SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Msderlandsche Voetbalbond. DE UITSLAGEN. De uitslagen der gisteren gespoelde wedstrijden-: Westelijke afdeellng, Afdeellng A. Utrecht: U. V. V.—Quick 0—3. Rotterdam: SpartaH. F. C. 3—4. Haarlem:" Haarlem—V. O. C. 21. 's Gravemhage: II. B. S.Hercules f-i. 's-Gravemhage H.V.V.—D F.C. 9—1 A f d e e 1 i n g B. 'Amsterdam: Blauw-WitAjax 12 Spartaan—Haarlem II 3—0. A. F. C.—Militair I 2—4. V. R. C—D. E. C. 1-0. Haarlem: H. F. C. n—V. V. A. 7—8 Afdeellng G. Vel san: K inhei ra—E. D. O. 41. Haarlem: II. S. V.Stormvogels 0—5 OVERZICHT. H. V. V., dat ziet na drie wedstrij den spel ons ieder, is in pracht vorm. De voorhoede schijnt gevaar lijke schutters to hebben. Met z'n vij ver; wisten zo gisteren negen maal den bal langs Van Hemert te Jagen, terwijl de rondhemden slechts één te gen punt konden maken. De Haarlemsche cluhs mankten een uitstekend figuur. Vooral H. F. C. verrichtte goed werk. door Sparta op eigen terrein te verslaan. II. B. S. klopte op 't kantje af Her cules nv»t 2—1. Met U. V. V. schijnt het niet te willen. Van Quick, dot nu juist geen schitterend figuur maakt, werd met 8—0 verloren. Het ranglijstje ziet lis voljft uit: na gisteren ff. V. V. Haarlem H. F. C. Hercules Sparta V. O. C. H. B. S. Quick D. F. C. ISlil l 1 0 1 0 0 1 1 1 0 2 0 3 10 2 2 3 0 12 1 21-3 9-4 9-6 9-5 6-5 4—5 3-5 7-11 2-14 0-9 In het oosten deelden Vitesse en Tubant ia zoowel als Go-ahead en Ro- bur et Velocitas do puntjes. Do Wi ningers wonnen met 21 van U. De krachten schijnen daar niet veel te verse!rillen. Over de 1ste klasse wedstrijden volgt hier een on ander: H. V. V.— D. F. a Met rust leidde H. V. V. reods met 6—0. Lotf-y, die onvermoeid scheen, maakt na halftime een tegenpunt. Oriebel en Sunderman, deden hun nest, om den achterstand te verklei nen. maar de geel-zwarten waren niet te bedwingen. Hoe hij zich ook weerde. Barend zag zich nog drio maal gepasseerd... Het publiek scheen .den jongen D. F. C.'ers (natuurlijk ook die van de oudere generatién) vriendelijk gezind H. B. S.HERCULES. Ofschoon Hercules dadelijk na het begin de meerdere ls, krijgt II. B. S. spoedig op gelukkige wijze de leiding. Nu rust brengt Verster do partijen op gelijken vo,. Een heate strijd om de le.ding ontstaat dan, waaruit II. B. S. als overwinnaar te voorschijn treedt. Tengevolge van hot missen van een der Hercules-backs komt Bos geheel ongedekt voor het blauw te doel en bezorgt zijn vereeniging zonder veel nmcitc de winnende goal. U. V. v.—QUICK. Quick had Ui dezen wedstrijd 5, U. V. V. 3 uw alters. U. V. V. liep hard van stapel, maar Bosschart wist het epe! spoedig te verplaatsen. Smits zorgde voor het eerste doelpunt, spoe dig getuigd door een tweede, 't gevolg van een strafschop. Na de rust werd Veroooy ten derde male gepasseerd, nu door Lesueur. Heel U. V. V. speelde mat. De inter nationalen hadden blijkbaar een off-day. Westelijke 1e Klasse. Haarlem—V. O. C. 21. 't Gaat goed met de rood broeken In drie wedstrijden vijf punten, negen goals voor en vier tegen zijn cijfers, die genoemd mogen worden. Haarlem is met succes de tweede kwart-eeuw van huar bestaan begonnen. En het ziet er niet naar uit, of het een kort stondige glorie zal zijn. Zelden was het spel van de Schotenaren zoo con stant als dit seizoen. Driemaal achter elkaar in denzelfden vorm te spelen... •'t was in vorige seizoenen bijna iets ondenkbaars 1 Een geluk is het ook voor de club te noemen, dat ze beschikt over heel wat nieer dan elf first-class spelers, door welke omstandigheid men tot nu toe altijd