C. JAG iHorlogemaker. REGULATEURSen WEKKERS 6ELBERSCH! ROOKWORST van di FIRMA R. BAKHUIS ZONEN te OLST KAMPERSTRAAT 17. HAEMOFERRIN fn d? barst getroffen, gevallen. waj9. De officier ward gevangen genomen. Ik heb 't arme meisje nog denzelfden dag laten begraven. Andere moeten de óoode vijanden blijven Began), tot wij tijd hebben hun graven te delven en een kruis er op te zetten. EEN OVERVAL. ..Het is tegen middernacht. Een re serve-bataljon van oen Dultsch in- fanterie-regiment trekt van den hoofd weg een zijweg in en een veld over." zoo begint een beschrijving van een overval op het Oostelijk oorlogster rein, door een correspondent van de „Vossische Zeitung". „In een boerderij, waarvan de om trekken langzaam uit de duisternis; te voorschijn komen, zullen de troe pen overnachten. Acnler het bataljon trekt een batterij op. Zonder een ge luid te laten hooren, trekken de troe pen over den weg; want de Russen zijn niet ver af vermoedelijk In het bosch. De officier klopt tegen het venster. Inkwartiering; openen! Men doet de deur open, een kamer wordt voor de officieren gereed ge maakt. De manschappen moesten in de schuur slapen, die vol met stroo ligt. Zij willen ook een plaats heb ben, om vuur aan te makeö. Men maakt do keuken open en een land weerman, brievenbesteller van be roep, maakt vuur aan en begint kof fie te malen. Zijn er geen Russen in den tuin? Neen, gisteren waren zij hier. Zij zijn nu aflen wegt De officiaren kijken naar de boer derij, gaan dan het huis binnen en strekken hun vermoeide been en uit onder de tafel. In de schuur maken de mannon het zich gemakkelijk, en richten op het stroo slaapplaatsen in hier en daar schittert een zak lantaarntje voorzichtig, opdat ar geen licht naar den kant van het bosch zichtbaar is. Men moet zeer voorzichtig zijn. Aan "een dar soldaten schijnt het in de schuur niet pluishij wordt uitge lachen, de mannen zijn moe, en wil len geen spoken zien. Daar voelt ie mand. die op het stroo klautert, iets onder zijn voeten. Er is toch iemand hlerl Maak lichtI Daar, daar! Uit het 6troo komt een grijze muts, een tweede duikt op, een derde. Ge baarde hoofden ziet men aan alle kan ten. Het is alsof al het stroo levend wordt. Een onder-offtcler is reeds de deur uitgesprongen, heeft zijn geweer gegrepen en valt met gezwaaldën ko'f aan. Handen opi brult hij. Naar be neden jullie. Een heeft reeds een s>ag met den kolf beet; de tweede komt naar be neden. Handen op! zeg lk jullie. Overal werden de handen opgehe ven en kruipen grijze gestalten rond. Tegelijk begint een geweldig schieten. De so'daten grijpen naar de geweren. Commando's worden gegeven. Maar, waarheen in de duisternis! Niemand ziet zijn kameraad, en nog minder den vijand. Ze zitten in het bosch! Ja, daar zijn zijl In de keuken staat een landweerman bij zijn kof fiepot. „Onzin, zoo erg zal het niet zijn," bromt hij. Het bord klettert neer, de landweerman va't languit op den grond, hij hoort en ziet niets meer. Daag in het bosch flikkert het honderdvoudig Het knettert, fluit, suist en rinkinkt tegen den muur. Hier een schreeuw, daar een kermen. Maar ook nu knalt 't van Dultsche zijde. De mannen springen naar de hoeken der muren, werpen zich op den grond, leggen aan en vuren in de richting van het bosch. Wie kan mikken in de duisternis? Achter do schuur was de batterij aangereden. In het helsche lawaai werden de paairden wild. Do rijders springen too en trekken aan den teugel. Te vergeefs, een paniek ontstaat onder do dieren; er is geen houden