(Jit een hoekschop weel Schoten, te doelpunten. De gasten verdienen in deze periode hun voorsprong volko men. Na rust pakt II. S. V. terstond goed aan, doch het zware terrein speelt menigeen parten, zoodat Schoten, dauk zij ineer ausdauer, weer in do meerderheid komt. Vooral de center- half speelt een goeden wedstrijd en steunt zijn voorhoede prachtig. Een kwartier weet de Rood-Witte-achter-^ hoede zich nog staande te houden, doch daarna ia het mis. De keeper heeft een paar onfortuinlijke momen ten en kan, naar 't schijnt, niet ver hinderen, dat de stand tot 05 wordt opgevoerd. Met 10 man wordt doorgespeeld. Bovendorp gaat onder de lat. Nog éénmaal weet Schoten te scoren en dan is het spoedig tijd. IJSBOND HOLLANDS NOORDERKWAR TIER. ALGEMEEN VERGADERING. Do algemeene. vergadcrng van den Ijsbond. Hollands Noorderkwartier, zal dit jaar gehouden worden te Schagen op Zondag 19 December a.s. O. m. sctaan bestuursverkiezingen op de agenda. Aan de beurt van aftreden zijn: In het Dagelijksch Bestuur: de 2e Secretaris C. L. F. Sarlet. Verder de voorzitters der Districten: Hoorn, Purmerend, Zaanstreek en Zuiderdistrict. Wegens bedanken als zoodanig van de heeren Gerrits, Hille en Jürgens, zijn er vacatures voor de Districten: Hoogkarspel, Ursem en Purmerend. VISCHWEDSTRIJD. Zondag hield de vischclub ,,De lus tige Hengelaar' haar jaarlijkschen wedstrijd in het baarsvisschen in het Bennebroekerkanaal. Over het alge meen werd niet veel (slechts 78 stuks) gevangen, waarvan 34 stuks boven do maat. De prijzen, die bestonden uit huishoudelijke artikelen, werden liehaald door de heeren A. Scheffer, le prijs. N. Tangerman, 2de; G. Booms 3e; J. v. Deurzen, 4de; 1L Schneidler, 5de; J. Kessens, 6de; C. Spoor, 7de; en H. van Westerhoven. 8ste prijs. De troostprijs werd behaald door N. Wonrooij. SCHIETEN. NIMROD. Begunstigd door heerlijk najaars weer hield de Kon. Ned. Jachtverco- nigiiig „NimrodZondag een schiet wedstrijd op swiftsuro clay pigeons. Het uit 3 nummers bestaande pro gramma leverde den volgenden uit slag: Eerste wedstrijd (eindwedstrljd van den Ti.r Reglementair), Match 45 pi geons. Laagvliegers. In 15 series van 3 pigeons. Naar volgorde. Afstand voor elke 5 series reap. 12, 13 en 14 meter. 3 schutters op de plank. le prijs, gouden medaille, de heer J. W. Wilson, Zandvoort. 2e prijs, zilveren medaille, de heer C. D. v. d. Vliet, O verveen. 3o prijs, bronzen medaille, rle heer G. E. baron v. Tuyll v. Serooskerken. don Iloag. Tweede wedstrijd. Match 10 pigeons tu 2 series van 5. Halfhoogvliegers. Twee schutters o,p do plank. te prijs, kunstvoorwerp, uitgeloofd 'door den heer E. L. I» Baron v. Tuyll v. Serooskerken, de heer P. P. J- van Wessem, Amsterdam. 2e prijs, 50 pet. der inleggelden, de heer J. v. cL Kop, Overveen. 3e prijs, 20 pet. der inleggelden, de heer Jhr. H. J. Doulz van Lennep, Heemstede. Derde wedstrijd. Match 27 pigeons. Scratch, 15 pigeons mixed en drie series van 2 doubletten hoogvliegers. Vaste afstand 15 1/2 meter. Drie schutters op de plank. le prijs, kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer Jhr. Mr. B. C. van Mer- len, de heer C. D. v. d. Vliet, Over veen. 2e, 3e en 4e prijs rasp. 40. 20 en 10 pet. der inleggelden, gedeeld door de heeren J. W. Wilson, E. L. L. Ba ron v. Tuyll v. Serooskerken en Mr. X SCHIETWEDSTRIJD „CLAUDIUS CIVILIS" TE HAARLEM. Stand tot en met 18 October 1915. Eerekorpswedstrljd: 1. Sanboo, Am sterdam 453, 2. Prins Hendrik, Dor drecht 427, 3. Generaal Jouberl, Delft 404, 4. Waterloo, Berkcl 390. Korpswedstrijd, le vijftallen. 1. San boo, Amsterdam 460, 2. Wllhelmina, Alusterdam 444, 3. Prins Hendrik Dor drecht 430, 4. Generaal Joubert Delft 419. 5. Waterloo, Berkcl 284. Korpswedstrijd, 2o vijftallen 1. Sauboo, Amsterdam, 432, Personeel# baan1. W. de Vries, Utrecht 96. 2, K. Noord, Amsterdam 00. 3. P. Roozen, Overveen 96. 