Voor Hemelvaartsdag] IJSCO umimiiiiiiimmm Kleedingmagazijn „DE MATADOR", ANEGANG 21 - HAARLEM mr AANGEKOCHT IBg Heeren- en Jorgsheeren Coituums 5®' „DE MATADOR" Fabriek: Lange Molenstraat 18 BOTER EN KAAS N.V.RlSICOVerzMy SAFE-INRICHTING VEEN's Expeditie P.J.BÜS eeblekeu. zooïautr het noodig was. Nu is dat niet meer noodla. Spreker lmd liefst meer eehad vrije keuze door het volk van. den reneeriiiKs- vorm. gemakkelijker herziening der Grondwet, meer invloed der Kamers ou de buitenlandsche zaken doch de Retreerine deed sroed. zich tot het be reikbare te benerken. in overeenstem ming met den inzet der verkiezingen van 1913. Ten slotte verdedigde spre ker als een billijkheid de Evenredige Vertegenwoordiging en de betere schadeloosstelling en het pensioen voor de ieden der Tweede Kamer, als een democratische verbetering. Heden z.ette hij ziin rede (over art. 1921 noe voort De Kamer ontving gisteren inede- deeling van het Koninklijk besluit, waarbii minister Bosboom op de meest eervolle wiize ontslag verkre gen heelt en tijdeliik door den Minis ter van Marine vervangen wordt. TWEEDE KAMER. De on gisteren bepaalde stemming over het voorstel-Marchant c.s.. tot het toestaan van een tractements- verhcoging aan alle openbare onder wijzers. van f 100 per jaar. is aange houden tot heden, om den Minister van Financiën nader over de bezwa ren der Regeering te hooren. Dit sckiedde on voorstel van den heer De Visser, waarover een kort debat plaats had Verder heelt de Kamer gisteren zonder sten ming en na een heel kort debat tusschen den heer Beumer en Minister Treub het wetsvoorstel aangenomen tot regeling oen pensioen aan de weduwen weezen van voor 1905 overleden ge- uenslonneerde of od wachtgeld gestel- do onderwijzers. De deswege nog atinhar"'cre interpellatie van den heer Otto is. na die beslissing, door hem teruggenomen. Nog enkele kleine ontwerpen ziin aan de werkliist toegevoegd, maar de Kamer zal Dinsdag a.s. (na vaststel ling van haar huishoudelijke begroo- ting voor 1918) od recès gaan. Gisteren bii dag en bii avond hield zich de Kamer in hoofdzaak bezig met de ontw er pen tot liet leggen v an verband tusschen de Ouderdoms- en Invaliditeitswetten, de wijziging der Radenwet en het toestaan der gelden om de laatste uit te voeren. Tegen die uitvoering, zonder dat de Radenwet zeer vereenvoudigd is. hadden de heeren Patiin en Limburg ernstig bezwaar zii weigerden het desbetreffend ontwerp aan te nemen. Maar voor de andere voorstellen wil den zli wel stemmen, als compromis, als middel om ondanks hun bezwaren tegen de Invaliditeitswet, deze aan ie nemen, ten einde ook de Ouderdoms rente. de Staatsoensionneering. in veilige haven te brengen. De heer Drion daarentegen wilde heel het stelsel-Talma niet in toepas sing zien komen en desnoodig met "uitstel ook van de Ouderdomswet verplichte verzekering, niet enkel voor arbeiders, zien invoeren. De heer Sannes daarentegen was bereid tot een stap van toenadering uitvoering van Invaliditeits- en Ouderdomswetten, mits en hij stel de daartoe een motie van orde voor - het stuk verplichte ouderdomsverze- kering uit do Invaliditeitswet werd gelicht. Tegenover dez.e leden stonden de hoeren De Visser. Snocck Henkeman3. Kooien en Rutgers, die. in het voorge stelde compromis een terzijdestelling ziende van do Talma-wetten. althans een verzwakking en oo de volledige uitvoering van Invaliditeits- en Ra denwet gesteld, zich