üchi Stuivers NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. 3Se Jaargang No. 9©~0 Verschijrit dagelijks, behalva op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 9 OCTOBER 1915 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem cn de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De Zaterdagavond"1.50 Franco per post door Nederland2. Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.371/, n de omstreken en franco per post. 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur i. C. PEEREBOOM. ADVERT ENTIËN: Van 1—5 regels 75Cts.; iedere regel meer 15 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1 —5 regels 1elke regel meer f 0.20. Reclames 30 Cts. per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, van 1—5 regels 40 Cts. per plaatsing, elke regel meer 10 Cts. contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentië-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telcphoon interc. 6229. De Verzekering der (per week) gesbonneerden wordt gewaarborgd door ,,The Ocean" Rokin 151, Amsterdam. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 10 OCTOBER. Schouw burg: Spscialiteitcnvoor- BtcllÜlg. De Kroon: Faust. Soc. Vereeniging: Sp oei al itei ten- Voorstelling. Cinema-Palacef Voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Biosc. Theater, Barteljorisstraat: Voorstelling. KI. Vereeniging: Biosc -voorstelling. Geb. St. Bavo: Biosc. voorstelling. Flora, Schoten Rpecialiteitenvoor- ttclling. MAANDG 11 OCTOBER. Brongcbomv: Lezing dr. A. H. de Haring. Schouwburg: Haarl. Kunstkring. De Kroon: Jacob van I.ennep. Cinema-Palace: Voortelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Biosc. Theater, Barteljorisstraat: Voorstelling. Kl.'Vfereeniging: Biosc. voorstelling. Gel). St. Bavo: Biosc. voorstelling. 7 and voort: Gemeenteraadsvergade ring. voertuigen moet te 6 u. 10 m. gescliie- Stadsnieuws FAUST. Bij de Faust-uitvoering op Zondag In de Kroon is de rolverdueling aldus: Faust Schulze, Mcphisto Van der Pioeg, Valemtijn Van den lloeck, Margaretba Me\r. Van den Ilocck, j allen behoorende tot onze beste Ne- derlandsche Operakrachtei:. SPOORWEGDIEFSTAL. Van een zending schoenen uit Dordi- recht naar Haarlem verzonden, bleek bij aankomst een drietal paren schoe nen ontvreemd te zijn. ZONDAGSRUST. Wij ontvingen heden een ingezon- den stuk van de afd. Haarlem van j den Nederlandschen Bond van Gon- fectiebedienden. In dit schrijven wordt aan het publiek dank betuigd voor de medewerking om den Zondag- verkoop zooveel mogelijk te beper ken, Over het algemeen worden de confectiewinkels op Zondag vroeger gesloten dan voorheen het geval was. Al is de afdeeling daarover zeer te vreden, toch vindt zij het gewenscht om het publiek haar belangen nog eens onder het oog te brengen en ter verkrijging van een behoorlijke Zon dagsrust te verzoeken, geen kleeding op Zondag te koopen. ADRES. Aan den Raad is een adres gezon den door liet bestuur van den Bond van Technici, gevestigd te 's-Gravcn- hage, welk bestuur den Raad met be trekking tot de voorgestelde regeling van jaarwedde en titels der gemeente-" ambtenaren, mededeelt, dat deze ont- werp-regeling een aantal onbillijkhe den bevat, o.a. dat de minima voor verschillende functies bij eenigen dienst vastgesteld aanmerkelijk lager zijn dan du maxima van lagere in rang zijnde ambtenaren bij denzelf den dienst, dat de huidige salariee- ring van de technische ambtenaren ten achter staat bij die der admini stratieve, welk verschil nog grooter *»1 worden bij aanneming van dit ontwerpbesluit en