Sport en Wedstrijden ill ISsarfeoi'is la|l>k(l. Drlckit. Eerste Klasse. 's-GR. G. C.HERMES. De Tlaagsche heeft 'het Zondag te gen Hermes leelijk laten liggen, lot profijt van Rood en Wit. 's-Gr. C. C. begint met lol (Fokker 88, Feitli Jr. '19, La Chapelle 13, Reitz not out 10). G. van der Schouw neemt 5 voor 45, Tuyl 2 voor li en Van Buysen 1 voor 46, Hermes passeert dit totaal juist en maakt 139 (F. Offerman 21, Ri3 21, J. Tuyl 20, W. van der Schouw 17, H. Offerman 15, G. van der Schouw 14, C. Tuyl 11). La Chapelle neemt 5 voor 55, Van Loon 4 voor 54, Fokker 1 voor 14. 's-Gr. C. G. gaat nog eens ballen Bluit haar innings op 139 voor 3 wickets (Van Loon 64, Kessler not out 80, Fokker not out 24), maar geeft den strijd op als om 6 uur nog maar I Hermes-wicket, is gevallen, voor 8 runs, VOLHARDINGA. C. C. A. C.C. wint met 12 runs op de eer ste innings. Volharding begint met 87 (Hisgen tl, Gerko 14, Healey 9, extra's 17). Acht batsin! maken dus samen drie runs Eigeman 5 voor 19; Rincker 5 voor 31. A. C. C. scoort 99 (Rincker 22. Mur phy 19, Eigeman 17, Boom 14, Schro der 12) en wint daarmee. Ilealey neemt 7 voor 49Hisgen 2 yoor 39. („Ct."). 2e klasse. HAARLEM II—V. V. V. I. Haarlem II heeft zich nu vrij ste vig op de 2e plaats gewerkt, door V.V.V. ten tweeden male te verslaan. Opmerkelijk is het dat deze club zich thans ook weer door het bow len van ,,The Painter" liet verslaan. Deze bowler nam totaal 10 wickets voor 28 runs, en bracht daardoor zeker de overwinning aan Haarlem's kant. De eerste innings der Haarlem mers levehrde 67 op. Homberg 11, Bijleveld 17, Lindner 18, kwamen in de dubbele cijfers. Grootmeyer bowlde het best met 525 Een volkomen „failure" is de Innings der Amsterdammers, Het to taal werd 25. Slechts 3 batsmen, n 1. Nicda 12: Gude 10 en J. Groot meyer 2, weten te scoren. De ande ren kwamen en gingen. The Painter nam 7 voor 4. In de 2e innings maakte Haarlem II het niet onaardige totaal van 107. Thans maakte Dapper 21, Wieder- hold 12, Bijleveld 17. The Painter 16 de runs. De lie innings van V. V. V. lever den niel veel beter resultaat dan do le. Als er 7 wik ets neer zijn voor 72 geeft ze den strijd op en verliest dus met 51 runs op de le innings. (Nieda 10, W. Grootmeyer .10). Brederode 4 voor 14 The Painter 3 voor 24. I-IAARLEM II le INNINGS. Wiederhold b Nieda 8 llombeg b., Grootmeyer 11 Dapper b.. Nieda 0 Maas b Nieda 0 Thomas b., Grootmeyer 5 Bijleveld c., Pelser b., Grootmeyer 17 Wybrants b., Grootmeyer 2 Lindner b., Engelgeer 18 The Painter, run out Brakei b- Grootmeyer v. Brederode, not, out Extra's 3 Hiervan hadden er Beuth 84, J. v. d. Linde 52 en Vink 12. J. E. van der Stadt bowlde 5 voor 81, F. E. J. van der Stadt 1 voor 23 en Van der Goot 3 voor 31. Albion beantwoordt met 107 runs, H. van der Stadt 19, Van Rossuin 10, Van der Goot 34 en F. van der Stadt 13. Beuth bowlde 7 voor 54 en De Meije- re 2 voor 23. A. C. C. II won alzoo dezen wed strijd met 86 runs. („Ct."). Waterpolo. Totaal 76 Grootmeyer 5—25. Nieda 3—36. Gude 0—2 Engelgeer 110. V. V. V. le INNINGS. Nieda b., v. Buren !2 Slag b„ v. Buren 0 W. Grootmeyer b., v. Buren u Oudheusden, run out 0 Gude, c. Wvbrandts b Brederode 10 Pelser, cand b v. Buren 0 Kost. b., v Buren 0 J. Grootmeyer, st. Dapper, v, Buren Engelgeer, not out WesseJ b., v. Buren 0 Extra's 1 Totaal 25 s—Brakel 0—20 v. Buren 47 V Brederode 01. I-IAARLEM H, 2e INNINGS. Dapper c J. Grootmeyer b Nieda *l Wiederhold