RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Oplossingen van deze problemen wonlen gaarne ingewacht aan boven genoemd adres, uiterlijk Dinsdag 15 December a.s. Oplossing van probleem No. 617, Van den auteur: Wit 4742,4237, 34—30, 29:7, 28—23, 33:11, 27-21, 37-31, 32 1 De stand was Zwart. 12 Öchijven op 3, 5, 10, 11, 12, 13, 16, 17, 25, 26, 35 en 36. it. 11 Schijven op 14, 20, 27, 28, 29, 32, 33, 34, 38, 39 en 47. Oplossing van probleem No. 618. yan den auteur Wit '2420, 31—27, 44—40, 39 10, 37—31, 27-21, 50-4-1, 41 24, 25 1 I De stand was Zwart. 11 Schijven op 4, 7, 8, 9, 13, 14, 15, 17 26, 27, 45 en dam op 11. Wit. 14 Schijven op: 22, 23, 24, 25, 28, 31, 37, 38, 39, 42, 43, 44, 47 en 50. Voor het lidmaatschap kan men zich bij het bestuur aanmelden. Jongelieden vin 16 tot 18 jaar kun nen als aspirant-leden worden toege laten. Inlichtingen verstrekt gaarne de Secretaris, de heer J. Meijer, Kruis straat 34. Telephoon 1543. Land- en Tuinbouw. ZIET WAT GE KOOPT! In dezen tijd, meer nog dan anders, zie man goed toe wat men koopt. Ik heb hier den boor. den veehouder, op heit oog, d.e krachtvoer en andere voedern ïiddelen moet Koopen. Onder zoek naar samenstelling on deugde lijkheid mag nu nog minder dan na ders worden nagelaten, want het ligt voor de hand, dat de knoeiers onder de handelaars knoeiers vindt men overal, dus ook onder de fabrikanten en kooplui munt trachten te slaan uit den bestaarden noodtoestand. Aan het R ij ksproef station voor Zaadiconlrolo te Wageningen, afd. Mi croscopie, heeft men weer eens in gevolge klachten van veehouders, dat. voor veel geld geen goede voeder- niiddelen. zouden zijn te krijgen een onderzoek ingesteld naar "de sa menstelling van m de buurt van Wa- gemogen verkochte voedermiddélen Wij kunnen hier niet de uitkomsten volledig vormeiden, slechts lialeu wij ee.i en ander uit ha rapport ter waar schuwing aan, Van 40 onderzochte monsters waren er 36 onder een naam verkocht, d.e een bepaalde samenstelling moet waarborgen. Van drsze 36. die een beaordeeling der zuiverheid toelaten, hadden '22 een onvoldoende zuiver heid zoodat de samenstelling van 61 pCt. dei- monsters niet aan de daar voor in den Codex Voedermiddeien" vastgestelde e* se hen voor kwaliteit voldeed. Van de 22 monsters waren er 10, (dus 28 pCt.) waarvan de partij niet leverbaar werd geacht. Van do 14 monsters lijnkoek en lijnmeel hadden 6 monsters een vol doende zuiverheid, terwijl eveneens 6 monsters 'n zuiverheid beneden 93 pCt (het vastgestelde normaalcijfer) had don. Hiervoor zouden dus kortingen toegepast kunnen zijn, indiien was gekocht onder A. H. V. (Algenvjene HancLelsvoorw aarden). Twee mon sters lijnkoek konden ndet leverbaar geacht worden, als l>evattende vreem de bestanddeel en. Van 17 monsters rijstvoederaoeel hadden slechts 3 oen voldoende zui verheid, de andere 14 bevatten een te hoog gehalte aan rijstdoppen. Dat het bij den aankoop van een voedermiddel goed is om op den naam te letten, bleek uit 3 monsters „gries- meel". waaronder men in den regel tarwe-grtesuveel verstaat. Eén der monsters bestond hier ook uit, een tweede bevatte echter iets geheel an ders. het derde bestond voor oen groot deel uit woardelooze koffiedoppcn in ©en minder frissclien toestand, welke