RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Tan le Reeldentts es hau bewoner*. CCCXXVL Het is nu bijna 2 jaar geleden dat kte benoeming van een directeur van ce Fransche opera plaats moest vin den. Dij die gelegenheid hebben voor en tegenstanders van den heer Roosen elkander weinig vriendelijke qualifi- caties naar het hoofd geworpen en het begin van dezen strijd deed ver moeden, dat ook nog langen tijd na het intreden van het speelseizoen de oppositie tegen den nieuwen direc teur, merkbaar zou blijven. Dit is evenwel niet het geval ge weest. Snel aangestormd, is de aanval Op het voorstel van B. en W. even snel ineengezakt. De heer Roosen was ér en bleef er. Het eerste seizoen, dat onder zijn leiding doorgemaakt werd, was niet bepaald rooskleurig. Dé crisis "deed aanvankelijk vele menschen uit den schouwburg blijven en aan anderen, die alleen, gedreven door „fatsoens"- overwegingen ter opera opgingen, gaf zij een scliocme gelegenheid thuis te blijven, „Mijn inkomen is door de tijdsomstandigheden zoo verminderd, ziet u De groote toeloop van andere jaren bleef in den aanvang weg en ook la ter In den winter mocht het niet hik ken veel uitverkochte zalen te trek ken. Alleen als Zorah Dorly optrad, liepen d» menschen hard, maar op andere avonden GuIHaume Tell is eens gespeeld voor 18, zegge achttien toeschouwers! Dat onder deze omstandigheden de exploitatie geen voordeel zou opleve ren lag voor de hand. Er werd ge mompeld van een tekort van f 17.000 en thans is bekend gemaakt ,dat de uitgaven de inkomsten, overtroffen Hebben met f 20.000, ondanks het groote subsidie van f 70.000 dat de ge meente jaarlijks geeft In geld krijgt de heer Roosen maar f 30.000 in han den; de schouwburg wordt hem ech ter gratis afgestaan, wat hem een voordeel van f 40.000 bezorgt, gere kend naar den prijs die andere ge zelschappen per speel avond hebben te betalen. Zooals reeds gezegd, gaf de exploi tatie een tekort en van den zomer werd bekend, dat in 1915—'16 alleen opera s coinlques gegeven zouden worden, daar het verlies bjna uit sluitend op rekening kwam van de grand opéra. En dat dit gerucht waarheid bevatte bleek in September toen het tableau van de opera bekend werd. Alle eerste krachten waren niet opnieuw geëngageerd. Veel stof heeft dit niet opgewaaid: het publiek had blijk gegeven de grand-opéra niet te lusten en de meedeeling, dat ze niet meer gegeven zal worden, verwc-kt uit den aard der zaak geen oppositie. Doch óaar wordt gefluisterd, dat de directeur de grand opéra zal vervan gen door de... operette en in hoofd zaak nog wel door operettes van Wee. ner makelij. „La veuve joyeuse" en „Rève des valsee" inplaats van ,:La julve" on „Lohengrin". Het is niet gezegd of de storm breekt los. Ingezonden stukken in de bladen, zware binnenskamersehe besprekin gen van propagandisten van de... Hol- landsche taal. In de afdeelingen van den Raad, wordt bij het onderzoek van de begrooting geklaagd over de aanstaande opvoering van Lehar in het Fransch en bij de openbare be handeling zal het protest wel behan deld worden. Waarom eigenlijk dat rumoer? Om dat de heer Roosen waf geld wil ver dienen met een Duitsch paradebeestjè op z'n Fransch getuigd? Of moet de actie tegen