NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. Onze 22e Uitkeerlng groot VIJF EN DERTIG GULDEN, S4« Jaargang No. 1018B Verschijnt dagelijks; behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1918 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENT1ÊN: per drie maanden: ^an 1—5 regels 75 Cts.iedere regel meer 15 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ËjfjL. .soffit Haarlem van 15 regels/1.elke regel meer/0.20. Reclames 30 Cts. per regel, is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De Abonnement aanzienlijk rabat. Zaterdagavond"1.50 Advertentifin van Vraag en Aanbod, van 1—5 regels 40 Cts. per plaatsing, Franco per post door Nederland2.(ft?e'ke rc2e' meer Cts. k contant. OeXstS Zondagsblad, 'voor Haarlóm' 0.37';, «root* Hootatrarü 5S. n de omstreken en franco per post. 0.45 totercommonanl Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerii: Zoider Bulteuspaarae 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentlfin en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. De Verzekering der (per week) geabonnoerdon wordt gewaarborgd door „The Ooaan" Rokin 151. Amsterdam. is op 21 Augustus 1916 uitbetaald aan den Heer J. O. H. A. v. QAAS, 2e Zuidpolderstraat 50 van wie, tengevolge van een hem overkomen onge val op 28 Juli 1916, het rechter onderbeen is gebroken. De betaling geschiedde door bemiddeling van de Nederlandsche Credietbank alhier, als hoofdagent van de maatschappij „THE OCBAN," waarvoor ons kwitantie is verstrekt. Tot en met heden hadden de volgende ultkeeringen plaats: 1914 19 Januarif 30.— 6 Februari I 30. 1 Aprilf 200.— 6 Meif 15.— 8 Augustus. f 30.— 1915 13 Januarif 500.— 5 FebruariI 30. 9 Februari f 15.— 20 Februarif 35.— 26 Maartf 35.— 9 Augustusf 30.— 24 Augustusf 30.— 2 September f 35.— 11 October1 30.— 23 Octoberf 35.— 19 November f 30.— 1916 5 Januarif 35.— 12 Februari f 35. 17 Maartf 30.— 17 Junif 35.— 27 Junif 30.— 21 Augustus f 35.— DE ADMINISTRATIE. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 24 AUGUSTUS. Orgelbespeling ui de Groote Kerk, van 2—3 uur. Bioscoopvoorstellingen Cinema-Po- lace, Gr. Houtstraat. Biosc. Theater, Gr. Markt. Apollo-Theater, Barteljo- risstraat» Onze Levensmiddelen. Als men zoo eens navraagt bij de meinachten, die Zich met) do levetns- xniddelenvoorziiiung in het laatste Jaar hebben bemoeid, wat zij denken van die voorziening in den komenden winter, dan is het oord. el verre van optimistisch. Dat oordeel is gegrond op tweeer lei: lc. op de ervaring, verleden winter opgedaan. 2e. op hetgeen ze tot nog toe gezien hebben van maatregelen voor het ko mende seizoen of eigenlijk op het geen ze oit t gezien hebben. Verleden winter was de grootste fout een, die niet te herstellen Adel door welke organisatie ook dat er. te weinig levensmiddelen beschikbaar I waren voor het binnenland. Dit euvel werd nog vergroot, door-, dat van vele artikelen: kool, uien,; anijboonen, heerenboonen, die voor 1 binnenlandsch verbruik waren be stemd cn door de regeering ter be schikking der gemeenten waren gc- steld, uit de gemeenten werden go-' smokkelt) en op de eene of andere wijze naar hot buitenland verhuisden, i Doordat er to weinig voorraad was; kon natuurlijk niet worden voldaan aan de aanvragen van dc verschillen de gemeenten. Men kreeg een onregelmatigen aan voer. Di« onregelmatigheid werd ver oorzaakt door het reeds genoemde ge brek aan voldoenden voorraad, maar bovendien door slechte organisatie. Men had blijkbaar in den llaag bij de Groenten centrale geen voldoend overzicht over den toestand. Zoo kon het gebeuren, dat een groote gemeente dein oenen tijd