RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Oplossingen van deze problemen e erden gaarne ingewacht, aan boven genoemd adres, uiterlijk Dinsdag 27 dezer. Oplossing van probleem No. G03, Tan den auteur: Wit 20—14, 39—33, Si 43, 40 29, 27-21, 43-39, 42—38, S? 28, 31 4! De stand was: Zwart 13 schijven op 7, 8, 9, 10, 12, IC. 17, 18, 19, 22, 23, 25 en 28. Wit 13 schijven op 20, 26, 27, 30, 31, 34, 3G, 37 39, 40, 41, 42 en 45. Oplossing van probleem No. G04, van den auteur: Wit 2924, 28 10, 36- 31, 48-31, 31 25! i Indien de witte edlnjf 21 op 26 ge- piaaU'i wordt ,is de oplossing als volgt: Wit 29-23, 40-34, 44-39, 49 40, 2G-21, 36—31, 48:10, 45 34! Wel een zeer bijzonder probleem waarin, 'door fret vörplaalsen van slechts één schijf een geheel afwijken de oplossing verkregen wordt De stand was: Zwart 7 schijven op 12,13, 14, 15,18, 22, 35 en 2 dammen op 5 en 17. Wit 9 schijven op 21, 28, 29, 33, 36, 40, 44, 45, 49 en 1 dam op 48. Goede oplossingen ontvangen van de heeren: R. Bouw, Joh. H. Blom, M. 'i.en Brink, J. Jacobcon AZn., A. A. Jacobson, W. J. A. Malla, P. Molloma, D. W. Tuyl. De Ilaarlemsche Damclub houdt haar bijeenkomsten lederen Maan- dugavond van 8—12 uur Ln de boven zaal van Cafe de Korenbeurs, Spaar- ne 36, alhie'r. Liefhebbers van het Damspel zijn daar steeds welkom. Voor het lidmaatschap kan men zich bij het bestuur aanmelden. Jongelieden van 16 lot 18 jaar kun nen als aspirant-leden worden toege laten. Inlichtingen verstrekt gaarne de Secretaris, de heer J. Meijer, Kruis straat 34, Telephoon 1543. DE SLIMME MUSICUS. De intendance van een kleinen hof- schouwburg vroeg een eersten violist. Van alle zijden kwamen sollicitanten ea onder dezen l>evond zich een oude potsierlijke musicus. Hij was nu wel een goed violist, maar zijn voorko men was zoo eigenaardig en ouder- wetsch, dat de kapelmeester, voor wien hij met overdreven zelfbewust zijn eene proeve van bekwaamheid af legde, met een ironisch lachje de schouders ophaalde en verklaarde, van een engagement te moeten afzien. De oude heer, die zich veel i lusiën van de eervolle positie gemaakt had. was danig teleurgesteld. Wal hoeft u op mijn spel aan ïe merken? vroeg hij. Ontbreekt hel aan techniek'? Ben ik niet door rn door muzikaal? Is mijn toon niet zui ver en krachtig? De kapelmeester moest dit toege ven en roemde zijn spel, maar be paalde er zich toe, hem mede te dee- len, dat hij al iemand op het oog had. die hem warm aanbevolen was buitendien zou de intendant mos ten beslissen. De kleine man daeht even na en sprak toen: Nu dan, als u aan een ander de voorkeur geeft, zoo geeft mij dan een attest dat ik u voldaan heli, daar ik toch uwe hooggeschatte tevredenheid Iteb mogen verwerven. Misschien vind ik dan ei gens auders eon engagement. De kapelmeester wilde gaarne van den gek renk ten ouden heer met goed fatsoen afkomen en meende hem die kleine genoegdoening wel te kunnen geven; zoo schreef hij een zeer vleiend attest Met een vriendelijk lachje ver liet de musicus de stemkamer en ook de kapelmeester was tevreden over den afloop der zaak. Maar een vreemd gezicht zette de strenge diri gent den volgenden avond, toen hij den ouden strijker aan den lessenaar van de le viool zag zitten. Zeg, wat moet u hier? riep hij toornig uit Ik heb u toch gezegd Dat