SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Hookey Korfbal Atliletiek. Biljarten Hedorlar.dsGhe Vostbaibood. DE UITSLAGEN. Don Haag Burger Xl-tal'Militair ftj-tal, 6—J. Oostelij'loe afdeoling. le klasse Vitesse—Tulbantia 5—6 Quick (N.)U. D 0—0 Go ahead—G. V. G. 3—1 Zuidelijke afdeeling. Ie klasse WilhelmlnaN. A. C. 11 Velocitas—R. V. V. 5—2 Westelijke afdeelingen. Reserve le klasse Amsterdam A. F. C. II V. O. C. II 1-5 Haarlem H. F. C. II D F. C. II 2—4 Den Haag H. V. V. II—Haar lem II 0—5 Utrecht: U. V. V. II-JEL B. S. II 0—0 Rotterdam Sparta IIQuick II 2—1 Tweed* klasse B Leiden Ajax—V. U. C. 1—3 Haarlem E.D.O.Blauw Wit 1—2 Derde klasse i E Heemstede Heemstede—Amstel Schoten SchotenKin. he Lm 3—0 IJinuiden StormvogelsII S V. 0-1 NED. MIL. XI—NED. BURGER IX, 16. Onze verslaggever schrijft ons: Onder de goede leiding van Tromp vond deze wedstrijd plaats. De elftal len stelden zich als volgt op: Militairen: v. d. Weerd, de Pauw, Vau Suchtelen, Launspach, de Korver, v. d. Nagel, V. d. Wolk, Houtkooper, Buitenweg, Vos, Kant. Burgers: Buwalda, Japikse, v. Lingen, da Jong, Rappard, Maas, N. Bouvy, Bouwmeester, BosSchart, Denis, Van Hemert. Beeds dadelijk ontwikkelt zich een vlug, aardig spel, het oene oogenblik moet Van Hemert redden, kort daar op moet do militaire verdediging alle zeilen bijzetten om gevaar te voorko men. De militaire aanval kan maar niet op dreef komen: Vos en Buiten weg combineeren steeds keurig, maar de rest kan zich dat spel niet vol doende aanpassen. De burger-verde diging is beter dan die der gewapere dert: onvermoeid fnuikt de midden- linie alle aanvallen en zet steeds de voorhoede aan het werk. De noorde lijke ster van Lingen debuteert ver dienstelijk als middenvoor, terwijl de Jong zich ontpopt als een formidabel schutter. Meer en meer komen de ci- vieien in de meerderheid, daar heeft Rappard den bal, een ren, eon voor zet cn met een fraalen kopbal geeft Japikse den burgers de leiding. Het Bamenspel van Japikse en zijne man netjes vlot best, steeds weer komen zij terug en maken het do militaire verdediging geducht lastig. Uit een goeden voorzet van Rappard doel punt Japikse op dezelfde wijze als den eersten keer. Hoe Bok zijne man netjes met raad en daad ter zijde staat, het baat hem niet, de burgor- middenlinie is van te superieure kwa liteit. Na een vinnige doel worsteling deponeert van Lingen met een kalm schot no. 3 in het net Met dezen stand breekt rust aan. Na rust heb ben de burgers het voordeel van den eterken wind. Spoedig weet dan ook Van Lingen te doelpunten, waarna spoedig Japikse den hattrick vol brengt (5—0). Dat Is de gewapende macht blijkbaar te bar, Vos leidt zij ne mannetjes ten aanval, maar Bos on Denis laten zich niet verschalken. Toch zou het gelukken, Buitenweg tipt den bal naar Vos, die oogenblik- kclijk de kans benul De eer der mi litairen is gered. De burgers, over zooveel snoodheid verbolgen, nemen van het midden den bal mede, Rap pard zet fraai voor en de bal, door de Jong ineens opgevangen, vliegt langs v. d. Weerd. Nog enkele goede aan vallen van beide zijden, waarna Tromp inrukken blaast. Een vergelijking der elftallen doet de balans naar de zijde der burgers overslaan, de doelman van Hemert was beter dan zijne militaire collega, Bosschart en