mi IHfllll KOI 0(1 Ml NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. 33e Jaaroano No. 10017 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdaoen. DONDKRDAG 3 FFBFUAE1 1916 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÉN: per drie maanden: ^an regels 75Cts.; Iedere regel meer 15 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Haai lem van 1 —5 regels 1elke regel meer f 0.20. Reclames 30 Cts. per regel, is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De Abonnement aanzienlijk rabat. Zaterdagavond"1.50 W Advertentiën van Vraag en Aanbod, van 1—5 regels 40 Cts. per plaatsing, Franco per post door Nederland2.— (pj elke regel meer 10 Cts. a contant. OeiïhfsS Sgsblad, 'voor Haarlem' 037'/ jJn£MÊÊ>^dactie en Administratie: Groot» Houtstraat 53. de omstreken en franco per post. 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zolder Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. De Verzekering der (per weok) geabonneerden wurdt gewaarborgd door „The Ocean" Rokin 151, Amsterdam. Hot op lijst Xiil vara.itwoorda bedrag van „biljart club Haarlem" is de opbrengst van don WSDSTlHtlJD dier biljartclub. LIJST No. XIV. Me]. J. w. Z2,50 Vs. J. L2,aO Dr. H. J. O10,— J. te Heemstede 2,^0 Bobsleêo ub 9,60 Fam. f. ti. ft Kiej. J. V1» Jo en ttetiy0,50 Dames 08. 2,50 Totaal lijst XIV~~30, iü Lijst I tot en mot Xili 12,4I5,644 Totaal lijst I tot en met XIV f 12,451,64s Ut 1 M -VI Ai EK BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 4 FEBRUARI. Schouwburg, Jansweg: Contanten, Schouwburg De Kroon: Concert v. d. MadngaaJ-Vereemging. Soc. VêreenJging: Weldadigheids- oouccrt. Geb. St. Bavo: Witte Bioscope: Do Ellendigen. Cinemo-Palncê: Voorstelling. Bioec. Theater, Gr. Markt: Voor stel l mg. Biosc. Theater, Bartéljorisstraat: Voorstelling. OM ONS HEEN No. 211S De Vloek van Nederland. Een dag of wat geleden heeft oen man van zaken mij een bezoek ge bracht en instemming betuigd met het ariikel over speculatie in Amerikaan- eche fondsen, onder den titel „de Vloek van Nederland". Hij maakte daarbij de juiste opmerking dat tegen woordig niet meer 10 procent maar 20 procent surplus geèischt wordt, een maatregel, die bedoeld schijnt te wezen als bestrijding van de specula tie, maar daarop natuurlijk geen gunsligen invloed heeft gehad. Met zulke bescheiden middelen is de spe culatie-hartstocht, die den Nederlan der in 't bloed schijnt te zitten, niet te temmen, evenmin als een felle koorts aanval genezen wordt door een stroopje Daar is een heroïcum als chinine voor noodig en welk heroïcum de ziekte der speculatie zou overwinnen is nog niet ontdekt. Ge woon gezond verstand is daartoe stel lig niet voldoende. Zou het baten om de verplichte storting op te drijven tot v ij f t i g procent? Dat middel raadde namelijk de man van zaken nan, die overigens op de speculatie in Amerikaansclie shares wat dioper Inging, dan in mijn arti kel tie was geschied. „Laai ons", zoo zei hij, „allereerst „de oorzaak beschouwen. Zeker, ik „ben het met u eons, dat als Jan ziet „dat 't Piet gelukt is, hij ook zijn; „kans wil hebben, doch hei overgroo- „lo deel wordt bewerkt door circulai res en beursberichten van commis- „8ioninairs, zoowel schriftelijk als „mondeling, waaronder er nu eeu- „maa| zijn, die het niet zoo nauw no- „men. „Zij beroepen ïieh met een atalen „gezicht op de mededeeling in Ame- „rikannsehe en andere vakbladen, „dat/ de zaken o zoo prachtig loopen, „dat dividendbetaling of verhooging „moot volgen, kortom dal als gevolg „de koersen moeten stijgen. „Uit het oog wordt verloren, dat de „Amerikanen rnu