de intendant moest beslissen om u te dienen, heer kapelmeester. Ik hel) nnj dus aan den hoogen heer voorgesteld, en Maar ik zeide u toch, dat ik een ander op het oog had' Jawel, maar ik liet den inten dant uw eigen attest lezen en toen meende hij, dat eene aanbeveling van u zelf de beste waarborgen gaf voor een behoorlijke vervulling van de va cature, en hij benoemde mij dus. En nu zit lik hier! TEGENWOORDIGHEID VAN GEEST Een looneelsi>eler moest, uit den schouwburg "s avonds laat naar huis gaande, riocr een gevaarlijke buurt en toen hij door eene donkere, een zame straat liep, doemde onverhoeds een individu met een hoogst verdacht uiterlijk voor hem op. Kunt gij mij zeggen, hoe laat het is? vroeg de man barsch. U komt, helaas! te laat, mijn waarde! gaf de toonoelsj>e!er kalm ten antwoord, de heer, die juist voorbij kwam, hoeft mijn horloge ge stolen Dit kwam den nachtelijken zwer ver ln die buurt in 't minst niet on waarschijnlijk voor en het gouden liorloge was gered I HAAR VRIENDIN. Wat soort van vrouw ia uwe vriendin toch, mevrouw? Zij is zestig jaar oud, ziet dr uit alsof ze vijftig is, denkt als iemand van veertig, gedraagt zich als oen van dertig en kleed' zich ala oen twintigjarige. Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden, in het vol- gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op do netheid van het werk. 1, (Ingezonden door Jan van Zon). Ik ben een stad in Rusland van G ir iters, verander mijn 4e en 6e letter en ge krijgt een stad in Denemarken. 2, (ingezonden door Cornells van der Linden). Ik ben een rivier ui Rusland, zet 2 letters achter mij en ik ben een ri vier in Oostenrijk. 3 Ingezonden door Cornells Pieters) Wolk spreekwoord leest ge hieruit? Deeebsssttaaaaan mvluu rlui. 4. (Ingezonden door Truus van Bilderbeek). Met ij ben ik een plaats in Fries land, met E ben ik een plaats in Gel derland. 5. (Ingezonden door Dirkje den Hollander). Welke spreuk leest ge hieruit? Wie rieh sla dnierv raan nennlb taag, trnok tioon et geovr raam selects et taal. C. (Ingezonden door II. Rustige). Ik ben een goede medicijn tegen kouvatton en besta uit 7 lettors. 1, 2, 3, 7, 7, 5 is een viervoetig dier. 1. 2, 3 gebruikt ieder dagelijks. G, 2, 1 ligt op vele schrijftafels. 3, 4, 1 is een gezond voedsel. Als er 6, 7, 1 is komt de loodgieter. 7. (Ingezonden door C. Mooij). Ik ben een viervoetig dier van 3 letters, geef m,ij nog 2 letters en ont neem mij een letter en ik wotd ver volgd door ieder net mensch. 8. (Ingezonden door Trijntje Tromp) Ik ken een spreekwoord van 35 let ters. 4, 26, 30 is een boom. 15, 7, 10, 18 is niet laag. 3, 2, 33 is eene jilant. 34, 35 is een werkzaam dier. 6. 7, 17, 20 is een vrucht. I, 12, 35, 30 is niet zoet. Een 24, 20, 33, 28 is geen dorp. 5, 21 is zeer voedzaam. 8. 10, 25 is een lichaamsdeel. 32, 33, 34, 35 is niet ver. Water is goed voor den 9, 16, 25, 20. De tafel heeft 11. 10, 17, 20, 26, 30. 13, 19 geeft 's winters pret. 14, 26, 30 is een boom. In de wereld is veel 22, 19, 24, 35 27 23, 28, 33 is een meisjesnaam. 31, 25, 29, 26, 30 is een medsjesnaam 9. (Ingezonden door Elisabeth van Viegen). Ik ben een jongensnaam, zet er een loiter achter en ik ben een ruedo- jesmarn. 