H. J. LAMP. Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN 1IET KON IN KL. NED. MKT INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt. 22 Maart 1916. Hoogste barometerstand 706.6 mM. te Haparanda; laagste beneden 745 m.M. to Ooet-Duilschland. Verwachting tot don avond van 26 Maart: Wind: matige Noordelijke lot Oos telijken wind. Gesteldheid van de lucht: meest zwaar bewolkt, wellidht nog regen- of sneeuwbuien. Temperatuur: iets zachter overdag. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 752 m.M. Achteruit. Vorige stand 749 mM. OPGAVE VAN JOH. M. SCHMIDT - Opticien QED. O. GRACHT 47 HAARLEM ïherinoineterstand 29 Maart. Hoogste gisteren F. 47 Laagste heden nacht. F. 36 Hedenmiddag 12 uur F. 38 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel Bsrteljorisstraat 18. plaatsen mat sucoes JUNKER RUH'S Gasfornuizen. Daar het gemiddelde dor gewone inkomsten in do laatste 5 jaar 250380.05 heeft bedragen en daar door verhooging van do zekerheids stelling van den gemeente-ontvanger noodig is geworden, etellen li. en W. den Raad voor, deze zekerheidstel ling van 12000 te brengen op 25000. Overeenkomstig de bepalingen der Woningwet, verzoekt do womngbouvr- vereeruging „Velsen" te Velsen, den Raad een voorschot van f 207.000 on uitgifte in erfpacht van gemeente gronden, ten behoeve van den bouw van 71 woningen te Velsoroord. Voorstellen betreffen de volgende onderwerpen B. en W. bieden den Raad aan een wijziging van de verordening op de exploitatie van het Gemeentelijk Gas bedrijf en vaststelling van de instruc tie voor den Directeur van het Ge meentelijk Gasbedrijf en den Direc teur der Gemeentelijke Waterleiding. Slocmcndaal. DE a.s. RAADSVERKIEZING. Met meerderheid van stemmen is in do Dinsdagavond goluoucten verga dering van de Afd. Bloemen da al van den Bond van Vrij-Liberalen in com binatie meit de Vrijz. Kiesver. besloten den heer C. L. de Fouw te candidoo- ren voor die a.s. gemeenteraadsver kiezing. binnenland tïo Tubantia. 't Al gem. Handelsblad meldt De sleepboot „Wodan" van de fir ma L. Smit en Co., die* een onderzoek zuu insteden naar de „Tubantia" en daartoe Maandagavond 11 uur vertrok te onvcrrichterzake teruggekeerd in tien Waterweg. DE AMSTERDAMSCHE RAAD. Het Hbld. meldt, dat die heer P. W. Su torlus zal bedanken als lid van den raad. Door overleg tueschan de kies- vereeniigingen zal wellicht als zijn op volger bij eerste camdldaatstel ling aangewezen worden de heer P. J. M. Verschure. POKKEN TE AMSTERDAM. Men meldt ona uit Amsterdam: Gisteren heeft zich hier ter stede nog een nieuw geval van pokken voorgedaan, in de Nicolaas Beete- straat Naar aanleiding van het voorko men van een geval van pokken op de Meisjes Hoogere Burgerschool mot 5-jarige® cursus aao. de Keizersgracht Js de school heden gesloten. Bet ge bouw wondt vandaag ontsmet en mor gen kunnen do leerlingen terugkee- ron, met uitzondering van de klasse waar zich het ziektegeval heeft voor gedaan. GASONTPLOFFING. Dinsdag ontstond door gasontplof fing brand in de sacristie van de pa rochiekerk te Veghel. De koster be kwam bij de blusschiiiig ernstige brandwonden. ONGELUKKIG SCHOT, De directeur der Rotterrdaamsche Passage-maatschappij kreeg Dins dagmorgen op het kantoor der maat schappij aan de Coolvest bezoek van een makelaar in voste goederen. Deze nam een daar liggende geladen re- volver in de hand; het wapen ging af j en de kogel drong den directeur ou der het