BIJBLAD VAN HAARLEM'S DAGBLAD DË BOOSDOENERS. 32 ZVTERDA.G 21 NOVEMBER 1914'. No 9P41 DE ZATERDAGAVOND HAARLEM'S DAGBLAD KOST f 1.20 PER 3 MAANDEN OF 10 CENT PER WEEK. ADMINISTRATIE GROOTE HOUTSTRAAT 53. DRUKKERIJ ZUIDER BUITENSPAARNE 12. IN HAARLEM'S DAGBLAD ZIJN ADVERTENTIËN DOELTREFFEND. ONZE ANNONCES WORDEN OPGEMERKT. itaai iemsche Handelsvereeniging Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit von 12 Nov. 1892 No. 29 en gewij zigd bij KoninkL' besluit van 21 Mei 1897 No. 58 en van 13 Juli 1909, No. 52. Bureau: Jansweg 11. geopend alle werkdagen van 9—5 uur. Telephoon No. 403. Op 10 Mei 1892 werd bovengenoem de Vereeniging bier ter stede opge richt met bel doel de belangen der le den op allerlei gebied te behartigen, doch allereerst de belangen hunner handel of bedrijf te bevorderen en wel speciaal door het verstrekken van infuriiiutièn en het incasseeren van dubieuse vorderingen. Voor posten welke men de vereeni ging ter invordering in banden stelt op buiten de stad woonachtige per sonen moet 10 cl. porto worden be taald terwijl van alle vorderingen door de vereeniging geïnd 3 pet pro visie wordt gelieven. Ingekomen vorderingen van 1 Mei tot en met 31 October 1914. Totaal f 4094.80. De maand Augustus toonde bet laag ste cijfer, ill. f 321.98. De maand Oc tober daarentegen loonde e^u om- vangstcijfer aan van f 1413.86 1/2. Bovendien hebben ae leden het rec-i op het hun gratis te verstrek ken advies van de rechtsgeleerde ad viseurs der vereeniging, de heeren Mrs. Th. de Haan Uugenholtz en A. H J. Merens, Spaarue 94 alhier, die desgewenscht ook in proceduren en faillissementen, gratis voor hun op treden, natuurlijk echter alleen voor zaken betreifende den handel of het bedrijf der leden. Bij eike vordering der rechtsgeleer den in handen gesteld moet 10 cent voor porto worden gevoegd, terwijl van de bedragen dor langs dezen weg ingevorderde posten 5 pCt, moet worden betaald. H.H. rechtsgeleer den nebben hel recht in geval van ge rechtelijke vervolging liet door hun noudig geoordeelde voorschot te vrar gen aan den inzender der- vordering. O' »r ui de stad woonachtige per- ■oiien geelt de vereeniging gratis mondelinge ol telephonische inlich ting; verlangt wen de informatie schriftelijk dan wordt 25 cl berekend terwijl voor intermanen op builende sta i wonende personen f 0.66 pj.ni. 5 Cl. ix rtovergoednig moet worden beuiui tl. Aan oei kantoor Jansweg 11 zijn coupons a 10 cl verkrijgbaar, waarop men aan het bureau van den Burger lijken bland op bel Raadhuis inlich tingen kan bekomen over de adres sen van hier ter stede op liet bevol kingsregister ingeschreven personen. Verder zijn voor de leden verkrijg- baar legiiimaiiekaarten, waarop zij persoonlijk mforinauen kunnen vra-1 geu. in andere plaatsen bij de daar1 gevestigde eu bij den Ned. Bond van Under!, infer, en Schu.iliuvordering- bureaux eu Handelsvereemgrogen aangesloten vereemgingen. Deze luformatien worden gratis ver strekt indien ze onmiddellijk zonder verder onderzoek kunnen worden ge geven. is een nader onderzoek noo- dig, dan bedragen de kosten daar van 20 cent. Nieuwe leden voor 1914—1915 kun nen nu reeds tot de vereeniging toe treden tegen betaling van een half janr contributie k f 1.75 en 10 cent voor reglemeuL Het is noodg er nog eens nadruk kelijk op te wijzen dat goed infor- tneeren, vooral naar nieuwe cliën ten eene bepaalde noodzakelijkheid is geworden, waar zoovele geheel onbe kende personen zich ln onze stad en aangrenzende gemeenten komen ves tigen. Onder alle koren is kaf. Bovengenoemde