OPRUIMING RESTANTEN Setwenmagazijn - Anegang 12» OPGEBRACHT. - Uit Hamburg wordt aan de N. R. CU geseind: Het N'ederlandachc motorschip Ida is, op reis van Rotterdam naar Geflc, naar Swinemünde opgebracht. (De Ida be hoort aan de scheepvaartmaatschap pij Rotterdam te Rotterdam en meet 188 regislcrton). RA IMO-TELF. GRAFISCHE VER BINDINGEN MET INDlü. - Het Vad. meldt, dat een lucht verbinding tusscben Nederland en Indië 19 tot stand gebracht. Volmaakt is zij nog niet, slechts des nachts onder gunstige omstandigheden is de verbinding lo verkrijgen Doch zij bestaat, moeder land en koloniën zijn 0111 met elkander in contact te treden n el meer afhan kelijk van het goedvinden van der den. Het station te Scheveningen moet niet aangewezen zijn voor hel onder houden van die verbinding Zoowel hier te lande als in Indiè heeft men in het binnenland een station, dat wet van zee uit te vernielen is. Eenige maanden geleden nam de Ho Mand. het eerste schip dat de nieuwe zeeroute om de Kaap, naar Indiè maakte, de installatie mede eu thans ia do ver binding er. ARBEIDERS-VACANTIEOOR DEN. De vereeniging „Zomers Bulten", bestaande uit georganiseerd ge meen tepers-oneel te Amsterdam, heeft besloten al die maatregelen te nemen die er toe kunnen leiden, dat er in 1917 100 Zweedscho houten landhuis jes gereed zu'Jen zijn, waarvan 30 op eon mooie plek aan zee in Noord Hol land en 50 in het Gooi of op de Ve- luwe. Elk huisje biedt plaats voor 2 gezinnen, terwijl de huis]» zullen worden voorzien van beddegoed, vol ledig keukengereedschap, en eet- en drinkserviezen. zoodat een gezin zen der bezwaar er de vacantieweek zal kunnen doorbrengen. De huurprijs voor een week zal vermoedelijk f 2.50 bedragen. De periode van verhuring voor de vacantieweek zal loopen van Mei "tot e>n met September. Aan eon 400 gezinnen van arbeiders in parti al.ieren dienst aai vermoedelijk ge legenheid gegeven worden ook van de huisjes te profiteeren. De Vereeni- giug besloot tevens de statuten te wij zigen en als ieden toe te laten al liet georganiseerd gemeente personeel welks salaris niet meer dan f 1500 bedraagt. Hot dagelijksch bestuur heeft ae hoeren A. Kepplor, directeur van den Woningdieust en Z. Gulden, architect, bereid gevonden hun me dewerking aan de totstandkoming der stichting te verleenen. ONGELUKKEN. Donderdag werd in de fabriek „Schuttersveld" te En schedé bii de krasmachine bewuste loos gevonden de krassenarbeider B. Geerdink. De ongelukkige had een vreeset iike wonde aan het hoofd, zoodanig, dat de beroerden bKoot la gen. Blijkbaar was hij met een mar chine in aanraking «eweesL Op last vaat de te huln gcroonen geneeshee- ren werd hii naar een ziek en-inrich ting overgebracht. Zijn toestand is levensgevaar! ijlt. Te Hengelo geraakte de werk baas Roelofsan onder een zwaar stuk itzer, dat od een wagen word ver voerd. De man was dadeliik dood. GEEN REGEEIUNGSBROOD. Men meldt uit Waalwijk aan de „Telegraaf" Verscheidene gemeen ten in de Langstraat zitten reeds eenige dagen zonder rogeeringsaraan zoodat er geen goedkoop brood meet verkrijgbaar kan worden gesteld. Stadsnieuws SOC. „TROU MOET BLYCKEN". Concert op Zondag 30 Juli ï916, des avonds 8 1/4 uur, te geven door de muziekvereeniging Harmonie, direo- teur: de heer M. Lürsan Sr. Program ma: 1. Marclie militaire, Teike. 