4. G. Luyckz, Amsterdam 95. 5. D. C. Hout graaf, Bloemendaal 95. 6. AU). Bos, Overveen 85. 7. F. J. van Buggenum, Overveen 94. 8. J. A. Mol, Amsterdam 9:1. 9. P. van Nobelen, Bloemendaal 93..10. L. van Es, Dordrecht 92. 11. J. i\. d. Mark, Borkol 92. 12. J. Spoor, Dordrecht 92. 13. J. W. F. Fransoo, Dordrecht 91. 14. J. v. d. Berg, Hoorn 91 15. L. Bakker, Hoorn 91. 16. J. Lindeman, Bloemendaal 91. 17. F. Hartog, Den Haag 91. 18. B. II. Phl- Jippo, Haarlem 91 19. W. II. Groenier, Amsterdam 91. 20. A. M. van Leeu wen, Amsterdam 91. 21, N. II. Wie- toe rs, Amsterdam 90. 22. J. van Oe-ve ren, Amsterdam 90. 23. A. van Zut- pher., Utrecht 90. 24. L. de Raad, Heen-stede 90. 25. C. Marsfelder, Am sterdam 90. 26. A. J. Hckker, Scho ten 90. 27. J. W. Meijer, Den Haag 90 28. A. Th. Belderbos, Schoten 89. 29. C. v. d. Berg Jr., Hoorn 88. 30 H. Vader, Bloemendaal 87. 31. II. J. v. d. Eurg, Haarlem 87. 32. J. C. Hoo- goveon, Delft 86. Eerebaan: 1. A. Spaander, Iloorn, 07-96; 2. D. C. Houtgraaf, Bloemen daal 96-92-91; 3. A. F. Bos, Overveen, 06: 4. J. Lindeman, Bloemendaal 90: 5. L. do Raad, Heemstede 95; 6. J. W .F. Fransoo, Dordrecht 94-93-86. Carlonbaan: 1. A. Belderbos, Scho ten, 19 cartons; 2. A. Spaander, Hoorn 18 cartons; 3. D. C. Houtgraaf, Bloe mendaal 18 cartons. 4. J. W. F. Fran soo, Dordrecht, 17 carton; 5. C. v. d. Berg, Hoorn, 12 cartons. Dagmedailles 2 Oct. D. G. A. Klee- man, Zandvoort, 96 3 Oct. J. A. Rij- kens, Haarlem, 99 9 Oct. B. J. Bots, Schoten, 9910 Oct. A. F. Bos, Over veen, 99 11 Oct. A. van Zutphen, te Utrecht, 98; 16 Oct. H. E. Stap Jr., Haarlem, 9817 Oct. C. van den Berg. Hoorn, 9918 Oct. A. Spaan der. Hoorn, 97. Vrije baan: 1. A. F. Bos, Overveen, 1982. J. A. ltijkens, Haarlem, 198 3. J. W. F. Franse, Dordrecht, 197 4. P. Roozen, Overveen, 1965. C. van den Berg, Hoorn, 1966. B. J. Bots, Schoten, 1% 7. A. M. v. Leeu wen, Amsterdam, 195; 8. L. Smeenk, Haarlem, 194 9. J. W. L. Ketjen, Amsterdam, 194 10. \V. v. d. Hoef, Haarlem, 194 11. 11. E. Stap Jr., Haarlem, 194 12. II. P. Spoor, Scho ten; 194 13. L. de Raad, Heemstede, 193 14. A. Spaander, Hoorn, 193 15. A. J. Hekkcr, Schoten, 193 16. A. van Zutphen, Utrecht, 193 17. W. F. H. Stark, Haarlem, 193; 18. G. II. Konings, Amsterdam, 192. 19. D. C. Houtgraaf, Bloemendaal, 192; 20. F. P. Hekker, Overveen, 192; 21. J. van Keulen, Aerdenliout, 192; 22. J. Bofcdijn, Hoorn, 192; 23. J. v. Oeveuren, Amsterdam, 19"); 24. H. Iveeven, Rotterdam, 191; 25. J. Veets, Haarlem, 191; 26. J. Lindeman, Bloe mendaal, 191; 27. J. R. Hoogkamer, Amsterdam, 190; 28. C. Marsfeld"er, Amsterdam. 189; 29. K. Noord, Am sterdam, 189; 30. D. Kroon, Hoorn, 199. Stadsnieuws „De Taak der Gemeente." Een 400 toehoorders waren Maan dagavond om half 9 in do Sociëteit „Vcreenïging" bijeen, toen de „Stem des Volks" de „Internationale" in zette ter opening van de vergadering, belegd door de Haurlemsche afdee- ling van de S. D. A. P. Dit liea werd gevolgd door het „Acht uur", waarop de heer A. Nagtzaarn de bijeenkomst open de. Dat de zaal niet geheel bezet was, schreef de heer Nagtzaarn toe aan den economischen druk, die den ar beiders den lust beneemt om ter vergadering te komen. Daarom moet het de taak der opgekomenen zijn om in hun kring iedereen op te wekken, oin weer met het oude vuur mee te gaan strijden. De voorzitter herinnerde voorts aan de gemeenteraadsverkiezing op Vrijdag a.s. Deze verkiezing zat uit maken, of Rectits de meerderheid zat brengen. Geschiedt dit niet en wordt de heer Joosten gekozen, dan zit de S. D. A. P. in den Raad op de wip en kan dan grooten invloed uitoefenen. Er is nog een reden, dat men er alles op rnoet zetten, om den sociaal democraat de overwinning te bezor gen, omdat de S. L>. A. P. iu 1 een zetel heeft gehad. Het moet nu voor elk sociaal-democraat een eer zijn, den bij toeval verloren geganeu