezelfde omstandigheden zulk een gezelschap Duitschers komt als Donderdag, treed ik hoogstwaar schijnlijk weer op dezelfde wijze op. U moei niet vergelen, dat ik als liet ware in een glazen huisje zit. Had ik de Duitschers toegelaten zonder do noodige papieren, dan zou de burger lijke pers er geen aanmerking opheb ben gemaakt. Maar had ik ze. even eens in strijd met de wet, teruggezon den in weerwil van liet feit. dat hun papieren in orde waren, dan zou ik zeker aan felle aanvallen blootstaan. Dat is nu eenmaal de klassomoraal. Jk kan aan die klassomoraal uls bur gemeester niet toegeven, niet in de eene en niet in de andere richting, en daarom te meer was ik verplicht mij strikt aan de wet te houden. Burgemeester Ter Laan deelde mo de, dat hij Vrijdagmorgen met den Commissaris der Koningin een onder houd heeft giliud. Echter was reeds bepaald, dat dit onderhoud zou plaats hebben, vóór burgemeester Ter Laan weten kon, dat de pupieren der Duitse Iters niet in orde waren. De Duitschers terug. Het veertigtal Duitschers, dat Don derdagavond op last van den burge- aieestcr van Zaandam over do grens geleld is, omdat huimo papieren niet. ut orde waren, zijn Vrijdagavond we der in Amsterdam aangekomen 1 Toen de Duitschers Donderdag avond laat te Enschedé aankwamen, werden zij ondergebracht in het po litiebureau aldaar om den volgenden morgen over de grens te worden ge zet. Dit geschiedde dan ook en met den eersten trein werden de Duit schers naar Gronau overgebracht. In- tusschen hadden In Enschedé reeds vertegenwoordigers van den Bond van Werkgevers in het houtbedrijf te Zaandam contact welen te krijgen mot de Duitschers. En zoo geschiedde het, dat diezelfde vertegenwoordigers (mrs. Van VVes- sem en Van Zuylen) zich Vrijdag avond aan het Contraal-SLition te Amsterdam bevonden, om er de komst van don trein van 10.58 af te wach ten. Met dezen trein kwamen de Duit schers uit Gronau hier weder aan. Hun begeleider nam statig den Pana mahoed af voor de heide Ainslevdani- sche politieagenten, die gerequireerd waren om het gezelschap te escortee ren. In twee gedeelten werden de Duit schers, hun bagage onder den arm of aan do hand, gebracht naar twee lo gementen. Hun komst trok weinig de aandacht. De Zaandamsche sta kers bleken echter op hun qui-vive te zijn. Want het eerste gedeelte van hel gezelschap werd gevolgd door den heer Heykoop, con der stakingslei ders, met enkele getrouwen. Tot zelfs in hun logement volgde de heer Hey koop de Duitschers. Slechts een enkele maal klonk een scheldwoord aan liet adres der Duit- sche beroepswerkwilligen. Vonrloopig zullen de Duitschers wel in Amsterdam blijven tot men een middel heeft gevonden om ze te Zaan dam aan het werk te kunnen stellen. De Zaandamsche „Hbld."-corres pondent meldt In Zaandam deed Vrijdag vrij alge meen het gerucht de ronde, dat de Duïtsche werkwilligen, die den vori ge» dag op last van burgemeester Ter La in over de grenzen waren geleid, dien dag terug zouden keeren. Ook onder de stakers scheen die meening te lieerschen, althans werd door heu den goheelen dag met een groot aan tal gepost bij het spoorwegstation en de aanlegplaatsen der bootên van Amsterdam. Tengevolge hiervan heerschte daar in den namiddag en vooral 's avonds een buitengewone drukte. Ook waren vele nieuwsgierigen aanwezig. Er kwamen echter geen Duitschers. Van een auto, waarmede werkwilli gen vervoerd werden, werd door een