den heer Roosen her nieuwd worden en vindt men dit een schoone gelegenheid tot den aanval? Als het zuivere liefde tot 't Fransch was. waarom dan niet geprotes teerd als Donizetti of Pucïnt gespreid worden? „We geven geen f 70.000 subsidie om Duitsche operettes in het Fransch te hooren," is het argument. Aangenomen, dus de heer Roosen mag wel Vamey en Offenbach, maar niet Lehar en Strauss opvoeren. De menschen, die „waar" voor hun geld willen hebben, zijn wat laat met hun protest begonnen. Ze hadden hun stem moeten verheffen toen bekend werd dat de grand-opéra overboord gezet zou worden. Dan hadden zo de redelijk heid tot steun gehad nu schijnt hun gedoe wel wat doorzichtig. Voor een Hollandsche oj>era ijveren ze niet, evenmin voor een goede Franeche neen, slechts tegen Duitsche operettes in het Fransch gaat hun verontwaar diging. Wellicht dat de heer Roosen geen strijd verkiest en Fransche operettes even goed gaat monteeren als hij met de Weener kinderen van plan ie. On verstandig lijkt het niet. Zou met een goede Poupée opvoering niet meer U bereiken zijn, dan met een zoovee Iets herhaling van het Weeuwtje. dat ta goed bekend is door prima-Duitsche opvoeringen, die liet eigenaardige ka rakter toch altijd meer recht zullen aandoen dan een Fransche Heel goed gaat de opera niet. De openingsvoorstelling was niet uitver kocht strijd zou in elk geval zeker eenige trouwe toeschouwers ontrouw doer> worden en in deze tijden is elke bezoeker er een. Dister, geïnterneerde, Belgisch sol daat uit Harderwijk, tenor léger van vier seizoenen terug, Is hartelijk wel kom geheeten door het openings avondpubliek. Zijn stem heeft door den oorlog niets geleden. Voor hem èn vöor ons een geluk. SINTRAM. Raadsels (Deze raadse's zijn alle inge zonden door jdhgens ©n meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen, zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd In verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Pierrot). Mijn 1ste is een vogel. Mijn 2de vindt ge in iedere Btad. Mijn geheel is de naam van een Straat in Haarlem. 2. (Ingezonden door Mies van Kes- sel), Ik sta achter op liet dek en vooraan in den kelder. Men ziet mij' in kantoor en kerk, Aan beide zijden van een klerk. Maar nooit bij vrouw of man. Wie is er, die mij raden kan? 3. (Ingezonden door Padvinder). Ik ben een plaats op 't Iberisch- Bchierellandv neem mijn 1ste en laat ste letter weg» en ik ben een drank. 4. (Ingezonden door J. F. v. Doom). Vul de puntjes in met medeklinkers en ge krijgt een waar gezegde. Wu ij oo.e. 5. .Ingezonden door Iimmy Rahder) Maak van onderstaande letters een bekend spreekwoord. Wwiiiieeeeeeeeeehh h tttttoonnnnnddddr ssuud ddkaalllbbval 1 P. 6. (Ingezonden door Generaal Piet Gronjé). Ik ben een spreekwoord van 21 let ters. 6, 7, 9, 10 is niet zacht. I, 2 is voedzaam. 6. 7, 8, 9, 10 is 's zomers uit. 13, 14, 15, 16 is van 17, 18, 19 20, 21 1 3, 7, 12 is onzichtbaar. 4, 5 is een voegwoord. II, 12 is een werkwoord*, 7. (Ingezonden door Gijsbert Blan- kesteijn). Aan welken kant van de ark sliep Noach? 