rechteroog lm hot hoofdi Hij I ging naar het ziekenhuis, waar vast gesteld werd, dat de kogel tot bij het rechteroor is doorgedrongen. (N. R. Ct.) DE HOSPITALEN. Do minister van oorlog inspecteer- do Dinsdag het militair hospitaal te Amersfoort. DE HOLLAND—AMERIKA LIJN zal over 1915 een dividend van 50 uitkceren. Vervolg Stadsnieuws. HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL. In de alg. vergadering van de Huis houd- en Industrieschool werden Dinsdag de jaarverslagen goedge keurd. Mejuffrouw Polman Mooy word als bestuurslid herkozen en go kozen mevrouw üruokem Fock. KANTONGERECHT. Heden werden weer alleen kinder zaken behandeld, zoodat de zitting niet publiek was. B ij o n t e o 1 t Maandagavond vergaderd^ do af- deeling Haarlem en omstreken van de Ver. tot Bev. van Bijenteelt, onder voorzitlenschap van den heer G. Oolmar. Behandeld werd de wijziging der statuten. De vergadering gaf aan den afge vaardigde ter algemeene vergadering, den heer Muller, of diens plaatsver vanger, don heer Oudewater, opdracht, tegen art. 8, 9. 12, 13 en 14 van de Statutenwijziging en tegen art, 6, 11 en 12 van de wijziging in hot Huis houdelijk reglement te stemmen, ter wijl al do andere wijzigingven werden goedgekeurd. Tot slot hield do heer C. Ootnrar een door vele bloeiende planten opge luisterde, voordracht over „Kruid- en Insecfcenbloemen"l Als hoornen miet inseclenbloemen. werden achtereen volgens de hazelaar, de iep en de els besproken. De wilg werd eveneens bij de insectenbloemen besproken. De wilg is een plant, die van veel belang voor den ijmker is, vooral in streken, waar 't „waard- of tiendhout" veel voorkomt; zoo zelfs, dat men daar in April soms reeds honing kan winnen. Als bijzonderheid dient nog vermeld ta worden, dat de spreker reeds een bloeiend exemplaar van de peer en da aalbes kon Iat-on zien. De vragen, die de aanwezigen stelden, werden tot hun bevrediging beantwoord. Do Ifèer G. A. Ootmar bedankte de spreker voor z'n voordracht. JUBILEUM. De kost-er der Waalsdhe gemeente ls 27 Maart 25 Jaar in dienst bij de ge meente. IIET TRAM-ONGELUK. We vernemen, dat de toestand van Mej. do Wed. Anthonleec zeer ernstig is. De toestand van Méj. Volten is zor- LENTEBODEN. liet zachte weder der laatste dagen heeft de hyacinlhan sterk vooruit ge bracht. Het riet is van de velden ge heel verwijdend, op enkele plaatsen ziet men. de vroegste soorten reeds kleur vertoornen. Do bloei kan meit een veertien dagen verwacht worden. UIT HET BAKKERSBEDRIJF. Met betrekking tot de reeds gisteren door ons vermelde vergadering van bakkerspatroons, die gisteren In Cafó Brinkmann gehouden la, valt het vol gende mede te deelem: In het najaar van 1915 is door do bakkersgezellen van de Katholieke-, Christelijke- en Algemeene Gazellen- bonden om loonsverhoogimg gevraagd. Door da patroons is toen geant woord, dat met ingang van 1 April opslag van loon zou worden gegeven. Tot dien datum zou f 1 toeslag per week worden gegeven, wat dan ook geschiedde. Nu 't echter tegen 1 April liep, moest een nieuwe regeling tot stand komen en de Besturen van de Veree- niging van Werkgevers in het Bak kersbedrijf en van den Nederland- schen Bakkersbond zdjtn overeenge komen, om voor te ballen, in de plaatsen, Haarlem, Amsterdam, Lel den, Utrecht en Den Haag de loonen bij het grootbedrijf met f 1.50 en die bij het kleinbedrijf met f 1.te ver- hoogen. Hierbij werd ongemerkt, dat alleen de overweging, dat