haar bestellingen voor de helft cf ruin dor kreeg uitgevoerd terwijl op een an deren tijd het dubbele van het opge geven kwantum werd geleverd. Ln het eerste geval had men dagen lang groot gebrek aan het een of on der artikel; in het tweede geval zat men er mee verlogen, men raakte de groote hoeveelheden niet spoedig ge noog kwijt en veel ging bederven. Dat op sommige tijdun, wel eens weken lang, een artikel niet te krij gen was, had nog een schaduwzijde, afgescheiden van het onaangename, dat het er niet was: Men kan zoo moeilijk de hand houden aan de vast gestelde prijzen. Wanneer leder oogenblik een of an der „regeerings" artikel uitverkocht is en de handelaars op de vrije markt voor hoog er prijs moeten koopen, dan kan men zeer moeilijk die han delaars dwingen voor „regeerings'"- prijaen te verkoopen. En het controleeren of in een tijd, dat er sinds lang geen aanvoer van rageeringsgroenten was, toch deze groenten werden verkocht, en wel voor hooge prijzen, was niet gemak kelijk. De handelaar, die in zoo'n tijd zijn „regeerings"-artikelen aan den man bracht en opgaf ze van de vrije markt te hebben, stond altijd nogal sterk. Er was nog iets andera, waarover verleden winter te klagen viel: de vaak zeer onpiactischo verzending der groenten. De schuld is wel eens geworpen op het gebrek aan spoorwegmateiieel; de regeering moest te veel te harer beschikking houden voor militaire doeleinden. Als wij onze zegslieden goed begrepen hebben, zat de fout toch wel ergtnö anders. Het leek ex soms wel op, of men had zitten stu- deeren, hoe men het moest aanleg gen om de verzending duur te maken en slecht! Vrachtprijzen bij vervoer te wa ter van 30 cent per zak uien en dergelijke zijn toch zeker veel te hoog. Zooals men ziet, haperde er verleden winter nogal een en ander. Wat te begrijpen en te vergeven is: men stond voor oen geheel nieuwe laak. Deze vertantschuldiBi'ng zal man echter voor den komenden winter niet meer kunum doen gelden. Men heeft in Den llaag kunnen loeren uit efgen ervaring en hel heeft niet ontbroken, geiooven we, aan wenken uit verschillende gemeenten. Misschien was bet niet overbodig geweest, wanneer de leidende perso nen in de hofstad eens uit de groo t-are gemeenten, enkele memschen had den bijeengeroepen, die ondervinding hebben opgedaan in heit afgeloopen jaar, en met dezen eens hadden be sproken de verschillende gebreken van de distributie en de middelen die tot verbetering konden leiden. Laten we de verklaring van dit verzuim zoeken tn het besef, dat men het nu wed weet; ieder zal zich ver blijden als dit laatste juist zal blij ken. Onze zegslieden grondden hun oor deel, dat, zooals we .in 't beigin op merkten, niet optimistisch was, ook op wat tot nog toe is gedaan met het oog op den aanstaanden winter. De distributiewat is aangenomen. En wie de behandeling daarvan heeft gevolgd zal na de aanneming, der wet zich de vraag hebben gesteld: Hoe wondt het nu? Wat zal er nu zoo allemaal gebeuren? En hij zal zich zelf antwoorden: Ik weet het nog maar half. We zullen maar kalm moeten afwachten, tot weer een behoorlijk aantal circulaires los gekomen is. Als men nu bedenkt, dat we reeds eind Augustus hebben en dat op even tueel e ministerieels circulaires de organisatie van de levensmiddelen- distributie voor een belangrijk deel moet wachten, dan zal men toestem men, dat het voor heit maken van goodo regelingen,, die dadelijk vlot loopen, zoodra er levensmiddelen moeten worden verstrekt, reeds te laat wordt Waar wij wel het meest nieuwsgie rig naar zijn ia, of Rijk en Gemeente de artikelen 1 en 2 dor Distri'butiewet op voldoende - wijze