b Nieda 14 Maas b., Grootmeyer Homberg b.. Grootmeyer Thomas b., Grootmeyer Büleveld, run out Wybrants b.. Nieda The Painter b., Grootmeyer 10 v. Brederode, nol out 3 Lindner c., Nieda b.Grootmeyer 2 Brakel b., Grootmeyer 0 Extra's 24 Totaal 107 Nieda 328. Grootmeyer 6—37. Gude 0—18. V. V. V. 2e INNINGS. Slag b„ v. Buren 5 Nieda c„ Thomas b., v. Brederode 1U Pelser c., Wybrandt. v Buren 1 W. Grootmeyer b., v. Brederode 10 Oudheusden b., v. Buren J. Grootmeyer c. Maas b-, v. Brederode Kost b.v. Brederode 0 Gude, not uot Engelgver. did nol bat YVessel, did not bat Extra's 1 Totaal 42 ALBION—A. C. C. II. A C. C. II eerst aan bat gaande, scoort het mooie totaal van 193. i UITSLAGEN. Eerste Klasse. Maas—R. Z. C. 2—0. Het IJ—Amersfoort, 5—0 w. n. o. Concours. Nep tun us—'Het IJ III, 12. („Ct."). 2e klasse. HET IJ II—H. V.. G. B. 7—1. De Amsterdam ners verschijnen volledig; H. V. G. B. mist alleen Rogge. De zeventallen zijn-. Het IJ II: Harms (doel); J. Boniander en Struys (achter); Mendais (midden); Rijp- stem, Bierehbrocdspot en G, Bch lan der (voor): H. V. G, B.: Eysing Mulder (doel); R. Peereboom, en R. Lodewijks (ach ter), R', Rommel Is (midden); J. B. v. <L Berg, A. Verwey en F. .1. Maltl- man (voor) Voor de rust spelen de Haarlem mers tegen wind in, en hun doel wordt gebombardeerd. Mulder stopt edlolijke schoten, waaronder meer dere van korten afstand, maar moot niettemin viermaal zwichten. Een gevaa.rtij.ke rush van Verwey wordt via.k voor het IJ-dool gestuit,. Ilot voortdurend opz wemmen van Struys, die slecht gedekt word:, verzwaart de taak der Ilaarlem-sche verdedigers zeer. liet IJ, dat in dezen wedstrijd on geslagen kampioen wordt en hard werkt om iet hetzelfde schitterende doelgemiddelde als verleden jaar te kunnen eindigen, wordt daarin ver hinderd door een ver schot van Ver wey, dat vlak na rust doel treft. (4-1). Opzw&nnmen van Struys veroor zaakt weer nr. 5, en nrs, 6 en 7 zijn niet; onhoudbaar, maar de Haarlem sohe doelman raalct ietwat van z'n stuk, 't geen te begrijpen is. Na de rust is hef spel vrijwel ver deeld geweest. De Haarlemmers heffen bij 't eind signaal een hartelijke „three cheers voor de kampioenen" aan. Verwey, die het den snéllen TJ- erack Mendels zeer moeilijk maakte, was ditmaal wol ïL V. G. B 's beste speler; Lodewijfo slaagde er op z"n gewone krachtige wijze in, Rjjpstem ongevaarlijk te maken. De neuerlaag was geheel aan de véél-geringere snelheid der Haarlemmers te wijten. Voor liet waterpoloooncouia ver loor H. V. G. B. II van A. Z. II ine'. 0—4 RECORDS VERBETERD. Dat het snelzwenmien in Holland gestadig vooruitgaat, werd Zondag bewezen doordat opnieuw twee re cords wenden verbeterd. G. Cortlever van Het IJ verbeter de z'n eigen record ove>r 80 M. rug- zwemmen met 3 sec. en bracht iiet op 1 inirn. 8 1/5 sec,; C. J. Ter- steeg was tweede, maar sloeg liet oude record óolc. De IJ zwemmer J. van der Grient zwom de 1600 M. in den record tijd van 27 min 17 1/5 sec. ZwemmiiO. SUCCES VAN HAARLEMMERS TE ZAANDAM. Drie Haarlemmers hadden inge schreven voor het zwemfeest, dat ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der zwemvereeniging „Neptunus" Zondag 11. te Zaandam gehouden is, en alle drie zijn ze met een prijs huis waarts gokee.rd. Allereerst, maken wij melding van de overwinning der dames S. Ootmar en L. Bouwmeester, leden der Ilaar lemsche zwemvereeniging „Zignea", die respectievelijk den tweeden en deruen prijs wonnen