BE OORLOG. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. 3cr Jaarpang No. 10056 Verschijnt dagelijks; behalve op Zon- en Feestdagen. MAA.NDAG 20 MAART 1916 HAARLEM S DAGBLAD AÖVERTENT1ËN: Van 1—5 regels 75 Cts.; iedere regel meer 15Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.—, elke regel meer f 0.20. Reclames 30 Cts. per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, van 15 regels ?0 Cts. per plaatsing, elke regel meer 10 Cts. contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoonnummer 122. - =j? Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTAj Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Da Verzekering der (per week) goobonneerden wordt gewaarborgd door „The Ooean" Rokin 161, Amsterdam. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De Zaterdagavond"f 1 -50 Franco per post door Nederland2. Afzonderlijke nummers 0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.371/; w n de omstreken en franco per post. 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA DINSDAG 21 MAART. Gr. Kerk, Orgelbespeling, 1—2 uur Soc. Voreeniging: Volksconcert Haarlem's Kinderkoor. Schouwburg, Jansweg: Fienlje Beu- leraans. Cinema-Palace: Voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor etelling. Biosc. Theater, Barteljorisstraal: Voorstelling. Een @naaksGÜi9 Inzender. Redacties van couranten kennen vele sporten van inzendersduide lijke en verwarde, langdradige en le- legrametijlige, booze en monschlie- vende, sombere en enaaksche. Tot de snaaksche behoort eon chauffeur, die met genoegen ons ar tikel over verkeensbelemmering gele zen heeft, maar daaraan toevoegt U. geachte Redactio, doet er echter veel aan mee. Ik bedoel n.l. uw nieuwsborden voor de ra men van Uw bureau in de Groo- ftc Houtstraat. Niet altijd maar soms kan bet voor Uw bureau zeer druk wezen. Op 't trottoir, op het midden van de straat en aan. den overkant blijven de menschen Btaan. Auto- en trambestuurders moeten daardoor altijd zeer lang zaam rijden en een dubbele portie signalen geven. Tot zoover onze inzender, dien. 'wij in gedachten al zien lachen over zijn briefje, daar hij denkt ons te pakken te hebben, omdat wij zelf zouden doen, wat wij aan anderen verwijten. 't Is een 6naak. Maar hij vergeet één ding. In ons' artikel wordt uitdrukkelijk gezegd: ,,Als voor een mooie étalage het pu bliek zich verdringt, zoodat. het „trottoir vol is en de voorbijgangers „don rijweg moeten gebruiken, dan „is dat niet plezierig, maar niet te .^voorkomen. De winkeliers getroosten „zich eenmaal de kosten van bet „wonen in een drukke straat, om do „vele voorbijgangers via hun mooio „étalage in hun winkel te lokken." Wij met ons nieuwsbord verkeeren In hetzelfde geval, wij hebben wel geen „mooie etalage", maar een inte ressant nieuwsbord. En wanneer onze enaaksche inzen der aanraadt, om alleen onze ramon in do Peuzelaareteeg te gebruiken, dan is ons antwoord „daarvoor wo nen wij niet in de Groote Houtstraat." Maar natuurlijk heeft hij dat zelf al lang begrepen en schreef hij ons zijn stukje alleen, om te trach ten ons in verlegenheid te brengen. Daar zijn wij, waarde snaaks, even wel nog lang niet aan toe! Stadsnieuws RIJWIELDIEFSTALLEN. Zaterdagavond zijn uit perceel 71 in de Jansstraat twee rijwielen ont- vreemd. Op dienzelfden tiid is ook uit de gesloten gang van perceel 28 rood een fiets gestolen. Dc rijwieldieven hebben Zaterdag en Zondag een goeden dag gehad. Te Leiden zijn drie rijwielen gestolen. Van do kerkgangers in do R.