in staat was, eén elftal te .vormen, dat er zijn mocht. Na deze korte beschouwing een en ander van den gisteren gespeelden wedstrijd. Heel wat publiek is even voor tweeën aanwezig, als de beide elftallen het veld opkomen. Een stel stevige boys i3 het Rolter- damsche team, waarbij we den ex- D. F. C.'er Koopman opmerken. In de volgende opstelling wordt ge- apeeld -V. O. C. Jeekel, Bronger, Boerdam, Crnold Hörburger, J. v. d. Sluys, An ton Hörburger. Brandt, Vermaes, C. v. d. Sluys, Flip Koopman, Beyers. Haarlem Tekelenburg, Jur Hauk, Sdhrovendijk, Houtkooper, ,)an Bakker, Bouwmeester, Healey, Maas, Bouman, Serné, Van Eek. Het is vrjj onverschillig, welk doel de Haarlem-captain, die den toss ge wonnen hoeft, gelieft te verdedigen. Zon ls er niet, en de vrij stevige wind staat dwars op het veld, aldus aan b> ide partijen evenveel last be zorgend. Het veld ls keurig in orde. Onder die omstandigheden laat scheidsrechter Willing V. O. C. den wedstrijd openen. Dadelijk heeft de Haarlem-voorhoe de den bal te pakken en rent er mede naar voren. Het roodbroeken-quintet is onmiddellijk op droef. Tekelenburg, die ln tegenstelling met andere wed strijden op den linkervleugel speelt, schijnt zich de eerste minuten in z'n nieuwe omgeving niet goed thuis te gevoelen. Spoedig evenwel speelt hij z'n gewone verdienstelijk spel van hard-werkenden vleugelman. Een enkele V. 0. C.-uitval brengt wat afwisseling. Brandt loopt zich een paar maal het vuur uit de echoenen; ook Vun der Sluys doet z'n best. De overigen spannen zich niet in, met het gevolg, dat de voorhoede het niet veel verder brengt dan tot de Haarlem helft. Daar voeren Serné en Bouman onbeperkte heerschappij. De overige Haarlemmers, met uitzondering van Van Eek, (lie zich gruwelijk verveelt, bevindvn zich op de V. O. C.-helft, waar de verdediging zwoegt om de Haarlem-voorhoede in bodwang te houden Dat mag verdedigen genoemd wor den I De iuiddenlmie vooral werkt als een paard. De Horburgers blijven de aal-leuige veruedigers en J. van der Sluys heeft den Haarlemse hen mid denvoor vrijwel in bedwang. Houtkooper is de man in de voor hoede; Houtkooper, bij wien alles even af is zijn samenspel en zijn richten zoowel als z'n schot. Jur Haak probeert te veel met tal- looze handigheidjes Hórburger te overbluffen, pogingen, die bij pogin gen blijven, want een heel mooi schot, dat in Jeekel's handen belandt, er buiten gelaten, levert hij vooralsnog geen bijzonder gevaar voor V. O. C.'s heiligdom op. Jan Bakker raakt wat Ingespeeld. Een bal, hem door den vallenden Houtkooper gegeven, zet hij fraai voor, maar Arnold Hdrburger ontfut selt op het laatste oogenblik Schra- vendijk het leder. Bouwmeester re tourneert den bal. Het helpt den V. 0. C.'ers niet, of ae met boenen,' hoofd en schouders werken, om den bal naar hun voorhoede te plaatsen, Haarlem blijft aanvallen. lien mooie rush van Schravendijk loopt op een corner uit. Jeekel werkt weg. Werkelijk verdient de rood zwarte keeper een pluimpje voor zijn uitstekend spel in dit eerste half uur. Den heelen middag trouwens maakte hij den indruk, een goede, solide doelverdediger te zijn. V. O. C. ziet eindelijk kans, een goeden uitval te doen. Bouman wordt gepasseerd, maar Van Eek redt. Een twintig minuten is nu gesj Gelukkig begint de V. O. C.