2. Le radeau de Cythère, ouverture, L. Boy er. 3. Verwandte Seelen, Eilen- berg. Duo voor 2 pistons, uit te voe ren door de heertn Struif en Lingg. 4. La Housarde, valse militaire, L. Ganne. 5. La fiüte enchanté, fantai- sie, Mozart. 6. Lustspiel-Ouverture, Keler-Bé'.a. 7. a Das erste llerzklop- fen, R. Eilenberg; b. Le mal du pay3, petit morceau lyrique, Kessela 8. Au eolfe de Napels, valse de concert, E. Larué. 9. Fantais.e sur l'opéra 11 Trovatore, G. Verdi. PERSONALIA. Mej. Bouwer al hier is togen 1 Sept. tijdelijk aange steld tot onderwijzeres aan de School voor Uitgebreid Lager Onderwijs no. 2 alhier. Voor het diploma A bij t exa men M, U. L. O. slaagden te Utrecht M. J. Riphagen, Anna F. M. v. Bem- melen, Wiihelmina A. M. Coebergh, Antoinette M. H. v. Eist, Louise M. E. Hofhuis en Maria H. G. Lem- b.eek, allen te Haarlem. Voor de akte handteekenen L o. slaagde te 's-Gravenhage de heer P. Brinkman te Haarlem. Voor het machinisten-examen (voorloopig diploma) slaagden te 's- Gravunhage A. W. van der Schaar te Haarlem en C. K.Bakker te Haarlem mermeer. Mej. X. Wille te Haarlem is be noemd tot leerares in de Engelsche taal- en letterkunde aan het R. K Lyceum voor meisjes te 's-Gravenhage VACANTIE. De eerste Maandag in Augustus valt eerst op 6 Augustus, vandaar dat de vacantie aan de open bare scholen voor G. L. O. eerst heden 29 Juli is begonnen. Evenals in 1914 duurt de vacantie nu ook 4 weken. De Film. Avé Maria. De Directie van 't Bioscooptheater op de Groote Markt laat deze week een Mm loopen, die stellig voile zalen Hekken zal. 't la werk van da Nordisk Filmfabriek en de naam is hier de aanduiding van work, dat in veler opzicht zeer te Lo ven is, vooral dat van den regisseur, die een onberispelijk filmwerk heeft kunnen verkrijgen. De geschiedenis, die op 't linnen wordt afgespeeld, is de volgende; Een gravin weduwe ziet met den dag haar omstandigheden moeilijker worden. Haar bezettingen heeft ze moeten ver koop en en daar ze zelf aan een hart kwaal lijdt, schijnt het, alsof ze spoe dig hare kinderen onverzorgd zal moeten achterlaten. Een zonnestraal in dezen misèretijd breekt door, als, de Koningin-Weduwe van het land Jolanthe, de oudste dochter der gra vin als hofdame bij zich laat komen. Jolanthe vertrekt naar de residentie. Kort te voren heeft zij een neef, die rijk aan denkbeelden hij is com ponist maar arm aan contanten is, haar jawoord gegeven en het arme meisje komt dus ha een lastig parquet, als de zoon der Koningin-Weduwe zijn moeder bij de gravin Jolanthe haar hand. laat vragen. De zieke gra vin ziet in een huwelijk van haar dochter opeens ook de kans voor hare o% erige kinderen zich ten goede kee- ren en laat haar dochter op haar sterfbed beloven, de vrouw van den vorst te worden. De huwelijksplech tigheden hebben spoedig plaats. Het is geen prettig oogenblik voor Jolan the, als ze onder de belangstellenden ook haar neef opmerkt, doch deze is er erger aan toe: Zijn aandoening wordt hem zoo de baas, dat hij be zwijmt, en door de vrouw van den blinden organist, die zoo pas bij de