NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. 33e Jaargang No. 9893 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 8 SEPTEMBER 19)5 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AUVERTENTIËN: per drie maanden: Van t5 regels 75 Cts.iedere regel meerl5Cts. Buiten hel Arrondissement Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar ëen Agent gevestigd Haarlem van 15 regels l.—elke regel meer f 0.20. Reclames 30 Cts. per regel, is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Zaterdagavond"1.50 Advertentiën van Vraag en Aanbod, van 1—5 regels 40 Cts. per plaatsing, Franco per post door Nederland2.— e"te reëe' meer Cts. k contant. QeffluïS ZondTgsbla'd, 'voor Haarlem' I 0.3?'/. jJfêiMmlé&t, Rcdacüe en Administratie: Croole Houtstraat 53. „de omstreken en franco per post. 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. De Verzekering der (per week) gsefconneerden wordt gewaarborgd door ,,Tho Ocean" Rokin 151, Amsterdam. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 9 SEPTEMBER. Schouwburg: Solser en Ilesse. Biosc. Theater, Barteljorisstraat: Voorstelling: Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Cinema-Palace: Voorstelling. Duin en Daal, Bloemendaal: Concert. OM ONS HEEN No 2056 Nabetrachting m «ten Na verschillende verklaringen en besprekingen stond het vast, dat Mr. Heerkens Thijssen bij eerste stemming to; wethouder zou worden gekozen. Het eonige wat onzeker was, omdat er blijkbaar nog enkele dissidenten overbleven, was met hoeveel stemmen. Bij den uitslag bleek, dat de opposi tie tegen zijn benoeming nog zeer verbrokkeld was: drie stemmen op Mr. Andreae, twee op den heer Schreuders, drie op Mr. Bruch (met -eenig vertoon als tcgehcandidaat aan. gekondigd) één op Mr. Siingenberg en één in blanco. Terecht maakte dan ook Mr. Thijssen van den lerniijn tot beraad, dien de wet toelaat (24 uur» geen gebruik, inaar nam onmiddellijk da benoeming aan. Hiermee is voor het eerst sedert vele jaren een man van rechts in het dagelijksch bestuur gekomen. In ons vorige nummer is reeds op gemerkt, dat het aspect van den Raad heelwat veranderd is. Aan alle kan ten nieuwe gezichten en verschillen de Raadsleden, die dezen keer niet aan do „scherpe examinatie", offi ciéél periodieke verkiezing genoemd, van plaats verwisseld. De oostkant van de zaal is niet bijzonder gewild: wie daar zitten kijken recht naar de ramen en wordt het licht in den mer door het zware lommer op het Prinsenhof gedempt, 's winters en in het voorjaar valt liet zoo fel naar binnen, dat menigeen aan dien oost kant een Raadsvergadering met hoofdpijn moet betalen. Misschien hadden ook de keer en Ribbius en An dreae daar last van, in eik geval zijn ze naar den overkant, op de plaatsen van do heeren Hulswit en Krelage verhuisd en vonden daar den heer Schram, die een verdieping lager is gaan zitten op den stoel van den heer van Sty rum. Drie maanden later zal liet weer zijn, alsof het altijd zoo geweest is. Hoe snel wisselen de menschenl Van hen, die in den Raad zaten, toen ik in December 1887 voor 1 eerst den voel in de Raadszaal zette, is nu nie mand meer over. Heefi de weigever er wel verstan dig aan gedaan, dat hij de nieuwe le den dadelijk zette voor de vervelendste bozigheid, die er te vinden is? Saai is bet eindelooze stemmen over de vaste en minder