juist geen philan- „tropen zijn, dat dé onderneming ge- „leerd heeft, dat men in Amerika de ..ccede en kwade kansen geruim** „tijd vooraf in de koersen koopt en „verkoopt, en dat als dus van Ame rika do schitterende berichten tot „ons komen, het gewoonlijk tijd is „om te verkoopen en zeker niet om „te koopen. „Doch de commissionmair kent zijn „menschen. Hij weet, dat Jan publiek „nu eenmaal over het algemeen niet „rijp Is om zich in die toestanden in „ie denken en acht zich immers ver- „antwoord als hij tot koopen advi- „seert bij het bestaan van zulke „mooie courantenberichten, in eene „beschouwing treden over de waarde „dier berichten, geen kwestie van, ,dat moet Jan publiek maar zelf we- „icn, want, zoo redeneert hij, ga ik „daartoe over, dan maak ik Jan „wakker en te wijs. Hij Jan bedenkt „zich, zal nog eens thuis o vei-wegen, „en als slot zou er dan immers geen „uankooporder komen, met als gevolg „geen provisie en geen prolongatie- slutting voor den commissionaiair". Bij liet overdenken van die woorden kwam vanzelf de vraag op, hoe wij ons toch- in Europa wel een denk beeld kunnen id aken van den te ver- wachteu beurskoers van Amei ikaan- sche fondsen. De bekend© financier Van Oss heeft over Amerikaansclie spoorwegwaarden, die voor een groot deel in de Europeesche speculatie deelnemen, een boek geschreven, dat in begrijpelijken vorm een overzicht geeft van de inrichting van deze maatschappij. Al is bet boek tn 1903 verschenen, het gedeelte dat ik bedoel, zal zeker nog niet verouderd zijn. De schrijver zegt namelijk op bladzijde 198 het volgende: Had men alleen met (deze) in wendige toestanden te rekenen, het zou betrekkelijk gemakkelijk ziju, den loop der koersen op de Amerikaansclie markt te voor zienMen zou kunnen zeg gen, welke koersloop het logische gevolg zou moeten zijn van een gegeven stel feiten. Dit betoog schijnt kinderlijk eenvou dig. Wanneer aandeelhouders of obll- gatiehouders van een Nederlandschc onderneming weten, dal de zaak veel orders heeft tot goede prijzen en dat de directie goed en deugdelijk wordt gevoerd, dan rekenen zij op goede dividenden en prompte betaling van den coupon en mogen daar ook op rekenen. Anders is het gesteld met spoorwegmaatschappijen In Amerika, waarvan de heer Van Oss verklaart, dat voor speculanten op de Ameri kaansclie markt geen gids minder bo- trouwbaar bleek, dan bloote overwe ging van de spoorwegtoestauden zelf. Een van de redenen hiervan Is, dat de speculatiemarkten nog met zeer vee! andere dingen dan een voudige spoorwegtoestanden re kening hebben te houden. Om slechts iets te noemen, een onge lukkige politieke agitatie kan de beste ontvangsten neutraliscoren. Spanning op de geldmarkt kan een soortgelijk resultaat hebban an vooral de toestanden. Aio af en toe ontstaan door b o o m i n g, door overspeculatie, en door pro motie, kunnen vèrreikend© gevol gen hebben. De stemming op beurzen en geldmarkten legt zeer veel gewicht in de schaal en op die wijze zien wij, dat de markt voor Amerikuansche spoorweg waarden vaak door machtige in vloeden van buiten wordt ge dwongen, zich geheel en al onaf hankelijk van spoorwegtoestan den te bewegenEn naar mate do financieele toestand moer complex wordt, naarmate het aantal factoren, dat de markt ii fluenceert, in aantal toeneemt, moet de koersloop minder gemak kelijk te voorzien worden. Het schijnt geenszins gewaagd te be weren, dat een half dozijn, man nen en misschien minder, het op gegeven oogenblikken In hun macht hebben, met de spoorweg- markt vrijwel te doen en te laten hetgeen hun lust Deze woorden van don