huwelijksplechtigheid heeft gespeeld, gevonden wordt. In het huisje van den blinde brengt hij de laatste dagen, die hem na zijn ontgoocheling resten, door; het oogenblik, waarop Jolanthe ham haar jawoord gaf, op een zomer avond, vóór een Mariakapelletje, ver schijnt telkenmale voor zijn geest. De blinde organist speelt op zijn ver langen het Avé Maria en in dit plech tig oogenblik komt de jonge vorstin, die een jachtpartij ontvlucht is, bin nen, nog juist op tijd, om den ster vende voor het laatst te kunnen groe ten. Op hetzelfde oogenblik komt ex bericht, dat de vorst verongelukt is en door deze slagen overmand, be sluit Jolanthe, van haar waardigheid afstand te doen en in een klooster te gaan; 't slot-tafereel van de film brengt 't oogenblik in beeld, waarop zij met de abdis in vertrouwelijk sa menzijn is en van haar veelbewogen leven verhaalt. Dit is de geschiedenis, die in De Kroon en op de Groote. Markt te zien is. Natuurlijk is voor passende muziek gezorgd en de heer Wessels expliceert dit sle Uinstreken H1LLEGOM. Trein gede railleerd. Vrijdagavond is, juist even voorbij het station, een goede rentrein gederailleerd. Vijf A zes wagens lagen geheel of gedeeltelijk omgevallen, zóó, dat over één der bei de lijnen niet gereden kon worden. De dienst werd daarom over een spoor vervolgd. Den geheelen avond werkte men om de lijn vrij te krij gen. De matarieeie schade moet groot zijn. ZANDVOORT. Door de politie al hier ziju aangehouden de minderja rige W. T. en D. den O. uit Amster dam, die zonder voorkennis de ou derlijke woning hadden verlaten. Zij zijn door bemiddeling van de politie aan de ouders teruggegeven. Vrijdagmiddag is aan het strand alhier een paard, dat door een heer bereden werd, eensklaps dood geval len. De ruiter kwam er, buiten eenige ontvellingen, goed! aJ. Fers-üwerziclit SLACHTOFFERS VAN DEN MILI TAIREN GENEESKUNDIGEN DIENST. Onder dit opschrift wordt uil 1J- muideri aaD De Telegraaf ge schreven ..In onze mededeel ine over den militairen aenecskundumi dienst d.d., 20 dezer (door ons ook overge nomen Red. H.'s D.) vermeldden we aan het eind. dat dit niet de eer ste ernstige klacht ia eowcest over de medische behandeling \au hut xamu van Laren. 'Ier bevestiging daarvan doelen we het volgende mede uit een brief van wijlen den 1 oudstermpl.ch- tiee D. C. Schuitenmaker aan zijn vader, geschreven 25 Mei j.L ..Die jonicon dien wu met de bran card hebben thuis «ebracht. is no« ziek en ook met hem is het treurig met de ratlitair-eeneeskundiare hulp gesteld. Hij heeft verleden jaar in het hospitaal te Haarlem gelegen, waar hal 't. ton gevolge eener gevatte koude od aiin borsl. bij den dood heeft opgehaald. Ziin oudere ontvin gen toen zelfa reeds - n telegram, dat. wanneer zij hun zoon nog levend wilden zien zli vlug moesten ziin. Niotteaenstaaindö kwam hij er echter bovenoD. doch in zooverre, dat !hi] nog dikwijls last van ziin borst had en kort geleden nog ongeveer drie weken in het hospitaal doorbracht. Een ionaen. met zoo'rn gestel kreeg, toen hii voor een looiroas uitviel. 