steenworp een ruit verbrijzeld. De inzittenden bekwamen echter geen( letsel. het bestuur van den Bond van Werk gevers aan den heer J. Decker, den gemachtigde, waarin het bestuur van den Bond z'Ch bereid verklaarde met een commissie van afgevaardigden uit de vrije en moderne organisaties te on dei-handelen, is door de betrok ken organisaties het volgende schrij ven verzonden. Aan den Bond van Werkge vers in het Houtbedrijf te Zaandam. Heden gewerd ons uw schrijven ge richt aan den heer J. Decker, inhou dende een antwoord op onze missive d.d 20 Juli. Het komt ons eenvoudiger en na tuurlijker voor ons antwoord recht streeks aan u toe te zenden, terwijl wij om u ter wille te zijn, tegelijk een afschrift van dezen brief aan voor noemden heer Decker doen toekomen. Het verheugt ons. dat u bereid is een „commissie uit onze organisa ties" te ontvangen, die dus ingevolge de door u uit ons schrijven van 20 Juli geciteerde alinea met u za! kun nen onderhandelen „om bij lotsverbe tering der arbeiders" te komen tot vrede in het bedrijf. De clausule, die u op dit citaat in uw missive van 2-2 Juli direct laat volgen, schijnt hiermede in tegen spraak. Ten einde misverstand en moodeloo- ze verdere correspondentie te voor- komen, achten wij goed dit even vast te leggen, j Ter vokloenmg aan uw verzoek mel- den wij u hierbij tevens, dat de com- i missie voor de stakende arbeiders en onze organisaties als volgt is samen gesteld: W. Kat, D. Riet en C. Bouw- knegl, namens de afd. Zaandam van den'Ceutralen Bond; D. Vis, J. Kooy en IJ. Visser, namens de Zaansche Federatie D. E. V. en J. Thesing, als secretaris. Gaarne zullen wij nu van u plaats en dag en uur der conferentie verne men. het aan u overlatend ons dat al of niet rechtstreeks te doen toeko men. De tramstaking te 's (Zie ook 2de Blad „Van bevoegde zijde" wordt aan 't „Hbld." meegedeeld: Tn het onderhoud, dat Vrijdagmor gen heeft plaats gehad, is van de zij de der I-Iaagsche Tramwegmaatschap pij toegezegd dat, voor zoover de open gekomen plaatsen niet door nieuw aangesteld personeel zijn vervuld, daarvoor allereerst de vroegere be ambten in aanmerking zullen komen De H. T M heeft thans deze toezeg ging in dien zin uitgebreid, dat ook voor de vermeerdering van personeel, welke eerlang noodig is ten gevolge van de vergrooting van liet aantal vrije dagen, bij voorkeur de vroegere beambten zullen worden aangesteld Eindelijk zullen deze nog do voor keur hebben bij de vervulling van vacaturen, welke in den loop van 1914 zullen ontstaan. Ten einde het gevaar van niet aanstelling te ver minderen zal de II- T. M. de aanwer ving van nieuw personeel schorsen tot lieden 25 Juli. 12 uur 's middags Het aantal nieuw in vnslen dienst genomen beambten bedraagt thans 81. nvilö een circulaire van den volgen den Inhoud gericht: „Waarde kameraden, Ge zult reeds uit do pers vernomen hebben, op wel ke brute wijze de II. T. M.