RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Raadsels (Daze raadsels zijn alle inge- -Aondem door jongens e«n meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren., die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd Sn verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. I. (Ingezonden door A. Ie Febre). Wat staat hier? Rbrkvrnzjgduieoooeu. 2 (Ingezonden door II. Rustige). Ik ben een plaatsje in N.-Holland van 12 lettors. 5, 8, 3, 7, 4 is beter dan verliezen. Een 4, 5, 6, 6, 10, 11 is zwart. Een 3, 2, 4 doet vaak veel goed. Een 1, 2, 3. 4, 5, 6 is in een klooster. 3. (Ingezonden door Eef Com pan jen), 8, 7, 0 is een lichaamsdeel. 6. (Ingezonden door Kruidje-roer- Zet achter elkaar een medeklin ker, een dier, dat in 't water leeft en ten slotte iets, dat in het water hoort, ge krijgt dan een stad in Z.-Holland. 4. (Ingezonden door Sneeuwklokje), Neem een verkorten meisjesnaam en voeg daarachter een werkwoord, ge krijgt dan een stad in België. 5. (Ingezonden door Marie van Schagen). Hij heeft een vasten Een ridder draagt een r s dat vat gaat 25 L. is de eerste letter van het Alpha- Let. Als ge de vier woorden met elkaar Verbindt krijgt ge een zeer geliefden imam. C. (Ingezonden door Kruide roer mij-niet). Vul de puntjes in door medeklin kers, zoodat ge eene bekende spreuk krijgt. Ee. .oo ije a I ie a «o a .i 7. (Ingezonden door Cornelia v. d. Linden). Ik l>en een stad in Rusland, ver ander mijn twee laatste lettors en ik hen een rivier in Rusland. 8. (Ingezonden door Cato Smink). Eenmaal n «en eenmaal k. Eenmaal B en tweemaal a. Noemen u een eiland, dat Schatten in den grond bevat, 't Ligt beel ver van onze kust. Baadt nu maar eens, als 't u lust. f 9, (Ingezonden door Cornelia Pieters). Van lompen maakt men papier, maar wie kan nu van lompen klom pen maken? 10. (Ingezonden door Johanna Francken). Ik besta uit 37 letters en ben een fep reek woord. 12, 16, 13, 24, 1 is een insect. 25, 35, 8. 28 is een lichaamsdeel. In een 35, 5, 14, 6 lean men Iets bergen. 17, 30 is een voorzetsel. 3, 18, 4, 22, 26, 4, 37 is een jon gensnaam. 31, 20 is een lidwoord. 10, 39, 16 is een vogel. 19, 23, 7, 4 is ook een Vogel, II. (Ingezonden door Goudvisokje). Een dorp in Utrecht en een dorp h'n Z.-Holland vormen samen een dorp in Gelderland. 12. (Iingezonden door Annie Tam). Ik heb twee bovenst beste oogen, «Maar kijken kan ik niet, Ik heb twee flinke beencm, 'Maar loopen lca.n ik niet. 't Verdriet mij niemendal, want och, Wat ik moet doen, dat kan ik toch. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn: 1. ITvpoüitushoof. Hij, stoel, puf, Oliio. 2. Argentina, 3. Als de honger de deun* in lcomt, gaat de liefdie liet venster uit. 4. Rokkanje, rok, kar, Ekko, kan, Jokken. 5. Beverwijk. 6. Arbeid Adelt. 7. Philippopeh 8. Genèva. 9. Straat dor Mol ukken, taart, Bteen, teen, Saar, mol, keuken, ark, 10. Atlantische Oceaan, cacao, tan te. Tiel, schotel, Anton, atlas. 11. WoJga. 12. Kenn enierrwi dvind ers. Kamer, peen. ree, das, kers, Anna, kin, varken, Dina. Goede oplossingen ontvangen van: Klaproos 10. Dora 11 Cato Smink 11. Gijsbertus Pieters 9 C. van dor Linden 12. Lena Barthel 12. •Mien Barthel 12. Jan van Zijtveld 9. Lena Koelere!d 12. Trijntje Tromp 9. Johann* Francken 11. 