Regeerings-Viseh Rantsoeneering. YleescMistributie Kindermeelbons enz. Rantsoenering Steuncimité Haarlem Aardappelen Distributiebedrijf Volksbiscuit 36® Jaargang Mo. 10765 Verschijnt dagelijks, beftstve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 4 JULI 1918 Tot de plaatsing van advertentie» en reclames van bulten bet Arrondissement Haariera ia dit bted is aitsteiieod gemacbagd bet Aigcaecn Büunwa- en Buttenlandsch Advertentie-Bureau Y. ALTA, Warmoesstraat 76-78, Amsterdam. Tetephoon in «ere. 6229. Do (ter (por woek) gcaae»neer<Ufi «wdt door „T»c Ocean" Roten 131. Amsterdam. ABONNEMENTEN p«r 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar eea Agent ge- jl ADVERTENTIEK: Van 1—6 regels 11.—; ietieic regel meer 86 CtB. Reclames 40 Clf. per regel, 'lijdelijk vo.iigd iï (kom der gemeente) f 1.95. Franco per post door Nederland f 2.30. Afzonderlijke nummer» f 0.16. oorlogitoetlag 20 piocent. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Tieastuivew-adiertcntién van Vraag cn Aanbod Üeilluetr. Zondagsblad, voor Haarlem f 0.51». Gelllnstr. Zondagsblad voor de omstreken en franco per j vanl—6 regels 60 Cts. per piaateing, elke regel snetr 12'/, Cts. a contant. Hukten het Arrondissement dubbele prijt poet f 0.59. Advertentièn buiten bet Arrondissement 25 cts. per regel. Reclames £0 cts. per regel. Uitgave der N. V. Lourens Coaler, Directeur J. C. PEEREBOOK, Telefoon 3082 Directie en Administratie: Croete Houtstraat 68. Telefecnn. der Redactie 600 en der Administratie 724 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Vrijdag 5 Juli verkrijgbaar van 10 uurv.m. tot 1 uurn.m., per persoon eers pond visoh op vertoon van vischkaart No. 5801 tot 6300, ia de Gemeentelijke Vischhal. De Directeur, F. DE JONGE De Directeur van het Gemeen telijk Levensmiddelenbureau te Haarlem brengt ter kennis, dat gedurende de week van 6 tot en met 12 Juli 1918 verkrijgbaar wordt gesteld op bon A. No. 18 een ons Gort. op bon A. No. 19 anderhalf ons bruine boonon De Directeur voornoemd F. DE JUNGE HAARLEM. Verkrijgbaar Vrijdag 5 Juli va» 12—1 uur op bon No. 14, letter» J en K een pond randsrsoepbeenderes bij KOOIJ, Hagestraat Aan eiken kooper wordt niet meer dan drie pond mede gegeven. Gepast geld medebrengen. De Directeur van liet Gemeentelijk Levensmiddelenbureau te Haarlem brengt ter kennis, dat de uitreiking van Kindermeelbons en Aanvullings broodkaarten voor kinderen beneden den leeftijd van één jaar zal plaats hebben, voor degenen wier name» aanvangen met een der letters: A, B, C, D, E, F, op Donderdag 4 Juli a.l. G, H, I, J, K, op Vrijdag 5 Juli a.s. L, M, N, O, P, Q, R, op Maandag 8 Juli a.s. S, T, U, V, W, X, IJ, Z, op Dinsdag 9 Juli a.s. telkens van 9—4 uur. De afgifte heeft alleen plaats op vertoon van geboortebewijs. D» Directeur voornoemd» F. Di± JONGE. Vacanile Voor inwoners uczer gemeente, die tijdelijk de Gemeente veriaten voor zoodanigeu tijd dat voorziening van levensmiddelen elders niet kan wor den gemist, wordt met vervallen verklaring van alle tot lieden gege ven voorschriften, de volgende rege ling vastgesteld: Delangnebbeude (gezinshoofd) le- jvert vóór zijn vertrek aan het Ge meentelijk Leveuiiiiiddelcnbureau, alhier, ALLE bescheiden in, wel ke betrekking heblicn op de GE MEENTELIJKE DISTRIBUTIE, zoo als: bonboekjes, rantsoeneeiings- kaart, vischkaart, vleeschkaart, melkkaart, kaaskaart, enz. en ont vangt daarvoor