in het nummer 80 meter borstzwemmen voor dames. Verder doet hel ons genoegen hier te kunnen mededeelen, dat de beken- do I-Iaarlemsche springer Otto Schön- hut-h op dit zwemfeest zijn eerste be langrijke overwinning behaalde op een nationalen wedstrijd. In het num mer schöonspringen, waar, met uit zondering van den Nederlandscheu kampioen Stierkop, de springers van beteekenis (als Van Es en Slier) ver tegenwoordigd waren, wist hij, on danks het ongunstige weer en den slechten toestand der springplanken, met belangrijke meerderheid den eer sten prijs te behalen. Wanneer zijne prestaties op dit ge bied dermate blijven toenemen als in don laatste» tijd het geval was, zien wij het Nederlundsche springkam- pioenschap nog eens naar Haarlem komen. Wielrijden. WEDSTRIJD OVER 50 K.M. Zondag M'eJd de H. S. V. de Kam pioen een Wedstrijd voor haar leden •over 50 K.M. De uitslag was, dat le werd J. van Eek, 2e J. J. v. d. Dool hof, 3e II. Velleman, 4e W. v. d. Heu vel. TIIYS WINT DEN TOER DOOR FRANKRIJK. PaRIJS, 26 Juli. Onder groot© be langstelling had heden hier op de Pare des Princes baan de aankomst van den Toer door Frankrijk plaats. Thy a ivas 30 min. teruggebracht we gens Het veranderen van rijwiel, zon der dat hij daarvoor eenig bewijs kon leveren. Zoo had hij dus nog slechts 2 minuten voorsprong op Pélissier. De strijd om do leiding is zeer span nend geweest. Pélissier passeerde als eerste de eindstreep, gevolgd door Rossius, Brocco. Thys, Trousselïcr en Faber, allen wiel aan wiel. Door dit resultaat blijft Thys eerste van de algemeen© klasseering. Pélissier is tweede, Alavoine derde en Rossius ierde. („Ct."). Schieten. HAAiRLEMSCHE SCITIETBOND. Om de 3e rond© in den zomerltam- pioenwedstrijd zijn nog de volgende ries gemaakt: Generaal Joubert: 43, 43, 42, 37 en i 30, totaal 195 punten. Bloemendaal Commando; 42, 41, 40, 34 en 34, totaal 191 punten. Claudius CIvïlis: 42, 39, 37, 35 en 33, i totaal 186 punten. Stadsnieuws Vermist. Iemand kwam bij de politie aangif te doen, dat toij beroofd is van.., 7 centen en een knipmes. De beschul digde verklaarde een en ander als geschenk van den beschonken aan klager ontvangen te hebben. Zaterdagavond ongevoér 7 uur kwam een oude man zich voor dief stal bij de politie aangeven. Hij was ai) Leiden naar Haarlem komen loo- pen en was zonder werk. Baloorig had hij boen een jasje weggenomen uit het portiek van het magazijn der firma Van Bem- melen in de Groote Houtstraat, en trachtte op die manier in de gevan genis onder te komen. Tegen den 67-jarigen grijsaard is proces-verbaal opgemaakt. 6 woonwagens, die uit Bloemendaal waren gekomen en op de Kleverlaan kampeerden, wérden hedenmorgen door de politie naar Schoten getrans porteerd. In het bijzonder wérd een oogje ge houden op het vrouwelijk gedeelte der bewoners, welke vrouwen zich vaak, zooals men weet, toeleggen op het verzamelen van dubbeltjes en bij deze liefhebberij een wonderlijke vinger vlugheid vertoonen. VAN INDISCHE HEILSSOLDATEN. De Vrijdagavond in het witte pakje an een in Indie vertoevend Euro 1 peaan gestoken figuur van adj. Nils- son, nu gekleed in de gewone uni form, kwam me vriendelijk lachend tegemoet, toen ik zijn kamer binnen kwam, waar ik Zaterdag verzocht was, de wat vluchtige kennismaking te hernieuwen. Ofschoon de heer E. Nilsson een Zweed is, heeft 'hij in de 5 jaren ge durende welke hij in Indië vertoeft, zeer goed Hollandse!) leeren spreken. Natuurlijk