tegen de ontwer pen van Minister Lelv verklaarden. In de Avondzitting kwam de heer Beumer ter wille van de continuïteit in de wetgeving on voor de volledige uitvoering van de 1 alma-wetten en dus voor de toewij zing van het gevraagd- crediet voor de invoering der verzekeringswetten. De heer De Muralt kwam tegen alle pogingen op. vooral in de molie- Sannes gelegen, om 't Staatspensioen voor wie weet hoe lang uit te stellen. Hii wilde ook het geld voor de Raden wet niet toestaan, om te voorkomen dat de Eerste Kamer de Raden en Invaliditeitswet zou helnen invoeren, zonder de Ouderdomswet. De Mil ister van Waterstaat, de heer Lelv. betoogend dat het hem niet om politiek, maar om de belangen van de oude en Invalide arbeiders te doen was. had vertrouwen In de Eer ste Kamer en daarom dezo voorstel len laten voorafgaan aan zijn ant woord on het verslag over de Ouder domswet. De hooD oro een compromis, geen politieke berekening, maar de veranderde omstandigheden bepaal den 's Ministers houding bii dit com promis. een ruil van ouderdomsrente voor Invaliditeits-verzekering. De Mi nister verdedigde de billijkheid der regeling, om od 70-jarigen leeftijd de invaliditeit&rente door ouderdoms pensioen te vervangen. En de Minis ter ontraadde de motie-Sannes. om dat men. de ouderdomsrente willen de. zoo weinig mogeliik vooral nutteloos in de Invaliditeitswet moet veranderen. Na verdediging van de aanvraag der celden. die de Kamer z. L niet mocht weigeren, wat hii met een be roep on autoriteiten staatsrechtelijk onverdedigbaar achtte. dromt de Minister om de zaak aan op een ein- deliike beslissing van den strijd. De heer De Savomin Lolunan ver dedigde nader het verplicht door de Kamer toestaan van de gelden voor de aangenomen wetten; maar bleef tegen het compromis waarschuwen, om liet principieel verwerpelijke het Staatspensioen, dat ook door den heer De Visser nader bestreden werd als anti-kerkeliik. anti-sociaai en anti-nationaal. Er voleden nog replieken van de heeren Drion (die de motie-Sannes steunde), Snoeck Henkeraans. San- nes. Rutgers en Kooien, die nader door den Minister werden beant woord. Het algemeen debat werd hierna gesloten. De motie-Sannes kwam in stem ming 27 leden verklaarden er zich vóór en 21 tegen, zoodat de vergade ring onvoltallig bleek en verdaagd moest worden tot hedenmorgen 11V* uur. Gisterenavond heeft de heer Mar- chant opnieuw verlof gevraagd voor een interpellatie over de voorloopige oplossing der crisis bii het Departe ment van Oorlog en over de oproe ping der landstormklasse van 1908. ■Heden wordt deswege beslist. Letteren en Kunst NED. JOURNALISTENKRING. - In de bestuursvergadering van den Nederlandschen Journalistenkring, is in de plaats van dr. C. Easton te Am sterdam, die als bestuurslid ontslag heeft genomen, tot ondervoorzitter en lid van het dagelijksch bestuur van den Kring gekozen de heer D. Hans te 's-Gravenhage" Rechtszaken Sport en Wedstrijden VOETBAL. WBDSTRIJDPROGRA MMA VOOR DONDERDAG 17 MEI. (Hemelvaartsdag). Westelijke afdeeling. Reserve eerste klasse. V. O. C. IISparia II. Om het kampioenschap van Nederland. Groningen Be Quick—Willem IX (Scheidsrechter Mr. E. G. van Bisse- llck). UtrechtU. V. V.Go ahead. (Scheidsrechter: H. J. Willing). Kampioenschap Westelijke derde klasse. O. D. E.—C. V. V. FortunaT. O. P. R. C. H.Stormvogels. Z. F. C.—V. S. V. Proir.otiecömpetitie Westelijke tweede kla.c«ê, S. V. V.