dat de voorgestel de salarieering voor gelijkwaardige technische ambt-en zeer uiteenloopt. Het bestuur geeft daarom den Raad in overweging dit ontwerpbesluit niet aan te nemen, doch ri daarheen te willen leiden, dat alsnog een uni forme regeling voor alle ambtenaren worde vastgesteld, waarbij bovenaan gehaalde onbillijkheden worden op geheven. VRIJZINNIG HERVORMDEN. .Do godsdienetl eeraar van de Vrij zinnig Hervormde Gemeente de heer J. ten Hove, heeft tegen 1 April 1916 eervol ontslag aangevraagd, zoo meldt do Kerkbode. j Douchebaden. In het douchebadhuis aan het Leid- sche plein zijn in de afgeloopen week 1130, in dat aan den Koudenhorn 1150 en in dat aan den Schotersingel 611 baden genomen. DE HANDEL IN NEW-YORK. Men schrijft in de American Flo rist In het hartje van het zaadhan- del-district, waar de verschillende middelen van vervoer door hun heen en weer gesnor een geweldig leven maken, worden thans vele belangrij ke voorbereidingen getroffen. Elke zaadhandelaar zet zijn beste beentje voor om voor den aanstaanden handel geheel gereed te zijn. Groote zendin gen van llollandsche- en Fianscho bollen zijn reeds aangekomen en or ders uitgevoerd Een firma bericht, dat z'j juist per s.s. „Nieuw-Ainstei- dam" een groote hoeveelheid Holland eche bollen ontvangen heoft, die er. wat grootte en kwaliteit aangaat, wel zoo mooi uitzien als de beste ooit ont vangen. Een andere firma, heeft in haar winkelkast een gelieele uitstal ling van bollen gemaakt. Narcissus totus albus, Amaryllis, Richardia s Freroia's en andere bolgewassen lig gen op den voorgrond. De handige uitstalter heeft tegen een achtergrond van bollen van Narcissus totus albus andere lichtgekleurde bollen uitge stald. Men hoopt op een goeden om zet! (Wkbl. y. B. C.) Esperanto. Men schrijft ons: Het zal dengenen die Esperanto willen leeren, niet aan gelegenheid daarvoor ontbreken. Er nullen dezen winter in onze 6tad verschillende cur sussen voor gehouden worden. Vele daarvan zijn reeds begonnen. De Esperanto-lessen voor school kinderen hebben reeds een aanvang genomen, terwijl door de afdeeling Haarlem van het NederlandsCh On derwijzers Genootschap zal worden getracht, een onderwijzerscursus io het leven te roepen. Uit een bericht in dit blad bleek, dat ook onder de post en telegraafbêambten hier ter stede, in navolging van vele buitenlandsche groote plaatsen, een aantal personen de taal leeren. Ook onder de chemi- grafen is een cursus begonnen met reeds 25 deelnemers. Do Katholieke Esperantisten Vereeniging heeft een p rn r>a ga n d a -b i j eeivk o nust gehouden, welke gevolgd zal worden door een cursus. Om aan de vele aanvragen te vol doen heeft de Haarlemsche Esperan tisten Vereeniging „Komprenndo faras pacon" besloten, evenals vorige jaren, ook dezen winter wederom een cur sus te geven. DE MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Wij ontvangen van het gemeente bestuur gedrukt Raadsstuk No. 226, Lcvuttende een request van het be stuur der Haarlemsche Ambachts school, gedateerd 31 Juli 1914, en waarin bezwaren worden bestreden, die door de afd. Haarlem der Maats, tot bevordering der bouwkunst zijn ingediend, bij den Minister van Bin- neiïl. Zaken, Ged. Staten van Noord- holland en den Raad. Die bezwaren waren, dat samen koppeling van liet toeheer en de ge bouwen der Middelbaar Technische en Ambachtsschool niet gewenscht is; het bestuur der Ambachtsschool is evenwel van oordeel, dat de voor deden de bezvv aren verre overtreffen en beroept ziali op de nieening van den inspecteur van het vakonder wijs en de