H.H. Handelaren in Yleeschdistributie Distributie-bedrijf Distributiebedrijf Stadsnieuws Muziek 36e Jeergang Ko. 10770 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- on Feestdagen. ZATERDAO £0 JULI 1918 S DAGBLAD Tot de plaatsing van advertenttén en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dtt biad b tritshntewi gemachtigd het Algemeen Binnen- en Btuteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesdtroat 76-76, Amsterdam. Tetephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorp»» in den omtrek waar «en Agent ge vestigd la (kom der gemeente) f 1.95. Franco per post doer Nederland f 2.30. Afzonderlijke nummori f 0.15. Geilluatr. Zondagsblad, voor Haarlem t 0.51». Geïllustr. Zondageblad voor de ometreken en iraaco per post 1 0.59. Uitgave der N. V. Leuren» Ccsier, Dirootenr J. C. FEEREBOOM, Telefoon 808C ADVEBTENTIENVan 1-5 ief«U 11.—; Iedere regel meer 80 Cte. Reclames 40 CU. per regel. Tijdelijk ooriogetoe&l&g 40 piocect. Bij abonnement aaanenlijk rabat. Tiesatnivere^dverte&tKc van Vraag en Aanbod van 1— 5 regels 50 CU. per plaatsing, elke regel meer 12'/, CU. i eontant. Buiten het Arrondissement dubbele prije Advertentién bulten bet Arrondissement 86 ets. per regel. Reclames £0 ets. per regel. DtreotEe en Administratie i Groot» Noutntraat 88. Teletoonn. der Redactie 600 en dar Administratia 724 DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Reperings-llseli Zaterdag 20 Juli verkrijgbaar van 5 uur n.m. tot 8 uur n.ra. per persoon een pond visoh op vertoon van V1SCHKAART No. 17001 17700 ia de Gemeentelijke Vischhal. op vertoon van V1SCHKAART No. 17701—18300 in het Pand, ingang Koningstraat. De Directeur van het Gem. Levensmiddelenbureau F. DE JONGE Rantsoeneering. De Directeur van het Gemeentelijk Levensmiddelenbureau te Haarlem brengt ter kennis, dat gedurende de week van 20 tot en met 26 Juli 1918 verkrijgbaar wordt gesteldop bon A 23 een ons Havermout. De Directeur voornoemd, F. DE JONGE. De Geneeskundige Commissie vcor .de Distributie zal voor de week van 22—27 Juli zitting houden in net Ge meentelijk Levensmiddelenbureau: MAANDAGAVOND VAN 8-9 uur UITSLUITEND VOOR VLEESCH AANVRAGEN; WOENSDAG- en ZA TERDAGAVOND van IV» tot 8s4 uur VOOR EXTRA LEVENSMIDDELEN. Alleen zij, die in het bezit zijn van een volledig ingevuld aanvraag formulier, zullen tot de Commissie worden toegelaten. Deze formulieren zijn dagelijks aan het Levensmiddelenbureau (kamer No. 6) verkrijgbaar van 9 u. v.m. tot 2 uur n.m. Steuncomité-Haartefn afd. Heeding' an Sanafactoren- Bistrifautlelmreas Dorde verstrekking van toosSagbons voor klompen Gegadigdea, die bij de tweede verstrekking van toeslagbons voor klompen gééne verklaring hebben Afisvering*- en vsrvoervertiod Hoatskool. De' Gemeentebesturen van Haar lem, Bennebroek, Heeofitede en Scholen brengen ter kennis, dat door den minister van L. N. en H. is be paald: Je. De aflevering en het vervoer van houtskool is verboden. 