—A. F. C. Fetienoord't Gooi. Proirotiecompetitie Reserve tweede klasse. Aiax (A.V IIHercules II. Blauw Wit IIE. D. O. II. Promotlecomnetttie naar do Zuidelüke eerste klasse. M. S. V.—V. V. V. Hel mondVlissingen. LOffic. Med."l. EINDSTRIJD BEKER-COMPETI TIE. De eindstrijd om den N. V. B.- beker zal plaats hebben op 27 Mei (eersten Pinksterdag) tusschen Ajax (A.) en V. S. V. uit Velsen. Het terrein zal nader aangewezen worden. DE LIEFDADIGHEIDS-WEDSTRI.T DEN. Het programma der wed strijden om het'Liefdadigheids-schild Encelsche geïnterneerden, die alle od het terrein van Sparta zullen plaats hebben, werd bii loting als volgt vastgesteld 27 Mei 1 uur: a. Volocitas~N. A. C. 3 uur b. Sparta—Enschede. 28 Mei 2 uur Winner a-AVinner b. Is na het verstrijken van den speel tijd de stand geliik (zoo lezen wii in de ..Offic Med."l. dan zal 2 maal VA minuut verlengd worden. Is ook dan nog geen beslissing gevallen, dan zal de winner door het lot worden aangewezen. DOODSLAG. Voor de Amsterdam- eche rechtbank la voortgezet de be handeling van de zaak tegen J. P. G., die op 1 December 1916 in de echte lijke woning aan den O.Z. Achter burgwal te Amsterdam met een bijl zijn vrouw (N. P. v. d. M l rerschei- dene slagen op het hoofd gegeven heeft, met het voornemen haar van 't leven te berooven. De vrouw overleed' aan de gevolgen. Tegen den man, die uit jalouzie gehandeld heeft hij hield, naar hij verklaarde, zeer veel van de hem ontrouw geworden vrouw werd bij de eerste behandeling der zaak tien jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank gelastte een on derzoek naar bekJaagde's geestvermo gens. hetgeen ingesteld werd door prof. L. Bonman en dr. Meijens. Deze des kundigen verklaarden-, dal wel geen ziekelijke stoornis aanleiding tot de daad gegeven kan hebben, doch, dat beklaagde s gemoedstoestand zeer bui tengewoon genoemd kon worden. Ee- nigszins verminderd toerekenbaar- achtten zij den man wel. Op grond van het rapport van de deskundigen vroeg de officier van justitie iets min der straf, n.l. acht in plaats van tien jaren gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. MISHANDELING MET DOODEiLIJ- KEN AFDOOP. De rechtbank te Assen veroordeelde Jan v. d. B., te Ha- velte, wegens mishandeling den dood ten gevolge hebbende van zijn stief moeder Geertje Doggen, tot 5 jaar ge vangenisstraf. De eisoh wai 7 jaar gevangenisstraf. Pers-Overzicht DE VAL VAN MINISTER BOS BOOM. -DeStandaard schrijft, dat de motie Marchant ..een dieper inrrriipen bedoelde, een dieper lnzrij- pen van de Kamer in liet militair be leid. dan met name bii dreigenden oorlogstoestand werischeliik is." Ver der betoogt de Standaard, dat de A.-R.. door de houding van den mi nister den vorlgen dag tegenover de rnotie Scheurer. zich niet onder de tegenstemmers konden scharen. Toch is het moeilijk, hieruit een juichtoon over Bosboom's val af te leiden" zoo besluit de Standaard. De bommen op Zieriksee. We lezen in de Nieuwe Rot- terdamsche Courant: In ons Avondblad van 8 Mei werd officieel medegedeeld, dat uit het door het militair gezag ingestelde onderzoek ..overtuigend was geble ken". dat de in den nacht van 29 op 30 Auril uil een vliegtuig op de stad Zieriksee neergekomen bommen van Britsch maaksel waren, hetgeen ook door den Britschen marine-attaché werd erkend. Te Londen was men evenwel nog niet geneigd toe te ge ven ..dat de bommen, hoewel van Britsch maakseluit een Britsch