NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. 84a Jaargang No. 10142 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. dinsdag 4 juli isis HAARLEM S DAGBLAD abonnementen PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De Zaterdagavond"1.50 Franco per post door Nederland2.— Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 „de omstreken en franco per posL 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. De Verzekering der (per week) geabonneerdcn word» gewaarborgd door „The Ocean" Rok in 151, Amsterdam. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 75Cts.; iedere regel meer 15 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1elke regel meer f 0.20. Reclames 30 Cts. per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, van 1—5 regels 40 Cts. per plaatsing, elke regel meer 10 Cts. S contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zcider Bnitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 6 JULI. Gemeenteraadsvergadering, half 2. Muziek In den Hout. Schouwburg, Jansweg; Biosc. voor stelling. Bioscoopvoorstellingen: Cinema-Pa lace, Gr. Houtstraat Biosc. Theater, Gr. Markt Bio9c. Thoater, Barteljo- risstraat. OM ONS HEEN No. £181 Brieven van het 84ste Raadslid Aan do Kiezers. Verleden week Donderdag hebbon wij Raadsleden genoten van wat ik zou willen noemen de emolumenten van onze waardigheid er is name lijk een leesteliike ontvangst tce weest OD het Stadhuis. Daar worden wii altiid bil genoodi«d en ik man keer er nooit. We hebben er vvel mets anders te doen. dan ons min zaam (want je moet den gep asten afstand weten te bewaren) met (Ie gasten te onderhouden, maai- ik vraag wat zou ©en ontvangst op het Stadhuis wezen zonder Raadsleden De generaal, dat is onze burgemees ter. heelt de loidiinr. de officieren (onze wethouders) scharen zich met den Secretaris achter hem. maar wat is een parade zojider soldaten Die soldaten zijn wii, leden van den Raad. Maar de omgeving was wel heel anders dan bil militair vertoon. Onze edelachtbare voeten drukken name lijk kostbare tapijten, laat ik er da delijk bij zeggen om u, waarde kie zers. gerust te stellen, dat ze geleend waren. Dat doen we altijd, wanneer er m de hal wat voorvalt, met uit zondering van den vermaarden loo- ner op de stecnen buitentrap, dm eigendom van de gemeente, maar dan ook lang niet zoo kostbaar is als de geleende spullen. Natuurlijk zijn de bloemen ook geleend, want drie gemeentelijke kweekerijen zouden zoo'n verzameling voor eigen gebruik niet kunnen leveren, althans niet kunnen missen. Toch hebben wij ook kostbare din gen in eigendom, de groote kaarsen kroon bijvoorbeeld, die in 't midden van de hal hing. het cadeau van de farnile Prévinaire, dat van liet 8childeriienmuscum naar de hal is overgebracht, omdat het in de kleine vertrekken van het museum niet tot ziin recht kwam. In de hal wel. de bezoekers waren er over opgetogen, ofschoon een er van. stellig eon prima rekenmeester, wist te vertel len. dat die heele kroon met al haar kaarsen evenveel licht gaf als drie vleermuisbranders in den eersten tiid van de gasfabricage. Het zal wel zoo wezen, maar op het Stadhuis is hael veel kunstlicht niet noodig daar zijn andere, natuurlijke lichten beschikbaarenfin, ik ga uit be scheidenheid niet verder. Onze