zullen kunnen uitvoeren. Voor hen, die genoemde artikelen niet kennen, worden ze hier aangehaald; Art 1. Ónze Minister van Lauudr bouw, Nijverheid en Handel draagt zooveel mogelijk zorg, dat van de le vensmiddelen, brandstoffen en huis houdelijke artikelen, door hem aan te wijzen, een voldoende hoeveelheid verkrijgbaar is vooralle, gemeentebe sturen, die van behoeften daaraan tijdig aan genoemden Minister heb ben doen blijken. Art. 2. De gemeentebesturen dra gen zorg, dat van de goederen, in gevolge bet eerste lid door Onzen Mi nister aangewezen en ter beschik king gesteld, steeds voldoende hoe veelheden in de gemeenten aanwezig en verkrijgbaar zijn". Niet zonder reden staat in art 1: draagt zooveel mogelijk zorg. In art 2 zijn de woorden z o o- veelmogelijk niet te vinden. We vreezen, dat, ondanks het zorg dragen van de gemeente, het toch meermalen zal voorkomen, dat geen voldoende hoeveelheden aanwezig zijn. We hopen echter het tegendeel. Want als er te weinig komt, is iedere goede regeling onmogelijk en wordt de leur opengezet voor allerlei knoeierij. Van knoeierij gesproken. De winke liers en de tussehenhandel in 't alge- in pen, zullen niet worden uitgescha keld. Dat is goed. Maar ze zulk-n dan terdege zeif moeten toezien, dat de disiributiewet loyaal wordt uitge voerd, voor zoover zij er bij betrokken zijn. Laten ze het aangeven van een col lega-knoeier niet opvatten als „ver raderij", maar als een noodzakelijke maatregel om het belang der consu menten te dienen en het belang van hun stand. Als allen samenwerken het ge meentebestuur en zijn bureau, de tus sehenhandel en de consumenten, dan zal er vau de distributie van levens middelen wel zooveel terecht kunnen komen, dat het oordeel onzer z< lieden te zwartgallig zal blijken ge weest te zijn. SCHILDWACHT. Stadsnieuws VEREENIGING „KONINGINNE DAG". Evenais het vorige jaar zat de vereeniging Koningiiiinedag ook op 31 Augustus a.a een feest van De- scheiden aard organisoeren, bestaan de uit een kinderfeest, een orgelcon cert m de Groote kerk op den namid dag en een promenade-concert des avonds Ln de giroote zaal en den tuin van do Sociëteit Vereeniging, welk laatste alleen toegankelijk zai zijn voor de leden der vereeniging Ko ninginnedag met een dame. ZWEMSCHOOL. De tempera tuur van het water in de Zwemschool aan de Houtvaarl was heden61 gr. Hot nieuw* Post- en Tele graafkantoor. Van. Rijkswege wonden onderhan delingen gevoerd over den aankoop een ander terrein dan dat van het tegenwoordige Postkantoor ten behoeve van don bouw van een geheel nieuw Post- en Telegraafkantoor. Er zijn onderhandelingen gevoerd met Kei bestuur van het Oirsclvotshofje aan de Kruisstraat, hoek Krocht en ook met de eigenaars van perceel en tusschen Raaks, Zijlstraat en Oude Gracht. Men is nu ia dit stadium gekomen, dat men eenige perceelen daar in handen heeft; maar tot aan koop zal men van Rijkswege alleen overgaan, indien men alle perceelen o.a. de gebouwen van het „Nut" kan aankoopen, wat «eg niet er ls en wanneer op deui aankoop de toestemming van den Minister is er kregen. Inmiddels doen zich, naar wij ver nemen, verschillende gegadigden op voor den aankoop van het Oude Post kantoor. In verband met de loopeinde geruchten daarover hebben we ons tot de Directie van de Ilaariemsche Bankvereeniging gewend, die ons het violgen'dd oommunlaué Verstrekte: „Naar ons door de directie der Haarl. Bank vereeniging wordt medegedeeld, ls het beslist niet waar dat deze in stelling haar gebouw aan de Rotter- damsohe Bank vereeniging zou ver kocht hebben". Verder vernemen wij uit zeer be trouwbare bron, dat ook de verkoop het