vaste Commissies. En 't was waarlijk een geluk; dat vooraf overlegd was, wie in de talrijke vaca tures zouden worden benoemd, an ders had de vergadering wel tot tien uur kunnen duren. Ik zal hier al die veranderingen niet opsommen: men kan ze in 't Raadsverslag nalezen. De nieuwe wethouder vroeg, zooals te doon gebruikelijk is, ontslag uit zijn tegenwoordige commissies en kreeg de functies van zijn voonganger, het muziekkorps en liet regentschap van *t Gasthui?. De heer Lnsschuit kwam, zooals in dit blad aangekondigd is, in de Commissie voor publieke wer ken. Nu hij* tot de voorbereiding mee kan werken, zal hij in den Raad min. i dor dan tot nu toe het woord behoe ven te voeren, wat hem zonder twijfel aangenaam zal zijn- Be heeren Hoog en Wcaitholt zullen voortaan den Ilout en de Plantsoenen „bijstaan" en de heeren Poppc en Elffers kwamen in] do C< mmissie voor de bezwaarschrif ten. De hoer Jonckhloedt word o.a. in de Commissie voor do overdekte bad en zwemschool gekozen en zal naar de Raadsleden elkaar vertelden, in de „pierenbok" van de Houtvaart wor den geïnstalleerd! Het oog was op hem gevallen, omdat hij, zei men, de eenige is in den Raad, die de zwem- sport beoefent. De eeiuge van 32! Drie ten honderd?! Het zou treurig wezen. Maar geluk kig is het zioo erg niet, want ook de heer Nagtzaam zwemt. Of nog meer Raadsleden die kunst machtig zijn weet ik niet: liet aantal schijnt in elk geval niet groot en Fideio's jam merklacht in ons Zaterdagnummer niet enkel voor de schippers geschre ven. De heer Van Lienrt zal de Bank van Leening mee helpen besturen; deze Commissie is te allen tijde voor een oefenschool van jonge Raadsleden be schouwd. Ilij mag blij wezen, dat hij aan de Commissie voor de bezwaar schriften ontkomen is. Die is sinds menschesiheugeiiis altijd een schrik beeld voor Ra.adsleden geweest en al heeft dat, door het instituut der oon- tróle, wel veel van zijn schrille kleu ren verloren, nog altijd geeft het li<i- maatschap van deze Commissie veel werk. De heer Poppe, die als deur waarder bij de belastingen van 't vak is, zal het wel gewaar worden. Natuurlijk gaf, na de afhandeling van de agenda, do vooratter inlich tingen aan Mr. Andreae over de be handeling van de aanvragen om hy potheek ten Stadhuize. Don 2don Juni is het Raadsbesluit over die hypo theek-aangelegenheden genomen, den 3d en is het van hot Stadhuis ter goed keuring gezonden naar Gedeputeerde Staten en den 21sten is die goedkeu ring pas afgekomen. Het heeft dus in de Jansstruat zoo lang geduurd. Niet op de Groote Markt. En nu zal ik maar dadelijk zei de voorzitter, die de zwakke plek wel voelde, de opmerking weerleggen, dat het gemeentebestuur inmiddels onder voorbehoud van die goedkeu ring had kunnen handelen. Dat was hier niet mogelijk, omdat het zoo'n geheel nieuwe zuak gold, waarvan de goedkeuring dus onzeker was. Dit bezwaar zal wel bij een gemeen tebestuur, dat langs andere lijmen wenkt en denkt, voor afdoend gelden, maar een gewoon burger vraagt: wat kon er tegen zijn, om voor zoover de zaak in aanraking moest komen met het publiek, uitdrukkelijk het voorbe houd van die goedkeuring er bij te maken? Aan verbintenissen was men immers nog niet toe, 't waren alles voorbereidende werkzaamheden! Toen d© goedkeuring den 21 sten Juni afgekomen was, is volgons den voorzitter alles