21 nachten politiekamer. Toen hii Maan dagmorgen aan den kant van den wee voor dood neerviel zijn borst bonste oo en neer en hij zweette en kreunde gedurende een half uur. dat je er akelig van werd kwam de compagnies-commandant wel vier maal bij hem \an den troep terug. Deze stond er beteuterd bij te kijken en zeide o. a. ..Stil maar. jongen; al ie straf ben je kwijtst.l nou maar", enz. Hij zat er natuurlijk da nig mee in. De dokter, die hem hier behandelde, had hem in Haar lem behandeld. Des avonds kwam Ihii nog twee maal bil hnm en zeide tot hem ..Maak ér nu maar niets van ie (bent ie straf immers toch kwiit." I>xih hii wi! het toch voor den kriresraad brengen. Nog een geval. Verleden week kwam Is ochtends een milicien (naam en toenaam bekend) van de le comp. 3e bat. zich ziek mekien. doch kreeg ..dienstdoen". Nog denzelfden mor gen werd hii met 39.8 graden koorts1 binnengebracht en werd ..roodvonk' bii hem geconstateerd. Onderwijl beeft dus in het ueljd zeer wel de moceliikheid beslaan, dat hij andere jongens besmet heeft." ..Dit alles", schreef de heer Schui tenmaker verder. ..heeft natuurlijk met mii niet te maken, doch ik schrijf het u. vader, vooraf aan miin lijdens geschiedenis. opdat u zich de handel wijze der dokters tegenover mii beter kunt voorstellen. Dinsdag had ik vrij van uitrusting en moest bii de bran card en had zoodoende een gemak- keliikon dag. Woensdag moest ik weer vóór den dokter. Deze gaf mij dienst zander ransel en iasschen. Daar had ik niets aan. want bij zoo'n dienst moet je voel en dikwijls hard Loopen. harder dan gepakt. Vóór (Le oefening ging ik dus weer naar den dokter. Toon was ook do regimentsdokter er bij. Ik bracht miin bezwaren tegen den dienst in en verteld-e nog eens. omdat nu ook de regimentsdokter ór bij was. wat Ik Zondag thuis gemankeerd had. (De heer Schuitenmaker had tuL 4,ien dag last vau duizelingen, verstijvin gen en bijziendheid gehad). In 'tkort zeiden zij toen „Ja. God. man, wat moeten wii je nu geven; kwartierziek te bed. dat wil ie niet (natuurlijk niet. wont dan word Jc nog veel be roerder) maar je kunt best dat dienstie zonder ransel meemaken." Ik voelde me er te ziek toe. De_ dokter lachte ongeloovig en zei 0. m. „Schuitenmaker, ik heb den indruk van ie. dat ie te beroerd bont; je wilt miert, en hebt altijd wat." Hij maakte gich erg druk. Doch het slot was .k werd niet onderzocht, dus weten ze niet. wat ik mankeer. De bataljons dokter zeide „ik zal ie een drankje geven neem er maar 4 maal daags een lapel van in", ofschoon hii niet wist. wat ik mankeer. Hii vergat hot in he-t ziekenrapport te schrijven en 'ik heb «bet drankje niet gekregen. (Donderdag moest ik weer naar den dokter. Woensdagavond had ik alweer die hoofdpijn en hield die 's nachts, zoodat ik slecht sliep en Donderdag bijna niet uit bed kon komen mi te laat voor den dokter kwam. Ik moest toen met veld-tenue 32 K.M. loopen. doch viel ganw uit Die hoofdpijn verdween maar niet. Hedenochtend ban ik weer voor den dokter geweest en vroeg om een lich ten dienst- Hii keek mij met groote poeen aan. „Ja. joh, daaf ben jij niet ziek genoeg voor dat beetje hoofdpijn, dat ie zoo lusschenbeide hebt. beteek ent niets." Zoo gaat het niet langer, vader infor meert u eens. wanneer een speciali teit biiv. die in het W'ilhetoiina-gast- huis, te spreken