8. (Ingebonden door Lelie), Ik ben een plaats in Zeeland, ver ander mijn 2de en 3d© letter en ik ben eeno plaats, dicht bij Haarlem, 9. (Ingezonden door RoH Poli). Zet in elk ojien vakje een der cij fers 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 maar zoo gerangschikt, dal men bij optelling van links naar rechts ©n van onder naar boven en diagonaal van hoek to. lioek, steeds hetzelfde getal tot uit komst krijgt. 10, (Ingezonden door M&riiius en Cornelis Caalen). Lk bon een plaata in Drente van 16 letters. 11, 3 is heerlijk. 2, 4, 3 16 is ook eene plaats In Drente. 14, 15, 16 is een lidwoord. C, 11, 4, 7, 15, 9 is een vogel. 2, 3. is een deel van een wagen. 12, 16 is een voegwoord. 5, G, 6, 15, 10 is een meisjesnaam. I, 2, 3, is \aak brandbaar. 9. 8. 8, is een viervoetig dier. 13 14, 15, 10 vindt men in Drente. II. vIngezonden door Kaffer). Vu© kent een kleedingst.uk, dat te vens een meisjesnaam is? 12. (Ingezonden door Hendricus Becker), Ik beu een plaats in Gelderland, Iaat mijn 1ste en laatste letter weg en ik blijf eene plaats in Gelderland. Raadseloplossingen De oplossingen der vorige raadsels ■ijn: I. Noord-Amerika. Daan, Arend, Eem, moe, meer, Noord, Rika. 2. Putten op de Veluwe. 3. Dag begint met d, avond eindigt op d. 4. Wie niet hooren wil, moet voelen. 5. Eiken dag een draadje vormt een hemdsmouw in het jaar. 6.*Bern, Berg, Berk. 7. Poinmeren. 8. Essen, Assen. 9. Natura Ariis Magistra, natuur, straat, magistraat, man, artist. 10. Met onwillige honden is het slecht hazen vangen. 11. Delft, elf. 12. Konstantinopel. Goede oplossingen ontvangen van: Kwikstaart 10, Jan van Hemert 12, Mi nette 12, Brunie 12, G. B ankesteijn 12, Edy Boon 12, Jan van Zon 12, K. Kleijn 8, Han Koeden 10, Korenbloem 12, Louis Delachaux 11. Willem Beu- kelsz 8, Christina Boesmans 12, Prins Maurits 12, Lena Koeleveld 12, Beteie Dik 9, Filips de Goede 9, Jules en Ida Hafkenscheidt 10, J. en M. Polderman 11, Paarse en Witte Sering G, Joh. Friedman 11, R. Friedman 11, Rood kapje 12, Padvinder 11, C. Willemsen 11, Prins Willem van Oranje 12, Re- '<onia 12, Nellie Cammenga 8, Anje lier 12, Aster 12, Mignon 12, den Hollander 12, R. Oschatz 12, Trijntje Tromp 12, J. Rozenhart 10, W. G. v. Donselaar 10, J. en B. van Zijtveld 12 Dahlia 11, Sneeuwklokje 12, Water lelie 11,. Betsy Nederkoorn 12, Kitty Nederkoorn 12, Mientje en Paulientje van Amstel 12, F. Adams 12, Nelly v. d. Berg 12, Aronskelk 12, Marl© An toinette 12, Wim Spoor 12, Maria The. resia 12, Lena en Mi entje Barthel 12, Herfst 12, Goudblondje 7, Lente 7, Pepijn de Korte 10, Violet 10, Albert Douwes 12, Üuinzendschoon 9, Sjaan- tje Vernimmen 11, Amalia van Solnis 12, Winter 12, Geranium 12, Zomer 11 Corrie Groenendal 10, Elsje Soellaart 11, Soldaat 10, Th. J. Overmeer 12, Derlagen 11. DE WELDADIGHErDS-WEDgTRIJD. Als eerste inzending vermeld ik eene prachtige collectie ingebonden boeken van Mevrouw Tuijtel. Mijn hartelijken dank aan de vriendelijke geefster. Dan ontving ik van G. Blankesteijn 4 spellen die er keurig uittzien. Jullie begrijpt zeker wel, dal een dergelijke inzonding buiten mededinging blijft, omdat het geen eigen werk is. Maar ook aan hein mijn vriendelijken dank. RUIL RUBRIEK. KWIKSTAART, van Eedenstraat 1' heeft 5 plaatjes van Langs de Zuider zee en wenscht daarvoor terug te ontvangen 5 llonig's Mnizena plaat jes. JULES en IDA HAFKENSCHEIDT. Schoterweg 