eene „Distributie- Verklaring". (Rijkskuarlen d.z. broodkaarten, boterkaarteu, thee- en koffiekannen, enz. worden dus NIET ingeleverd). Op vertoon, tegen a/stempeling wellicht tegen afgifte van genoemde Distributie-Verklaring moeten aan belanghebbende, ln de plaats waar bij tijdelijk verblijf gaai houden, de jioodige distributiebescheiden worden .verstrekt. Ingeval van moeilijkheden wonde men zich telegrafisch tot het Le- vensiniddelenbureau alhier. Hoe ook de regeling elders zij, de alhier afgegeven Distributie-Verkla ring MOET bij terugkomst worden medegebracht, omdat op vertoon daarvan da te Haarlem ingenomen -bescheiden weder worden tengge* .geven Ysrsfrekklug m goed koops schoenen. Het Koni»kli|k Nationaal Steun comité heeft bepaald, dat met in gang van 1 Uctober 1913 de verkoop van schoenen op bon eindigt. Derhalve zuilen na dien datum door de achoenenwiakeliers geen bons meer worden aangenomen. Aanvragers (gezinshoofden) die, overeenkomstig hunne vroegere aanvrage, voor hun gezin nog één of meerdere bon» te vorderen heb ben, kunaen die thans ontvangen tegen inlevering der van den win kelier ontvangen groene verklaring. De nog aan deze personen uit te reiken bons hebben hoogstens een geldigheidsduur van één maand, waarvan op den bon aanteekening zal worden gthoudea. Wanneer de aanvrager niat in de gelegenheid is binnen één maand, na ontvangst van zijn bon, daarop schoenen aan te schaffen, kan die geldigheidsduur met een maand verlengd worden, waarvan wederom aanteekening plaats heeft op den bon. 1 October 19i8 moeten even wel ALLE bons zijn ingewisseld, want na dien datum zijn zij on geldig. Nieuwe aanvragen worden aiet meer in behasdeling genomen. De Secretaris. Maximum klelnhandelprUs De Gemeentebesturen van Haar lem, Bennebroek, Heemstede en Schoten, maken bekend dat door den Minister van L. N. en H. is vastgesteld de maximum kleinban- delprijs voor aardappelen Met ingang van 4 Juli 1918 van 11 cent per K.G. Met ingang van 9 Juli 1918 van 10 cent per K.G. Met ingang van 11 Juli 1918 van 9 cent per K.G. HSEMSTEDE, Verkrijgbaar op bon No. 90 2 Gboeotade eenheids-reepen, op bon No. 79 mag na 4 Juli niet meer worden afgeleverd. Kaas 20 -f Bij winkeliers is weder voldoende kaas in voorraad. :ion Mo. 80 blijft hiervoor voorloopig geldig. De Directeur van het Distributie bedrijf te Heemstede, J. A. GELDORP laximum kleinhanüalprijs De Gemeentebesturen van Haar lem, Bennebroek, Heemstede en Schoten maken bekend dat door den Minister van L. N. en H. is vastgesteld de maximum-kleinhan- delprijs van Volksbiscuit van f 1.50 per K.G. HEEMSTEDE Uitreiking van Scüoeneniions Het Koninklijk Nationaal Steun comité VERSTREKT GEEN SCHOE NENBONS MEER. Dientengevolge Jtau aan de aan vragen voor schoenonbons (op groen formulier) niet voldaan worden. De reeds afgegeven Bchoenenbons, die nog niet gebruikt werden zijn volgens mededeeling van het K. N. Steuncomité slechts GELDIG tot uiter lijk 30 SEPTEMBER 1918. Aanvraag formulieren als bedocdl in de advertentie van Dinsdag 2 Juli JL uitsluitend dua voor KLOMPEN en SAJET zijn van morgen Vrijdag 5 Juli al" verkrijgbaar Raadhuisplein 1 en Dienstgebouw Bosch cn Vaart, Agentia VRIJDAG 5 JULL 8ckonwburg Do Kroos, Qr. Mwért Bioec. voorstelling. Apolio Theater. Bartel)orfeetr**è. Biocc. voorstelling. Cinema^ Palaos. Orooie Houtstraat. Biose. voorstelling. Stadsnieuws Ge ftamerrerkiezisgen. In ons nummer van