aan. Een kanonnier richt een kanon op het bosch, en reeds dondert het eer ste schot De kanonnier heeft een paar infanteristen bij zich. die hem munitie aangevengranaten, kartet sen, alles wat zij het eerst vinden. Wie kan den afstand schatten, wie de ontploffing regelen? In den loop. en afgevuurd; daar in het bosch is het vijandige vuur het sterkst. Het eene kanon dondert on der het knetteren dar geweren. Of er veel, of weinig getroffen wordt, weten wij niet de Russen hebben er res pect voort Het vuur wordt zwakker en ver stomt ten slotte. In de schuur is het vol met gevangenen. Een luitenant, in de eene hand een lampje, in de andore een revolver, en een onder-of ficier met een geweer loopen langs de gevangenen. Zij worden geteld. zijn er 125. Nu de gevangenen opgesloten en dan op 't stroo! Nog oven slapen, de ochtend is niet ver meer af. Spoedig overwint de vermoeienis. De een na den ander valt in slaap Wat was dat gesteun een gewonde? Die zijn toch in het huis. Droomt er een? Daar klinkt het weer pijnlijk. Wat is er aan de hand? Man, houd je mond. Wat wil je? Jg moet stil zijn. Ik? Weer het steunen op twee, drie plaatsen. Onderofficier, onder mij beweegt zich iets, dat kermt daar. Licht maken. Krijgen wij nooit rust? Een der mannen bukt zich. tast on der het stroo, en haalt een Russischen schoen te voorschijn en met den HET TORPEDEEREN VAN DE HERMES, De Times schrijft in oen hoofdar tikel: „Het moest beteekononde feit, op liiet eind der vorige week vermeld, is dat Zaterdag de EngeLsche kruiser liermes in Straat Dover dioor een Duitsclie duikboot 'is getorpedeerd. Op zich zelf Is dat zeker geen zeer ernstige zuak, maar het is toch oen ver hes; l>et.jr, dat openhartig te zeg gen. Het is opmerkelijk, dat do lier- inetr, evenais do Hawke, getorpedeerd werd, terwijl zij in vaart was. „Maar wat van werkelijk gewicht üs. is dat er, gelijk al eeruge dagen bekend was, vijandaDijke duikbooten in Straat Dover zijn, dat het mijmeid hun komen en gaan niet belet en dat wij op hun voortdurende aanwezig heid in de enge wateren moeten reke nen, Gelijk vakmannen hebben voor zien, vertoonen cke vijandelijke duik booten aieh op nieuwe punten. Ze worden met groote bekwaamheid en moed bestuurd ..Er zijn ook geruststellende facto ren. Onze zeelieden leeren het duik- bootgevaar met toenemend ontzag, nnuir nog meer met toenemend goe den uitslag te behandelen. Aanhou dend hebben duikbooten liet talrijke 6maldeel, dat nu op do kust van Bel gië optreedt, bestookt, maar hun tor pedo's hebbeu bot nog toe geon en- schoen een Rus. Deze heft bevond dei tóen keer dioel getroffen, hand omhoog, „In het algemeen kan men uit hot Waarom niet dadelijk te voor-1 werk van de vloot toi de Engelsche schijn gekomen? Er uit, anders wordt j wateren gedurende de laatste drie alles met de bajonet doorzocht, Er j maandep de slotsom trekken, dat de "it! j vijand door het gebruik van duukboo- En weer komt er beweging onder tenen mijnen tot zekere hoogte, maar het stroo. Weer ziet men grijze ge-, met wezeuEjk» de veiligheid die wij stalten nog een tweede troep wordt •- 1■-* Roodekruls-werk. DE DUITSCHE GENEESKUNDIGE DIENST. Do Decnsche arts Thorson deelt ln „Berlingske Tideado" liet een eu an tler mede over den Duitschen genees kundigen dienst, waarbij hij zegt Om de kuituur van een volk ln den oorlog te kunnen beoordeelen, ls de quaestie, hoe de gewonden en vooral de vijandelijke gewonden behandeld worden, van het grootste belang. Aangezien ik ruimschoots in do ge legenheid