burgemeester voert bij zulko gelegenheden het woord halverwege de trap. die naar de burgemeesters kamer en de tweede klasse trouw kamer voert dat staat heel monu mentaal en is dus de beste tribune, die iemand verlangen kan. Of wij. leden van den Raad. het nu wel allemaal met zün beschouwing over de havenplannen eens waren, is een andere vraag de burgemeester wil altiid maar eerst grensuitbreiding t-u daarna Das de nieuwe haven, maar iwii zeggende haven moet er in ieder geval komen, al kwam er nie mendal van de annexatieplannen. We hebben indertijd in den Raad wel besloten, dat de twee zaken s el ij k t li d i e zouden uauhangig goinaakt worden, maur met dat do haven op do grensuitbreiding zou wachten. En waarom zouden het Riik en de Provincie niet ook finan cieel in de havenmannen bijdragen De burgomeester vond dat niet noo dig. maar in iiiiin buurt (en ik stond als gowuonliik tusschen de corypheën in, dachten ze daar anders over. Enfin, toen de champagne kwam, zetten we ons maar weer over do zaak heen. ..sjempie" is eenmaal «een alledaogsche drank, zoodat je er ücht..wat gretiger in hapt. dan ui de morgenkoffie van iederen dag. l)o Bladhuis-champagne behoort overi gens tot de zoete soort, is dus een damesdrank, volgens hot oordeel van d« ware liefhebbers, voor wie z© niet te ..sec" kan zijn bovendien hob ik ieien vagen indruk, dat ze niet tot do duurste merken hoort. Maar sedert ik heb bijgewoond, dat iemand dio zich op zijn kennis van wijn liet voor-1 staan, het verschil tusschen fijne cm slechte champagne niet meer proefde, nadat hij geblinddoekt was en dus de etiquetten op do flesschen niet meer kon zien. sedert dien tijd hecht ik aan qualiteit nauwelijks meer nog sterker een geblinddoekte kan na een paar kleine teugjes Rijnwijn al niet meer van rooden wijn onder scheiden. 't Is alles illusie, zelfbegoo cheling. Illusie is ook de gelegenheid om je leeg champagneglas kwijt te raken. Er zijn twee geschikte vlakken ln de heele hal. de twee beeren bii de stee- nen trao. maar die zïin gauw vol en daar je bii een receptie maar niet onophoudelijk met het glas jn je hand kunt blijven staan ('t maakt zoo'n indruk van gretigheid) schiet er maar één bergruimte over en dat ziin de groote bakken, waarin de planten, die de hal versieren, rijn neergezet Als de feestelingen zijn vertrokken, kunnen de boden het glaswerk dAAr terugvinden. De traditie brengt mee. dat de gasten daarna liet Stadhuis gaan Uien. dat wil zegcen de kamer van don burgemeester, de tweede klasse trouwkamer en de oude Raadszaal, waarbij we een scboone gelegenheid hebben om de wethouderskamers stil zwijgend voorbij to gaan. Het ver trek van den burgemeester is de moeite van 't bekijken wel waard 't la niet groot, maar imponeerend, do tweede klasse trouwkamer zou den we niet laten kijken, wanneer het niet noodig was. omdat je er door moet. Er is niets verheffends ln de voorstelling van den ouden Seleucus, wlen een oog wordt uitgestoken, noch in het conienfeitsel van zitn lummel van een zoon, die vaders been vast houdt. Maar algemeen is de waar deering voor de oude Raadszaal en het mooie Gobefln aan den wand. Burgemeester Boreel stond er altijd op. dat de vergaderingen van het du«eliiksch bestuur tn de kamer van don burgemeester zouden worden ge