hoor je dadelijk, dat ie mand u5t Duitsch-sprekende landen aan het woord is, maar hij weet zich toch zéér duidelijk uit te drukken. Hij vertelde me 'het volgende: 'k Ben Zweed van geboorte en heb in Stockholm gewoond totdat ik door het Internationaal Hoofdkwartier naar Java werd verplaatst. Tot m n achttiende jaar was ik in den handel, daarbij een groot liefhebber van mu ziek. De muziek heeft me dan ook bij het Leger gebracht. U weet misschien dat we in Zweden heel goede orkesten hebben? Nu, daar kreeg ik mijin opleiding. Na 2 1/2 jaar was ik officier en ben als zoodanig 4 1/2 jaar in dienst bij het Leger des Heils geweest. Toen kreeg ik aanzegging dat voortaan mijn arbeidsterrein op Java zou zijn. Nu moet u dit begrijpen: het Leger des Heils in Indië werkt heel anders dan hier. Ginds is het bijna uitslui tend ziekenverpleging. De inlanders moeten gewonnen worden door onze goede werken. Daarmee bewijzen wij èn de regeering èn den godsdienst grooter dienst dan onder de wantrou wige Mohammedaan sche inlanders onzen eigenlijken arbeid te beginnen. En zoo trekken we dan van dessa tot dessa, overal waar we maar zie ken kunnen vinden. En dan zijn die bruintjes vaak o zoo dartkbaar en vertrouwd met onze menschen. Om iets te noemen op het gebied van on ze ziekenverpleging: Op Java bezitten wij eenige kinderziekenhuizen voor Javaansche en twee voor Europee- sclie kinderen, twee leprozengestich- ten, en in Semarang is men nu bezig aan den bouw van een ooglij derszie kenhuis, waar twee dokters van het Leger des Heils werkzaam zullen zijn. Toch vergeten we het doel van hot Leger niet, hoorl Dat bewijzen de drie reddingshuizen voor Europee- sche meisjes, en de vijf militaire te huizen voor Europeeschie soldaten. Dat bewijzen ook de 500 tot Chris ten bekeerde Heidenen, die zicto aan sloten nadat het Leger eenigen tijd werkzaam was geweest in Oengalan op Celebes. Op Java gevoelen we ons geheel thuis. Zooals ik zei, door hot vertrou wen van de bevolking te winnen, be reiken we veel. Onze „Strijdkreten" gaan altijd grif van de hand. Ook van Regeeringszijde worden we gesteund. Voor onze verschillende instellingen genieten we subsidie, ter wijl we op de Staatsspoor vrij reizen hebben. Dat is iets van onzen arbeid op Java. Natuurlijk komen we ook bui ten dat eiland, maar het werken is ongeveer hetzelfde. Waar de zending is gekomen, vertoonen wij ons na- tcurlijk niet. O ja,ik wil u hierbij nog oven den naam noemen van onzen leider in Ned. Indië, kolonel De Groot die o, zooveel daar verricht heeft, vooral voor de ziekenverpleging. In Medaa stichtte hij de eerste leprako lonie. En, zoo ging de heer N'tiisson ver der, m zn aardig Hoilandsch dialect met 'n enkelen keer n Indisch woord er tusschen, daar vertrokken we dan in April naar Londen, waar we 31 Mei aankwamen, om 'net congres mee te maken. Hoe het daar was? M-agni- Rque. Bedenk eens, op dat congres waren 58 verscüilleuue naties bijeen. En-die verschillende iuuuaarden die je daar zag, mei ae weieiiscnap, dat dat toen aileiuuai broeuers eu zusters van je zij o, onverschillig of ze bruin of blank zijn Zes wék ei) zij n we in Eijgéiand ge bleven. Baar nebben we ook nog üeiiOUanu éil VS uies Uezoohl eu over al werden we -nartelijk ontvangen, loeu staken we over naar Holland. En in ue paar weken, die ik hier nu ben, heb ik niet anders dan lof over voor het land en de bewoners. Welis waar moet het hier een der mooiste streken zijn en