Bond, waarbij 19 vereemgingen in de voornaamste plaatsen van ons land gevestigd zijn aangesloten geeft uit eene tweemaan- deiijkscbë lijst van namen van per soneii omtrent wien men wordt aan geraden inlichtingen te vragen voor dat men met ben in handelsbetrek king treedt, waarvan bet geheim on geschonden moet blijven en die als waarschuwingsmiddel uitstekende diensten bewijst. Waar eene vereeniging, die haren le den al deze voordeden en gemakken aanbiedt, slechts f 3.50 jaarlijksche contributie vraagt, is dit zeker een zeer bescheiden eiscb te uoemen, te meer daar al het opgenoemde niet het eeuige is wat de Haarlemscne Handelvereemging doet; steeds heeft zij een open oog gehad voor alle za ken, die bare leden in 't bijzonder en onze gemeente in t algemeen betrof fen en altijd heeft zij daarvoor ge sproken. Het zou te ver voeren aileB op te noemen, waarvoor zij opkwam, al leen dient nog vermeld, dut bet hare bedoeling is, m deze richting kraoh- tig voort te gaan. In verband hiermede zijn in bet be stuur drie commissiën gevormd en is daarvoor het bestuur uitgebreid. Van deze commissiën bemoeit eene zich met het Informatie- en Incassowezen, eene met algemeene Middenstandsbe- langen en is er eene voor Gemeente belangen. Alles te zamen genomen roepen wij allen toe, handelaar of particulier: Steunt deze onze vereeniging door lid te worden, het werk, dat zij doet en waardoor zij onnoemelijk vee) goeds tot stand brengt verdient uw sym pathie' en de contributie, f 3.50 per jaar, kan geen bezwaar zijn. Hoe sterker zij is in ledental, des te meer kan de Haarlemsohe Handelsver- eeniging doen. Sluit u bij haar aan ten bate van aller belang, dus ook in uw eigen be lang. HET BESTUUR. Het Rijke Natuurleven ARTISJOKKEN ALS TUIN SIERAAD. Heel wat tuinplanten zijn er, die alleen worden gekweekt om de blco men ol de levendig gekleurde blade ren en slechts bij een enkele wordt het nuttige met het aangename ver- eenigd. Een van die merkwaardigheden, die tegelijkertijd sieraad en lekkernij kunnen zijn, is de Artisjok, een plant, die beter bekend is, zooais ze in den handel komt als fijne groente, dan als tuinsieraad en toch is ze dit laat- e in hooge mate Ge kent ae alien, de reuzen klitten, grooter dan een vuist, die nu en dan in de fruitwinkels liggen. Dat zijn de bloemknoppen van de Artisjok, de onontwikkelde bloemen, die veel moois beloofden, maar die in hun ontwikkeling zijn ees.uit door het mos van den kweek er. ln Zuid-Europa behooren ze meer tot de gewone gerechten. Daar roos tert, of liever stooft men ze in olie en de bruin gebraden omwiindsel- blaadjes worden even graag gegeten als het zcxht geworden bloemharL Nog op verschillende andere wijzen kunnen ze worden bereid, maar het was juist niet mijn doel deze planten als groente te beschrijven, veel meer wilde ik ze als tuinsieraad aanbeve len en als zoodanig hebben ze meer veerdiensten, dan men uöt de zeld zaamheid zou vermoeden. Duur zijn ze niet, de dopvruditjes, (zaden worden ze in het gewone leven genoemd) die we bij iederen Binken zaad hand el aar kunnen krijgen. Het zijn harde, glimmende dingen, kleiner dan zonnepitten, maar van ongeveer gelijke constructie. Als we zoo n pakje zaden ontvan gen in het voorjaar, doen we bel best, zo eerst in polten uit te zaaien, om in Juni, als we kleine kiemplant- jea hebben verkregen, deze langza merhand aan de buitenlucht te wen nen en ze eindelijk in den vollen grond over to brengen. Direct buiten ui'czaaien gelukt ook uitstekend, maai- dan moeten ze niet voor de tweede helft van Mei in den