zetel weer te heroveren. Bovendien is de Raadsverkiezing vun belang, omdat een overwinning van de S. D. A. P. beteekenen kan, dat do inzinking van de arbeiders klasse niet verder loeneeant. De heer Vliegen, Kamerlid en Wethouder van Amsterdam, het woord verkrijgende, begon met de opmerking, dat hij nu anderhalf jaar geleden hier op dezelfde plaats stond, om ook de verkiezing van den heer .Toosten te bepleiten. De heer Joosten heeft toen den heer Klein, met wien hij in herstemming kwam, inder daad klein gekregen. Hopen we, zei de heer Vliegen, dat mün redevoering hier weer zul mo gen bijdragen, om aan den lieer Joosten opnieuw de overwinning ie bezorgen. De heer Vliegen riep nu voor den geest van de aanwezigen op het beeld vun de groeiende machtsvorming van de sociaal-democratie vóór de oorlog uitbrak. De oorlog heeft veel ver woest, heeft ook de stemming ge drukt, maar het moot zoo zijn, dat wanneer de oorlog afgeloopen is, het zal blijken, dal deze neergang een voorbijgaande is en dat de S. D. A. P. haar organisatie en machtsposities heeft behouden. De hoer Vliegen gaf nu een be knopte uiteenzetting van de sociaal democratie en weos er daarna op, dat de ontzaglijke kapitaalsvermeer dering van vóór den oorlog is voort gezet door de enorme oorlogswinsten, in het oorlogsjaar behaald. De direc ties van veel scheepvaartmaatschap pijen b.v. vinden gelegenheid, om groote voordeelen te behalen, door haar schepen, die vroeger van en naar Nederland voeren, te laten va- ren tusschen vreemde landen, omdut dit groolere winst geeft. Daartegenover staan da staats schulden. De vijf groote oorlogvoe rende mogendheden hebben wegens de oorlogsomstandigheden honderd milliard schuld goiuaakt. Deze ont zaglijke schulden veroorzaken na tuurlijk, dat er na den oorlog geen geld is voor sociale maatregelen. Zoo stroomt ook iu deze tijden het kapi taal naai- het kapitaal en vermindert de draagkracht der nict-bezittcnden. Hierbij herinnerde de lieer Vliegen aan cte Nederlandscho Ölaatsleenir.g vun 275 niilhoeu, die weldra door een nieuwe zal gevolgd worden. Daarom moeten de arbeiders trach ten zooveel mogelijk hun machtsposi ties te handhaven, om de nadeeiige gevolgen vun den oorlog voor hen te verminderen. Een van die machtsposities ts ge legen in het gemeentebestuur, in deu Raad. Haarlem was nu een der ste den. waar het met de financiën niet zoo slecht voorstond. Er behoefde geen nood te zijn, wanneer men maar een billijk belastingstelsel voerde. Wel is er te Haarlem een belangrijke fabrieksbevolking, niaar Haarlem is een fraaie stad. met veel luxe en mooie omstreken, waar veel kapitaal zit. Wanneer men de zes steden met een bevolking van 50.000 tot 100.000 vergelijkt naar het kapitaal, volgens de aanslagen in de Vermogensbelas ting, dun vindt men, dat de kapita len in 1907 warente Tilburg 3S ïnil- lioen, te Arnhem 195 inillioeu, te Nij megen 107 millioen, te Leiden bti millioen, te Groningen 10U millioen en te Haarlem 143 millioen. 'ie Haar lem zit dus het grootste kapitaal, na Arnhem, waar men de groote Indi sche kapitalen heelt. In 1912 dus in 5 jaar waren deze vermogens toegenomen te Til burg met 5 millioen, te Arnhem niet 7 millioen, te Nijmegen met 15 mil lioen, te Leiuen met 5 millioen, te Groningen met 3 millioen en te Haar lem met 14 uullioen. Naar de aanslagen in de Bedrijfs belasting waren in die 5 jaren de inkoni8teri toegenomen te Til burg met 9 ton, te Arnhem met 12 ton ,tc Nijmegen met 10 ton, te Lei den met 10 ton, te Groningen met 10 ton en te Haarlem met 28 ton. Sprekende over den woningnood te Haarlem, merkte de heer Vliegen op, dat men hier Schoten als een ver gaarbak gebruikt, om daar de prole tariërs samen te brengen, waardoor men voorkwam, dat zij samen met do Haarlemsche arbeiders in één ge meente een grooter macht vormden. Had de gemeente zich bijtijds ver