is.' Enz. Van den vader van den landstorm- DÜchtige Schuitenmaker vernamen *.vfi nog. dat volgens de berichten van Mei af de hoofdpijnen regelmatig cianihieiden en wel zóó hevig, dat de dienst don jongen steeds zwaarder werd. llii ondervond, dat men hem ais simulant beschouwde en dit was niet bevorderlijk aan zijn gestel. Disciplinaire straffen om futuliteiten volgden elkander op. zoodat ook ziin verlof er in ees t bii inschoot. Hii ver ergerde zichtbaar, zonder dat een se rieus onderzoek naar zjjn ziekte werd ingesteld. De vader schreef daarop aan d.en chef van den genees kundigen dienst te Laren zeer uitvoe rig over aiin zoon en diens toestand. en verzpebt eci.i liideliik verlof voor ham tot herstel van gezondheid. Op ciii schruven weid eeen antwoord ontvangen. Een week daarna werd weder uitvoorig geschreven en om een persoonlijk onderhoud gevraagd. Ook daarop werd geen antwoord ont vangen. Ongeveer acht dagen later vernam hij van ziin zoon. dat deze van Laren naar het verlichtniitrepark te Amsterdam was overgeplaatst. Omdat de afstand minder dan 30 K.M, bedroog, moest hij dien Ln volle uit rusting te voet afleggen. Dut bleek hem 11.et doenlijk en nam hij na eoni- gen tiid de stoomtram. Eerst latei- vertelde hii. dat hii totaal verstijfd was. Vragen van do passagiers kon hii niet beantwoorden aiin mede reizigers spraken er hun verwonde ring over uit. dat men iemand m zoo'n toestand in dienst hield. Voor ons heeft hii zich nog altiid goed ge houden. Hii wilde niet gaarne afge keurd worden, omdat daarmede ook zijn burgerlijke carrière gebroken zou ziin. Daarom heeft hii nog veel van ziin liiden verzwegen. Na maan den lanic te hebben geklaagd over ziin hoofd, werd hii. zonder serieus onderzoek als een „simulant"' en een slecht soldaat (die recommandatie werd hem nog door ziin compagnies commandant medegegeven) buiten het kamp gezet, om uiet een zeer ern stige ziekte, dn» hem binnen »vkele weken ten grave sleepte. 29 K.M. te loopen. zwaar belast. Na een zeer kort verblijf te Amsterdam waar hii. zooals hii schreef, van de hel in den hemel was aangekomen, wat dienst en behandeling betrof, werd hii we der naar Oudenbosch overgeplaatst, waardoor het bezoeken van een spe cialiteit weder verdaagd werd tot een bekomen verlof. Dit bekwam bi] eerst den 21sten Juni. Thus gekomen ik was. aldus de vader, door dienst afwezig was hii totaal gebroken naar lichaam en ceest. Zijn moeder ontbood den huisarts, die on het eer ste gezicht toeval, dat de patiënt niet naar ziin detachement terug mocht. Zaterdag 24 Juni werd een bericht, dat de zieke zelf nog sdhreef. met een begeleidend schriivep van onzen huisarts gezonden aan den militairen geneeskundigen dienst en aan zijn detachementscominandant. dat bij niet meer vertrekken mocht lnm.d- dels. vervolgde de vader, thuis geko men. vernam ik van den huisarts, -dat deze den zieke had geobserveerd en een gezwel Ln de hersenen had ontdekt. Een nader onderzoek, door dr. Coenen. specialist te Haarlem, in gesteld. leidde tot dezelfde bevin ding. Alle mogeliike diensten werden den patiënt beslist verboden. Opne ming voor nadere observatie en even- tueele operatie werd dringend noodig geacht. Te laat helaas. Vóór tot ope ratie kon worden overseeaan, werd het jeugdig leve" geofferd. Drie da gen 11a het overlijden kwam voor de eerste maai de militaire arts van IJmuiden officieel naar den patiënt vragen. Op blz. 14 van het roode boek te voor deoi soldaat heb ik gelezen onder „Grondslagen van onderge schiktheid" o. m. ..De Koningin wil, dat de militairen met zachtheid en menschlievendheld worden behan deld". sprak de diepbedroefde vader. 