commissie van advies in zake de oprichting van gelijke scho len in Den Bosch. Bij de stichting van twee geheel afzonderlijk te bouwen scholen zouden de kosten belangrijk hooger zijn, de hoofdleiding zou bij splitsing toch aan één persoon moe ten worden opgedragen. liet Ambachtsschool-bestuur is voorts van oordeel, dat het gedeelte van het rapport, handelende over de voorbereidende cursussen, door adressaute niet voldoende is verwerkt en begrepen, en het bestuur vreest, dat het Rijkssubsidie in gevaar zou komen, wanneer van de dezerzijds gewensebte en goedgekeurde plannen zou worden afgeweken. Met adressante is het bestuur eens, dat de Ambaohtsschool vóór alles moet blijven de plaats, waar bekwa me werklieden worden gevormdhet plan is geenszins, die school hooger oip te voeren, dan thans geschiedt. Tot zoover wat wij aan het Raads stuk je ontleencn niet zonder ver wondering lezen wij daarin, dal do afd. Haarlem, alvorens tot den Raad te adresseeren, niet met het Am bachtsschool-bestuur van gedachten heeft gewisseld. TIJDELIJKE AANSTELLING. Ouze stadgenoot, de heer G. A- Paardehaar, is aangesteld tot lijde lijk onderwijzer aan dc openbare la gere school te Wieringerwaard. ADRES. Door den Haarlemschen Bestuur- dijrsbond is het volgende adres ver zonden aan den Gemeenteraad. Edel Achtbare Hoeren! De onderge- toc-kenden, F. J. Hariot en A. Koeman respectievelijk voorzitter en secretaris van den Haarlemschen Bestuurders- boud, nemén de vrijheid UEd. beleefd te verzoeken, om mei het oog op de groote werkloosheid in de bouw. en aanverwante vakken, ten spoedigste over te wllien gaan tot het doen uit voeren van verschillende werkzaam heden, die de werkloosheid kunnen doen afnemen. Aan de bij het adres gevoegde toe lichting ontleenen wij hert volgende: Het is van alffemeooe bekendheid dat in dezen crisistijd de bouwvakken wel het zwaarst worden getroffen. Van Augustus 1914 af is dii vak als het ware lam geslagen door het stop zetten van allo groote werken. Reparatie en verbouwingen worden slechts weinig uitgevoerd en do nieuw bouw is door schaarste van gold en duurte van materialen stop gezet. De cijfers van ingeschrevenen aan de Arbeidsbeurs, van timmer lieden, metselaars, opperlieden, schilders, j lood- cn zinkwerkers, grondwerkers enz. enz. geven een duidelijk beeld, J hoe, behalve de geschoolde arbeiders, J ook een zeer belangrijk aantal losse arbeiders worden getroffen door deze j crisis. Door het doen uitvoeren van ver-, schillende gemeentewerken kan in den ergst cn nood worden voorzien. Het is bekend, dat het stilliggen van het bedrijf, ai even demoraliseerend werkt als de te lage uitkeeringen van werkloozenkassen of steunconiite s. Er is geen andere weg, dan dat de gemeenschap te hulp-komt, in den vorm van productieven arbeid. t Enke e gemeenten komen te hulp I door het doen uitvoeren van gemeen- j tewerken, die na korter of langer tijd i tocii uitgevoerd moeten worden. j liet wil adr. voorkomen, dat ook in deze gemeente ruimschoots gelegen- j heid is. om in de behoefte aan werk te voorzien. W elke arbeid wacht, zal men ten Stadhuize 't best weten. Er moet natuurlijk spoedig gehol pen worden en wel zoo ruim moge lijk. Het bouwen van den nieuwen schouwburg b.v. (hoe goed ook be doeld) zal niet noemenswaard helpen, om dezen winter in dou nood te voor. zien, omdat eerst met voorbereidende maatregelen en liet noodzukciijke grondwerk, veel tijd verloopt, voordat de meer geschoolde arbeiders aan de beurt zijn, en het dus maar een be trekkelijk klein dee; der arbeiders is, dat in den eersten