vlieg tuig waren geworpen". Er werd als nog daaromtrent een ..grondig on derzoek" ingesteld. Sedert heeft de Enaelsche regeering ..zeer uitgebreide onderzoekingen gedaan, om afdoende uit te maken of de luchtaanval op Zieriksee in den nacht van 29 April misschien te wijten kon ziin geweest aan een ongelukkige vergissing van een Engelscli vliegtuig'. Het resul taat van deze. ,.arondig"en „zeeruit voerig" geheeten. onderzoekingen hebben wil medegedeeld. De Engel- sche regeering is nu gaan twijfelen over het Britsohe maaksel van de bom. eiifert ons uit. dat Brilsche vlie gers de bommen niet hebben gewor pen en insinueert dan verder, dat de Duitschers wel schuldig zullen zijn. Is hiermede de zaak nu uit? Dat kan nietwant het Is. zoo hier geen onverklaarbaar, en bii de ..grondig heid" van het Engelsche onderzoek ook ondenkbaar, misverstand heeft olaais gehad, kortweg een schan daal wat de Engelsche regeering ons aio resultaat van dat ..onderzoek'" voor durft zetten. Er is nagenoeg geen woord van juist, en wii zullen dat aantooneu door het Engelsche communiqué on den voet te volgen. De eenigc Britsche vliegtuigen, die ..hlerbif in het snel geweest zouden ..kunnen ziin waren twee zeevliegtui- ..gen, die 's nachts opstegen uit ..streek van Duinkerken), om de pier ..van Zeebrugge aan te vallen, die ze .inderdaad aanvielen en waarop ze ..16 bommen wierpen. Beide toestel- .len hadden denzelfden tiid bin- ..nen de 14 minuten noodig om het .doelwit te bereiken en on hun lig- plaats terug te keeren. Beide waren .langzame toestellen en er was te genwind uit het N O. met een snel ..beid van on«*Avcer 20 miil in het ..uur. De tlid. gebruikt door beide \oor den aanval on Zeebrugge en de terugvlucht, maakt het ten eenen- ..male onmotrei dat ze zoo ver oostwaarts zouden ziin afgedwaald ..als Zieriksee zelfs indien het motre- ,.!ük ware geweest dat de hestuur- ..ders 2ich omtrent het welbekende ..doelwit Zeebrugge hadden ver- ..gist" Ziedaar tie. voorstelling, doch deze klont al dadelijk in een belangrijk on derdeel niet met de feiten. De wind was in den nacht, loen de bom men op Zieriksee geworpen ziin. mei N'.O. met een snelheid van ongeveer 20 miil in het uur. doch kwam juist den tesrenovergestelden hoek. De wind was bliikens de waarnemingen van ons meteorologisch instituut W.Z.W. met een snelheid van ongeveer 3 M. per seconde. Indien dus deze twee vliegtuigen degenen ziin. die onder verdenking stonden wii komen hieron dadelijk terug dan hebben zii derhalve gevlogen van Duinkerken naar Zeebrugge. in de meening met een krachtigen tegenwind te doen "te hebben, doch zii hadden den wind mee zoodat vergissing ten aanzien van ..het welbekende doelwit" niet alleen niet uitgesloten, doch zelfs waarschijnlijk zou moeien worden ge acht. Indien deze twee vliegtuigen onder yerdenking stonden. Doch het ..grondige onderzoek" is blijkbaar niei eens zoo grondig geweest, ol men heeft zich in den dag van het voorval vergist. Dit valt od te maken uit het geen volgt ..Elk vliegtuig voerde 8 bommen. ..die. naar gerapporteerd is. achter been volgens on de pier van Zeebrugr ..ue werden geworpen. ..Het Duitsche communiqué, dat ..later is verschenen en in de Neder- ..lar.dsche pers afgedrukt, hield in. ..dat in den bewusten nacht 15 bom- ..men. geworpen door Engelsche vlie gers. in de nabijheid van te Zee- brugge liggende schepen in list wa iter waren gevallen. Dit is een bewiia ..Ie meer. zoo dat noodig ware. dat de ..Engelsche vliegtuigen hun bommen ..niet hebben kunnen werpen op Zie- ..riksec. waar (naar het schijnt; zes ..bommen ziin gevallen en tevens een ..beiviis dat de Engelsche vliegers ..werkeli'-k hun bommen op Zeebrug ge hebben geworpen." Immers, met deze mededeeling loopt het Engelsche commünicrué geheel vast. ..Het Duitsche communicuié. dat later is verschenen en in de Ne- derlandsche pers afgedrukt", Is na- melflk niet te vinden. Wat er wèl is. en waar het Engelsche communiqué waarscknnliik on doelt. Ia een bericht in de Telegraaf van's middags van den 29sten April, dus van vóór den aanslag on Zieriksee. Wii laten het hier volgen ..Van de grens. 29 April: ..Hedennatniddag had er weer een ..aanval van vliegers od de ha^en te ..Zeebrugge plaats. De aeroplanen ..werden geweldig beschoten: de avia- ..teurs wierpen bommen. ..Bii den lantsten aanval, waar- ..over een communiqué van Berlijn ..spreekt, werden vijftien bommen ge- worpen. Deze vielen in het water ..uabii marinevaartuigen. maai- geen ..enkele trof doel. Het water spoot bij- ..wlilen 40 meter omhoog. Door den ..luchtdruk werden twee loodsen op ..den havenmuur beschadigd deze .moesten onmiddellijk hersteld wor- ..dfcn door burgerliike timmerlui uit ..Blankenberge." Men ziet hieruit, dat 't zoogenaamd ..later" communiqué, waarvan het Engelsche onderzoek spreekt, niet is een later, doch een vroeger, reeds voor den aanval op Zieriksee afgegeven communiqué, dat betrek king heeft op ..den laatsten aanval" 1 vóór den middag van den 29sten. Hiermee komt dus het heele argu ment. aan de 15 in het water geval len bommen ontleend, als niets ter zake afdoend te vervallen. Wat meer zegt; de twee vliegers, die zoo knap In den nacht van 29 od 39 met N.O. wind gevlogen hebben, kunnen niet de mannen zijn van denzelfden tocht. aJs die van de 15 bommen, wier ver haal zoo mooi met het Telegraaf- bericht van den 29sten klopt Wii nemen nu het slot van de arcru- nentenreeks van het Engelsche mi nisterie ..Geen van de Engelsche toestellen ..voerde zoeklichten, lichtbommen of ..andere den grond verlichtende toe stellen. Het vliegtuig dat Zieriksee ..heeft gebombardeerd, heeft, naar ..gemeld is. wèl met zoeklicht ge- werkt" ..Het vliegtuig dat Zieriksee heeft gebombardeerd heeft naar gemeld is, wèl met zoeklicht gewerkt" Wij heb ben over deze mededeeling eerst wat verbaasd gestaan, aangezien wij ons niet wisten te herinneren, omtrent een zoeklicht iets celezen te hebben. Doch ook dit raadsel bleek oplosbaar. Wij vinden de verklaring wederom in d'e Telegraaf (van 30 April), waarin we lezen in een bericht uil Middel burg.-" ..Hedennacht vloog een vliegtuig .van onbekende nationaliteit over .Middelburg. Blijkbaar heeft hetzelf- ..de vliegtuig zich even later boven ..Zieriksee bevonden. Aldaar heeft ..de vliegenier met zoeklichten ee- werkt, waarop bommen werden ge- women, die een vreeseliike paniek ..veroorzsakten onder de bevolking." Deze berichtgever te Middel burg weet dus te vertellen, dat het vliegtuig te Zieriksee met ..zoeklichten" heeft bewerkt, en dat wordt nu In een Eneelsch officieel bericht ons voorgelegd als een feit. waaraan niet valt te twijfelen, hoe wel uit Zieriksee zelf daaromtrent r.iets is gemeld. Hiermede ziin de bewijzen van het grondige en zeer nauwkeurige on derzoek" uitgeput. Het zal onze lezers duldeliik ziin, dat zii ziin volstrekt ondeugdelijk, wiil