grond. Ik heb bet op bedd» manieren ge probeerd en op beide wijzen is het ge lukt. Eerst verschijnen dan vrij groote gaafrandige bladeren, ook op de zon nige plekjes van den tuin, maar door hun viltig oppervlak gaan ze te groo- te verdamping gemakkelijk tegen. Langzamerhand komen dan in bel hart der plant andere bladen omhoog en hiermee moeten we het 't eerste jaar doen, want van bloeien is nog geen sprake. De bladoren vergoeden dit intus- sohen ruimschoots, want hun blauw groene kleur en hun mooie ingesne den randen zijn van een eigenaardig schoon, dat we niet zoo beol veel bij onze gewone tuinplanten opmerken. Tegen dat het najaar komt en de eenjarige planten hun leven gaan eindigen, zijn de Artisjokken op hun grootste kracht gekomen en dit is ook noodig, want zij moeten den lan gen kouden winter verduren, om in 't voorjaar gauw in staat te zijn, de mooie, volle ontwikkeling te bereiken. De bladeren, hoe mooi en krachtig ook nog in dezen tijd, moeten het ten slotte toch afleggen en als de winter is gekomen, hebben ze zich als een beschuttend dek over het hart der plant gelegd. De wortel, vol met opgezamelde kracht, kan den winter over buiten blijven, hoewel ze heel dankbaar is voor een lichte bedekking; ook graaft men de planten in dezen tijd wel uit, om ze in den kelder met de aard kluiten te overwinteren. Op beide manieren kan het resul taat zoo zijn, dat in het volgend jaar weer krachtige bladeren omhoog wor den gezonden en dan worden de plan ten, meer nog dan in het eerste jaar, echte tuinsieraden, prijkend met de artistiek ingesneden en gegolfde bla deren. Den glorietijd beleven ze echter, als de zware bioemknoppen omhoog ko men, gedragen door stevige stengels. Als we onze Lucullus-neïgingen wat bedwingen en de bloemen werkelijk tot ontwikkeling laten komen, genie ten we weldra van de groote, paars blauwe bloemhoofdjes, die als reuzen- distels, weken achtereen kunnen spreken van groote kracht, vereenögd met de rijkste bloemenpracht. Dat we enkele knoppen opofferen, om die naar de keuken te doen ver huizen, hindert imusschen niet, want bij een goede v erzorgmg, waaronder j ook het toedienen van wat meststof fen behoort, krijgen we bloemen ge noeg en juist de enkele flink ontwik kelde, doen het 't best tusschen het mooie groen. Eindelijk is de bloei afgeloopen en nadert de herfst. De bloemhoofdjes laten hun zaden vallen en de wijze van verspreiding is weer zoo mooi, de zweef w erktuigjes zijn zoo doelmatig, dat daarover al-, leen wel een artikel zou zijn te schrij ven. Wie echter den geheelen winter over nog van de bloemhoofdjes wil genieten, moet ze afsnijden en laten drogen, als de zaden wel bijna rijp, maar nog aanwezig zijn. Ze worden dan mooi bruingeel en zijn sieraden in droge bouquetten. Als de nieuwe bloemen het jaar daarop weer worden gevormd, want de Artisjok komt ieder jaar weer op, kunnen we nog genieten van de ge droogde bloemhoofdjes van een vori- gen bloei. IL PEUSENS. Rubriek voor Vrouwen De kragen en „en coeur" hals uitsnijdingen. Moderne toiletten. Kleuren. Hoe den. Kapsels. De mode voor ons dames heeft dit najaar al een zeer gemarkeerden stijl gehad en het laat zich aanzien, dat ook gedurende het winterseizoen en het vroege voorjaar die stijl zich zal handhaven. Ik bedoel de allengskens wijder wordende rokken en de witte vestjes met half-staande of omliggen de kragen, die zonder uitzondering ,,en coeur" gesneden zijn en de meeste vrouwen flatteeren, terwijl het haar tegelijkertijd iri de gelegenheid stelt, eenige afwisseling in haar toilet aan te