was, mij ten deze een oor deel te vormen, kan ik het volgende verklaren Van het oogenbhk, dat liet slagveld door de hospitaaltroepen wordt afgezocht, wordt leder gewon de, vriend of vijand, volkomen gelijk behandeld, vervoerd, verbonden en in bijzondere daartoe ingerichte treinen naar de lazaretten gebracht, alles zon der eenig verschil te maken. Het Dultsche Roode-Kruispensoneel, zoo wel doktoren als ziekendragers enz., hot transportmaterieel en de in rich ting der lazaretten, ambulances, ver bandmiddelendepóts, sanitaire trei nen, alles is uitstekend in orde. Ik bezocht met toestemming van de Duit- sche autoriteiten alle groote hospita len in Keulen, Aken en Berlijn. Ik kon vrij en zonder getuigen spreken met Russische, Frarische, Belgische en Engelsche gewonden, overal mocht ik rondzien en alles onderzoeken, autoriteiten verzochten mij slechts de waarheid te zeggen en de waarheid is, dat alle gekwetsten, onverschillig van welke nationaliteit, volkomen de zelfde behandeling genieten als de eigen landskinderen. Ik trof geen enkelen (vijandelijken) gewonde aan, die in eenig opzicht klachten uitte over de ondervonden behandeling. GEBREK AAN HOSPITALEN, SPE CIALISTEN EN VERPLEEGSTERS. De medische medewerker vari de „Times" wijst met klem er op, „dat in Noord-Frankrijk gebrek is aan hos pitalen en specialisten, in hoofdzaak aan chirurgen. Boulogne, schrijft hij, is een groot ziekenhuis, dag en nacht wordt ge werkt om den ontzaglijken stroomge wonden te helpen. Alle hospitalen en verpleeginrichtingen zijn overvuld, met het gevolg, dat niets anders over schiet dan de patiënten naar Enge land te transporteeren, hetgeen na tuurlijk niet steeds in hun belang is. Het is derhalve plicht critiek t oefenen de zaak is eenvoudig, dat wij in Noord-Frankrijk niet beschik ken over voldoende verpleeginrichtin gen dat daarom het transport naar Engeland een gevaarlijken omvang begint aan te nemen, en tenslotte, dat er een groot en ernstig gebrek is aan ervaren dokters en verpleegsters. De meeste wonden worden veroorzaakt door granaatscherven. En deze kwet suren vereischenveelal een spoedig chirurgisch ingrijpen." Op Zee. ENGELAND EN DE ZEE. De Engelsche Admiraliteit bericht, dat, .tengevolge van het willekeurig leggen van mijnen door de Duivschers de handelswegen, do geheel e Noordzee moet beschouwd worden als mtlrtair terrein. Van 5 November of zullen alle schepen, die een lijn pas- see'ren, getrokken van de noordpun- van do Hebriden door de Faroer naar IJsland, zulks doen op eigen ge vaar, tenzij zij de instructies van de admiraliteit opvolgen. Handelsschepen van alle natiën, handeldrijvende uit en op Noorwegen, de Oostzee, Denemarken en Neder land, wordt aangeraden door het En gelsche Kanaal te gaan naar Dover. Daar worden hun de wegen aange geven, die hen veilig zullen brengen, voor zoover Groot-Bnttannië aangaat, langs de oostkust van Engeland tot Farn Island, van waaruit zoo moge lijk een veilige route zal worden aan gegeven tot iiet vuurschip van Lindes- naes, op de Noorsclie kust. Van hier af moet zoo dicht mogelijk de kust worden gehouden. uit de schuur gedreven. Het zijn ei tweehonderd in het geheel! Nu I-s het ternauwernood de moei te nog waard, om te slapen. Eenige mannen gaan naar de keuken, om koffie te zetten. En de bewoners? Zij zijn weg, de verradersl Elf IJzeren Kruisen beloonen het reserve-bataljon voor zijn tegenwoor digheid van geest. zochten to handhaven, hebben verminderd, Wij blijven ons hoofd deal uitvoeren, maar tot zekeren