10. (Ingezonden door 11. v. Vegen) Zet achter elkaar een klinker, een onmisbaar iets voor den schilder, oen onmisbaar iets op kantoren en een meisjesnaam. Ge krijgt een eiland van Zeeland. II. (Ingezonden door F. C.) Mijn geheel bestaal uit 22 lettors en is de naam van een groot staats man. 11. 15, 21, 20, 13 ia een dorp in Drenthe. 22, 12, 10, 22, 18, 5 is een plaats in Overijsel. 32, 9, 9, 16, 17 is een stad in N.- 1 led land. 10, 2, 5, 22, 12, 5 ia een stad in En gel and. 14, 7, 16, 17, 20, 19, 12, 10, 22 ia een dorp in Gelderland. 1, 4, 0, 15 la oen eiland van Ned. Oost Indië. 4. 16, 5, 2 is een rivier in Italië. 12, 14, 16, 9 is een rivier in Spanje. 22, 2, 6 is een rivier in Rusland. 10, 3, 9, 17, 12 i!s een rivier in Frankrijk. 13, 12, 11, IS, 10, 10, 4. 5, 22 ls een kind van. Europa. 12. (Ingezondon door Jan van Tounenbroek). Ik hen een plaats in Groningen Iran 10 letters. 8, 2, 10 gebruikt de loodgieter. 3, 7, 8, 9, 10 zijn vruchten. 1, 2, 8 is niet zwart, 4, 5. 6, 7, 8, 9, 3 is een dorp bij Haarlem. Raadseloplossingen De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Buitenpost, Buitenzorg. 2. Het zijn niet alle koks die lan ge messen dragen, 3. Willem film. 4. Haarle, Haarlem. 5. Elise, Ka rel C. Kerkuil. 7. Kantoor. 8. Para, Sara. 9. Rika, Afrika. 10. Brandweer, Boer, wan, ren, den 31. Neger, Negen. 12. Markt, Ark. Goede oplossingen ontvangen van- Sneeuwklokje 12. Johanna l'iancken 8. Aafje Francken 8. Gijsbeirtus Pieters 7. Liesje Weijers 12. Mientje Barthel 12. Lorna Barthel 12. Truus van Bilderbeek 12. Christina v. d. Weiden 7. Truus van d. Weiden 3. Dora 7. J.ien Gautier 12, Jacob Bau'j 12. Boechviooltje 12. Madeliefje 12. Duinviooltje 12. Jasmijn 12. \V. en J. Ovornieer 12. J. Derlagen 9. J. van Teuruïiibroek 7* J. van Zijtvield 9. E. van Vie gen 9. H. van Viegen 9. Joh. Kramer 9. J. en B. Hobo 5. Klaproos 9. Corrie Mooy 12. liefje Compimjen 12. Dora v. d. Est 8. Corrie Lam 12. Annie Lam 12. Ferdinand Waage 12» M. van Schagen 10. F. C. 10. Leonard Claus 9. M. en P. van A rastel 10. Trijntje Tromp 9. U. den Hol l ender 10. S. Veenhof 11. A. Veenhof 11. J. de lieer 10. Lena Koeleveld 12. Christina Boosrrans 9. C. v. d. Lmden 12. J. vaai Zon 10. Tonny Uijlenburg 8. Ca to Smink 8. C. Willem sen 8. H. Rustige 11. Coha v. d. Gev et 6. Jau Rozeriharl 10. Jan van Hemerl 11. BEGRAVEN BLOEMEN. (Ingezonden door Lammert Krag't). I. Het kind zong alle liedjes, die meni het had geleerd» 2. Ik denk altijd maar: „Oost Wast, Thuis Best.'- 3. Klim op dit duin en overzie hel landschap. 4. Nadat wij de tijgers en de leeu wen bekeken hadden, gingen wij naar huis. 5. Jan, je riem ls losl 6. Het regiment Hop in gestreklen pas ter zijde van ons. 7. De vijand vond langs don weg rasterwerk. 8. Ger, sta niet altijd met de Juin den in den zakl 9. Er is brand. Net, elk mensch loopt de deur uit, 10. In het Vlie roeide een Engelscli gezelschap ijj een giek. Do oploesiiigeu der strikvragen van de vorige week zijn; 1. Dood. 2. de letter U. 3. Nog 8 kaarsen, 4. De barbier. 5. Us. h, 6. Leegerglozen. 7. Jtejveb -8. 'k Kwam. 9. De maan. •0. Dag nu nacht. Goede oplossingen ontvangen van: Jasmijn 9. Duinviooltje 9. Boschvioollje 9. Lien Gautier 8. Truus v. d. Weiden 5. Christina v. d. Weiden C. Truus van Bilderbeek 9. Lena Barthel 7. Mientje Barthel 7. Liesje Weijers 7. Gijsberlus Pieters 9. Aafje Frar.cken 7. Johanna Franc-ken 8. Joh. Kramer. 