-K. Kerk te Haarlemmerliede kwamen Zon dagavond een zestal tot de onaange name ontdekking, dat tijdens de godsdienstoefening hunne rijwielen waren ontvreemd Vier vreemde personen, die tegen den avond aldaar rondliepen, worden van den dielstal verdacht. VERDUISTERING. Een rijwielhandelaar in de Wal deck Prmontstraat heeft aangifte ge daan, dat Zaterdagmorgen G. H. 1-L een rijwiel bij hem heeft gehuurd, doch tot op heden dc fiets nog niet heeft teruggebracht. Verduistering wordt vermoed AANBESTEDING. Door den bouwkundige W. J. Nelis- een, Gasthuissingel no. 8, is aanbe steed, het bouwen van een werk plaats op het Phoenixterrein. Ingeschreven werd als volgt: J. A. Jonker f 3588. A. A. Zuuren- donk f 3740. J. Louw en E. J. Lubbers f 3789. C. Itreuger f 3836. J. p. A. Nelissen f 3830. J. Vink, f 4015. Het werk is aan den minsten in- efchrijver gegund DE SPAARNE-BANK. In de Zaterdag 18 dezer gehouden vergadering van bovengenoemde in stelling werden de balans en de ver lies- en winstrekening goedgekeurd cn het dividend bepaald op 5 Het af tredend lid van den Raad van Toe zicht de heer B. J. V. van Hees werd als zoodanig herbenoemd, terwijl als nieuw lid van dien Raad benoemd werd de heer J. J. Beynea en tot plaatsvervangend-direobeur de heer Th. Janzen Hzn. Aan het verslag wordt nog het vol gende ontleend: Ondanks de nog steeds voortduren de abnormale tijdsomstandigheden, als gevolg waarvan bij het aangaan van nieuwe zaken meer dan gewone zorg en voorzichtigheid vereischt werden, kan hot verkregen resultaat ruim bevredigend genoemd wonden. De bruto-winst bedroeg f 90.825.65V6 (f 82.108.75 in 1914), de netto-winst f 67,752.62 (f GO 512.11 in 1914). Alhoewel het winstoijfer de uitkee- ring van een hooger dividend zou toe laten meent de Directie voorzichtig heidshalve in verband met de tijdsom standigheden te moeten voorstellen geen hoogere uitkeering te doen, dan verleden jaar en het restant der winst, evenals dat van 1914 op extra-reserve over te brengen. De statuaire reserve zal dan bedragen f 28.802.45, de extra reserve f 49.700.38. Op inventaris en installatie wend afgeschreven f 1892.75 waarna deze rekening nog voor f 1. in de boeken voorkomt, en op Gebou wen en Safe-inrichting f 2953.75. Van debiteuren was te vorderen f 1,216.555.13, welk bedrag gedekt was door hypotheek, borgstelling of ande re zekerheid. Tegen onderpand van effecten was verstrekt f 4?.7.105;66V6. Crediteuren en deposito's komen op de balans voor met f 709.017.19 waar van met 1 dag opzegging opeischbaar f 233.986.06V6, het overige met ver schillende termijnen tot 12 maanden. De administratie werd geregeld ge controleerd door den accountant J W. Lucas te Haarlem, evenals de ba lans, en verlies- en winstrekening en blijkens het door hem uitgebrachte rapporti geheel accoord bevondeh. NEUTRAAL GEMENGD KOOR „D. I. N. D. U. A.:'. In het Bron gebouw gaf deze zang- vereeniging Zaterdagavond een goed geslaagd ooncert, met medewerking van Haarlem's klein koor „Inter Nas" en do sopraan zangeres Alida Bertels. uit Amsterdam. Als tweede solist stond vermeld de heer A, F. Smoorenburg bariton, die echter door ziekte verhinderd was, en vervangen werd door den directeur van boven genoemde vereen igingen, de lieer P. v. d. Roovaart. die daarbij bewezen heeft, behalve een uitstekend koorlei der, tevens een goed zanger te zijn. Hoewel hij onvoorbereid deze taak op zich had genomen, gaf hij een alles zins loffelijke vertolking van „Aan Koning Albert" en „Ter Zege" beiden van J. P. J. Wicstn, waarin zijn stem geluid bijzonder goed in overeenstem ming was met de schoone woorden en muziek. Ook als dirigent heeft do heer v. d. Roovaart wederom ge toond, dal met een vereoniging door ernstige studie onder bevoegde leiding zeer veel goeds