postkantoor aan de Roti. Bankvereeniging evenmin waai- ls. Deze geruchten houden verband met reeds sedert gerulmen tijd, in ijder. kring looper.de geruchten over fusie tusschen de Rotterdamse he bank en de Ilaariemsche Bankvereeniging. Wij hebben daarvan totmu geen melding gemaakt, omdat ons bij In formatie gebleken was, dat geen de finitieve mededoelingen, noch in be vestigenden, noch ln ontkennend on zin, over deze aangelegenheid te doen vielen. Do fnbrekersbende. Na drie dagen gedregd te hebben in het water van do Bakenessergracht 1b de poLitie er Dinsdagmiddag om half 5 eindelijk ln geslaagd, op de plaats, door de LiJjrokers aangewe zen, op te halen een blauw katoenen zak, met voorwerpen, afkomstig van de inbraak ten huize van den Officier van Justitie Mr. A. A. Pélerm. In den zak zijn gevonden heerendasson, sokken, hondschoenen, zakdoeken, be nevens koperen en andere metalen voorwerpen. De zak was met vier kei steen en be zwaard. Heden wordt in den Kk>p- persingel gedregd. PERSONALIA. De reserve offi- caer van gezondheid 2e kl. M. L. Boas wordt overgeplaatst naar Haarlem. Geslaagd ia voor de teekenacte M.0 akte Ma. bij het examen te Am sterdam de heer M. Meuldyk, te Haarlem. 1L v. Dantzig, te Haarlem is 'e 's-Gra.enhage geslaagd voor Uoog- duitsch L U. Mej. H. Raven, te Heemstede, Is te Is-Giravenhage geslaagd voor de akte Fransch L.O. COMMISSIE TOEZICHT LEVENS MIDDELEN. Door de besturen van den Haarlemschen Bestuurders bond, het Plaatselijk Arbeiders-Secretariaat, Christelijke Bestuurdersbond, het Neutr. Vakverbond en den Roomsch- Kath. Volksbond hebben besprekin gen plaats gehad over wat gedaan zou kunnen worden, togen de duurte der levensmiddelen, handhaving di maximum-prijzen enz. Besloten weid' een commissie te vormen uit deze or ganisatie, waarin elk barer eon af gevaardigde benoemde. Benoemd orden de hoeren J. Swier, HaarL Best. Bond; Dammers, R. K. Volks bond; Dijkstra, Plaats. Arb. Secr. Halsema, Chr. Best, Bond en Wei- ring, Neutr. Vakverbond. Tot voor zitter werd de heer Sw> lot secre taris de heer Dammers gekozen. Nog werd besloten reeds toezicht t® hou den op de reeds vastgestelde maxi mumprijzen, en zoo noodig, ook adr essen te richten tot den Raad de gemeente. Van 't Kantongerecht UITSPRAKEN. De kantonrech ter deed heden de nuvolgendo uit spraken: J. S., te Haarlem, K. G. to Heemstede, C. N. 1L te Overvoen, G. K. te Schoten, allen overtreding Ar beidswet de le f 10 of 10 dngen hech tenis, de overigen f 5 of 5 dagen hech tenis. H. H. te Bloemend aai, wegens overtreding Hinderwet f 1 of 1 dag hechtenis. L. D. te Zand voort, wegens overtreding Jachtwet f 20 of 20 da gen hechtenis. G. H. M. te Haar lem, wegens open laten van spoor- böomen f 25 subs. 50 dagen hechtenis J. v. d. W., te Velseroorvi, aan nood rem trekken I 15 of 15 dag«n hechte nis. J. J. v. d. L. en P. 0. te Haar lem, winkel te laat open hebben, ie der I 5 subs. 5 dagen hechtenis. W. I. te Haarlem, overtreding Poli tieverordening te Bloem end aai, f 4 of 4 dagen hechtenis. W. H. de V. en P. wegens ander persoon op rijwiel medevoeren f 2 of 2 dagen hechtenis feder. G. H. V. te Haarlem op strand venten zonder vergunning f 1 of 1 dag heohtenia T. M. L. te Heemstede te hard rijden met auto f 10 of 10 da gen hechtenis. P. TJ. an H. J. B. te Haarlem en J. J. K. to Beverwijk, ieder f 8 of 8 dagen hechtenis wegens straatschenderij. Gl Th. te Haarlem en W. de W. te Haarlem, ieder f 15 of 30 dagen wegens im staat van -dronkenschap de orde .verstoren, T. F. te Beverwijk, f 20 of 20 dagen hochtenis wegens hotzelfkie. M. K. en J. K. te Zandvoort, f 15 of 15 da gen hechtenis wegens