Gemeente Gasbedrijf PETRIE C?., Melkinrichting „DE SicRKAN" KWARTJES- AD VERTENTIËN Gemeente Duïnwaterlieflrüf - Heemstede 1^7" olsoorten firmi MURIE VAN M, Cr. Mtlill Hik JÊLXVXm'BTMK Cokesprijzen. Ged. Oude gracht 82, HAARLEM, P. L. WALBRECHT,Haarwerker Tel. bestellingen 831 Tel. Directie 2535 voor Mo omboter voor Melk boter Eieren 8'|f cent per stuk.. U. VONAU, Langcndijkstrait 2. KANARIEVOGELS A. C. VAN HIKKELEM KUIJPER, „DeytrechtscheOom Binnen- en Buitenl. Gsdistiüeerd VERGADERING VAN DE JANS- STRAAT-VEREENIGING. Ter spoedvergadering bijeengeroe pen vergaderden gisteren oen 17-tal leden Min do Jansstraat-Vereeniging In een der zalen van „do Nijverheid terwijl de heer II Stmis liet Ilaar- Jemsch Cotuitó voor Belgische en an dere vluchtelingen vertegenwoordigde Te S 1.2 uur oiient de voorzitter, de heer W. Duin cte vergadering en deelt mede, dat deze spoedvergadering be legd is geworden met het oog op de te huisvesten Belgische vluchtelingen. Spr. herinnert er aan, lvoe verleden jaar de Janestraat de eerste Ilanr- lemsehe straat was, die bij do onaf- han kei ïjkheidtsf eesten aan 't versieren toog en hij is er trotsch op, dat nu voor den tweeden keer van Jans etraat bewoners vermoedelijk liet ini tiatief zal uitgaan van een daad, die aller oogen op zich zal doen. vesti- Spontaan moet vanavond een be sluit worden genomen, waardoor eenige gevluchte Belgische gezinnen in de gelegenheid worden gesteld in t gastvrij Nederland na veel onrust een halmen tijd tegemoet te go-an. „Laat men", aldus spr, „ons lau we, koudbloedige Hollanders noe men, hier is voor ons de gelegenheid om te toonen. dat wij aan de spits staan van allo volken wat gastvrij heid betreft en laat do Juasstraat daartoe in Haarlem den stoot geven' liet woord wordt don aan den lieer S t n i s gegeven. Deze brengt een woord van dank voor het initiatief, dat de Jansstraat- vereeniging heeft genomen. Het is te apprecieeren dat eon ver- eenaglng, op wier terrein toch niet tiet verleenen van huLp aan vluchte lingen ligt, zich toch beijvert, in die richting werkzaam te zijn. Tevens is deze daad een daad van belang voor de Gemeente. liet wer ken iii Haarlem heeft trouwens reeds allerwege de aandacht getrokken. Heden zal op verzoek van Zijn Excel lentie een rapport aan den Minister van Binnenland'sche Zaken worden aangeboden, terwijl de stad Amster dam de werkwijze van hot Comité overnam. Zondag kwam een telegram, dat spoedig liier ter stede 5000 Belgische vluchtelingen zouden arnvoeren. Ge lukkig bleek dat deze mededeeling wel wat overdreven was. Evenwel bracht spr. hulde aan alb vereeaigin- gen, die op hot eerste bericht aan het werk togen om zooveel mogelijk aJI^- in gereedheid te brengen voor de on gel ukkigen. Tevens heeft het kanselsvoord van Zondagmorgen meegeholpen aan het leut, dat nu reeds 700 personen kun nen ondergebracht worden. Eigen aardig is het, dat de meeste men- schen kindenan willen opnemen., en dan meest meisjes, iets wat ter ver gadering overtuigend bleek. De Commissie heeft een goede rege ling ingesteld, waardoor hot voldoen aan de formaliteiten, die voreischt worden, zoo spoedig mogelijk kan ge schieden. Een heele staf van help sters en helpers zal spr. ter zijde staan. Dat elles is gevogeld voor de eer ste 1000 vluchtelingen. Maar 't kan gebeuren, dat duizenden naar ons land komen. Ook daarvoor zijn de lokaliteiten m orde, terwijl tevens een magazijn is aangelegd bevatten de, beddengoed, kieed'ingstukkcn etc. etc. Gerekend