lot stand is te brengen op zanggebied. Wip hooiden dan ook met genoegen „Sneeuwklokjes" van J. Olman, waarin het koor uitmuntte door zuiverheid van stemming en on berispelijke voordracht. Het, aan het' slot van het eerste gedeelte gezongen „Salve Rogina" van Oberlioffcr, was niet zeker van inzet, en niettegen staande de vele goede momentent. was men in de uitvoering van dit werk niet erg gelukkig. Van het klein koon' „Inter Nos" onder dezelfde leiding, hoorden we „Bede" van Heinze met een verdienstelijk gezongen bariton- solo en „Ritters Abschied", van Joh. Kinkel. De hulde, waarop deze kleine „schare aanspraak mocht maken, be stond ditmaal niet uit bloemen. Do voorzitter vau D. I. N. D. U. A. bood den leden insignes aam, welke onder daverend applaus werden in ont vangst genomen. Mej. Alida Bertela, die in den laat- 6ten tijd meermalen in onze verslagen besproken is, handhaafde ook dezen avond op hoogist talentvolle wijze haar goeden naam als sopraan zangeres, hl liederen van Richard Hol, v. Antwer pen, Cath, van Rennes en Julius Süsan, terwijl Mej. Annie Pusch voor correcte pianobegeleiding zorgde. S. Examens'. De beeren A. Priebó© en-P. de Wil de te Haarlem, zijn geslaagd voor het diploma A. van do Tuinbouwwinter- school te Aalsmeer. COUPéRUJT STUKGEWORPEN. Zondagnamiddag even over half zes werd aan de Houtvaart een glas ruit van een 3de klasse coupé van een voorbijkomenden trein van Haar lem naar Leiden met een steen stuk- geworpen. 'n Laffe streek 1 EXAMEN RIJKS-KWEEKSCHOOL ALHIER. Voor deze Kweekschool hebben ziöh voor de 24 plaatsen 87 candida- ten aangemeld. De vorige week had het schriftelijk examen plaats en werd het mondelinge begonnen. Deze week loont het onderzoek af. GYMNASTIEKLEERAAR. Dc nieuwe gymnastiekleeraar aan de Rijkskweek- en Leerschool, de heer Goeting, nai gymnastiekonder- witizer te Amsterdam, zal 1 Mei ln ddenst treden. LA'NDSTORMKORPS STELLING VAN AMSTERDAM. Compagnie Haarlem. Landstormkorps: Stelling van Am sterdam. Compagnie Haarlem. Week vain 20 tot en met 25 Maart 1916 Dinsdag 21 Maart aantreden Doe len 7.30 nam. Donderdag 23 Maart idem. Zaterdag 25 Maart schieten. 'Aan treden on de schietbaan te 0verveen te 2 uur nam. ZINKDIEFSTAL. Van een leegstaand perceel aan de Leiidlsche vaart 28, zijn zinkon, dak goten vermist. In verband hiermede Is opgespoord de 18-jarige loodgieters- knecht G. H. H., die bekend heeft, de dakgoten te hebben ontvreemd. LOONACTIE DER KELLNERS. De besturen der landelijke vakbon den schrijven ons: Door de moderne, katholieke en neutrale kellnersbonden ziijra aan de werkgevers de navolgende looneischen medegedeeld: a aan de kellners, d'ie geen, loon i ontvangen een minimum-loon van f 2.50 per week te betalen; b. de bestaande lootten met dit be drag te verhoogen; c. de door kellners aan de onder neming betaalden toeslag, ln welken vorm ook, af te schaffen. DE DRINKFONTEINEN. Met het plaatsen der drinkfonleinen is weer een aanvang gemaakt. (Zie vervolg Stadsniiuws op pog. Z). (Jit de Omstreken Schoten. Huurbons. Wegens geldgebrek 2uilen met 1 April de huurbons alleen aan de ge- mobiliseerden en niet meer aan werk loozeii "worden gegeven. Doordat de heer A. S lijntjes zich metterwoon gaat vestigen te Zutfen, komen de functies van voorzitter Alg. Burger!. Armbestuur en van voorzit ter der afdeeling Schoten dier S. D. A. P. vacant Haarlemmermeer In een gehouden vergadering van de lib. kiesvereeniging De Grondwet is tot bestuurslid gekozen de heer W. J. van Gulpen te Hoofddorp. Langi- durig werd besproken do candidaat- stelling voor de Prov. Slaton. Beslo ten werd hierover in den volgende vergadering te