normaal gegaan; den 23sten komt het verzoek van de acht aanvragers bij B. en W. in behande ling, den 28sten gaat het naar den Directeur om rapport, den 9uen Juli, elf dagen later komt het rapport in. Alweer van administratief standpunt bezien niet laat, maar een particulier doet 't gauwer. Dan gaat hot rapport 9 Juli in rond lezing bij B. en W. en komt terug 21 Juli, dus 12 dagen later. Itder lid van 't College heeft het twee en een hal ven dag in huis gehad, wat niet voel is, maar voor behandeling van een praciische aangelegenheid is een vertraging van twaalf dagen lang. Nu dient wèl onderscheiden te wor den. Wanneer deze loop van zaken ter beoordeel ing wordt voorgelegd aan een andere gemeente-administratie, dan zal deze dat ongetwijfeld vlug vinden. Ons gemeentebestuur kan «dus geen verwijt treffan. En tóch vindt iedere particulier, dat de beslissing véél te lang geduurd heeft... Dat komt door 't systeem. Zoolang de gemeente-administratie bepaald blijft tot verordeningen, zaken van onderwijs, van onderhoud, van aller lei aangelegenheden, die ook aan an dere administratieve vormen vastzit ten, komt het op een paar weken meer of minder niet aan. Maar zoodra een gemeentebestuur zaken moet gaan doen, komt het verouderde stelsel voor dan dag. Er moest veel moer monde ling gebeuren, zonder al don omhaal van de paperasserij eai ik ben er zeker van, dat naderhand het dagelijksch bestuur dagelijksch zal bijeenkomen en de zaken veel sneller afdoon, dan dat nu, met twee vergaderingen per week en de tijdroovende rondlezing tot aanvulling mogelijk is. tfuarom was Mr. Andreae niet be vredigd door het antwoord, dat hij kreeg. Maai- hij had 't niet togen de personen, maar tegen hert stelsel, dat sedert de gemeente aan allerlei be drijven is gaan doen, blijkbaar te kort schiet. B. en \V. kunnen, gebondon als zij ze f door baudeu met andere Colleges' zijn, dat niet geheel veranderen. Maar gedeeltelijke verbetering door afschaf fing van veel papier en uitbreiding van mondeling overleg, ligt in hun bereik. Op een vraag van den heer Van Liemt heeft de Voorzitter geantwoord, dat de invoering met 1 Januari van de verplichte winkelsluiting wel ver wacht kan worden. Ik hoop, dat deze blijmoedige be schouwing in voryuiling zal gaan. Maar de volgende Raadsvergadering zal omsireeks October vallen. Stel, dot dan het ontwerp dadelijk aan de orde komt zal dan het Raadsbesluit 1 December genomen zijn, zoodat er vier weken overblijven voor goedteu- ing en afkondiging? Zal' dat heusch gaan? De Raad is ook niet altijd van de vlugste! Maar mogelijk gaat hel nu spoedig, met al die nieuwe bezems, die immers schoon vegen. J. C. P. Stadsnieuws DE TOESTAND IN HET BLOEM BOLLENVAK. De heer E. H. Krelage, voorzitter van de Algemeeue Vereenigirig voor Bloembollencultuur, heeft de vriende lijkheid gehad ons op ons verzoek een en ander mede te deelen over de toe standen in het bloembollenbedrijf. Jn 1914 is er wel veel geëxporteerd, maar tot slechte prijzen. Veel is er toen op aucties tot iederen prijs op geruimd, maar toch is het toch later nog heter gegaan, dan aanvankelijk verwacht was. Hyacinthen waren buitengewoon slecht. Er waren er te veel, zoodat een massa overbleef, die weggegooid moest worden. Kweekers, die hoofdzakelijk hyacin then-cultuur beoefenen, hebben niets verkocht, want de export