-voorhoede het nu ook te meenen. Een hard schot van Koopman verwerkt de Haarlem- keeper, die den bal aan Serné geeft. Diens veilige voet zorgt voor de ver dere doorzending. Duur gaat weer de Haarlemsche rechtervleugel er ouderwets van door. Togen het samenspel van Houtkooper en Bakker heeft Hörbur- gor zoo min als Boerdam iets te ver tellen. Eilacy, vau deze mooie atta que komt niet veel terecht. Bakker's mooie voorzet wordt opgevangen door Haak, die den bal onbegrijpelijk aan Schr avond ijk overgeeft. Weer vallen C. van der Sluys en de zijnen aan. Healey speelt niet schitte rend. llij is te langzaam, vooral bij de vurig spelende gebroeders Van der Sluys vergeleken. Evenwel kan Hea ley veilig min of meer n off-day heb ben. De andere spelers zijn immers allen goed. Bonman kan 't getob van de voor hoede tegen de Rotterdamsche mid- denlinie niet zien. Kalm en bereke nend brengt hij den bal van het eene strafschopgebied naar het andere, on derweg zeker zes V. O. C.'ers voor het lapje houdend. Een fraai staaltje van aolospell Jam mer dat Haak den bal tenslotte nog over schiet. Kort voor de rust valt V. O. C. aan. Zóó gauw gaat het, dat de Haarlem verdediging overrompeld schijnt, 't Is opeens 'n gescharrel voor Van Eek, dat we ieder oogenblik verwachten, dat het mis loopt. Maar neen, ineens schiet uit de verzameling spelers Ser né naar voren en geeft onder applaus voor zijn mooi redden den bal aan de Haarlemsche voorhoede, die 't nu aar -weer probeert. Maar het geeft niet. Zoo min het goede werk van het blnnentrio, als een vrije schop geeft Haarlem do zoo zeer gcwenschte leiding. Boerdam speelt mooi zuiver en is een gevaarlijk struikelblok voor het tweetal Hout kooper—Schravendijk. Nog een paar keer trekken de Rot terdammers op Van Eek los, waarbij Sernó één koer het overwicht der rood-zwarten aan den lijve onder vindt, en Koopman een mooi schot lost, niet zoo mooi evenwel, of Van Eek kan het baas.... dan fluit de scheidsrechter voor rusten. Ofschoon Haarlem nog geen voor sprong heeft op V. 0. C., zijn velen het er over eens, dat Haarlem de grootste kans op een overwinning heeft. Voor al het vaak schitterende voorhoeüe- spol geeft tot die voorspelling aanlei ding. De verdediging speelt mede een goede partij. Toch maakt V. O. C. geen kwaden indruk, 't ls een stel stoere werkers, van wie de halfs de tactici zijn. Bij de overigen moet hard werken vaak het gemis aan hoogere voetbal-talenten vergoeden. Er wordt weer afgetrapt. Het eerste bezoek geldt Jeekel, die, ais vóór half time, volkoman safe blijkt. J. van der Sluys doet alles wat in z'n vermo gen is om 't weer opdringende Haar- leni-quintet op eigen helft terug te drijven. Voorloopig blijft Haarlem nog meester van bet terrein. Allo vijf voorhoede-spelers doen hun best maar zien geen kans, Brongers en Boei dam en in laatste instantie Jee kel te passeeren. Door talmen ver knoeit Jur Haak twee, drie kansen. Talmenje rnoet er bij de hceren Hdrburger niet mee aankomen. Over al zijn ze bij en, geholpen door den ijverigen mid-half, weten ze tenslotte het spel wat te verplaatsen, 'n Oogen blik wordt V. O. C. zelfs sterker dan Haarlem. De dikke Koopman tracht herhaaldelijk tot samenspel met C. van der Sluys te komen. Heel wat keeren evenwel ziet hij zich den bal door Maas ontnomen, zeer tot schik van liet publiek aan "t lijntje, dat het wel aardig vindt, „Flip" zoo te zien sloven. Van beide kanten volgen nu een paar mooie aanvallen. Goede schoten \an Schravendijk en Jur Haak houdt Jeekel uit z'n doel. Aan de andere zij de van H veld begaat Brandt een blunder, door van dichtbij stukken over te schieten. Bij al die V. O. C.