brengen. De meeste vrouwen zijn met deze mode zeer ingenomen, vooreerst om- da', ze flatteert, ten tweede omdat het vrij laten van hals en keel uit een hygiënisch oogpunt te verkiezen is, en ten slotte omdat de staanue boor den, die van baleinen voorzien waren, de huid beschadigden en ontsierden. Zooals het echter bij elke mode het geval is, gaat het ook hier niet alle vrouwen kunnen er onvoorwaarde lijk aan meedoen. Dames, wier huid vlekken of andere fouten vertoont, geven meer bewijs van goeden smaak door die fouten op de een of andere manier handig te bedekken, dan door eer. slaafsch volgen van de mode. Het is daarvoor nog niet noodig, de ouderwetsch geworden „guimpc" met staanden boord en de zooeven ge wraakte baleinen te benutten, doch men kan, de lijnen van liet ,,en coeur" volgende, eenige plooien witte of crème tule aan den halsrand aan brengen, waardoor de huid iets wa zigs kriigt en de vlekken niet in het oog vallen. De mouerne toiletten zijn over het algemeen n.et moeilijk te maken meestal bestaan ze uit een ruim ge plooid en of kiokvoruug gesneden overrok op een nauwer en grondvorm gewerkt, terwijl de garneering be staat uit een breede zijden ceintuur met kanten kraag- en mouwopslagen. De mouwen, d»e zonder outierscneid lang gedragen worden, kunnen naar verkiezing in kinorc-vorm, r&glan- vorm of ingezet zijn. De laatste nemen hand over hand toe. Van allerlei tinten en kleuren wor den er gedragen men ziet heel veel mooi hemelsblauw, dat de teint zoo frisch doet uitkomen, verder rood, terra-cotta, wijnrood en prune. Olijf groen is ook een geliefkoosde tint en verder kan er alle mogelijke afwisse ling gebracht worden in de stof en de kleur van de ceintuur, die naar ver kiezing van zijde, satijn of fluweel kan wezen. De mooie, gekleurde cein tuurlinten verheugen zich nog steeds in de gunst der mode. h'noopgarneering wordt nog steeds in toepassing gebracht, zoowel op de tailles en mouwen als op de rokken en tuniques. De mantels worden steeds in afste kende kleuren gebracht, terwijl het Schotsch nog steeds de hoofdrol speelt. Ze reiken slechts tot enkele centimeters onder de knie en hebben niet zelden de sjerpversiering cein tuur, kraag en mouwopslagen zijn dan dezelfde. De hoeden, die weer meer boven op het hoofd gedragen worden, vcr- eischen een zorgvuldige coiffure; het haar wordt hoog op de kruin ge 1 ra- een, terw ijl de ooren voor een deel bedekt blijven door krulletjes, die ook over het voorhoofd gedragen worden. Men ziet hoedmodellen in den vorm van de bekende steekjes, ..tricornes' en langwerpige vormen, met de ran den toegeslagen over den bol. Hooge kammen en spelden, rijk rnet sinuli s bezet, versieren het moderne kapsel Deze toilet-onderdeelen, die in den regel niet weinig kostbaar zijn, bieden een ruim veld voor cadeuux, die men elkaar met de a.s. feesten kan vereeren, want voor de winkelieis is het niet te hopen, dat de plannen en opvattingen van sommige lieden die het minder passend vinden, om met het oog op de treurige tijdsom standigheden elkander cadeaus te geven ingang zullen vinden. Hier door zou den middenstand, die toch reeds de nadeelige gevolgen van den rampzaligen Europeeschen oorlog od gevoelige wijze ondervindt, groote schade worden toegebracht I De winkelier toch rekent op een ruimen omzet tegen het einde van het jaar. Men bedenke de groote lasten, waarop'de winkeliers in de groote steden zitten, en brenge niet noode- loos bezuinigingen aan. MARIE VAN AMSTEL. Tm ds Residentie in biar bewoners. CCLXXX. Nooit sterker dan in de raadsverga dering