Dinsdag hebben wij ai voorspeld en gewaar schuwd, dat het wei laat zou worden vóórdat Woensdagavond eenige uit slag bekend was. Het aantal kiezers in den lande, was veel grooter gewor den, dan vroeger, de regeling inge wikkelder en vooral het aantal kan didaten belangrijk uitgebreid. Naast de groote, van ouds georganiseerde partijen waren groepen of groepjes opgestaan, die voor hunne idealen of belangen een kansje wilden wagen. Bij deze verkiezing vergeleken was de vorige maar kinderspel. En zoo mochten en moesten wij wel zeggen: „menschen, denkt er om, Woensdag avond zuilen wij u nog niet veel te vertellen hebben!" Daarbij kwam, dat natuurlijk ook in dc Btembureaux zeer ongelijk werd gewerkt. Een van jaren hei- door ervaring geoefend, snel arbeidend voorzitter,, moest wel eerder met het dépouillement van de kolossale stem biljetten gereed zijn, dan een nieu we mail,, langzamer vau aard, of die» te kampen had met overzorgzame le den van zijn stembureau. Zoo was het mogelijk, dat er stemhureaux vóór acht uur met hun werk gereed waren, terwijl het laatste pas na middernacht zijn taak beëindigd had. Maar voor den volledige» uitslag van een gemeente of kring moest natuurlijk op dat laatste stembureau gewacht worden. Zoo was het ln Haarlem, zoo moet het over 't heele land zijn geweest. Den geheelen avond hadden nieuws gierigen vóór de bureaux van de Haarlemschc dagbladen op heb resul taat in Haarlem gewacht. En toen die van nacht tegen 2 uur ein delijk kon worden bekend ge maakt, kwamen zoowaar nog enkele enthousiasten voor den dag, die nog niet naar bed waren gegaan. Jij den vroegen morgen kwamen re sultaten van de verkiezingen over het. geheele land, waaruit reeds (ofschoon toen nog acht zetels on bekend waren) de conclusie te trek ken is, dat. rechts een kleine meer derheid zal blijken te hebben be haald. Wij wijzen er intusschen op, dat, al staat deze eind-uitslag vast. klei ne wijzigingen nog mogelijk zijn. Door het wegblijven (in weer wil van den stemplicht toch nog!) van een vrij belangrijk aantal kiezers, is de kiesdeeler gewijzigd; bovendien is nog rekening te houden met het' afvloeien van stemmen en de mogelijkheid van een vergissing hier en daar. De voorzichtigheid schrijft dus voor, om op dit oogen- blik nog geen commentaar te geven op de verkiezingen over het geheele land, maar daarmee te wachten tot dat de volledige uitslag bekend zal zijn. Iets anders is het met de gemeente? Haarlem, ofschoon wij er aan berin- neren, dat die maar een deel, en een klein deel zelfs, uitmaakt van den kieskring Haarlem. In de eerste jjlaats blijkt dan uit de cijfers voor de gemeente Haarlem, dat weliswaar het absenteïsme, vroeger vaak 30 procent en meer, afgenomen is, maar dat toch van de 17831 kiezers nog 2001, dus ruim elf procent, niet opgekomen is. Dit uanial is teleur stellend. Waren er inderdaad zóó- velen zieken, die bepaald niet konden komen, zóóveel die voor dringende zaken, al vóór acht uur de stad uit moesten en pas na vijf uur konden terugkeeren, zóóveel, die pas naar elders zijn verhuisd? Het zal blijken, zoodra de burgemeester overeenkom stig de wet zijn onderzoek naar hun wegblijven instelt. Op dit oogenblik komt het ons voor, dat toch nog weel een aantal kiezers geen opgewektheid tot stemmen gevoeld hebben, onder deze hopclooze leus- „dat het er niet op aankomt, of je door de kat of dooi den kater gebeten wordt." Alsof het betalen