-directie de tegemoetkomende houding van de sta kers en hun leiding beantwoord heeft. Onder groot enthousiasme werd door de stampvolle stakersver gadoring met algemeens stemmen be sloten tot voortzetting van den strijd. Thans komt het er op aan, krachtiger dan-ooit te steunen en wij vertrouwen ruien, wij zijn er zeker van, dat in alle af deelingen door het geheele Ia;.d dit begrepen zal worden en de gelden nog rijkelijker dan thans zullen bin iienvloeien. Deze strijd moet en kan gewonnen worden, Zorgt gij voor de financiën. En zendt spoedig." Heden zal aan het stakend perso neel weer de gewone wekelijksche uitkeering worden gedaan. Door een der stakingsleiders is bij den hoofdcommissaris van politie, den lieer Versteeg, een telephomsche klacht ingediend betreffende ruw op treden der marechaussee bij het sla tion S.S. en het hoofdkantoor der 11. T M. in het Bezuiden hout. De heer Versteeg zei een onderzoek toe- Op de vraag tot de tramdirectie ge richt, nadat liet bekend was gewor den dat, tie slaking zou worden voort gezet, wat nu wel verder zou ge schieden, werd geantwoord, dat ge woon zou worden voortgegaan met aanwerving van nieuw personeel, ten tuide te kunnen voortgaan met gelei delijke uitbreiding van den dienst. KEDERL. OFFICIEREN. IN ALBANlé. Een deputatie van hei comité van oproeping aan het Nederl. vo.k in zake do Nederlandsche oflicieren in Albanië was gisteren hij den minis ter van Biiiieul. Zaken op au'i euiie en heelt hij monde van generaal De Meester bij den minister een verzoek gedaan in den geest van het mani fest. In antwoord hierop deelde de mi ni-Her, jlir. Loudon, mede, dat l.-ij ook zeer sympathiseerde mei den gees: van het adres en dat de ltegcenng reeds voordat het adres was gepubli ceerd, stappen Ln die richting bad gedaan, gelijk een en ander dezer dagen zal blijken uit het antwoord dat de minister zal geven op lot hem gericht© vragen door leden der vo-ks- vertögenw oord,ging. De commissie deelt hierbij merle, dat zij onder dankbetuiging èon groot aantal sympathiebetuigingen met haar doel uit aile deelen des lands on. ving en nog ontvangt. IIET KAMERLID VAN LöBEN SELS. Bij vonnis van de I-Iaagsche recht bank van gisteren is het lid van de Eerste-Kamer voor Gelderlandoe lieer Van Löben Seis, in staat van faillissement verklaard. In April werd hij tot herstel van zijn gescholc- ten zenuwloos tand ter verpleging te Ernieio Veldwijk opgenomen. Van recht.Avege houdt de lieer Van Lciben Seis nu op, lid der Slaten- G eneraal te zijn. Aan allo afdelingsbesturen van de drie in zake de staking van het H. T M -personeel samen werkende vak organisaties is door het stakingsco- Stadsnieuws VEREENIGING KONINGINNE- - DAG. Vrijdagavond hield de Vereeniging Koninginnedag haar algemeen© ver gadering in een der bovenzalen van de „Vereeniging". De Voorzitter wees in zijn openings woord op de gunstige resultaten, die het afgeloopen jaar heeft gegeven, en wijdde voorts een woord van eerbie dige nagedachtenis aan het afgestor ven bestuurslid, den heer W. Robert, Spreker gewaagde van de feestelijk heden, in het afgeloopen jaar gege ven, die èn wat het weer èn wat de financiën betreft, zeer goed geslaagd mogen heeten. Do notulen werden na voorlezing goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den burgemeester, waarin deze ken nis gaf, zijne benoeming als «ere voorzitter te aanvaarden. Hierna las de secretaris het jaar verslag voor, dat, evenals het over zicht der financiën, goedgekeurd werd. Aan de orde was thans de verkie zing van drie bestuursleden (vacatu res Vis, Herbert Cremer en W. Ro bert, waarvan de twee eersten her kiesbaar waren). Do uitslag was, dat de twee altre denden en de heer J. B. Schuil ge kozen werden. Bij de besprekingen omtrent de feestelijkheden, op Koninginnedag te geven, deelde de Voorzitter mede, dat de kinderfeesten hetzelfde karakter zullen dragen als het vorige jaar. Een aubade zal teven3 