de gezellen onder de tijdsomstandigheden gebukt gaan, tot deze loonsverhooging den doorslag had gegeven. Het bedrijf zelf maakt, zooals algemeen bekend is, ook lang geen rooskleurige tijden door. Tevena werd voorgesteld, het aantal uren in het grootbedrijf te brengen op 65 en dat in het kleinbedrijf op 70 uur per week, cijfers, die thans reap. en 72 bedragen. Deze plannon zijn Dinsdagmiddag in de ledenvergadering goedgekeurd met algemeene stemmen en gaan nu naar de Geaellenbonden. Vermeld mag worden, dat voor de Halfwasknechts een bij,zond-ere rege ling is getroffen, en dat tevens een ziekteverzekering in voorbereiding is. Onze zegsman legde den nadruk op het feit, dat de toestand in het bedrij f dikwijls ellendig mag genoemd wor den, door de duurte of schaarschte der grondstoffen en het groote gebrek alan werkkrachteni D volgende week vergaderen te "a- Gravenliage de besturen der betrok ken patroon»- en gezellenorganisa- tlea. BANKETBAKKERS. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van Haarlemsche Banket bakkers ls besloten, dat voortaan op Zondag geen bestellingen meer zullen worden opgenomen, zoodat men ge noodzaakt is, zijn bestellingen des Za terdags te doen. Op 15 Aiprll treedt deze bepaling In werking.. Jammer genoeg zijn er enkele pa troons, die weigeren, aan de uilvoe ring van dit besluit mede te werken. Zeker valt dit te betreuren, omdat do banketbakkers op deze wijze althans een gedeelte van den Zondag vrijaf krijgen, iets, waarvan tot nog toe bij- ua nooit sprake was. Wij vernamen, dat vele banketbak kers aan B. on W. ontheffing van de 9-uurssluiting hebben verzocht. Som migen achten 10 uur oen gewenschte sluitingstijd, en anderen gevoelen veel voor 9 uurs-sluiting, doch alleen onder voorwaarde, dat aan niemand ontheffing worde Verleend, S P 0 1' n to. De heer J. W. Sevenhuysen alhier is benoemd in de examen-commissie voor Esperanto. Dit examen zal op Hemelvaartsdag. 1 Juni. te Rotter dam of te 's-Gravenihage plaats heb ben. YISCIJWEDSÏRIJD. Bij den Zorakig jl. door do Schoten- 8Che Hengel aarsvereeniging ,,Do Da geraad' gehouden ondorllagen wed strijd op witvisch in de Ringvaart nabij Heemstede werden 173 stuk» gevangen. Eerste pirijiswiiimer was >A. Nolet, voor het vangen van de grootste visch. Den tweeden prijs won J. Trou- tig Jr. voor do meeste viseh, den 3on prijs J. Broekhof en den 4on> J. \Y'ild>- echut. A, v. d. Schaar kreeg den troostprijs. G ev. Voorwerpen: Terug te bekomen bij: C. Brcems, Kinderhuisstraat 3, een cape; A. Dwee- laart, Zuid-Polderstraat 104, sleutels aan ring; D. Kuit. Teylerple-Ln 27, een reticule; R. Janzen, le Iloogewoerd- dvvarsstraat 23, een tapje zijde; A. Kion, Gasthuisstraat 21, een honden zweep; J. Hogworst, Tugelastraat 53, een portemonnaie met inhoud; A. Meijer, Groote Houtstraat 15, een haadscho-en; F. Bijster, Camphuys- straat 5, eon pet. Pers-Overzicht DE „TUBANTIA". Router seint uit Londen Volgons de „Times" werd gisteren in de City de volgende meening be sproken, en vond zij meer en meer geloof in zake de torpedeering van 't Nederlandsche schip „Tubantia". Men meent, dat' de „Tubantia" een belangrijk bedrag aan boord had van in Duitsch bezit zijnde Amerikaan- sche waarden, die voor Duiteche re kening in New-York of in Zuid-Am e- rika moesten worden verkocht. Nu is het bekend, dat de Engeteche marine bevel ontvangen heeft zulke waardon in Duitsch bezit als contrabande te beschouwen, zoo zij voor dit doel wor den uitgevoerd. De eenige manier voor Duitschland om credieten te krijgen in het bui tonland was nu, de booten, waarmede deze waarden vervoerd worden, te doen zinken. Zij Iconden dan duplica ten krijgen van de uitgegeven stuk ken aan de overzijde van den Atlan- tischen Oceaan, ter voldoening, aan den wensch voor crediet voor de eige naars. Deze meening wordt temeer als waarschijnlijk beschouwd, daar een ander motief niet aannemelij'k schijnt. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 22 Maart 1916, 's namiddags tear l'A ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitter: Jhr mr. W. B. Saand- berg, Burgemeester. Afwezig da heer Schrouders, De VOORZITTER doelt mede, dat B. en W. voornemens zijn in de maanden Juni en Juli eenmaal per week aem carrillonbespeling te doem geven. De heer DE BREUK herinnert non de opmerkingen van den heer Poppe bij do Begroeting over onvoldoend toezicht op bestratingsmateriaaL Uit de ingewonnen rapporten blijkt, dat de kluchten ongemotiveerd zijn. In de Westergraoht zouden stse- nen terecht gekomen zijn. Niet de ge meente. maar die H. IJ. S. M. ging dit aan. Ook bij do Brouwersgracht zou zoo iets gebeurd zijn. Die gracht bestaat te Haarlem niet. Bedoelt de heer Poppe het water bij de Brou werskade, dan moet apr. meedeele®, dat in die buurt geen werkzaa m he den zijn gepleegd. Op het Hofdijk- plein zouden buizen in den grond ver dwenen zijn. Ook dat is om juist ge-blo- ken. Eveneens is gebleken, dat geen steenan zijn verdwenen. Op de ambtenaren rust dus geen blaam. Het ls zeer oamamgenaom, wanneer dergelijk© onjuiste beechul- digiingem in het openbaar geuit. Do Raadsleden bedenke, dat zij o<jk ver tegenwoordigen de ambtenaren en dat ook zij hun belangen moeten be hartigen, Laat de heer Poppe daarom dergelijk© klachten aanbrengen bij B. em W. Dan kunnen de klachten onderzocht worden. Nu raakte d© be weringen van den heer Poppe wel den walkant in letterlijken zin, maar raken eigenlijk kant noch wak I)e lieer POPPE protesteert tegen de redevoering van den heer De Breuk op ean ©ogenblik", dat spreker do rapporten nog niet heeft kunnen bestudeei en. Heeft spieker iets mis daan. dan misdoet de wethouder hier iets tegen een raadslid. Wat de klachten betreft: in de Brouwersvaart ziin bij laag water dc steenen te zien op het Hofdijkipilein hebben kinderen buizen in den gromd begraven en des avonds om 10 uur werden de steenen er met wagentjes weggevoerd. -Dat spreker de ambtenaren ge krenkt heeft: wel. spreker en zijn partii-genooten hooren juist meestal het tegengestelde. (De directeur van Openbare Werken veroorlooft zich Ln ziin stiuk ook een tirade over de krenking der ambtenaren en werk lieden. Spreker zit hier om de be langen der gemeente te behartigen en zal zelf uitmaken hoe hij dit doen moet. Hij heeft daarvoor geen lesjes noodig van den directeur. Laat fieze doe, zanden nar, diegenen., die er van gediend r.ijn. maar niet aan spreker. liet aanbrengen der klachten bij B. eti W. wil spr. overwegen piaar, wanneer hij het belang der gomeonlo noodig acht, zal hij de zaken in het openbaar ter sprake brengen. Do heer DE BREUK zegt, dat in dien er steenen in de Brouwersvaart liggen, dit niet de schuld van Open bare Werken, maar van dc straat jeugd is. Overigens bestrijdt spr. dat hij voor barig deze zaak ter sprake brengt. Do heer Poppe blijkt de stukken gelezen te hebben. PUNT 1. 