8. H. van Viegen 8. E. van Viegen 8. J. v. Zijtveld 7. J. van Teunenbroek 8. J. Der la gen 7. W. en J. Overmeer 8. Eof Com pan jen 10, Corrie Mooij 10. J. en B. llöbo 4. Dora v. d. Est 8, J. van Zon 6. C. v. d. Linden 7. Christina Boesmans 7. Sneeuwklokje 8. Lena Koeleveld 9. A. Veenhof 8. S. Veenhof'8. J. de Beer 8. D. den Hollander 4. Trijntje Tromp 9. Annie luim 8. Corrie Lam 8. M. en P. van AmsteJ 6. M. van Schagen 6. Coba v. d. Gevel L C. Willemsen 7. Cato Smink 5. Jan Rozenhart 9. Jan van Homort 8.: DE WEDSTRIJD, Van ROSEBOOM ontving ik 10 briefkaarten van Daan Iloeksema, met toezegsung van neg een eigenge maakt handwerk. MARIA VAN NOULEN, oud 14 jaar, die verpleegd wordt in hot Blin- den-Instituut te Amsterdam, stuurde me een keurig gehaakt wiegekleedje. Dat is een heerlijk begin van den wedstrijd. Dat blinde meisje lieeft ge toond ,dat hoeveel wij ook missen, we altijd nog wel iets doen kunnen, om anderen gelukkig te maken. Flink zoo! DE DOMME MUISJES. Er waren eens twee kleine muisjes Met velletjes zacht als satijn. Ze hielden van lekkere hapjes En kaas o, die vonden ze fijn» Hun moeder was echter verstandig, Die zei: .zoet niet al, wat je vindt, Want och dal smullen en snoepen Wordt nog eens je ongeluk, kind!" Ze lieten hun moesje maar praten, En gingen te zamen hun gang, Zij waren zoo flink en zx>o dapper En zelfs voor oen poes nog niet bang. 't Was oena op een heel mooien avond. Het tweetal ging weer op do jacht. „Maar zio eens, .wal lekker vet liapje", Dat hadden ze heel niet verwacht. 1 Daar stond een wonderbaar huisje, Vrij mocht je naar binnen toe gaan, „Och, domme, onverstandige muis jes. Blijft toch uit dat huisje vandaan!" Maar neen, zij willen naar binnen, De deurtjes zijn opengezet, En t spek, dat ruikt er zoo heerlijk. Ja, hoor dat treffen ze net. En vlug gaan ze nu aan liet smullen, Maar flap! de deurtjes gaan toe, De muisjes zij zijn er gevangen, Zij komen nooit weer bij hun moe. W. B Z. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aau Me vrouw BLOMBERG-ZEE MAN, Bloemhofstraat no. 5, te Haarlem. In de bus gooien, zonder aanschellen L. M. K. Zooals je ziet, heb Ik al een gedeelte van je inzending ge plaatst. Het deed me genoegen, weer eens wat van je te hooren. JAN DE B. Ik had verwacht, dat een jongen, die zoo vlug ter been is, ook wel overal op lijd wa8. Maar ik heb me vergist. Tot mijn spijt kon ik daarom je vorige raadsels niet ver melden. Vonriaan beier oppassen, hoor 1 Als je de rubriek doorleest, zul je een tweede briefje vinden. JOHANNA F. Je raadsels zijn goed. Wil je voortaan behalve op de enveloppe, ook je naam onder je werk zotten AAFJE F. Je eerste raadsel ls me niet recht duidelijk. Er was nogal in gekrast. Stuur het me nog eens, maar dan netjes schrijven, jonge dame JOHANNA K. Heerlijk, lioor, dat je weer buiten bent geweest. Je voelt je zeker nu ook sterker worden. Wat jammer, dat het met broer zoo'n ge sukkel blijft Ik hoop, dat je roe de volgende week Leter bericht stuurt. Misschien hoor ik dan meteen weer wat van Corrie en Trijntje. Flink, hoor, dat je al aan den wedstrijd bezig bent. Als je een heel poosje voor je hebt. werk je veel rustiger. Ik hoop nu maar, dat de zusjes je gauw mee komen helpen. II. VAN V. Dat lijkt me ook een heel geschikt cadeau een