tijd geholpen wordt. De massa profiteert daar niet van. Op nog iets anders meent adr. te mogen wijzen. Het voortbestaan van den huidigen toestand zal de arbei dersklasse doen ineenzinken. Het zal die krachten verlammen en de geest kracht doen verzwakken. Door de la ge ondersteuning eu de duurte der le vensmiddelen zal een ondervoeding het gevolg zijn. Wanneer er werk wordt gegeven en betaald met een behoorlijk loon, zal de toestand er anders uitzien. Het al gemeen welzijn wordt meer gebaat door een krachtige fiere arbeiuers- klasae, die in staat wordt gesteld, door nuttigen handenarbeid in do be hoeften te voorzien, dan dat zij ge doemd is, weken en soms maanden do hand te moeten ophouden voor giften of gaven. Het is op grond an deze gedachten dat wij ons verzoek doen en vertrou wen, dat ten spoedigste door U zal worden overwogen, wat de gemeente zal kunnen doen tot leniging van den nood, en wel zoodanig, dat het zon der nadeel voor de gemeente geschiedt en niet do arbeiders nederdrükt, BEGRAAFPLAATS. B. en W. stellen den Raad voor, te bepalen dat twee strooken grond, waarop, in verband met de uitbrei ding der algemeene begraafplaats, thans twee straten zijn aangelegd, voldoen aan de vereischten voor openbaren weg en daaraan de namen te geven Ter Spijtstraat en Achter- kosten in HAARLEM'S DAGBLAD nu d© Advst-tentlên van Vraag en Aanbod. veg. Tot zoover het voorstel. De raam Ter Spijtstraat schijnt ons, daar vroeger liet Huis ter Spijt in de buurt gevestigd was, zeer practisrh toe. Maar een „Achterweg", daargelaten dat de naam iets verkleinende be vat. kan overal liggen bovendien is er eenlg gevaar voor verwarring met de Achterstraat, die heel ergens anders ligt. INSTITUUT VOOR MUZIEK. Eerstdaags zal ue eerste Kamer muziekavond plaats vinden door de heeren Joh. de Veer, klavier, H. Leij- densdorff, viool. Th. Canivez, col'o, allen leeraren van het Instituut voor Muziek, liet uit te voeren program ma bevat Trio's van Mozart, Beetho ven en Tournemira. KON. LIKDERTAFEL „ZANG EN VRIENDSCHAP'. Onze Koninklijke Liedertafel vangl ceistdaogs hate winlercampagne we der aan. Het eerste barer yjqi CQn certcn zal, naar wij reeds meldden, worden gegeven door het iraaie Utreohlscb Stedelijk Orcheet, ondei leiding van den heer Wouter Hut sehenruyter. Voor het eerst zal door diborkeat worden uitgevoerd de sym phonie in C. van onzen Philip Loots. Zij is reeds met zeer veel succès uit gevoerd door het Concertgebouw orkest, door het orkest van de Con certvereeniging te Haarlem onder lenling van den componist zelf, en zij kou ut weder voor op het programma van Amsterdam s kcur-orkest ondei leiding van Willem Mengelberg. Mej. Sepha Jansen uit Amsterdam, hij velen reeds bekend door haai fraai vioolspel, zal met het orkest uitvoeren het mooie viool-ooncert No. 1 van M. Kruch. NED. PROTESTANTENBOND. De afdeeling Haarlem van den Ne- derl. Protestantenbond kwam Vrij dagavond in algemeene vergadering bijeen ui een der lokalen van bet Bondsgebouw. N'udat de voorzitter, Ds. Schade van Westrum, de vergadering ge opend had, en de notulen van de vo rige vergadering waren voorgelezen en goedgekeurd, werd het voorloopig bestuur bij acclamatie herkozen en daaraan toegevoegd mejuffr. Kaste- leyu. De begrooting 1915/16, waarom trent de penningmeester bijzonderhe den mededeelde, werd goedgekeurd. Vervolgens werd de beschrijvings brief voor de algemeene vergadering, die 26 October te Amsterdam gehou den zal worden, behandeld. Tot afgevaardigden naar de alge meene vergadering werden benoemd Ds. Schade van Westrum en