2e. Van de verbodsbepalingen sub 1 gesteld, kan, onder zoo noodig nader yast te stellen voorwaarden, door de Rijkskolendistributio ontheffing worden verleend. Ghoüoladereepen. De Directeur van het Gemeentelijk Levensmiddelenbureau te Haarlem brengt ter kennis, dat vanaf Zater dag 20 Juli 1918 op bon No. 28 (acht en twintig) van het bon boekje bij de Haarlcmsche Ban ketbakker» enz. verkrijgbaar zijn t [twgil Biiiarinii-Chscoiadareiiisn, tegen den prijs van 12 cent per onverpakte en 12'/, cent per ver pakte reep. Bon No. 28 is geldig tot en met 27 Juli 1918. De Directeur voornoemd, F. DE JONOB De Directeur van bet Gemeentelijk Levensmiddelenbureau te Haarlem, noodigt H.H. handelaren In hennep en kanariezaad te dezer stede uit, vóór 24 JULI 1918 aan zijn bureau schriftelijke opgave te doen van door hen in de jaren 1912 en 1913 verkochte hoeveelheden kanarie- en hennepzaad, alsmede van de hoeveel heid, welke zij in den komenden win ter denken noodig te hebben. Een en ander in verband met de mogelijkheid, dat in den a.s. win ter deze zaden zullen worden gedis tribueerd. De Directeur voornoemd, F. DE JONGE. HAARLEM. Voor delsraëiietischt bevolking ver krijgbaar op Maandag 22 Juli 2 ons rltneele eenheidsworst van 1011 uur op bon No. 19 alle letters, afgestempeld met het woord „Ritueel", van 11 12 uur op bon 20 alle letters, afgestempeld met bet woord „Ritueel", zoolang de voorraad strekt. Houders van rl- tueele vleeschkaarten in de omlig gende gemeenten kunnen ook bun rantsoen bekomen. De verkoop geschiedt bij: LESSING, Frankestraat. Hsemsftds. Beschikbaar gedurende de week Jran 22 Juli tot en met 27 Juli op bon no. 1: 1 ons gort, no. 2: 1 ons bruine boonen, No. 3, een stuk huls- houd- of toiletzeep, No. 4 twee een- heldsreepen. De winkelier zal slechts een zeer klein kwaplum huis houdzeep kunnen leveren, zoodat men niet voor alle bons huishoud zeep kan verlangen. De Directeur van het distribu tiebedrijf te Heemslede, J. A. GEI DORP. Iking in aanmerking wenschen te komen voor het ontvangen van be doelde bons, kunnen zich aanmei- den aan het bureau Groote Hout- J straat 191, Kamer No. 4, onder overlegging van hun uittreksel oit het bevolkingsregister en hun be wijs van tegenwoordige» aanslag of vrijstelling in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen te Haarlem. I Zij, die bij de tweede verstrek king een verklaring hebben afge legd, zullen thans weder een for- i mulier-verklaring ontvangen. Zij i behoeven zich derhalve niet aan te i melden, tenzij zij bij derde ver- j Istrekking géén toeslagbons voor! klompen wenschen te ontvangen' of verandering willen zien gebracht in soort en aantal der bedoelde bons; alsdaH kunnen zij, voorzien van bovengenoemde bewijsstukken, op onderstaande data den wensch daartoe mondeling te kennen geven. Het toezenden der verklaringen (derde verstrekking) zal geleidelijk! plaats hebben gedurende de maan-' den Juli en Augustus 1918. Belanghebbenden zij er op ge- wezen, dat door de gebruikers op meerbedoelde verklaringen datum en handteekening dienen te worden geplaatst, tenzij dezen den leeftijd van 16 jaar nog niet hebben be reikt; in dat geval is de aanwijzing te volgen, gesteld op de verklaring.1 Verdere aanteekeningen zijn niet toegelaten, terwijl de bedoelde in- vulling met inkt dient te geschie den. Indien de behandeling der verklaring afwijkt van de gestelde voorschrllten is zij ongeldig en kan niet worden geaccepteerd. Zoo noodig, kan zulk een verklaring aan het bureau ter verwisseling worden aangeboden. De aanmelding kan geschieden van 9 uur v.m. lot 4 uur n.m. als volgt: Voor do letters A tot en met G van Maandag 22 Juli tot en met Zaterdag 27 Juli, H tot en met L van Maandag 29 Juli tot en met Zaterdag 3 Augustus, M tot en met S van Maandag 5 Augustus