Denis steken hoofd en schouder boven de Pauw en van Such telen uit. De middenlinie der burgers: Bouwmeester, Bouvy, Maas, was keu rig, aan de andere zijde waren v. d. Nagel en Launspach minder, Bok als altijd de tacticus. Over de voorhoede der burgers schreven we reeds, die der militairen telde vele goede krachten, maar vormde geen sluitend geheel. Reserve Ie klasse. H. F. C. II—D. F. G. II, 3—4. Bedde elftallen zijn vrij wel volle dig. Vooral D. F. C. II had goh rui k gemaakt van de gelegenheid, dat het eerste elftal vrij had Wij zogen ver scheiden spelers, die andere geregeld in het eerste epelen. II. F. C. II hoeft het volgende elf tal i v. Eyök, Schoritger, ten Brugge Gate, v. Essen, J. Verwey, v. d Heuvel Rijndere, Seignette, Looyen, v. Waveren, Kervel, Mollorus. D. F. C. II gen iet het eerst'het voo-- dee! van den vrij hevigen wind. Zij neemt liet spel aanvankelijk geheel in al in handen en zij weet lot 3-D de score op te voeren. Bij de H F. C.'ers vlotte liet «pel heden niet bijs ter. De achterhoede dringt te veel op, en de voorhoede speelt te weinig sa men. Het dient editor ook gezegd dat de jongere H. F. C.'ers niet veel geluk hebben- Een strafschop die de Haar lemmers te nemen krijgen, wordt overgesdtoten. Mollerus weet met 'n hard schot een tegen punt te maken (I3). Zoo blijft de stand tot rust. Na de hervatting, als de ll.F.C.'ens met wind in den rug spelen, is liet spet meer verdeeld. De H. F. C.'ers krijgen cenigo hoekschoppen te ne men, die niet worden benut. De uit valler. van D. F. C. II blijven hoogst gevaarlijk. Nog eenmaal i.ebben de roodwitten succek, al« de rechts-bui- ten scoort Dit vinden de Tl. F. C.'ers toch wel wat al te bar. Zij komen ecnigen tijd flink opzetten en als Seignette goed voorzet, heeft v. W'a- veren den bal maar voor het inloo pen. Hij weet den stand op 42 te brengen. Hard blijven de Haarl-em- rnerf, werken om den achterstand in te lialen. Het gelukt hun editor niet meer, deels door slecht schieten, deels door uitstekend verdedigen van de achterhoede van D. F. C. IL Zoo wint D. F. C. II, alleszins ver diend xnet 4—2. Zooals gezegd, lukte het bij de H. T. C.'ers niet te bost. Niemand trad bijzonder op don voorrond. IJ. V. V. II—HAARLEM II, 0—5. 'd Morgens om 11 uur kwain Haar lem II in het void om de H. V. V .-re serve? te bevechten. Het elftal was als volgt Visser Sr., Visser Jr., Thomas. D. Houtkooper, Homberg, Engelen, Balen Blanken, Bakker-, Sulter, Bijleveld, Crayé. Aan vankei ijik wegen beide partijen goed tegen elkaar op; geen van de beide voorhoeden wordt gevaarlijk. Langzamerhand echter nomen de Haarlemmers do overhand en eamige malen ontsnapt het H V. V.-doel ter nauwernood aan een doorboring, le der denkt dat met blanken stand ge draaid zal worden, als Bijleveld met een oudcrwetschen omhaal zijm club de leiding geeft. 0—1. Na rust is het met H -V. V. II ge daan. Sporadisch komt haar voor hoede nog op de Haarlem-helft, ter wijl het Haagsohe dool geregeld in ge vaar verkeert. Een doelpunt kan niet uitblijven en 't is weer Bijleveld die voor no. 2 zorgt. De Hagenaars pro- beer.cn het mot een andere opstelling, wat hun echter niets haat. Haarlem is en blijft meester van het terrein. Suiter's voet zorgt voor do derde. Nu volgt oen ware regen van strafschop pen. Van de drie toegestane freo-kicks wordt één niet benut. De beide ande ren worden door Bijleveld in doel punten omgezet. Einde U—6, zoodat Haarlem II bo venaan blijft prijken. 