verwekken van nachtrumoer. M. K. te Zandvoort, f 15 of 15 dagen hechtenis wegens loopen op verboden grond. Voorts werde® nog een aantal personen ver oordeeld tot f 2 of 2 dagen hechtenis wegone rijden zonder licht of bel en wegens openbare dronkenschap. D. K te Haarlem 2 maal 3 dagen hechte nis en 1 jaar opzending naar Rijks werkinrichting wegens openbare dronkenschap. DE POES. De politie is te arg wanend igebldken ton dpaidhte van den jongen, die een poes in een zak vervoerde. Poes was inderdaad aan dan jongen ten geschenke gegeven, zooals hij meegedeeld had. (Zie vervolg Stadsnieuws op pag. 2) Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Voor de verkiezing van twee loden van don Gemeenteraad in district II zijn de navolgende candidaten gestold. In de vacatur^ van Zijverden, aftr. 1919 A. Buurman (lib.), W. G. de Hey (R. K.) en W. Scheffer (S. D. A. P.) In de vacature-Los, aftr. 1917: W. Biesheu vel (Anti-rev.), P. Ouwerkerk (Anti- rev.), A. G. Pruissen (lib.) en W. Schcrffer (S. D. A. P.) De stemming zal plaats hebben op 30 Aug. as. Veiling van 22 Aug. 1916. Ju- liamuizen f 1.35. Eigenheimers f 1.75 a f 1.95, Friesche Burgers f 1.95 a f 2, Zeouwsche blauwen f 2.20, idem (Drie lLngen f.1.50, alles per 35 K.G. Kro ten f 1 a f 3 per 100 bos. Bloemkool f 3 a f 5 perlOO stuks, Roodekool f 6 a f 8 per 100 stuks. Heerenboonen f 0.07 a f 0.08 per pond. Suikerperen f 0.07 por pond. Dirkjesperen f 0.06 per pond. Wijnappelen f 0.08 per pond. SANTPOORT. Dinsdag heeft zich hier het zeldzame geval voorgedaan, dat op aanvraag van den eigenaar van een perceel een gezin (huurder) met zijn geheelen inboedel gerechte lijk voor bel huw op straat werd ge- ZANDVOORT. Tempera tuur de r zee. Temperatuur van het zeewater op heden b5 gr. F. Aangekomen vreemde lingen. Loorijn, Arnhem, Hab testraat 40, 1 persoon; Wed. F. L. Kok Kavelaars, Haarlem, Strand weg 6. 4 pers.; E. G. de Koe, Antwer pen, Groote Krocht 11, 7 pers.; Mot- zelaar, Amsterdam, Kostv erlorenstr. - weg 18, 2 pers.; P. W. Hardebok Utrecht, Kerkplein 7, 7 pers Hogen- voret, Amsterdam, v. Oetadestraat 3, 4 pereNabano, Amsterdam, Hooge- weg 92, 5 pers.; J. Kerkhof, Arnsten- dam, Nieuwst raat 9. 3 pera., Klien, id., Hoogeweg 15, 6 pera Binnenland OVERREDEN. Te Amsterdam nabij Sloterdijk is Dinsdagmiddag omstreeks zes uur een 19-jarig meis je, Johanna B., werkzaam op eon gloeikousjeefabriek aan den llaar lemmerweg door een motorwagen van lijn 12 overreden en gedood. Het meisje struikelde toen ze de tram tegemoet liep met het vermelde nood lottig gevolg. OVER ONZEN GRAANVOORRAAD Gelijk bekend, ie op 10 Aug de broodvoorziening van België stopge zet Men geeft verschillende redenen op, doch iemand die alleszins bevoegd geacht kan wenden in dezen een oor deel uit te sprekendeelt aan het ITaagech Correspöndentfcbureau het volgende mede „Nu het aantal graanschepen, dat door Engeland wordt vastgehouden, hoofdzakelijk ge laden met voedergranen (ineommige bevindt zich ook nog tarwe en tarwe bloem), tot 32 ia gee te gen en deze stijging eeaiigen tijd geleden reeds te voorzien was kon de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel niet anders doen dan allen broodtoevoer naar België afsnijdcD. In de eerste plaats was het niet zeker dat de tar- w>etoevoer naar Nederland niet de zelfde belemmering zou ondervinden als de toevoer van andere granen thans ondervindt. Doch al bleef deze toevoer vrij regelmatig, dan moet het aanhouden van zooveel schepen in de naaste toekomst groote stagnatie in den aanvoer brengen en is het dus gebiedend noodzakelijk, van het aan wezige broodkoren een spaarzaam gebruik te