paar wol len kindermofjes. Jij en Jo kunnen nu nog heerlijk profiteeren van het mooie herfstweer. Ik hoop, dat het je beiden goed zal doen. Je raadsels ziju goed. ELISABETH VAN V. Verlang je er niet naar, weer naar school te gaan Ik ben benieuwd naar je eigen-gemaakte vlechtdoos. Je strik vragen zijn goed. GUSBERTUS P. Jij bent een knappe timmerman, dat je al een ophaalbrug kunt maken. Was Moe erg boos, toen broer den inktpot om gooide Of kon hij het niet helpen LIESJE W. Wat zullen jullie be nieuwd zijn naar bericht van je neef uit Brussel! Er zullen heel wat ouders in angst zitten over het lot van hun jongens. De oorlog is veel vreeselijker dan wc ons ooit konden voorstellen, hè Ik hoop dat de feestdagen, die op til zijn, ijl alle opzichten heerlijke dagen voor jullie mogen wezen. Je raadsels zijn goed. MIENTJE B. Als je geen pop hebt, lijkt me het maken van poppe kleertjes minder doelmatig. Als je eens een mutsje maakte voor een le vends j>opWat dunkt je daarvan? TRUUS VAN B. Met die raadsels is het in orde. Als jo zooveel van tee- keneu houdt, zet dan een. aardige, kinderlijke leekening in een zelf ge maakt lijstje. „Ik heb geen tijd" is zoo'n nieuwerwetsche uitdrukking, die eigenlijk nooit gebruikt moest worden waar iets goeds te doen valt. Denk er eens over na I CHRISTINA VAN DER W. Nu is het met dat raadsel in orde. Zeg eens aan Truus, dat ze haar naam vergeten had onder haar werk te zetten. DORA. Die proof is nogal goed afgeloojien. Je liebl zeker in den regel veel huiswerk. Bij welken mijnheer zit je in de klas? Je merkt wel, dat cr toch nog heel wat antwoorden van de Strikvragen gevofftlen zijn. Hierna beier, hoor I JAN VAN ZU. Je raadsels wa ren alle goed, maar je strikvragen niet. Wil je voortaan je brief in debus werpen zonder bellen J. VAN* T. Een strijkplankje lijkt me een heel aardig cadeau. Ben je soms op de Doopsgezinde School, om dat Je in zulk soort werkjes zoo be dreven bent LIEN G. Neen, ik heb nog niel dat wegje bewandeld. Wat schiet je popje al heerlijk op Wordt hel een jongentje Of dient het truitje voor borstrok J. D. Ik ben benieuwd wat de dokter van je gezegd heeft. Zou de pijn in jo hoofd nog het gevolg zijn van dien val Van harle hoop ik, dat je me in een volgend schrijven meldt, dat je weer zoo gezond als een vischje bent. JACOB B. Jij doet 's middags nuttig werk. Het vcrkooplokaal zal, dunkt me, veel op een uitdragerij gaan lijken. Heeft V. C. al een match gehad Of doen jullie daar niet aan BOSCHVIOOLTJE. De konlngin- nesteek inoet van achteren hetzelfde ziju als van voren. Het slaat erg aardig voor een kleedje en het schiet lekker gauw op. Wat zal jij een knappe handwerkster worden l MADELIEFJE. Ja, nu heb ik je idéé wel begrepen. Het lijkt iets uit een speelgoedwinkel. Er lijden veel rnensohen aan platte beurzen. Maar dat is een ziekte, waar je nog o zoo vrootijk bij kunt zijn. Geloof je ook niet DUINVIOOLTJE. liet gebeurt mij ook wel eens, dat ik niet weet of ik het een of ander kleedingstuk nog be zit of reeds heb weggegeven. Onze tijd slaat niet alleen in het teeken van den oorlog, maar ook in dat van de barmhartigheid. Do raad van Moe is oen zeer practische. Eerst het noo- dige, dan het nuttige, dan het aan gename. In den tegenwoordigen tijd komen we aan No. 3 haast met toe. Kan