beslissen. Spaarndam. Dezer dagen is een aanvang ge maakt met het dempen en ophoogen van het terrein langs de gemeente- woningen met afval uit Haarlem, het welk met een laag zuiver zand bedekt wordt. Er is bericht ontvangen, dal liet Rijk tot op een luttel bedrag na, de kosten betalen zal voor het stichten van een nieuwe school met gymnas tieklokaal en hoofdemderwijzerswo- nlng op do plaats van de tegenwoor dige school, die niet meer aan de voorschriften voldoet. NaarJ©mm®rHed« o. a. Verbetering. De bestaande brug van Halfweg naar den-Houtrakpoldor zal worden vervangen door een dam met duiker. IJmuiden. R egeeringfl visch Men melut uit IJmuiden aan de „N. R. CL" De rijkscommissie van toezicht op de Zeevisahvereeniging alhier heeft besloten,-drie vierde der aanvragen om regecringsvisch van die gemeente besturen. welke zelf visoh als volks- voedsel distribueeren. in den vervol- go preferent te doen ziin. Deze maat regel heeft men moeten treffen, om een einde te maken aan het erger lijke geknoei van sommige klein handelaren te IJmuiden met regee- ringsvisch. AANGEHOUDEN. De ,,N. R. Ct." meldt De douane te IJmuiden heeft uit een lading viscli van de motorboot „Soezie Markie", directie J, van Vre de, 26 manden plantenvet en boter in beslag genomen, die als manden visch waren ingeladen door den visohhandelaar Van Dijk. van Am sterdam. De manden vet waren Zaterdag morgen als vischzending van Am sterdam naar IJmuiden gekomen per stcorniboot „Mercurius", van gebr. Goedkoop, aan het adres van den- zelfden Van Dijk. Beslaglegging. Op het motorv isscliersvaariuig van den heer S. v. d. Kolk alhier ia ge rechtelijk beslag gelegd voor vermèend verschuldigidl sleeploon. Statenverkiezing. Door de Vrijz. Dem. Kiesvereeni ging alhier is tot candidaat voor de Prov. Statenverkiezing gesteld de heer Tl. do Boer, reeder, wetihoudier van Velsen, Binnenland GEEN REGEERINGSGROENTEN MEER. Naar men aan 't HMd. mededeelt zal op 1 April de aflevering van sta- pelgroenten door de Vereoniging Groenten-Centrale worden geblaakt. NEiD. AMBULANCE IN DUITSCH- LAND. Wolff seint uit Berlijn De keizerin heeft Zaterdag den leb der van de Nederlandse he ambulance voor Gleiwitz, Jhr. van Bevervoorden tot Oldemeule, met mevrouw Van Riemsdijk en mevrouw Den Tox, ont vangen in tegenwoordigheid van de vrouw van den Nodertandschen ge zant, MAIL UIT NED.-INDIS. De „Oiphir" heeft de mail meege bracht. EEN NEDER LA NDSC'II DUITSCHE VEREENIGING. Prof. dr. J. G. Sleeswijk deelt inde „Toekomst" mede, dat maanden ge leden in de kringen van geestverwan ten van dit blad, hier te lande, stap pen zijn gedaan tot de oprichting van een Noderlandsch-Duitsche ver eoniging, tor bestudeering van alle vraagstukken, welke bet Cultureel- contract tusschen de beide landen kunnen bevorderen. Zoodra zij het oogenblik gekomen) acht voor de oprichting dezer vereeni-1 ging, zal de redactie der „Toekomst' daartoe medewerking vcrleenen. AANGEHOUDEN. De kapitein S. van 't geheimzinnige schip „Do Speculant", is Zaterdag, toen hij hersteld uit 't ziekenhuis te Enkhu'zen ontslagen werd! door de .Tustiitie gearresteerd. D'e aangehou dene ia naar Rotterdam overge bracht. ZEEMILITIE. -Gevolg gevende aan den bij de be handeling in December j.l. van het wetsontwerp tot het langer in dienst houden van ingelijfden bij de Militie 111 uitzicht ges'ielden maatregel, »s thans dooi- den Minister van Marine bepaald, dat de zeemiliciens die in normale omstandigheden op 1 Augus tus 1914 recht op ontslag zouden heb ben gekregen, in hoofdzaak dus zij die behoor en tot de lichting 1909, in den loop der maand Juni a.s. méJt voorloopig klein verlof