-attaque's is er één voortdurend gevaarlijk voor het Haarlem-doel. Dal is.... Van Eek zelf. Zoodra het maar lijkt, alsof een back gepasseerd zal worden, rent de Haar lem-keeper het veld in, om reddend op te treden. Een klein ongelukje kan tot gevolg hebben, dat oen V. 0. C.'er, die door de achterhoede heengebroken is, voor een verlaten doel zal komen te staan, en van des doelwachters ab sentie een dankbaar gebruik zal ma ken. Een oogenblik kan werkelijk van een overwicht van V. 0. C. gesproken worden, wat de Haarlemsche achter hoede ondervindt, als het Haarlem- doel als 't ware gebombardeerd wordt. Drie keer, vlak achter elkaar, krijgt Van Eek een bal te stoppen. Verdien stelijk knapt hij het zaakje op ieder een heeft vertrouwen in den Haar lem-keeper. Deze verlaat bij een nieuwen aan val weer zijn doel en do rechtervleu gel van de Rotterdammers ziet dra, hoe gunstig men er voor staat. Het is dan ook een kleine moeite voor Ver maes, om den bal in het verlaten doel te deponeeren. (0—1). Er is nog een minuut of twintig te spelen, en we verwachten allemaal het mooiste gedeelte van den wed strijd in de periode, die nu komen gaat. Nog harder dan straks wordt door Haarlem gewerkt en in minder dan vijf minuten zien de spelers hun werken beloond. Uit een algemeen opbrengen scoort Jur Haak. (1—1). Nóg blijkt Van Eek niet genezen. Bij eenige V. 0. C.-aanvallen loopt hij weer gevaarlijk ver uit. Enfin, de bal wordt weggewerkt, dat is de hoofdzaak. Zes minuten na z'n eerste doelpunt krijgen we een fraai staaltje solospel van Haak te zien. Eenige achterspe lers passeert hij behendig en eindigt z'n rush met een mooi schot, waar voor Jeekel bezwijkt. (21). Een goed stukje werk, dal dour de spelers zelf als zoodanig wordt aan gemerkt. Eindelijk heeft Haarlem dan de zoozeer gewenschte leiding Een kwartier wordt nog gespeeld. Maar er is weinig van te vertellen. Zoowel op het llaarlem-doel als op de V. O. C.-goal worden aanvallen on dernomen. Maar de voorhoeden kun nen de achterspelers niet overrompe len. Van goal tot goal blijft het een verward heen-en-weer-getrap, waarin Willing's eindsignaal den Haarlem mers zoet in de ooren klinkt. Den tweeden thuiswedstrijd hebben ze gewonnen 1 Van Eek zal wat beter in het oog moeten houden, dat hij doelwachter is en geen back. Dat dadelijk uitloopen en het doel maar onbe waakt achterlaten zou anders onaan gename gevolgen kunnen hebben. Voor des keepers werk overigens niets dan lof. Van de rest van het elftal, dat als geheel een goeden wedstrijd speelde, noemen wij als extra harde werkers de backs. Maas en Bouwmeester, en in de voorhoede Houtkooper en Teke lenburg, die zoo langzamerhand aar dig in de eerste klasse Inburgert. Bij V. 0. C. was de verdediging stukken beter dan de aanval. Boer dam en de broederparen nörburger en Van der Sluys hebben heel veel goed werk geleverd. Bij de anderen was de wil er, iets, wat ook op prijs gesteld rnoet worden. Met Willing's uitspraken kon leder zich vereenfgen. Zondag a.s. gaat Haarlem Hercules bestrijden. Sparta-H. F. C. S-4. Een spannende wedstrijd is giste ren gespeeld, waarin evenwel spora disch staaltjes van mooi apel ver toond werden. Als scheidsrechter Eymere begin nen fluit, stellen beide elftallen zich als volgt op SpartaVan der Zee (doel). De Bruin en v. d. Berg (backs)Martin, I-tuffelse en Vermeulen (halfs)Groos- johan. Van Leeuwen, De Groot, N. N. Poortman (voor) H. F. C.P. Sijpesteyn (doel)B. Verwey, Oei (backs), G. Sijpesteyn, N. Bouvy en v. d. Weerd (halte) Looyen, Seignette, Laan D. Bouvy en J. van Brede Kolff (voor). H. F. C. lieeft dus invallers voor de gebr. Francken en De Ivlerck, en Sparta voor De Korver. Klip en Van der Wolk. II F. C. wint den toss en Sparta trapt af. De roodwit-gestreepte voor hoede stormt direct op II. F. C.'s veste aan, waar Ben Verwey den aanval eerst op het laatste moment weet te keeren en den bal met een verren trap naar de II. F C.