heb ik gehoord, dat het land nu 't meest aantrekkelijk is, maar de indruk, dien ik gekregen heb van het volk, is toch ook zeer gunstig. In den tijd, dat ik nu 14 dagen on derweg hen door het dichts jjbewoon- de gedeelte van Nederland heb ik tot nu toe geen last géliad van plagerijen door het bar-baarsché I-Iolland. Na- tcurlijk kijken de menschen wel wat vreemd, als ik mijn kleu rig, wakker troepje door de straten wandel, maar lastig vallen, dat doen ze ons nooit. We 'hebben voorstellingen gegeven in Rotterdam, Dordrecht, Schiedam, Vlaardingen, Den Haag, en gisteren in Haarlem. Vanavond en morgen zijn we in Utrecht,- dan naar Baarn, E'nmclo, Apeldoorn, en zoo komen we 14 Augustus in Amsterdam, waar we onze afscheidsbijeenkomst zullen houden. Dan zeggen we Nederand vaarwel en gaan met de Koningin der Nederlanden naar Java térug, om veer in dienst te treden van het hoofdkwartier, dat te-Bandoeng ge vestigd is. We hebben den kranige» leider met zijn gezelschap het succes toege- wenscht, dat zij verdienen. Zoowel hier als in Indië! GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 29 Juli 1914, des namiddags ten 11/2 •lire, in de Statenzaal (Prinsenhof) De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen c-n ingekomen j stukken. 2. Voorstel B. en W. goedkeuring begrooting St.. Elisabeth's of groote gasthuis, dienst 1915. 3. Id id. goedkeuring le suppletoire begrooting id., dienst 1914. 4. Id id. wijziging loonklasse fil terwerkers gemeentelijke duinwater leiding. 5 Id. id. overneming grond Veer- polder. 6. Id. id. overneming voor straat bestemden grond bij Van Eeden straat, en aankoop grond aldaar. 7. Id. id. verkoop grond Teijler- plein. 8. Vergadering met gesloten deu ren. 9. Voorstel van B en W. verzoek schrift C Swaanswijk e.a., wijzi ging trambaan Jansstraat. 10. Id. id. bestendiging proef art. 53 concessie N. Z. HolL Tramwegmij. 11. Id. id. aangaan overeenkomst levering duinwater Spaarndam. 12. Schrijven id. verzoekschrift C. J. Janssen'e.a., verplaatsing hulp- school Papentorenvest, 13. Voorstel Commissie art. 166 ge meentewet wijziging verordening ge bruik openbaar slachthuis. 14. Id. id, verzoekschrift bestuur vereenïging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en Omstre ken, opnemen in Alg. politieverorde ning van bepalingen betreffende het houden van- en rijden met trekdie ren 15. Id. B. en W vaststelling dag inwerkingtreding reglement Burger lijk Armbestuur. 16. Benoeming twee leden Burger lijk Armbestuur (Raadsleden), 17. Aanbeveling B. en W. benoe ming Directeur cursus ter opleiding voor hoofdonderwijzers en hoofdon derwijzeressen. 18. Id. id. benoeming tijd. leerares Meisjesschool M. O. 19. Id. Curatoren gymnasium be noeming tijdelijk lecraar. 20. Voordracht B. en W. benoe ming onderwijzeres school no. 2. 21. Id. id. id. 2 onderwijzeressen school no. 3. eenige voorschriften "dit onderwerp be treffende heeft ontworpen, die naar zijn meening een belangrijke verbete ring in den toestand der in deze ge meente gebezigde trekdieren tenge volge zullen hebben. Redenen waarom liet Bestuur den Raad verzoekt de Algemeen© Politie verordening met deze bepalingen te willen aanvullen. De Commissie tot het ontwerpen en herzien van Verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, heeft in onderzoek genomen het door B. en W. in hare handen gesteld adres van dit bestuur, en het daarbij gevoegde ontwerp van eenige bepalin gen betreffende