NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. 33e Jaargang N"o. 9 63 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 29 NOVEMBER 1°15 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN A OVER TEN TI ÊN: per drie maanden: Van 1—5 regels 75 Cts.; iedere regel meer 15 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd mk-'i Haarlem van 1—5 regels 1.—elke regel meer f 0.20. Reclames 30 Cts. per regel, is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De ^ij Abonnement aanzienlijk rabat. Zaterdagavond"1.50 Advertentiën van Vraag en Aanbod, van 1—5 regels 40 Cts. per plaatsing, Franco per post door Nederland2.— féyg" elke regel meer 10 Cts. contant. GtfUtwrtreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem' 037'/. ÉpAX Redactie en Adminisiratie: Groote HoufsRaat 53. „de omstreken en franco per post. 0.45 Intercommunaal Telefoonnaninier der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Yennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. J Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. De Verzekering der (per week) gsabonneerden wurdl gewaarborgd door „The Ocean" Rokln 161, Amsterdam. DIT NUMMER BESTAAT .UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAB. AGENDA DINSDAG 30 NOVEMBER. Orgelbespeling in de Groot© Kerk. Soc. Vereeniging: Bachconcert. Schouwburg: Op Hoop van Zegen. Cinema-Palace: Voorstelling. Biosc. Tlieater, Gr. Markt: Voor stelling. Biosc. Theater, Barleljorisstraat: Vooistelling. Schoten: Gemeenteraadsvergade ring. Readszaken. Eenige punten van de Raads-agen- da voor Woensdag vragen bijzondere aandacht. Er zijn een paar zaken, die den verknop van levensmiddelen betref fen. Een er van raakt alleen den ver koop van één artikel, ml. groente, die zooals men weet aan den Kou- denhorn op de markt komt. De ver- eeniging „Tuindersbelang" heeft nu aan den Raad gevraagd, om een overdekte verkoopplaats te maken maar B. en W. zijn met de Kamer van Koophandel en den Marktmees ter van oordeel, dat zulk een hal door de belanghebbenden zou moeten bekostigd worden de Kamer van Koophandel voegt daarbij, dat de Gemeente steun zou kunnen verlee- nei\ Dit de overgelegde adviezen blijkt dat ook te Beverwijk, op welks voor beeld adressante zich beroept, de hal door de belanghebbenden is ge bouwd Die kostte daar 7000 en de gemeente kocht den grond. Een tweede hel is eveneens door particu lieren gebouwd. De Marktmeester beciifert, dat de tuindersvereeniging de kosten wel kan draaen. De tuinders hebben de commissionnairsuitgeschakeld en houden dus nu het percentage, dut anders aan deze lussehenpersc-aen moest worden afgestaan, in den zak. Een zaak van meer algemeen be lang is de invoering van verplichte keuring voor voedingsmiddelen. De Raad heeft zich reeds in Mei 1914 daarvoor uitgesproken en heeft, na dit beginselbesluit genomen te heb- Den, aan de Rechtsgeleerde Commis sie opgedragen, een verordening te ontwerpen. Elders in dit blad vindt men die verordening in haar geheel afge drukt. De keuring zal er niet zulk een ziin, dat alle waren gekeurd moeten zijn, vóór zij verkocht worden, zcoa'.s met de vleeschwaren het geval is er zal evenals bij de melk geschiedt een Imiskeuring worden ingevoerd," zóó, dat de ambtenaren van den keuringsdienst op ongezelte tijden een onderzoek komen instellen. Onder deze keuring vallen, voor zoover de keuring niet reeds is voor geschreven, alle eet- en drinkwaren en alle waren, die gebruikt worden bij de toebereiding en den verkoop van eet- en drinkwaren. Uitgezonderd zijn de groothandels artikelen, die