'A. Francken 11. Truus van Bilderbeek 10. Marie van Sofcagen 9. i C. Willemsen 10. J. Derlagen 9. Christina Boesmans 8. Dirkje den Hollander 1L M. en P. van Amstel 12, Jan van Zon 12. Eef Companjen 11. Sneeuwklokje 9. Hendrik Kooij 9. C. Mooij 11 J. de Boer 8. C. Lam 12. A. Lam 12. Jan Rozenkart 11. II. Rustige 10. Coba v. d. Gevel 11. Jacob Baaiij 9. Boschviooltjo 9. J. van Hemerl 11. A. Zonneveld 11. F. Waage 11. Goudvisehjö 11. L. Gautier 11. E. van Viegen 5. T. U ijlen burg 10. A. en A. Hairtemdorf 12. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Goudvlschje). 1. Wat is het beste aan een klok? 2. Wat beeft er geen lichaam en is toch zichtbaar? 3. Welke naam is van voren naar achteren en van achteren naar vo ren dezelfde? 4. Trek 45 var. 45 af, zoodat er 45 overblijft. 5. Wat bezit China, dat Japan G. Mijn 1ste is een blad, mijn 2de is een blad en mijn geheel is een blad. Hoe heet ik? 7. 2 vadeirts en 2 zoons hadden 3 liazcn geschoten. Elk van hen droeg 1 liaas. lloe kan dat? 8. 2222222222 8888888888 5555555555 Verdeel nu eene door 2 strepen «le ze cijfers zoodanig in 3 vakken, dat de som der cijfers in ieder vak 50 bedraagt. 9. Ik ben vleescli, neem mijn eer ste letter weg en ik ben ook vleesch, neem mijn eersten lettergreep weg en «ik ben nog vleesch. 10. Wie kan van 20 88 aftrekken en 22 overhouden? Oplossingen der vorige strikvragen en Ingraven- jongensnamen zijn: 1. Emma ik zie u thee zetten. 2. Mandarijn. 3. 't Zit er niet an. 4. Lekkerkerker, kerk evker. 5. In Rorneinsche öijfers XII. 6. Arie. 7. Leen dort. S. Piet. 9. lierman. 10. Klaas. Goede antwoorden ontvangen Van: Dora 7. Gijsbertus Pietaas 9. Cato Smink 5, C. Willemsen 6. Marie van Schagen 9. Truus van Eildierbeek 8. A. Francken 5. C. van der Linden 7. Johanna Francken 8. Mien Barthel 8. Lena Barthel 8. Trijntje Tromp 8. Lena Koeleveld 7, J. van Zijtveld 8. J. Deriagen 8. M. en P. lan Amslel 7. Dirkje den Hollander 8, Christina Boesmans 7 Adriaan Zonneveld 6. Sneeuwklokje 9. Jan v. I-Iemort 7. Coba van d. Gevel 8. Jan Rozenhairt 8. C. Mooij 9 Eef Companjen 9. J. van Zon 7. J.ien Gautier 8. E. van Viegen 8. Matje de C. 5. Anuie Lam 9. Carrie Lam 9. A. en A. llartendorp 8. DE WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: P. Steoo Cloeck. Nelly van Riet, S. Veetihof. Meidoorn. Dora Mulder. Anny Spiekerman. Willem de Zwager. Dien Meeaiwenoord. Truus van der Weiden. Christina van der Wedden. Fuchsia. Aram Orintum, Jo Gaykema. M. C. v. d. Sanda. Cato Smink. J. Derlagen. J. van Zijtveld. Lena Koeleveld. Willy Gonneraad. Trijntje Tromp. Aafje Francken. Johanna Francken, Jacob Ken zen. Geertrui da Bac. Truus van Bilderbeelc. Nelly van Wijk. Marie van Schagen. C. Verton. Christina Bocsmans. Mientje en Paulienljo van Amstel. K rn idj e-roer-m ij -ni et. Willem Overmêcr. Henri de Kleijn. Lena Buijtenhuis. Johan Overrneer, Hoi ian trope. Jetta Hogervorsl. I'iof Oompanjen, Hendrik Rustige, Coba v. d. Gov ei. Hendrik Itooij. Boschviooltje. Jacoba Koel em elj er. Jo en Ger. Kuijk. Jan I'ozenhart. Jan