Ds. Plantenga. Uit het jaarverslag, dat hierop door den secretaris, den heer T. C. A. Bölger, werd vooi gelezen, bleek, dat de afdeeling zoowel op financieel ala op ander gebied goed vooruit gaat. Ook de verslagen van de Zondags school en den godsdienstonderwijzer zijn zeer gunstig. De afdeeling telt thans 593 leden. Het verslag werd onder dankzeg ging goedgekeurd. De heer F. C. Keeser gaf in over weging, het jaarverslag of een kort uittreksel aan de ongeveer 550 afwe zige leden te zenden. Een paar leden waren daartegen, deels uit financieele, deels uit prin cipieels overwegingen. De heer Schram was er voor, het verslag rond te zenden. Besloten werd, het verslag niet aan de leden te verzenden. De heeren Keeser, Dakels en Wes terman Holstijn werden gekozen als leden der commissie tot nazien der rekening 1914/'15. In de Commissie voor de Wijk verpleging -werden voorts benoemd mevrouw Huitsma Muiier en Dr. Sluyterman, in de Commissie voor de lezingen Dr. A. Rutgers van der Loeff. in de Commissie voor de Zon dagsschool mej. Kasteleyn, in de Commissie voor de bibliotheek de heeren Rutgers van der Loeff, Visser en lleilo en de dames Van Berle- kom en Hugenholtz, en als plaats vervangend lid de heer Ilyman. De Commissie voor maatschappe- lijken arbeid was voorloopig samen gesteld als volgtde dames Wester- veld. Hugenholtz, Blok van I.aer on de heeren A. Rutgers van der Loeff, Mr. Scheltema en Ds. Schade van Westrum. Deze voorloopige commissie werd thans officieel gekozen en vastge steld. De vergadering werd hierna ge sloten De Qemeenteraads- verkiezing. VRIJZ. DEM. BOND. De afd. Haarlem van den Vrijzinnig Democratischer) Bond heeft in haar vergadering van Vrijdagavond beslo ten, ais candidaat voor de vacature- Seignette to stellen Mr. A. E. von Salter, die oeuige dagen voor de ver kiezing hier ter stede een spreekbeurt vervuilen zal. Zooals men weet, heeft de kitster eemiging „Liberale Urne" besloten, den candidaat der Vrijzinnig Demo craten te steunen. ANTI-RE V. KIES VEREENIGING. De Anti Rev. Kiesvereeniging be sloot gisteravond in haar vergadering de candidhtuur van Dr. Kuenen te steunen. MUZIEK IN DEN HOUT. Het programma voor a.s. Zondag luidt: 1. Unter dem Friedesbanner, Marsch, Novowiesky. 2. Ouverture Hans Hellung, Marsch nar. 3. Juristen Ball Tttnze, Walzer, Strauss. 4. Ballet Cappelia, Delibez. 5. Ouverture Les Deux Aveugles, Méhul. 6. Geschichten aus dem Wiener Wald, Walzer, Strauss. 7. Fantaisre op oude opéra Melo dieën, Happey. ONEENIGHEID. Dezer dagen vergaderde de Vereeni ging van Ambtenaren in dienst der gemeente Haarlem. Er was een groo te belangstelling. Ruim 80 van de meer dan 100 leden waren opgeko men, omdat er gesproken zou worden over de door B. en W. aanhangig ge maakte voorstellen 6o>t regeling der jaarweddon van do ambtenaren bij verschillende takken van dienst. Nu komen In eenigszlns beter con ditie vooral de ambtenaren ter ge meente-secretarie, bij den gemeente ontvanger, het havenwezen en de openbare werken, terwijl voor andere categorieën een organieke regeling meer van jongeren datum was en in genoemd ontwerp weinig cf geen ver beteringen daarin werden voorge steld. De vergadering eehteir besloot zich tot B. en W. 1e wenden het ver zoek tot een algehoele herziening der ambtenaarsjaarwedden, waarbij dus ook de laatstelijk voorgestelde of her ziene regelingen aan de orde zou den komen en overigens den wensch uit te spreken tot een alzeheele ge lijkstelling van de salarissen der amb tenaren met denzeirden rang. Het gevolg van dit besluit was het onmiddellijk