onwaar, en dat zij den schiin hebben meer uitvloeisels te ziin van oppervlakkige kranten- berichties. dan van ernstig onder zoek. En men is slechts verbaasd, dat een lichaam als de Engelsche admira liteit zich niet te goecl acht met zulke controleerbaar onjuiste praatjes voor den dag te komen. De Engelsche auto riteiten ziin er niet voor terugge deinsd. aan hunne uiteenzettingen een reeks insinuaties vast te knoopen tegenover hunne tegenstanders. Dit is eene zaak. die ons niet meer aan gaat. Slechts een tweetal opmerkin gen mogen wii daaraan verhinden. Ten eerste, dat het ons in het belang an den goeden naam der Engelsche admiraliteit noodzakelijk Hikt, hare insinuaties In te trekken, die onder het licht van hare eigene geheel on juiste ophelderingen omtrent den aanslag on Zieriksee. wel in een zon derling licht komen te staan. En de tweede oremerking is deze. Wii lezen in het Encelsche communiqué. ..dat Duitsche luchtvaartuigen herhaalde lijk en gedurende verscheidene maan den boven Nederlandsch gebied heb ben gevlogen, ondanks krachtige pro testen van de Nederlandsche regee- ring. en ten minste eens voorwerpen od Nederlandsch grondgebied hebben geworpen." Wanneer men in het bo venstaande ..Duitsche" vervangt door ..Engelsche". is het precies even luist. Men zie slechts het jongste Oranieboek blz. 25. Het spreekt van zelf. dat de Nederlandsche regeering het bii de Engelsche ..opheldering" van den aanslag op Zieriksee niet zal laten. Zii kan dat nu nog minder dan te voren. Eene ruiterlijke erkenning van vergissing zou hier te lande aan vaard ziin bii eene korte mededee ling van onschuld zou men zicli heb ben n.oelen neerleggen maar deze verklaring, die ons met tastbare on juistheden afscheept en daarmede de zaak ..afdoende" denkt uit te maken, is zoo onsympathiek, dat daarmee de piinliike gebeurtenis te Zieriksee on mogelijk kan worden te ruste gelegd. Financiëele Berichten DE NOORD-HOLLANDSCHE LAND- BOUW-ONDERL1NGE. - Uit het jaarverslag over 1916 blijkt, dat op 31 December waren aangesloten 2823 landbouwers. Er hadden in 1916 plaats 338 ongevallen. Vier ongeval len hadden den dood van het slacht offer ten gevolge. Voor de nagelaten betrekkingen toegekende rente moest een kastaal worden gereserveerd van f 6075. Tot nu toe moest reeds aan 4 der in 1916 door een ongeval getrof fen arbeiders een blijvende uitkeering naar gedeeltelijke invaliditeit worden toegekend. Voorzitter der vereen iging is de heer H. J. Avis. RRtUiKBÊURTEN DONDERDAG 17 MEI. EGLIKE WALLONNE. Jeudi le 17 Mai le jour de l'Ascoo- cion, Pas de Ser\ ice. GEREFORMEERDE KERK. NOORDERKERK (Ridderetrja®. Voorin. 10 uur, Ds. D. Tibben. CHR. GEREF. GEMEENTE. Raaks. Vooim. 10 ur, Da J. W. Geels. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorin. 10 uur. Da A. B inner Is Sl KERK DER BROEDERGEMEENTE. Voonn. 10 uur, Da Hellström. REMONSTRANTSCH. GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 uur. Da A. IJ. Haentjens GEMEENTE VAN GEDOOPTE CHRISTENEN. Lange Wijngaardstraat 28. Voorm. 10 uur. Openb. Samenkomst VRIJE EVA.N'G. GEMEENTE. Jacobijnestraat 2U). Voorm. 10 uur. de heer H. J. Bosch, HEEMSTEDE Voorm. 10 uur, Ds. H. T. Oberman. GEREF. KERK aan den Brons t«é weg, Voorm. 10 uur, Da II. Mulder, van Amsterdam. HOUTRIJK EN POLAKEN. Voorm. 10 uur. Da Baljon. SCHOTEN. Voorm. 10 uur, Da Blauw. SPAAUMJ \M. Voorm. 10 uu: Ds. 6. A. Baljon. