RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD a a iü m m m m m m m m m m m mk a m 9 m m m Probleem No. 703, van H. W. ZIT MAN, (le Publicatie). e 1 h 15 16 s s 25 26 e jé ",'Z s 35 86 sé 45 46 l Zwart 12 schijven, op: 8, 11, 13, li, 17, 18, 19, 21, 23, 24, 35 en 36. Wit 12 schijven, op: 28, 30, 32, 33, 34, 38, 40, 41, 42, 43, 44 en 45. Oplossingen van deze problemen 13, 16, 18, 20, 22, 23, 24, 28, 29 worden gaarne ingewacht aan boven genoemd adres, uiterlijk Dinsdag 28 dezer. Oplossing van probleem -No. 698, van den auteur: Wit 39—34, 49—43, 82—27, 38-33, 45 3, 3 4! De stand was: Zwart 15 schijven, op: 6, 7, 9, 10, 12, Wit 13 schijven, op: 21, 26, 27, 32, S3, 37, 38. 39. 42, 44, 45, 49 en 50. Oplossing van probleem No 699, van den auteur: Wit 19-23, 28—22, 37—31, 34—30, 24—20, 33—29, 43^39, 38—27, 42-37, 48 37! De stand was: Zwart 6 schijven, op: 9, 11, 12, 15, 21, 25 en dam op 4. Wit 12 schijven, op: 19, 24, 28, 29, 33, 34, 37 38, 39, 42, 43 en 48. Beide problemen zijn goed opgelost door de hecren: P. van Amersfoort, II. Bouw, J. W. van Dartelen, P. J. van Dartelen, J. Jacobson Azn., A. A. Ja- oobsnn. W. J. A. Matla, P. Mollema, H. W. Zitman. CORRESPONDENTIE. J. v. L. en J. v. W. Dank voor toe zending, zullen alles nazien en indien geschikt, gaarne plaatsen. De Haarlemsche Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maan dagavond van 8 lot 12 uur in de bo venzaal van café „De Korenbeurs", Spaarne 36, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Voor het lidmaatschap kan men zich bij het bestuur aanmelden. Jongelieden van 16 tot 18 jaar kunnen als adspirant-leden worden toegelaten. Inlichtingen verstrekt gaarne de secretaris, de lieer J. Meijer, Kruis straat 34, Telephoon 1543. Van da Residentie en baar bawoneri. Het seizoen te Soheveningen la feitelijk gesloten het Kurhausorkost gaf zijn laatste concert en daarmee tegelijk het officïoele seizoen den doodsteek. Het zijn merkwaardigo maanden geweest, die nu achter ons liggen. Niet wegens den algeineenen toestand, die onder de oorlogsuit vloeisel;', wel van dien van andere jaren verschillen moet inaar om dat Scheveningen geheel afhing van de Nederlanders. Het zal in ona land niet vaak voor gekomen zijn, dat een badplaats van eenigo beteekénis liet uitsluitend heb ben moet van de landgenooton, en wat in andere tijden voor onmogelijk gegolden zou hebben, is thans gelukt. De stroom van Nederlanders-vreem delingen die van het strand wilden genieten, is zóó groot geweest, dat de hotels geen reden tot klagen heb ben en de Zeebad-directie met eemg behagen in haar kas zal kijken. Voor al de voormaand Juni heeft gelegen heid tot het maken van beste zaken gegeven. Zal het seizoen 1915 alzoo wegens twee redenen in herinnering blijven, het was verder ook nog merk waardig om de overwinning van de Holtandsche musici in het Kurhaus. Het Residentie-orkest heeft er, onder Baton, triomfen gevierd. Het laatste concert, Woensdagavond, bracht de meest ondubbelzinnige bewijzen, hoe dankbaar het publiek was. Niet alleen omdat zich een comité gevormd had om den dirigent een huldeblijk aan te bieden, maar ook om den geheel on-Hollandschen geest drift. Aan het slot een gejubel zon der einde en het publiek, dat naar meerdere veiligheidskleppen zocht om zijn opwinding lucht te geven, eindig- do met het klimmen op de stoelen toen de dirigent gehuldigd werd- Zonderlinger spektakel werd in de Kurzaai nog nooit gehoord. Met dit concert