huiswaarts ge zonden zullen worden. De juiste da tum zal nader worden vastgesteld. De zeemiliciens-kustwachter dier lichting zullen eerst met hailf Septem ber 1916 met zoodanig verlof gezon den worden, op welk 'tijdstip de kust wachters der lichtiug van dit jaar vol doende zullen zijn opgeleid. I-Iet ligt in de bedoeling belangheb benden, die zulks wenscheo. toe te staan in werlcelijken dienst te blijven en ook de gelegenheid niet uit Ue slui ten om op te kennen gegeven verlan gen op een later tijdstip dan het vast gestelde met verlof te mogen vertrek ken. ONGELUKKEN. In de Diezerstraat te Zwolle Is de schildersknecht II. van een dak ge vallen. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Vrijdagnacht werd op den O. Z. Achterburgwal te Amsterdam een 60-jarig persoon, die in beschonken toestand verkeerde, uit het water ge haald. Naar het ziekenhuis overgebracht, bleek hii bij aankomst reeds ©verle den! POLITIEBOND. Vrijdag vergaderde de afdeeling Noord-Holland van den ALgem. Ned. Politiebond, onder leiding harer voorzitter, den heer J. A. A. do Ko ning, commissaris van politie te Hil versum. De aftredende bestuursleden', de lieerem P. Vos te Hello en A. Heertjes te Schoten, herkozen, waarop de voorzitter de horkozenen compli menteerde. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Dr. W. G. N. v. d. Sleen te Haarlem, die over de Vogel- wet sprak en zijn rede verduidelijkte met lichtbeelden. Hij riep voor de be schermde vogels, de hulp der veldr, wachters ln, die <ïe wet mede hebben uit te voeren. Doch verzocht een ieder het onderwijzend personeel te verzoe- ken, hun leerlingen vooral te wijzen op het groote kwaad dat zij doen door het verstoren der nesten. Uit het jaarverslag van de onder- afd. „Kennemerland" bleek, dat die vereeniging zich in bloeiende toe stand bevindt, en dat de kas een sal do van f 67 68 cent bezit. Op voorstel van het bestuur word besloten uit de kas der afd. f 130 te trekken voor de door den watersnood getroffen leden. In verband hiermede zal het Hoofdbestuur worden ver zocht, de andere tien afdeelingen aan te schrijven, om rnede hieraan bij te dragen. Geklaagd werd bij de rond vraag. dat verschillende politieman nen reeds vier maanden op hun pen sioen wachten. Het Hoofdbestuur zal worden verzocht, zich hierover tot den minister te wonden. KARDINAAL GOTTI is te Rome op ruim 80-jarigen leeftijd overleden. - MIGHANDELING. Op 't politiebureau te Rotterdam meldde zich een 36jarig landweersol daat aan, die verklaarde een zijner kinderen (een jongetje van 2 1/2 jaar) met een bajonet gestoken te hebben. - De kleine lag te bed en kreeg vier ver wondingen, zoodat opneming in een ziekenhuis noodig was. De echtgenoote van den soldaat was even te voren het huis ontvlucht, om dat haar man ruzie zocht. Sport en Wedstrijden HOCKEY. DE UITSLAGEN. Eerste Klasse. AerdenhoutM, II. C.—Hilversum, -1. Don Haag II, O. C.H. D, M., -1. T.O. G.O.—Amsterdam, 5—0. Reserve 1ste Klasse. Den Haag H. D. M. IIIL O. C. I, 3-5. Amsterdam Amsterdam II A— T.O.G.O. II, 5—0. M. H. C. I—HILVERSUM I, 9-1. In het begin is M. II. C. iets in de meerderheid. Vooral Tydeman, die in geen twee jaar gespeeld heeft, blijkt het nog lang niet verleerd te zün. Na een kwartier weet Van Leu nen met een mooi schot ziin club de leiding te geven. In d6 voorhoede van Hilversum leidt B. Helm ec-hige goede aanval len. die echter gemakkelijk afgesla gen worden. Met tusschenpoozen voeren de Musechen den stand op tot 40. Na half time heeft Hilversum niets meer in te brengen. Al spoedig sco ren Bijlevcld en Quarles. Bii een plotseling™ uitval van Hil versum© coort Helm. Daarna wordt de belegering van hot Hilversum-doel (Voortgezet. De keeper van Hilversum redt e enige malen keurig. Toch kan hij niet ver hinderen, dat de M. IL C. nog drie- mnnl scoort. liet einde komt mot een welverdien de overwinning voor de M. H. C. Dam es-H o c k e y. AERDENHOUT- AMSTERDAM. 