de aanwezigheid van mijten verried. Terugnemen of vergoeden was hier de plicht van den vc-rkooper geweest, indi-en hij geleverd had onder A. H. V. Het koopen van een gemengd voe der ïs in 't algemeen te ontraden, en indien de leverancier do sarnenstol ling niet mededeelt en garandeert, zeer gewaagd, daar men voor een goeden prijs een daaraan dikwijls niet beantwoordende waar krijgt. De veehouder doet beter, indien bij mengvoer aan zijn vee wil toedienen, do c-nkielivbudtgo Voodorm iickfeilen te koopen en dan zelf te mengen. Het mengen kost dan in den regel veel minder, dan wanneer <1© leverancier liet doet, en de boer beeft het voordeel precies te weten, hoe zijn mengsel is samengesteld. Bovendien: mocht een der onder A. II. V. aangekochte enkelvoudige voe- detnnidrleben niet aan de e^schen vol doen, dan. kan hij zich door een kor ting op den koopprijs scliadeloos stel len. Da Rijkslandbouwproefstations treden echter niet in een beoordeeling der zuiverhelid van de gemengde voe dermiddeien, maar deeleh hiervan slechts de samenstellende bestand- deelen mee, tenzij de verKooper op geeft, waaruit het mengsel is bereid hetgeen hij gewoonlijk liever maar niet doet. liet aankoopen van mangvoedora. vooral met mooie n.etszeggende na men, moet dus zooveel mogelijk ver meden worden. 't Onderzoek leverde opnieuw het bewijs, dat men niet altoos waar voor zijn geld krijgt, doch evenmin bleek, hetgeen was beweerd, dat voor goed geld geen deugdelijke artikelen zou den te bekomen zijn. Men koope slechts onder A. II. V. en late zijn waar aan 't Proefstation onderzoo ken; dan loopt men er niet in. De en keling kan d'it niet doen, de partij is dan te klein en de kosten van onder zoek zijn voor éèn persoon te hoog. Men dient dus coöperatief aan te koo pen. Welnu, op de meeste plaatsen bestaan coöperaties op landbouwge bied en deze dienen ook dan gecsamen- 1 ijlcen as n koop van veevoeder moge- Dijk te maken, C. 11. NIEUWE HEEREN, NIEUWE WETTEN. De Broziliaansche mlllionnair ba ron Fereau had den naam, dat hij in kleinigheden krenterig wezen kon maar in vele gevallen buitens porie Kellners en bedienden gaf hij haast nooit fooien en zoo stond hij met hot personeel van een hotel, waar hij wel eens logeerde, op minder goeden voel. Toen hij op zekeren morgen te Rie Janeiro in het voorname Maux-hotel kwam, bestelde hij een cotetet en toen hij die genuttigd had, dadelijk nog een tweede. Het is bij ons regel, mijnheer, verklaarde de oberkellner met een ondeugend lachje, nooit tweemaal eenzelfde gerecht te geven. Wat je zegt 1 was al, wat Fe reau hiertegen aanvoerde, waarna hij opstond en het lokaal verliet. Doch tien minuten later keerde hij terug. Ileidaar, ober, riep hij uit ik lieb zooeven dit holel gekocht en ben hier nu de baas. Wanneer je er niet je in kunt schikken, de gasten naar wensch te bedienen, dan ben je ontslagen. Vervolgens nam hij rustig zijn ser vet weer op, riep een anderen kellner en zei lJreng me nu nog een cotelet ER IN GELOOPEN. Mevrouw. Heb je er aan ga dacht om den brief, dien I IC gisteren je gaf, in de bus te doen Mijnheer. Ja, li«ve. Ik heb hem in de hand gehouden, zoodat ik 'm niet vergeten kon en heb 'm in de éérste bus gudaan, die ik voorbij kwam. Ik weel liet zoo