houden. maar ziin opvolger is van een andere meening en heeft die bij eenkomsten overgebracht naar de oude Raadszaal, die daarvoor nu ge- noegeU'jk is Ingericht. Je kunt ie haast niet meer voorstellen, dat daar zes en twintig of acht en twintig Raadsleden met aanhang en nasleep vergaderd hebben, weliswaar had je toen minder onderwerpen en niet zooveel verschil van meening. Er gingen meer makke schapen in een hok. Wat we intusschen doen We on derhouden ons met de bezoekers en met elkander en bespeuren, duidelij ker dan ooit. dat we iets missen. Laat ik niet spreken van een uni form. hoewel een staatsierok ons wel zou passen, maar alleen, heel een voudigweg van een distinctief. Do burgemeester draagt een ambtsketen on de wethouders waren, omdat er een diner was geweest, ook ln den rok. maar waaraan kun je een Haarlemsch Raadslid onderscheiden van een gewonen fabrikant uit "Twente of een koopman uil Rotter dam Aan de intelligentie van zijn voorkomen, zullen sommige kiezers zeggen, maar ik heb immers al ver teld. dat het wat duister ln de hal is, onder de kaarsenkronen I Er moet iets anders wezen, een insigne, bij voorbeeld een kleine gouden medaille aan een wit en rood lint en od die medaille gegraveerd aan den eenen kant een stralende zion boven de Ain- stcrdanische poort en aan den an deren Semroer fidelis. semper parn- tus (altijd getrouw, altiid bereid), ln de Raadsvergaderingen en bij recepties zal dit onderschoidings- teeken een sierlijken indruk ma ken, ook is er niets tegen, dat het bii Zon- en feestdagen ook op slraat en in huis gedragen wordt. Laat het groote publiek gerust weten, wie ziin belangen in den Raad ver tegenwoordigt op een manier, waar van ik heel veel zou kunnen zoggen, wanneer het feit. dat ik or zelf bij be hoor. niet tot een gepast stilzwijgen drong. Men vraagt misschien, hoe zoo'n receptie eindigt. Van zelf. De burge meester zegt natuurlijk niet..nu dag heeren. gaat u maar naar huis.'' Maar op een oogenblik krijgen eenige bezoekers de ..Ahnung". dat ze nu maar weer moeten vertrekken, er ontstaat daardoor een golvende be weging in de richting van de trap en dan looner en binnen tien minuten is alles-vertrokken. Ten slotte sluit de getrouwe Schipper de laatste deur achter den laatstcn vertrekkende dicht. Burgemeester en Wethouders, ge achte kiezers, hebben hel kohier van de stedeliike belasting vastgesteld en zün tot de slotsom gekomen, dat de gemeentekas voor 1916 van U en van nifit-kiezers te zamen een bedrag noodig heeft van negenhonderd vijf tig duizend gulden, benevens enkele lkonderde guldens, die ik maar ver waarloos en ettelijke centen, waar over ik maar niet spreken zal. Negen en een halve ton denkt het dageliiksch bestuur noodig te hebben om huis te houden en hoogstwaar schijnlijk. ja zoo goed als zeker, zul len de Raadsleden daarmee wel in stemmen. We kunnen het niet min der doen. Gij weet het wel. geachte kiezers, de gemeente-huishouding is geen gewone buigermans-liuishou- djng. waarin de heer gemaal tot mevrouw gemalin zegt ..hier heb je zooveel, ik heb niet meer. zie dat je er mee komtEn zegt zij dan, met1 kracht en klem. dat ze er onmogelijk mee rond kan in deze dure tijden. dan steken de twee. wanneer het een i goed gezin is. de hoofden bij elkaar en overleggen, welke weelde