trekdieren, welko naar de meening van gemeld bestuur behooren te worden opgenomen in de Algemeene Politieverordening voor Haarlem. In beginsel kan de Commissie zich wel vereenigen met het streven, dat het adresseerende bestuur tot zijn verzoek heeft gebracht, namelijk bel. meer beschermen van trekdieren te gen ruw optreden van voerlieden, enz. Zij meem dan ook, dat in de richting die het bestuur aangeeft, wel het een en ander gedaan kan worden. Evenwel meent zij te moeten ontra den de voorgestelde artikelen allo ver te nemen, daar, naar het haar wil voorkomen, daaronder bepalin gen zijn, welke van veel te ver gaan den aard zijn, voor de betreffende personen te knellend zijn en in de pral:Lijk bij de toepassing tot vele moeilijkheden aanleiding zullen ge ven. Hierbij heeft zij voornamelijk liet oog op de door adressant als „pre ventief aangeduide bepalingen. Voorts is bij de Commissie de vraag gerezen of tegen het opnemen in de Algemeene Politieverordening voor Haarlem van al de voorgestelde artikelen ook hierom geen bezwaar bestaat, omdat ze voorschriften be vatten omtrent een onderwerp, reeds bij de wet geregeld (artikel 455 Wet boek van Strafrecht). De Commissie is overigens van ge voelen, dat aan veel bezwaren kan worden te geracet. gekomen, wanneer de politie met tact toezicht houdt, dat bestaande en nog vast te stellen be palingen worden gehandhaafd. in verband met het vorenstaande biedt de Commissie een ontwerp-ver- ordening tot aanvulling der Algemee ne Politieverordening ter vaststelling Artikel 84 bis. luidt: Voor zoover 'hierin niet is voorzien bij de Trekhonden wet wordt met boe te van ten hoogste f 25,— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen gestraft, ieder die werk doet verrichten door trekdieren, die wondon hebben op plaatsen, waar 't tuig drukt, die ken nelijk ziek of kreupel zijn of die in het algemeen in eenen toestand ver- keeren, welke ze voor 'hel van hen ge vergd werk ongeschikt maakt. Artikel^ 84ter. Met boete van ten hoogste f 10.— worden gestraft de eigenaars of hou ders en de bestuurders van paarden, die nalaten zorg te dragen, dat deze behoorlijk tegen uitglijden be schermd worden, wanneer de wegen door vorst, ïjzel of sneeuw glad zijn. STUKKEN VAN DEN RAAD. Ooi te kunnen voorzien in 2 vaca tures van onderwijzeres aan de School voo'r gewoon lager onderwijs nr. 3, open gekomen door het vertoo nen van eervol ontslag aan de da mes A. M. Fröger en M. G. G. Roos, hebben B. en W. de volgende voor drachten opgemaakt. A. 1 Mej. C. J. Sevenhuijtson, te Baarn, 2. Mej. A. Boersma, te Spa ara dam, en 3. Mej. A. Nicolal, te Buik sloot. B. 1. Mej. A. Boersma, te Spaara- dam, 2. Mej. A. Nicolai, te Buiksloot, 3. Mej. J. A, Jansen Heij'tmajer te llill©gom. j Het Bo3tuu'r van de Vereeniging le- gen het mishandelen van dieren, voor Haarlem en Omstreken, schrijft aan den Raad: dat het ontbreken in de Algemeene Politieverordening voor Haarlem van bepalingen betreffende het hou den van en 'rijden mot trekdieren zich 'boe langer toe sterker doet ge voelen; dat het Bestuur voormeld daa'rom Namens de eigenaren van den grond, gelegen aan de oostzijde van de Van Eedenstraat, nabij de lordens- slraat, is B. en W. medegedeeld, dat zij bereid zijn een gedeelte grond, bet- welk ingevolge het uitbreidingsplan, vastgesteld bij Raadsbesluit van 28 November 1906, voor openbaren weg is aangewezen, aan de gemeente over te dragen. Tegen die overdnacht bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Aangezien de oppervlakte van dien grond echter meer dan 1/3 gedeelte bedraagt van den aan hen toebehoo renden grond, stellen B. en W. voor, de eigenaren voor dat meerdere ge deelte (93 vïerk. M.) schadeloos te stellen. I-Iet komt B. en W. voor, dat een bedrag van ƒ1.330.