zeker, omdat Mevrouw. Omdat ik ie gisteren heelemaal geerf brief gegeven heb, om te posten Reide problemen werden goed opge lost door do heeren R. Bouw, M. ten Brink, J. Jncobson Azn., A. A. Jacob- son, W. J. A. Matla, P. Mollema. De Ilnarleinsche Damclub houdt haar bijeenkomsten lederen Maan dagavond van 812 uur in de boven aard van Café Do Korenbeurs, Spaar- ne 36, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Uaadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd' lezen. Do namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN' BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. De raadselprijs voor de maand No- '<vember is bij loling ten deel gevallen nan JOHANNA DERLAGEN, die hem Woensdag 9 December bij mij mag komen afhalen, tusschen 1 en 2 I (Ingezonden door Johanna Franc- kon). Mijn eerste gebruikt men bij het eten. Mijn tweede is een klinker. Mijn derde gebruikt men in de keuken. Mijn vierde is een klinker. Mijn vijfde is een meisjesnaam. Mijn geheel is een vruchtbare land streek in Azië. 2. (Ingezonden door Truus van Bil- derbeek). Ik ben een bijvoegelijk naamwoord, dat een zeer lcelijkcn karaktertrek vermeldt, word ik met een letter ver meerderd, dan ben ik het tegenover gestelde vah wat ik was. 3. (Ingezonden door Rhodante). Welk spreekwoord leest ge hier uit Geeeddulllovrwinlas. 4. (Ingezonden door Nelly Burger). Welk spreekwoord leest ge hier uit Wiiiieeeenntttsssrkmolmzij. 5. (Ingezonden door Corrie Mooy). Schrijf achter elkaareen familie lid. iets dat een schoolkind moet lee- ien. een metaal'en een klinker. 'Ge krijgt een land in Azië, 6 (Ingezonden door Christina van der Weiden). Ik besta uit 20 letters en verschaf velen genot. Een schip verkeert wel eens in 13 12 2 10 20. 20 6 18 11 zit aan een huis. 8 11 6 7 is een ander woord voor gierigaard. 3 5 6 4 is een drank. 14 9 10 13 is een familielid. 14 6 15 is een groot water. 8 9 10 11 is niet achter. 2^8 1 is een tijdsaanduiding. 17 19 is een landbouwwerktuig. 16 12 is een naam, zoowel voor jon gens als voor meisjes. 7. (Ingezonden door Nel K.). Mijn geheel bestaat uit 16 letters en wordt \nak in gangen aangetroffen. 12 8 loopt tusschen de bergen. 3 10 9 is ccn gevaarlijk knaagdier. 5 2 5 is een gezond kostje. 15 14 zit aan oen schip. 4 3 is een vervoertuig. 12 13 5 is een bijensoort. 5 G 13 13 9 ligt voor de kachel. ('7 8 komt wel eens bij breiwerk. II 2 4 3 is niet prettig. 16 13 8 is een kleedingstuk. 8. (Ingezonden door Lena Koelc- veld). Ik ben oen plaats in Noorwegen, in België en in Holland van denzelfden 9. (Ingezonden door Marinus en Cor nells Caalen). Welk spreekwoord leest ge hieruit als go de puntjes invult met mede klinkers .ie .aa... .oe. .e. .a. .e..a,..e. 10. (Ingezonden door Gerardus Gil- Jou). Mijn eerste is een deel van een schip. Mijn tweede Is een lichaamsdeel. Mijn geheel Is een plaats ro Neder land. 11. (Ingezonden door Dirkje den Hollander). Mijn geheel is een gevaarlijk dier van 8 letters. 1 7 8 is een ander woord voor koud. 2 3 5 4 wordt door vuur veroor zaakt. 6 5 4 is een bergplaats voor sche pen. 2 5 1 is een kleedingstuk. 4 3 1 is een persoon, die eten be reidt. 