-voor- hoede zendt die goed' samenspelend er vandoor gaat Het goede schot van Laan weet keeper Van der Zee ech ter nog net corner te slaan Deze hoekschop, goed door v Breda Kolff genomen, wordt door De Bruin weg- gekopt en door Ruffelse verder ge transporteerd, De bal belandt bij De Groot, die er snel mee vandoor gaat. Bij het Haarlemsche doel gekomen weet Oei hem echter te ontfutselen en op Sijpesteyn terug te spelen, waardoor hij bijna in eigen dooi schiet. Sijpesteyn kan hem echter nog wegstomipen met een corner ten gevolge. Bouvy weot den bal weg te trappen, maar Ruffelse vangt hem op, plaatst hem naar den geheel vrij- staanden Groosjohan, deze zet mag- ntfique voor en Van Leeuwen kopt den bal onhoudbaar in den boven hoek. 1—0. II F. C., niet ontmoedigd, valt ver woed aan en geen 3 minuten later ge lukt het D. Bouvy, na keurig samen spel met Laan en Van Breda Kolft den bal handig in het hoekje te plaat sen en zoo don stand gelijk te maker- Beide vereenigingen spelen vurig door en het spel begint langzamer hand ruiw te worden. Vooral Sparta bezondigt zich hieraan dikwijls. Spoe dig moet Bouvy dit ontgetden, die, na op schitterende wijze een gevaar lijken aanval van De Groot c a. on derbroken te hebben, zoo'n trap op loopt, dat er een oogenblik voor hern gestopt moet worden. Na een vinni ge doorbraak van Poortman krijgt, de Haarlemsche doelman den bal te pakken, een enorme trap vo'gt, Looyen krijgt het loder en lost na een rijtje Spartanen te hebben gepas seerd, een keihard schot, dat door den Sparta-keeper tot een hoekschop verwerkt wordt. Seignette neemt deze uitstekend en Laan schiet mooi in, Ruffelse s'aat den bal echter mot de handen weg. Een strafschop is hier van natuurlijk hot gevolg Nico Bou vy neemt de penalty en plaatst het leder met een zacht maar goed ge richt schot achter v. d. Zee (2—1 voor II. F. C.). Na een paar minuten is 't dan rusten. Na do thee schijnen de Spartanen weer frissche krachten te hebben, want onmiddellijk na den aftrap overdonderen ze de II. F. C-achter- hoede, die een oogenblik weifelt, waardoor N. N. den Bal vrijikrijgt en keihard langs den uitloopenden Sij pesteyn schiet Het pub'iek verwacht nu Sparta te zien winnen en moedigt zijn favon- ten luide aan Het gebrul van „Hup Sparta" en ,,Hóüüg" is niet van de lucht, maar de H. F. C.'ers spelen stevig door cn na een mooi gccombi- neerden aanval van de blauwwitte voorhoede schiet Dolf Bouvy zuiver op doel. Ruffelse wil wegtrappen, maar raakt den bal verkeerd, zoo dot hij onhoudbaar in den boven hoek belandt. De Haarlemmers willen winnen en spannen zich tet het uiterste in. Prachtig samenspelend naderen ze telkens hei Rotterdamsche doel, maar hei, succes-aanbrengende schot ont- breekt steeds. Eindelijk gelukt het Laan den bail na adgemeen opbren gen langs den grond in 't net te schieten (42 voor H. F. C.). Hard werken de II. F. C.'ers ora den stand zoo te houden, alten helpen verdedi gen. Plotseling een vlugge uitval van Dolf Bouvy, deze loopt kalm door de geheele Sparta-verdediging en zet mooi voor, waar de toesneWende Jan Laan voor de vijfde maal scoort. Jammer genoeg annuleerde de scheidsrechter echter dit zuivere doelpunt. Xu is het met H. F. C. gedaan on Sparta domineert over alle Uniön Nu blijkt eerst recht over wat voor hechte verdediging II F. C. be schikt. Voortdurend weten de backs het gevaar het hoofd te bieden en komt er eens een schot op