zekerd van het noodige gebied van omliggende gemeenten en had men een goed erfpachtsstelsel ingevoerd, dan had men den urbeiders hier een behoorlijke gelegenheid kunnen ge ven, om te wonen. Hiertegenover stelde de heer Vlie gen, wat te Amsterdam is geschied. Daaruit concludeerde hij. dat het goed zal zïin, wanneer men, evenals te Amsterdam, ook te Haarlem het sociaal-democratisch element in den Raad versterkte. Bij de periodieke verkiezingen heeft de S. D. A. P. te Haarlem haar zetels-aantal behouden. Dat is een bemoedigend verschijnsel, want de daling van het aantal zetels zou een depressie hebben uitgeoefend op de kracht van de arbeiders. Tot de duurte van de levensmidde len komende, becijferde de heer Vlie gen, dat tijdens den oorlog de levens middelen gemiddeld met 39 procent in prijs zijn gestegen. De heer Vliegen besprak voorts do hooge melkprijzen, die niet te ver lagen zijn door het stellen van maxi mum prijzen door de Burgemeesters, want zijn die prijzen den boeren te laag, dan gaan zij van de melk boter en kaas maken. De melkprijs is daarom alleen te verlagen door een algemeen uitvoerverbod van boter en kaas. Om daartoe te komen, moeten alle gemeenteraden hot voorbeeld van Amsterdam volgen en aan de Regee ring verzoeken, om maatregelen in dezen geest te nemen. De heer Vliegen ging vervolgens na, wat de Regeering doet, om aan de gemeenten goodkoopc groenten te verschaffen. De spreker waarschuwde voorts tegen het geven van een Raadsineer- derheid aan Rechts. Niet, omdat de Rechtsche Raadsleden elk voor zich zelf menschen van kwaden wil zijn, maar vormen zij in den Raad een meerderheid, dan kiezen zij de meest verstokte conservatieven tot wethou der en nooit een meer democratisch man. Daarom heeft het spreker niets verbuosd, toen hij vernam, dat men hier nu Mr. Heerkens Thijssen tot wethouder koos. üe heer Vliegen kent den heer Heerkens Thijssen uit de Provinciale Staten als een man, die nu niet be paald vooruit wil. Om nu te voorkomen, dat het In deze richting verder voort zal gaan, zeïde spreker, moet de heer Joosten er weer in. De heer Vliegen kende den heer Joosten reeds langen tijd en meende te mogen zeggen, dat hij weer in den Raad moest. Van de groote steden heeft alleen PvOtterdam een Rcchtsche meerder heid en daar ziet men ook een wed loop m conservatisme. Ten-slotte wekte hij de arbeiders op, om de laksheid, waarover het bestuur der S. D. A. P. klaagt, af ta schudden en aan den heer Joosten de overwinning te bezorgen. (Applaus). De heer Nagtzaarn bestreed hierna den inhoud van een strooi biljet ten bate van de verkiezing van Mr. Von Sahcr. Hij stelde vast, dat de sociaal-democraten meer practi- schen arbeid hebben geleverd, dan do vrijzinnig-democraten, llij ging o. a. na, dat op het stuk van belasting voorstellen en de woningtelling, die den woningnood aantoonde, de so ciaal-democraten het initiatief na men. Voorts gaf hij aan, dat de so ciaal-democraten stelliger program punten hebben, dan de vrijzinnig- democraten. Wanneer er verder aanbevolen wordt, orn bij do eerste stemming maar op den vrijzinnig-democraat, en niet op den sociaal-democraat te stemmen, omdut die bij de herstem ming met Rechts er toch niet komt, merkt de heer Nagtzaarn op, dat dit 'nogal aanmatigend is van de vrijzin nig-democraten, daar zij in district I rnet de andere vrijzinnigen samen maar 260 stemmen uitbrengen, ter wijl de sociaal-democraten er 600 tot 700 stemmen hebben. De vrijzinnig- democraten, die. als zij alleen inden strijd gingen, in geen enkel district één zetel zouden winnen, hebben drie zetels iu den Raad, evenals de so ciaal-democraten terwijl de eersten van de 10.000 Haarlemsche kiezers er maar 300 tot 400 hebben, tellen de sociaal-democraten er 2500 tot 2600. Het is dus te veel gevraagd, wanneer de vrijzinnig-democraten zeggen.dat maar bij de eerste stemming