er in do familie nog heerscht. die tn deze moeilijke dagen dan maar geschrapt moet worden. De gemeente kan Jiiet veel schrap pen van bestaande uitgaven, wel nieuwe dingen zooveel mogelijk uit stellen. wat ze in den regel dan ook doet. Maar van de groote posten valt weinig af te doen. Geen onderwijs meer? Scholen sluiten, de jeugd voor galg en rad laten opgroeien, het onderwijzend personeel op straat zetten De politie afschaffen? Onze arme krankzinnigen niet meer laten varplegen Allerlei nuttige instellin gen met meer 6ubsidieeren Geen kiezer of niet-kiezer. die er aan denkt. Daarom, geachte kiezers en niet- kiezers. laat ons niet te veel prutte len over het kleine miljoentje, dut we in den loop van het belasting! aar naar het Pand zullen hebben te bren gen. Liever verheugen we ons er over. dat in weerwil van de moei lijkheden. die overwonnen moeten i worden, het belastbaar inkomen ge-1 8 tegen is. zoodat de hoog ere belasting betaald kan worden. Haarlem gaat dus nog niet achteruit en als er maar gezorgd wordt, dat we niet te veel bouwen op renteniers en stil- levende burgers met groote inkomens, zoodat de gemeente niet een v 11 1 e morte wordt, dan zullen we ook deze moeilijke tijden wel te boven komen. Maardan ook gezorgd voor nieuw leven in de brouwerij en snel gewerkt voor de havenplanneu Ik hoor kiezers roepen „doe het zelf. jij 34ste Raadslid 1 De Raad moet daarvoor zorgen, niet wij 1" Accoord. maar niet heelemóAl ac- coord. De Raad zal wel doen wat hij moet. maar een machtige publieke opinie is ook wat waard. Die kan een spoorslag zijn en een zweepslag voor spoed, beg repeal Ik «roet u. geachte kiecers, zeer. HET 34STE RAADSLID. Voor kopie conform J. c. p. Stadsnieuws LANDSTORM-KEURING. JAAR- KLASSE 1910. De Burgemeester der gemeente Haarlem brengt ter al gemeens kennis, dat do dienstplichti gen bij den landstorm der Jaarklas se 1910 gelegenheid hebben zich aan een keuring te onderworpen bij den keuringsraad, die zitting houdt te Haarlem in het gebouw „den Dooien", aan de Gasthuisstraat no. 32, op Don derdag, 20 Juli 1916, voor hen, wier namen op het keuringsregister voor komen onder de Nos. 1 tet e» met 55; op Vrijdag, 21 Juli 1916, voor hen, wier namen op het keuringsregister voorkomen onder de Nos. 56 tot en met 110; op Zaterdag, 22 Juli 1916, voor hen, wier namen op het keu ringsregister voorkomen onder de Nos. Ill tot en met 165; en op Maan dag, 24 Juli 1916, voor de overigen, telkens aanvangende des voormid dags ten 9 ura VEREENIGING VAN AMBTENA REN. Het bestuur der Vereeniging van Ambtenaren in dienst der ge meente. A. van Driel. voorzitter, en P. M. van der Sluijs. secretaris, her innerende aan haar adres van 9 Dec. 1915, betoogt dat de salarissen reeds lang niet meer voldoende zijjj om in het levensonderhoud te voorzien en verzoekt daarom aan den Raad, aan alle ambtenaren in dienst der ge meente een tijdelijke tegemoetkoming te verleenen. in den vorm eener procentsgewijze saiarisverhooging. aldus dat aan hen. wier salaris f 1000 iiicL te boven gaat. een tijdelijke ver heuging van 20 procent worrlo toege kend en aan hen. wier salaris meer bedraagt, een percentage dat in omgekeerde progressie worde vermin derd tot 5 procent voor oen wedde van f2500 en hooger. INDEELING OFFICIEREN. De kapitein