prijs on met toenemend gevaar. Onize -stra tegie dwingt ona» schepen op zee te blijven, waar zij meer gevaar loopen dan wij gewoon waren to verwachten. Wij moeten rekening houden met meer van duo verliezen, en er ons kalm bij houden, steeds bedenkende dat onze verliezen voortdurend zoo goed ge maakt worden, dat wij onze betrekke lijke meerderheid in zeemacht hand hawen". Een correspondent van de Times seint van de Noordkust van Frank rijk, diat hlij het zinken van do lier- mes heeft gezien. Hij wandeldo met een vriend langs de kust, genietende van de ochtendbries, en trachtende den oorlog een oogenblik te vergeten, maar bij het aanhoudende kanonge bulder, hooger de kust op, ging dat slecht. De kruiser was een eind uit do kust en over de Straat hing een fijne nevel. Hij hoorde geen groote ontploffing, maar zag een zsvare rookzuil de lucht in schieten. Met vurende kanonnen zoo althans leek hot. in de verte begon liet groote schip to zinken. Do schoorsteenen bleven dükke zwarte rookwolken uitstooten en hot schip scheen nog langzaam vooruit te stoo- rnen, toen haar w aterlijn al ver ouder liet oppervlak was. Later hoorde de correspondent van menschen, dat zij do Duitsche duik boot op haar gemak zagen wegstoo- mon. In den Balkan. Het is duidelijk, dat Turkije met alle tegenstanders van Duitschland en Oostenrijk in oorlog komt. De di plomatieke betrekkingen met Rus land, Engeland en Frankrijk zijn al afgebroken. Thans is ook de Servisch gezant vertrokken. In het Turksche ministerie zijn eeni ge ministers afgetreden. Over de houding der andere Balkan- volkeri is nog niet veel naders uitge lekt. Alleen is het telegram, dat het Spoorwegverkeer tusschen Servië en Bulgarije afgebroken is, al veelzeg gend. In elk geval neemt Bulgarije nog uitgebreider militaire maatrege len. Van Grieksche welingelichte zijde wordt aan de „Voss. Ztg." gemold, dat de vredelievende strooming in Griekenland zeer sterk is en dat dit land alleen in het geval, dat Bulga rije Griekenland zou aanvallen, ten oorlog zal trekken. Volgens van het Turksche ministerie ontvangen berichten, was het zeege vecht in de Zwarte Zee veel ernstiger dan de eerste berichten deden vermoe den. Een klein deel van de Turksche vloot, die oefeningen hield in de Zwarte Zee, werd eerst door Russi sche oorlogsschepen bespied en daar na vervolgd. De Russische oorlogs schepen gingen daarop weldra tot den aanval op de Turksche vloot, over. De successen van de Turksche vloot kunnen als volgt worden samen gevat Vijf Russische oorlogsschepen 'werden in den grond geboord, 19 transportschepen tot zinken gebraebt. Op de transportschepen bevonden zich, naar krijgsgevangen gemaakte Russische mariniers verklaarden, niet minder dan 17.000 mijnen, die in do Zwarte Zee zouden worden ge strooid. Bij do beschieting der havens zijn 55 pakhuizen, die petroleum en graan bevatten, vernield en wel 50 te Sebastopol en Novorossysk en 5 te Odessa. Aan de „Frankf. Zeik" wordt be richt Dinsdag na zonsopgang opende oen uit negen Engelsche en Fransche sche pen bestaand eskader op 15 K M. nf- stands het vuur op de Dardanellen- forten. Het schieten, dat door de Turksche forten werd beantwoord, duurde twintig minuten en jjohtte geen schade aaa. De Britse he generaal Maxwell heeft het militaire bestuur over Egypte aan aard. De staat van beleg is afgekondigd. De Engelsche legatie te 's-Graven- liage bericht Van den Britschen ambassadeur te Petrograd is oen telegram ontvan- jen, meldende, dat de Engelsche vice-consul te Novo