88 rood. vragen Kwatta- soldaatjes. In ruil geven ze Vaderl. Coach. pl. Ie dl. of sluitzegels, 1 sol daatje tegen 5 pL of zegels. Behalve 's Zaterdags en 's Zondags zijn van 5—8 uur thuis. EEN MOEILIJKE WEG. (Vervolg van Hoofdstuk XI). Neen, Frangoise zou dien avond nooit vergeten. Voor 't eerst in haar jong leventje zag ze armoede van bij. Maar ook voor 't eerst ©rvaarrle ze, dat degenen, die een weldaad be wijst. zich even gelukkig voelt, als degene aan wien ze bewezen wordt. „Nu vliegt de- vacantie om", zei Mieke den volgenden dag. Nog een week en we zitten al weer te blokken." „Toe kind, praat nu niet over zulke nare dingen, dan vergal jc onze heele week", was Frungoise's antwoord. Toch leek het wel, of de dagen al maar vlugger gingen. Zoo ongemerkt wees de scheurkalender 31 December aan. „Van avond oliebollen, hè moes' vleide Stien. „Mogen we meehelpen?" vroeg Mieke. „Wat «raag hoor! Oudejaarsdag altijd een drukke dag", zei Mevrouw Tersleeg. ,,'k Wou, dat het maar weer voor bij was", dacht Mieke. „Onwillekeu rig denk je maar aan nare dingen, aan Papa natuurlijk en aan huis en aan een vorig jaar. Dat oliebakken, Ja dat leek wel een eenig werkje". En Frangoise ondervond, dat la' een heel eenig werkje was. Na den. maaltijd waren ze direct begonnen, dan konden de kleintjes er nog een paar krijgen, voor ze naar bed gin gen. Ze hadden van Kee een wit schort gevraagd en met opgestroopte mou wen geleken ze nu echte bakkerin- nen. ,,'k Zou er bes:, een paar aan de Dirrek willen sturenopperde Mieke, terwijl ze met de punt van haar schort spattende oliedruppels van haar wangen veegde. „En aan Oom Jacques", zei Frans je, die de goudgele bollen aan het be suikeren was. .Kind, wat doe je dat weer ele gant", kon Mieke niet nalaten te zeg- gen, toen ze zag, hoe sierlijk haar i vriendin met den suikerschepper ma- noeuvreerde. „Je bent mal", klonk het meer op •echt dan beleefd. Mevrouw kwam af en toe een kijk je nemen, "maar bij Kee waren ze in veilige hoede, dat wil zeggen de olie bollen natuurlijk. Tingeling", luidde de huisbel. „We kunnen geen gasten gebruiken", zei Koe, terwijl ze de keuken uitsloft-e. „Neen, alsjeblieft geen visite, we lusten ze best alleen op", sprak Mie ke. „Misschien je Vader", zei Fran co ise. Daar was Kee weer. „Een vreem deling in Jeruzalem, antwoordde ze op den vragenden blik der meisjes. „Heb 'm nooit eerder gezien. Maar hij vroeg of de fermiljc thuis was". „De fermilje", scnaterden de kost- scliooklames. Familie bedoel je." Wat geef ik om dat potjes latijn. Weet je wat ze bij ons zeggen: „Is 't volik thuis?" Dat 's llollandsch". „.Mooi Hol lande oh", lachten de plaaggeesten. Maar Kee, die ook goed. iachs was, kraaide mee van den weer omstuit. Het vroolijke drietal merkte niet eens, dat de keukendeur geopend erd en er een heer naar bmnen slapie. Hij niot 'r uut", riep Kee. w ijzend op den oliebol, die een verdacht don kere kleur begon te krijgen. Wie?" nep een stem. Plotseling keerden d© drie bakkerinnen zich om. Oom Jacques! Oom Jacques". En beide meisjes stormden oj> den „vreemdeling in Jeruzalem" los, die erkelyk Bisset was. „Heeremetied, wat doet die vent me schrikken", zei Kee heel onparlemen tair. terw ijl ze aamachtig