tot en met Zaterdag 10 Augustus, T tot en met Z van Maandag 12Augus-' tus tot en met Zaterdag 17 Augus tus 1918. Voor den Secretaris ZONDAG 21 JULI. Schouwburg Jangweg, 8 uur: ..Ro ze Kate". Schouwburg De Kroon: Groote Markt: Biosc. voorstelling. Apollo-Theater. Barteljorisstraat: Biosc. voorstelling. Cinema-Palace. Groote Houtstraat: Bioscoop-voorstelling. Bloemendaal: Hotel Duin en Daal. Dagelijks twee concerten. MAANDAG 22 JULI. Schouwburg De Kroon, Groote Markt, Bioscoopvoorstelling. Apollo Theater, Barteljorisstraat; Biosc. voorstelling. Cinema Palace. Groote Houtstraat: Biosc. voorstelling. Dl verkiezingen van na en die ran 1919. De Chel BOOLT1NK HEEMSTEDE De Dlreeteur van bet Dlatrlbutle- btdrljf te Hoemslede brengt hierbij ter kennis van het publiek, dat alle aanvragen voor voedsel voor zieken en zwakken, persoonlijk aan het Bureau te Heemstede moeten ge schieden dagelijks van 9—1 uur, en aan 't Dienstgebouw Boekenro destraat 9, des Maandags, Woens dag en Vrijdags van Dtot 1 uur. Op schriftelijke aanvrageo zal niet meer worden gelet. De Directeur van het Distributiebedrijf te Heemstede J. A. GELDORP. De invoering van het evenredig stelsel, gepaard aan algemeen man- nenkiesreebt en slemplicht, juister de verplichting om een al of niet in gevuld stembiljet in de stembus te komen steken, heeft het gezelschap der Tweede Kamer geheel en al ge wijzigd. Van de 10 J leden komen er ditmaal niet minder dan 44 nieuwe lingen in. Het ligt voor de hand, dat bij de verkiezingen in 1919, wanneer voor het eerst de gemeenteraden en de Staten der provinciën onder het nieu we kiesstelsel zullen verkozen wor den, ook deze colleges een geheel ge wijzigd beeld zullen vertoonen. In dit verband bieden de cijfers van de pas gehouden Kamerverkiezingen merkwaardige gegevens voor bereke ningen. Niet in dien zin, dat zij stof leve ren voor besliste voorspellingen, om dat men bij een toekomst-beschou wing over de verkiezingen in 1919 met factoren rekening moet houden, die nu niet of anders hebben ge werkt. Een van de gewichtigste is, dat na een regeerperiode van het landsbe stuur een zekere mate van ontevre denheid wordt gewekt, voornamelijk in de breede laag van de kiezers, die niet een gevestigde politieke overtui ging hebben, waardoor 't verschijnsel zich veelal voordoet, dat een groot deel van de kiezers, die een Kamer hebben gekozen en dus een ministerie op het kussen hebben geholpen, na afloop van het regeertijdperk zich te gen hun gunstelingen-van-voor-vier- jaar keeren en het eens met andere groepen, vaak met de tegenstanders, willen probeeren. Het is dus niet gezegd, dat de Raads- en Statenkiezer van 1919 stemmen zal in denzclfden geest als nu. Dan is het de vraag, of het pas in voorschrift gebrachte denkbeeld, dat elk staatsburger gehouden is om mée te werken aan de samenstelling van de bestuurscolleges, het volgend jaar al meer tot de nu-nog-afzijdiga kie zers zal zijn doorgedrongen, dan thans het geval is geweest, nu nog bijna 20 procent der kiesgerechtigden zich aan dien plicht hebben weten te onttrekken. Of dat zoo zijn zal, hangt voor een deel af van de wijze, waarop da rechter als ambtsberisper en -beboeter van de nalatigen zal op treden. liet kon licht gebeuren, dat het be sef, dat ieder behoort te gaan stem men, pas later tot de massa's van de staatkundig-enbewusten doordringt, als eerst