is voorts op de assisten tie van de burg ere. Men moet beden ke. dat de vluchtelingen, die Dinsdag zullen komen tenminste nog eenige voorzorgen konden nemen, maar als straks groote menigten Belgen wel licht onze grenzen overtrekken, zal ieder mee moeten helpen, om de za ken ordetijk af te werken. Over de financieele kwestie merkt spr. op, dat het Comité ook heeft gedacht aan den tijd na den oorbg, wanneer aLle vluchtelingen weer naar huis moeten worden ge transporteerd. Ook zijn er huisgezinnen, die wel foor ^logies, maar niet voor voedsel en kleeding kunnen zorgen. Hier brengt spr. een woord van hulde aan de St. Vineen liusvereeniging, die beeft toegezegd, voor onbepaalden tijd 1000 nienschen per dag van voed sel te voorzien. Medewerking treft men allcrwege aan. Een vrouwtje uit een stadswijk, waaruit men in 't geheel geen bij drage zou verwachten, heeft spreker ties middags ƒ250 gebracht; 't inko men van deze vrouw zal, volgens spr.. niet veel meer dan ƒ10.— per week bedragen. De meergegoeden steunen f'inlc. Spr. gelooft hiermede de vergade ring voldoende te hebben ingelicht. (Applaus.) De Vo o rzi tter dankt den heer Stinis en deelt mede, dat in de Jans straat reeds een huis beschikbaar is gesteld voor het onderdak brengen van eenige Belgische gezinnen. De heer Peters vraagt, of het geen aanbeveling zou verdienen, a's de w erkzaamheden, die de Junsstraat- vc-reeniging op zich wil nemen, over gedragen zouden worden aun het Uaarlemsche Comité. De Voorzitter ge'ooft, dat, wanneer de Jansstraatbewoners een huis nieubileeren en dat aan het Co mité aanbieden, dit wel geapprecieerd zal worden. Over den duur van 't nieubileeren ontstaat eenige discussie. De lieer Stinis vertelt ieta uit 'l padvmdcrsleven der laatste dagen. Zendag hadden een paar padvinders niets te doen. ..Jongens," zei hun lei der. „ons clubgebouw biedt ruimte voor 2 a 3 huisgezinnen. Zie eens bij je tiiuis, of leis gemist kan worden, dat voor nieubileeren kan dienen." En na minder dan twee uur was het heele gebouw kant en klaar voor de ontvangst van de huisgezinnen. Voorzeker zulten volwassenen het Bven gauw en goed kunnen. Een der tedeu vindt dat de heer Stinis hier al een zeer goede oplos sing geeft. Hij stelt voor, uit eigen bijdragen en middelen een of meer leege huizen te ineuibileercn. De Voorzitter verklaart, per soonlijk hieraan te willen medewer ken. Gevraagd wordt, of hier niet in tweede instantie wordt gehandeld, n 1. of "t voor "t oogenfalik wei noo- rffg !s om vluchtelingen van ëen ét- gen woning to voorzien. De heer S tin is verklaart, dat het Comité er zeer op gesteld zal zijn, op deze manier hulp te mogen ontvan gen. Die hulp is wel groot, als de vereeniging eenige huisgezinnen helpen met kost en inwoning. Dat is niet werken naast maar samen mét de vereeniging. Spr. deelt voorts mede. dat in stilte al iicel wat Belgische huisgezinnen, die intijds gevlucht waren, zijn on dergebracht en bespreekt ten slotte liet geval, dat zich heel vaak zal voordoen, dat n.l. Belgische vluchte lingen liet genötene zul'en willen vergoeden Spr. zou zeggen: Laat men die vergoeding aannemen en aan het Comité afdragen. Andere uitgaven kunnen daarmede worden gedekt. De heer Verkerk bespreekt het denkbee'd, Dinsdagmorgen de Jaus- siraat af te loopen met een lijst, waarop men vermeldt wat men aan meubelen e. d. kan missen. Spr. wil zoo gauw mogelijk een begin maken. De lieer Sc hoevaart wil buiten dit laatste tevens een vaste wekelijk- schc bijdrage