op den keu kenstoel neerzeeg. Frangoise en Mieke lieten do verdere oliebollenlxikkerij de ontdane Kee over en gingen met Oom Jacques en Mevrouw Ter- steeg, die meneer Bisöol dien weg naar de keuken gewezen had naar de huis kamer. „Toch geen slechte lijding?" vroeg Frangoise, die huiverig geworden as voor plotselinge verrassingen. „Neen kind, neen, heelo goede". Toen de begroetiuz met de verdere familie had plaats gehad, vertelde Bissot dut hij dien middag een brief ontvangen had van den bankier Ferré die hem vriendelijk verzocht met Frangoise terug te keeren. ..juan we terug naar Brussel? Naar huis, naar pupa?" „Neen, kind, jij gaat weer naar de Ferré's en ik gu weer aan 't werk. Papa maakt het naar omstandighe den goed, hij is echter ongeschikt ver klaard voor den dienst". „We gaan toch terug. O. oom Jacques wat zalig". En oom Jacques stikte Iniast in eene omhelzing. „Me- ■rouvv, Meneer,' hoe vindt u het?" „We vinden het heerlijk voor je", zei Dominee Tersleeg en zijn hand strook liefkoozend langs Frangoise" s blonde lokken. (Wordt vervolgd). MINETTE. Leuk, hoor. dat je ROODKAPJE. Nu mag je dien SNEEUWKLOKJE. In langen zooveel van de Rubriek houdt. Ja jij naam aannemen. Hoe gaat het met tijd kreeg ik geen briefje van je. Maar hebt ook al heel wat te blokken. Wat de verkoudheid? Wat ben jij een 't doet me veel plezier dat je ook je moet er uit je groeien? Je enveloppe knappertje en zus Betsie ook. Je kent best wilt doen voor onzen weldadig- met briefjes wordt zeker al aardig zeker wel meer Rubriek-meisjes, die heklswedstrijd. Nu niet al te lang dik. bij jou op school gaan. Wat ging je denken, voordat je een keuze doet. dien avond laat naar bed, kwart voor JAN VAN H. Zoo'n aanstaande negen. Veel te laat voor zoo'n kleine villa-bewoner 1 Daar voel ik heusch peuter! respect voor. Wanneer ik daar eensj in de buurt kom, zal ik Bo9beek gaan n/vc* opnemen. Je doet tooh zeker ook mee; gebreide n bal vind aan d™ wodjlrijd! J. raadsel, ,!jü i «H. 4 4 neerlijk mtv spelen en er zoo lekker in grijpen. Mignon komt niet uit Ant- vverpermaar uit Roubaix. Ben jij ook een vluthtelimgetjle? Misschien doet zich nog wel eens een gelegen heid voor, dat jullie kennis met el kaar kunnen maken. ARONSKELK. Gezellig hè, zoo'n pretje tuaschen de werkdagen in. Dat fleurt je zoo echt op. Jij maakt me ook at zoo nieuwsgierig. goed. KWIKSTAART, good. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeiing moeten gezonden worden aan Mc- r o uw RLOatBE RG—ZEE M \N. Bloemhofstraat no. 5. Haarlem. In de bus gooien, zonder aanschellen.) Nieuwelingen zijn LOUIS DELACHAUX, oud 13 jaar, Zomerluststraat 1, Heemstede BET SIE DIK. oud 8 iaar. Wijde Gelde- leoze pad 12 rood ELSJE SO EL LAART, oud 12 jaar, Beeksteeg 21 z. LAART. oud 12 jaar, Beeksteeg 21 z. K. KLEIJN. oud 11 jaar, Gen. Jou- bertstraat 39. JAN VAN Z. 'k Vind liet lieel aardig, als je oen paardcleideel breien wil. Het zieke kindje, dat het krijgt, heeft er weliswaar in liet zie kenhuis nog niets aan, maar hij hoopt toch weer een gezonden jongen te worden, Nog wol gefeliciteerd met Vaders verjaardag. Zijn jullie met z'jii zessen en, heeft Moeder dan nog tijd jou met de raadsels te helpen? Maar moeders kunnen tooveren, hè? BRUNIE. Zeg, ik reken er vast oji, dat jij met dezen wedstrijd moe: doet. Zoo'n aanstaand onderwijzeres- jo kan van wat aardige lapjes wei iets moois fabriceeren. Ik kan me best begrijpen, dat je een heel druk leven tje hebt, maar j© kimt ook je tijd uitkoopen Dat kun je zelfs doen met een platte porte-monnaie. 