de ze tel aan de vrijzinnig-democraten moet gelaten worden. (Applaus). Hierop zong hot zangkoor nog oeni- ge strijdliederen, waarna de heer Joh. Smit klaagde over de duurte van de eieren en van de uien, welke opmerkingen door de vergadering met gelach ontvaugen en door den lieer Nagtzaarn met een grapje beantwoord werden. Hierna ging de vergadering onder het zingen van de Internationale uit een. BISOCOPEN. Bnrtóljorisslraat. Daar de bioscoop hei middel van expositie in monoloog- of dia!oog-vorm moei missen, moet bij de verfilming' van een tooneelstuk dó voorafgaande geschiedenis worden geexposeerd in een reeks ven levende beelden. Zoo gaat het ook met „De Greep", die, als gemeld, nu in hot bioscoop-theater- .Herman Smits en Co." draait. En 't is wel eens aardig om te gaan, de dramatisëering van de vóórge schiedenis, die je ten tooneele niet zaagt, maar wel hoordet, to verge lijken met de voorstelling die je jezelf daarvan gevormd heb!. Maar hier gaat dat toch wat moeilijk, want deze film-„Greep" is een eomgszins andere dan de tx>oneel-„Greep", nl speelde Bouwmeester die beide. In 't looneel- stuk laat de schoondochter haar man verongelukken, omdat zij liefde is gaan voelen voor een schilder. Ter film is de oorzaak van het kwaad echter een inbreker, die eens vergeefs getracht heeft don man van „den greep" te bestelen, maar torn door diens forsche vuisten is beetgepakt, waaraan hij z'n zooveel jaren gevan genisstraf te wijion heeft. Om zich op hem te wreken trouwt nu de gezellin van den boef mot den zoon van den krachtige® grijsaard en eveneens, om wraak te nemen, organiseert later de inmiddels vrijgekomen inbreker de valpartij in den kelder. De inbraak en liet huwelijk leveren nu de vóór tafereeltjes, die het tooneelstuk mist. De filin-ensceneur laat voorts den ouden man stom en lam worden door z'n vrouw onder een automobiel te laten verongelukken, wat natuurlijk weer een extra-spannend toonooltje is. Voor het overige levert het filmspel nog eenig verschil op, doordat do zoon van den oude nog bijtijds aan den val in den kelder ontkomt, en niet verongelukt als in 't tooneelstuk, door dat niet de slechte vrouw vermoord wordt, maar haar vriend in den kel der geworpen wordt en de vrouw, vol droefheid en wroeging, het huis wordt gewezen. Zooals men merkt, heeft de film meer concessies aan den smaak van het publiek, dan de tooneelschrijver: Immers de onschuld hier de zoon. van den oude wordt niet geslacht offerd en de kwade kerel, de boef, valt inplaats van de vrouw, die hij slecht gemuakt heeft, allemaal dingen, die den toeschouwer pleegt te bevre digen en hein niet verontrusten met de onpieizierige gedachte, dat liet kwade in de wereld wel eens de overhand heeft. Als liet publiek zoo in-tevredene stemming in de bioscoop zit, krijgt het tenslotte nog een dwaze gesclue- denis: „Luny in de badkuip", die de lotgevallen van een soldaat ten aan schouwen geelt. Do talrijke aanwezigoa toonen zich zeer ingenomen met het program-V an- deze-week. DE KLEVERLAAN. Men is thans druk bezig de Kle- vertftan oen andor aanzien te geven. Langs de kazernesloot is een ver hoogd voetpad gemaakt van 5 Meter breed, dat later begrint wordt en aan de overzijde een van grijze cementte- gels, eveneens 5 M. breed. Daartus- schen in wordt een rijweg gelegd van 10 Meter breed. Hot middengedeelte krijgt een keibestrating van 7 Meter breedte, waarlangs Btrooken klinker bestrating, elk breed 1.50 Meter, ter wijl alle trottoirs worden afgesloten met hardsteenen banden. Druk is men bezig van den oudeca rijweg het grint en de onderlagen af te graven, liet fijne goed wordt daarbij gebruikt om de sloot langs den Kweektuin te dem pen. Om onwelkome gasten het bin nenkomen te bemoeilijken is een hek van kippengaas ter boogie van 3 M. achter de haag geplaatst en daarbij ook gebruik gemaakt van prikkel