doel, dan is het meestal zoo slecht dal keeper Sijpesteyn er geen moeite mee heeft. De druk wordt echter te groot en er moet een doelpunt komen. Na een hef tige scrimmage komt plotseling een van de stevige onderdanen van De Groot onder den bal en een heftig kanonschot vliegt 6uizend langs Sij pesteyn. Er is dan nog 5 minuten te spelen en beide partijen strijden on vermoeid, H F C. om te winnen, Sparta om gelijk te speten. Heel Spar ta staat te schieten, maar niets helpt. Altijd is er een H. F. C-been om den bal weg te werken of hij belandt in de handen van Sijpesteyn. Als Eymers dan. het einde aankon digt, heeft II. F. C. na spannenden strijd met 4—3 gewonnen. Bij Sparta blonken Ruffelse. Poort man en v. d. Berg urt. Bij H F. C. noemen we Oei, Dolf Bouvy en Laan. De anderen speelden allen goed De scheidsrechter had tusschenbeicten eigenaardige beslissingen. Opgemerkt dient nog te worden dat hot veld zeer slecht was, wat soed spel bijna onmogelijk maakte. Wast. Afdeellng B. H. F. c. II-v. V. A. 7-3. H. F. C. II heeft verschillende In vallers en stelt zioh als volgt op: Steup. Koper, ten Bruggen Cate Jr. dl© Jong, J. Verwoij, v. d. Hou vel Reyivters. Mesman, K. Geyl, v. Waveren, Peere boom, Bremer. H. F. C. II heeft den toss gewon nen en speelt met den wind in den rug. Onmiddellijk na den aftrap neemt V. V. A. hét spel in handen en belegert als 't ware het H. F. C.-doel. Do verdediging en vooral do keeper weert zich echter kranig. Plotseling een uitval van Bremer, een voorzet en van Wavioren opent met een kei hard schot de serie doelpunten. Di rect hierop krijgt V. V. A. een pracht kans om gelijk te maken, dooh hun linksbinnen kopt !>et Ieder over het verlaten H. F. C.-doel. II. F. C. II vergroot haar vootsprong door Goyl uit e>en corner schitterend door Mes man genomen. Dit woTdt V. V. A. te bar en vurig komen ze opzetten; het duurt dan ook iviet lang of het is 2. Hoofdzakelijk door het elkan der niet begrijpen der H. F. C.-achter- •hoediespelers. Biemer die uitstekend speelt bezorgt H. F. C. II echter de handen van den keeper het derde doelpunt. Het spei is nu zeer verdeeld, nu eens moet Steup zijn talenten too- nen dan weer noot de V. V. A.-keeper handelend optreden. V. V. A. doel punt nog eens coch de scheidsrech ter verklaart zeer terecht dit doelpunt wegens buitenspel ongeldig. Onmid dellijk hierop kopt van Waveren uit een voorzet van rechts den bal langs den V. V. A.-doelnan, don stand al- zoo op 42 brengend. Spoedig hierop is het half time. Na rust is H. F. C. II direct de meerdere. Aanval op aanval wordl nu op het V. V. A.-doel gedaan maai de Amsterdomsche achterhoede is voor haar taak berekend en retour neert alies. Geheel ton onrechte geeft de scheidsrechter een penalty tegen H. F. C. II. eIGukkig echter wordt de bal hoog over getrapt. Dit schijnt H. F. C. II moed te geven, want van nu af aan treden zij overdonderend op met het gevolg dat er dan ook nog drie keer gedoelpunt wordt; waarvan eenmaal uit een penalty. V. krijgt wederom een strafschop te ne men daar Koper het leder met zijn handen wogs'aat. Onder uitbundig lawaai van het niet talrijke publiek stojil Steup echter vallende. V. V. A. doelpunt echter even later voor de derde maal door middel van hun middenvoor. Spoedig hierop is het tijd en heeft 11. F. C. II welverdiend gewonnen, alhoewel do cijfers wel eenigszins geflatteerd zijn. Bij V. V. A. mag vooral de middenvoor ge noemd worden, terwijl van H. F. C. II Koper, Steup en Breanei het meest op den voorgrond traden. SPARTAAN—HAAiRLEM II. Haarlem heeft de volgende