van Maandag j.l. is de nood zakelijkheid aan 't Jicht getreden ooi de tram door de gemeente te doen exploiteeren. Dien dag toch zijn grie ven over de exploitatie geuit, als an ders iD een geheel jaar, werden ver beteringen aan de band gedaan, die teugevoige zouden hebben, dat haast alle 6tadsdeelen betere- verbindingen met alkander zouuen krijgen, en op die klachten, en op al die raadge vingen kon de wetbouder eigenlijk niets anders antwoorden dan dat de gemeente machteloos staat. Zoo ronduit als het hier geschre ven is, zei hij het niet. Integendeel, het voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van een aantal lijnen trachtte hij con amore te verdedigen. Maar het lukte hem niet De grond toon van alle argumenten, van alle bewijsvoeringen was steeds: liet voor stel zooals het daar ligt is goedge keurd door de tramdirectie. Laat ik den zin afmaken: de wethouder hu i er nog aan moeten toevoegen do woor den: die geen andere wijzigingen wil Ja, hij ging, Ln het nauw gedreven zelfs zoover toe te geven, lat B. en W'. óók nog tramwenschen hadden! Het plan dat de Raad bereikte was dus eigenlijk een plan van de directie van de II. T. M. En daarin mag de Raad geen veranderingen brengen. Bij de concessie heeft hij alleen het richt voor elke 7000 inwoners, waar mee de bevolking van den Haag ver meerdert, 1 K.M. nieuwe tram eischen, aan te doen leggen naar eigen keuze. Méér eischen kan de Raad niet, wel vriendelijk verzoeken en wat dat helj>t weten we helaas to goed. Dat ln de Jongste tien jaren da stand zich totaal gewijzig-l beeft, dal geheele wijken bijgebouwd werden en geheel nieuwe treinverbindingen noo dig werden, de H. T. M. bekommert er zich geen haar om. De oude lijnen brengen geld op en elke nieuwe lijn zou aan een bestaan de passagiers kunnen kosten en da» m g niet. En tot 1926 zal deze toestand nog moeten duren; eerst dan loopt do concessie af. Als voorbeeld van voor 't publiek niet aangename exploitatie zal ik een paar voorbeelden aanhalen. Geen van de twee stations, noch H. S. M.noch de S. S. heeft directe verbinding net Scbevcniugeu, hoe wel geen meter rails meor geiegd zou behoeven te worden, om de lijn tot stand te brergen. Maar dit ge schiedt met op finaneêeeien grond. Lijn 8 en 9 loopen van het Kurhaus naar 't P'.ein. Wil men vandaar Daar de H. S. M., dan moet men overstap pen en., opnieuw betalen' Lijn 10 gaat van Schevomngen on scheidt midden op de Prinsegracöt er uit. 't H.S.M.-station is slechts een 10 minuten wande-en verder, maar daarheen voert een andere lijn, die merkwaardig dicht rijdt langs bet dwaze eindpunt van lijn 10. Nog een voorbeeld. Lijn 12 ver bindt het Regentessekwai tier met de H. S. M., lijn 3 met de S. S Van hel Statenkwartier kan men met lijn 13 naar de S. S. komen. Wil men van dit kwartier naar de 11. S. M. dan moet weer overgestapt worden. Nu drongen B. en W. aan op een verbin ding tusschen S. S. en 11. S. M. Do directie ziet in dat d.e toch komen moet. stemt too en laat lijn 12 via H. S. M. naar S. S. loopen; ze had ook lijn 13 van de S. S. naar de H. S. W. door kunnen trekken, maar doet rit niet Het negentessekwartier krijgt na een tweedo verbinding met de S. S. on het Statenkwartier, dit juist door het verlengen van lijn 13 een dienst naai- do IL S. M. gekre.on zou heb ben blijft daarvan verstoken! Er zijn nog overstapjes te krijgen weet u! liet aauha*ea van nog meer zon- doriiiugheden zou nu niet moeilijk, vallen, maar bij deze voorbeeidea zal ik het laten. Is het te verwonderen dat de sta king van het trampersoneel bij het publiek sympathie genoot? Die sta king ging inin era lijnrecht tegen do directie iu. was haar onaangenaam, en dat deed het publiek goed; maar argumenten vroeg het met'. Nog 12 jaren deze toestand! 