eenige verkiezingen achter den rug zijn en de rechter de recidi visten krachtiger aanpakt, dan dit bij eerste overtreding mogelijk is. Ook geldt het feit, dat bij de ver kiezing van de lagere bestuurscolle ges uiteraard minder groepen en partijen zullen optreden, dan bij de Kamerverkiezing. Weliswaar brengt het hier te lande toegepaste stelsel van evenredige ver tegenwoordiging in tegenstelling met de elders gevolgde systemen mee, det de kleine partijen met een klein stemmenaantal een gerede kans op succes maken. Er zijn nu in de Kamer zelfs groepjes van 7000 gelijkgezinden, die dus maar één-tweehondordste der uit gebrachte stemmen verwierven met één afgevaardigde de Kamer binnen gekomen, wat eigenlijk onevenredige bevoorrechting der kleine groepjes ten koste der groote partijen in de hand werkt en aantoont noe noodig hat onlangs in.de rubriek „Om Ons Heen" in dit blad bepleite aenkbeeld moet verwezenlijkt worden, dat met de invoering van het nieuwe kiesstel sel het aantal Kamerleden moet ver groot worden; immers ware dit het geval nu reeds geweest, en bestond de Kamer nu uit 200 leden, dan zou die bevoorrechting der kleine kiezers- groepen vervallen en zouden zulke partijtjes met 7000 stemmen of één- tweehonderdste van het kiezersaantal precies haar vertegenwoordiging in de Kamer krijgen, waarop zij in evenredigheid tot haar sterkte recht hebben, terwijl zij nu een tweevou- digen invloed, gerekend naar haar grootte, zullen uitoefenen. De groote partijen zouden dan een dubbel aantal zetels krijgen, wat ook meer juist de verhouding ten op zichte der kleinere groepen zou ge- Passen we nu de cijfers der uitge brachte stemmen in de gemeente Haarlem eens toe op de Raadsverkie zing van 1919, dan komen we tot de volgende berekeningen: Er waren In Haarlem uitgebracht 15.169 stemmen. Daar de Raad 33 le den telt, zal voor de R aadsverjiie- zing de klesdeeler 459 bedragen. We moeten nu nagaan, hoeveel maal deze kiesdeeler begrepen is op bet stemcijfer der verschillende par tijen. We zien dan dat de Roomsch-Ka- tholieken met 4260 stemmen zouden krijgen 9 zetels; stemmenoverschot 29; dc Christelijk-historischen met 671 stemmen 1 zetel: overschot 212 st. 'e Anti-revolut.ionnairen met 715 stemmen, 1 zetel stemmenoverschot 256 de S. D. A. P. met 4552 st., 9 ze tels stemmenoversohot 421 de Economische Bond met 1299 stemmen 2 zetels stemmenoverschot 381 de Vrijainnig-Demokraten met 857 stemmen, 1 zetel stemmenoverschot 398 e S. D. P. met 609 stemmen, 1 ze tel stemmenoverschot 150 do Unie-liberalen met 551 stemmen, 1 zetelstemmenoverschot 92 de Vrij-liberalen met 577 stemmen, 1 zetel; stemmenoverschot 118. De overige partijen hebben een te gering aantal stemmen, om voor een zetel in aanmerking te komen. We hebben dan bi' eerste deeling R.-K. 9 C.-H. 1 A.-R. 1 S. D. A. P. 9 E. B. 2 V.-D. 1 U.-L. 1 V.-L. x 1 8. D. P. iï Samen 26 Er blijven dan nog, volgens de hoogste overschotten te verdoelen 26 is 7 zetels. Het lijstje der overschotten ziet er, volgens de gegevens, zoo uit 1 S. D. A. P. 421 2 V.-D. 898 8 E. B. 881 4 A.-R. 256 5 C.-H. 214 6 S. D. P. 150 7 R.-K. 129 8 V.-L. 118 Van deze partijen krijgen die met de 7 grootste overschotten nu nog een zetel. Dat zijn dus de S. D. A. P., V.-D., E. B., A.-R., C.-H., S. D. P. en R.