van llomert. Adriaan Zonneveld. Sneeuwklokje. Ferdinand Waage» Jasmijn. Johanna Voskuilen. Madeliefje. Lien Gantier. Grietje Ilorsmeier. Goudvisehje. E. van Viegen. Dora Weijers. Tommy Uijlenburg. Gorrie Mooij, Dirkje den ilollandei*. Annie Lam,; A. en A. Ilartcndorf. Hoe ik mijne vacantie heb doorgebracht. Door Lena Boelens, oud 16 jaar. Ongeduldig wachtend op de stoep van de ouderlijke woning stond ik dien morgen, den eersten van mijn vacantie. En toen de deur geopend werd, veel te laat naar nnjn zin, stormde ik naar binnen. „Dag, Bet,, is Grootmoe vóór?" vroeg ik haastig. „Jawel, mijnheer Reinïer,', ant woordde de aangesprokene, „maar", en in haar oogen tintelde vreugde, „mag ik u eerst feliciteeren met uw Nu. mijnheer Reinier had niefs te gen dat verzoek en ik schudde harte lijk haar kleine vereelte hand. want liet deed mij goed, dat zelfs onze oude dienstbode, die mij al kende, toen ik als klein ventje pas de lagere school bezocht, deelde in mijn blijdschap. Maar toen keerde ik mij snel om eri omhelsde mijn grootmoeder, die op het hooren van mijn stem in de gang was gekomen. „Wel, jongen, wal ben ik blij voor je, dat kan ik je haast niet genoeg zeggen", zei ze, terwijl ze ine op iede re wang een hartelijken zoen gaf. „Wel, wel, Reinier door z'n eind-exa men Kom maar gauw mee naar bin nen wacht, hang je hoed hier eerst maar op. Ik heb je lievelingskostje klaar gemaakt. Je zult wel trek heb ben na de reis. De laatste dagen zul len ook wel vermoeiend voor je ge weest zijn. maar nu ben je door je eind-examen ,En als wekten die laatste woorden •bij haar een gloed van hartelijkheid op, vloog ze nogmaals op mij toe, die- zonder het te merken voor een ge dekte tafel was gekomen, en sloeg- haar arm om mijn hals. Het moet een treffend schouwspel geweest zijn mijn grijze grootmoeder daar Ie zien, met haar eenén arm; leunend op de tafel, den anderen orn den hals van haar pleegkind gesla gen, terwijl ze met een vriendelijken glimlach staarde in diens oogen, ook blauw, net als de hare. Het was toen een oogenblikje stil in de kamer, zoo dat men het gaslicht kon hooren suizen. „Viel bet je niet zwaar, Reinier", zoo verbrak zij de korte stille, „dat: je afscheid moest nemen van je vrienden daar?" „Och. Grootmoe", antwoordde ik, dien het afscheid zwaarder gevallen was, dan hij weten wilde, „zoo is het leven stilstaan gaal niet en zooiels moet ik mij maar getroosten, wil ik mij een positie verwerven." „Ja, dat is zoo", stemde Grootje langzaam toe en tuurde even op het helderwitte tafellaken. „Maar", riep ze, zich eensklaps oprichtend, „ik zou je eten koud laten worden, begin maar spoedig, want Oom Kees heeft laten zoggen dat. hij vanavond naar den uitslag zal komen hooren, om dan tevens over je toekomstplannen te spreken." „Hè ja, dat. vind ik heerlijk liet ik er direct op volgen, een aanval op den biefstuk wagend. Het- was waar, zooals ik zei de, want ik verlangde er naar met Oom Kees, die tevens mijn voogd was, over mijn toekomstplannen te praten. Hij was een flink gebouwd man, recht als een kaars en wiens forsc-he knevel en open oog aanstonds den militair verrieden. Nu was hij