1. Mededeelingen stukken. ingekomen De heer A. J. Fohr verzoekt den Raad om ontslag uit zijn betrekking als Leeraar in 't Franech aan 't Stc delijk Gymnasium en wel legen 1 Mei 1916. Wordit verleend. PUNT 2. Inzake den post voor „Onvoor- zione Uitgaven", dienst 1915, tot een bedrag van f 29.—, adviseert de com missie dien staat vast te etellen. Wordt goedgekeurd. PUNT 3. B. en W. bicden tor Vaststelling aan 6taten tot beschikking op den post „Onvoorziene Uitgaven", dien sten 1915 en 1916 tot bedragen van 29 (schade aanvaring Gravesteenen- brug in November 1914) en f 100 (bij drage tentoonstelling gemeente-finan cien). Wordt goedgekeurd. PUNT 4. B. en W. stellen voor goed te keu ren de le suppletoire begrooting, dienst 1916, van St. Elisaboth's of groote gasthuis. Wordt goedgekeurd. PUiNT 5. Ten gevolge van hot aan den heer J- Blom S-zn. op zijn verzoek legen 1 Juni a.s. verleend eervol ontslag zal moeten worden voorzien in de be trekking van directeur van het ge- m-oente-gasbedrij f. B. en W. zijn van meening, dat de jaai'vvedde van den nieuwen titularis moet worden vastgesteld op 5009.—. Zij dienen een daartoe strekkend voorstel in. Wordt goedgekeurd. PUNT 6. B. en W. stellen voor f 3450 beschik baar te stellen voor de inrichting der veemarktplaata. De VOORZITTER stolt aanhouding voor. Aldus wordt besloten. Hedenavond ls het veirvolg van dit verslag te verkrijgen aan do beken de adressen. Kechtszaken OPL1CTH1NG. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden in hooger beroep onder vernie tiging- van liet vonnis der rechtbank van 3 Dec. jl. veroordeeld tot 9 maan den gevangenisstraf den zaakwaarne mer C. W. II. IL, wegens oplichting van den bakker Mooyen te Velser- oord. In eersten aanleg was hij Veroor deeld tot 6 maanden gevangenis straf., IIET DIENSTWEIGERINGS MANIFEST. Voor het gerechtshof te Amsterdam stonden heden terecht de predikanten Teriet uit Zuid-Sch-orwoude. Scher- ïnerhorn uit Nieuwe Niedoi-p, Hui- ainga. Goemans en Hoek, die door het gerechtehof te Alkmaar waren vrijgesproken. Het eerst diende de zaak van ds. Teriet. Tegen hem werd 1 maand gevangenisstraf geSischt WESTELIJK OORLOGSVELD. De Fransche staf deelt mode: Gevechten met handgrantiiteai in Argomne. Op dien linkeroever van de Maas heeft het hevige artillerievuur iu de streek van Maïanoourt voortgeduurd. Door d© herige bescliieting der Fran- sc.hen hebben de Duitscliers niet dur ven aanvallen. Elders op deai linkeroever van de Maas tusschenpoozend geschutvuur. - Fransche Vlóeg-eskaders hebban bommen geworpen op de stations van Dan sur Meusr en Auduru Hoe weirvig er in de laatste degen aan 't Bngeische deel van 't Westelijk front voorvalt toont 't Engelsche slafberioht van Dinsdag: „Maandagnacht hebben de Engel se! ion ean kleine overval ondernomen tegen de vijandelijke schansen bij- Manquissart en met ongeveer 20 Duiteche soldaten afgerekend. Dinsdagochtend vroeg hebben de Duilsohors een kleinen post aan de Sarnme aangevallen Na er binnen gedrongen te zijn, zijn zij er weer uit verdreven met achterlating van 1 of ficier als gevangene em van twee doo- den, ZUIDELIJK OORLOGSVELD. De Itoliaansche staf deelt mede: Aan het front van Roveretó tot die hoogten van Görz zetten- de Oosten rijkers met veel verspilling van mu nitie, hun groot opgezette acties te gen d© meest vooruitgeschoven Ita- liaansche stellingen voort, hetgeen slechte tot resultaat had een zeer ge ringe vordering van de