naar Rus land Is onmogelijk geweest en daar worden juist de dikke hyacintheubol- len gekocht. Dit jaar is de oogst heel middelma tig en daardoor zijn in sommige han delsartikelen de prijzen oploopend, speciaal van vroege tulpen. Duitsch- land neemt veel tulpen af, om bloemen te hebben, die in den winter de Fran- sche en Italiaansche kunnen vervan gen. De late tulpen zijn laag, daar- naar is de vraag te klein en ook de prijzen van de hyainthen zijn laag. Naar neutrale landen ls de export normaal goed, bijvoorbeeld naar Ame rika en Scandinavië, naar de oorlog voerende landen natuurlijk veel min der. In Engeland waren de zaken het vorige jaar als gewoonlijk, maar nu wordt er op verschillende dingen be zuinigd. Er is nogal verlies op dén koers van *t geld. Een schip is met 5000 kisten bloem bollen naar een haven in Finland verzonden, die vandaar naar Rus land worden doorgestuurd. Kleine kwueekers die gewoon zijn een varken te houden en eigen groen ten te telen, slaan zich betrekkelijk gemakkelijk door de crisis heen. Het valt mee, dat er zoo weinig faillissementen voorkomen, roodat het geheel blijkbaar gun stiger is dan men zich aanvankelijk heeft kunnen voorstellen. Als de oor log weer voorbij is, zal het bollezrvak zich spoedig hersteld hebben. Intusschen is voor den kleinen vak man een crediet-organisatie gesticht onder de auspiciën van den Tuin- boiiw-Raad, de Centrale Bank voor Lnnd- en Tuinbouw, die aan geld helpt tegen de bollenkraam als onder pand. Daaraan iB een waarborgmaat schappij verbonden, die schuldbrieven uitgeeft voor gemeentebesturen en vercenigingen, om zoo dé garantie te vinden voor de negen procent, die de Staat eisoht. De Staat garandeert na- melijk 55 procent van eventueele schade; maar de Bank moet nog 9 procent van anderen vinden, vóórdat de vereeniging in working treden kan. Uit een en ander mag dus de con clusie getrokken worden, dat men in 't bollenvak, al is de toestand verre van normaal, den crisis beter door komt, dan aanvankelijk verondersteld werd. En dat is In deze moeilijke tij den al veel! Van 't Kantongerecht De laatste zittingen van 't Kanton gerecht leveren in den laatsten tijd niet veel bijzondere op. Wel worden bi| tientallen beklaagden en getui gen gedagvaard, maar van veel be lang is bijna geen enkele zaak. Zoo- even is tegen een vrouw, die haar leerplichtige kinderen thuis hoeft ge houden, 5 boete of 5 dagen hechte nis geëischt en terwijl ik dit schrijf komt de directeur van den Gemeen telijken Keuringsdienst, Dr. Borrt Pauwels, binnen. Dat beteekent, dat aanstonds weer een of meer zaakjee ■aan die orde -komen, waarin inelk- overtreders zich moeten verantwoor den. Achtereenvolgens verschijnen drie eigenaars van land, gelegen in den polder „De Veiserbroek". Zij hebben op do'eeaie of andere manier de voor schriften van het Polderbestuur over treden en hooren daarvoor fb boete subs. 5 dagen hechtenis eiachên. Even later staat Dr. Borst Pau wcis als getuige-deskundige voor den Kan&mrechlor, om van zijn bevin dingen getuigenis af te leggen bij 't onderzoek van melk. De beklaagden zijn niet versche nen en kunnen zich dus niet excusee- reri over liet feit, dat door den sahei- kundige geconstateerd is, dat de sa menstelling van hun melk lang niet voldeed aan do daarvoor bij de wet gestelde eiechon. Een melkboer, zekere