Rossilisk bericht heeft, dat den 30sten October twee Turksche kruisers de haven hebben gebombardeerd en üat hot Engelsche stoomschip „Friederika" verbrand tot zinken gebracht is. Uit Sebastopol wordt aan de „Ti mes" geseind, dat bij het bombarde ment de Turken 116 granaten in de stad wierpen. De „Goeben" ('t vroege re Duiitsche oorlogsschip) was van de stad uit goed te zien e.n bevond zich op nog geen mijl afstand, toen het vuur werd geopend, met de bedoeling dm spoorweg!unndl to vernielen. Do mist veatgemakkeflijkte de nadering van dien vijand. De batterijen lx-ant- wooi-dden het vuur van de „Goeben" liet draatllooze station onder schepte een telegram van de Goe ben'" naar Kon.tantinopel, waarin de commandant meedeelde, dat zijn schip beschadigd was en dat hij naar KanstantLnojpel zou terugkesren voor de noodige herstellingen. Uit het verre Oosten DE BESCHIETING VAN TSINGÏAU. Het Japansche gezantschap te Den Haag verstrekt de volgende officieele mededeeling, afkomstig van den Ja- pansclien generalen staf. De strijdkraohten, die Tsingtau in sluiten en op 2S September de Duit- schers uit hun voorposten verjoegen, hielden zich daarna bezig met de ge reedmaking hunner stollingen voor de belegeringsoperatiên en met het opstellen van zwaar geschut. Bij het aanbreken von den dag van 31 Octo ber de dag waarop de verjaardag des keizers gevierd wordt begon dit gezamenlijke geschut op hetzelfde oogenbrik het bombardement, terwijl de Japansche oorlogsschepen hun vuur concentreerden op de Duitsclie forten. Het Oostelijke Iltisfort en het Shao- tau-shan-fort,, die den rechtervleugel der Duitschers dekten, waren al spoe dig vernield, en in de stad Tsingtau werd waargenomen, dat de wijken, die aan de scheepswerf grenzen, even als de olie-tanks ln brand stonden. De Duitschers beantwoordden het vuren zwakjes. Volgens een bericht aan den Frankfprt-jr Zeitung" uit Tokio heeft do Japaüsehe admiraal Kato den gou verneur van Kiuu-tsjou nogmaals een eervolle overgave voorgesteld. Het antwoord van den Duitschen gouver neur is in Duitschland niet bekend gemaakt Uit Zuid-Afrika. Een telegram uit Kaapstad meldt: Men gelooft, diat de aanhangers van M&ritz verdeeld zijn in kleine afdee- lingen op. op goed geluk rondzwerven bij de Duitsclie grens. Men verwacht berichten van overgave. Maritz zelf 'is gewond. Uit Pretoria wordt officieel nog ge seind Een patrouille van 50 man van de strijdmacht van kolonol Brits, ont moette op 27 October 150 rebellen on der aanvoering van Maritz, in de richting van Schuitdrift. Bij het ge vecht werden vele rebellen gedood en gewond en acht gevangen genomen, onder wie twee luitenants. Een andere afdeeling rebellen, on der commando van kapitein Bukes, gaf zich vrijwillig over aan comman dant Stud er. Er is reden te gelooven, dat die af deeling onder de grootste moeilijkhe den uit het kamp van Maritz vluchtte; zij had meer dan 300 mijlen geïoopen. Allerlei. EEN RUSSISCHE GROOTVORSTIN ALS PLEEGZUSTER. Een correspondent van de „Ti mes" te Rovno deelt mede, dat een der Roode K run-hospitalen aldaar on der leiding staat van een zuster van den Tsaar, die op volkomen gelijke wijze als de andere pleegzusters haar taak verricht, zoodat slechts weinige der gewonde soldaten weten, wie hot eigenlijk is, die hen met zooveel liefde ■erzoa-gt. VEROORDEELD. Voor een Duitschen krijgsraad, al dus meldt de „Vorwarts", stonden 3 Fransche mannen en twee vrouwen terecht, die Engelsche soldaten :n den kelder verborgen on dit ondanks uit drukkelijk