zoo'n groote meid nog niet van Moeder af? Nu, gelukkig maar, dat het niet noodig is. Maar als het heili ge moeten komt, dan komt het kunnen vanzelf. Dat versje van de „Highlands" vind ik heel mooi, maar ik geloof toch, dat ons hart meer trekt naar de loge landen. Je spreekt al een aardig mondje En- gelsch, hoor I JASMIJN. Als de courant komt zit Je mlssohien nog ln Amsterdam, maar dan zal Duinviooltje je brief wel willen bewaren, Ik hoop, dat je gezellige dagen in A. hebt gehad. Daar zijn ook heel wat vluchtelingen, hè 1 Het is een heerlijk idéé, dat ons kleine landje een groot hotel ls, voor allen die in nood zijn. WILLEM en JOHAN O. Zeg. als Johan zooveel aan Slojd doet, kan hij toch zeker wel wat aardigs prakki- zeeren. Schiet je al op met je atlas EEF C. Ja, dat is een reuzen werk, zoo'n poppekamer geheel inrich ten. Kun je het goed, dat dient om de stoelen te overtrekken, niet met heele dunne spijkertjes vastmaken? 't Doet me genoegen, dat liet werkje jullie toch veel pret bezorgt. Is de school- wandeling met de directrice niet in het water gevallen 't Zou jammer zijn, want te school wandelen is wel zoo amusant als op school zitten. Wat lij C. M. Leuk, dal die broertjes van E. zich ook nog verdienstelijk ma ken. Misschien helpt jouw broertje Je ook nog wel. Kijk hem maar eens vriendelijk aan. Ja, die lijm heeft juist geen eau-de-oologne-lucht. Dat weet ik wel. Maar als ze opgedroogd is, is die ouaangename lucht weg. C. V. is toch geen meisje van de ru briek, hè Veel 6ucces met je werk, hoor I KLAPROOS. Je eerste raadsel is goed, maar bij het tweede ontbreekt de oplossing. Krijg ik die nog? J. en B. H. Lees de briefjes maar een3 na, wat ik aangaande het maken van poppekleertjes schreef. Misschien krijg je dan meteen een idéé over wat je zelf zult maken. Noen, het is voor de zieke kindertjes van Haarlem. We hopen, dat de vluchtelingetjes op 5 December in hun eigen land en in hun eigen hui» mogen Sint-Nicolaa3- feest vieren. Fluessen wordt met 2 s en os met 1 s geschreven. DORA VAN DER E. Aardig, hoor, dat jij ook al bezig bent voor den wedstrijd I Je raadsel is goed. LENA K. Ik ben zeer benieuwd naar die inzending van je. Het is een heele drukte op straat. Maar ik deuk, dat er nu langzamerhand velen weer terug zullen gaan. En al hebben zo het nóg zoo goed bij ons, ze zullen later toch zeker zeggen „Oost M est, Thuis beet". Denk je ook niet A. V. Wnt verlang ik er naar, die kleine baby te zien. llaak je er een truitje voor, of naai je de bovenkleer- tjes En kan alles uitgetrokken wor den S. V. Een das, een speldenkussen tje ©n een boekenlegger. Dat wordt een reuzen-inzending Leuk, dat je dat raadsel kan zingen. Dan had jij het wel op noten kunnen inzenden. .TOPIE DE B. Ga jij eens naar je vriendinnetjes V. Ik wil wedden, dat die je goeden raad zullen geven in verband met den wedstrijd. Vertel me den volgenden keer maar eens, of ik gelijk had. DIRKJE DEN H. Wat scheelt mijnlieer De B. Of is bij alweer heter t MIENTJE en PAULIENTJE VAN A. Och kom, de raadsels en strikvragen waren zoo moeilijk niet. Maar, wij hebben niet altijd den rechten zin. Als je op school leelijk schrijft, dan heeft altijd de pen het gedaan, hè Ik denk, dat de meeste Belgische vluch telingen huis en haard ongeschonden terug r.ullen vinden. De verwoesting