1929 komt ïfoedigl SINTRAM- Amsterdamsche Kout 149. Oud-burgemeester Van Leeu wen. Uit een geheime zitting. Advocaat, waarnemend Rijksadv »- caat, raadslid en wethouder en later burgemeester van de hoofdstad. Com- FEUILLETON iNaur hel E n g e 1 s c h). 68j Angela gevoel do. dat zij veel te ver duren zou hebben en zich voortaan, daar Pigotl er met meer was, op hare eigen krachten zou moeten verlaten Zij stond op en wandelde de kamer op en neer, de handen dl uitende als om haar geestkracht te vergroot]sn en te versterken. Voor haar oog rees hot baeid van Arthur dien zij lief had en in ziclizelve besloot zij, mot, toe te geven, voortdurend op hare hoede te zijn en alleen op hare liefde voor hem te steunen, om do aanvallen, af te weren, die zij wist dat haar dreigden. Daarop ontkleedde zij zich en ging naar bed, maar haar hoofd was te zeer van gedachten vervuld, dan ('ut zij had kunnen inslapen. Starende naar de vlam van het nachtlampje, dacht zij over ulles wat er gebeurd wa.s no« eens en nog eens na, totdat eindelijk hare gedachten meer en meer wegdoezelden en zij, toen oe nieuwe dag zijne eerste stralen over' HOOFDSTUK XVIL Eenige dagen verliepen en tot hare groote verwordering zeide Philip Cu- resfoot over het gebeurde mets tot zijne dochter. Dit verwonderde en be angstigde haar meer, dan wanneer haar vader haar op de meest jna:in- gename manier had bejegend. Zij kon niet anders denken, oi lady Bellamy zou alles aan haar vader hebben ver teld en hij was geen man, om zulk een ongehoorzaamheid van Ivoren kant stilzwijgend te diulden. Wat veer de hij dan .n zijn schild? Zenuwach tig en gejaagd als zij geworden was door de laatste gebeurtenissen, zog zij ook hierin eon valstrik. Schuw ging zij rond in het huis, schrikkend ais er gebeld werd en zij was dankbaar, wanneer zij des avonds in hare kamer vluchten en, zonder angst en in vei ligheid., achter bare gesloten deur aan Arthur denken «on, wiens toe stand naar Pigott h*.ar in een briefje gemeld had, larezaun beter werd. Zij vergiste zich door te denken dat haar vader vnu den tocht naar de hof stede kennis droeg. Philip wi;t daar van niets. Hoe kwam dit? Had lady Bellamy in hare woede niet gedacht aan het eerste middel dat zij in de hond had, om zich op Angela te wreken, door namtólijk Philip van haar bezoek aan de hoeve in kennis te stehen'' Den dag na dat bezoek kwam lady Bellamy bij George Car&ifooL Dere ontving haar met vreugde en zeide, dat het hem genoegen deed, haar ein delijk eens weer te zien. Het is mij aangenaam, ant woordde lady Bellamy, maar aJs ge denkt dat ik u goede tijding kom brengen, vergist ge u zeer. Wat? nep George, terwijl bdj met moeite een vloek weerhield. Mijn waarde, het duifje dat ge tot uw vrouw wtlt maken, is een ha vik. Ik raad u: bedenk u nog eens goed vóór ge haar trouwt, want wat fiuweelen pootjes schijnen, zijn in derdaad scherpe k auwen. Spreek daar niet over, antwoord de George wrevelig, mijn besluit staat vast, daaraan is niets te veran deren Wat is er gebeurd? Ik was op den goeden weg. Heig- ham was bewusteloos en ik had hem het medaillon afgenomen dat hij Man Angela had gekregen en dat aan Phi lip gegeven, die het aan Angela heeft laten zien, orn haar wijs te maken, dat Heugham haar ontrouw was ge worden. Hij heeft het zeker weer niet heel slim aangelegd, althans dien zelfden avond kwam