draad, dat het overklimmen niet aan lokkelijk maakt. Toen Haarlems Raad 12 April 1865 besloten had de be graafplaats aan den Schotenveg te vergrooten is een gedeelte water aan de zuidzijde daarvan langs de Kle- verlaan gedempt met zand. Dit ver kreeg men door afgraving van het hooger gelegen land naar liet Huis ter Kleef. De pachter van „het To rentje", Bulters, nam de karwei voor f 4ÖQ0 aan. 50 jaar geleden werd dus reeds een begin gemaakt de Klever- laan te moderniseeren van landweg lot verkeersweg, Om do boven bespro ken wijziging over een lengte van 520 M. uit te voeren, stond de Raad f 4i.750 toe in dit voorjaar. DAMMEN. Maandagavond is de nieuwe Mees ter, do heer II. ten Brink, in het club lokaal van zijn vereoniging, de llaar- iemeciie Damclub, in de Korenbeurs, gehuldigd ter gelegenheid van de pas behaal do overwinning. Die huldiging nam eoti klein ge deelte var. den avond in boslag, want do heer Ten Brink had niet alleen te Jubileren naar wat uijn bewonde raars opmerkten, maar tevens had hij 't alleen tegen 32 spelers opgenomen en hoe vlug de simultaanspeler ook van 't eer.e bord naar 't ander trip pelt, eer. dergelijk aantal partijen, die op één avond verspeeld moeten wor den, laten lange speeches niet toe. Wat niet wegnam, dal 't een aller aardigst oogenbliki was, toen om itien gepauzeerd was, en de voor-! zit'.er der Haarlemsche Damclub, de heer J. Jacobson, 't woord nam, om namens eereleden, leden en dona teurs 't woord tot den Haarlemschen kampioen te richten. Hij wenschte den heer Ten Brink geluk met zijn op zoo jeugdigen leeftijd reeds verkre gen resultaten en bood als blijk van waardeoring Jiem een gouden hor logeketting aan. Namens een dam- vriend werd hem tevens een zilveren medaille met inscriptie, toepasselijk t>i> liet behaalde meesterschap aange boden. Na den heer Jacobson voerden het woord do voorzitter van de „Damclub Haarlem", de heer H. A. v. Abs en de heer Koperbcrg, voorzitter van de ■A'iisterdaniacho Damclub D. O. S. Beiden wenschten den nieuwen Mees ter geluk on inet hem de vereoniging, die trotech mag zijn op zulke leden. Nadat ten slotte de heer C. If Broekkamp, van Amsterdam, eere-lid der vereoniging, den heer Ton Brink had gehuldigd en de voorzitter alle sprekers had bedankt, nam de heer Ton B. zelf even 't woord, om harte lijk U danken voor al dezo bewijzen van waardeering en vriendschap. Daarop ging de wedstrijd voort. Er werd met veel animo onder bijzorv-1 der veel belangstelling gespeeld. De séance was om ruiin één uur af geloopen De volgende resultaten wa ren bc-reikt Van de 32 partijen won de heer Ten Brink er 13, speelde 10 remise en verloor er 9. Deze negen winners waren de hoe ren :A. Zijlstra, W. Slroo, W. J. Zib man, C. H. van Breeeohooton, B. Fransman, W. B. J. Pepijn, J. W. van Dartelen, A. Slinger en D. A. v. Abs. Remise speelden t A. van Ketel, A. v. d. Werff, J. Wielinga, J. Mul der, IL M. Janssen, D. van Tuyl, J. Lycklama, C. v. d. Werff, W, J. A. Matla en P. van Amersfoort. Na afloop werd bij loting aan de volgende heeren een prijs uitgero'kv W. Stroc, W. J. Zitman, W. B. J. Pe pijn, A. W. van Dartelen, A. biinger en D. A. van Abs Per partij had de eimul laan-speler, die van 8.20 uui tot half tien en van tien tot één uur bezig was geweest, dus ongeveer 61/2 minuut noodig ge had. Nadat de heer Jacobson de prijs- winners geluk gewenscht had met huu overwinningen, sloot hij met 'n kort woord den welgeslaagden feest avond. EEN DANKBETUIGING. De directie der H. IJ. S. M. heeft een dankbetuiging gericht aam de deelnemers aan het huldeblijk, aan geboden ter herinnering aan den dag, waarop 75 jaren geleden haar bedrijf aanving. De directie herhaalt nog eens dat zij hot betreurt, dat de her inneringsdag niet feestelijk kon wor den gevierd. „In het eerste half jaar van 1914 verbeidden 'wij vreugdevol de®. 