van dc leden vragen, om die aan liet Comité af te dragen. De hoer Willems steunt het voorstel der hoeren Verkerk en Schoe- vaart. De Voorzitter kan met het voorstel meegaan, maar dringt te vens nog eens er op aan, dat een en ander zoo spontaan mogelijk behoort te geschieden. Als 't kan moet Dins dagavond liet huis betrokken kunnen worden. Spr. breidt voorts het voor stel uit, door de wenscheiijkheid te bepleiten van een dorde lijst, waar op men voor een gift ineens kan tee kenen. Aldus wordt het voorstel bij accla matie aangenomen. In zijn sluitingswoord, waarin dank wordt gebracht aan den lieer Stinis, dio de vorgadering zoo volledig in lichtte, spreekt de Voorzitter zijn voldoening uit over het feit, dat vele bewoners van de Jansstraat ze ker vol vuur het mooie verzorgings- werk Dinsdag ter hand zullen ne men. 't Optimisme van dc leden heeft tot belangrijke dingen doen beslui ten. De slechte verlichting van de Jans straat, 't dubbel tramspoor. T zijn allemaal dingen, die een rechtgeaard Jansstraat bewoner dwars zitten. Mo ge, zoo eindigde spr., onze pogingen om hier de menschheid van nut te zijn, oorzaak wezen, dat het gemeen tebestuur voor 't minst gaat zeggen: Die Jansstraat verdient persgas.' Heropening. Dinsdagavond pl.rn, 7 uur heeft de lier opening plaats van het damesktee- dingmagazijn van den heer S war te, Anegang 34. Do winkel is verbouwd, welke werkzaamheid vooral in den laatsten tijd nogal eenige vertraging heeft on dervonden. 't Ztet or netjes uit. De héldere witte kleur zal vooral des avonds als de 7 electrische lampen, ieder 400 kaars stork, hun licht verspreiden, uit komen. Aan den kant van do Scliagchel- straat heeft men fraaie étalagckas- ten gekregen, waar de pels-artikelen, waarvan de heer Swarte een grooten voornand heeft, wel tot hun recht zullen komen. Een aantal paskamers zijn aange bracht. Dein lieer Swarte wetnschem wij veel succes in ziijri hernieuwd maga zijn toe. Rubriek voor Vragen Geabouneerden hebben het voorrecht, Vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in lo zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gogoven on zoo Bpoedig mogelijk. Aan vragen, dio niot volledig naam en •woonplaats van don inzender vormeiden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Kunnen stoofperen in gelegd worden in potten, flesschen of bussen ANTWOORD. Stoofperen kuunen ingelegd worden in wijdniorulsche flesschen of bussen. Do geschilde, goed schoon gemaakte peren worden in de flesschen of bussen gelogd. Ze worden met zooveel warm water be dekt, dat ze juist onder staan. Op ei ken liter water rekent men 100 gram suiker. Daarna laat men de flesschen of bussen nog 20 minuten nakoken even onder liet kookpunt. In do fles schen moet tusschen de kurk en het vocht eenige vingers ruimte blijven. De flesschen worden met lauw water opgezet en na afloop gelakt. VRAAG. Over welken tijd moet men een knecht, die per week ge huurd is, opzeggen ANTWOORD. Een week. VRAAG. Bestaat in Haarlem een fdeeling van de vereeniging „Vrede door Recht"? Waar is het secretariaat gevestigd ANTWOORD. Mejuffrouw J. van der Mersch, Westerhoeve, Bentveld. VRAAG. Mijn dooMer is met Februari in betrekking gekomen en per 3 maanden gehuurd. Mevrouw heeft haar nu de betrekking opge zegd. Zij zou nu een week vóór Octo ber haar dienst verlaten. Heeft zij nu nog recht <>p een kermisfooi ANTWOORD. Ja. VRAAG. Is een dienstmeisje, wanneer zij met November van be trekking verandert, verplicht tot 3 No vember