3—1. Dadelijk is Aerdenhout sterker, ir.aar kan niet tot scoren komen. Kort voor half-time weet mej. Loeuan het eerste doelpunt te maken. Rust gaat in met 1(k Na de thee gaat het spel meer ge lijk op. Allengs komt Aerdenhout in de meerderheid en vele corners wor den op het Amsterdamsche doel ge nomen, waardoor tweemaal gescoord wordt. Amsterdam doet nu alle moeite, om een tegenpunt te maken, wat ten laatste aan mej. G. Otten gelukW (3—1). Met dezen stand breekt tijd aan. BEVERWIJKSQHE H. C.—DREAD NOUGHTS, 4—7. Men schrijft ons Om 2 uur etellen de volgende elf tallen zich op: B e v e r w ij k Schiff, Mej. Boerlage, Boon,, Mej. Rothe, Donker Jr., Mej. v. Kleef){ F. van Loenen, Derksen, Staats, Mej. van Loon en, Donker Sr. D r aadnoug h ta: Mej. Eising MuSder, Mej. Morene, Buma, Schalkwijk, Mej. Haga, Mej. v. d: Ban, Scheffer, Th One, Rijken», Mej. van Hasselt, v. d. Water. S3. H. C. maakt den eersten goal door Derksen. Spoedig hierop maakt Scheffer gelijk. Buma brengt den stand op 2—1. B. H. C. maakt weer gelijk (2—2). Uit een voorzet van rechts 6coort Schalkwijk. Deze perzik smaakt naar meer en Scheffer maakt uit een vrijen slag een goal (4—2). Beverwijk brengt den etand op 4—3, met welken stand gerust wordt. Na de thee maakt Beverwijk weer gelijk (44). Buma bezorgt zijn elftal de leiding (5—4). Wederom is het Scheffer,, die den stand op 6—4 brengt Als Buma nog eens gedoeld heeft, blaast Dorhout Mees spoedig lijd. Mej. v. Hasselt en Rijkens schitter den in de achterhoed^, maar boven allen blonk Scheffer uit, aan wien de Dreadnoughts de overwinning ie dan ken hebben. Bij Beverwijk vielen Boon en Mej. v. Loeneü op. Het door tastende spel der voorhoede even eens. Korfbal. NOORDELIJKE AFDEELING. Eerste klasse: Amsterdam: D. E. V.D. V. D. 5—9 Tweede klasse: B. Koog: K. Z.—A. W. -10-4 Derde klasse: B_ Haarlem: Haarlem IIVelocitas KORFBALCLUB „OD15", VELSEN. SecretarisA. L. Muller. Mr. van Heemskerkstraat 39, IJmuiden. Officieele mededeelingen Uitslag wedstrijd H. O. C.Odif 16-0. Donólordag» a«s. ledenvergadering. Aanechrij vingen volgen* EEN FRANSCHE TORPEDOJAGER GETORPEDEERD. De Oostenriiksche staf deelt mede, dat een Oostenriiksche onderzeeër een Franschen torpedojager, van het type Fouzche. van Durazzo. getorpe deerd en tot zinken gebracht heeft. DE OORLOG LN DE LUCHT. Groepen van 5 en 23 Fransche vlieg» tuigen hebben, naar de Fransche stal meldt, Mctz en -eenige andere Duitsche steden en kampen met bom men bestookt Drie Duitsche vliegtui gen werden neergeschoten, een Fran sche machine viel en drie Fransche machines moesten binnen de Duitsche linies dalen. De Duitsche staf meldt, dal door de Fransche hommen in Metz 3 bur gers gedood zijn, te Mühlhausen zijn 7 burgers gedood en 13 gewond', als ook 1 soldaat gedood. 4 Fransche vliegtuigen zijn naar heneden gescho ten. DeEngelsche staf meldt, dal I Duitsche hydroplanes boven de Oost kust van Engeland 48 bommen gewor pen hebhen. Voor zoover hekend is zijn 3 mannen, 1 vrouw en 5 kin dem* eedood, 17 mannen, 5 vrouwen en 9 kinderen gewond. Een Duitsche vlie ger werd bij achtervolging gedwon gen in zee te dalen.. Bij een ongeluk met hun vliegtuig aan de oostkuet van Schotland zijn twee vlieger-lui'tenants omgekomen. Een ander ongeluk gebeurde tc Hen- don, waar een loorling-vliogc-r gedood werd.

Haarlem's Dagblad | 1916 | | pagina 1