niet bestemd zijn vóór den verkoop binnen dc gemeente. Strafbaar wordt gesteld het verkoo- pen van eet- en drinkwaren, die in ondeugdelijken -toestand verkeeren of ondeugdelijk van samenstelling zijn, en van waren, besterad tot hulpmid delen bij den verkoop- en dc toeberei ding van eet- en drinkwaren, die schadelijk \oor dc gezondheid zijn. Een niet onbelangrijke zaak is ook, dat dc toegang tot het Zuider- Buitenspaarne-kwartier zal verbeterd worden. De toestand van de bestra ling ia er zeer slecht en de trottoirs vormen een zeer uitconloopende ver zameling van steonophoogingen. Dit zal nu anders worden. Van het Spaurne wordt over een lengte van 4JQ M. een strook van l'A M. ge dempt. Men krijgt er dan een 9 M. breeden weg van den Kumpsrsingel tot aan de Van Marumstraat, De straatverbreeding geelt gelegenheid, om langs den huizenkont een flink trottoir van 2 M. breedte te maken en lanes de Spaarne-zijde een even breed voetpad. De druk begane verkeersweg zal er zeker een belangrijke verbetering door ondergaan. Stadsnieuws GESTOLEN. J. v. R., wonende Rnnmsingel, heeft aangifte gedaan, dat zijn gegoten üzeren vuilnisbak ontvreemd is- De Tentoonsteling vaa de Kinderrubriek. Twe© kamera heeft Mevrouw Blom berg—Zeeman noodig, om de 400 ge schenken van kinderen van Onze Kin derrubriek te bergen. Zaterdag heeft men 't al kunnen lezen: Vergeleken bij het vorig jaar is de vloed van ge schenken zeó toegenomen, dat 't wer kelijk een fraaie tentoonstelling zal worden in De Kroon, waar Woensdag deze verzameling poppen, kamers, keukens, goederen, ja wat al niet, tentoongesteld zal zijn, eerst voor de oudoren en vervolgens voor do deolnemertjes zelf, voor wie niet al loon wat to zaen, maar ook te booron zal zijn. We leven in don tijd, dot we zoowat drie keer per week een tentoonstel- linkjo bezichtigen: de feesten der Ar men breken aan en die geven ons ge> legonhoid, meer dan eens 't bewijs geleverd te zien, dut 't met do liefda digheid toch nog niet zoo erg gesteld is, als wel eens beweerd wordt. Expo sities van geschenken voor St. Nico laas- en Kerstfeesten zijn dus geen nieuwigheden. Maar iets typeert do verzameling, die we in de Bloem hofstraat bekeken, toch wel van de andere. Daar toch zijn niet alleon keurig aangekleede poppetjes, solid© keukens en fraaie handwerken te zien. Daar wordt ook toewijding, opoffering, initiatief getoond. Daar spreken de geschenken, die, nu nog verspreid, Woensdag een alleraardig, sto tentoonstelling zullen vormeii, van 't doorzetten van al die jongens en meisjes, die inzonden en van do wilskracht, die vergoedde, wat de onervaren vingertjes aan routine mis ten. Te gelegener tijd doelen wij in een meer uitvoerige beschrijving wat van do inzendingen mee. Vóórdat een ten toonstelling geopend wordt, kan mooi. lijk al een gede'.ailleerd verhaal wor den gegeven van wat al zoo te zien is. Toch mag wel verklapt worden, dat de baby-uitzet volgens deskun digen 'n stuk werk, waarvoor alle grootoren respect zuilen hebben, een ©ereplaats zal hebben en stellig even veel belangstelling zal trekken als 't bouwwerk, dat al naar believen ka mer, keuken of theater is. Men lette bij zijn bezoek eens op de beido ver trekken, die niet alleen keurig ge mcubeld, maar zelfs van electrischo lampjes voorzien ziin. Natuurlijk wacht t keurige poppenledikant ('t ledikant van een broer en deken tjes onz. van eon zus) een druk be zoek en eveneens de vele poppen, en de werkdoosjes en de spellen en.... och, er is zoo héél veel te zien en al les is even verdienstelijk van afwer king en vele inzendingen verraden zooveel aanleg en lust in 't werk. De Ilaarlemsche jongens en meis jes kunnen knutselen. Daarvan zal dc tentoonstelling Woensdag 't bei- wij s_ leveren! We horhalen nog eens, dat de ten toonstelling Ln de Kroon Woensdag dag van half 2 tot half 3 toegankelijk zal zijn tegen betaling van 10 cents, ten voordeel? van „Kindervoeding". Om 3 uur begint het feest voor de in zenders. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Godep. Staten hebben o.m. een voordracht ingediend, om een bedrag van f 750 per jaar met ingang van 1916 tot wederopzeggens toe te ver- leennn aan do gemeente Haarlem ton behoeve harer avondschool voor han delsonderwijs. Begrootingen. God op. Staten bieden ter vaststel ling aan de 2de supptetoire begroeting voor den dienst van 1915 van het Provinciaal Krankzinnigengesticht „Duinenbosch", tot een bedrag van f 50.000 en de 2de suppletoire begroo- ting voor don dienst van 1915 van het Provinciaal Krankzinnigenge sticht Mrerenberg", tot een bedrag van f 75.582.50. Diversen. IT. Oudshoorn en J. Slingerland to Vel sea, aannemers van den bouw van 24 ambtswoningen bij Meerenberg, verzoeken schadevergoeding wegens de stijging van den prijs der mate rialen door het uitbreken van den oorlog. Godep. Staten adviseeren af wijzend op dit verzoek, omdat het karakter van een aannemer mee brengt, dat het geheeJe risico voor den aannemer komt, wat ook hieruit blijkt, dat een tusschentijdscbe da ling van de materiaalprijzcn niet ten voordeele der Provincie zou komen, Godep. Staten stelten voor hot ver- pleeggeldi van armlastige krankzin nigen, die vanwege de Provincie wor den verpleegd in het St. Bavo's ge sticht te Noord wij kerhout van dc Vereeniging der Broeders van Lïefdo te Venray te verhoogen van f 300 tot f 315 per patient en wel met ingang van 1 October 1.1. Gevraagd was de verhooging te doen ingaan met 1 April 1.1. De patiënten, die hier verpleegd worden, zijn voornamelijk afkomstig uit Haarlem en Amsterdam. Meerenberg. Gedeputeerde Staten achtc-n het noodig belangrijke wijzigingen te brengen in de mechanische installatie van het gesticht Meerenberg. Zij stellen daarom voor een bedrag van f 392.000 uit te trekken voor het maken van een electrische installatie voor licht, verwarming en kracht met een som van f 38.000 voor memorie- posten en f 70.000 voor den aanleg van een rioleering en bouw eerier in richting tot vuilverbranding. De kos ten zijn dus in totaal f 500.000. De kosten van de levering van ele>c- trisclien stroom worden door de Di rectie der K. E. M. berekend op f 4550 per jaar. Aan stroomlevering door anderen geven Geden, Staten de 1 voorkeur boven een eigen centrale, die maar f 800 per jaar minder zou vorderen, welk voordeel echter dade lijk zou wegvallen, indien de kolen- prijzen stijgen, of wanneer het per soneel moet worden uitgebreid. Duurtetoeslag. Gedeputeerde Staten stellen voor duurtetoeslag te verleenen aan het person eender Provincie voor zoolang het Gedeputeerde Staten noodig voor komt, doch niet langer don 8 maan den, en wel aan hen, die minder dan f 16 per week ver dienen f 1 per week en f 0.25 per per week voor elk kind beneden 16 jaar en voor hen die minder dan f 20, maar meer dan f 16 verdienen, alleen den genoemden kindertoeslag. De toeslag wondt alleen verleend aan hen, die de zorg voor een wettig gezin hebben. Pensioen. Gedep. Staten stellen voor de bepa lingen omtrent pensioen en ontslag op 65-jarigen leeftijd ook van toepas sing te verklaren op de ambtenaren, die aan de commissie van bestuur voor de Krankzinnigengestichten