te blijven? ANTWOORD. Ja. VRAAG. Een ongehuwde moeder lieeft afstand van haar kind gedaan. Komt dit nog te berde bij een huwe lijk'? ANTWOORD. Bij een huwelijk kan dit erkend worden of gewettigd, maar zulks ia niet noodzakelijk. VRAAG. Geven voortdurende huiselijke twisten tusschen man en vrouw reden tot echtscheiding? Er zijn drie kindoren, 2 jongens en 1 meisje n wie worden die toegewezen? Wel ken weg moet ik Inslaan, om deze echtscheiding kosteloos te doen behan delen ANTWOORD. Deze twisten kun nen aanleiding geven tot scheiding van tafel en bed. De Rechtbank be paalt dan wie de kinderen zal krijgen. Wend u met een bewijs van onver mogen tot het Bureau van Consulta tie, dat iederen Vrijdagmiddag zitting heeft in het Paleis van Justitie. CORRESPONDENTIE. Den Heer W. P. Op zoodanige vragen kunnen wij in dezen tijd geen antwoord geven. REDACTIE. dit ie Omstreken SCHOTEN. Afgedragen is aan liet Steuncomité te Schoten, van het bestellend perso- i .'-.l van het postkantoor, aan vrij willige bijdragen: 1G. Vorige opgaaf id.30. Te zanten 91.30. HEEMSTEDE. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bijRaadhuis plein 2, een zilveren bonbondoos]e. N'. Bruin, Leidsohe vaart 241 rood, een Fransch boek. W. Klaver, Raad huisstraat 42, een gouden ring en zilveren medaille. II J Zegwaart, Binnenweg 44, een onderstuk van 'n koperen lamp en oen ijzeren sleutel. HILLEGOM. 't Nut. Het bestuur van het Xuts-departe- ment is voltallig geworden door de benoeming van mej. B. van Waveren tot bestuurslid. Het aantal leden is thans 62. In den komenden winter hoopt men 4 sprekers te laten optre den. De bibliotheek omvat 801 num mers, zij werd in den nfgeloopen win ter bezocht door 62 lezers. Onbestelbare poststukken over dc tweede helft der maand September 1914: Mej. Mul, Haarlem en Johan "ïr-ke, Westfalen. JJML'IDEN. MIJNEN OP DE NOORDZEE. De schipper van den logger „Cor nelia K W. 175" rapporteerde Maan dag bij binnenkomst te IJmuiden, dat bij het inhalen dor netten eer. mijn werd opgevischt, die vlak vóór don bceg sprong, waardoor een twintig tal netten werden vernietigd Overi gens bekwam het schip geer. schade, doch de schrik was den menschen zóó om het hart geslagen, dat met groeten spoed de thuisreis werd aan vaard, ofschoon de vangst nog niet groot was. Burgerlijke Stand BENNEBROEK. Bevallen: M. iL Goosen—De Groot, 25 25 Wij vestigen de aan dacht op onze van Vraag en Aanbod. Ieder die een betrekking zoekt ol heelt aan te bie den, die iets wenscht te huren ol te verhuren, te koopen of te verkoopen, doet verstandig met voor slechts 25 CENTS een Advertentie, groot 6 regels te plaatsen in HAARLEM's DAGBLAD, j maal voor 50 Cts. bij vooruitbetaling. Postze gels worden aangenomen. Sport en Wedstrijden DE LICHAMELIJKE OPVOEDING IN OUD-HELLAS. Irt ,,De Lichamelijke Opvoeding", or gaan van de Vereeniging van Gym- nastiek-onderwij-zers in Nederland, beëindigt de heer JA. van de r Boom, gymnastiekleraar alhier, een artikel over: „De lichamelijke opvoeding in Oud-Hellas". De schrij ver merkt op, dat een aantal sport beoefenaars maar één soort sport be oefenen. Wat niet strekt tot harmo nieuze lichaamsontwikkeling De schrijver ste't dan de volgende vra gen Hoeveel voetballers of korfballers zijn in staat in een touw te klimmen, over een muur te klauteren of over een sloot van 5 Meter of over een hek te springen? Of vraag eens Hoeveel schermers of fietsers kun- her. 200 Meter hax>dl(>.opea binnen een bepaalden tijd? Vraag nog