werd een goede tijd van het Residentie orkest afgesloten. De Hagenaars hebben in de zomer avonden verbaasd gestaan over het geen hun orkest presteerde en deze verbazing vond uiting in de waardee- rendo ovatie aan Baton, op Woens dagavond. Waar de band tusschen orkest en zornerpubliek zoo innig geworden is, zou het jammer zijn, indien het or kest den volgenden zomer eens niet in het Kurhaus spoelde. En de kans, dat dit niet zal gebeuren, is werkelijk niet denkbeeldig. Verleden jaar is met het Lamou- reux-orkest een contract afgesloten van drie jaren. Het eerste contracb- jaar werd door den oorlog onderbro ken en de oorlog was ook de reden, dat Lamoureux of liever dat Chevll- lard ditmaal niet komen kon. Indien echter tegen den volgenden zomer de toestand weer genormali seerd mocht zijn en de Parijzenanrs weer in staat om te spelen, dan is het Kurhaus verplicht hen te laten ko men, tenzij het contract bij onderling goedkeuren verbroken wordt. Of het ook door den oorlog komt, dat op verschillende plaatsen in onze stad tamelijk goedkoop bont te krij gen Ï3, in winkels, waar anders heel andere zaken te krijgen zijn? Is de koopkracht van andere vol ken verminderd of een of ander mid del van vervoer slop gezet? Ik weet het niet, maar dat we in den komenden winter tamelijk kost bare bontstellen zullen zien om hal- sen, gewoon aan de streeling van een kaltcvel, is zeker. De hocdenspeldenslrijd is plotseling geslaakt. Het jongste bericht was dat de tramdirectie aan de conducteurs bevolen hud aan dames zonder hoede- spelddopjes den toegang tot de tram te weigeren. Bij slappe toepassing van dit ver bod zouden ze ontslagen worden. Na het bekend worden van dit paaiv demiddel is stilte ingetreden, waajv van de dames gebruik maken, om lus tig weer met pieken uit de hoeden te loopen. Zou 't wellicht mogelijk zijn, dat de nieuwe directeur van de H. T. M. de bepaling weer heeft ingetrokken? In de jongste maanden is voel ver anderd bij de tram. De directeur laat zich veel aan het personeel gelegen liggen en plotseling blijkt mogelijk wat al lang verzocht maar niet toege staan was. Kinderen van het personeel gratis tramkaarten om naar school te gaan, het haast beroemd geword*m boete stelsel werd slapper toegepast en het geheele personeel ontving een crisls- uitkeering in geld. Waarom den nieuwen directeur zoo de vrije hand gelaten wordt, is een diep geheim. Zouden de commissa rissen het einderoos geschrijf moede geworden zijn en den directeur cartr blanche gegeven hebben, op voor waarde dat zij geen last meer onder vinden? Hut heeft er allen achijn van. SINTRAM.; Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes die „Voor Onze Jeugd" lezen. Do namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer békend ge maakt.) IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd »n verband mot het aantal oplossin gen en op de netheid van het werlc. 1. (Ingez. door Padvinder.) Met m ben ik een persoon, met k eon voorwerp. Wanneer er wal uit het voorwerp in den persoon komt komt er wat van den persoon in het voorwerp. 2. (Ingez. door de Ruijter.) Wie kan uil onderstaande letters een rijmpje maken? D disstteeeeeeeelnnn nnoorrkz Mmaaarrkwdeeeeetoo n n n g v 1 m. 3 (Ingez. door Gustaaf Adolf.) Welke ijzers zijn van goud? 4. (Ingez. door Pierrot.) Ik ben eon plaats in Groningen, geef me een ander hoofd en ik ben thuis bij den kapper. 