G. A. Visser van het 4e re giment infanterie is door den opper bevelhebber bestemd om gedurende de mobilisatie dienst te doen bij het 10e regiment infanterie, terwijl de kapitein J. A. A. Holsté van het 18e regiment infanterie benoemd is tot plaatselijk adjudant in het garnizoen Haarlem. BEVORDERING. Do reserve- sergeanten H. A. C. Boel man en J. L. Janssen van Raay van het 10e re giment infanterie zijn d.cor don Mi nister van Oorlog benoemd tot vaan drig terwijl de reserve-sergeanten H. Sepïer van het 5e neg. inf. en A. V. M. Odé van he«t 4e rog. inf. benoemd zijn als vaandrig bij het 10e reg. infanterie» TOESLAG VOOR GEMEENTE AMBTENAREN. Het bestuur van de 'afdeelinrr Haarlem van den Bond van Technici heeft met belangstelling en waardeering kennis aenomep van het voorstel, door heeren Burgemees ter en Wethouders aan den Raad ge daan. om aan alle ambtenaren, die cehuwd ziin of. ongehuwd zijnde, de zorg hebben voor een wettig gezin, een tijdelijken toeslag te verleenen op hun salaris of loon maar doet in een reguest aan den Raad opmer ken. dat haars inziens ook vele amb tenaren. wier salaris f 1500 te boven gaat. ten volle den druk der dure tiiden gevoelen en moeilijk tijdelijke hulp kunnen ontberen, zoodat de af- deeling het toekennen van een voor allen gelijke tegemoetkoming aan alle gemeente-ambtenaren, die ge huwd of kostwinner voor een gezin iziin. het meest billijke en noodig moet worden geacht, en dat h. i. deze tijdelijke saiarisverhooging niet min der zal moeten bedrogen dan f 100 oer jaar of twee gulden per week. Intusschen verwacht de afd., dat deze tijdelijke maatregel geenerlei reinmenden invloed moge hebben op de behandeling door uwen Raad van de aanhangige unificatie van wedden en titels der gemeente-ambtenaren, PROV. STATEN VAN NOORD- HOLLAND. Naar de „Tel." ver neemt zullen de 6<>ciaal-democraten in de Provinciale Staten van Noord- Holland, in verbund met de te behar tigen watcrecliupsbelangen. niet den heer Gerhard, doch den heer Van der Waerden, die als ingenieur in dit opzicht de voorkeur verdient, candi- daat stellen voor Gedeputeerde Sta ten. IN DE JURY. Onzo stadgenoot Dr. J. B. Schepers heeft, zitting ln de iury voor den voordrachtwedstrijd, die op den a.s. Zondag te houden „Friezendei" (samenkomst vau bui ten Friesland gevestigde Friezen) te Utrecht zal worden gehouden. GED'EiNiKiBOEK. In het vertlog van de algen i oen e vergadering der vereeniging „Hac-rlem" staat, dat de vereeniging m eigendom heeft gekre gen een gedenkboek, bij het aftreden van burgemeester FoCk dezen aange boden. Van dit gedenkboek kan wor den medegedeeld, dat het in rood flu weel gelbonden en zwaar mat zilver beslagen is. Do eerste pagina vertoont de Ivandteekeniiiigien der raadsleden in 1866 en ln het album zijn hunne portretten bewaard. De vereeniging kreeg dit gedenkboek, van den zoon van den oud-burgemeester, liet Twee de-Kamerlid voor Haarlem. Mr. Fock. MUZIEK IN DEN HOUT. Mu ziekuitvoering in den Hout op Woens dag 5 Juli door Haarl. Muziekkorps, directeur C. P. W. Kneus. Program ma: 1. Marsch aus der Suite. Lach- ner. 2. Ouverture der Königsleute- nant, Titta. 3 Loreley Paraphrase, Neswaba. 4. Grande Fantaisi© de Topera He rod iade, Mussenet. 5. Ouverture Indra, Flotow. 6. Diver tissement Espagnole, Dessormes. 