infanterie, Al dleze aanvallen werden. Maandag af geslagen. Zeer krachtige artilteriegeveohten op verscheidene punten van het front, voo'rnamelijk in liet Plezzo-bekken rondom Ravlinaz, waar de Oostenrij k-era er in slaagden enkele voorge- schovem 1-oopgraven binnen te drin gen, waaruit zij echter door eon. ho rigen tegenaanval onmiddellijk we der werden verdreven. VREDESGERUCI1TEN? t Persbureau Vaz Dias meldt Do correspondent van de „Evening Post" te Washington verklaart, dat Duilschland tracht vrede te sluiten. De Duitscho regeering maakt den Vereenigdon SLaten bekend^ dat Smit(7) bij het begin der onderhande. lingen diensten kan bewijzen. Vier dagen geleden ontbood Von Belhmann Hollweg den Amerikaan- schen gezant te Berlijn en besprak met hem bijna een uur de mogelijkhe den om den vrede in Europa te her stellen. Hij ried Gerard, die zijn vaoautn. tegemoet zag, aan, Duitscliland niet te verlaten, waarop Gerard te Wash ington kennis gaf, dat hij blijven zou. Bcthmann Hollweg zeide, dat Duitschland zou willen medewerken om België te herstellen en zich daar uit terug te trekken en geen schade loosstelling zou trachten te verkrij gen. maar de teruggave der koloniën in Afrika zou verlangen. De onüerstaBDtlB telegrammen rijn ontleend aan het Algemeen iiandelshlad. ÜE STRIJD OM VERDUN. PARIJS, 22 Maart, (Havas). Nk-tUr genstaande de krachtigste pogingen beantwoordde het resultaat van door d© Duitschers beproefde ma noeuvre om op 17 K.M. van Verdun den Franechen linkervleugel in te drukken, do veirdediging vain den. „Mort Homme" te bemoeilijken en zich een weg te banen door de engte van Montreville, niet aan de inspan ning. Het eeaiige resultaat van de verschillende malen herhaald© nach telijke aanvallen was een kleine ter reinwinst in he>t bosch van Avacourt, welke voet voor voet verkregen werd ten koste van zware verliezen. Deze geringe voortgang heeft niets verontrustends, want, zooals do eer ste phase van den slag van Verdun be wees. zullen de Duitschers, die den aanval van 21 Febr. niet hernieuwden, niet vooruit komen tegen het anver- breekbar© front, waartegen de plaat selijke aanvallen zullen te pletter loopen. PARIJS, 21 Maart. (Havas.) De officieele ..Legerbede" geeft een over zicht van de eerste vijf dagen van den strijd om Verdun en eindigt aldus: Het zijn steeds dezelfde troepen, die sinds 21 Februari den Duitschers het hoofd bieden en elke stelling verdedi gen, Niettegenstaande liet 6lechle woor en -de offers aan menschen en materiaal, versperren zij den Duit schers nogmaals een gelieelen nacht den weghun opdracht is het front BrasiDouaumont—hoBcli van Har- daumont vast te houden en aan deze opdracht voldoen s zij tot het ©ogen blik, waarop zij worden afgelost door versche troepen, terwijl de slag wordt voortgezet. Ook de divisies', die een geweldige aanval te doorstaan had den in het voorterrein, onderscheid den zich in menig gevecht ddor 'hun volharding konden de Duitschens wor den opgehouden. Dank zij hun dap per optreden, konden voortdurend te genaanvallen worden gedaan, waar door de Duitschers zoodanig werden opgehouden, dat zij liet voomaainsle voornaamste voordeel, dat zij van hun ondierneming verwachtten, verloren. Hot aantrekken van reserves zal'den toestand verbeteren en dat te eerder, omdat -de tegenstand van de troepen iu de eerste dagen hel hevigst'zal zijn geweest. Do afgevaardigde Lfturaine en Par te, leden van de logercommiss'ie,'zijn