— als schadeloos stelling voor den afstand van bedoeld gedeelte billijk is te achten. Bij de bepaling van dit bedrag is er reke ning mee gehouden, dat ook voor dit gedeelte grond door de overdragende pari ij worden betaald de kosten van de daarin en daarop uit 1e voeren openbare werken. Verder komt het B. en W. wensche- lijk voor, dat de gemeente zich den eigendom verzekert van het gedeelte grond, op de hierbij overgelegde tee- kening aangegeven in groene kleur. De eigenaren zijn bereid, bedoelden grond tegen /15.— per M2 aan de gemeente in koop af te slaan. Tengevolge van het aan den heer Dr. P. G. Buekers verleend eer vol ontslag als leeraar aan de Meis jesschool voor middelbaar onderwijs alhier, moet aan die school nog een leerkracht worden benoemd tot het geven der lessen Ln plant- en dier kunde. Onder overlegging van de ter zake dienende adviezen, stellen B. en W. voor om voor den cursus 19141915 tijdelijk met dat onderwijs te belasten Mej. Dr. L. C. Doijer te Utrecht. De omstandigheid dal enkele Christelijke feestdagen, tot dusverre gerekend te behooren tot de algemeen erkende Christelijke feestdagen, thans niet meer als zoodanig worden aan gemerkt, gaf B. cn W. onlangs aan leiding eenige wijzigingen te bren gen in verschillend© gemeente-veror deningen. Het komt B. en W. voor dat de con sequentie van deze zienswijze mee brengt, ook eenige wijziging te bren gen in de Verordening op liet Open baar Slachthuis te dezer stede. Art. 2 der Verordening wordt naar B. en \V. thans gelezen als volgL Het Openbaar Slachthuis is dage lijks voor de gebruikers geopend voor het verrichten van hunne werkzaam heden, gedurende de uren, daarvoor door B. en W. in het Huishoudelijk Reglement te bepalen, echter niet op Zondag, den Nieuwjaarsdag. 2en Paaschdag, Hemelvaartsdag, 2en Pinksterdag en de beide Kerstdagen. B en W. zijn tot sluiting ook" op andere dagen bevoegd, indien zij van het voornemen daartoe acht dagen te voren bij aankondiging in een of meer plaatselijke bladen en aanplak king aan het Slachthuis hebben doen blijken. Bovendien kunnen B. en W. in bij zondere omstandigheden het Open baar Slachthuis voor een gedeelte van den dag sluiten, zonder voorafgaande aankondiging in plaatselijke bladen en zonder bij de aanplakking aan het Slachthuis den hierboven genoemden termijn in acht te nemen. ln afwijking van de vorenstaande regeling zal het Openbaar Slachthuis geopend zijn a: op de Zondagen, vallende Ln hei tijdvak van 1 April tot en met 31 October des v.m. van 7 tot 8 uur voor het afhalen van v'e-aeh uit het koel huis; b. op den 2en Paaschdag, Hemel •aartsdag, 2en Pinksterdag benevens op de dagen, waarop het slachthuis door B. en W. is gesloten, vallende in het tijdvak van 1 April tot en met 31 October des v.m. van 7 tot 8 uut voor het afhalen van vleesch uit he' koelhuis. op de sub b genoemde dagen, den Nieuwjaarsdag en de beide Kerstda gen de laatste drie mits niet vallende op een Zondag, henevens op de ove rige dagen, waarop tiet Slachthuis door B. en W is gesloten, des voor middags van 7 tot 8 uur, voor het ter keuring aanbieden van vleesch Voor