Haogschem financier laten aan duidelijkheid niet te wenschen over. Ze boteekenen, dat Europa niet alleen geen invloed heeft op dén koers van Amerikaansclie spe culatiefondsen, maar zelfs geen over zicht kan krijgen van de naaste toe komst. Wol van het naaste verleden, maai- dan is het te laat. Of, om het nog duidelijker te zeggen, dat nie mand er iets van weet! De heer Van Oss spreekt alleen over spoorweg waarden; zou het gewaagd zijn, die zelfde beschouwing ook toe te passen op andere speculatiefondsen, waar aan in 't bijzonder de dobbellievendo Nederlandss zich vergaapt? De Haarlemsche zakenman boven bedoeld, dichter bij huis blijvende, hing van den gang van zaken een duister tafereel op. „Nu nemen we aan, dat Jan order „gegeven heeft tot aankoop, hij ontr „vangt nola van aankoop, offert zijn „geld of stukken eu sluit prolongatie. „Hij wacht nu verder maar af, sleeds „Ik>pende op een stijgende markt. „Doch is Jan nu al overtuigd dat „hij gekocht heeft, welk bewijs heeft „hij hiervoor, m. a. w. waaruit blijkt „dat zijn commissionnair werkc „voor hem ter beurze heeft laten koo- „pen? ,,Do mogelijkheid bestaat toch, dat „de commissionnair voor Jan moeten- „de koopen, tegelijkertijd voor Kees „moest verkoopen. „Als dlit verkoopen geheel vrijwillig „door Kees geschiedde en niet OP „speciaal aanraden van den commis- „sionnair, valt hiertegen niets aan te „voeren en verdient de commission- „nair dus zijne provisie al heel ge- „makkelijk, door Jan in debet tegen over Kees in credit te boeken. „Ook bestaat de mogelijkheid, dat „de commissionnair de order in het „geheel niet uitvoert, door zich per soonlijk tegenover Jan ais verkoo- „pér te stellen. Daalt in 'zooln geval „de markt, dan is Jan het kind van „de rekening, stijgt de markt dan „zou de commissionoiair gedupeerd „worden en deze hot klappen van de „zweep kennende is natuurlijk klaar „als Jan op zijn kantoor komt om „over verkoopen te spreken. Hij onfc- raadt verkoop, 't is pas ecu begin „der rijzing, want de berichten luiden „zoo en zoo gunstig, nog een tijdje „aanhouden enz. enz. Inmiddels komt „een daling. Jan weder naar het „kantoor en vraagt: „wat nu?" „Niets „doen", antwoordt de commission- „nair, ,,'t is maar een tijdelijke reac- „tie", totdat Jan eindigt zonder winst, „zeg maar met verlies naar huis ta „gaan. Want als er geen rijzing „meer komt, en Jan zijn verbazing te „kennen geeft, dat de commission- „nair toch maar steeds willig bleef, „blijft deze het amvoord niet schuldig „en beroept zich op veranderde om standigheden en dito berichten, on- afhankelijk van zijn wil, wel weten- „de dat de mogelijkheid ter contro- „lecring ontbreekt. Ik zou hierbij nog „meer kunnen voegen om nog nader „aan te toornen, dat men van de 10 „zeker 9 maal verkeerd doat met het „aankoopen van Amerikaansche sha- „ros". Tot zoover onze man van zaken, die daarbij nog een beschouwing leverde over speculeeren a la baisse, het zoo genaamde in den wind gaan, dat mij evenwol op dit oogenblik to ver zou voeren. De stof is zóó uitgebreid, dat ze in het bestek van korte artikelen niet voor de he'ft kan worden ver werkt. Hot spreekt van zelf, dat het oor deel, hierboven uitgesproken, niet toepasselijk is op een geheel en stand: onder de commissionnairs in effec ten zijn gelukkig nog moreel hoog staande personen, zoo meende de za kenman bovengenoemd met ons, maar er zijn er, die onder den schijn van correctheid zeer verkeerde han delingen plegen. En afgescheiden hiervan: als het waarschijnlijk ja zeker is, dat wij in Nederland niets van de toekomst van Amerikaansclie speculatiefondsen we ten, omdat er allerlei invloeden op werken, die wij zelfs niet kunnen vermoeden, moeten wij dan ons goede geid aan de Yankees toevetrouwen? Het antwoord daarop kan niet twijfelachtig zijn. $l'jf er buiten, houd uw geid iin den zak, dal wil zeg gen: beleg het dichterbij in onderne mingen, minder ingewikkeld van aard. die gij zelf controleeren kunt! J. C. P. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Ket Gemeente terrein aan den 2ijlweg. B. en W. doen thans mededeeling dat zij voornemens zijn om voor to stellen het aangekochte terrein aan den Zjjlweg in bouwterrein in exploi tatie te brengen. B. en W. schrijven daarbij: 'Tengevolge van den aankoop door de gemeente van de gronden ten zui den van den Zijl weg tusschen de Bil- derdijkstraat en den spoorweg Am sterdamRotterdam, is het noodig gebleken dat het uitbreidingsplan, waarin die gronden zijn begrepen, worde herzien. Aangezien deze gronden door de gemeente zijn aangekocht en het in de bedoeling ligt deze in exploitatie te brengen, sprak het vanzelf, schrij ven B. en W-, om na te gaan of het wenschelijk kou. worden geacht het plan te verbeteren. Dit bleek werke lijk het geval, de villa welke bestaan blijft, vormde geen onderdeel van het vastgestelde plan. terwijl het overi gens bleek, dat in de richtingen van de ontworpen stralen verbetering kon worden aangebracht. De Brouw rskade wordt doorge trokken, de breedte van dezen weg wordt 14 M. De Zijlweg en deze ver lengde kade worden door middel van twee straten, elk breed 15 M. met elkander in verbinding gebracht en in verband met het bestaan blijven van do villa en om voor bebouwing geschikte terreinen te verkrijgen, zijn bovendien twee dwarsstraten van 12 M. ontworpen. Bij het projectesren van den wes telijken verbindingsweg tusschen de verlengde kade en den Zijlweg, ia re kening gehouden, met de aanwezig heid vaji den onderdoorgang in den Zijlweg (op een helling dient gerekend te worden) en op de wenschelijkheid tot het aanbrengen van eene brug over de Brouwersvaart. Arr. Rechtbank In de ochtendzitting had zich van daag te verantwoorden E. S., die in 't najaar van 1915 na een tweejarige gevangenisstraf ontslagen was. Hij was zonder werk, en om toch aan geld te komen had hij toen inbraak gepleegd in een huis te Velsen, waar een spaarpot met een gulden, een nikkelen horloge en een heerencoe- tuum van zijn gading waren. Ter terechtzitting bekende de bekl. het hem ten loste gelegde, zoodat het getuigenverhoor weinig belangrijks opleverde. Mr. Bauduin bracht in herinnering dat bekl. reeds negen vonnissen ach ter den rurr had. Met het oog op deze feiten requir eerde het O.M. 1 1 fi- jaar gevangenisstraf. Mr Barbas refereerde zich aan liet oordeel van de rechtbank. Verduistering. Men zal zich herinneren, dat voor ©enigen tijd een jongen terecht stond J. R. geheeten die «Is loopjongen qui- tanties geïnd had en 't geld in Am sterdam verteerd. Hii had toen beter schap beloofd (ofschoon dat hem toch niet voor een week gevangenisstraf kon vrijwaren- en een slager had zich over den jongen ontfermd en hem in dienst genomen. Zijn goedheid wérd echter mot on dank beioom^ want nog niet lang was R. bij hem in dienst, toen hij zich aan 't ze«fde feit schuldig maakte als waarvoor hij reeds gestraft was een bedrag van f 49.85 ophaalde bij klan ten van zijn patroon, dit geld op maakte In Amsterdam, Rotterdam en elders. in de zitting bekende R. een nog heel jonge beklaagde, de verduiste ring. Hij maakte ©en omnoozeleu in druk an gaf op sufferigen, huilerigen toon antwoord op de vragen van den President. De Subst.