gepensionneerd met den rang van majoor, na de helft zijner •dienstjaren in Tndië te hebben door gebracht. Met ieder sprak hij even rondborstig en zoo men zelf ook maar zeide wat men meende, had men voor altijd zijn hart gewonnen. Ik dweepte met O on; Koes en het was dus niet te verwonderen, dat het vooruitzicht op zijn bezoek mij zoo snel mogelijk deed voort-eten, en in minder dan geen tijd had ik mijn lievelingskostje genut tigd. ,,'k Heb heerlijk gegeten, Groot moezei ik. „Zoo, jongen", antwoordde ze, „daar ben ik blij om. Jo hebt het ook wel verdiend, want ik hoorde je voogd altijd zeggen, dat we al heel wat ge wonnen zouden hebben, als je eerst maar door je eind-examen was." „Dat is wel Vaar ook", liet ik or op volgen. „W ie weet wat er nog van mij worden zal maar dat beloof ik u, als ik nog eens vooruit kom, zult u het goed bij mij hebben." En in een dolle bui pakte ik Grootje beet. en gaf haar een lermen zoen. Ik weei niet. of ik het goed zag, maar ik meende teen twee tranen onder haar brilleglazcn te zien glinsteren. Maar zo hield zich goed en met een „malle jongen I" weerde zij mij af. De kamer had langzamerhand prettig aanzien gekregen, nu Bet de tafel afgenomen had. onder welke bezigheid zij. om haar blijdschap te luchten, mij telkens aanzag en half luid in zichzelf herhaalde „Heden, heden, meneer Beinier door z'n exa men Het begon gezellig te worden, Grootmoeder eenigc glazen cn schaal met taartjes op tafel geplaatst had en het licht wat hooger draaide. En in een gemakkei ij ken stoel ge zeten, begon ik eerst recht in te zien, welk een genot het is, een goed exa men achter den rug te hebben. Niet lang echter werd mij die gelegenheid tot stil genieten gegeven, want eens klaps ging «1e deur open en stapte Oom Kees de kamer binnen. „Ik kom jelui aardig in je stelling overrompelen, hè, dat had je niet ge dacht". riep hij ons toe. „Maar ik kreeg daartoe de gelegenheid, door dat Bet juist de deur uitging toen ik aankwam. Wel, Beinier", ging hij verder, terwijl hij rnet uitgestoken hand op mij toekwam, „ik wensch je geluk met je succes, dat je, zooals Bet mij aan de deur vertelde, behaald hebt. Nu kun je vooruit komen in de wereld op alle mogelijke manieren, doch daarover aanstonds." Nu werd Grootmoeder ook nog ge- lukgewenscht en zette Oom. zich aan tafel „Kijk een3 aan", riep hij uit, een blik op de versnaperingen werpend, „Moeder gaat verteringen maken op haar ouden dag, dat heeft ze voor mij niet gedaan, toen ik officier werd, maar toen ging ik ook naar Indië en daarover was ze bedroefd, nietwaar, Moeder 9 Kunt u het zich nog voor stellen, dut afscheid Maar komaan, dat is voorbij en ik zit nu voorgoed in het vaderland. Reinier, op je toe komst, jongen Zacht raakten de glazen elkander aan en zongen in trillende klankj«js een lied van hoop. „Maar nu ter zake, Reinier". her vatte Oom Kees, terwijl hij het glas neerzette. „Ik heb met je pleegmoeder hier afgesproken, vanavond eens over je toekomst te praten. Heb je daar zelf al over gedacht Dan moet. je vrij uit alles zeggen, zooals je het meent. Zooals je weet, kan je studeeren om den een en of anderen titel te behalen, je