zijn toegevoegd. Statenvergaderingen. Gcdep. Staten stellen voor, om de Commissie tot redactie van het adres aan de Koningin in zake wijziging der Provinciale Wet, om mogelijk te maken, dat de Staten meer vergade ringen zullen kunnen houden, samen te stellen uil de leden. Mr. G. A. van Hamel, Dr. D. van Bmbden, Mr. M Slftigenberg, S. J. Pothuis en Mr. H. Verkouteren. De W i n t er z i 11 i n g. Gedep. -Staten stelten voor ln de openingsvergadering op Dinsdag 7 December de aanhangige onderwer pen commissoriaal te maken en na liet inkomen der commissie-rapporten de voordrachten to behandelen in. de vergadering van Dinsdag 21 Decem ber des voormlddags te half 11. KAMERS VAN ARBEID VOOR DE BLOEMBOLLENTEELT. Op uitnoodiging van. de Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt te Sassenheim zal a.s. Donderdag in café Urinkmann een bijeenkomst plaats hebben van de besturen der Kamers te Sassenheim, Haarlem, llillegom en Beverwijk. Het onderwerp der besprekingen zal zijn: Gewenschte duurtetoeslag op de loonen der gehuwde arbeiders en met hen gelijkgestelden. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij Mej. Holleman, Oosterhoutlaan 11, Heemstede, een dames-remontoirhor- loge J. Groenendaal, Klein Heilig land 29 rood, een wollen das; J. C. Bom. Leidschevaart 28 n, een taschje met inhoudH. Werape, Voorzorg straat 72, een zweep J. Énnik, Scho terstraat 7, een rijwielsleutel; 11. Hei ligers, Bloemerlsteeg 14, een porte- monnaie met inhoud J. Blok, Haum- steeg 25, een kinderschortje het Bu reau van Politie, sleutels aan een touwtje M. Woudo, Borneostrant 20, Schoten, een insigne D. R. Bleeker Raamvest 61, ex geboorte-akte G. J. ten Dam, Adriaan Loosjesstraat 17, een nota-bloc M. de Jong, Esschil- derstraat 36 rood, een gewichtJ. van Bra.kel, Zoetestraat 20, een bril in étui A. van Dijk, Oranjeboomstr. 118, een brilE. Jaarsma, Leidsche vaart 132, een wandelstok W. Hout schild, Brouwersvaart 114 rood, een bioche; G. lleeres, Voorzorgstraat 31, een dumestaschjeC. Uytenbroek, ituysuaelstraat 20, een hondenhals- band M. de Kinderen, Brouwersstr. 52, een oorknopje en een pakriem N. II. Wenting. Waldeck Pyrmontstraat 27, een broche. ZANGWEDSTRIJD. De vereeniging T. A. V. E N. U. heeft Zaterdag en Zondag een natio- «alen zangwedslrijd voor dubbel ge mengd© kwartetten gehouden, waar voor niet minder dan.13 kwartetten hadden meeschreven. De Ilaarlemsche vereenigingen, die meedongen, hebben zich kranig ge houden. Vooral aan Polyhymnia, dir. K. H. Kerkhof f komt een woord van lof toe. Dit kwartet behaalde van de 13 kwartetten den len prijs (8 verg. zilveren medailles plus f 15), dien di- reoteurspnjs voor de beste opvatting (zilveren eerekruis) benevens den prijs voor de beste uitspraak, zilv. medaille. „Con Amore" van Haarlem behaal de den vierden en „Onder Ons" te Vel sen den 6en prijs. In den eere wedstrijd kreeg „Poly hymnia" den len «ereprijs, de medail le van do Koningin-Moeder. In afdi F. (le aldeeling), dubbel gemengde kwartetten, die eerder een prijs wonnen, kreeg ,H. P." uit Haar lem den derden en „Onder Ons" van Haarlem den 4en prijs. De heer P. v. d. Kovaai l deelde na mens het solokwartet „Lorely" vier verguld zilveren medailles aan „Eu- plionia" te Haarlem^ uit. CONCORDIA. De Gymnastiek- en Schermvereeni- ging Concordia" gaf Zaterdagavond in het Brongebouw een soiree, met medewerking van het duo Van Laar, uit Amsterdam. De heer H. Verkes, voorzitter der vereeniging, opende de uitvoering met een woord van welkom lot het tairijk opgekomen publiek, waarna, hij ue