2öen September met de gedachte het per soneel te kunnen doen deelen in de, in vergelijking met vroegere jaren,1 zooveel gunstiger resultaten van het bedrijf, waar alle teekenen aanwezig waren, dat de vooruitgang zoude aan houden. „Augustus 1914 sloeg aan onze ver wachtingen den bodem in. Thans we ten wij in geenen deele, wat voor de Maatschappij zal zijn weggelegd. „Het personeel zij er evenwel vrh overtuigd, dat bij alle overweging onzerzijds de gedachte aan zijn be langen ons niet heeft en niet zal ver laten en dat het heden gegeven be wijs van eensgezindheid door ons op hoogen prijs wordt gCBteld". Cev, Voorwerpen. Terug te bekomen bij Busé, Koudcnhorii 40 rdinsigne. S. Kruijer, Blaowsleeg 12. portemon- r-aie. J. Ch. Selüer, Smedestraat 43, portemonnaie. D. Uitermark, Ceci- li as teeg 1 z\v., ponip (rijwiel). N. IfandgTaaf. Gen. Bothasiraat no. 10. Schoten, stuk touw. D. Hamburg, Oostvest 38 rood. lorgnet. Jan Kuve- ner. Amsterdamstraat 22, matten klopper. A. Lantaud, KI Heiligland 87 rood, een jongenspet. C. Willwme, Do Clercqstraat 153. eon damestasch. J. Dijkmans. lirsulastraat 15, een paar handschoenen. 1L Jausen, Lin- scliotenstraat 26 rood, notitieboekje niet bewijs lidmaatschap van een voet- balvereoniging. F. Vink, Geweerstr. 27, Heemstede, handdoek. II. Drenlh, Toylerplein 11, een flacon met ta bletten. J. Staalsma, Voorhelmstraat 8 rood, een medaillon. J. J. de Vries, Klein Heiligland 43, oen portefeuille. Rubriek voor Vragen QoabonnoerdoD hebben het voorrecht, vragen op versohilleiid gebiod, mila voor beantwoording vatbaar, in te xenden bij de Eed&ctie vnn Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat &S. Alle antwoorden worden geheel koeteloo» gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en Woonplaats van den Inzender vermelden wordt geen aar, ducht geschonken. VRAAG. lloe kun ik het weer uit oen lancaster-gordijn verwijderen? ANTWOORD. Late® venen. VRAAG. Tot wien moet ik mij wenden om bij de politie le Haarlem geplaatst te worden? Moet dit schrif telïjk geschieden en op zegel, of mon deling.' ANTWOORD. Wend u schriftelijk niet op zegel tot den Commis saris van Politie. VRAAG. Boven een brief stond Wat zou dat beteekenen? ANTWOORD. Dat ïs'ons niet be kend. VRAAG. Mijn zoon is op de Am baclitsschool, mug hij nu de avond school van Kunstnijverheid bezoeken? ANTWOORD. Dat moet u maar eens aan den Directeur gaan vragen. VRAAG. Hoe Is de aanhef van oen brief gericht aan de Koningin? ANTWOORD. Schrijf hoven den brief Mevrouw! en vang uw brief aan met do woorden: Met verschuldigde .gevoelens geeft ondergeloekende ouz. te kennen VRAAG. Aan welke gemeente behoort De Hout aan Haarlem of uan Heemstede? ANTWOORD. Do Hout behoort aan Heemstede, doch wordt door Haarlem onderhouden. VRAAG. Ik heb een getrouwde truster In Frankrijk. Ik heb sinds het begin vnn den oorlog niots van haar vernomen. Tot wien moet ik mij wen den om inlichtingen van haar te ont vangen? ANTWOORD. Informeer eons bij den Franachen gozant te 's-Gravcn- li ago. VRAAG. Hoe is hol adres aan ee:i militair in Den Haag? ANTWOORD. Schrijf zijn naam en zijn korpsnaam op het adres, zoo moge-lijk met nadere aanduiding van bataljon en comp&gnieeCiJfer. VRAAG. Is hot geoorloofd, dat bij het uitgaan van do avondschool in de Teoipeliersstraat eiken avond voel lawaai wordt gemaakt? ANTWOORD. Als u een klacht daarover hebt, kunt u zich tot de po litie wenden. VRAAG. Hoe kan men geld in nen bij een firma in Argentinië? ANTWOORD. Als u lid van de Haarlemsche Handelsvereniging wordt, zal die het geld kunnen ineas- seeren. Wanneer er echter geen go schil over do betaling Is, kunt u een postquitanlie zenden. VRAAG: Is een verhuurder verplicht een huis netjes te leveren, is hieron der ook het witten begrepen? Ver- Iruarder wil een week huur vooruit hebben. Ren ik verplicht dit te geven? ANTWOORD: Het