3k wil niet deai gelheelen militairen geneeskundigen dienst verwiiten doen generaliseeren zou in dit op zicht onwaarachtig ziin. want met de beste bedoeliina-en. ofschoon to laat. heeft ziin compagniesdokter in het kamp van Laren nog getracht een onderzoek en herkeuring te bewerk stelligen. Daarop volgde zijn over plaatsing naar Amsterdam met het droevig verloop als gemeld. De regi mentsdokter in het kamp van Laren moge zich voor ziin geweten verant woorden. of hii ten opzichte van on zen lieven iongen ziin plicht als inensch en als geneesheer naar be lmoren heeft vervuld. Als vader van den jeugdigen overledene ben ik overtuigd van niet."- Gemengd Nieuws UIT EN OVER IERLAND. De regeling van JJoyd George ln zake Ierland, wordt thans in Engeland als zoo dood ais een pier beschouwd. De parlementaire berichtgever van de Daily News zegt: „Hot is onmoge lijk om van voren af aan te begin nen, omdat de nationalisten, die door het uitstel en de ook in andere op zichten onoordeelkundige behande ling door de regeering uit den band zijn gesprongen, nu geen genoegen meer zouden nemen met de oorspron kelijk door Lloyd George voorgestel de voorwaarden, maar meer vragen. Toch vat men den toestand minder tragisch op dan in het eerste oogen blik verwacht werd'. De politieke correspondent van de Times zegt: „Redmond's wraking van het plan van do regeering lieeft in Westminster minder beroering ge wekt dan men had kunnen verwach ten. Het leek haast of de nationalis ten op stuk van zaken er niet rouwig om waren, een kans te krijgen om zich Los te maken van een verant woorde! ij'kheid. die geen practisch politicus hun in de tegenwoordige omstandigheden benijdde. Belangrij ker dan dit was echter, dait de mees te leden weigerden om de tegenwoor dige impasse als een blijvend belet sel voor een latere regeling van het vraagstuk te aanvaarden. De toon van de beraadslaging van Maandag avond was zeer verschillend van dien van vroegere gedachtenwisselingen. Niemand, die Redmond's rede, waar in alle beschuldigingen zorgvuldig vermeden werden, hoorde en die de zeer opmerkelijko verklaring van Carson vernam, kan er aan twijfelen dat op een goeden dag een duurzame schikking opgebouwd zal worden op de grondslagen, die in de laatste we ken gelegd zijn. Carson werd van al le kanten geluk gewenscht met zijn van verzoeningsgezindheid on staais- 'manschap getuigende rede". De Daily News meldt, dat de com missie van advies, voor welke die Sunn Feiners verschijnen, met veel tact tegenover hen handelt en den minister van binnenlandsche zaken zal raden, het meerendeel van hen vrij te laten welke raad stel'Lig opge volgd zal worden. Men verwacht, dat de verontrustende toestand Ln Ier land daardoor eenlgszins bedaard zal