is niet zoo vreeselijk, als het zich eerst liet aanzien. Ik libop, dat Pa Donderdag over geweest is. Misschien haalde hij jullie wel. van school. Is dat zoo KRU1DJE-ROER-MIJ-NJET. lk was al bang, dat je ziek was, omdat ik de vorige week niets van je boor de. Ja, dat raadsels komt wel ©eni aan de beurt. Ik ben benieuwd naar je nieuwen schuilnaam Het is wel aardig voor je, die kennismaking mei dat Belgische meisje. Je hoort ©ens van andere toestanden, en het is ook wel aardig, de Vlaamsche taal te ke ren kennen, 't Is jammer, dat je de raadsels niet hebt ingestuurd. Er is nu in je maandlijst zoo'n gaping ge komen en vergeet niet, dat de ge- trouwste inzenders mecloten. Vcio groeten aan Theeroosje. Waar heeft zo het zoo druk mee LEONARD C. Jc raadsel is goed. Ik vind het heel aardig, dal je een kamertje gaat maken. Dat is altijd een welkom geschenk. F. C. Je vvex-k zag er knap uit hoor I Ik was er tevreden mee 1 MARIS VAN S. Ik vind het beef aardig, dat jij met je groote huis houden nog tijd kan inden om poppe kleertjes te naaien. Dat zesde raadsel was heusch wel goed, hoor Het doet me pleizier, dat je hel boek zoo prach tig vin It. FERDINAND \V. Ja, hel is daar ln jullie stil buurtje een heele druk'.© geworden. Ik vind het flink van jo, dat j© niet me© wil doen aan dat go- gaap. Hoe zouden vwj het vinden, aja we in een ander land waren, en da menschsn gaapten ons aan, alsof we wilde beesten waren Wat heerlijk voor dat kleine jongentje, om zoo'n goed tehuis te krijgen. Gree zal wel een lief moedertje voor hem zijn. Go- loof je ook niet J. DE B. Wat jammer, dat jo bij mij geen courant hebt gehaald. Don had je je raadsels kunnen makeil* ljoe is het met jouw voetbalclub TONNY U. Zeg, wal heb jij een goeden onderwijzer, die je geen huis werk opgeeft, als je uitgaat Maar dat gebeurt zeker alleen maar in bi; ron dere gevallen, hè CATO S. Ais je de rubriek eens goed doorleest, krijg je wellicht op eens een idee over wat je maken zutt. Wanneer je geen poppekleertjes kunt maken, omdat je geen popje bobt, maak dan een grooter kleedingstukje, dat voor een baby kan dienen. Wat heerlijk, dat die vluchtelingen zoo'n goed tehuis hebben. BETSIE en SIENTJE VAN B. Ja, stuur die kleertjes maar, nu jullie ze toch hebbeu. Misschien is er onder de andere inzendingen wel een pop, wie ze passen. Ik vind het gezellig, dal jullie weer mee gaan doen. Nu de lange winteravonden komen, ver schijnen er weer veel oude klantje-:. HENDRIK R. - Ja, «en spel is al tijd een prettig cadeau, 't zij voor jon gen of meisje. Je raadsel is goed, maar een rebus kan niet gedrukt worden. Hij was heel aardig bedacht, hoor l JACOBA v. d. G. Deler iets dun niets, moet je maar denken. Ben jo nu weer heclemaal beter JAN U. ls dat meisje nog bij jul lie En zijn haar Ouders ook in llaar leiu Dat alles is lieel treurig, maat het is een lieerlijk verschijnsel, dat wij voor die arme stumperds onze huizen en onze harten openzetten. Iedere wolk heeft een zilveren rand. Geloof je óok niet JAN VAN II. lk wil geloovon, dat het een mooi gezicht was, die torpedo-booten. Maui ik zie de zoa liever met zeilschepen of sloombootou. Dal geeft een veel vrediger stemming. Dunkt je ook niet? 17 October 1914. Mevr. BLOMBERG-ZEEMAN,

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 13