belasting liet toppunt van politieke overweging zou zijn! Een tweede beschouwing is, dat Slechts drie lijsten in Haarlem meer dan 1000 stemmen hebben behaald, lijst 11, 18 en 22. De eerste, van de R. K. Staatspartij, geeft bovendien een beeld van sterke partijdiscipline. Hier is voortdurend verzocht om te .Stemmen op No. 1, Mr. Bomans welnu, hij heeft van een totaal van 4200 stemmen er 4196 verkregen en de 64 anderen zijn over 5 andere can- diduten verdeeld. De raad van R. K. Bloemendaal- sche kiezer?-, om wegens de grens wijziging nier Mr. Bornans. maar een %nder van de lijst te stemmen, heeft blijkbaar geen ingang gevonden. Minder sterk is die eigenschap ge bleken bij lijst 18 van do S. D. A. P. Dc heer Nagtzaam, die No. 4 op de lijst stond, heeft 550 stemmen behaald, zoogenaamde voorkeurstemmen dus, een bew ijs van zijn populariteit in Haarlem. Weliswaar genoten op de R. K. lijst de mede-candidaten van Mr. Bomans. op den burgemeester van Haarlemmer licde en SJiaarn- woude na, hier weinig bekendheid. Mei 3966 staat No. 1 van de lijst der S. D. A. P., de heer Duijs, aan den top. En het totaal van deze lijst overtreft dat van de R. K. lijst nog met bijna 300. Dc derde groote lijst ten slotte, No. 22, is van den Economische» Bond, ze hesomt 1299 stemmen waarvan 1134 op den stichter, tevens liet kopstuk, van den Bond, Mr. Treub. Het overschot is over 9 rnede- candidate» verdeeld, waarbij één bijzonderheid treft, namelijk dat de meeste, 49, zijn uitgebracht op Mej. 1. Westerman. Dit brengt ons als van zelf tot de stemmen, die op vrouwelijke candida- ten zijn uitgebracht. Het totaal in de verschillende partijen is niet meer dan 280. Zóó weinig mannen ln Haar lem hebben het dus goed en nuttig gevonden, om hun stem op een vrouw- uit te brengen. Treffende illustratie van de dwaasheid, om haar wel het passieve, maar niet bet actieve kies- lecht toe te kennen. Bezien wij, na de grootste partijen, ook de kleinste. Hun stemmen aan tal geeft aanleiding tot de veronderstel ling, dat over 4 jaar de meesten, zoo niet alle verdwenen zullen zijn. Wat moet bijvoorbeeld de Politie- partij met haar 15 stemmen, de Unio nisten-Liga met 40, de Neutrale Par tij met 64, de Bond tot demoerutisee- ring van de Weermacht met 152, ja zelfs de Middenstandspartij met 172 enz.! Wij criiiseeren de goede bedoe lingen van deze combinaties niet, maar dat zij slechts tot versnippering lelden is, althans te Haarlem, nu wel gebleken. Met middencijfers komen de candi- daten van verschillende lijsten uit de bus. Dat voor de eerste maai de S. D. P. bij deze definitieve kiesrecht- uitbreidiDg succes zou behalen, was le voorzien Op de mannen van Wijnkoop zijn hier 609 stemmen uit gebracht, in liet land veroverden zij reeds drie zetels. Merkwaardig is, in het totaal van den vrijziiiiiig-deuiü- cratiscben Bond, dat Jlir. Van Bere- steijn met 410 stemmen ver boven No. 1 van de lijst, den heer Ketelaar, komt die er 233 behaalde. Of de rede u-gen Posthuma's beleid ook inge slagen isl En wellicht ook de circu laire, waarbij deze candidaat als kunstbeschermer aunbevolen werd. Het succes van de ami-revolution- nairc lijst met 715 is niet groot, even min dat van de Liberale Unie o51, de Ciinstelijk-Historische Partij 671, de Boud van Vrij Liberalen 577. Op deze laatste treffen wij onzen stadgenoot, den heer Vincent Loosjes, met 294 stemmen aan. Of ai deze partijen mettertijd