kunt militaire arts worden, en je kunt op een groot kantoor komen. Zeg nu xtij wat je wil. Naar een kan toor ..Hè; neen", viel ik haastig in, die een zeker vooroordeel tegen kantoren had. ..Daar heb je gelijk in", antwoord de Oom, die deze opinie met mij deel de, „maar wat wil je dan „Militaire arts worden", antwoord de ik vol vuur, als daar maar kans op is."' Hoe liet kwam. begreep ik eerst niet, want Oom staarde mij aan, als was ik het achtste wonder. Eindelij'k zei hij „Militaire arts Jij 9" ,,Ja, Oom", antwoordde ik, onvast door het vreemde van zijn doen. ,.Ben je wel zeker, dat je dat wil? Het is geen aanlokkelijk baantje, dok ter in de hospitalen er is zelfs gevaar Mi verbonden, weet je dat „Zeker, Oom." „En wil je nu nog?" „Ja, ik zou dolgraag willen. Oom", antwoordde ik, die van te voren mijn plannen al gemaakt had. „Goed", viel Oom Kees toen in, terwijl hij met zijn zware vuist op de tafel sloeg, „mits je pleegmoeder er niets tegen heeft." „Och neen", haastte deze zich te >ggen. „Een mensch z'n zin is een mensch z'n leven." „Ziezoo, Reinier", stelde Oom Kees mij gerust, „dan zal het wel lukken, en, moeder, nu nog «een glas wijn om op den militairen arts te drinken, en dan ga ik weg." „Nu, Beinier", zei Grootmoeder een pbosje later, loen ze de buitendeur hoorde dichtslaan, „je voogd keek wel raar op, toen hij hoorde, dat je mili- taire arts wilde worden. Dat had hij zeker niet verwacht, maar nu zul je wel klaar komen, want Oom heeft vele vrienden in het leger, die je vader ook nog gekend hebben en Oom Kees gaarne een dienst bewijzen. Ga dan nu naar bed, jongen, want je zult wel moe zijn. Slaap lekker en een plei- zierige vacantie verder." Zoo eindigde de eerste dag van mijn vacantie, maar nog uren daarna had de slaap zich nog niet over mij ontfermd. Ik zag nog maar steeds vóór mij dat verwonderde gezicht van Oom Kees en telkens meende ik te hooren: „Militaire arts! Jij?' Het was waar, wat Grootje mij gezegd had, dat had hij niet van mij ver wacht. Wist Oom Kees dan met, dat ik de natuur van mijn overleden va der geêerfd had, die evenals Oom Kees in het leger geweest was? Mijn ferme vader, over" wien hij altijd zoo vol lof sprak. Helaas, een ziekte van enkele dagen, cn de kranige officier en geliefde overste werd grafwaarts •gedragen. Ik was toen pas drie jaar, als kind van enkele maanden had ik mijn moeder verloren. Ik was dus wees en werd bij Grootje opgevoed, en Oom Kees werd mijn voogd. Dikwijls kon Oom mij toen verhalen van mijn vader en dat prikkelde mij, hem na te volgen, en vaak was ik op Oom's schouder geklommen en had dan geroepen ,,Al3 ik groot, ben, doe ik net als vader", en dan had Oom Kees geantwoord „Flink zoo, jon gen, dat hoop ik ook." Toen was Oom naar Indië gegaan en toen hij terug kwam, vertrok ik naar de stad om te studeeren. Was Oom Kees mij in dien tijd nu zóó vergeten En een verlangen om hem te bewij zen, dat ik den naam van mijn vader oer aandeed, rees in mij op, en mijn jeugdige verbeelding voerde me heen over de jaren van studie, die nog ko nten moesten en deed me mijzelven zien al3 dokter, de hospitalen bezoe kend. (Wordt vervolgd). MARINES