5 (Ingez. door P'eler Roeland Wanneer men het heele A. B. C. ten eten vraagt, waarom komen dan de zes laati-te letters te laat? 6. (Ingez. door W. v. Doneelaar.) Mijn geheel is een eilandengroep van 19 letters, waar onlangs een be kerde zeeslag geleycid is. 7, 12, 18, 19 is een jongensnaam of meisjesnaam. 12, 13 is versterkend. 14, 15, 8, 16 vindt men in een bosch. 17, 18, 16 is een boom en 1, 2, 9 is dezelfde boom. 5, 4, 3 moet men nooit zijn. 6, 15, 16 is keukengereedschap. 5. 4, 6,18, 16 ligt op bed, 10, 8, 11 is een kleedingstuk. 7. [Ingez. door Nelly v. d. Berg.) Men draagt mij aan de voeten: geef me een ander hoofd en ik ben een plaats in Utrecht. 8. (Ingez. door Claudius Civilis Welke gelijkluidende plaats kent ge in België en Duitschland, die toch niet met dezelfde letters geschreven wordt? 9. (Ingez. door Frans Roest.) Mijn geheel La eene spreuk van 46 letters. 22, 5, 11, 21, 35 is een verscheurend dier. 9, 11, 33, 39, 37 is een mooie bloem. 14, 8. 4, 1, 24 is een graansoort. 24, 26, 35, 43, 24 is een lekkernij. 1, 2, 3, 26, 26, 4 is een scherp voor werp. 12, 15, 1, 1, 32, 9 is een deel van een wagen. 33, 35, 6 is nooit dapper. 7, 8, 9 is aan een huisdeur. 19, 10, 14, 23, 27 is oen getal. 26, 46, 1, 24, 45, 46, 28, 35. 41 is een groolc stad. 13, 16 is een voorzetsel. 43, 20, 19, 17 is rond. 22, 23, 32, 24 is udet koud. 42, 43, 44 is een lichaamdeel. 40, 32, 33 is een verkorte meisjes- nuain. 25, 26, 35, 9 is een groote kamer. 44, 28, 33 is niet wijs. 41, 26, 42, 38 is een hemellichaam. 31, 32, 33 is niet neen. 34, 35 is een verkorte meisjesnaam 36, 37, 38 is oen hoorn. 18, 30 is een voegwoord. 29 is de eerste letter van 't A. B. C. 10. (Ingoz. door Nelly Gamminga.) Mijn le is oen stad in Noorwegen, Mijn 2e is een voorzetsel. Mijn 3de zit aan de meeste klee- dings tukken. Mijn gohool is eon stad in Noord- Brabant. pok longen - kant oor. 11. - (Ingez. door Doornroosje.) Wie heeft veel pennen en schrijft tooh nooit 12. (Ingez. door Sering 1, 2, 5, 9 is een jongensnaam. 4, 5, 11, 2 is een drank. 10, 11, 12, 2 is een ander woord voor pijn. 6, 7, 8, 3, 3, 2 is onmisbaar voor do naaister. Mijn geheel is een zee in Azië. Do oplossingen der vorige naadsels zijn 1. Beter een vogel in de hand, dan lien in de lucht. Een vroolijk gezicht geelt overal licht. Een vroolijike gast is niemand tot last. 2. ALs do kat weg is, dansen do muizen zeis tien neen - muis dal das dak zee weg. 3. Pekalongan Anna. 4. Postkantoor post 5. De mond. 6. Frankfort. 7. Peling Peking. 8. Koningsbergen Ko bergen os in n gong bes. 9. Palma Palm. 10. Bloemen verwelken, rozen ver- (gaan. Maar onze vriendschap blijft (eeuwig bestaan. 11. Na lijden komt verblijden. 12. Glasfabriek J. Sabelis en Co. gas aas Nico lelie rek —jas bef bier. Raadseloplossingen Goede oplossingen ontvangen van Vergeet mij niet 6. Brunie 11. J. v. IIcmert 11. Minete 11. Jo Derlagen 10. Geranium 11. Zomer 11. Mignon 9. Bc-gonia 11. Prins Mauri Is 11- Rood borstje 10. J. G. de Haan 10. C. Wil- lemsen 10. Padvinder 11. Anjelier 9. Lena Koeleveld 12. Willem Beukolsz. 7. Marielje Wulfhorst 7. Aster 8. Edy Boon 12. Soldaat 10. Rudolf öschatz 11. Nelly Qamminga 6. Lena en Mi en tje Barthel 8. J. en M. Polderman 10. Albert Douwes 11. G. Blankesteijn 10. Mientjo en Paulieivtje van Am.