het verrichten van werkzaam heden in den tijd. gedurende welken het Openbaar Slachthuis is gesloten wordt een bijzondere schriftelijke vergunning van den Directeur ver eisclit. Het verrichten van noodslachtingen en het stallen van slachtvee kan te allen tijde, ook op Zon en feestda gen geschieden, mits de belangheb bende, indien het slachthuis gesloten is. een uur tevoren aan den portier zijn voornemen hebbe kennis ge geven. Bioscopen. A p o 11 o-T 'eater. Ofschoon gewoonlijk geen Zondag avondvoorstellingen „verslagen wor den, hebben we deze week den Zon dagavond eens voor ons Wèkelijksct bezoek aan de bioscoop uitgekozen, 't Progamma was ongeveer hetzelfde als dat, hetwelk op de weekdagen wordt afgedraaid. In de Barleljorisstraat was, door 't slechte weer, geen plaats onbezet Het weekjouraaal, waarmede als gewoonlijk het programma geopend wordt, is deze week wel zeer actueel! Verschillende tooneeltjes uit de I-Iaagsche Tramstaking komen op net doek. „In het oerwoud van Nieuw Zeeland" is een zeer Interessante film. Bij het vellen der geweldige hoo rnen zief men er duidelijk weike reus achtige stammen in dergelijke tropi sche wouden nog zijn. De geschiedenis van den verlegen Sheriff, die, als een tweede Don Qui- chptte uitgedost, een boef wist te ar- resteeren en daarmede zijn vrouw tegelijkertijd wist te verkrijgen, was een vroolijke geschiedenis, waarom wel gelachen is. Als hoofdnummer werd opgevoerd: „De gevolgen der eerzuchtEen vrouw 'cecft goede redenen, haar man in den waan te laten, dat een kind van een andere vrouw hel hare is. De ware moeder is als kindermeid bij het echtpaar in dienst, nadat haai man gestorven is. Men begrijpt-, dat het moederlijk gevoel bij de eene vrouw zich in alle omstandigheden openbaart, terwijl 'het bij de andere ver te zoeken is. Op den duur kan de bedrogen echtgenoot dan ook niet" onkundig blijven van het bedrog. Écn mooi gespeelde film, goed ge ëxpliceerd door den heer Gustaaf de Jongh, den bij het Apollo-Theater uieuw-geengageerden explicateur. Vermelden wij ten slotte het extra nummer, dat reeds gisteren werd af gedraaid: „De arme blinde," met Iled- wig Poster in de hoofdrol. Bioscope-Theater .Groote Markt. In een gezellig regenbuitje zochten we toen ,,de Kroon" op, waar des Zon dagsavonds de Directie van net thea ter op de Groole Markt voorstelling ;eeft. Het was gisteravond ideaal weer voor bioscoopdirecties! Dat zagen we toen oen kwartier voor den aanvang de zaal ongeveer vol zat met kijklus tige!). Begonnen werrl met „Durazzo eec film, die een kijkje geeft op hel oor logsterrein. Daar ziet men de wijze van strljdvoereu, de Albaneesche „le gers", en den Mbret Wilhelm met z u gevolg. Het pubiiek schee» geen erg te hebben in de Nederlandsche offi cieren, die toch ook op het doek ver schenen! „De zegevierende auto' geeft onder meer een automobiel©))wedstrijd te zien. Voor de pauze was de rost der films van do kluchtige soort. Nunst <1© twee kleine:© stukjes willen we even niemoreu-ren hot bajspo' „Z.ija Excellentie". De heer Wé.-.Is was in dit stukje weer ouderwetsch o) direef! Kostelijk was zijn stemgeluid, als hij den bode van het depart cm f®, nabootste. De geschiedenis bevalt ongeveer tiet volgende: Een poli'hcus wordt wegens zijn groote verdiensten op het gebied van verschillende econoraischo vraagstuk ken door den voorzitter van den 7'ransehen Senaat benoemd l^i ML.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7