profiteeren zullen van de te verwachten verdwijning der spe ciale groepen, i< niet te zeggen, maar de mogelijkheid bestaat. In ieder geval gaat het, we zien het duidelijk voor oogen in Haarlem tusschen de S. D. A. P. en de R. K. Staatspartij, met den Economische» Bond wat in sporttaal genoemd wordt, als goeden derde. In een andere beschouwing in dit zelfde blad wordt de procenlsgewijze verhouding tusschen links en rechts in Haarlem uitgerekend, die bctecke- nis hebben kan voor de Raadsverkie zing. Ten slotte nog dit: In 1913 verkregen in het kiesdis trict Haarlem bij de eerste stemming Jhr. mr. D. E. van Lennep (C.-H.) 3957 stemmen en mr. D. Fock (U. L.) 2901 stemmen; bij de herstemming verkregen jhr. mr. D. E. van Lennep 4253 en mr. D. Fock 5788 stemmen, zoodal deze laatste gekozen werd. Bij eerste stemming verkregen nog mr. P. J. Troelstra (S. D. A. P.) 2755 stemmen, L. L. H. de Visser (S. D. P.) 15 Stemmen en ds W. 11, Lieilinck (Prou Kiezersbond) 291 stemmen. ONGELDIGE STEMMEN. Hoe ongeloofelijk het ook schijnt, waar toch den kiezers van alle zij den ingeprent wordt „slechts één hokje zwart te maken", toch komt het nog ul van malen voor, dat on geldige stemmen worden uitgebracht. Sommigen halen strepen dwars door het geheele stembiljet, anderen makenvan elke lijst een hokje zwart, weer anderen schrijven „blanco" op het biljet. Eén kiezer blijkbaar behept niet Bolsjewikiscbe neigingen heeft de zen neigingen getoond, door onder zijii stembiljet tc schrijven: „Ik kies geen nieuwe tyrannen MERKWAARDIGHEDEN VAN DE VERKIEZING. Een Haarlem ache kiezer wendde zich, nadat hij gestemd had, tot uen voorzitter en verlangde een bewijs, dat hij aan zijn plicht had voldaan. „Dat geef ik nietzei de voorzit ter, „en T is ook niet noodig, want uw- oproeping blijft, als bewijs dat door u gestemd is, in 't archief te- waard." „Ja maar", zei de voorzichtige kie zer, „als de oproeping nu eens weg raakt!" „Dan is de aanteekening in de kiezerslijst er ook nog." De man vertrok, maar tevreden scheen hij niet. Een ander scheen overbluf! dp.or de grootte van zijn stembiljet en de talrijke namen. ,,lk moet Nagtzaam hebben," zei bij openhartig tot het stembureau. „Waar staat ie?" En een derde, volmaakt nieuw in de kunst van stemmen, leverde zijn oproepingsbrief ln, kreeg een btem- biljet terug, stak dat in den zak en wandelde weg. Hij was wat verwon derd, toen de voorzitter licm terug riep en zei, dat hij nu ook nog stem men moest; naar zijn meening was 't al klaarl DE UITSLAGEN. Omirc-nt de resultaten van de Ka merverkiezingen ontvingen we in den loop van den nacht en heden een aantal telegrammen, waarvan we c'e volgende vermelden: KIESKRING XI (Gemeente Haarlem Uitgebracht werden op de S. D. A. P. 4552, Roorasch-KatL>. 4260, Econom. Bond 1299, Vrijz. Dem. 857, Anti-Rev. 715, Clirist.-Hist. C48, S. D. P. 609, Unie Lib. 551, Vrij-Ltb. (tweede lijst) 318, Vrij-Lib. (eerste lijst) 259, Bond van Chr. Soc. 206 Middenst.-Partij 172, Verb, tot Dem. v. d Ween». 152. Chr. Dem. 135, Bond v. Prol Kiezers 122, Alg. •Staatspartij 90, Neutr. Partij 84, Unionisten-Liga 40, Soc.-Partij 34, Chr.-Soc. Partij 28, Chr.