-Officier zeide, dat do her haling van het misdrijf was gepleegd onder omstandigheden, die zeer ver zwarend waren voor R. Hij had op nieuw werk, wel bij een patroon, die hém op 't rechte pad teiug wilde brengen. Diens zeer vertrouwen is natuurlijk zeer teleurgesteld. Z.E.A. meende, dat da beklaagde, die thans een droomerige houding aan nam, heel goed wist, wat hij deed. Hij ver diende dan ook een gestrenger straf dan den vorigen keer toen hem zeven dagen gevangenisstraf was opgelegd. Z.E.A. eischte thans 6 maanden ge vangenisstraf. Tevens verzocht hij, op grond van vrees voor herhaling van het delict, beklaagdes Inhechte nisneming. De Rechtbank willigde dit verzoek in en huilend werd beklaagde 't trapje afgeleid, op weg naar 't huis van be waring... Diefstal. Vervolgens werd behandeld de eaak tegen J. V., dde zich had schul dig gemaakt aan diefstal van een fiets en lantaarn. De beklaagde was niet verschenen, 't Bleek, dat V. al meermalen kennis had gemaakt niet t gevangenisterrein, waarom Mr. Bauduin 6 maanden gevangenisstraf eischte. Uitspraken. L. B., dagmeisje te Velsen, diefstal, ter beschikkinK van de Hegeerin# gesteld. A. Z,, zonder beroep, zwervende, bedelarij, drie dagen hechtenis en drie jaar plaatsing in eene Rijks werkinrichting. J. de B.. werkman te Haarlem, diefstal, vier maanden gevangenis straf. S. K., werkman te Zaandam, dief stal. 14 dagen gev.straf. E. van K., zonder beroep, te West- zaan. diefstal, 14 dajren gevangenis straf. W. J. P. de V., sigarenmaker te Assendelft, diefstal. 10 dagen gevan genisstraf. B. K.. werkman te Wormerveer, mishandeling, een maand gevange nisstraf. G. J. W.t olieslager te Zaandijk, uiazetteliik niet verschijnen voor den Keuringsraad, veertien dagen ge vangenisstraf. P. W., varensgezel te lJmuiden. mishandeling, veertien dagen gevan genisstraf. N. M. den H., visscher te Scheve- ningen. mishandeling. 14 dagen ge vangenisstraf. N. L.kaashandel te Edam, mis handeling. 115 boete of 15 dagen hechtenis. K. B.. vischventer te Monniken dam. valschheid in geschrifte, vrij gesproken. P. v. d. A., arbeider te Haarlem, appèl overtreding Jachtwet( tweo maal f 20 boete of twee maal acht dagen hechtenis en één maal f 15 boe te of vier dagen hechtenis. A. T„ te Zandvoort, appèl over- tieding Jachtwet, f 15 boete of vier dagen hechtenis. II. Z.. chocoladefabrikant te Zaan dijk. appèl overtreding Arbeidswet, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. TERAARDEBESTELLING. In allen eenvoud i6 hedenmiddag half één ter aarde besteld liet sloffe lijk overschot van Dr. A. P. Kleynen borg, gopensionneerd kolonel van den Geneeskundigen Dienst. Op verzoek van den overledene wa ren geen bloemen gezonden. Aan het graf werd niet gesproken. Aan het graf werden, behalve de fa- milie, waaronder zich bevond de lieer J L. E, I. Breda Kleynenborg do kapitein ter zee Breda Kleynenborg en de besturende zuster van het Dia cunessenhui6, zuster A. A. Breda Kleyoerïberg, opgemerkt de heeren Generaal v. d. Wijck, Mr Blancke, Lnurillard. Van Nederhasselt. Willet, Van Linden Tol, II. F. Wagenaar Reisiger. Dr. Boissevain. J. C Peere boom, Roelofs, Ritsema. Voorts tal van zusters van Bethesda en Broeder Hoekendijk uit het gesticht Meeren- bosch. De heer J. L. E. I Breda Kleyncn borg dankte voor de laatste eer, zijn vader bewezen. INSTALLATIE. De nieuwe directeur van de Acade mie van Beeldende Kunsten in Den Haag, onze stadgenoot, de heer P. Doorn, zal op Wonsdag 1G dezer ge* installeerd worden in een buitenge wone vergadering van den rand van bestuur der Academie. Autoriteiten van rijk, provincie en gemeente