K., had zelfs de afgeroomde melk met een kleur stof vermengd, om die zoo als volle melk te verkoopen. Togen derzen beklaagde werd f 25 boete suf>s. 5 dagen hechtenis go- oischt. Een juffrouw uit Zandvoort baalde bij 'het filiaal van een Haarlemscho melkinrichting to Zandvoort een emmertje molk en ging daarmede het strand op, om aan dorstige bad gasten een glaasje melk te verkoo pen. Uit dien emmer werd een mon ster méflk genomen, die bij onderzoek liet vereischto vetgehalte niet (bezat. Eenigen tijd later gebeurde iels dergelijks bij den vader van de Zandvoortsche. Ook hij had molk ge- kodht om er op het strand mee te venten, liep een controleur tegen het lijf enkreeg eenigen tijd later een dagvaarding thuis gestuurd. De waarnemende directrice van don Gemeentelijken Keuringsdienst, mej. R. Spanjaard, die het onder zoek van deze melk heeft geleid, leg de haar getuigenis af. Het bleek, dat de melk van den vader met 10 pCt water aangelengd was. Tevens, dat bedoelde Hanrlemsche Melkinrich ting zeer gunstig bekend staat. Geëischt werd tegen de dodhter f 10 boete of 5 dagen hechtenis, en tegen den vader 20 boete of 5 dagen hechtenis Ten slotte kwamen nog voor een aantal rijwiel we tovertreders, die niet zeer hooge geldboeten tegen zich hoorden eisdhen. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: J. S. en H. O., beiden te Veisen, overtreding Woningwet, leder f 6 boe te of 5 dagen hechtenis. J. D te Haarlem, overtreding Mill- tiewft. f O.50 boete of 1 dag hechtenis. M. S. te Beverwijk en 3 anderen, overtreding Arbeidswet, f 3 en f 8 boete of 3 on 8 dagen hechtenis, f 2 boete of 2 dagen hechtenis en 2 maal f fi boete of 2 maal 6 dagen hechtenis. G. S. en W. G., beiden te Velsen, overtreding Trek hond en wet, no. 1, f 8 boete of 5 dagen hechtenis, no. 2. 4 maal f 0.50 boete of 4 maal 1 dag hechtenis. H. A. en J S., beiden te Velsen, overtreding Jachtwet, no. 1, zeven da gen hechtenis, no. 2, f 6 boete of 4 dagen hechtenis. \V. B. te Beverwijk en 5 anderen, overtreduing Visscherijwet, f 3 boete of 3 dagen hechtenis, f 5 boete of 5 dagen hechtenis, f 2 boete of 2 dagen hechtenis en f 1 boete of 1 dag he^ite- nis. P. S te Velsen en 10 anderen, over treding Leerplichtwet, f 4 boete of 4 dagen hechtenis, f 4 boete of 3 dagen hechtenis, f 8 boete of 3 dagen hech tenis, f 2 boete of 2 dagen hechtenis, f 1 boete of 1 dag hechtenis, en f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. H. K. te Beverwijk en 3 anderen, overtr. Verkeersverordenmg Wijk a. Zee en Duin, alien f 1 boete of 1 dag hechtenis. A. M. K. te Haarlem en N. de V. te Bloemendaal. overtreding Motorver- i ordening Haarlem, ieder f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. J. C. A. J. van V., te Haarlem, en 8 anderen, overtreding Politieverorde ning Haarlem, f 1 boete of 1 dag hech tenis, f 0.50 boete of 1 dag hechtenis, i 4 boete of 4 dagen hechtenis en f 5 boete of 1 dag hechtenis. P. Th. D. en A. M. v. H. zeiden te Haarlemmerliede c.a. overtreding Po litieverordening Haarlemmerlïede en Spaarnwoude, no. 1, 9 maar f 0.50 boete of 9 maal 1 dag hechtenis en no. 2, f 1 boete of 1 dag hechtenis. J. O. te Velsen en 9 anderen, over treding Politieverordening Velsen, f 0.50 boete of 1 dag hechtenis, f 1 boete of 1 dag hechtenis, f 2 boete of 1 dag hechtenis, en f 6 boete of 5 da gen