2e klnsse. E. D. O.—BLAUW WIT (1—2). Veel sportliefhebbers hadden de gelegenheid niet voorbij willen laten gaan, om de roodzwarten eens te zien spelen. Het terrein is in zeer goeden staat, goed gemaaid en gerold, 7/Oodat er nu gelukkig geen bericht in Amster dam kan verschijnen „van die diepe wagensporen". Voorts is er gezorgd voor een bank, zoodat werkelijk rangenversehil be staat E. D. O. schijnt van plan, een spe- cialeu jongensrang, in den trant van Sparta, to willen inrichten. De prijzen zijn zeer populair ge steld, want ivoor zes cent kunnen de jongelui genieten I Als om kwart over twee scheids rechter Bos beginnen fluit, verschij nen twee volledige elftallen. Dadelijk ontwikkelt zich een zeer snel spel. Do ploegen geven zich vol komen en hoewel de Haarlemmers een zeer sterken wind tegen hebben, nemen zij langzaam maar zeker het spel in handen. De E. D. O -achter hoede werkt uitmuntend, zoodat de Blauw-Wltten, die over beter voor hoede beschikken dan-E. D. 0., geen kans krijgen, De Kiefte te naderen. In de voorhoede der thuisclub ont breekt het noodige verband. Hout kamp voelt zich niet opgewassen te gen de stoere Amsterdammers. Van Dort werkt enthousiast en passeert verscheidene keeren Piet van der Broecke, den midhalf der hoofdstedelingen, maar strandt bijna voortdurend op E. Kluft, die den gan- schen wedstrijd door subliem back- spel te zien gaf. Gesteund door de schitterend spe lende middenlinie, blijft de E. D. 0.- voorhoede aanvallen en het is jam mer. dat Van Dort een prachtaanval besluit met een schot legen den paal. Intusschen zit de Amsterdamsche aanval ook niet stil. Fraai samen spelend passeeren zij eeuige keeren de achterhoedo der thuisclub, maar van schieten hebben zij niet veel be nul. En als zij het doel belagen, staat De Kiefte op zijn post. Bijzonder goed is zijn doelverdedigen, en hij geeft een véillgen indruk. Als de halve speeltijd verstreken is, is de stand nog blanco, hoewel E. D. O. wel een kleinen voorsprong verdiend had. De thee schijnt de Amsterdammers goed gedaan le-hebben, want na rust is hun spel veel beter. Ze overvleuge len E. I). O., dat teruggedrongen wordt. Een misverstand tusschen de E. D. O.-backs is noodlottig, want Blauw-Wit krijgt dan een zeer goede kans om te doelpunten. En die kans benutten zij natuurlijk (01). Deze achterstand schijnt onze stadgenooten van de kook gebracht te hebben. Het heele elftal wordt door elkaar gegooid. Dat verzwakt de kracht van een combinatie natuur lijk. De keeper krijgt het zwaar te verantwoorden, hoewel Sparreboom zijn taak enorm verlicht. Een voorzet van den linksbuiten der Amsterdammers komt tegen Vre- i negoor nan, cn onhoudbaar zit de bal. Een gelukkige goal Nu ziet E. O. in, dat er aange pakt moet worden. Onder luide aanmoedigingen van het publick vallen de roodzwarten enthousiast aan. Een hard schot van Houtkamp verrast Schindeler. De bal raakt den achterkant van de boven lat en zeer terecht geeft Bos goal. De laatste minuten verloopen in groote spanning. Vrenegoor komt de voorhoede versterken en heeft bijna succes. Gelukkig voor de gasten is hel spoedig tijd en hebben zij met 21 gewonnen. 