worden. VISCOUNT GREY OF FALLODEN. Sir Edward Grey heeft niet den titel van Earl maar dien van Vis count aangenomen, zoodat hij voor taan Viscount Grey of Falloden zal heeteiL BERLIJNERS AAN HET FRONT. In een artikel over de voorziening der bevolking van Berlijn met nieuwe aardappelen zegt de Voss. Zeit, dat tot de 1,800.000 inwoners van Berlijn ongeveer 300 tot 400.000 soldatenvrou wen behooren. Rekent mem daarbij de soldaten, die geen vrouw achterge laten hebben, dan valt daaruit op te maken, dat ongeveer een half millioen Berlijners aan het front staan. Burgerlijke Stand HAARLEMMERMEER. -Onder trouwd: iL de Ruiter en J. Kaas jager. M. J. Dörz en A. Groot. Gitrouwd: D. (lodvliet en *W. Geluk. 3. de Graauw en J. Bras. Bevallen: J. Duwel, <zeb. Lep. d G. Blom. «eb. Koemeester. z. M. C. van Graas, «eb. Weyers. 2 z. J. Raams. «eb. Teulins. d. A. Steen- wiik. «ob. Hoo«erbruB«e. z. L. Boo«ert. ceb. Barten. d. W. Rip, «elx Van Drogt. d. M. van Tol, «eb. Balkenende, z. C. M. Bakker, Bob. Rijkelijkhmzen. d. G. v. <L Miiari. «eb. Schippers, d. T. Bart, geb. Bier. d. C. J. Warmerdam, «eb. Smit. z. G. Alderden, geboren Kooy, d.W. Vermeer, geb. De Moor ,z. S. Westdijk, gob. Kooy, d. A. Karman, «eb. Harsevoort, d. J. W. Kneep, «eb. Moleman, d. Overleden: C. van Zijverdeai, 66 j. K. Goudriaan, 53 j. M. Dihee- ne. 11 mnd. C. het Jojak, 74 j. iM. J. van Sdhaik, 4 nimd. T. J. de Bruin. 8 w. SCHOTEN. - Ondertrouwd: jPv. d. Bos on J. den Hartoog. Bevallen: T. van Wouw. gab. Visser, z. G. A. Nomhebel. geb. Lasschuit. d. PREDIKBEURTEN ZONDAG 30 JULL EGLISE WALLONNE. Pas de Service A. cause de la Va- canoe. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht) Voorm. 10 uur, Da Datema. 's Av. 5V6 uur, Ds. Datema. (Klein Heiligland). Voorm. 10 uur, Ds. J. Dekker, pred. te Nieuw-Vemiep. 'a Av. 5V4 uur, Da. J. Dekker. NOORDERKERK (Ridderstraat). Voorm. 10 uur( Dr. J. C. de Moor, van Amsterdam, 's Av. 5V4 uur. Dr. J. C. de Moor. CHR. GEREF. GEMEENTE. Raaks. Voorm. 10 uur. Da Geels, 's Av. 5',4 uur. Da Geels. LUTHERSCHE KERK. Voorm. 10 uur, Da J. Loosjes, Ev. Luth. pred. te TiéL KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 uur, Dr. C. B. Hylkema. KERK DER BROEDERGEMEENTE. Voorm. 10 uur, Da Hellström, REMONSTRANTSCH. GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 uur, Dr. A. H. Haentjena VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN ln het gebouw van den Protestanten bond. Geen dienst GEMEENTE VAN GEDOOPTE CHRISTENEN. (Baptisten). Lange Wijngaardstraat 28. Voorm. 10 ure, Openbare Samen komst 's Av. 6 ure, Vrije Vergadering. Dinsdag 1 Augustus, 's Av. 8 uur, Bidstond. VRIJE EVANG. GEMEENTE. Jacobijnestraat 20). Voorm. 10 uur, de heer H. J. Bosch Voorin. 12 uur, ZondagsschooL '3 Av. 6 uur, de heer IL J. Bosoh. Woensdagav. 8 uur, Naaikrani Donderdagavond 8W uur. Bidstond HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGGEMEENTE. (Zuidorstraat 15). Voorm. 10 uro. Godsdienstoefening, 's Av. 6 ure. Godsdienstoefening BENNEBRUEK. Voorm. 10 uur, Ds. C. W. Coolsma, pred. te Groningen. Collecte voor het Ned. BijboLgonoot- schop. HEEMSTEDE. Voorm. 10 uur, Dr. H. Oberman, '3 Av. 6 uro, Lokaal Vredenhof, I-Ieerenwog 183, Dr. IL T. Oberman! HOUTRIJK EN POLANEN Voorm. 