-tel 11. Betsiö Koeleveld 6. Herfst 12. Ber nard Vernimmen 10. S'jaantje Ver- nimmen 10. R. Friedman 10. Dora van der Est 11. Han Koelen 9. Vio let 8. Nelly v. d. Berg 12. F. Adams 10 Iboer on Sidjan 10. Wirn Spoor 11. Waterlelie 8. D. Hage 12. D. den Hol lander 11. Jan Rozenhart 10. Corrie Groenendal 11. Christina Boesmans 11. Prins Willem van Oranje 11 A. H. van Welsenes 8. Pepijn de Korte 8- Th. J. Ovenneer 11. RU IL-RUBRIEK. R. OSCHATZ, Vaurtstraat 4, heeft mooie zeldzame postzegels te ruilen. Zondags tueschen 2 en 4 uur is hij thuis. EEN MOEILIJKE WEG. (Vervolg van Hoofdstuk XI. Mevrouw Tereteeg zei vaak lachend: „lk kan wel merken, dat ik nu twee grooto dochters thuis heb, want wat zijn de kleintjes 's morgens vlug aan gekleed, wat i3 de ontbijttafel spoedig opgeruimd en hoe vlug gaat het klei ne volkjo 's avonds naar bed." Dan gebeurde het wel, dat Mieke een kus op Moeder';! linkerwang drukte en Frangoise een op den anderen wang. Als het bedklokje geslagen had, dan repten de beide huismoedertjes zich om het lmrdst om Jan, Emmy en Ida uit te klceden. Als die lekker toego- stopt ouder de wol lagen, was het de beurt voor Annetje, Piet on Gerard, die al op school gingen en daarom niet meer onder de heele kleintjes rokend werden. Omdat Stien twaalf was, mocht die nog een uurtje Langer opblijven. Nu werd het nog eens eclit gezellig in de huiskamer. Mieko en Frangoise vertelden van de kostsohool (het pruiniemverhaal wa3 den eersten avond al op da proppen gekomen). De doopceel van de Dirrek werd natuurlijk terdege gelicht, de goedheid en bereidwilligheid van oom Jacques word opgehemeld. Soms ook vertelde Frangoise van haar vader land en van de laatste tijdingen. Een briefkaart van haar vader mocht ze gelukkig bij de familie Tersteeg ont vangen. Do beenwond viel niet mee, maar overigens voelde Papa zich op gewekter. Hij had het heol goed en de blijde gedachte, dat zijn Framsjo zulke brave menschen op haar weg ontmoette, was voor hem de be;-te me dicijn. Frangoise las en herlas do kaart en onwillekeurig vergat ze haar geheele omgeving. Ze dacht aan een vorig jaar, toen ze met Papa Korst- focst vierde, toen ze alleen nog maar kleine teleurstellingen kende, toen ze zich niet kon indenken, wat het zeg gen wilde, verdreven te zijn van hui3 en haard. En iets dofs kwam voor haar oogen Mieke, die tegenover' haar zat, keek tersluiks naar hare vriendin en zo voelde, dat Frangoise iverdiiet had,. Neen, dat mocht niet .,ij'n, dun zou Mieke ook geen plezier meer hébhen. Daar kreeg ze oen kos telijk idee. „Ik weet wat. We gaan noten ver gulden."' Frangoise keek op. Vlug veegde zo de vochtige oogen af. Mieke mocht 't eens bemerken. „Noten vergulden?" ,Ja, Fransje-lief, dat is juist iets voor jou. Wij sparen altijd notedop- pen op en tegen Kerstmis is het ver guldpartij. Maar jij, die alios veel eleganter en sierlijker doet, dan wij buitenmenschcn, zult er een matador in wezen." Frangoise glimlachte en Mieke had haar doel bereikt. De sombere gé- dachten waren naar den achtergrond godrongen. Het kleed werd: van de tafel genomen. De doozen met ver guldsel werden voor den dag gehaald. de notedoppen verdeeld. „Vader en Moeder ook meedoen, hoor!" „Maar dan zijn. we veel le gauw klaar," zei Stien, die begon te hopen, dat door deze bedrijven ze vanavond wel wat langer op mocht blijven. „Er is meer te doen," begon Mieke weer. „Ik zal de lintendoos oens op scharrelen, je weet wel met die smal- lel intjes. Dan de lijmpot er hij en wie zijn notedoppen verguld of ver zilverd heeft, moet er een lintje tus schen lijmen." „Do versierselen van het vorige jaar mogen ook wel oens worden na gezien," bracht George in 't midden. „Beginnen jullie maar, dan