en van het vakonderwijs zuilen tot bij woning van die vergadering in do groot© zaal der Academie woeden uil genoodigd. GEHEELONTHOUDING. Door de Soc.Dec. raadsiedezi, de heeren L. J. C. Poppe, A. .Nagtzaam en J. Spiesz, is een voorstel bij den Raad der gemeente Haarlem inge diend, luidende: I. In den omtrekt van de bij het Openbaar Slachthuis te zijner tijd to vestigen veemarkt wordt door B. en W. geen toestemming verleend tot ves tiging of vermelding eener vergun- rung, volgens de Drankwet. II. On den omtrek in sub I dezer verordening bedoeld, wordt verstaan: bet gedeelte der gemeente, dat Inge sloten wordt door een lijn, beginnen de waai- de Zomervaart in het Z. B. Spaarae valt en loopendc langs den Zuidetijken oever van de genoemde Zomervaart in Oostelijke richting tot aan het puut waar de grens der ge meente zich naar het Zuiden buigt; van daar in Zuidelijke richting de grens volgende, voorbij het Openhaar Slachthuis tot aan de Zuidelijke grens grens der gemeente; vandaar in Wes telijke richting langs de grens tot aan het Z. B. Spaarae en vender langs de Oostelijke oever van liet Spaarae in Noordelijke richting tot aan het punt van uitgang. Door de Ned. Ver. tot afs -lvaff. van aleoholh. dranken" afd. Haarlem, werd in de gehouden vergadering be sloten aan bovenstaand adres adhae- sie te betuigen en nam daartoe de volgende motte aan: „Do Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, afd. llanr- Inm, in vergadering bijeen G Februari 1916; gezien hot voorstel aan den ge meenteraad van Haarlem door Je Raadsleden L. J. C. Poppc, A. N'agb zaam en J. Spiesz gedaan, om op grond van art. 7 lid 1 der Drankwet in de omgeving van het Slachthui: geen ver au nn mg te verleenen; dringt bij den Gemeenteraad met kracht nan op aanneming van dat voorstel. Binnenland VERTREK VAN DEN NIEUWEN GOUVERNEUR-GENERAAL. Vannacht 12 uur is de nieuwe gou verneur-generaal, graaf van Limburg Stirum, met zijn echtgenoot» geb. jonkvrouw van Smlnia, met liet nieu we stoomschip van don Rottcrdam- schcn Lleyd Insulinde naar Indi© ver trokken. Te 4 uur vertrok de Gouverneur- Generaal uit den Haag. Aan 't sta tion waren vele autoriteiten, waaron der enkele ministers en de minister president mr. Cort van der Linden, Kamerleden, leden der hofhoudingen, enz. De gouverneur en zijn echtgenoot©, vergezeld van den particulier secre taris. den heer Beuker Andreae kwa men 4 u. 50 aan boord, em werden aan den valreep ontvangen door den lieer B. Ruys, JSd der directie, en door den kapitein der insulinde, den heer T. Bakker, eu begaven zich on middellijk naar de voor hen gereser veerd© vertrekken op het promenad© dek. Daar kwamen o.a. afscheid ne men de heeren wethouder Havelaar, als waarnemend burgemeester van Rotterdam en R. P. de Monchy, pre sident van de Rotterdnrasche Kamer van Koophandel. De heer Idenburg zal dadelijk na aankomst van zijti opvolger de lliuis reis aanvaarden. DE TELEGRAAF-ZAAK. Het Ha&gtech Corresiporiden-tie-JBu- reau zendt ons andermaal een zeer uitvoerig verslag van een vorgade- rlng van „De Amsterdamse he Pers", wederom gewijd aan de zaak van „De Telegraaf". Ook dozen koor zullen wij geen me- dedeelingen doen uit dit communiqué, vóórdat de wederpartij in de gelegen- heid is geweest de gedane bewerin gen te beantwoorden. Alleen zij thans deze feite!ijkhe-'G vermeld, dat hot bestuur van den Neder). JournalïeteiAring zijn goed keuring heeft gehecht aan het optre den van „De Amsterdamschc Pers" en den oproep ondersteunt, om de plaatsen van de ontslagen journalis ten niet in te nemen.

Haarlem's Dagblad | 1916 | | pagina 1