plaats hebben, waarbij o. m. het volgende feestlied zal worden gezongen FEESTLIED. Komt, een danklied aangeheven, t Geldt het feest der Koningin Dat Zij lang, nog lange leven, Zij, do Hoog© Landsvorstin 1 Klinken blijde onze zangen, Prettig, jub'lend I-laar ter eer. Naar Haar richt zich ons verlangen, Zingen wij Haar telkens weer. Zij, geëerd door alle standen, Is 't symbool van 'sLands belang; Koningin der Nederlanden 1 U ter eer klinkt onze zang. Dat de toekomst moog' bewijzen, Hoe ons volk Uw liefde eert Mogen wij dan immer prijzen Uwe trouw, die steeds vermeêrtl Waait dan vrooi ijk, rood-wit-blauwe Vanen, weest deez' dag ontplooid Gij getuigt Oranje's trouwe Wankelt niet en deed dit nooit. Wilhclmina, Koninginne, Word' nc-g menig jaar gespaard. Dat ons volk U steeds bemïnne. Blijf voor Nederland gespaard. E. A. v. B1LDERBEEK. K. 11, KHRKHOFF. liet zeer geslaagde bal-champètro en iie bioscoopvoorstelling zullen ook nu weer op het programma staan. De lieer Stinis gaf in overweging, voor het publiek een deel van het ter rein af to staan, waartegenover de heer Van Dobben opmerk ié, dat dan in de eerste plaats diende gezorgd te worden, voor een plaats voor do leden van Koninginnedag, van welke leden spreker vaak hoorde, dat het feit dut leden van Koninginnedag toch steeds •ée moeten betalen, een schaduw wiei'p op het lidmaatschap. Do Voorzitter beantwoordde beide sprekers en zegde nadere overweging toe in eeu hoofdbestuursvergadering. Hierna werd de vergadering geslo ten. OPENLUCHT BIOSCOOPVOOR STELLING. Vrijdagavond had in den tuin van het Brongebouw een openlucht bios coopvoorstelling plaats, die gegeven werd door de Directie van het "Bios coop heater van de Groote Markt Hei slechte wier was oorzaak, dat bij het uur van aanvang nogal wal stoelen onbezet waren. Toch w.rd hel programma met animo afge werkt. 't Scheen dor. men verkoos, 't zelf- programma liever binnenshuis te w„ wij hoorden, dat de zaal op de Groote Markt uitverkocht was. W ij twijfelen er evenwol niet aan, of mor gen zullen bij eemgszins goed weer •el en de zeer goede voorstelling in de openlucht, waar men "och zeer beschut zit, bijwonen. "an het programma willen wij al- bij,zonder gesmaad noemen de konii sche Gaumontfilin, Zijn Excellentie m twee uc.er. Muziek inden Hout. Concert in de Sociëteit „Trou rnoot Blycken" op Zondag 26 Juli 1914, des avonds 81/4 uur, te geven door dc muziekvereeniging .Harmonie", di recteur de heer C. F. W. Wernccke. Programma 1. „Officiers Appèl", marche mili- lire. C. F. W. Wemecke, 2. Ouverture de concert, J. M. Coe- nen. ,;Ich ltebe dichWalzer, E. Waldteufel. Fantaisio de l'opéra „Si J'élaïs A. Adam. Marche Triomphalo, Ch. de Car- xnont. 6. Ouverture „Zigeunerin", W. Bal ie. 7. Eva Walzer aus der Oj>erett« „Die moderne Eva", J. Gilbert. 8. Grande fantaisio „Les Pècheurs de Perles", G. BizeL Douche hadhuizen. In het Dnuchebadhuls aan den Koude'üiom zijn in do afgeloopen •eek 108G baden genomen. In het Douchebadhuis aan het Leidsclieplein zcjn in do afgeloopen eek 1331 bauen genomen. R ij w i e 1 d e f s t a 1. Proces-verbaal is opgemaakt legen Tb. O., Tulpeustraat alhier, die ten nadeele van H. te Zondvooit, een rijwiel had verduisterd. O. heeft den diefstal bekend. Optocht toegestaan. Door de afdeeüng Haarlem der S. D. A. P. was aan den Burge meester dezer gemeente, verlof ge vraagd voor het houden van een be tooging, na afloop van