-Hist. twee de lijst) 23, Poli tie-Part ij 15. KIESKRING IX (Amsterdam). Aantal kiezers 150526. Geldige stem men 123666. Hiervan behaalden de Socialistische Partij 3799, de Midden- standspartij 3452, de Politiepartij 326, de Plattel andspartij (2de lijst) 185, de S.D.A.P. 33510, de S.D.P. 13982, de Anti-Rev. 7884, de Bond v. Christ. Socialen 630, de Unie-Libera len (le Lijst) 5002, Stoffel 238, de Vrij-Liberulen (2de Lijn) 816, ile Christelijk-Hist. (1ste Lijst) 3615, de Christen-Democraten 3035, de Neu trale Partij 1639, de Plattelands partij (lsle lijst) 90, de Christelijk Sociale partij 337, de Economiscne Bond 8516, Van der Meulen 169, de Roomsch Katholieken 19056, de Vrijz.-Democraten 9169, Alg. Staats partij 1767, ChVist.-Hist. (2de Lijst) 246 e temmen. KIESKRING V. (Rotterdam^. In den Kieskring Rotterdam be haalden: Vrij-Lib. 4814, - Christ. So cial. 1305, de Christ.-Hist. (2de Lijst) 263, de Politie Partij 161, dê S.D.A.P. 39397, de Christ. Democraten 331, de Roomsch Katholieken 13735, de Mid denstandspartij 1509, de Plattelands partij 178, de Christ. Socialisten 191, de Anti-Rev. 10761, de Neutrale par tij 538, de Christ.-Bist (1ste Lijst) 3712, de Weerbaarheidspartij 33i, oe Vrijz -Dcmocr.. 1843, de Unle-Lib. 2364, de Economische Bond 3501. de Plattelandspartij links 98, de Klerk 2032, de S. P. 408, de Bond van Prot. kiezers 191, de Alg. Staatspartij 242, de S. D. P. 3390. Totaal werden uit gebracht 81754. Het aantal kiezers bedroeg 108930. KIESKRING VJ (Den Haag). Socialistische Partij 409; Christ. Historische Partij (tweede lijst) 105; Middenstands Partij 328; "Vrij-I.ihe- ralen (1ste lijst) 2614, Christen-Dem. 150; Vrijzinnig Democraten 2674; de Klerk 198; Algemeene Staatspartij 410; Neutrale Partij 775, Politieke Partij 140; Roomsch Katholieken 12611; Koloniale Partij 227; Econo mische Bond 4346, Weerbaarheids- Partij 649, Christelijk Historische Partij (eerste lijst) 3098, Vrij Libera len (tweede lijst) 629, Soc.-Dem, Partij 2242, Christelijk Socialen 869, Soc. Dem. Arb. Partij 20224; Unie-Libera len 4980, Bond y. Christen Sociulisten 450. Anti-Revolutionaire Partij 6913. DIEFSTAL UIT EEN IN BEWE GING ZIJNDEN TREIN. Er is van nacht weder een brutaal stukje uitge haald. Nabij de viaduct over den Zijl- weg sprongen om half drie twee man nen op een langzaam rijdenden goe derentrein die uit de richting van het station kwam. Door hen werd een der waggons geopend, waarna zij een paar kisten op dc spoorbaan wier pen. Een remmer, die 't zag, sprong uit den trein en ging de mannen ach terna. Hij kon hen echter niet meer achterhalen. Op de spoorbaan werden twee kisten met boter gevonden. OPLICHTING. Door den koop man B. JL, wonende aan de Pavil joenslaan is aan een jongen, die zei de P. L. geheeten te zijn en voorgaf voor zijn vader te komen eerst ijzeren, afsluiters, I&mpenglazen en andere artikelen tot een bedrag van f 07.50 en daarna tot een van f 244.50 afge geven. Luter kwam aan den dag Out Lier oplichting in 't spei was. Door de politie is al» de verdachte opge spoord de 16-jarige A. 1 wonend in de Cornclissteeg. die bekende de op lichting gepleegd te hebben. Tijdlngxaal van Haarlam'a Dagblad. ln onze Tijdingzaal zijn van he den af o.m. de volgende foto's ten toon gesteld: Het Tsjecho-Slowakisclie leger corps dat thans strijdt voor dc ge allieerden aan liet lttüiaansche front tegen den verdrukker van hun vaderland, om vangt op plechtige wij ze de vaandels aan den voet van het monument van Victor Emanuel te Rome. Het Capitool te Rome op den dag der herdenking van het derde oor logsjaar. De enthousiaste menigte met vaandels en vlaggen. Aankomst van deriEiigelachen kroon prins te Rome, daar