maken. Bovendien brengt heft niiet binnenkomen van voeder- granen ook een groot gevaar mede yoor het gebruik van het aanwezige broodkoren. Of dit wenschelijk ls of niet, het kan met anders of de aan wezige veestapel, die nu eenmaal De- etaat en die gevoederd moet worden, zai ook een deel van het broodkoren verbruiken. Zoolang de belemmering ln den aanvoer van voedergranen dan ook bestaat, ia het onvermijdelijk dat de broodtoevoer naair België blijfl stopgezet1 Telegraaf deelt mede „De toestand in het bakkersbedrijf Is we der verre van rooskleurig; laat zteb zelfs, naar we uit Amsterdamse he balt kerskringen vernemen, donkerder inzien dan ooit. Er heerseht op het oogenblik weder zoo'n groo'.o scliaarsoh'te aan meel, dat vele bak kers geen raad meer weten. Wat toch is het geval? De minister van Land bouw heeft bepaald, dat de bakkers niet meer mlandsch meel mogen be trekken, dan zij in de laatste drie maanden van 1915 kregenToen was echter de prijs van het mlandsche 11925 de 100 K G., die van het Ameri- kaansche f 19.50. Daar het verschil in prijs zoo goring was en het buiten- landsche meel van veel betere kwali teit ls, betrokken de bakkers destijds zéér weinig van het iniandsche. Ie mand, die b.v. 1000 KG. meel noodig had, kocht 800 K.G. Amerikaanse!» en 200 K.G. inlandsch. Thans mag hem dus ook ten hoogste maar 200 K G. lolandsoh meel door de molens ver strekt worden. Maar het Amcrt- kaansoh meel is thans gestegen van f 19 50 op f 25 per 100 K G terwijl de broodprijs bepaald is naar den prijs van f 19.50. Bovendien is er slechts weinig Amerikaanse!» mee! te verkrij gen. zelfe wordt in bakkerekringeu algemeen geloofd, dat de 73000 balen, voor welke a s Vrijdag in Rotterdam een uiecbrij-vang ie geopend bet laatste Amerikaansche meel :s, dal nog Ln ons land aanwezig is. Het te kort aan inlandsch meel met Ameri kaanse!) aanvullen, gaat dus aller minst en wanneer dan ook niet heef spoedig een andere regeling intreedt, zullen verschillende bakkers hun be drijf moeten stopzetten." MINISTER CORT VAN DEK LIN DEN. De minister van Staat, mi nister van Binnenlaridsche Zaken. s van zijn te Noordwijk doorgebracht verlof teruggekomen en heeft zijn werkzaamheden aan zijn departement hervat. MAILS IN BESLAG GENOMEN. De as. „Rijndam", 12 dezer van Rot terdam naar New-York, en „Prins Frederik Hendrik", 18 dezer uit West- Indië te Amsterdam aangekomen, hebben onderscheidenlijk te Ktrkwab eu t« Falmouth de post moeten los sen. EEN MISLUKTE VERHUIZING Aan de Telegraaf wordt uit Nij megen geeeind Aan de grens te Beek ontdekten de Rijksambtenaren iu een wagen van S., te Nijmegen, waarmede een verhuisboedel uit Duitsohland zou worden gehaa'd een dubbelen bodem en dubbele wanden, opgevuld met 555 pond leder en eon groote hoeveelheid margarine, vet, olie, meel, enz. .Allee werd in beaag genomen en tegen den vervoerder procesverbaal opgemaakt. Alleen het leder had een waarde van ruim 10M). ONGELUKKEN. Te Leeuwarden is Maandag op den Stkosecherstraot- een ernstig ongeval gebeurd. L>e U-Jarige P. T. was met andere jon gens bij rioolbui zen, welke zij vooiv rolden, aan het spelen. Ee« der bul zen brak, met het gevolg, dat do knaap ernstig werd gewond en kort daarna overleed. Een vriendje van hem werd aan rug en borst ge kneusd. Zijn toe&tand is ernstig. Leu dorde kreeg een wonde aan de rech terhand, In het kanaal tusschen Souburg en Vlissingen is het 10 jarig zoonijo j van don heer Meyer u t Souburg bij hot zwemmen verdronken. Op den rijkstraatweg van Laren naar Naarden is een kweekersleer ling uit Naarden door een auto over i-eden «i gedood.

Haarlem's Dagblad | 1916 | | pagina 1