oombi- nalie: Visser, Koster, Daudoy, N."N., M-uller, Steur, Hordijk, Homberg, Hartog, Sülter, NeiU. Direct na den aftrap neemt de Spar taan het spel in handen. De Haarlem- aohterhoede speelt goed, doch de voorhoede presteert niets. Telkens stormen de Amsterdammers op het Haarlem-doel af waar Visser goed werk verricht. Toch weten do Spartanen voor de rust tweemaal te scoren. Na de rust speelt Haarlem beter. De voorhoede werkt hard, doch hee't weinig geluk. Do Spartaan weet vrij gelukkig den voorsprong nog te vcr- groolen. In dezen stand komt geen veranle ring, zoodat de Amsterdammers met 3—0 winnen. Het combinatie-spel der Haarlemmers, kwam op het Spar- taanveld, dat meer op een hooiveld dan op een voebballerTein leek, niet tot zijn recht. Steur e>n Koster -peel den een goede partij voetbaL West. Afdeellng G. R. C. H.—BL0EMENDAAL 5-1. Deze wedstrijd kenmerkte zich door een voortdurend overwicht van R. C. H. vooral na de rust. Dadelijk na den aftrap gaat de R. C. H.-voorhoede er van dioor en be- stookt het Bloemendaul-doel. Yi ij spoedig noemt li. C, H. uit een straf schop do leiding. Bloemendaa! doet af en toe gevaarlijke uitvallen en uit één daarvan weet zij door een mis verstand tusschen de R. C. IL-lnirks te doelpunten. Het Ploemendaal-doel wordt nu gevaarlijk bestookt, maar do kleine keeper vweet tot de pauze zijn doel sclioon te houden. Na do hervatting zaen we dadelijk R. C. H. weor in do meerderheid. Vooral de voorinspeelt keuiig en we'dra maakt de middenvoor met een hard schot nummer twee. De Bloe- mendeal keeper weert zich geducht r desniettègorjstaande weet d»> R. II.-binnenrechts den hattrick te verrichten, door er nog drie doo'.pun- têii aan toe te voegen. liloemcixJua! dort nog wanhopige pogingen om den, achterstand in te halen, maar verder' dan de backs brengen zij het niet. Wanneer de heer Ophuijzon het einde aangekondigt, heeft R. C. 11. haar tweedon tomjetitie-vvedstrijd ge wonnen. KINHEIM-E. D. O 4-1. H. S. V.—STORMVOGELS 0—5. Haarlemsche Voetbalbond. Ie k 1 a s s e: E. D. O. IIH AARLEM Hl, 2-3. Zondagmorgen 10 uur bund E. D. 0 II den strijd aan tegen haar sterkvte mededingster. Hoewel verwacht werd dat E. I). 0 II in dezen wedstrijd op eigen terrein de vwee begeerde puntjes wc! zou be halen, was de uitslag niet beantwoor dend aan die verwachting. F*u gelijk spel zou echter de veirhouding dit krachten juister weer gegeven heb. ben. Beide elftallen zijn zeer sterk ver tegenwoordigd. als scheidsrechter Re pelrus den aanvang fluit Al poe'tg blijkt, dat E. D. O. in uitstekenden vorm speelt, terwijl bij Haarlem n-e'.s wil lukken. Steeds passeeren de E. D. O.-voorspelers goed combineerend de geheele Haarlem-achterhoede. 7ij weet haar meerderheid spoedig uit to drukken door twee doelpunten, T-ip. von C. v. Leuven en v. Orden. De laatste goal was de beëindiging van een keurig staaltje shortpassing der O. voorhoede. Dan ontwaakt de Haarlem-aanval en na eenige flinke commando's van hunnen aanvoerder hernemen zij het offensief. Mienes t snel zijn halfback en syiort via een de'r E. D. O.-backs. Een mooi doelpunt. Na de rust zijn de rollen omge keerd. Haarlem speelt langzamerhand steeds beter, terwijl E. D. O mede door een blessuur van Smiet, idle steeds door zijn snelheid E. D. O 's aanvallen Leidt) verslapt. Haarlem scoort spoedig tweemaal en neemt dus de Lading. E. D. 0. doet wanhopige pogingen om gelijk te maker.. A'les mislukt. Peper, Schravendijk, en vooral J. Smit, verdedigen schitterend en als Reipelius tijd fliyf» heeft Hnnr- lom III geflatteerd gewonnen. Bij Haarlem blonken J. Smit, W. Bakker en C. Schravendijk uit, terwijl bij de roodzwarten v. Orden, Ruifrok en doelverdediger van der Horst bos ten waren. H. F. C. Ill—SCHOTEN. Op het in uitstekenden toostanc verkeerende H. F. C.