7. An der schönen Blanen Donau, Wai- zer, Strauss. 8. Grande Fantaisie do 1 opéra Cavalleria Rusticana, Mas- cagrii. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug ie bekomen bij: K. Kerkhoff, Pieier Kiesstraat 50, een dameshor loge: R. Hirs, Gen. de Wetstraat 55, een portemonnaie met f 0.26; M. Kuy- ken, Olieslagerslaan 13, een kinder jurkje; L van Aken, Cornelias teeg 7 een werklap; A. Duits, Spaarne 47, een ceintuur; A. Schouten, Fabricius straat 8, een broche; N'. Crama, KI. Houtstraat 9, een damesportemon- naïe met inhoud; A. v. d. Bergh, As- sendelverstraat 48, een schoolrapport P. Langeveid, Kousenbandslaan 4, 2 rolletjes zijde; M. Kabel, Brouwers straat 58, (mij kinderschuentje; J. Se- genus, KI. Heiligland 46, een beitel; J. v. d. Drilt, S]>aarnw ou dorst raat 96 rood, oen portemonnaie niet in houd; J. ijnands. Ani3tordanic.tr. 3x, oen rijwietpouip, P. v. Dijk, Adr. Loosjesstraa; 31, 5 obügatien; J. Geijl, Koninginneweg 53, een red dingsboei. Uit de Omstreken BEVERWIJK. Aardbeien export. Door het koude weer zijn uit Beverwijk nog slechts 60 waggons aardbeien verzonden. Op denzelfden datum verleden Jaar bedroeg ódl aan tal 287. Met den oogst gaat het alles behalve best. HALFWEG. Veevoeder. Aan do sui kei-fabriek „Holland" al hier. mag in den a.s. winter alleen pulp geleverd worden aan diegenen, die voorkomen op de lijst, die ln den loop dezor maand \an Rogeerings- wege wordt verstrekt, Hot motorrijwiel van don lieer Kion, een 14 dagen geleden uit liet stoomgemaal in den lloutrakpolder ontvreemd, Is doodde politie van hier to 's-Gravenhage opgespoord, waar hot werd gevonden b j een handelaar in rijwielen enz., die het voor f 150 had gekocht. HILLEGOM. In den Haag is, 68 jaar oud, overleden de heer G. L. Crietée, oud-directeur van het post en telegraafkantoor te Hilegom. SPAAHNDAM. In een tuin al hier staat voor de tweede maal een pruimenboom in bloei. De ophaalbrug aan de groote sluis is hersteld, zoodat het verkeer weer zijn gewonen gang gaat.. ZANDVOORT. Door den Rijks veldwachter A. Bergsma en den jachtopzichter van Keulen is proces verbaal opgemaakt tegen L. D., we gens het pogen om door middel van een hond en kunstlicht, wild te be machtigen. Een konijn en de carbid- lantaarn zijn in beslag genomen. Aangekomen Vreemdelingen. J. Smit. Enschedé, Hotel Groot Bad huis 1 p., B. do Jongh, Arnhem, idem 1 p.; F. H. H. de Witte, idetn, idem, 1 p., C. Vening, Oss, idem, 1 p., P. Maas, Amsterdam, idem 2 p., S. v. d. Graaf, idein, idem 2 p., D. Everts, YVLldervarik, idem, 2 p., E. H. Lam pen, Amsterdam, idem 1 p., J. Duin- tjer, Wildervank. idem 2 p., L. M. C. Külin, Amsterdam, idem 1 p., C. L. Cool, idem, idem 1 p., G. Dwars, idem idem, 1 p., A. Overweg, idiein, idlem 1 p. A. Koolhoven, Bloemendaal 2 p. M. Verrijn Stuart. Amersfoort, Ho tel Groot Badhuis, 2 p. J. E. Schol- ten. Almelo, idem. 2 p, H. J. M. van den Berg, Amersfoort, id., lp. E. G. van Lenden. Dieren, id., lp.