hechtenis. J. R. S. te Velsen en 4 anderen, overtreding Politieverordening Zand- vort, f 6 boete of 5 dagen hechtenis, 6 maal f 2 boete of 6 maal 1 dag hech tenis, f 3 boete of 2 dogen hechtenis en f 1 boete of 1 dag hechtenis. P. van E. te Heemskerk en 5 ande ren. overtreding Politieverordening Beverwijk, 4 maal 2 boete of 4 maal 2 dagen hechtenis en f 3 boete of 2 dagen hechtenis. W. H. te Z .dvoort, overteding Po litieverordening Heemstede, f 1 boete of 1 dag hechtenis. J, J. G. te Haarlem en A. T. te Vel sen. straatschenderij, no. 1, f 8 boete of 2 weken tuchtschool en f 6 boete o' 3 dagen hechtenis. A. C. K. te Beverwijk en 3 anderen, in staat van dronkenschap de orde verstoren, f 6 boete of 5 dagen hech tenis en f 10 boete of 5 dagen hechte nis. P. M. to Heemskerk en 7 anderen, een trekdier onbeheerd laten staan, allen f 3boete of 3 dagen hechtenis. P. K. te Velsen, nachtrumoer ver wekken, f 4 boete of 3 dagen hechte nis. J. V. te Velsen en 2 anderen, loo- pen over verboden grond en valschen naam opgeven, allen f 2 en f 10 boete of 2 en 10 dagen hechtenis. J. A. G. te Velsen en 25 anderen, lopoen over verboden grond en over grond die boplant is, f 3 boete of 3 dagen hechtenis, f 4 boete of 3 dagen hechtenis, f 5 boete of 8 dagen hechte nis, f 8 boete of 3 dagen hechtenis, f 10 boete of 3 dagen hechtenis en f 15 boete of 3 dagen hechten la A. B. E. S. te Wijk aan Zee en P. G. te Heemskerk, rijden zonder licht en valschen naam opgeven, ieder f 1 en f 10 boete of 1 dag en 10 dagen hech tenuis. B. J. A. van V. van V. en J. G. S., bolden te Velsen, overtreding Motor en RijwieJwet, no. 1, f 2 boete óf 2 da gen hechtenis, no. 2, f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. B. O. te Haarlem en 57 anderen, rij den zonder licht, f 2 boete of 2 dagen hechtenis, f 1 boete of 1 dag hechtenis, f 3 bo°te of 3 dagen hechtenis en f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Voorts werden «er nog 38 personen veroordeeld wegens openbaren dron kenschap tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis, f 8 bóete of 3 dagen hech tenis, f 4 boete of 3 dagen hechtenis, f 5 boete of 3 dagen hechtenis, f 6 hoela of 3 dagen hechtenis, f 8 boete of 3 dagen hechtenis, f 10 boete of 3 dagen hechtenis, f 12 boete of 3 da- Ken hechtenis en f 15 boete of 8 dagen hechtenis. FAILLISSEMENT. Bij vonnis van de Arr.-Rechtbank alhier d.<l. 7 September 1915 ls In staat van faillissement verklaard: J. W. van der Burg, landbouwer, wonende te Bilderdom, gemeente Loi- muiden. Rechten Commissaris: Mr. J. D. Pasteur. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is de Alkmaarder Packet, van Zaandam komende, door een ongelukkig toe val, vermoedelijk door een defect aan de machine, tegen de Jansbrug opge varen. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats, maar de matericele schade is nogal aanzienlijk, de kap der boot werd namelijk sterk schadigd. Uit de Omstreken Keomstcd®. HET STEUNCOMITé TE HEEMb STEDE. In Augustus 1915 werd door het Steuncomité ontvangen aan maande- lijksche bijdragen f 7 en van verkocht hout f 100: aau ondersteuning met levensmiddelen werd f 8.75 uitgege- Namens het Kon. Nat. Steuncomité werd aan een milicien geld uitbe taald tot het instandhouden zijner nering. De maand el ijksche bijdragen wer den gegeven door Mevr. L. f 1, 1. 