-terrein neemt deze wedstrijd te ruim 10 uur een aanvang. Ais gewoonlijk moest eerst op een blauw witten speler gewacht wordeD. Beide elftahnn leiden aan onvolledigheid. Het beste spel was in Schoten's kant. In de eerste speeihelfl verricht do achterhoede der thuisclub met veel goeds en het is Mleen aan den jeug digen Sijpesteyn te danken, dat er niet meer dan 2 goals gescoord wor den. Tooh weet Kervel nog tegen te scoren, hoewel op vrij fortuinlijke manier. Na halftime is hel weer lu-tzelfde spel. Vooral het backstet der H. F. C. ers is allesbehalve op dreef, maar Schoten profiteert daar met van en kort voor het eunde hebben de bewa kers wel bijzondere pech als een sctiot van de helft vau het veld 's keepers zinnen op hol doet slaan; hij kijkt slechts naar don hal on deze springt zijn hoofd in de goal. F. C. mag mot haar gelijkspel (22) wel tevreden zijn. 2 e k I a s s e A: H. F. C. IV—R. C. H. II, 0—2. Als de scheidsrechter beginnen laat, vindt het volledige R. C. H.-elf- tal tien H. F. C.'ers tegenover zich, waaronder 2 invallers. Dadelijk is R. C. II. in de meerderheid. Wel pro beert de H. F. C.-voorhoede door te breken, als ze van haar backs den bal ontvangt, maar de blauw-zwarto achterhoede is op haar post en be neemt den II. F. C.'ers telkens de hoop op een goal. Aan den anderen Wieden keeper en backs hardnek- kigen weerstand en in het vuur van 't spel bewerkt een der spelers !en bul met zijn hand binnen het straf schopgebied. Een penalty is hieïvan he: gevolg en de middenvoor van R. C. II. zorg» met een keurig schot voor de eerste goal. Ondertusschen is de elfde man an H F. C. in 't veld gekomen, doch deze brengt geen versterking Yan de auww itte gelederen. Met rust is do Stand nog steeds 1—0. Na dw rust vertoont zich weer het- •lfde sprietje, nl. de meeste aanval len komen van R. C. IL Tijdens een scrimmage voor 't H F.C.-doel wordt de koeper aan de hand geblesseerd. Hij gaat nu voor spelen, terwijl een •an de backs in de goal komt. Een tijd lang weet hij zijn doel sclioon te hou den. maar tegen een hard schot van don rechtsuiterst is hij niet Ixrstand (2—0). II. F. C. schijnt nu pas wak ker to worden cn eenige vinnige aan- allen volgen en met wal. beter schie ten liaddcn ze hot misschien een eind ver gebracht, maar nu bracht het ein de een verdien do overwinning ran R C. H- II- VOLKSWEERBAARHEID I -HAAR LEM IV 1-3. Beiden partijen. in dezen wedstrijd oentge invallers Haarlem speelt iKwendaen met 10 man. Direct treedt Haarlem aanvallend op. doch de V. W.-achterhoede vwel voorloopig alle gevaar te voorkom?n. Na een half uur speiens komt een bekend Haarlem-veteraan de partijen voitalkg maken en weet zelfs zijne wereenKing met een keihard schot d{ leiding te bezorgen. Na snel opbroa- gea scoort do middenvoor no. 2. Eenige uitvallen der Viecrbarci loopen op uiets uit en met de rust lz Haarlem IV' 2—0 voor. In do tweede luïlft treedt de V. W. voorhoede beter op en mi een hoek schop kopt II. Draver den bal fraai ic het Haariem-doel. Nog even blijft Volksweerbaarheid sterker, doch hierna Iteeft Haarlem weer liet meert in te brengen en ver groot door Baten Blanken den vo sprong der rood blauwen. Na dit punt weten de beide achtef hoeden steeds de bans te blijven M bij het einde h eft Haarlem IV eec verdiende 3 -1 zese bevochten.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7