-K. (De kleinere partijne, die bij de eerste deeling geen zetel verkregen, hadden geen steracijfe.r boven den halven kiesdeeler en krijgen daarom ook nu geen zetel toegewezen). We krijgen dus nu de volgende «etelverdeeling R.-K. 9 zetels en 1 zetel is 10 zetels. C.-H. 1 zetel en 1 «etel is 2 zetels. A.-R. 1 zetel en 1 zetel is 2 zetels. S. D. A. P. 9 zetels en 1 zetel is 10 zetels. E. B. 2 zetels en 1 zetel is 8 zetels. V.-D. 1 zetel en 1 zetel is 2 zetels. U.-L. 1 zete. V.-L. 1 zetel. S. D. P. 1 zetel en 1 zetel is 2 ze- Uls. Vergelijken we nu de tegenwoordi- ;e samenstelling van den Raad met iie, welke volgens deze cijfers in 1919 zou ontstaan, dan krijgen we Raad Raad van van heden: 1919: Roomsch-Kath. .10 10 Christ.-Hist. 4 2 Anti-Rev. 6 2 S. D. A. P. Vrijz.-Dem. Liberalen Rechts 20 14 5 10 2 2 5 2 Links 12 14 Partijloos 1 Econom. Bond 0 3 S. D. P. 0 2 Zooals men ziet, zou bij dezen uit slag de Rechtsche meerderheid in een minderheid veranderen, zonder dat evenwel de oude linkerpartijen jn de meerderheid komen. De Econ. Bond S. D. P. zouden dan telkens op wip zitten. Echter zijn deze partijajfers met in elk geval geechikt voor 't trekken van conclusies, omdat zeker een groep of vereeniging van neutrale kiezers zal optreden, die bij de Kamer is thuis gebleven. Als men de overschotten nog eens bekijkt, kan men met een paar spre kende voorbeelden nagaan, wrik een voorzichtigheid-cischend werkje 't lijs ten verbinden is. In ons voorbeeld kregen U.-L. en V.-L. bij de verdeeling volgens de overschotten geen zetel meer. Zouden zij echter, bij dezen stemmenuitslag hun lijsten onderling yerbinden, dan hadden zij bij de eerste deeling ver- J kregen 551 en 577 is 1128:33 is 3, terwijl zij, zonder lijstenverbinding; maar 2 zetels verwerven, daar de overschotten van elk afzonderlijk te klein zijn, om nog een zetel er hij te krijgen. Toch is daarom nog niet in elk ge val lijstenverbinding aan te raden. Want, als twee overschotten groot zijn, kunnen zij elk nog op één zetel aanspraak maken, terwijl bij deoling de geheele kiesdeeler vereischt wordt, om één zetel te verkrijgen. Men ziet zulk een geval van schade lijk lijstenverbinden in bovenstaand voorbeeld bij de Rechtsche partijen. Die krijgen nu bij eerste verdeeling samen 11 zetels en bij de overschotten nog 3 zetels, in 't geheel 14. Waren de lijsten verbonden, dan zouden de drie Rechtsche partijen bij eerste verdeeling krijgen 4260 en 671 en 715 is 5646 33 is 12 zetels; stem menoverschot 138. Dit overschot zou dan is weliswaar voldoende om bij de overschottenverdeeüng een zetel te krijgen, maar Rechts zou toch bij deze lijstenverbinding een zetel verspelen, daar bij niet verbinden elk der drie partijen, bij de overschotten verd eel mg één zetel er bij zouden krijgen. JAC. C. M. Jr. BADEN. In het Douche badhuis aan het Leidsclieplein zijn in de afge- loopon week genomen 6b6, in dat aan den Koudenhorn 1403 en in dat aan den Schotersiugel 1205 baden. NED. BOND VAN KAPPERS- EN BARBIERSBEDIENDEN. Men deelt ons mede, dat het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van Kappers- en Barbiersbedienden is samengesteld als volgt le voorz. W. Hoekstra, Am sterdam; 2e voorz. C. J- Stolwijk, Haarlem; le seer. H. Sprokkreef, Am- steradm, 2e seer. II. H. de Weert, Den Haag; le penn. J. Bartens, Am sterdam; 2e penn. J. de Waal, Amster dam; Comm. 11. Heusschen, Den Haag. Het dagelijks bestuur is gevestigd te Amsterdam. De Bond is