12. (Ingezonden door Betsie en Sian- tje van Beem). Zet achter elkaar een lichaamsdeel en een vrucht, en ge krijgt iets, dat niemand graag wil hebben. Raadseloplossingen Do oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Oporto. Port, Poot, poort. 2. Albert. 3. Al draagt oen aap een gouden ring, het is en blijft een leclijk ding. 4. Maïs. Siam. 5. Ik tik dit dik blik plat. 6. 'J ongeren. Tong, cr, en. 7. Rousselaere. 8. Iedere vogel zingt, zooals hij ge bekt is. 9. Wie wind zaait, zal storm oog sten. Noorden, zaaien, Wil lem, zalm, oogsten, wind. 10. Buffet. Buffel. 11. Veel varkens maken de spoeling dun. 12. -Brievenbus. Bier, bus, ver, en. Goede oplossingen deze week ont vangen van Cornells Pieters 8. Batavier 7. Dora van der Est 1L Cato Smink 9. Johan Schuyff 11. Christina Boesmans 10. Jasmijn 11. Li esje Weyers 10. Dora 10. Mimosa 10. Jan van Zon 12. Dirkje den Hollander 12. De witte Bison 9. An ton ia Dietvorst 9. Lena Koeleveld 10. C. van der Linden 12. Cornelis van Veis 8. Marie van Schagen 7. lienderiua van Viegen 5. Johanna Derlagen 8. Elisabeth van Viegen 5. Jacob Baay 11. Boschviooltje 11. Duïnviooitje 12. Pi eter Roeland 10. j. van Teunenbroek 9. J. Kramer 8. T. Kramer 8. Corrie Kramer 8. Christina van der Weiden 7. Truus van der Weiden 4. W. en J. Overmeer 10. M. en C. Caalen 12. M. en P. van Amstel 11. Nelly Burger 10. Papoea 7. L. en M. Barthel 1L A. Francken 8. Joh. Francken 8. Cornelia Koopman 9. Jan van Zijtveld 10. Aster 12. Anjelier 12. Joh. van Vark 10. Bregtje Neuteboom 10. Annie Doing 10. Nel K. 9. Bernard Vernimmen 10. Sjaantje Vernimmen 10. Ahda Nessen 10. C. Willemsen 9. Madeliefje 12. Orchidee 12. BEGRAVEN PLAATSEN. 1. (Ingezonden door Dora van der Est). 1. Wat oen gek geval I El, de nieuwe knecht zal 't met weten. 2 De domme menschen gelooven al les, wat men hun vertelt. 4. Jan, roep Arnoud even terug. 5. Die jongen heeft alle klassen flink doorloopen. 6. liet regent dat het giet en het onweert er bij. (Ingezonden door Johanna Francken) 7. Hij bestelde kalk, maar kreeg cement. 8. De verrader werd in een onder- aardsch'gewelf opgesloten. 9. Zet gauw deze venslirs open. 10. Ze snelde haastig naar den dok ter. Oplossingen der Strikvragen van de vorige week zijn 1. De wind. 2. Maanlicht. 3 Schoorsteen. 4. Theeblad. 5. Potten en pannen. 6. Sneeuwklokje. 7. 999 9/9. 8. Acht. 9. Muzikanten. 10. Eén neemt den schotel met een ei. Goede antwoorden deze week ont vangen van Cornelis Pieters 6. Batavier 5. Dora van der Est 7. Cato Smink 8. Johan Schuyff 7. Christina Boesmans 7. Jasmijn 8. Lies je Weijers 9. Dora 8. Christina van der Weiden 5. Truus van der Weiden 3. Jan van Zon 7. Dirkje den Hollander 10. De Witte Bison 9. Antonia Dietvorst 8. Lena Koeleveld 8. C. van der Linden 7. Cornelis van Veis 8. Marie van Schagen 8. M. en C. Caalen 8. Henderina van Viegen 8. Joh. Derlagen 8. E. van Viegen 8. Boschviooltje 9. J. van Teunenbroek 6. J. Kramer 7. T. Kramer 7. C. Kramer 7. W. en J. Overmeer 10. M. en P. van Amstel 7. Nelly Burger 7. Papoea 6. L. en M. Barthel 6. A Francken 5. Joh. Francken 8. Cornelia Koopman 6. Jan van Zijtveld 8. Orchidee 8. C. Willemsen 7. Alida Nessen 8. Sjaantje Vernimmen 8. Bernard Vernimmen 8. Nel K. 8. Bregtje Neuleboom 6. Johanna van Vark 7. Anjelier 7. Aster 7. Van een blijden dag met een treurig einde. 