vragen, ontkend hadden. Te zaïnen kresen zij 57 jaar tucht hui straf. Do veroordeelden werden via Luik naar de gevangenis te Aken gebracht. GOUVERNEUR VAN WEST-BELGIS. Men meldt ons uit Berlijn, dat tot gouverneur van West-Belgié benoemd is luitenant-generaal von K rams tra uit Hannover. Hij zal zich te Brussel ■ast: sen. DE AFNEMING DER WERKLOOS HEID IN DUITSCHLAND. Uit Berlijn wordt geseind: De statistiek der arbeiders-zieken fondsen toont in geheel Duitschland een voortdurende toeneming van den arbeid. In Groot-Berlijn heeft het aantal werklieden het nnHioen reeds weer overschreden; voornamelijk ml de metaal- en de machine-industrie, het transportvak, de voedings- en ge- rjotmiddelenbrapche en de papier en lederindustrie toont zich een vendlge toeneming van den arbeid. Het aantal arbeidsloozen is overal belangrijk verminderd. l>e statistiek der arbeiders-ziekenfondsen is door deze opvatting van groote beieekenis. daar ieder werkman verplicht is zich tegen ziekte te verzekeren. Sport en Wedstrijden HAARLEMSCUE IIOC'KEY-BOND. ALG. VERGADERING. Maandagavond 3 1/4 uur hield de Ilaarieinsche Hockeybond een alge- meene vergadering. Alle bestuursleden werden herko- zen, met uitzondering van den heer Schoutendorp, die wegens vertrek naar elders aftrad. In zijn plaats werd a's secretaris-penningmeester-compe- titie-teider gekozen de heer V. Loos- jes Jr., die de benoeming aannam. Daar door den Nederlandschen Hockeybond inplaals van den „Pan der "-bal de z.g. „Scheurleer"-bal is Op den 26en October 1914 zijn ten overstaan van den te Haarlem goves- tigden Notaris U. J. K. VERSPELT door loting aangewezen.- de navolgende 4 pCt. Pandbrieven lor conversie In 4'/, pCt Pandbrieven 128 stuks Serie A. (f 1000.k 4 °/0) nummers: 105 185 386 424 425 441 583 627 714 76i 787 820 822 1017 1080 1410 1421 1436 1490 1494 1508 1723 1778 1818 2691 2704 2725 2302 2896 3040 3068 3301 3367 3452 3512 3626 3661 3727 3730 3895 3940 3987 4073 4123 4135 4191 4261 4234 4299 4313 4337 4468 4608 4639 4726 4727 4736 4778 4784 5156 5159 5202 5250 5238 5587 5685 5793 5949 6104 6128 6190 6203 6260 6353 6516 6>43 6587 6628 6843 6903 6030 7050 7174 7184 7472 7513 7564 7593 7911 7964 7993 7994 S093 8332 8395 f516 8573 8622 S645 8714 8908 9127 9175 9226 9261 9289 9392 9975 9977 10176 10272 10344 10366 10378 104S5 10610 10540 10888 10904 10940 10985 11119 11153 11262 11323 11490 11548 11613 35 stuks Serie C. (f 500.— k 4 nummers 205 501 603 704 761 801 809 885 906 921 1115 1134 1160 1187 1188 1261 1208 1309 1375 1486 1537 1604 1719 1736 1791 2019 2055 2184 2513 2610 2839 2862 2898 3021 3026 43 stuks Serie G. (t 100.— 4 nummers: 11 42 64 91 217 235 258 396 401 445 702 726 727 751 801 867 902 970 1050 1149 1326 1329 1341 1342 1362 1599 1675 1794 1822 1851 1972 1998 2001 2053 2426 2512 2544 2747 2846 3001 3158 3330 3511 4 stuks Serie H. (f 50.— i 4 nummers 67 139 143 216 de navolgende 3", pCt. Pandbrieven ter conversie in 4 pCt. Pandbrieven 85 stuks Serie B. (f 1000.k 3'/, °/0) nummers: 77 78 87 107 126 318 406 408 457 511 604 722 728 794 857 858 874 878 879 887 96b 997 1023 1056 1078 1081 1087 1113 1148 1178 1187 1349 1440 1441 1479 1498 1554 1564 1575 1642 1661 1747 1868 1927 193-4 1974 2020 2033 2043 2094 2098 2172 2297 2299 2373 2380 2400 2437 2511 2593 2595 2600 2606 2656 2679 2696 2699 270 i 2706 2712 2718 2727 2732 2738 2751 2754 2822 2835 2838 2879 2889 2938 2956 2959 3033 3157 14 stuks Serie D. (f500.