en CORNELIS C. Jul lie vader heeft «ten standje verdiend, hè, om jullie brief zoo stilletjes zijn zak te houden. Omdat het heelemaal buiten jullie schuld was, gelden de raadsels toch mee. Waar zijn jullie op school MEIDOORN. Er zijn nogal fouten in je inzending. Je schrijft b.v. aal, Emma, Elbe, atlas, automobiel, enz. Al die woorden zijn fout, omdat er andere letters in voorkomen don in Mobilisatie. Er mag maar één rit, één e, één o in voorkomen, enz Meld je mij voortaan onder je pseudoniem ook je eigen naam KLAPROOS. Bedenk' eens een ander raadsel. Dit heeft kort geleden in de Rubriek gestaan. DORA. Het spijt me, maar je in zending is niet goed. Je hebt er ver bazend veel werk van gemaakt, maar je hebt niet goed de opgave gelezen. Je maakt woorden met letters, die in 't geheel niet in het woord Mobolisa- tie voorkomen. Een volgend keertje beter lezen, jonge dame. CHRISTINA VAN DER W. Ja, hoar, jij mag meedoen. Zooals j'e ziet is je inzending reeds vermeld. TRUUS VAN DER W. - Oolc jij bont welkom. Hoor ik nu alle weken iels van jullie Ga je in Haarlem op school GT.TSRERTUS P. - -Ta, ik wist wel, dat er niets gaat boven eigen werk. Neen,, met dat andere- vaartuig kon je geen storm meemaken. CATO S. Beter ten halve gekeerd, dan ten lieele gedwaald, hè. Er zijn nog wel meer van die dom oortjes, die •helaas niet zooals jij ten slotte wijs werden. J. D. Je wedstrijd zag er goed uit. Er zaten maar een paar kleine foutjes in. Maar het gaat nu natuur lijk om het meeste aantal goede woor den en je wilt zeker wel gelooven, dat ik heel wat tijd noodig heb, om dat uit te tellen. Brievenbus (Brieven aan de Redaotie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERG—ZEE MAN, Bloemhofstraat no. 5, te Haarlem. In de bus gooien, zonder aanschellen S. V. Je moogt meedoen, maar je moet zorgen vóór Donderdag je werk in te sturen A. V. Jij moogt ook meedoen, jammer dat je den vorigen keer h laat was. MARIE VAN S. Je raadsel ls goed. TRUUS VAN B. Het doet me ple zier, dat je weer tot ons bent terugge keerd. Ik heb terdege de kennisma king met je vernieuwd, want je hebt me een reuzenwerk met je wedstrijd- inzending gegeven. Daaraan kon ik merken, «lat je er een poos uit was. Je geeft b.v. woorden als stoomboot, medte (van welk w.w. lootte, leemte, enz. En zoo ongeveer een paar honderd verkeerde woorden, terwijl ik uitdrukkelijk gezegd heb, dat er ;een andere letters gebruikt, mogen worden, dun die in het woord mobili satie staan. Ik hoop zéér voor je, dat'de fiets gauw bespaard is. Doe je nu weer ge regeld mee, of ben je geschrokken van mijn standje Je raadsels zijn goed en dienen als pleister op de avond. JACOB K. Ja, boor, je moogt meedoen. Je eerste inzending zag er zóó netjes uit, dat ik verlangend naar mee-- werk van je uitzie. JOHANNA F. Wat leuk. dat ik die kleur van het jurkje goed gera den heb Jullie waren, dunkt me, wel net zoo blij, als zij zelf. Zijn jullie nu aan de onderklsertjeg bezig Moeder zal 's morgens wel gauw klaar zijn, nu Zus helpt vegen. Is 't niet zoo TRIJNTJE T. Wat beeft er aan gescheeld Je inzending zag er als al tijd keurig netjes uit. Meer kan ik er nu nog