2e klasse. HEEMSTEDE I—AMSTEL (1—2). Direct valt Amstel aan en eonigen tijd blijft liet Heemstede-doel in ge vaar. Langzaam werkt Heemslede zich los en bestormt het Amstel-doel, doch zonder resultaat, totdat Amstel scoort. (0—1). Het schijnt, dat Heemstede een flinke nederlaag te slikken krijgt, want het ziet er voor Heemstede don ker uit, daar het doel voortdurend in gevaar is. De voorhoede van Amstel speelt uitstekend. Met 0—1 gaat rust in. Hierna spoelt Heemstede tegen den sterkeu wind in. Men acht Heemste de verloren, maar aanval op aanval wordt door haar achterhoede ge keerd, lot opeens Amstel onverwacht weet te doelpunten. Nu krijgt Heemstede de overhand, maar zij kan dit niet in doelpunten omzetten, totdat Van der Horst één minuut voor tijd een tegenpuntja weet te maken. Zoo eindigde deze strijd in een 2—1 Amstel-overw inning. V. V. C. I—STEEDS VOORWAARTS I (0-1). Onder leiding van scheidsrechter Broltschneider stellen beide elftallen zich op. Sloods Voorwaarts heeft den sterken wind mede en reeds spoedig na het begin weet zij onhoudbaar to doelpunten. V. V. C. laat zich echter uiet ontmoedigen en doet een paar vinnige attaques. De St. V.-backs zijn echter op hun post en weten alles te rug te zouden. Het spel gaat vlug van doel tot dool en de beide keepers moe ten om beurten handelend optreden. Geen der partijen weet het echter tot scoren te brengen zoodat rust komt met 0—1. Na de thee pakt V. V. C. flink aan. De middenvoor krijgt eon prachtkans je, doch hij schiet juist tegen den kee. per aan. De wind doet ai breuk aan het spel. Eenigo St. Y.-aam allen stranden op de uitstekende V. V. C. verdediging en zoodoende eindigt dezo iorsch doch eerlijk gespeelde wedstrijd in een 1—0 overwinning voor Steeds Voorwaarts. V. V. C. had wel een gelijk spel ver diend. SCHOTEN I—KINHEIM I, 3—1. Als scheidsrechter Heinert beginnen blaact, stellen beide elftallen zich met eoroigo invallers op. Al direct is Scho ten de aanvallende partij. Doch do verdediging van Kinlheim geeft goed kamp. Er wordt eenigen tijd in het midden van 't veld gespeeld. Maar ais Schoten weer aanvalt, weet De M ilde zeer mom zijn vereecuiging de leiding te geven. Weer wordt afgetrapt Kin» heim komt nog eens opzetten, maar de Scholar-oe rdedigïng is goed op dreef, zoodot van ecoren niets komt. Schoten komt dan weer bij de verde diging van Kiwheitm op bozoek, doch doelpunten blijven» voor de rust uit, zoodat met 1—0 voor Schoten ge- draad wordt Na rust heeft Schoten 't voordeel van den wind. Het laat zich aanzien dat Schoten groote plannen hooft, daar het lot 't einde aanvallen en verdedigen op 't Kinfoeim-doel is. De Kirtheim-voorhoede verslapt zoodanig, dat de lialf-Mnie van Schoten zeer ge makkelijk werkt en de voorhoede flink aan 't werk zet. Deze speelt zeer tactisch samen en het Is Gourts die voor no. 2 zorgt. Even daarna wordt weer een bal in gezet, inaar geannuleerd wegens bui tenspol. Dit ontmoedigt Schoten in geen geval. Men werkt zeer hard door. Luns is bij Kimheïiu het struikel blok, doch kan niet beletten dat De Wilde no. 3 in 'het net trapt. De wed strijd wordt zeer eaai. Een doorbraak van Kinheim levert een doelpunt op (3—1). In dezen stand komt geen ver andering, zoodat Schoten welver