naar Verdun geweest met de opdracht na te gaan hoe in den sector-Verdun de voorziening met munitie on le vensmiddelen werkte. Zij zijn thans te Parijs teruggekeerd. Volgens de Temps" hebben zij vastgesteld, dat, dank zij een in tens leven vraaktauto- dienst. do geregelde aanvoer van vol doend© voorrauen is verzekerd. Op deze wijze- wordt voorzien in de on voldoende capaciteit van het spoor wegnet, waarvan de uitbreiding was eronachtzaamd. De berde afgevaardigden hebbeai geconfereerd met generaal Pétain, die dioor generaal Joifre belast is met het opperbevel in den Ver duin-sector, op voorstel van generaal de Ca6tel- iiau. Zoodra de groote aanval der Duitschers we-rd ingezet, ts generaal Po Castelnau in allerijl naar Verdun .gegaan, waar hij de eerste maatrege len genomen heeft, welk© de toestand noodig maakte en mei spoed de ver dediging van de vesting georgani seerd heeft. ENGELSCHE DUIKBOOT EN IN DE NOOliSCHE WATEREN. CHRISTIAN IA. 22 Maart. (W. B.). Een Engelsche duikboot riep op 10 Februari in de nabijheid van Fek- kerö in de Noorsche territoriale wate- ■eu venschiilendo schenen aan. Na het protest van de Noorsche regee- rin« sprak de Engelsche minister van binnenlandscho zaken ziin leed wezen uit over dit voorval, en deelde mede. dat de duikbooten bevel had den gekregen bij de vaart door de Noorsche watoren alleen aan de oppervlakte te varen en met de En gelsche vlag in top. VEREEN1GDE STATEN, VREDESNEIGINGEN. LONDEN, 22 Maart. (Reuter). De „Daily News" verneemt uit New- York De Amerikanen houden ziclh alweer bezig met de bespreking van de vredesvooruitrzichten. Deze v red es- praatjes schijnen een gevolg te zijn van verschillende factoren. Daar is o.©, het herhaald mislukken van de .pogingen der Duitschers voor Ver dun, daar ziin de berichten van in wendige troebelen in'Turkije en van de vredesbegeerte aldaar, daar zijn de berichten over toeneniendeu eco- nomischen druk in Duitschland. Ook de mededeelingen van Pierpont Mor gan na ziin terugkeer uit Europa over de sterkte van de geallieerden bleven niet zonder invloed. Stoomvaartberkhten STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Prins der Neder» landen (thuisreis) arriveerde 21 Mr te te Falmouth. Het stoomschip Timor 0huisreis) passeerde 20 Maart Ouessant. ROTTERDAMSCEÖE LLOYD. Het stoomschip Jacatra arriveerde 20 Maart van Rotterdam tc New- York. Het stoomschip Medan (uitreis) Ver trok 20 Maart van Suez. KON. HOLL. LLOYD. Hel stoomsf-hip Kcnnomerland (thuisreis) vertrok 21 Maart' van St. Vincent. KON. WEST-IND, MAILDIENST. Het stoomschip Nickerie (uitreis) vertrok 20 Maart van Madera. Amsterilamscïe Beurs I-IOLLANDSCHE HANDELS BANK. Openingskoersen van 22 Maart 1910, 5 Nederland 101 7/8—15/16. 5 Ned.-Indië 100 5/8. Arasterdam Deli 248. Doli-Mij. 501—10. Rotterdam Deli 220. Senembah 515. Intercont. Rubber 1416. Amsterdam Rubber 199. -Nederlandsche 72. Gec. Holl. Petr. 173 1/2—78. Kon. Ned. Petroleum 560. Perlak Petr. 42. Orion 55. Comm. Maxwell 9.. Inc. Maxwell 2216. Lappen Maxwell 80 1/4. Pittsburg Coal 28 1/8. Atchison Topeka 100 1/2. Denver 10 5/8. Erie 34 1/2-35. Kansas 24. Missouri 4 7 8—5. South Rail 18 3/4. Union Pacific 128. Central Leather 51 1/2. Sludebaker 140. Anaconda 169 1/2. Am. Car. on Foundry 64 1/2. Am. Hide en Leather 45 3/8. Cm. Cigar 53. Cm. Steel 78 5/8. Cm. Marine 16 1/4, Pref. idem 68 3/4—9. Marinebonds certlf. 86. Holl, AAimerika liijn 375.. Kon. Boot 181—82. Holl. Lloyd 173. Oostzee 305. Bothnia 300—04. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 22 Maart: G. H. F. Ivruijer en H« C. Hollander. J. de Krnlf en M. H, v. Eis. GETROUWD: 22 Maart: J. K. v. d. 'Aar en P« M. Dikkonbcrg. W. Knap en C. do Vos. A, Schalekamp en H. C. de Vos, P. J. v. d. Linden en J. M. v. Orden. BEVALLEN: 19 Maart: J. M. LagewegSelhorsl A. Weber—Talen d. 20 C. J. van Leuven—v. Kimmcnaede z. 22 A. J, Zijp—v. Woes d. M. M. Geu Lskens-? Koks z. 411e Staatsloterij. EERSTE KLASSE. Trekking van 22 Maart 1916. Prijzen van f20. No. 9442 f1000. Nos. 758 4891 6579 16452 ieder f 100, 9 17 54 130 181 169 182 192 254 265 287 390 402 406 436 523 53S 513 585 603 664 763 781 808 868 912 957 1032 1075 1132 1186 1219 1289 1309 1324 J335 1357 1412 1423 1479 1522 1525 1628 1701 1741 1766 1841 1913 1993 2041 2061 2091 2132 2185 2265 2297 2364 2379 2496 2536 2619 2803 2983 2985 8017 3063 3092 3136 3172 3200 3250 3319 3343 3350 3417 3439 8481 3531 3549 3554 3568 3608 36S4 3699 8701 3719 3746 3759 3786 3792 3828 3829 3838 3859 3900 3942 3980 4104 4115 4162 4210 4253 4267 4271 4880 4450 4463 4483 4613 4647 4764 4798 4945 4988 5069 f-072 5103 5112 5168 5160 6173 5215 6216 6229 5322 5338 5405 5473 6502 5554 5619 5640 6722 5861 5868 5880 6927 6018 6033 6096 6119 6i64 61S7 61.97 6222 6233 6297 6298 6354 6369 6465 6508 6524 6578 6616 6658 6683 6691 6753 6831 6973 7029 7079 7111 7144 7146 7153 7176 7197 7215 7252 7295 7360 7362 7412 7415 7429 7611 7695 7721 7872 7953 7975 8043 8049 8066 8072 8143 8180 8195 8203' 8215 8236 8254 8332 8392 8402 8405 8415 8421 8453 8465 8467 8568 8666 8814 8917 6013 9200 9222 9344 9432 9469 9471 9542 9591 9593 9690 9696 9728 9791 9811 9858 9911 9962 10159 10238 10371 10437 10447 10486 10492 10559 10625. 10629 10646 10651 1067Ö 10689 10739 10803 10821 10829 10842 10Ö48 10932 10987 11007 11098 11109 11204 11279 11368 115S9 11628 11697 11723 11740 11876 11909 11918 12144 12158 12213 12239 12306 12318 1233-1 12351 12363 12375 12394 12445 12571 12582 12C03 12685 12689 12694 12709 12722 12763 1277i 12774 12840 12963 13012 '13050 13151 13156 13172 131.89 13198 13222 13238 13275 13309 13362 13388 13423 13425 13427 13444 13613 13G34 13635 13647 13656 13682 13711 18777 13780 13824 13968 14029 14060 14068 14077 14096 14103 14106 14110 14191 14291 14320 14439 14445 14567 14636 14662 14665 14774 14833 34890 14904 14942 14940 14959 14978 14982 15051 15117 15198 15210 15230 15211 15356 15407 15423 15511 15533 15640 15660 15677 15697 15785 15833 1G025 16045 16060 16110 16160 16167 16209 16241 16244 16277 16285 16296 16320 16335 16344 16411 16436 16498 16501 16513 16640 16663 16740 16745 16794 16811 16826 16853 16856 16867 16861 16881 16909 16931 17046 17068 17112 17135 17238 17240 17258 17343 17352 17490 17566 17578 17617 17633 17662 17690 17754 17844 17857 17887 17930 17963 17992 18031 18063 18077 18127 18115 18155 18196 18200 18203 1820G 18221 18342 18367 18370 18470 ÏVtól 18664 18669 18G85 18756 18832 18904 18»06 18923 18930 18977 19017 19024 19057 l&ir81 19107 19168 19169 19241 19264 19304 Itö?« 193fc0 19382 19420 19425 19467 19465 19481 19545 19643 19630 197S9 19801 1982 i 198.81 19836 19843 19879 19889 19914 19920 199K 19961 19982 20077 20091 20188 20261 20S4J 20368 20405 20440 20462 20505 20514 90521 20548 20573 20676 20688 20748 20811 209U 20946 le Klasse 2e Lijst: 1927 m.a. 1931 45063 m.z. 15065.

Haarlem's Dagblad | 1916 | | pagina 2