8) (Slot). Ja, zijn jongen was een held. liet was een jongen om trotsch op te zijn. En Charles O, dat grootmoedige zwijgen van Klaas over al het voorge vallene, dat maakte hem zoo klein, o zoo klein. Zijn trots was er geheel door gebroken. Hij, Charles van Be vervoorden, was een lafaard, maar Klaas Bork, dat was een jongen met adel in hel hart. Aan het ziekbed van Klaas kreeg Charles een les voor het leven. Den dag daarna ging hij er weer op uit, maar nu naar het winkeltje van juffrouw Romkes. Wat keek die goede ziel op, toen Jonker Van Bever voorden vroeg om haar Piet te spre- keu. Als zo nu maar niet aan het kibbelen gingen I Piet had alles aan Moeder verteld en hij had oen ge ducht standje opgeloopen. Want waar twee kijven, hadden twee schuld, be weerde zijn Moeder. Toen ze Charles naar het achter kamertje verwees, waar Piet zat te lezen, liet het beangste vrouwtje de deur op een kier staan, om een oogje in het zeil te kunnen houden. Maar wat was dat Daar stapte de jonker naar Piet toe en gaf hem de hand. Hij leek zoo waar wel aangedaan. „Piet, vergeef me alles. Ik was eau lafaard. Op mijn woord van eer, ik zal trachten anders te worden I" Piet stond beteuterd te kijken. Was dat werkelijk Charles van Bevervocr- den Zijn Moeder kreeg er zoowaar de tranen van in do oogen. Ze ging nu maar aan haar bezigheden. Neen, dat was geen ruzie-zoeken. Een kwartier later ging Charles heen, maar den volgenden dag keerde hij weer om met Piet een bezoek te brengen aan De witte Hoeve. Charles wilde aan Klaas toonen, dat de harde les niet tevergeefs was geweest. Toen de laatste vacantieweek aan brak, ging Meneer Van Bevervoorden met zijn jongen naar het buitenland. Charles vond het nu oen genot, zijn hart was immers verruimd. Het ging met Klaas langzaam maar zeker vooruit. De schooljongens moch ten hem om beurten bezoeken. Eens op een morgen bracht de Bur gemeester een postpakket binnen, dat heel uit Zwitserland kwam. „Aan den Jongenheer Klaas Bork" stond er duidelijk op geschreven. De gehëele familie verdrong zich om Klaas heen. Toen het pak eindelijk ontdaan was van de touwtjes en on telbare papieren, kwam cr een fraai schild te voorschijn, waarop in sier lijke letters gebrand stond WEES EEN ZEGEN. Aan de achterzijde was oen strookje papier bevestigd, waarop geschreven stond „Dat waart ge voor mij. Charles van B." W. B.—Z. SINT-NICOLAASAVOND. 't Is 5 December, Sint^ïicolaasavond, En och, je hartje klopt wonderblij. Je denkt natuurlijk met stil verlangen: Kwam hij vunavond ook rnaar bij mij. Je droomt van bergen vol heerlijkhe den. Je ziet de letters van fijn banket Je denkt aan tafels vol prachtig speel goed. Zoo 's morgens vlok voor je bed gezet. Je hadt vanzelf ook een verlanglijst, Zij was reeds dagen lang gereed. Och, als Sint-Niklaas nu door den oorlog Je alsjeblieft toch maar niet vergeet Ik hoop zoo van harte voor je allen. Al ben je groot, of al ben je klein, Dat er thuis bij je in de binnenkamer Vanavond eens echt feest zal zijn. Want later, als je mensch zult wezen. Dan komen ook wel zorg en leed, Maar zeker is 't, dal je Sint-Niklaas Nooit of te nimmer meer vergeet Dan denk je vaak weer aan die tijden, Die blijde dagen uil je jeugd, Dan zie je 't vriendelijk ouderhuis weer. Met al zijn lief, met al zijn vreugd. W. B.