diend niet 3—1 wint. Geheel Scholen was goed op dreef, speciaal de ach terhoede. R. C. II. I—BLOEMENDAAL I. 3-0. Als de elftallen in xl veld treden zien we R. C. H. verschijnen met 4 inval lers. Wanneer afgetrapt wordt, ontwik kelt zich dadelijk een vlug spel, dat na tien minuten spelen aan den Bioe mendanlschen kant verflauwt. II. C. H. profiteert adarvan. (1—0). Hierdoor geprikkeld komt do witte voorhoede opzetten en in deze periode dienen cenige prachtschoten van Bloe. mendaals-ruiddenvoor, wel vermeld te worden. Geleidelijk komen nu de R. C. Il.-ers weer aan 't woord, en wanneer het half time is, is de stand op 2—0 gebracht. - Na rust is het spel, behoudens cefiige gevaarlijke uitvallen der Bl.-voorhoe- de, ia handen der R. C. H.-ers. De Bloemendaal-backs werken hard, maar kunnen niet voorkomen dat 11. C. II. nog eenmaal doe'punt. Het laat ste kwartier gaat het spel weer gelijk op, en er wordt dan ook meestal in 't midden gestreden. Wanneer do scheidsrechter 't einde aankondigt, wint R. C. 11. met 3—0. Reserve 2de klasse E. HERCULES UI—E. D. II (2—2). De reserves der E. D. O.'era had den een sterken tegenstander giste ren in Utrecht. Want nu de eerste-klasscrg vrij waren beschikte Hercules III over een zeer sterk elftal. Toch wist E. D. O. II een gelijk spel te bewerken, waardoor zij aan de spits van haar afdceling blijft. C. van der Hurk zorgde er voor, dat de roodzwarten de leiding na men. Vóór rust maakte Hercules ge lijk. Na half time speelden de Utrechte naren veel beter dan E. D. O. en wisten dan ook een tweede goal te forceeren. Als Leising tenslotte voor het Hercules-doel wil schieten, wordt hij gehaakt. Zandsira brengt dan de partijen op gelijken voet, door den toegestanen strafschop te benutten. Hiermede komt het einde. Het gelijke spel gaf vrij juist de verhouding weer. Haarleasehe Voetbalbond. le klasse: II. F. C. III—E. D. O. III, 1-1. Met wind mee komt E. D. O. flink opzetten, maar door slecht schieten en goed verdedigen van H. F. C. wordt er niet gedoelpunt Met rust is de stand nog onveranderd. Na rust neemt E. D. O. de leiding, wanneer bij een doorbraak de II. F. C.-keeper verkeerd uitloopt. Do voor hoede van II. F. C. is buitengewoon slecht. Toch weet zij écu minuut voor tijd gelijk te maken. E. D. O. had wol een overwinning verdiend. V. V. H. I—STORMVOGELS II (1—V. Beide e'ftallen beginnen den wed strijd met slechts 9 spelers. Bij V. V. H. verschijnen echter spoedig de onU brekenden. De Stormvogels spelen voor rust mei wind mede en zijn in den aanvang in de meerderheid. Het eerste doelpunt wordt door de Storm vogels gemaakt. Spoedig gevolgd door liet tweede. Hot elftal der Stormvo gels is intusschen ook voltallig gewor den. Rust komt mot 2—0 voor de Stormvogels. Nu rust speelt V. V. H. met wind mede, en komt het doel dor Storm vogels bestormen. Broekmeijer krijgt dan ook weldra gelegenheid om inet een hard schot zijne vereenigmg een doe'punt te bezorgen. Een hard schot van de Stormvog»?ls weet Traanberg te houden, maar hij kan niet voldoen de wegwerken, en één der toeloopen* do spelers bij de Stormvogels trapt den bal in het doel. Kort daarop wordt oen voorzet van links door de Sto vogels in het doel gekopt. Als de scheidsrechter tijd fluit heb ben de Stormvogels dezen wedstrijd