de betöoging, welke ten gunste van het Staatspen sioen zal worden gehouden in den tuin van het Brongebouw. Er was gevraagd een tocht met muziek en banieren te mogen hou den door het z.g. Leidscho kwart.er. Door 'den Burgemeester \va., alleen verlof gegeven tot liet houden van de and-el ing door het genoemde kwar tier, evenwel onder de bepaling dat geen inuzaek zou worden gemaakt', noch werd gezongen. Ook mochten er geen fietsen of wagens :n den stoet zijn, niet van den afgeschreven weg worden afgeweken en er mocht noch worden verspreid, noch ge sproken worden tot de menigte. De toestemming behels: dus alleen het wandelen door het kwartier. Kubriek voor Vragen Geabouueerdcn hebben hot voorrecht, ▼rngeu op verschilloud gebied, mits voor beantwoording vntbanr, in to it-nden bij de Redactie van Haarlem'r Dagblad, Groote Houtstraat 53. 'Ie antwoorden worden geheel kosteloos gegeven on ioo spoedig moselijk. in vragen, die niet volledig naam uo iphiata van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. kloet ik lielasting beta len voor een piano, die ik in huui- heb ANTWOORD. Ja. voor de perso neels belasting wordt die piano bij liet mobilair gerekend. HEEMSTEDE. Koninginnedag. De Commissie tot viering van den Koninginnedag te Heemstede heeft de zer dagen weder vergaderd, orn plan nen te hespreken voor de viering van den aanstaanden Koninginnedag. Aangemoedigd door den steun, wel ken de commissie het vorige jaar var •ele ingezetenen mocht ondervinden voor de feestelijkheden bij de opening van het wandelbosch „Groenendaal", is zij ook nu voornemens, bij de inge zetenen alhier circulaires te versprei den, met verzoek om geldelijke» steun. I)e bedoeling is, nu uitsluitend feestelijkheden voor de kinderen ie organiseeren. Verlof. De burgemeester dezer gemeente, Jhr. Mr. D. E. van Lennep, heeft de gemeente met verlof verlaten. VELSEN. Gemeenteraad. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente weder, ter verdere behandeling der vorige agenda, doch van deze voortgezette raadszitting was een nieuwe vergadering gemaakt om het vermelde voorstel van Tuyll, waarover de stemmen in de vorige zitting gestaakt hadden, aan een nieuwe stemming te kunnen onder werpen. Dit met het oog op de urgen tie van 'het nieuwe onderzoek van het bouwbureaubeheer. Na lange afwezigheid is de heer de Boer, die voorzitter wa3 van de eerste raadscommissie van onderzoek, weder Ier vergadering. Afwezig zijn de heeren Mulder, Koe- lemij en Sant Uit de ingekomen stukken zij ver meld, dat aan den Burgemeester een verlof Is verleend van 1 Augustus tot 1 September a.s.; van de leden van den raad van beroep, bijeengeroepeu nzake den gemeente-architect ia in gekomen een verzoek om een presen- legeld van vijf gulden per lid en per zitting, inclusief reis- en verblijfkos ten, welk verzoek zonder hoofdelijke temming wordt goedgekeurd, en een mededeeling van den heer Keiler, boekhouder bij 'het bouwbureau, dat hij niet belast v.enscht te worden met een nieuw onderzoek naar het admi nistratief beheer van het bouwbureau. liet voorstel van den heer Van Tuyll, om aan een anderen accoun tant, te benoemen in overleg met den raad van beroep, een nieuw onder zoek op te dragen, wordt daarop aan genomen met li tegen 3 stemmen. Te gen stemden de heeren Polderman, Hoogland en Huyg. Een verzoek van enkele raadsleden om discussie over deze zaak te mogen voeren, werd lit- maal door