't Is echter een moeilijke kunst Ben je al wat be komen van dien schrik, tengevolge van mijn preek? 'k Had heusch met je te doen, maar met de persoon in kwestie nog meer. - Je raadsels zijn KORENBLOEM. Gelukkig, dat je nu weer beter bent. Ja, ik heb je den vorigen koer heusch gemist. Heb j-'* den wedstrijd wel goed begrepen' 't Is niet zoozeer het idee iete van je speelgoed af te staan, maar je moet zelf iets fabriceeren. Je moogt ook een afgelegd stuk «peeleoed iets ws maken. Een Inzending h'eeft juist waarde, wanneer ik zie dat er moeite en tijd aan besteed is. Begre pen? Met je raadsels moet je wat ge duld oefenen. PRINS MAURITS. Je raadsel is goed. Dus jij bent een smidje in den dop. Ja. hoor, ik heb wel hoog© ver wachtingen van je, 't Allerprettigste ta, dat Moeder zioo'n goed idee van je heeft LENA K. Een schortje en een rokje zijn altijd welkom. Ben je er al n ee bezig? 'k Dacht wel zoo half, dat jij iets nuttigs zou uitzoeken. DIRKJE DF.N H. Wel bedankt voor je mooie kaart! BETSIE D. Je bent nog zoo'n cine peuter. Moeder mag je best helpen hoor! Een paardenlcidteel vind ik een eciil geschikt cadeau Ik zie al in gedachten een paar bleeke handjes er zacht over heen strijken Hè, als hij etroks beter is, wat zal hij fijn mennen! FILIPS DE GOEDE. Zeker, kar- iirage-werk is ook welkom. Ik her- mer me. dat verleden jaar een jon gen een zelf gemaakt dambord in stuurde En ik herinner me ook dat ongelukkig jongetje, dat in een geutje gereden werd er den koning te rijk mee was. JULES en IDA H, Heb je „Een ilijke weg" geregeld gevolgd? Je iadsel is goed. 't Is niets te moei lijk, hoor! J. en M P. Moeder keek zeker muts vroblijk, toen het nikkertje thuis kwam. En wat jammer van al je werk. Later hebben jullie er na tuurlijk toch om moeten lachen. Is'v niet? PAARSE en WITTE SERING. Toen ik je brief uit de bus haalde, dacht ik al. daar komen een paar oude klantjes boven water. Gouden Regen zal zéker ook verrast opkijken, als zo jullie namen ziet. Doen jullie nu je best eens om ook een prijsje te behalen. TRIJNTJE T. Als je naar Pur- merend gaat, wensch ik je heel veel genoegen. Gelukkig, dat Moeder ook moe kan. Heb je weer kou gevat dut je zoo hoest? 't Beste ermee. D. DEN II. Wat ben jij aan den boemel geweest. Je hebt gereisd van Noord naar Zuid. Moest je dien eer st?'. ochtend niet schoolblijven voor het babbelen? .MIGNON. 'k Kan me begrijpen, dat je steeds meer zin in je werk kriigt F.n ik heb er al zooveel moois van gehoord De winteravonden kun nen zoo echt gezellig zijn. Het ei| haard wordt dan het meest gewaar deerd. ASTER Je bent een. dappere meid, hoor! Wanneer hel eene zusje een prijs heeft, dan behoort hij toch voor de helft ook aan het andere zus je. Vind je niet? ANJELIER Is hel boek naar je zm? Je raadsel is goed. BEGONIA Je raadsel is goed. Weet je al wal je maken zal? PRINS WILLEM VAN ORANJE - Je raadsel is goed, maar inoeiijk- H was