niet van zeggen. LENA IC. Je had enkele woorden verkeerd geschreven, maar overigens mijn bedoeling goed begrepen. Ik hoor wel, dat jij een verstandigen vader hebt. Wat een aardig en leerzaam werk is dat, die kaarten zelf maken. Maar ik hoop toch, dat jc de vlagge tjes spoedig op kan bergen, ten be wijze. dat de oorlog voorbij is. Jij ook niet? JAN VAN ZIJ. Wel bedankt je Engelsch versje. Zeg, Jan, hoe heet je nu eigenlijk Zijdveld of Zijtveld Onder je raadsels schrijf je je naam met een d, onder je wedstrijd met een t. Of hou je er twee namen op na? CHRISTINA B. Ik ben e»g ver langend naar een Franschen brief van je. Maak je ook al thema' vind, dat je nogal heel wat woorden gevonden hebt. KRUID.TE-ROER-MLT-NIET. Het 'kost me altijd moeite iemand eene te leurstelling té bereiden. „Neen" is een minder aangenaam woord dan „ja" Maar om met de deur in huis te val len, je verhaaltje kan ik niet plaatsen. I-let is niet onaardig geschreven, cn hoewel er voor mij voel tusschen de regels te lezen slaat, zal het anderen* niet boeien. Het tweede, waar je aan begonnen bent, lijkt me interessanter. Kom je schrift Woensdog tusschen 1 en 2 uur maar terug halen en werk dat dan eens verder uit. Dan maak ik meteen eens kennis met je. Ik ge loof, dat Moe's antwoord je wel zal bevredigen. Vertel me de volgende week maar eens, of ik het bij het rechte eind heb. Dan verneem ik zeker ook, hoe het met je advertentie is af- geloopen. Je raadsel is goed. DIRKJE DEN II. Je raadsel is goed. Ik verlang naar «lien grooten brief. MIENTJE en PALT.TfcNTJE VAN A. Als je dit leest", is het spoedig Pa's jaardag. Ik hoop, dat do jubilaris er dan zelf is, dan zal het in alle op zichten een groote feestdag voor jullie wezen Het is »1 weer heerlijk, dat Pa's verlof doorgaat. Dus is het Zon dag geen feest, dan hebben full ie hot nog te goed. Je inzending was zondof een enkel foutje. Knappe meisjes, hoor 1 LENA BUITENIIUIJS. De uitslag komt 26 September in de courant. Waar ga je naar toe verhuizen In de buitengemeenten wordt Haarlem's Dagblad ook gelezen. WILLEM O. Nu liét najaar word', komen de oude vriendjes weer aanzetten. Doe je nu iedere week weer mee Een paar woordjes in jo inzending waren foutief. JASMIJN. Je bent welkom. MADELIEFJE Ook jij mag mee doen. Je eerste inzending zag er al heel netjes uit. FERDINAND W. Ik heb medelij den met je, dat je zooveel huiswerk hebt. Weet je wat jo voor gewoonte moet houden Eerst je werk afmaken en dan spelen gaan. Of doe je dat al tijd ADRIAAN Z. Ja, hoor, jij mag best raadsels inzenden. JAN VAN II Vroolijke mensriien. maken het overal licht, «lus laat jij jc lichtje maar schijnen, hoor. „Geen tijd", staat in heel wat briefjes go schreven. Wie zijn dag echter goed verdeelt, kan nog voor zoo veel lijd vinden. Ik kan me daarom best voor stellen, dat ik eens een. keertje je brief zal moeten missen. DUINVIOOLTJE. Het is zeker een schadepostje voor je, halve dagen op het kantoor. Maar liet is voor Moe alweer gezellig. Én ik stel me je. voor als een flink huismoedertje. Natuur lijk vergis ik me niet. Ik dacht niet., dat z.ulke jonge dames elkaar op de Handelsschool nog in den rug