leiduig van den avond overgaf aan den -directeur, den heer J. Hop. Reeds bij den olgemeenen cpmarsch gaf deze blijk, dat hij zijn taak als leider zeer nauwgezet opneemt. Keu rig marcheerden de turnsters en tur ners op de maat der muziek door de zaal, zoodat het een lust der oogen was, naar dit rythmisch beweeg te zien. Het pUliliek gaf dan ook door een dankbaar applaus van zijn be wondering blijk. Twintig dames lieten nu bij haar vrije oefeningen zien, wat gestaag oefenen en geduld vermogen. ij za gen niet een fout. De jongeus verrichtten correcte oefeningen san de toestellen. Aan sommigen was het te zien, dat zij geduchte turners beloven te worden dat werd vooral duidelijk, toen het nummer „springen'1 aan de beurt kwam. E enige jongens (en ook meis» jes; zweefden als het ware over hei steeds hooger gespannen touw. Toen de directeur dit nummer liet eindigen, hadden een paar jongens nog wel liooger kunnen enwillen springen. Maar er stonden niet min der dan veertien nummers op het programma. Het glanspunt duanuo waren wel de oefeningen aan de toe stellen door de dames en hceren. Vooral aan het rek werden stoute stukjes vertoond. Hierbij onderscheid de zich zeer door lenigheid en kracht een turner, die de jeugdjaren reeds lang achter den rug heeft. Móói toch, dat werken aan den rekstok I Maar de lieeren verdienen ook een pluimpje voor de zeer mooi uitgevoer de staaf-oefeningen. De gymnastiek-nummers worden twee maal onderbroken door een partij schermen op floret en sabeL De schermers, die onder de deskun dige leiding stonden van den heer M. J. Vink, genoten zeer de belang stelling van het publiek, vooral toen de instructeur zelf met een zijner leerlingen den degen kruiste. Tijdens dit partijtje was het muisstil in de zaal men hoorde alleen bet klette ren der wapenen. Een luid applaus weerklonk, toen de wapenbroeders elkaar na afloop van den strijd de hand reikten. Het duo Van Laar, dat zijn sporen op declaniatiegebied reeds lang ver diend heeft, bracht vier voordrachten ten gehoore. Deze stukjes hadden zoo'n succes, dat de heer Van I-aar zich genoodzaakt zag. een extra num mer te geven. Dit nummer droeg een speciaal Haarlemsch karakterhet refrein werd door het publiek uit volle borst meegezongen. Rest ons nog. een woord van lof te geven nan hut mannelijk deel van het publiek. Er was verzocht, tijdens de uitvoering niet te rooken. Zeer correct voldeden de lieeren aan dit verzoekeerst om half twaalf, toen het programma was afgewerkt, zagen wij het eerste blauwe rookwolkje in de hoogte kringelen. j Het Tooneel ILAARLEMSCHE TOONEELCLUB. ,fio onbekende Gast", blijspel van Trietan Bernard. Dat was Zaterdag een gezellige avond in onzen schouwburg! t Be gon al dadelijk in de hal, waar 't tue- schen de oudere bezoekers wemelde van jonge meisjes vroolijke bespre kingen klonken en er heerechte een prett'g© intieme stemming, als was men op een feest onder goede ken nissen. Dat juist, het gevoel van een ze kere intimiteit, vormt een der groote aantrekkelijkheden van dilettanten voorstellingen. liet publiek in de zaal kent de spe lenden of ten minste enkelen van hen in hun dagelijksch leven en op het tooneel weet men bevriende harten en oogen in de zaal, die het spel nog niet andere gewaarwordingen volgen dan dat van een vreemd tooneeige- zelschap, al beslaat het laatste ook uit „heusche" arlisten. Behalve dit bijzondere gaf de voor stelling van de Haarlemsche tooneei- club nog andere genietingen, die ook voor een buitenstaander te waardeu ren waren. liet is een beschaafd gezelschap niet alleen