den voorzitter hardnekkig geweigerd, op welke Houding de bij zondere aandacht werd gevestigd door den heer Van Tuyll. Na een discussie van anderhalf uur werd opnieuw de verordening ..p den gemeentelijken ontsmettings- dienst aangehouden. Alleen die op de heffing der rech ten voor het verrichten der werkzaam heden werd aangenomen, waaruit we stipuleeren, dat (1e door B. en W. voorgestelde 'heffing van f Ü.20 per kub. M. voor gebouwen werd terug gebracht op f 0.10 per kub. M. Bij de rondvraag vestigde de heer Netscher weder de aandacht op den overlast van de verhuiswagens, en erzocht, intijds maatregelen te ne men vóór den aanvang van de Haar- lemsche kermis, die gewoonlijk een zwerm van die ongure gasten mede brengt. Daarna ging de Raad in besloten zitting over tot het behandelen van belastingreclames. ÜJit de Omstreken BLOEMENDAAL. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij W. C. van Damme, Zornervaart No. 12, te Haarlem, een moer van een wagenH A. W. Schoo, Parkweg No. 5, te Bloemendaal, een konijn mej. Buijs, villa „Blanca", Noorder Sta tionsweg te Bloemendaal, eeu vvit- metulen brocheWilligeüburg, Juns- weg No. 42, te Haarlem, een dames parasolmej. Halting, Wouwerman- straat No. 29 te Haarlem, een lorg net aan het bureau van politie te Overvoen. een étui met potlood, een zilveren armband, een Lutijnsch boek, een ceintuur eii eeu manchet van een jongenspakje. SCHOTEN. S. D. A. P. Men schrijft ons Li de Vrijdagavond gehouden leden vergadering van de afdeeling Schoten der S. D. A. P. memoreerde de voor zitter den gunstigen uitslug van laatste raadsverkiezing, waarbij hij gelegenheid vond, den partijgenooten en geestverwanten een woord van dunk te brengen voor den krachligen vooral ook financiéclen steun, daarbij verleend. Vele nieuwe leden zijn sinds de vo rige vergadering toegetreden. De verkiezingsactie is goedgekeurd. Besloten werd tot principieel© aan vaarding van een vvethouderszetol in den Sohotenschen Raad. In de rondvraag werd het bestuur verzocht de mogelijkheid te onderzoe ken. om de vrijwillige financieel© bij dragen voor zieke partijgenooten we der te Oüönen, Burgerlijke Star.d BLOEMENDAAL. GETROUWD F. J. Wiegant en G. P. Bos. GEBOREN Dochter van J. Vermeer en A. H. Rompa. Dochter van B. 11. L. C. Walker en P. Schoot. Zoon van G. Hogenberg en P. F. de Winter. OVERLEDEN S. Twisk. 69 j. L. Klein, 60 j. J. Spier, 76 j. SCHOTEN. ONDERTROUWD 11. Lok en VV. J. Hanselaar. BEVALLEN C. M. Hendriks, geb. Van der Vos sen, z. J. Kos, geb. Visser, d. A. W. van Gorkum, geb. De Caes, z. PREDIKBEURTEN ZONDAG 26 JULI. EGU1SE WAl - 10 1/2 'heuras du matin, Mr. Mar tin Dupont, GEREF. KERK. Ged. Oude Gracht. Voo'rm. 10 ure, Ds. Zijlstra, pred. te Hoogeveen. 's Av. 5 1/2 ure, Ds. Zijlstra. (Kleïn-HeilielaniU. Voorin. 10 ure, Ds. Buurman, pred. te Amstelveen, 's Av. 5 1/2 ure, Ds. Buurman. NOOR HER KERK R ill ilerstrant) Voorm. 10 uur, L>s. S. van der Werf vun Holland (Michigan) N.-Amerika. Nam. 6 uur, Ds. S. van der Werf. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Raaks: Voorm. 10 uur, Lezen. "a Avonds 5 1/2 ure, Lezen. Ll'TUF.RSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. H. C. Löh'r. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. B. P. Plantenga. REMONSTRANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 uur, Ds. A. tL Haentjens, KERK DER BROEDER GEMEEND Geen dienst. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDE in het GEBOUW VAN DEN PRO TESTANTENBOND. Voorm. 10 uur, Ds. J. C. A. Fettei uit Zutphen. GEMEENTE VAN GEDOOPTE CHRISTENEN. (Lokaal: L. Wijngaardstraat 28): Voorm. 10 uur. Openbare same» komst. 's Av. 6 ure, Ds. B. Planting. Dinsdag 28 Juli. 's Avonds 8 1/2 uur: Bidstond. E V A N G E LIS A r IE G K B U U W. Jacobijnestraat 20. Voorm. 10 uur, de heer H. J. Bosch 's Midd. 12 uur, ZondagsschooL 's Av. 6 uur, de heer H. J. Bosch. Maandagavond 8 1/2 uur, Zangre petitie. Dinsdagavond 8 1/2 uur, Bijbelbe spreking. Donderdagavond 8 1/2 uur, Bid stond. GEBOUW LOTTERSTRAAT 4, Zondagavond 8 uur, Evangeliepre diking KERKGEBOUW. Zuiderstraat 15 Voorm. 10 uur, Openb. Evang. Si m en-komst. 8 Av. 7 uur, Hetzelfde Donderdagavond 8 uur, Open ban Samenkomst. Spreker: de heer G. R Polman, Evangelist, Amsterdam. E V ANC.E LISC HE S A M ENK O M STEN met ZANG. Zondagsavonds 8 uur. Parklaan 32, in de Kerk der Broedergemeente. Vrijdagsavonds om 8 uur, Oranje straat 83. Verschillende sprekers onder let fling van J. H v. d Kloot Meyburg. Voorm. 9 1/2-n,ur, de heer v. d. Spie gel. HAARLEMMERMEER. NED. HERVORMDE GEMEENTE. Hoofddorp Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Bax, Lijnden: 9 1/2 uur, de heer v. d. Hoek. Aalsmeerderweg: Nam. 2 uur, Ds. Bax, Vijfhuizen: Vooriu, 9 12 uur, de heer v\ tL Togt Nieu w-Vennep: Voorm, 9 1,2 uur, Ds. v. d. Bosch, van Stedum. Nam. 6 uur, Dezelfde. Abbenes: Voorm. 9 1/2 uur, do heer v. a. Spiegel. GEREF. GEMEENTE. Hoofddorp: Voorm. 9 1/2 uur, de heer Sonne- veld, uit Argentinië, Nam. 5 1/2 uur, Dezelfde. Nieuw-Venuep: Voorin. 9 1/2 uur, Ds. Dekker. Nam. 2 1/2 uur, Ds. Dekker, Aalsmeerder weg: Voorm. 9 1/2 uar, Ds. Humnielen. Nam. 2 1/2 uur, Ds. HumrnoJen. Vijfhuizen: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Thielen. Nam. 2 1/2 uur, Deselfde. Sloterweg: Voorm. 9 1/2 uur, Ds Dijk. Nam 2 1/2 uur. Dezelfde. CHR. GEREF GEMEENTE. Nieuw Vennep: Voorm. 9 1/2 uur, LeesgodsdiensL Nam. 2 uur. Leesgodsdienst. PROTESTANTENBOND. Voorm. 10 uur, Ds. "Haars van Nieuwe-Niedorp. Frambozen om in te maken, .eei MKNNEHROEK Voorm. 10 uur, Ds. A. S. TaJma. HEEMSTEDE Voorm. 10 uur, Ds. Coolsift», Pred. te Groningen. School collecte. HOU PRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 uur. de Meer Rarends, Evangelist Alkmaar Woensdag 29 Juli. Nam. 2 uur, Mnweiiiksinzegeuinj door Ds. Bal jon. SPAARNDAM Voorm. 10 uur. Ds Baljon. LOK A AI r.OI.ENSUSTRA AT. Voorm. 10 uur. Dr. J. Weener, Herv. ""-cd. te Haarlem. Voorbereiding H. Avondmaal. Maandagavond 8—9 uur: Doopaan gifte. BEVERWIJK NED HIÏRV. GEMEENTE. Voorm. 10 uur. Ds. J. C. V. van Bemiüel'. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur, Ds. J. D. van Calear EV. LIITH. GEMEENTE. Geen dienst. BLOEMENDAAL. Voorin. 10 ure Ds J. A. van Leei» ivcn. H. Avondmaal en Dankzegging. SANTPOORT. NED. HERV GEMEENTE. Nam. 2 uur, de heer Foeken, Cand. t. d. H. D. VELSEN Voorm. 10 uur, D. J. Ph. Eggink. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 uur, Ds. S. Rprkelbach v- d. SprenkeL Dinsdag 28 Juli. \s Av. 8 uur, Ds. S. Berkelbach v. d Sprenkel, Bijbelbespreking. IJMlilUEN. Voorm. 10 uur, Ds. H. W. Creuti berg. s Av. 5 uur, Ds. H. W. Creutzbcrg. DOOPSGEZINDE GEMEENTE EN NED. PROTESTANTENBOND. Voorm. 10 1,2 uur, Ds. C. B, Hylk® ma, Doopsgei. pred. te Haarlem. ZANDVOORD. P^en opgaaf ontvangen.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 11