mot 4—1 gewonnen. SCHOTEN II—HAARLEM III, 0-3. Als de aangewezen scheidsrechter Tliet aanwezig is, wordt condor leiduig van den lieer J. Eememaam begonnen. Schoten heeft wederom oen paar invallers. Haarlem is direct de meer' der* Kort na 't betgin weet zij reeds te ecoren. Spoedig gevolgd door no. X. Dit wordt Schoten to erg. Zij weet zich te herstellen. Don gaan de i var- tijen geli.k op. Een Haarlem-speler zondigt in 't beruchte gebiod, waarna een strafschop volgt. Deze wordt jam merlijk naast geschoten. Rust gaat ui met 2—0 voor Haarlem. Nu rust is Schoten dikw ijls de aan valler, maar door slecht schieten wordt niet één aan vol benut. Haarlem zi: intusschen ook niet stil en weet no. 3 in het net te kogelen. Van over wicht is geen sprake. Als de stand ge lijk wias geweest, had dit heter de ver houding weergegeven, I V. V. C. U—VOLKSWEERBAARHEID I (0-3). Volksweerbaarheid dat den sterken wind mee heeft, valt direct vurig aan. Haar voorhoede is uitstekend. Ze slaagt er echter niet ln voor rust ie doelpunten. Na de the® gaat het bofer en het I gelukt drie maal de V. V. C.-verdedl- ging te passeeren.. Volksweerbaarheid wint alaoo wel •erdiend met 3-D. Het elftal sloot als een bus. Bij V. V. C. noemen we Ant. Smit in de verdediging. HAARLEM IV—BERKENRODE (0-0 Om 2 uur vangt dezo wedstrijd op het groote veld van Haarlem aan. In den beginne wegen beide partijen vrij. wel tegen eikaar op. Beurtelings wor den de beide keepers aan den tand gevoeld, zij zijn echter uitstekend voor hun werk berekend. Vooral An genent in het Haarlem-doel verricht wonderen en beneemt o.a. door juist uitloopen den middenvoor van Ber kenrode een zekere kans. Met rust is de stand nog steeds blanco. Eens den ken we Berkenrode te zien scoren, doch weer is het Angenom, die schit terend redt. TijsselLng in d© Haarlem- voorhoede zendt eenige keurige scho ten in, doch heeft evenmin succes Het einde is dan ook 0—0, wat vol komen de verhouding weergeeft. 2de klas; H. F. C. IV—STORMVOGELS III, 40. De H. F. C.'ers zijn goed op dreef. Voor rust maken zij 3 goals, waarvan Wegerif 2. Na rust wordt er nog één bij ge maakt. De Stormvogels konden tegen 't goede spel der II. F. C.-achterhoe de niet op. H. F. C. IV won dus wel verdiend met 4—0. D. 0. A. ISCHOTEN III, 4-2. Als scheidsrechter Tijsseling begin nen blaast stelt Schoten zich volledig op. D. O. A. met 2 invallers. Direct na den aftrap zit de D. O. A.- voorhoedo al op liet Schotem-doel, doch de backs slaan de aanvallen af. Toch gelukt het den biimenlïnks reeds na 10 minuten spelens D. O. A. de leiding te geven. Een der backs van D. 0. A. raakt den bal binnen de beruchte lijnen met de hand aan. De strafschop, goed genomen, wordt in een doelpunt om gezet ;i1). 5 minuten daarna gelukt het den middenvoor van Schoten met een mooi schot zijn vereeniging de leid.ng te geven. Met 21 voor Scho ten wordt gedraaid. Na rust is D. O. A. geregeld ster ker. Zij weet dan ook door den bin- nenrechts spoedig gelijk te maken. Nu zijn ze niet meer te houden. De binnenlinks weet door goed op den bal te zitten D. O. A. de leiding te bezorgen, 5 min. voor tijd maakt de middenvoor er een eind aan. Als tijd geblazen wordt heeft D. O. A. welverdiend met 4—2 gewonnen- De scheidsrechter voldeed uitste kend. H. F. C. VVOLKSWEERBAAR HEID II, 4—1. H. F. C. V is veel sterker. Voor rust weet zij 3 maal te scoren tegen Volksweerbaarheid eenmaal. Cohan Tervaert maakte 2 goede goals. Direct na rust wordt de vierde door den linksbinnen ingezet. Daarna kan geen der partijen het net meer Yln» den. Einde 4—1 voor II. F. C. V. H. K. V.