dat de leden allen in spre ken en doen een aangename uiterlij ke beschaving bezitten, (gevolg van den levenskring, waartoe zij belioo- ren), dooh het gezelschap als geheel genomen vertoont ook die innerlijke beschaving, die nergens in uitersten vervalt en elke voor te stellen persoon ten opzichte van het geheel houdt binnen de perken, die de rol voor schrijft, waardoor een aangename stemming van. evenwicht wordt ver kregen. liet blijspel van Tristan Bernard belooft in het eerste bedrijf meer dan de twee andere vermogen te vervul len de opzet is aardig gevonden, geestig zelfs. Een arm artist, teeke- naar van meubel-ontwerpen, is op een avond, dat hij ter wille van een conferentie toevallig in avondtoilet is, (rok en lakschoenen beide van een kennis geleend), een hótel binnenge- loopen waar een bruiloftsfeest wordt gegeven. Tusschen het groot aantal gasten wordt zijn verschijnen niet op gemerkt hij bedient zich aan de buffetten en raakt in lichte opgewon denheid, die hem durf geeft een der jonge-dames-bezoeksters van het bal om een dans te verzoeken. Zij weigert den onbekende, doch hij blijft met haar praten en weet haar te overtuigen, dat hunne ontmoeting terwijl zij eikaars namen niet ken nen, iets pikants heeft, zooals een ontmoeting op een gemaskerd bal. De dialoog is hier geestig en boeiend en de heer Roest van Limburg vooral, als de onbekende gast weet de gees tigheid over het voetlicht te krijgen. Intusschen 6peelt Cupido zijn spel; de twee jongelui, de arme artist en het mooie millionnairsdochtertje krij gen elkaar lief. Dat zijn onbekende een miliionnairsdochier is, hoort Henri Calve! nog op het bal van Bar- thazard, een -govrikste intrigant, die dadelijk in het geval een kansje ziet zicii te bevoordeelen. Hij belooft zijn invloed (toevallig is de vader van het meisje een vriend van hem) aan te wenden om Henri te doen huwen met zijn uitverkorene, wanneer Henri van zijn kant zich ser- bindt, na zijn huwelijk den bemidde laar 50.000 francs uit te betalen. Henri teekent het contract, waar bij Barthazard de lugubere maar met misplaatste opmerking maakt „Je hebt je ziel aan den duivel ver kocht". Het geestigste en meest pikante deel van het 6tuk is hiermee beëindigd in de volgende bedrijven, waarin we zien hoe Henri na allerlei strubbelin gen toch zijn Berthe krijgt, (en zon der dat hij haar voorliegt) ia de han deling verslapt en het geestig© tot gewone grapjes geworden. Toen werd het publiek, dat de heelc schouw burgzaal nagenoeg vulde, er prettig door bezig gehouden dank zij het le vendige, vlotte spel, dank ook het contact tusschen zaal en tooneel waar over ik T straks had. Don heer Roest van Limburg noem de en roemde ik reeds om zijn sym pathieke uitbeelding van Henri Cal- velde heer Landzaat gaf wel over wogen tegenspel als Barthazard, Mejuffrouw Dora Brondgeest was lief en natuurlijk als Berthe hel zoe te meiske, waar de handeling om draait. Ita Mees gaf krachtiger per soonlijkheid aan LouiSe. Berthe'a vriendin, die ten slotte alles terecht brengtwat dictie betreft, kan mej. Brondgeest van haar leeren. Laat mij van het groote aantal der overig© medewerkenden niemand apart noemen waar het samenspel zoo uitstekend was, past beter een woord van hulde aan allen. Dit gezelschap is vrij van de fout die veie dilettantengezelschappen aan kleeft het sleepen en rekken van dia loog en handeling. Van een andere dilettantenfout ech ter zijn verscheidene leden der Haar- lemschc Tooneel club niet geheel rij te pleiten op duidelijkheid van dic tie, het zoogenaamde in de zaal spre ken, moge