eensj Hoeveel roeiers en zeilers er zwem men. echt behoorlijk 100 Meter zwem men kunnen? Vraag ten vierde llceveel inwoners van Nederland doen niets, hebben nooit gedaan en zullen nimmer doen aan Lichaams oefeningen? Ten slotte» van Wat valt voor ons uit dit alles to le eren? lu de allereerste plaats, dat hier en in de meeste aangrenzende lan den, maar vooral hier, een totaal ge brek aan systeem heersoht inzake de lichamelijke opvoeding Ier jeugd Ctntraiisatie der voornaamste li chaamsoeleniugcn en spelen tot een W08nsdag systeem, met vermijding van aUe sptciaheeenng, dat moei in de naas te toekomst het doel zijn van eik rechtgeaard opvoeder, van elk op recht vader'andcr, van ieder, die zijii natie meer liefheeft dan zichzell. Wie zal de moderne Lycurgus zijn, dia ons een echt nationaat-opvoe- dingssysteem voor lichaam en geest bezorgt? VOETBAL. IIAARLE.MSCHE VOETBAL BOND. Eerste KIasse. STORMVOGELS II—E. D. O. II. Als scheidsrechter Kooien het tmn- vangssignctal blaast stelt Stormvogels zich volledig op. E.D.O. is slechts met koopen. tien man. Uit een van de vele Stormvogels- aanvallen weet dan de linksbinnen 1 keurig de leiding te nemen. E. D. O. begint, gesteund door den sterken wind, vuriger aan te vallen, doch de Stormvogels-verdediging bezweert al le gevaar. Vóór rust wordt nog één punt door Stormvogels gemaakt, doch dit wordt wegens buitenspel geannu leerd. Na vyst, met den wind in den rug, vat Stormvogels het nogal gemakke lijk op. Dan komt weer een flinke re genbui opzetten en wordt even ge staakt orn wat beschutting te zoeken. Daarna blijft hel spel nogal verdeeld, doch langzamerhand wordt Stormvo gels weer sterker en wordt menige aanval op het E. D. O.-doel onderno men Bij een dier aanvallen wordt een strafschop tegen E. D. O. in een doelpunt omgezet. Later worüt, dit doelpunt gevolgd door een derde, keurig voorgezet door den linksbuiten, via het been van een E. D. O.-speler. E. D. O. stelt alles in het werk om nog een tegenpuntjo te maken, maar de Stormvogels-achterhoede weet van geen wijken en verplaatst het spel ge regeld weer op E. D. O.'s helft. Einde nadert met een welverdiende 3—0 overwinning voor Stormvogels. Wegens werkzaamheden aan het buizennet zal de levering duinwater onderbroken worden in den nacht van 7 op Donderdag 8 Ootobsr a. s. van 124 uur. DE DIRECTEUR. Vraagt onze speciale voor Mantels, Shawls, Nethemden en Kinderartikelen. Wij verkoopen sleohts de beste soorten tegen billijken prijs. Daar de prijs der wol steeds stijgende is, raden wl] U aan het benoodlgde voor den winter reeds thans te STORMVOGELS IV—D. E. S. L )eze plaatselijke ontmoeting voor <le 3de klasse van den Ilaarleinschen Voetbalbond eindigde in een 2—1 erwinning voor dc jeugdige Storm vogels. GROTE COKES, afgehaald van de fabriek, 55 cent per H.L, franco bergplaats, 60 GEKLOPTE COKES, afgehaald van de fabriek, 60 franco bergplaats, 65 PAREL COKES, afgehaald van de fabriek, 56 franco bergplaats, 60 HAARLEft-, 5 October 1914. De Directeur, J. BLOW Szn. POSTERIJEN HAARLEM. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten over de 2c helft der maand September 1914. Brieven, Binnenland. Mevr. J. Arendsen, Amsterdam. Mej. G. Bartels, Hillegom. Mej. M. J. v. (L Berg, Hilversum. Mevr. F. Be zo mer, Haarlem, heer en mevr. Bos sen Reinhold, Weslzaan. Ch. van Biilsem, Oisterwijk. F. C. Clever. Halfweg. Mej. C. van Dam, Haarlem. P. Everhart, Amsterdam. A. Forten- dijk, Amersfoort. J. F. v. cl. Have, Rotterdam. H. Hendriks, Ruighuizen. Hijmense, Alkmaar. G. Kalf, Tilburg, M. C. Lam, Amsterdam. Jb. van der Mi je, Zandvoort. Oldwibarneveld, IJ muiden. Jac, Pisuise Vernon, Nijme gen. Robert, Amsterdam. Dokter Roos, Weesp. J. Rijken, Fritz W. Slroeken, Amsterdam. Mej. Th. Terpstra, Voorschoten. D. Uithol, Tiburg. P. Ursem, Beverwijk. Ie Ned. Vera. Bank Veeziekte, Den Haag. Visscherijcourant, IJmuiden. H. J. Wassenberg, Ba Hum. Firma Zellky, Schiedam. Briefkaarten Mej. Neelié Bakker, Amsterdam. J. Beeixders, Bozen. C. C. Boudt, Til burg. N. Colembrander, Tilburg. Jon- gej. C. van Drutnmclen, P. Dijk stra. Haarlemmerliede. Mej. J. Eng- berken, Rotterdam. Joh. van Eik. Haarlem. Mevr. wed, C. Fremde, Am sterdam H. van Hetem, Amsterdam. v. d. Heuvel, Ettcn. G. Klop. Arn hem. Leentje Maphoese. Meerenberg. T. Moo'enaar, Tilburg. H. v. d. PoL Tilburg. J. Krans, Arnhem, VV. Riem ere, Hil versum, J Schouten, Haag. J. van Stralen, Leiden, Mej. C. Tumhof do Moed, D. Vetter, Hilversum, R. Yis-er, Amsterd. void, Mej. Joh. Vol mol', A'diam, J. WesseJ&iig, Haarlem. K, Wiedimrueijer, Uithoorn, II. ('o Wilde. A'dam, Witte, Veldleger, S. Wakke, A'dam. Brieven buitenland: Mrs Anna Hamisch, Liridu, G. Holst, Bern, J. 11. Hout, Salonique, Comité spécial du Katanga, Brussel, Kleinschmidt, Mrs. M. D. Mucdcnakl, Margate, An ten Rothuizen, Seattle, G. Vosse en o.Veniers, Joseph Zuretrassen, Buitenland. Briefkaarten Schaghen Antonio, Gironde. Schamaan Albert, Rothenburg. Speuman Ferd., New Jersey. Frl. M. G. v. Waard, Munchen. M. Verhagen. Brooklyn. Nota. Aan de afzenders wordt ivolen hun adres op li •melden, opdat deze stelbaarheid aan lien kunnen teruggegeven. Marktnienws roentenm arkt. gehouden op 5 Oct 1914, te Haarlem Aardappelen, aangev. en verk. 27 II L, prijs ƒ3 per H.L. Appelen-, aangev 94 en verk. 80 II L prijs 5—ƒ10 per ILL. Peren, aangev. 83 en verk. CO ILL, prijs ƒ5—10 per II.L, Bloemkool, aangev. en verk. 5000 sinks, 5—10 cent. per stuk. Iloodo kool, aangev. 7000 en verk. 5CK.H) stuks, prijs 2—6 cent por stuk Witte kool. aangev. 500 en verk. 800 stuks, prijs 25 cent per stuk. Savoye kool, aangev. 3000 en verk. 2000 stuks, prijs 2—10 cent per stuk. Heerenboonen. aangev. en verk. 29 mand, prijs ƒ2 per mand. Wortelen, aangev. en verk. 500 bos. prijs 5—7 cent per bos. Kassiers en Commissionairs in Effecten, belasten zioh met het ineasseeren van en verstrekken voorschot op pensioenen, gage- menten enz. tegen inwisseling der desbe treffende attestatlën de vita. voor het bewerken van uitgevallen haar is hei billijkste adres Damstraat 16, Haarlem P.S. Steeds voorhanden een collectie vlechten in verschillende nuances en kwaliteit. NOTEERT VAN 7 OCTOBER AF: f 1.80 per K.G. f 1.70 per K.G. DB DIRECTIE. Aanbevelend, Frar^a s-Anglais- Allemand Conv. Gram. Corr. Weder ontvangen zéér mooie jonge mannen kanarievogels, beginnen reeds lief te zingen, prjjs 1.75 per stuk. Idem wijties 50 cis. per stok. Mannen Sijsjes 70 cts., Mannen Vinken 20 cts. Mannen Robijntjes 35 cts. Beleefd aanbevelend, Doslstraat 18 - Eaarlem. Telefoon Isterc. 2316. Korts Wljngaardstr. 14, TELEFOON 721. als: Genevcr, Brandewijn, Ci troen, Oranjebitter, I'ransc be Brandewijn, Cognac, Rum, Zoete «n Zure Bessen, enz., als mede alle soorte- LIKEUREN. 9 Bij de maat verkrijgbaar te gen de laagst gestelde prijzen. ROODE EN WITTE PORT WIJN, MADERA, MALAGA, SAMOS en alle soorten BOR DE A L X-W IJ N EN tegen zeer voordceligen prijs.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7