—E. D. O. IV, 4—1. Oru even over tien neemt deze wedstrijd een aanvang. Er staat oen gure wind van doel tot doel, die het verblijf op het terrein, voor de be zoekers van dezen wedstrijd, geens zins aangenaam maakt. De wedstrijd kenmerkt zich door vlug spel. H. K. V. doet onmiddellijk eenige vlugge uitvallen, dooh de E. D. 0.-backs zetten met verre trappen hun voorhoed© aan het werk. De Vi)ctoriOrlink9uiterst krijgt op de Helft van het veld den bal toege speeld, waarna hij de verdediging passeert en mot een zuiver schot Vic toria de leiding geeft (1—0). Nog voor hulf-time maakt E. D. O. door Plgge gelijk. Rust 1—1. Na rust speelt Victoria met den wind in den rug. De uitvallen van E. D. O. zijn nu zeer zeldzaam. Kort ■na elkaar weet Rein al da tweemaal voor Victoria le doelpunten. De E. D. O.-verdediging begint nu forscher op te treden. De nilddenhalf van Victoria geeft uitstekend aan zijn voorhoede. Hulshof weet met een goed schot mogaamls te doelpunten, waar na spoedig de scheidsrechter tijd fluit. H. K. 1'. heeft alzoo met 4—1 H. S. V. IllD. O. A. II. 0—2. De gasten zijn terstond in de meer derheid, hetgeen zij na 10 min. door oen doelpunt weten uil te drukken. Bij o® jeugdige II. S. V.'ers wil het aanvankelijk niet vlotten, de spelers zi'-n nog niet voldoende aan elkaar gewend Hoewel D. O. A. geregeld aanvalt, kunnen zij hun voorsprong niet vergrootan, deels door slecht schieten, dooh niet minder door Het uitstekende spel van Pijpers. Met 1-0 voor D. O. A_ wordt gedraaid. Daarna is H. S. V. beter op droef en zoowaar Ls D. O. A. gedurende 10 mi nuten i nigesloten. Do doelman stopt even wol ©enige goede schoten van den reohts-haJf en rechts-buiten de jeugdige nood witten kunnen niet ge lijk maken. langzamerhand komt D. O. A. weer in de meerderheid en weet uit eon vrijo schop dan stand op 20 te brengen. H. S. V.valt nog eons krachtig aan. doch het mag haar niet gelukken den bal langs den D. O. A.- doelman te jagen. Spoedig daarop is het tijd zonder dat or in den stand verandering is gekomen. D. O. A heeft een vnj goed spelend 2e elftal, zonder uitblinkers. De H. S. V.'era mogen zich nog wel oene terdege odfenen, willen zij succes hebben. Hockey, OVER V EENVIÖIL Beide partijen wegen goed tegen el kaar op. Als «.u 20 minuten gespeeld weet 0verveen na goed samenspel te .scoren. Met wind mee weet Overveen kort voor halftime weer te doel pun ten. Na rust is V. 1. O. D. iets ster ker. Maar de Overveeusche verdedi ging weet van geen wijken. Een half uur voor tijd weet V. I. O. D. to doel punten. Nu begint or eon spannende s' om den gelijkmaker. V. I. O. D. doel punt met een prachtigeu schuiver van den middenvoor. Al gainv is liet tijd eu de uitslag wordt door de partijen gedeeld. 3e klasse. O. V. V. H—BERKENRODE IV (1-0.) Om 2 uur trapt O. V. V. II af en onmiddellijk is zij in do meerderheid, doch de vrij .sterke wind doet veel af breuk aan het spel. Mot rust leidt O. V. V. met 1—0. Na rust weten geen van Iks de partijen meer te doelpunten zoodat O. V. V. U deuren wedstrijd met 10 wint. DE UITSLAGEN. Eerste kla«6e Amsterdam Amsterdam—II. D. M. 44 Deo Haag: II. O. CBloemen daal 5—3 Don Haag: T. 0 G. O.