zal ik inlussehen wat chocolade koken, want op een verguldparlij behoort een warm kopje gedronken te worden," schertsto mevrouw. De werkzaamheden waren nog maar heel kort aan den gang, of de echte vroolijke stemming was ook in Frnngoise's hartje weergekeerd. Wat moest ze lachen om meneer, die de toppen van zijn vingera meo verguld de En George, die juist zoo bang was, om zich te besmetten en daardoor zoo heel, heel voorzichtig de noot vast hield, liet haar opeens aan zijn vin gers ontglippen, zoodat de mooie gou den vrucht pardoes in zijn theekopje terecht kwam. Ieder schaterde het uit van pret, zoodat Moeder en Botje de meid, de keuken uitliepen, om toch eens te hoeren, wat er gebeurde. „George moet gouden thee drin ken, Moedertjo," lachte Mieke. Moeder en Bet lachten ook mee, zoodot George ervan blozen moest, wat alweer nieuwe pret veroorzaakte. O, 't was een dol gezellige avond. Maar niettogenstuande de vreugd, vvoixl er flink gewerkt. Do noten on dergingen allen een gouden of zilve ren gedaanteverwisseling en werden olie gedecoreerd met oen ro^e of licht blauw lintje. (Wordt vervolgd). DE WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: J. ten IIou to de Lange, oud 14 jaar. llan Koelen, oud 10 jaar. Minette, oud 14 jaar. Cornells van Gelder, oud 15 jaar. Brunie, oud 13 jaar. Lena Koeleveld, oud 14 jaarv Mignon, oud 15 jaar. Zomer, oud 14 jaar. G. Blankesteijn, oud 14 Jaar. Nelly Cammenga, oud Rudolf Oschatz, oud 11 Jaar. Dahlia, oud 14 jaar. Edaj Boon, oud 11 jaar. Prins Willem van Oranje, oud 12 j. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERG—ZEE MAN, Bloemhofstraat No. 5, Haarlem. In de bus gooien, zonder aanschellen). Nieuwelingen zijn: MARIETJE WULFHORST, oud 14 Jaar, Sanlpoor- terstraat 45. SIMON TEUNISSE, oud 14 jaar, Groot Heilgland 4. BRUNIE. Uit je brief maak, ik op, dat liet je op de 11. B. S. heel good l>evalt. Maar je zult het wel steeds drukker krijgen. Jullie zijn verbazend gelukkig geweest op den Athletiek- dag. Heb je zelf ook nog een medaille gekrogen, of kwam alles ann de club? Lees maar eens goed het standje, dat Minette van me krijgt. Het staartje is voor jou. Je schuilnaam is bij me vei lig. Met de mooie warme dagen heb je zeker je hart weer opgehaald aan de edele zwemkunst. Kan je nu nog je proef doen? MINETTE. Zeg, jij hebt oen dub bel standje verdiend, omdat je nu al twee keer je brief hebt bezorgd aan het bureau van de Stads-Edilie. 't Is een bijzondere goedheid, dat hij in mijn bezit is gekomen, maar een vol genden keer beter oppassen, hoor! raadsel is goed. GOUDEN REGEN. Het doet me genoegen, dat je je weer bij ons hebt aangesloten. Ik kan me best begrijl- peri dat je in Scheveningen met meer aan <le Rubriek dacht. Ben je nu nog in diezelfde betrekking? Naar de op gewektheid van je brief te oordeelen, schijnt het je nu beter te bevallen, Begin nu maar niet tegen den winter op te zien, ieder jaargetijde heeft zijn eigen genoegens. Je papier was mooi J. D. Prettig hoor, dat jij ook weer boven water bent. Zonneschijn woont Gen. Joubertstr. 