—Z. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kipder-Afdeel ing moeten (gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERG—ZEE MAN, Bloemhofstraat no. 5. Haarlem. In de bus gooien, condor aanschellen). CORNELIS P. Héb Je veel geno ten Woensdga? Al zal Sint-Ni colaas nu vanavond misschien niet loinoo, denk dan nog maar eens aan ons feest terug. Napret is ook pret GIJSBERTUS P. Ieder raadsel dat je inzendt moet voorzien zijn van een oplossing, anders kon ik niet Ixv oordeeien, of het good is. Jo raadsel» aijn goed CATO S. Je raadsels zijn goed. Het is voor moeder toch zeker wel ge makkelijker, nu de logé's vertrokken zijn. Wat zal je kleine nichtje van avond blij zijnl Nieuwelingen zijn: RIKA DIJKSTRA, BERTHA VAN DEN HEUVEL, ANTONIA BIJLAND. AUGUSTA ALBERTS, MIMOSA, AD FONS SAEJJS. ANNA DOING, TRUUS COP. JOHAN S. Ik had je heel graag op onze tentoonstelling ontmoet. Hei spijt me, dat de koorts maar niet weg wil gaan. Is je boek mooi? Dat is een zeer ingewikkeld raadsel hoor, maar het krijgt toch wel eens een plaatsje, harte beterschap! MIMOSA. Hoe vond je onze ten toonstelling"? Heb je je'inzending kun nen vinden? Ik hoop, dat de Rubriek veel prettige uurtjes verschaft. Voor een eersten keer had je al heel wat raadsels gevonden. Je eerste raadsel wil ik wiel plaatsen maar dat tweede heb ik nog van een ander in voorraad. CHRISTINA B. Dal is een weekje an plezier voor jou. Ik hoop, dat de- e avond een allerheerlijkst besluit ia JASMIJN. Jonge dames, die .al naar een bal gaan, dat is niet mis. Daar moesten we nog een aparte Ru briek voor hebben, dat zou net een kolfje naar jullie hand wezen. Hoe is lust met de gipsbordjes afgeloopon? LIESJE W. Wat zullen jullie blij geweest zijn met dien brieif uit Dix- rn inden! De volgende week vertel jo me zeker, wat Sint-Nioolaas al zoo gereden heeft. Ik hel) gehoord, dat je ook op de tentoonstelling geweest bent, maar door de drukte heb ik je met gezien. En je bent nog al zoo'n groote meid hè. Wat je namens Moe der mij vroeg, 'is goed. DIRKJE DEIN H. Wat is die Sint bij jullie al vroeg aan '1 rijden go- weestl Is er nog meer gekomen? Je raadsel is goed. DE WITTE BISON. Ik heb je al heel lang gemist. Maar ik dacht wel, dat met het gure weer de bisons in hunne holen kruipen. Zoo ongeveer gaat iwt met jou dus ook. Wat ben je met schrijven vooruitgegaan. Doe Moeder mijne groeten terug. LENA K. Dat was nu eens ons feest, hè. Had je inzending geeu mooi plaatsje? Ze is door heel wat men schen bewonderd, hoor en ik denk, dat zoo'n ziek kindje er dolblij mee zal zijn. JOHANNA D. T Speet mij ook, dat je er Woensdag niet was, laten we nu maar hopen, dat je een vol gend jaartje tijd, gelegenheid en lust hebt om mee te doen. Want t een heerlijke middag hoor. Je raadsel is goed. JACOB B, Jij hadt daar een mooi plaatsje op de tentoonstelling he? Kan je al guldens tooveren of anders maar duiven? En heeft je vriendje ook ple zier gehad? Je rapport was niet schitterend. Doe maar heel goed je best Omdat je wat doof bent, zit je zeker op school toch ook vooraan, nietwaar? BOSCH VIOOLTJE). Waarom lik je den vorigen keer niet schreef? De lijst der inzendingen was zoo groot, en in je brief stond zoo hee.l weinig.Ik krijg wel