— Fam. Deking Dura. Den Haag, Hotel Boau Site, 2 p. G. Houwingen, Amsterdam, Pension Quisisana, 2 p. R. Wispelweg, Oegstgeest, Hotel Groot Badhuis, lp. J. Zaalberg, idem, idem, 1 p. W. Piek, idem, 1 T>. H. ter Kuile, Enschedé, idem, 1 P. L. Beekman. Amsterdam, idem, 3-p. W. Salomons, Amsterdam, idem, 2 p. B. Veth, Arnhem, idem, lp. W. Nierrneijer. Enschedé, id., lp. L. C. Koch, Amsterdam, idem, 2 p. Jhr. De Marees van Swinde- ren. Utrecht, idem. lp. E. Boonen, Dordrecht, idem. 2 p. A. Rapp, Amsterdam, idem. 2 d. A. Citroen, Amsterdam, idem, 2 p. R. P. y. d. Pont, Tilburg, idem, 4 p. J. Zitten stem. Amsterdam, idem. 2 p. C. J. Berckeg. Amsterdam, idem, lp. J. F. Diels, Amsterdam, idem, lp. C. H. van Puyenbroek. Gouda, idem, 4 p. L. W. Rauwenhoff. Helder, idem. lp. V. Janneg. Maastricht, Idem. "4 p. Sport en Wedstrijden II. V. G. B. Ons verslag van het zwemfeest van H. V. G. B. behoort van een onnauwkeurigheid gezuiverd te worden. De doel worp-wedstrijd weid niet door Friderichs, maar door Snoek gewoiuïen. Eerstgenoemde wierp beter, doch overschreed den maximum tijd, die voor het opzwem- men was toegestaan. Daarom kreeg hij een 2en prijs. Voorts zal men begrepen hebben, dat er ten slotte sprake was van een afvallingswed- strijd en niet van een afmatiingswed strijd. ROEL EN ZEILVEREENIGING „HET SPAARNE". De Roei- en Zeilvereauiging houdt Zondag a.s. haar jaarlijfcscho wedstrijden. Voor 't eerst kampen dit jaar dames mede. LAWN/TENNIS. De Zondag ge speelde competitiewedstrijden geven wel rc-den tot eenige nadere beschou wing. Onze stadgenooten, die het zon der Jolles en Bijleveld moesten stel len wisten zich dapper te weren. De Amsterdammer Locman die reeds met zooveel succes op diverse wedstrijden uitgekomen is moest bet tegen den ou den crack Prins v. Wesidorpe afleg gen. De Amsterdamsche dames ga ven ook in dezen wedstrijd weer dein doorslag, zoodat de mixed partijen niet veel spanning vertoonden. Het is jammer dat de heeiren double niet op andere wijze was samengesteld, ongetwijfeld had P. v. W. meer suc ces gehad. liet HaarLems^he competi- tieprogramma is nu afgetoopen en met betrekkelijk wemig genoegen ia daarop terug te zien, a'dians wat de diverse r(«uitaten betreft. Eensdeels heeft hot team te kampen gehad met onvoltaJIighld, anderdeels gingen de voste damesspeelsiere hun club vaar wel zeggen. Arnhem behaalde een nieuwe over winning, al zal het een gemakkelijke zege geweest zijn. Mej. Jo ter Kuile hield de eer van Enschedé op, zooals zij dat al zoovele malen heeft ge-daan. .Meijer en Ros zorgden voor de noo- dlge overwinningen. De Apeldoorners verloren hun laat- sten wedstrijd met 52 van Nijmegen. De laatstcn kwamen met v. Heyden, v. Berckel en Terwindt waarvan v. B. alleen de mixed en hoeren-doublo speelde. Terwindt verloor zijn mixed) en zijn heerendouble; v. Ileyden won zijn single, terwijl mej. Phaff niet den minsten tegenstand ondervond. Het Dordtsche tournament bracht nog eenige verrassingen, v. d. Berg, die in de single geslagen was, wist het in de heeren dubbel wel tot de finale te brengen, maar moest met Kadingham het onderspit delven te gen Scheurleer en Diemer Kool. Da heerensingle was natuurlijk voor Die mer Kool, die zonder ©enigen tegen stand de finale Won van Cross, na dat deze de met zooveel succes spe lende Sigmond in de halve bc-slissing geslagen had. De dames dubbel won het paar: Mej. v. d. Vliet, Mej. de Joncheere, terwijl mej. v. Koolbergen de single won. Ten slotte wonnen mej. v. d. Vliet en v. d. Bergh de mixed van Mej. de Joncheere en Player. HONDEN. KEURING VAN P0-» LITIEHONDEN. Omtrent de keu- rin« van