Woensdag zoo'n heerlijke dag, dat ik vermoed, dat je weer zoo n Hin ken loop hebt gemaakt J. er- B. VAN Z. Verleden week dacht ik juist, wanneer zullen Jan en Bots weer boven water komen Daar hebben jullie ooren zeker van getuit, dat je nu zoo spoedig iets van je liet hooien. Heerlijk hoor, dat jullie zoo'n prettigen tijd achter den rug hebt. Bets is zeker al een heele groote meid geworden. Hooren jullie nog wel eens fete van Duin- en Boechviooltje? Kijk eens Janneman, de in houd van het versje van Han K. en jou was ongeveer dezelfde. Maar rijm en maat van H. waren beslist lader. Het jouwe was ook heel aar dig, daarom heb je ook mee mogen loten. o.m den derdon prijs. Hoe «naakt Annie het? Ik ben tooh zoo benieuwd naar deze wedstrijd-inzending van je. Je mooie pojjjpekamer van verleden jaar is nog altijd geliefd speelgoed in hot Gasthuis. WIM S Je raadsels zijn goed lk dank je nog wel voor je mooie bloe men. Ze zijn in één woortl prachtig. Wat leuk, dat jullie oen klein poetje hebben .'t Is te begrijpen, dat de oude een bootje jaloersch was. Benjamin te zijn, is zoo heerlijk, ook voor oen poes. Wie praat er al met van een modekleur. Maar 'k dacht heusch, dat Tango al uit de inode was. Ge lukkig, dat jij me beter hebt inge licht. Jullie maken ine toch zoo nieuwsgierig naar die driedubbele inzending. Mag ik ook niet weten, met welke letter het begint? GOUDEN REGEN. 't Is te hopen, dat je het boek van binnen even prachtig vindt als van buiten. Schrijf dït me later maar eens Een goed boek ii een goed vriend. Het verdrijft vaak donkere buien. Misschien heb je dat reeds ervaren. MI ENTJE en PAUL I EN JE v. A, - r waren deze week heel wat kinde in, die alle raadsels hadden opge lost. Wat zijn jullie Sinterklaas plannen? lk vind het ook zoo jam mer, dat A.'s moeder ziek is, er. va der op zo©, neen. dat is niets prettig. Spelen jullie maar dikwijls met hem BETSY en KITTY. Daar komen die kleine pierewaaiertjes aanzetten. Maar nu is de vacantie-prel hoote- maal op, hè. Nog wel gefeliciteerd met K.'e verjaardag. Heb je drie be ren? Het lijkt veel op een roofdieren galerij bij jullie Daar op Santpoort is het ook een heele menagerie liet doet me erg veel genoegen, dat jullie weer meedoc-n Zijn Tonny en Wira- iny nog üi Bussurn En kan Betsy mooi piano-spelen Of doet ze eene, tvveeë? WATERLELIE. Ja, ik vind het heel aardig, dat je een portret van Zonneschijn krijgt. Maar je bent ook n goede postiljon voor hem. Hoe is het met de garneoriug van moeders hoed gegaan Mag je het nog eens doen ZONNESCHIJN. Natuurlijk vond ik liet heel prettig zelf weer een briefje van je te ontvangen. Haast jo nu maar niets met dat lijstje, want 1 zou ine spijten als dat werkje je te veel vermoeide. Het zou zeker heel aardig zijn, als je mee kon doen aan den Sint Nicolaas-wedstrijd, i met ten koste van je gezondheid. Wat Moeder opperde, lijkt me overi gens heel geschikt. Die arme, kleine broerl 't Is te hopen, dat ziju armpje gauw beter is. Leuk, dat je konijnen zoo flink groeien. Vele groeten voor Moeder. DAHLIA Zoo, kom je ook weer ©et>3 opdagen Ik lvad wei verwacht, dat je met dezen wedstrijd mee sou doen Nu ben ik zeer benieuwd, wat heb ik in lang niets gehoord. Maar I je aan het fabriceeren