15, Freule v. d. W. f 1. B«nnebro«k. CANDIDAATSTF.T.T .ING, De candidaatstelling voor den ge meenteraad vacature-II. v. d. Vossen zal plaats hebben op Vrijdag 17 Sopt. a.s. De verkiezing op 28 September en de herstemming zoo noodig op 8 Octo; ber. KUNST NA ARBEID. Dinsdagavond gaf het muziekkorps Kunst na Arbeid zijne laatste uitvoe ring in de openlucht in dit s' izoen, op het terrein van Jhr. Mr. L. A. v. Schuijlenburch, burgemeester dezer gemeente, welwillend daartoe afge staan. Deze avond slaagde naar wenscb. Spaarndam. Vergadering van den Gemeenteraad alhier, op 7 September, "s avonds 8 uur. Voorzitter S. G. L. F. Baron von Fridagh. Allereerst werden na opening, de nieuwbenoemde Raadsleden W. Kok en A. Vermeeren binnengeleid en 1» eedïgd. De Voorzitter wenschte bei den geluk en hoopte dat zij goede Raadsleden mochten zijn; waarop do heer W. Kok dankte Thans werden de ingekomen stek ken behandeld, Een schrijven van den heer Rol, den aannemer van de 12 gemeenle- woningen, dat hij zijn aanbod niet meer handhaven kon. In de 6 weken, waarin de goedkeu ring van Gedeputeerde Staten werd afgewacht, ware nde houlprijzen mot 10 pCt. gestegen. B. en W. stellen voor den bouw voor- loopig uit te stellen en den heer Rol nog in de gelegenheid te stellen tot 1 October op zijn besluit terug te ko men. Aldus wordt besloten. Verslag van den keuringsdienst. In Juïi behoefde geen melk afgekeurd te worden, in Augustus bij één sltfter. De levensmiddelen waren in alle win kels goed! Request van den Politiebond om den toestand der Politieambtenaren te verbeteren. Missive van den Minister van Land bouw over de beschikking van aard appelen en groenten. Antwoord van B. en W. van Haar lem op de missive van B. en W. al hier, waarin analyse gegeven wordt van de kosten van den keuringsdienst Schrijven van B. en \Y van Scho ten dat de lantaarns in de gemeente alhier, hun eigendom zijn, dus draagt Schoten de kosten. Schrijven van den Commissaris dor Koningin, die zijn bezoek aankondigt op Donderdag 9 September ten 2 ure. Bericht van den gemeentesecretaris om ontslag als zoodanig. Dit besluit wordt door alle leden betreurd. De voorzitter dankte den heer Schalkwijk voor alles wat hij gedurende ruim 10 jaar voor de gemeente bad gedaanè De heer Schalkwijk blijft gemeente ontvanger. PUNT 3. Aan de orde werd thans gesteld, de vaststelling der rekening over' 1914 en van hot Burgerlijk Armbestuur. De heer van Breda bracht verslag uit. De inkomsten bedroegen f 14.346.98 1/2 en de uitgaven f 15.648.50 dus een nadoellg saldo van f 1301.51 12. Het armbestuur had aan inkomsten een bedrag van f 377.10 1/2 en aan uitga ven f 391.02 ly2. PUNT 4. Begrootiug aanbieding 1916 en be noeming Commissie. Inkomsten werden begroot op f 14.360.45 en uitgaven f 16.085.28 1 2 dus nadeelig f 1724.83 1/2. Niets kon bezuinigd worden. Als hert Rijk geen hoogerp subsidie geeft, kan ce reke ning niet sluitend worden gemaakt. In die Commissie werden gekozen d< heeren Kok, van Breda, en Vermco ren. PUNT 5. Verbod verordening omtrent vea voedering met roggebrood. Dit punt vervalt door het besluit van den Mi nister. PUNT G. Wijziging politieverordening met het oog op het bedelen. Niemand rnrig venten langs de huizen ronder per miss:o-briefje van B. en W. Aldus word vastgesteld'

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 1