—Hil versum 50 Reserve le klassa Den HaagII. D. AL II—Am sterdam II A 2—5 BIcemendaal Bloemen da al II— H. O. C. II 4-D IL O. C. I—BLOEMENDAAL I, 5-3. Onder de uitstekende leiding van den heer Schiff werd deze emotie volle wedstrijd gespeeld. Bloem andaal bracht het volgende elftal in het veld: P. C. And ré de Ia Por te, R. Reinders, Chr. de Vries, A. Koopman, A. van Beugen Bik. J. Wenckebach, TI. Thijsse, Kool, Westerman, Carp, IJzerman. Bloemendaal is sterk gehandicapt door de absentie van Geyl. In den be ginne wegen de partijen vrijwel te gen olkaar op, maar Biezcveld scoort uit een vrij schot. Het is duidelijk merkbaar aau de Oranje-wilten-voorhoede, dat Geyl ontbreekt, het verband is absoluut zoek. IJzerman houdt echter de eer van de voorhoede op en weet den ge lijkmaker te scoren. Kruller zien we alles passeeren en II. O. C. krijgt we derom de leiding, toch mogen ze dit geluk niet lang smaken, daar Kool uit een corner een prachtschot in doel geeft. Er schijnt voor hall time geen ver andering meer in te komen, maar Biezevcld weet ten tweeden male uit een vrij schot te scoren. Rust gaat in met 3—2. Direct na rust vergroot T. de Mol den voorsprong. In dezen stand komt vooreerst geen verandering totdat Kool wederom een tegenpnntje maakt Bloemendaal doet alle moeite om den gelijkmaker te maken, maar als Bie- zeveld ten derden male uit een vrij schot scoort, is het met Bloemendaal gedaan. IJzerman en Kool probeeren nog wol maar niets lukt en het einde komt ook met een 5—3-nederlaag voor Bloemendaal. 7 November: B. H. C. I—H. D. M. I B. II. C. II—H. O. C. II 4-0. Circa kwart voor twee blaast scheids, rechter Kamp beginnen en zien we de volgende elftallen in het veld. H. O. C. II: Planten. Schiff. Stam. Schuurbcque Boc-ye, Knuttel, v. d Feen. Edershelm, Hogerzeil, do Mol vun Ot terioo, Nijoels, Joncheer. B. IL C.: P. Léfèbvre, D. aBngert, Cransberg, Kuipers, T. de Boer Pijl. Busscmakor, J. An oré de la Porte, A. v. d. Berg, Barbas, Wolbers. Loonen. Al spoedig weet J. Altdié de la Por to, door een mooi schot Bl.daal do leiding'to geven. Even daarna schiet Kuipers op doel, een der II O. C.-spe- lers wil terugslaan, maar geeft den bal een andere wending zoodut dezo d-n goal invliegt. H. C. doet nu alle moeite voor r-en tegonpuntje, doclv de B daal-achterhoede is schitterend, vooral Barbus, terwijl Ancré do la Porie steeds fraai het spel weet te ou' dorbreken. Rust gaat in met 2—0. Na de thee zet H. O. C. er alles op, maar l.oonen weet van geen wijkoi en houdt zijn doel op keurige w-,jzo schoon. Op ten gegeven cgenliiiK zien we Léfébvre op zijn centje er vwj door gaan. hij passeert alles en maakt oen prachtigeri goal, don mooistef van den wedstrijd. Bussouiaker heei 11. 0. C.'s rechterwing volkomen it bedwang, ook de beide andere half» backs zijn uitstekend, zoodot passco» ren hm-.st onmogelijk is. Wohers veri groot den stand nog door den keepot niet een ver schot te verrassen. Wol( dra fluit Kamp tijd en heeft It. 11. Q welverdiend, schoon geflatteerd g<* wonnen.

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 7