bent. Ja, de niet ieder is zoo'n trouw klantje als i winter is in aantocht, maar ook de jij. Vind je die samensmelting van I gezelliga winteravonden. Allo» hoeft N. P. V. en N. P. O. prettig? zijn voor en zijn tegen. MARIE ANTOINETTE Je raad sels zijn goed. lk ben hel met je ou ders eens, timmerwerk is meer ge schikt voor jongens, hoewel ik toch ook heele knappe timmerlüiljes on der de meisjes ken. Je broer kan daar aan de grens den boel nog een» opscheppen. Die J. ten Hou te de Lange is vast een komiek in den dop. ZOMER. Wat heb jij oen goede plannen. Een rokje, een jurkje en een schortje, 't i6 geen kleinigheid. En zijn de kousjes al af? Nu, dat kan een heerlijke inzending worden, GERANIUtM. Wanneer is Jo D. jarig? Ik hoorde tot nog toe niets van haar Ze is zeker bezig de fiets van broer te keuren. WINTER. Je ingezonden raad sel is al te gemakkelijk. Bedenk eens een aikler dat oen beetje ingewikkel der is. AMALIA VAN SOLMS. 'k Ilefc er niets op tegen, dat je dien schuil naam aanneemt en aan je vriendin de jouwe overdoet. Wat leuk, dat Mignon nog familie van je is. Hoe komt het, dal jij haar wel kent, maar zij jou niet SJAANTJE V. 't Doet me genoe gen, dat je zoo'n schik in je prijs hebt. Ja hoor, laat Bernard er ook maar eens van genieten. DUIZENDSCHOON. Nu kan je je hart weer ophalen aan „Een moei- 'ijke weg Het verhaal is echter spoedig uit. Je raadsel is goed. Of andere raadsel de volgende week de courant staat? Neon. stellig niet. Ik ben nog aan raadsels bezig, die in de maand April zijn ingeko men Zoo ben jij de oudste van een achttal Nu. dan behoef je je z--kor nooit te verveten. Maar nu waardeer ik het dubbel, dat ik zulke flinke, dui delijk geschreven brieven van je ont vang. ALBERT D. 't Was edht amu- jnt hè op hel sportfeest Gezellig voor je. dat je nog zoo'n grooten broer hebt. Ik hoop toch zoo van harte dat Moeder gauw wal op mag knappen. Wat maak je? HERFST. Wat een vluggertje ben jij. dat nu je strandpakj© al af isl Heb je er ook een popje voor? LENA en MI ENTJE B. Die Mien wil me maar nieuwsgierig maken. Ik zou zeggen, maak jij maar een kleedt ngst uk je. Ik weet nog beet. hoe keurig je naaien kunt. Een popje aan- kleeden is ook altijd heertijk Nu ie „Een moeilijke weg" er weer. Ge lukkig voor jullie, dat Corrie M. ook meedoet. Zeker mag je een raadsel insturen. Waar blijft Liesje W toch? 'MARIA TIIERESIA. - Wat heef! Hare Majesteit zich al druk geweerd. Móet er nu nog meer gemaakt wor den SOLDAAT. Jé raadsels zijn goed. Wat zijn jullie Woensdag fijn uit g& woest. Zoo'n mooie herfstdag is een echt genot. j d Wat scheelt er aan. dat jij naar het gasthuis moest? lloor Ik dat tie volgende week van je? Til. J. O Gelukkig, dat je weer beter bent. Houd jij er een secretaris op na Dien wou ik ook wel eens van je leenen. Ja. hoor, ik reken op jullie met den St. Nicolaaswodstrijd. Ik weet nog bost, hoe keurig die zelfga maakte atlas was. AAN ALLEN. Daar de nieuwe maand begonnen, is met meer dan 60 raad-el-inzendingen en we deze maand geen wedstrijd hebben, ver loot ik 2 boeken in prachtband, als raadselprijzeri. PADVINDER. - Van den Cowboy Mevrouw BLOMBERG - ZEEMAN- 9 October 1915.

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 15