hij aan het sta tion werd afgehaald door den hertog van Genua. Op 2 Juli had te Zwolle de onthul ling plaats van het gedenktccken opgericht ter eere van wijlen ds. S. K. Bakker. Verkiezingspropaganda op den Dam te Amsterum op den dag van de stemming. RISTRIBUTIE-POLIT1E. Door de distributie-politic zijn in samen werking met een controleur van het Levensmiddelenbureau bij den winke lier G. J. A. van K. in de Arithonie- straat vier dubbele stukken zeep in beslag genomen: Tegen v. K. is we gens t verkoopen van harde zeep bo ven den maximumprijs proces-ver baal opgemaakt. FIETSENDIEFSTAL. Er zijn Woensdag twee fietsen gestolen: een damesfiets, die voor T Gasthuis stond en een heerenfiets die ln den tuin van een perceel in het Kenaupark was geplaatst. INBRAKEN. Vannacht is een po ging tot inbraak gedaan in een per ceel aan den Zijlsingel. Er is verder inbraak gepleegd in een pakhuis aan de Raamsteeg. Een hoeveelheid boter en margarine is ontvreemd. (Zie v rvolc Stadsnieuws ca*. 51. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Dinsdagmid dag had op de begraafplaats Wester- veld de teraardebestelling plaats \an "t stoffelijk overschot van den heer J. A. Buys. De met bloemen en kran sen bedekte baar werd door tal van vrienden en bekenden gevolgd. Aan de geopende groeve werd eerst het woord gevoerd door een broer van den ontslapene, daarna door Mr. A. W. Jacoincttl en door Mr. Van Lut terveld. De oudste zoon van den over ledene bedankte, mede naméns moe der en broer, voor de betoonde be langstelling. AERDENHOUT. In dc woning van mevr. Dc B. alhier, zijn door in sluiping eenige zilveren voorwerpen ontvreemd. OVEUVEEN. Dinsdagmorgen werd op deo Zijl weg weer een rijwiel ontvreemd, dat even onbeheerd in een tuintje stond. Men tij toch voorzich tig met het neerzetten van rijwielen Binnenland Het eonvooi weer terug- gereepen. Naar men ons meldt is het eonvooi wederom teruggeroepen. De Tabanan die nog ter reede tan Nieuwediep lag, kreeg order te blij ven liggen. De „Hertog Hendrik" en de Beug kalis, die reeds waren uitgevaren ontvingen order direct terug te stoo men. De „Noordam" was in den mond van den Nieuwen Waterweg toen bevel tot terugkeeren kwam. TWEE MILITAIREN VERDRON KEN. Het Utr. Dagblad deelt ever dit ongeluk nog mede, dut bet onge val is geschied bij velddienstoefenin gen in den Krommen Rijn; daarbij gaan als altoos militairen te water, wat hier ook absoluut ongevaarlijk is, aangezien de Kromme Rijn, zooals men weet, overal zeer ondiep is. Het overtrekken van dit water is dan ook altijd zonder eenig bezwaar. Dinsdag zijn echter twee militairen, behoort-nde tot het depot genietroe pen, bij dal overtrekken in een gat geraakt, in de bedding van den Rijn, een gat, dat was volgeslibd cn waarin de beide jonge mannen wegzakten. Direct werden alle jiogingen in het werk gesteld, om de jongens ter hulp te komen. Toen men lien aan dei» kant liad getrokken, waren zij echt.» reeds bezweken. Ecii van de militai ren, 18 jaar, hoorde thuis te Utrecht de ander, 19 jaar, te Enschedé. De justitie stelt een onderzoek in. TELKEN DES TIJD;?. - Ecu kroeg 'op het Zaailand te Leeuwarden ia „wegens sehaarechte van jenever ge sloten gelijk er voor aangeplakt staat zoo ineldt de Ned. L'IT DE' STAATSCOURANT. - Tot burgemeester te Caatricum L Le- tioeind de heer P. H. L. J. Lommen, thans lrargemee dcr yan L'rsuiu.

Haarlem's Dagblad | 1918 | | pagina 1