10 uur, de heer Hilbrnnder, Godsdüernstonderw. te Haarlem.' SCHOTEN. Voorm. 10 uur, Ds. L. Boersma, Herv. pred. te Vollenhova Maandagavond 8—9, Doopaangift* SPAARNDAM Voorm. 10 uur, Da S. A. Baljon. Evangelisatie Gebouw (Kolk.) Voorm. 10 uur. de heer W. van Ach. terberg, uit Amsterdam. SANTPOORT. Voorm. 10 uur, in de Bewaarschool van Mevr. Wüste, Ds. M. A. G. Vorst man, Ned. Herv. pred. te Watergang. EVANGELISATIE. Voorm. 10 uur. Da de Pree te Alkmaar. BEVERWIJK. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur, Ds. J. D. van Calcar EV. LUTH GEMEENTE. Voorm. 10 uur, Da M. van Kleeft BLOEM ENDAAL. Voorm. 10 uur, Ds. IL W. Creutx- berg. pred. te IJmuiden. VBLSEN. NED. HERV. GEMEENTE. Voorm. 10 uur, Ds. J. Ph. Egginï. WIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 10 uur, Ds. J. A. L. Hovy. Dinsdagavond, te half negen ure^ Bijbellezing in de kerk door Ds. J. A. L. Hovy. LJMUIDEN NED. HERV. KERK Voorm. 10 ure, D& A. Verwaal, pred. te Alkmaar, 's Av. 5 uur, Da A. Verwaal. DOOPSGEZ. GEM. EN NED. PROT. BOND. Geen dienst wegens schoonmaak der kerk. ZANDVOORT. NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur, Da Posthumus Meyjea GEREFORMEERDE KERK. Lokaal Stationstraat 6. Voorm. 10 uur, Da IL W. Felde& boff, van Rozenburg. HAARLEMMERMEER. NED. HERV. KERK Hoofddorp: Voorm. 10 uur, Ds. Bax. Nam. 3 uur, Da Bax, Lijnden: Voorm. 10 uur, dó heer r. <L H00Ü Aalsmee rderweg: Nam. 2'/» uur, de heer Kroon. Vijfhuizerweg: Voorm. 10'uur, de heer v. d. Togt. Nieuw-Vennep: Voorm. 10 uur, Da Lekkerkerker. Nam. 644 uur, Da Lekkerkerker. Ah ben es: Voorm. 10 uur, de heer v. d Spiegel. GEREF. GEMEENTE. Hoofddorp: Voorm. 9V4 uur. Da Oudkerk, uit Kralingen, 's Av. 544 ure, Da Oudkerk. Aalsmee rderweg: Voorm. 10 uur. Da Taselaar, Nam. 3 uur, Da Taselaar. Vijfhuizen: Voorm. 944 uur. Da Th leien. Nam. 3 uur. Da Thielen, Sloterweg: Voorna. 10 uur, Da Dijk, Nam. 3 uur, Da Dijk. CHR. GEREF. GEMEENTK Nieuw-Vennep: Voorm. 944 uur, Docent de Bruin, uit 's-Gravenhaga. 's Av. 6 uur, Docent de Bruin. PROTESTANTENBOND. Hoofddorp: Geen dienst. Marktnietr" HAARLEMMERMEER. Groenten en Fruitveiling van 28 Juli 1916. Due of York (buitenland) f 2.80—f 2.90 Juliamuizen (idem) f 2.75—f 2.85. Id. (binnenl.) f L25f 1.50. Idem (drie lingen f 1.05—f 1.35. Idem (kleven) f 0.80f 1. Schoolmeesters (buitenL) f 2.75—f 2.80. Idem (binnenl.) f 1.20- f L35. Eigenheimers f 1.50. Bonte Blauwen f 2. Bloemkool (binnenl.) f 10 per 100 stuks. Idem (buitenL) f 12 per 100 stuka Tuinboonen (binnenL) f 0.55—f 0.G0 per 15 KG. idem (bui tenL) f 0.70—f 0.80 per 15 KG. Krooton f 2I 5 per 100 bos. Uien f 8 per 100 bos. Roodo kool f 15f 16 per 100 sL Droge Sjalotten f 0.10 per K.G. Dop erwten f 0.10—f 0.11 per KG. Slechts enkele dagen opruiming van Restanten. Uitsluitend eerste klas LUXE SCHOEISEL. Goederea tier opruiming worden niet op zicht gozondsn, niit geruild en nitslniiend Contant verkocht. Het ligt niet in do bedoeling door een zoogenaamde opruiming mijn omzet kunstmatig te verhoogen alleen wordt beoogd ruimte te maken, om zoodoende steeds het nieuwste te kunnen aanbieden. J. VOLLAERTS.

Haarlem's Dagblad | 1916 | | pagina 6