44. Hij zal het j zeker heel aardig vinden, als je he I komt bezweken. Je raadsel is goed. Domme meid dai je raadsel 12 niet hebt kunnen vinden. Er waren heel wat kinderen die het geraden hebben. HEN A en MIENTJE GO V A ERTS, BERNARD en SJAANTJE VERNIM MEN', liartelijk dank voor je mooie ansichten. VERGEET-MLFNIET. Ja, dat is een heele tijd geleden, sinds ik iets van jou gehoord heb. Maar ik begrijp best, dat het mooie weer en drukke be zigheden je geheel in beslag genomen hehben. Nu, je hebt heel wal genoten, en ik hoop voor je, dait de nafuif ook echt gezellig zal zijn. Met hel gedicht je heb je nog tot 23 September den tijd. Dus voortmaken hoor! Over den SmtrNicolaaswedstnjd praten we een andere maand. ASTER. Denk je er aan, dat je gedichtje Donderdag in mijn bezit moet zijn! MARIETJE VV. Kies een anderen schuilnaam, want ik heb nog een Boschvioollje, dat zich dezer dagen wel aan zal melden. LENA IC. Je bent zeker dagelijks op de fiels en geniet nog volop van den heerlijken nazomer. Kan je met den Sint-Nieolaaswedetrijd nog wachten tot 1 October? ANJELIER. Je raadsel was goed. Geniet jij nog maar zoolang mogelijk van de buitenlucht. PADVINDER. Zijn jullie nu met sjijn drieën op school? En is die on deugende broer van je ook overge gaan? Of is hij op school een beste jengen? Je raadsel is goed. J. G. DE H. Nu, a's jullie dan niet langer wachten kunt, ga dan maar aan het werk. Wat is dat een slrandzakje? MIENTJE en PAULIENTJE VAN A. Hartelijk gefeliciteerd met Vaders en Moeders verjaardag. Wat is dat een heerlijke week voor jullie. Je spaarpot is nu zeker heelemaal leeg, hè? G. B. Je opmerking aangaande dat raadsel is juist.'Wet leuk, dat jo duifjes het zoo goed maken. Maar ik geloof wel, dat ze een heele beste ver zorging hebben. ALBERT D. Maar nu is Vader er toch zeker? Ga je Maandag ook bij Mientje en Paulientje spelen? NELLY C. Iloe is 't mot broer? Gelukkig dat vader niet zoo heel ver weg is. Kornt hij 's Zondags altijd thuis? ROODBORSTJE. Als jo bij Zon neschijn geweest bent, vertel je-me zeker wel eens hoe het hem ging. Jul lie moeten niet allemaal tegelijk gaan dan ben ik bang, dat hem dut te veel vermoeit. En dat zou niet goed voor hem zijn! PRINS MAUUITS. Ja hoor, je mag nu ook met deh wedstrijd mec- BEGONIA. Je raadsel is goed, maar na je inzending hel) ik tever geefs gezocht. Of komt die nog? MIGNON. 't Panopticum moot heel mooi zijn. Ik kan rne begrijpen, dat die groepen over den oorlog juist jou in 't bijzonder interesseerden. Wat zal je Sint Nicolaas-inzonding prachtig worden. Wil je wel gelooven, dat ik er al naar ver.ang? ZOMER. Je raadsel is goed. Aar dig dat je nog eens naar Zonneschijn gaat. Maar lees je eens goed, wat ik aan Rood3x»rstje schreef? No g wel ge feliciteerd met je verjaardag. Ben jo prettig uit geweest? GERANIUM. Hebben jullie een heeriijk dagje gehad, toen de Juffrouw jarig was? SOLDAAT. Hoe heb je liet gehad in Amsterdam? Je trof prachtig weer. Ik zal Zondag tusschen 1 en 2 uur oens naar je uitkijken. Maar ik niet zoo heel goed meer, hoe je er uit ziet. Je raadsels zijn goed. HERFST. Nog wql gefeliciteerd met je verjaardag. Wat heb je een boel gek regen 1 SJAANTJE V. Ben je maar voor één dasie naar Roozcndual geweest? En dan nog vier uur gewandeld, me dunkt je oogjes vielen al toe in den trein. ROSA. Wat schrijf jij keurig! Waar gaan jullie op school? Ja, er zijn wel meer kinderen, dia de brief jes uitknippen en opplakken. Als je lang genoeg meedoet, wordt het zoet jes aan een heel boekje, dat ik aan jou geschreven heb. De groéicn aan Josephine. EDY B. Neen Elzas is geen plaats maar een district. Ondanks dat foutje hadden vele kinderen het raadsel toch goed. Wat een knappertjes hè? WIM S. Je raadsels zijn goed. Natuurlijk mag je meedoen aan het gedichtje. Ja, op bed daur krijg je dikwijls de beste gedachten. Als je niet zoo lekker warm lag, sprong je er uit, om het even op te schrijven. Een moeilijke som van jo huiswerk, die nooit uil wou komen, lijkt je dan doodmakkelijk. Maar weet jo wat zoo gek is. 