— k 31/« °i0) nummers: 14 91 133 137 170 188 192 312 313 422 462 485 533 599 64 stuks Serie E. (f 100.a 3'/, nummers: 17 42 127 137 280 468 488 559 C13 617 630 639 650 671 G82 713 731 741 745 750 800 941 959 975 994 1026 1029 1052 1056 1057 1062 1067 1088 1089 1094 1133 1197 1210 1222 1228 1266 1283 1286 1325 1332 1352 1393 1427 1464 1478 1533 1551 1638 1728 1746 1765 1769 1873 1897 1918 1978 2022 2032 2042 12 stuks Serie F. (f 50.k 3'/, nummers: 33 48 49 64 106 155 198 201 220 286 300 349 De omwisseling der voor conversie aangewezen pandbrieven zal plaats hebben vóór 31 December 1914, onder bijbetaling van f 10.— per f 1000.—, zonder koersverrekening. Do rente zal verrekend worden tot den laatste® werkdag, voorafgaande aan den dag van aanbieding. Wanneer vóór 1 Juli 1915 voor een pandbrief niet is gebruik gemaakt van het recht tot conversie, zoo is he. recht daartoe vervallen. Deze num mers nemen echter weder deel aan do latere lotingen. De om wisseling geschiedt vaa 15 November 1914 af ten kantore der Sank, «üedempto Oud© Gracht 6B te Haarlem, waar op aanvrage lotingstijsten gratis verkrijgbaar zijn VRAAGT STEEDS Gegarandeeril fijn Tan smaak en kwaliteit. ■é-P HIED WE GRACHT 11 HAARLEM EFFECTEN - WISSELS - COUPONS. T ASSURANTIËN - SAFE-DEPOSIT ingevoerd, werd bès'ot-n ook to den H00M<|»bCktp: OtMl ittMtftt k SUniltM COTPOrallOO. Haariemschen Hockeybond voortaan l_r met den Scheur:eer-bal te spelen. De volgende elftallen gaven zich op voor competiiie-wedstrijden, door den H. H. B. uit te schrijven: Bioe- mendaal II a, Bloemendaal II b, Mus- schen HI en Musschen IV. Het volgende wedstrijdprogramma tot 1 Januari werd vastgesteld: Woensdag 11 Nov.Bloemendaal II B—Musschen III. Zaterdag 14 Nov.: Musschen III Musschen IV. Zaterdag 21 Nov.Bloemendaal II A—Bloemendaal II B. Woensdag 25 Nov. Bloemendaal II B—Musschen IV. Zaterdag 28 Nov.Musschen IV— B'oemendaal II A. Zaterdag 12 Dec. i Bloemendaal II A—Musschen III. GEEN VOETBAL OP ZONDAG. De gemeenteraad van Yeenendaal besloot met 6 tegen 4 stemmen om het voetbalspel op Zondag te verbieden. (Maasbode.) CS «acj Sioomvaartberichica STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Koningin der Ne derlanden. (thuisreis) arriveerde 2 No vember te Suez. Het stoomschip Rembrandt (uit reis) passeerde 2 November Gibraltar. Het stoomschip Riouw (uitreis) pas seerde 2 Nov. Dungeness. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het stoomschip Ivawi (uitreis) ver trok 1 Nov. van Colombo. Het stoomscMp Araka.it arriveerde 30 October van Rotterdam te Bata via. Het stoomschip Samarinda (thuis reis) passeerde 2 Nov. Perim. Het stoomschip Sindoro (uitreis) ar riveerde 1 Nov. te Londen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. liet stoomsrhip Rijndam, van Rot terdam naar New-York, passeerde 2 Nov., 3 u. 1 5nam., Scilly. Het stoomschip Zijldijk, van Rotter dam naar New-York, passeerde 2 No vember, 1 u. 15 nam., Prawlepoint. Het stoomschip Nóorderd ijk. vertrok 31 October van Philadelphia naar Rotterdam. Het stoomschip Themisto, van Rot terdam naar Philadelphia, passeerde 2 Nov. 2 u. voorin. Lizard. Het stoomschip Zuiderdijk arriveer de 31 October van Rotterdam te New- Orleans, GOEDKOOPST ADRES. (STAALHAEMATOGEN) Een aangenaam smakend bij uitstek bleedvormend versterkingsmid del, in gevallen van bloedarmoede, bleekzucht en alle daaruit voort komende zwaktetoestanden. Prijs per 1la Literfiesch, voldoende voor ongeveer 20 dagen, f 2. Dr. N. NANKING'S Pbarmaceutiscb- Cbemiscbe Fabriek. DEN HAAG.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7