het juffertje met die verw enechte brutale meed, die Pigott, op de hoeve en maakte met nrnj een scène. En? vroeg George. Ik ben gesiagen, mijn waarde, en lady Bellamy lachte bitter maai met een stein, waar men de woede en wraakzucht in Looren kon. Totaal verslagen. Het juffertje wist hot Mede lijden van de boerenfamilie op te wek ken en wa. brutaal genoeg, oin te verklaren dat Heigham haar verloof de was. Daarbij vertelde ze de histo- rie met het medaillon, die ze gera den schijnt to bobben en het eind van de zaak was. dat ik kon vertrek ken en dat Pigott bleef om den. zieke op te passen. Vervloekt! bromde George, ter wijl hij woedend op zijn knevel beet. Het ongeluk bij de beek heeft dus al heel Wöirug gebaat! zeide lady An no met grooten nadruk op het woord „ongeluk". George koek haar scherp aan en zei toen teug-zoom en bijtend: En gij, lady Bel.omy, wat zoudt gij een goede ziekenoppas w :vm geweest voor den man, w ens bestaan u belet uwe brieven terug te krijgen! Stellig rondt gij hem als uw eigen zoon heb ben behande.d, nooit hebben verzeten hem zijn- medicijnen in te geren., we! neen, nooit... want, niet waar, als men dat bij een herstellenden zieke eenmaal vergeet, kan dat zijn dood zijn. niet waar? Als twee hyena's gluurden zij el kander aan beiden met 'n hat dijken grijnslach op de lippen. De bezoek ster was de eerste, die d© stilte ver brak en op kalman toon zeide: Ln wat widen we nu doen, >m de weer spannige te temmen? W at we doen zullen? herhaalde George. Natuurlijk haar vader van haar bezoek aan de boerderij op de hoogte brengen, want wees er manr zeker van, dat hij daar niets van ge weten heeft. Zoo beletten we tenmin ste nieuwe escapades van dien aard. Er. wat zal Philip dan loen, meent gij? Haai' opsluiten denkelijk, en hare brieven onderscheppen. Zeer waarschijnlijk, En weet ge, wat er dan zal gebeuren? Don zal het meisje wel een toon tje lager zingen, zei George woest Och. mijn waaide, wat weet gij weinig van de vrouwen af Als Phi lip haar opvuit en van de buitenwe reld afgezonderd houdt, dan zal haar liefde voor Heigham nog stijgen, zij zal zich eene ma.rte.ores gaan voel en en dat moet juist met Neen, Philip mag er niets van weten, lice gaarne ,en hier knarste zij op de tan don) ik mij aldus door hem op zijn dochter zou w.llen wreken. Hebt gij dan een plan? vroeg Caresfoot en keek haar uitvorschend aan. Mijn arme George, wat zljt gij toch oen arm hoofd! Als ik u niet luelp, zou Heigham al getrouwd zijn met Angela. Al wel, al wel, antwoordde Geor ge misnoegd, gij schijnt te verge ten dat gij er voor wordt betaald. En zijn oog richtte zich vee-lxteekeuccd naar de brandkast in den hoek. Inderdaad, hei nam iady Bellamy met een scherpen lacti, ge behoeft er mij met aan te herinneren, Geor- ge Ca re.-foot lit tors den keten al zoolang en hij begint mij hoe langer zoo moer to drukken. Het hangt van u af, om dien te verbreken, antwoordde George koe!. Help mij mijn dool te bereiken ea ik geef u de brieven terug. Lady Bellamy zweeg cn tuurd« naar bulten, aisof zij vergeten was dat Canesfoot haar antwoord ver wachtte. Welnu, zei hij eindelijk on ge duidig, wat hebt gij mij voor stellen!' Waarom spreekt gij niet? Omdat ik niet weet, of gij in mijn plan zult toestemmen, antwoord de lady Bellamy. Ge zijt geen held, George en wat ik u wil vooratellen, is nu juist met iets all ©daagse h. George beefde, hij dacht aan zijn toeleg tegen He.gham bij de beek «si vreesde, dat lady Bellamy weer iete' dergelijks bedoelde. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 11