's morgens a's je in de kleeren bent, lijkt het wel of al die heldere ge dachten in bed zijn gebleven. Zoek maar eens goed in de Corresponden tie, dan weet je meieen het adres Zonneschijn. Hij zal het zeker prettig vinden ook Jongensbezoek te ontvan gen. Maar heel rustig wezen, hoor! PEPIJN DE KORTE. - k Was wat blij, toen ik het bekende kleine, envc- Jopje weer zag. Nu reken ik er op weer alle weken wat van je beidjes te vernemen. JAN VAN H. Zeg Jon, als ik eeii3 een boekhouder noodig héb, zal ik stellig aan jou denken. Jk kan rne wel zoo'n beetje bognjpen, dat je l"'i een „fijn" vak vindt. Maar, als je straks aan (te Rekeruni-Courant som men komt en het wil niet uitkomen, dan moet je me maar eens schrijven, of j© het fijn büjft vinden. Th. J. O. Hoe is het, blijven jul lie maar aan het uitgaan? Jo heeft hét prachtig getroffen naar Wijle aan Zee. Ik houp dat jullie Zaterdag ook zulk mooi weer zullen hebben, Jk zal eens aan je denken. WATERLELIE. lk vind het heel lief van je, dat de rozen uit jullie tuin voor Zonneschijn geplukt worden. Met bloemen doo je een zieke altijd genoegen. Wat lub jo Zondag geno ten. Bij ondergaande zon is de zee zoo mooi, je kunt er dan niet genoog naar kijken. Je raadsels zijn goed. v. d. B. Je raadsels zullen wel terecht komen. Ik heb er geloof ik al een van geplaatst Maar omdat venlien zijn, gaat het zoetjes aan. Arme stakkerd, dat je zooveel huis werk hebtl IIAN K. Daar ik jo leeftijd wist, had ik je al in Afdeeling II geplaatst. Was het een gezellig dugje, zoo met Moe samen uit? Wat heb jij een knap pe broer, die je Fransche les geeft! ZONNESCHIJN. Een van je vele vriendinnetjes schreef me, dat je weer minder goed was Dat spijt me toch zoo! Misschien, als je dit leest, voel je je weer wat beter. Je wordt in onze Rubriek een hooi gewichtig per sonage. Moeder mag Zondag broer wel achter de deur zetten, om ai je bezoekjes open te doen. Als het je vermoeit, meet je het eerlijk zeggen. Maar daar zal moeder zeker wel voor zorgen. PRINS WILLEM VAN ORANJE. - Je raadsel is goed. Is Moeder uit de stad geweest? Nu. ik kan mo best be grijpen, dat je heel blij was, toen Moeke weer op haar oude plaatsje zat. A. H. v. W. Gezellig hè zoo sa men kleertjes maken. En als je er dan bij denkt, dat jo daar een zwak of ziek kindje heel gelukkig mee zal maken, dan wordt het werk dubbel prettig. Lees maar eens in de andera briefjes, wat ik over het bezoek aan Zonneschijn geschreven heb. Maar ik ind het toch heel lief van jullie. CHRISTINA B. Ja, 't is op het Naaldenveld heerlijk, vooral de dem- nenlucht doet je zoo goed. lk zou daar best een klein villaatje willen hebben, ir ik 's zomers heen trok. En dan noodigdè ik de hoele Kinderrubriek uit op een bombardement met denne- appels. Maar mijn minister van finan ciën wil het niet hebben. Flauw van hem, hè? Het adres van Zonneschijn vind je in do Correspondentie. J. R* Jij maakt me echt nieuws gierig en naar je gedichtje en bovenal naar je Sint Nicolaas-inzonding. lk moet er tieuscli om lachen, dat jullie allemaal zoo heet gebakerd zijn. D. DEN II. Dat was nog eens eon nuttig cadeautje. Daar kun je veel plezier van hebben en anderen veel genoegen meedoen. Mevr. BLOMBERGZEEMAN. Haarlem, 18 Sept. 19Ux

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 13