porden bij wijze van telegram. Hoe is het met de verkoudheid Het weer is nu aar dig zachter, dus als ik weer wat van je hoor, hen je misschien geheel op geknapt. Neutraliteit is iets, dat jonge inenschen slecht in toepassing kun nen brengen. We hebben dan zóó sterk onze sympathieën en antipa thieën, dat er geen middenweg schijnt te bestaan. Later leer je wel op den beganen grond te loopen Maar "die ansicht was niet neutraal. ALIDA LE F. Ook al zoo druk Als je eens een rustig oogenblikje hebt, b.v op een regenachtigen Zen dag, komt liet verlangen, om raadsels p te lossen, wel weer boven. Tot ens dus JACOB B. Op Toynbee merk je haast niet, dat je toch op school bent. Zoo gezellig is liet er, hè Je raadsels zijn goed. BOSCHVIOOLTJE. Als de Hoofd redacteur een prijs uitloot voor het werven van abonué's, dan verdien jij den eersten. Ik heb al een brief van Hendrik gehad. Jullie hebt elkaar zeker met de verkoudheidsbacil be smet. Wat is dat treurig, wat ja over dat jongentje schreef. Laat het voor jullie ook maar een les zijn „Steek nooit een straat over, voordat je aan alle kanten gekeken hebt, of er niets aankomt." Dat *egt Moe ze ker eok. d. G. Je raadsels zijn COBA v. goed. H. R. Je raadsel is goed. JAN R. Wat leuk, die seinen. Het l'jkt wel dieventaal. Maar Pad vinders zijn lies te. brave jongens. Wat jij.? CORRIE M. Er zijn, geloof ik, maar l.«sel weinig meisjes, die van Meetkunde houden. Maar je moet toch maar je uiterste best er o,p doen, want. het is een van de hoofdvakken, hè. En als je de grondbeginselen niet snapt, dan blijft het sukkelen. Op dig teekenles ben je zeker een echte woel water. HENDRIK K. .Ta, hoor, je mag meedoen en als je eens iels niet be grijpt, weet ik wel iemand, die jo helpen kan. Jij ook? JAN VAN 7Over natuurkundige namen heb ik niet gesproken. Ik zei Aardrijkskundige namen. Het doet. me pleizier, dat jij de Kinderrubriek een „heerlijk tijdverdrijf' vindt. Je raadsels zijn goed. LIEN G. Leuk, dat jullie met zij tweetjes meedoen. Zonder samen e werken. Je raadsel is goed. GRIETJE II Je moogt meedoen 1 GOUDVÏSCIJJF.. Je inzending was goed verzegeld, al had je dan ook geen enveloppe. Het drukfouten- duiveltje heeft van Winuetou Winne ten gemaakt. Ja, die avondschool neemt veel vrijen tijd weg. Dat be grijp ik best. ELISABETH VAN V Gelukkig, dat Riena weer aan de beterende hand is. In je inzending waren veel fouten, je zet b.v. episode, ekster, erwt, en kel, emmer, enz., allemaal woorden, letters voorkomen, die niet staan in het woord Mobilisatie. Wat is goed lezen toch een moeilijke zaak. DORA W. liet deed me veel ge noegen, weer eens iets van je te hoo ren. Er komen deze maand weer heel wat oude klantjes boven water. Ik wist niet, dat L. en M. nichtjes van je waren. Hoe maakt Lies het Is het nog zoo'n •kleine dreumes Marietjo is haar misschien al over het hoofd gegroeid. Op school gaat het zeker goed, hè? MATJE DE C. Je raadsel is goei. JAN DE B. Je brief was nog net op tijd, hoor Jij hebt ook al een druk leven. Ik wil beel graag je getuig schrift zien. 19 September 1914. Mevr. BLOMBERGZEEMAN.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 13