aangesloten bij het N. V. V. en verschillend af- deelingen bij de Plaatselijke Bestuur dersbonden. Er zijn 7 afdeelingen. Met verscheidene andere plaatsen wordt nog gecorrespondeerd. PERSONALIA. Aan de zeevaartschool te Texel Is het einddiploma uitgereikt aan J. Maasdam te Haarlem. HetNederlandsch Ope rette-Ensemble. Stoutertjes. Operetta-Vau deville. In den Schouwburg. Toen de oude opera, waarin nog op traditioneele wijze en volgens al de regelen der kunst kon en moest gezongen worden, langzamerhand moest plaats maken voor de gezongen declamatie, wat door de meeste zan gers en operabezoekers bejammerd werd, hoopten velen datgene in de operette te behouden wat men in de moderne groote opera, naar de ei- schen des tijds, moest prijsgeven. O.a. Victor Rokitansky, leeraar aan het Weensch Conservatorium, iemand die het bloeitijdperk van het cantabile had meegemaakt en die zwoer bij het oude Italiaansclie zangvirtuozen- dom, schreef in zijn „Ueber Sanger und Singen", dat wellicht in de ope rette der toekomst het verloren ter rein der „echte zangers" nog kon te rug gevonden worden. De hoop die hij uitsprak in "n geestestoestand als die van 'n drenkeling, die naar 'n stroo- halm grijpt, is niet, tenminste niet ten volle ln vervulling gegaan. In tegendeel, de klassieke operette van Offenbach, vader Strauss, 6uppé e.a. op wier volmaking Rokitansky zijn hoop vestigde, hebben hun tijd gehad en aan wat na dien gekomen is zou de goede man, moest hij nog leven, niet veel plezier beleven. Uitzonderingen zijn er, b.v. Foil die met „Der fidele Bauer" en Léliar die met „Zlgeunerllebe" een waardig contrast vormen met de tallooze Pos sen en Vaudeville's, die onder den naam operette de wereld rondgaan. Meer jammer is het dat het leuke en tevens muzikale genre der Opera- comique en Spiel-oper, (Lortzlng, Malllart, Planquette) mede ten gron de is gegaan, wat ons, alles bij elkaar, tot de conclusie doet komen, dat de smaak van het uitgaande publiek er niet op verbeterd Is. „Stoutertjes", dat Zondag- en Vrij dagavond door het Ned, Operette- Ensemble, Dir. Jonmart Jr., In den Schouwburg gespeeld werd, Is ander maal een stuk waarbij de muziek ei genlijk maar bijzaak ls. een van die doTle kluchten, die, met een behoor lijken „schlager" voorzien, avond aan avond rrrenschen, die voor amusement uit zijn, trekken kan. Het libretto van Dr. Bruno-Deekors en R. Pohl ls een exposé van allo mogelijke en onmogelijke vergissin gen. dolkomisch In haar onlogischen samenhang, maar Juist daarom een publiek dat niet meer vraagt dan gul te lachen, bevalt De muziek, van Walter von Goetze. ts noch beter noch slechter dan wat men tegenwoordig van zulke Vaude ville verwachten kan. Meer wil ik er niet over zeggen, want ze is eigen lijk het bespréken niet waard. De opvoering ging tamelijk vlot en deed de regie van den heer J. Rent meester eer aan. Was het spel van Mevr. v. d. Slappen—Persoons heel knapjes, haar zingen was bijna nie mendal, terwijl Mevr. R. Semeüiini- Dassi beter zong dan speelde, Mej. Jo Mulder voldeed alleszins en Sophie Heilbron deed om haar los en leuk spel vergeten dat haar zingen niets was. Herre de Vos hield spelend en zingend gang in het stuk en ook J. Rentmeester acteerde niet kwaad. H. Moritz vervulde zijn rol uitstekend en W. Blitz bedierf niets. Koor was er niet: zong dus niet valscli. Ook het orkest was voor de