Dolitielionden. welke 30 Juni en 1 Juli in de bosschen van het kasteel Rosendaal. daartoe welwil lend afgestaan door baron F. J. W. van Pallandt, plaats vond ter voort zetting van een certificaat le klasse, wordt het volgende gemeld Keur meesters waren jhr. Van Sucbtelon van de Haare. burgemeester van Del- den Jacci. Rey te Amsterdam, jhr. Deutz van Lennep te Heemstede en A. Lokerse te Haarlem. Aan dezo keuring kon thans deelgenomen wor den" door honden, die reeds in het bezit van een certificaat 2de klasse waren. Tommy, herdershond, eige naar G. de Veer. jachtojvziener te Bloemendaal. werd met 214 punten, als nummer 5 geplaatst. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst o! niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet .teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Haarlem, 3 Juli 1916. Mijnheer de redacteur, vergun ons naar aanleiding van de Gemeente raadszitting, op 5 Juli a.s.. eon kleine plaatsruimte in uw geoord blarl, tot opneming v«n het volgende Aan de orde zal worden gesteld een verzoek van de Haarlemeche pohtievereoni- ging „V. Z. O. S.", over uitbetaling van gemaakte overuren, znoais hij Raadsbesluit d-d. April 1908 is be paald. Tevens is in genoemd Raads besluit de arbeidsdag van een agent van politie, ongerekend de klasse waartoe hij behoort, bepaald op 12 per etmaal, ol wel berekend owr twee etmaal 24 uur. Nu doet zich het geval voor, dat een agent van poiitie, na zijn vrijen dag. de eerste twee etmaal dat ihij dienst verricht. 2G uren dienst doet, of wel 2 uren meer dan in meer genoemd Raadsbesluit s bepaaldte weten, morgendienst van 8 tot 4 uur is 8. nachtdienst van 19 tot 8 is 10. namiddagdienst van 2 tot 10 is 8, te zarnen 8 en 10 en 8 is 26 uur. Daar nu meergenoemd Raadsbe sluit bepaald, dat aan de agenten ian poiitie als vergoeding voor overuren zal worden tcegekenu 0 25 voor e'k uur of gedeelte daarvan, wat zij meer dienst verriohten dan 12 uur per etmaal, komt het hun hoogst billijk voor, dat ook voor die uien welk© zij na liun vrijen dag. méér dienst ver richten dan genoemd Rsadsbeslu t bepaalt, vergoeding krijgen. Immers de aanieidmg voor het tot stand ko men van meergenoemd Rf.aclsnestULt is geweest, een einde te maken aan alle willekeur, en den werkdag v-a een agent van poiitie vast te stellen op 12 uur per etmaal. Zoo hiervan wordt afgeweken, door vve.ke ornri.an- digiieden dan ook, kumt hun, nteonen zij, voor hei meer gepresteerde dc- ver goeding toa. als boven genoemd. Z:j zien dan ook met vol vertrouwen do beraadslagingen te gemoet en bevelen hun zaak, ook wat betreft hun sola- ris regeling, met warmte bij heeren Raadsleden aan. Wat wij willen o oen saiarisregeling, ie<» van het k.as- Böüstelsel, zoodat het te tellen maxi mumsalaris. voor een ieder met pe riodieke verhoogingon is te bereiken. Hopende, dat heeren Ra&osieden hun verzoek :n gunstige overweging zul len nemen, teekenen zij, niet de mees te hoogachting -. Namens de Haarlem- sche oolitievereeniging. HET BE STUUR. binnenland EEN NIEUW WETSONTWERP. Naar ..Het Volk" verneemt, is 2eer binnenkort, wellicht reeds heden avond. de indienintr van een wets- ontwerD ie verwachten, waarbij voor de cehëele levensmiddelen voorziening vaste reaelen zullen worden sêsteld.

Haarlem's Dagblad | 1916 | | pagina 1