witten is voor rekening van don huurder. Vooruit betaling is alleen verplicht, als zulkr in het huurcontract staat. VRAAG: Wanneer iemand een huls gehuurd heeft en dat wil bezichtigen kan de tegenwoordige bewoner dit dan weigeren? ANTWOORD: Na het aangaan van de huur is de bewoner hiertoe niet wettelijk verplicht, ais zulks niet in het huurcontract staat beschreven. VRAAG: Een vrouw is driemaal van haar man weggeloopen. De man geeft haar drie gulden ondersteuning voor haar drie kinderen. Is dit vol doende of kan zij meer eischen? ANTWOORD: Deze vrouw lreeft niets te eischen; zij heeft wel eene verplichting, nl. om naar haar man terug te gaan. Behandelt deze haar niet goed, dan kan zij scheiding van tafel en bed vragen en hangende die procedure le vensonderhoud x'ragen voor zich en de kinderen (als die aan haar voor- loopig worden toegewezen). VRAAG: Mijn broer hooft gedreigd mij voor de rechtbank te zullen bren gen, wanneer ik niet een wekelïjk- sche bijdrage gaf voor ondersteuning van mijn moeder. Het is mij onmoge lijk dit geld te geven en mijn broera kunnen bet heel goed doen. Wal zou den de gevolgen ziin, indien mijn broer het bij de rechtbank aangaf? ANTWOORD: Uw broer heeft niets aan te geven. Maar uw moeder kan van u een bijdrage vorderen. VRAAG: Ik ben niet op huwelijks voorwaarden getrouwd en heb huizen op mijn naam. Kan mijn man zo nu verkoopen? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Ik had een week vacantia tegoed van mijn patroon. In ruil hiervoor heb ik een vulkachel gekre gen, Dinsdag heb ik ontslag geno men. Heeft de patroon recht dc kachel terug te c-ischen? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Is een huurder xvrplicht een huis met 14 dagen op te zeggen? ANTWOORD: Ja, van een week- woning althans; anders is de termijn langer. VRAAG: Mijn dochter dient voor dag en nacht er» verdient f 130 per jaar. Op hoeveel kermïsfooi heeft zo recht? Ze heeft iets gebroken, kan me vrouw de waarde daarvan van haar loon afhouden? ANTWOORD: Haar kerrniafooi is f 5. Als omtrent het breken geen af spraak is gemaakt kan do waarde van het loon niet worden afgetrok ken, als het breken per ongeluk is geschiet!, VRAAG: Ik ben als dagdienstbode in betrekking en zonder voorwaar den aangenomen. Ik word per weck betaald, kan ik nu ook per week op zeggen? Hoe laat mag ik vertrekken? ANTWOORD: Gij kunt per week op zeggen en vertrekken na afloop van uw werkzaamheden. VRAAG: Een patroon heeft meisjes per week aangenomen. Mag hij oen. gedeelte van haar loon afhouden wanneer zij ongesteld zijn en niet komen kunnen? ANTWOORD: Indien de ongesteld- feeid maar een paar dagen duurt, neen. VRAAG: Iemand heeft kaniers ge huurd en een week vooruit betaald. Na twee dagen is hij vertrokken. Heeft hij liet recht hot geld van do overige 5 dagen terug te eischen? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Mijn vrouw is weggeloo- pen. Kan ik haar goed en wat ze ar.K tergelaten heeft verkooj»n? ANTWOORD: Als gij in gemeen- schap van goederen getrouwd zijt, Ja. VRAAG Ik verhuur kamers. Nu h«uk!.-ii l.'.va» heeren <-'k ».vn fiets, waarvoor ik belasting betalen moed, wat ik niet gedaan heb. Een Jaaf later komt de deurwaarder om tien gulden. Moet ik dit nu betalen'? ANTWOORD: Als gij een aanslag biljet tobt ontvangen en hiertegen met tijdig hebt gereclameerd, moet gij betalen. VRAAG: Ik Ikii van mijn man go scheiden van tafel en bed. Mijn man is verplicht mij f 33 per maand te geven, llij hwfl In zeven maanden niet hetaald en wil mij nu een maand geven. Is hij verplicht de achterstal lige maanden -• k te betalen.' Heeft de advocnn' liet recht dn helft van het maandgeld dat mijn man betahm wil er af te houden, terwijl mijii zaak pro deo l, recht is? ANTWOORD: Uw man moet <te ach torst (Uiige maanden he'aiep.

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 7