wat geoefend worden. Waar ile regie op onderscheideno oogenblikken één der spelers met den rug naar bet publiek plaatste, ging daar door en door het minder duide lijk© der dictie veel van het gespro kene verloren. Overigens komt der regie van me juffrouw Ida Möllinger alien lof toe in het eerste bedrijf weid door pal men en levende bloemen de ge wenschte indruk van bruilufts-feeste- lijkheid gegeven ook het salon var. het tweede bedrijf was gezellig, bet kantoor van het meubel magazijn ie» s te onrustig. Hartelijk klonk het ap plaus na elk bedrijfaan het slot werden Henri Caivel en Berthe gehot digd met krans en bloemen ook Ida Möllinger ontving een welverdiende bloemengave. De pauzes waren lang, héél lang zelfs, maar bij een voorstelling aIn deze, waar men als te gast is bij vrienden, dragen die lange pauzes bij tot het genoeglijke. ANNA VAN GOGH—KAULBACIt UITSLAG der veiling van onroerende goederen gehouden in het Notarishuis te Haar lem, op Zaterdag 27 Nor-omber 1915, des avonds na 5 uur. 1. Een huis «n erf aan een steeg in de De Witstraat, get. no. 15 A, W. de Graaf, f 415. 2. Een Pakhuis aan een gemeen schappelijke steeg in de I)e Witstraat, get. No. 33 A, benevens het onverdeeld aandeel in die steeg, J. C. Fermée q.q., f 255. 3. Een pakhuis aan de Turfmarkt, get. no. 22, J. J. Guldemond q.q., I 450. 3—10. Zeven huizen en erven in de z.g. Kroonenpoort, aan de Turfmarkt, als: get. 'Nos. 24 K, 24 J, 24 I, 24 II, 24 G, 24 F, 24 E. Perceel en 4 tot en met 10 gecombi neerd, J. C. Fermée, f 4240. 11. Een huis en erf aan de Essen- str., get. No. 22, G. P. Geukers, f 570. 12—16. Vijf huizen aan de De Haas- straat, als: Get. No. 2, 4, 6, 8 en 10, Perceelen 12 tot en met 16 gecom bineerd J. C. Fermée, f 3280. 17—26. Tien huizen en erven aan d< Rozemarijnsteeg, als: Gc-t. No. 2 tot en met 20. No. 23. Mej. M. E. G v. Zandvoort, f 1325. No. 24. Mej. M. E. G. v, Zandvoort, f 1375. No. 25, J. de Boer, f 1380. No. 26, G. Kraai, f 1380. No. 17-18. J. G. Opbroek, f 2075. No. 20. A. H. de Wil'©. f 4795. 27. Het Logement „de Dr'p Kronen met erf en werkplaats aan de De Wit straat, get. No. 37, benevens een on- dee'd aandeel in de steeg. Velthuysen. f 3800. 28. Een Pakhuis met bovenwoning aan de Burretstraat. cct. no.5 zw. en rood, G. Kraaii, f 3435. 29,30. Tee huizen en erven mvt bo venwoningen aan de Burretstraat, als: 29. Get. no. 7 zw. en rood. 30. Get. No. 9 zw. en rood. Perceelen 28, 29 -en 30 eocomblneerd II. G. en G. Zwart, f 9150. 31. Een huis aan het Korte Spaar- ne, get. no. 5, G. IT. Hill©, f 2060. 32. Een Huis en erf aan de Leid- scheslraat, get no. 96, J. J. Wesse- lius, f 1950. 33. Een wooühuis met tuinen afz. opg. bovenwoning aan de Bakenes- sergracht. get. No. 64 tw. en rood, J. VValiig, f 4325. Si. Een winkelhuis en erf aan d© K .Begijnesteeg, get. No. 3. J. v. d. Ham, f 2650. 35. Drie woonhuisjes en erf in een« steeg uitkomende aan dc Bakenesser gracht, get. No. 66A, 66 B en 66 C. 36. Drie woonhuisjes en erf len zui den van perceel 35, in eene steeg uit komende aan de Baken^ascrgracht. get. No, 66 D, 66 E en 66 P. Perceelen 35 en 36 gecombineerd, J. Wollig, f 1820. 37. Een woonhuis In de Morlnne- steeg, get. No. 4, A. Spoehlers, f 1825. 33. Als vooreaand, get. No. 8, S. Mok q.q., f 360. 39—47. Negen aan een gebouwd© hul zen, erven en tuinen aan de Assen- delverstraal, als: 39. Get. no. 18, Rigbers cn Groen, f 1155. 40. Get. No. 20, idem f 1155. 41. Get. No. 22, M de Klerk, f 1100. 42. Get. No. 24, opgehouden f 1100.

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 1