gelegenheid maar thuisgelaten, zoodat de kapel meester-pianist M. Agsteribbe nu in letterlijken zin de handen vol had. .stoutertjes" kan een uitnemend kermisstuk worden, het ls voor men- schen belust op wat grappigs heel ge schikt. JOS. DE KLERK. Uit de Omstreken HAARLEMERMKER. Conoours hlppiqua. Vrijdag had te Hoofddorp een con cours hippique plaats, uitgeschre ven door „Vooruit", vereeniging tot bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer. Het was druk bezocht. De burgemeester van Haarlem mermeer, mr. A. Slob, hield, nis eerevoorzitter van de vereeniging, de openingsrede. Na in den breede over het doel van de vereeniging te hebben uitgeweid, riep spr. aan i einde van zijn rede allen het wel kom toe, waaronder inzonderheid den ritmeester Wilson, die als verte genwoordiger van den minister van oorlog aanwezig was. Daarna begon het concours, waar van wij hier den uitslag laten vol gen: De verschillende uitslagen laten we hier volgen 1. Concours van ingespannen, poed- gekeurde ,niet aan cornage lijdende dekhengsten (tuigpaarden). Mini mum stokmat 1,58 M. Ingeschreven 6, uitgekomen 5. 1. Hedon Marquis, eig. baron v. Voorst tot Voorst, Elden; 2. Zwingli, elg. Ver. Ons Belang, N.-Vennep; 3. Copal, eig. dezelfde; 4. Compas, eig. dezelfde. Eervolle vermelding: Arthur, eig. Th. Koperdraad, Weesp. 2. Concoura boerenwagens (afge tuigd), bespanning 2 paarden (tuig paarden) lang boom verplichting, van inwoners van Haarlemmermeer Ingeschreven 11. uitgekomen 10. 1. C. Bulk, N.-Vennep: 2. M. van Andel, N.-Vennep; 3. Gebr. Kort. Hoofddorp; 4. B. Biesheuvel, Hoofd dorp. Eervolle vermeldingen: J. Maas kant, Haarlemmermeer (2 maal). 3. Concours voor handelspaardon, toebehoorende aan en gereden door landbouwers. Ingeschreven 31. uitgekomen 26. 1. C. Bulk, N.-Vennep, met Baro nes; 2. B. Biesheuvel, Hoofddorp, met Briet; 3. Joh. Lamers, Eldcn, met Premier; 4. H. F. Bultman, Haarlemmermeer, met Gamone; 5 B. Biesheuvel Jzn., Hoofddorp, met Adona; 6. A. Verboom, Bodegraven, met Corrfe. Eervolle vermeldingen: C. Ver boom, Bodegraven, met Penelope; T. Dekker, Sloterdijk, met Frits; E- Oly, Haarlemmermeer, met Con- sul. 4. Concours éénspannen gedekte merrien, toebehoorende aan en gere den door landbouwers (dekbewijs overleggen). Eereprijs groote zilveren medaille van Prins Hendrik. Ingeschreven 32, uitgekomen 25, 1. C. Bulk, Haarlemmermeer, r.-et Barones; 2. K. Kistemaker, dito, met Alida IX; 3. G. J, Tiemens; N.- Vennep, met Kee I; 4. Gebr. van Gul pen, Spaarndammerpolder, net Agricolo; 5. EL F. Bultman, Haar lemmermeer, met Gamone; 6. G. W. Bulk, Haarlemmermeer, met Basa; 7. B. Biesheuvel, Hoofddorp, met Augusta; 8. Chr. Biesheuvel, Haar lemmermeer, met Annie; 9. Gebr. Kort, Hoofddorp met Cato XV; 10. DL W- Speelman, Bodegraven, met Juliana XXVIII- Eervolle vermeldingen: A. Bies heuvel, Houtrakpolder met Emma; B. Biesheuvel, Hoofddorp, met Adona. 5. Coucours éénsp&nnen handels paarden, geboren In Nederland en toebehoorende aan particulieren, handelaren of landbouwers (gedekte merriün uiige6loten). Ingeschreven 26, uitgekomen 20. 1. H. F. Bultman. Haarlemmer- meer ,met King; 2. Joh. Lnmers, EJ- den, met Premier, 3. E. Oly, Haar lemmermeer, met Cicero; 4. F. ral- kenhngen, Amsterdam, met N.N.; 5. .v. van Hoboken, Wassenaar, Kift Robijn; 6. T. Dekker, Sloterdijk, met

Haarlem's Dagblad | 1918 | | pagina 1