eens korte briefjes, waar veel in staat en lange brieven, waar mets in staat. Begrijp jo dat? Je raad sel is goed. DUIN VIOOLTJE Foei, zit jij me op school briefjes te schrijven! Eu als meneer dat nu eens gemerkt had? Dan was onze héele Rubriek in dis- crediet geraakt. Laat ik nu maar geen standje uildeeien, want je hebt me Woensdag heerlijk geholp-u. t ls leuk, dut we elkaar nu gezien hebben. Terwijl ik aan je schrijf, zie ik je on deugend snuitje voor me. Die Vader on Moedor verwennen hun oudste dochter wel een l»eetje. geloof ik. PIETER R. Je bebt je poppen- ï&t zeker zien staan. Ze was niet in het vorige nummer vermeld, omdat ze ingezonden, toen de copie al weg J. v. T. Je raadsels zijn good. CHRISTINA v. d. W. Je raadsel is goed. WILLEM en JOHAN O. Iloe ia jullie liet feest bevallen? Vond je de tentoonstel 1 mg niet prachtig? CORRIE V. t Doet me g dat je zoo fn je- schik was mef je kaart. Ik hoop, dat je het op onze ten toonstelling heel prettig hebt gevoa- deu. MARINUS en CORNELIS C. Je raadsels zijn goed. MIENTJE en PAULIENTJE v. A. Wat hebben er veel menschen jullie mooie pop bewonderd- Was Moe ook bij jullie? Den goochelaar vond jo ze ker het prachtigst van alles. NELLY B. Ik heb zooveel raad sels in voorraad, dat je soms wol eens eenige - weken wachten moet, voor je je eigen raadsel in de courant z/ret staan. Die wedstrijd, waar jij over schrijft, lijkt me niet zoo li oei geschikt. PAPOEA. 't Doet me plezier, dat je het boek zoo roooi vindt. Ik dacht wol, dat je het een heerlijken middag z-oudt winden. Dat was nog eens een aarJific kok hè, maar van 't lachen zou hij zeker liet eten hebben laten aanbranden. F. Nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Dat was een bovenst beste dag voor je. En wat leuk, dat die klein© Alie ook nog wat gafl JAN VAN ZIJ. Je schrijft ma over oen nieuw raadsel. Ik heb het niet gevonden, het zit dus zeker nog in je hoofd Zoek maar eens goedl ANJELIER. Gelukkig, dat Annie weer boter was. En liebben jullie veel genoten op ons feestje? JOHANNA v. V. goed. - Je raadsels zijn NEL K. Ga jo nog op scltool ©f ben je bij Moeder thuis? Je strikvra gen waren vrij goed, lioorl Dat went DUINLELIE. Je moogt dit pseu domem behouden. SJAANTJE V. Ik zal je dank aan de directie van Haarlem's Dagblad overbrengen. En ik geloof wel. dat ik dat namens allen kan doen. Want we Iiebhen genoten hè en ik geloof als jo 80 jaar in plaats van 8 jaar bent, dat je nog met plezier aan 2 December van het jaar 1914 terugdenkt. MADELIEFJE. Dat is een moei lijk raadsel, hoor. T ls goed, dus liet krijgt wel eens een plaatsje. Wat ge zellig zoo'n paar «lagen bij eene ge trouwde zus te logeeren. Je wordt al oen heel sportn ei-scli. Het korfballen zal mot liet oog op het winterseizoen wol spoedig ophouden, zeker. Zoo'n geïmproviseerde theetafel was juist in die omgeving veel eigenaardiger, dan een echt, fijn spulletje. Ik kan rno zoo begrijpm, dat jullie daar verba zend veel plezier hebben. F.en kantoor is er nog zeker niet in 't zicht, hè. ORCHIDEE. Je raadsels zijn goed. Heb je jo work gezien en heb jo gelezen, dot ik liet doel van je ge schenk er extra op vermeld heb? Mevr. BLOMBERG—ZEEMAN. 5 December 1914,

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 11