aftreden van een drie tal bestuursleden, nl. do heeren H. A. van Abs. voorzitter, W. P. J. Over- meer, l6te secretaris en L. M. van Buuren. Met de rest van de minder heid waren deze er tegen vertraging In eene langgewenschte verbetering der salarissen uit 1© lokken, want de mogelijkheid hiervan »ou zeer groot zijn, als B. en W. b.v. aan een raads commissie zouden opdragen al die .voorstellen en verzoeken nader to on derzoeken. Opmerkelijk is nog, dat waar gaarne dioor de meerderheid der vergadering steun zou zijn ontvangen van de af deeling Haarlem van den Algemeenen Ncderlandschen Anihtenaarsbond, het bestuur daarvan niet wenschte mede te werken tot vertraging van het ko men der gewen ach te salai isverbe te ringen. De mlDderheid in de vergadering wenschte het daarheen te leiden, dat nan B. en W. verzocht zou worden tot de meest urgente regelingen te be sluiten, om daarna over te gaan lot herziening en wijziging van die ru brieken ombtenaarsweddfcii, die na 1910 het laatst waren vastgesteld. GEREF. ZONDAGSSCHOOL. Naar men ons mededeelt heeft men in het gebouw Toding van Berkhout straat hoek Dr. Schaepmanstraat, in het Amsterdamache kwartier, een Geref. Zondagsschool opgericht on der den naam van „Josuabet be stuur is samengesteld uit de heeren G. v. d. Boogaard, P. Meijer cn C. J. Zemel. BEVORDERING. Ome stadgenoot de heer J. C. Hinte, rijksklerk 3e klasse ter In spectie Haarlem 2e afd., is mot in gang van 1 November bevorderd tot rijksklerk 2e klasse te Zieriksee. SCIIOOL VOOR ZWAKZINNIGEN. Uit het jaarverslag van dc openbae re buitengewone school voor Lag*-r Onderwijs over 1914, welk verslag bij de Staatscourant van 8 dezer is gevoegd, blijkt, dat de scliool 6 klas sen telt en op 31 Dcc. 1914 bezocht werd door 66 jongens en 26 meisjes. De leeftijden varieerden van 7 tot 15 jaar en het schoolgeld van f 40 tot nihil. Bijzondere veranderingen hadden niet plaats. (Zie vervolg stadsnieuws pag. 2)r Uit de Omstreken Heemstede Het classicaal bestuur van Haar lem heeft ©en commissie benoemd tot stichting van een tweede predikacta- plaats der Ned. Herv. gemeente te Heemstede. Haarlemmermeer. Onder zeer groote belangstelling had te Lisserbroek ,ln deze gemeente het jaarlijksche vogelschieten plaats. In het geheel nainen er 45 personen aan deel, waarvan zelfs uit Baarn. De uitslag was dat prijzen werden gewonnen door H. Melraan, J. Mei man, J de Bruin, N. Kroon, J. v. d. Stelt, allen te Haarlemmermeer; A. Bratnn, R. Drama, C. Huisman. L v., Schooien. Th. v d. Berg, C. Bis schop, C. Meyer, L. Meyer, uilen ie Noordwijkerhout, L. Zuidemum, R. Reyeveld te Noordwijk, D. Meiman, te Heemstede en NV. v. d. Iterg te Baarn. De prijzen bestonden al'e uil geldprijzen. Naar wij vernemen is reeds voor loopig vergunning afgegeven. tot bet bevaren van de polderwatoren in de ze gemeente met een werkende mo tor, waardoor voor de schippers ©cn zeer groote moeilijkheid uit den weg geruimd ie- Aan de verdunningen t '.'i echter ook zekere bepalingen veiK.r.- den waaraan de schippers zich moe ten houden. De uitslag van de aanbo-V ling van twee wijk gebouw en, nl. een te Hoofd dorp en een te Nieu w-Yen nep ten be hoeve van de Wijkverpleging is a's volgt: Voor het wijkgebouw 1c Hoofd dorp was laagste Inschrijver K. Bak ker te Vijfhuizen voor f 9878. Voor d a te Nieuw-Vennep G. Mosselman. Aal-- roeerderdijk voor f li.3»X) In na>f;t was laagste inschrijver A. Dumpt te Amsterdam, voor f 23800. Er v.erden door 7 inschrijvers ingeschreven. Gunning aangehouden

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 1