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. (Bewaarschool). Voorm. 10 uur, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, EVANGELISATIE. Voorm. 10 uur. Da H. Hof meeste® te Amsterdam. BEVERWIJK. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Geen dienst. EV. LUTH. GEMEENTE. Geen dienst. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE. Voorin. 10 uur. Da Van Leeuwen, GEREFORMEERDE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. J. C. Rullemann van Utreoht. VELSEN. NED. HERV. GEMEENTE. Voorm. 10 uur, Ds. J. Ph. Eggink, IJ MUIDEN NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur: Ds. Erdmnn. DOOPSGEZ. GEM. EN NED. PROT. BOND. Gleen dienst. ZANDVOORT. NED. HERV. KERK. Voorm. 10 1/2 uur: Ds. G. Posthumus Meijjes. HAARLEMMERMEER. Hoofddorp: Voorm. 10 uur, Da Bax. Lijnden: Voorm. 10 uur, de heer v. d. Hoek. Aalsmeerderweg: Voorm. 10 uur, de Hoer Kroon. Vijfhuizerweg: Voorm 10 uur. de heer v. d. TogL Nieuw-Vennep: Voorm. 10 uur: Ds. I.ekkerkerker. Abbenes: Voorm. 10 uur, de heer v. d. Spiegel GEREF. GEMEENTE. Hoofddorp: Voorm. 10 uur, Leeegodsdienst. Nieuw-Vennep: Voorm. 10 uur, Da Dekker. Aalsmeerderweg: Voorm. 10 uur, Da Tazelaar. Vijfhuizen. Voorm. 10 cur, Ds. Diemer. Sloterweg: Voorm. 10 uur, Ds. Dijk. CHR. GEREF. GEMEENTE. Nieuw Vennep: Voorm. 10 uur, Leeegodsdienst» JBS. 2E£ TEÏ J TIE W. naast (Irma PAANAKKER een groote parlij van een der grootste kleermakerijen, waaronder ook een partij Kinder Norlolk- en Suffolk pakjes welke wij voor spotprijzen zulten verkoopen Groots aorteering Btaowe en Zwarte Gottuums Alvorens gij ten costuum gaat koopen, loopt dan eerst naar het vertrouwdste adres ANEGANG 21 HAARLEM Spoor- en tramkosten worden vergoed. Hemelvaartsdag «ol 8 uur geopend. Door onvooriiene omstandigheden wordt de straaivorkoop tot nadere aan kondiging UITGESTELD J. DE VOGEL ZULWEG S3 - Overveen Telefoon 2436, NEEMT PROEF van de hoogfijne lotdii- en Oenderdagiientl (Hemelvaartsdag) Viool en Piano CoiGert BIEREN OP IJS 2 BILLARD8. Café „De Doelen" Barrevoetestr. h. Gasthuisstr. Aanbevelend, F. H. v. d. BERG fo.55.to.65, en to.75 [«vering van Drukwerken per half Kilo. gjm Drnkk. Louren* eoster -ROTTERDAM- ^sdeEENlGEjlVlaatschappy die zonder beperkingen verzekerttegen dekostenvan Agenlsoiiap: EILDERDIJKSTRAAT Brood Agentschap: L. TH. SWAALF, Tempelleretrsat 61 TILGFOQN 2514 KRUISWlG 74 boek Nieuwe Gracht, HAARLEM Telefoon Interc. 2762 Effecten - Coupons - Beieening Prolongatie - Wissels DEPOSITO Met één dag opzegging 2 tien dagen opzegging. 21/, drie maanden 3 zes w 3'|, één jaar 4 Loketten vanaf f 5.— per jaar Kijtuig-e» Wagenmakerij Sp2arnwouders';r.89,Haariem is het eenigste en het besto adres voor goed en goed koop werk. Gr. Mest- of Stal-kruiwugena van f 12.50—f 13.— Tuinders Kruiwagens vanaf f 11.50f 12.50. Gowono Zand- of Schipne e- kruïwagens vanaf f 11—f 11.50. Kruiwagen-bakken van af f 7,50—f 8.00. i Wielen vanaf f 1.75, f 2. Bakken voor Markt- of Meüc- u azen f 7.50—f S.50. Wieien voor Markt- of Melk wagen f 10.50f 11.50. Verdere reparation tegen oud tarief. Geheel nieuw werk 5 jaar garantie. Minzaam aanbevelend, Th. G. VEEN „Eerlijke Lieaen" kun nen Bedden, Dekens, iViatrassen, ..eubeien, Vloerzeilen, Karpetten, Gordijnen enz. bekomen, op gemakkelijke voorw. Br. No. 2213, 'bur. v. d. blad. HaarlemSpaamwoaderstraat 30 Telefoon 1726 Amsterdam: Ml Veorburgwal 47 Neemt verhuizingen een.

Haarlem's Dagblad | 1917 | | pagina 7