Rubriek voor Vragen SCe Jaargang T*o. 10780 Verschijnt ds-gciijka, bsöalw» op Zon- en Focaliagen. MAANDAG 22 JUL! 1318 Tot de plaatsing van advertentien en «dames vei buitea bet Arrondissement Haarlem in dit biad «niüsinifcnd genatchügd bet Algemeen Binaen- en BcitenLmdsdi Ad^rtentie-Btureau D. Y. ALTA, Warmoea&traat 76-78, Amsterdam. Tefcpfeoon iatoc. 6229. ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar eon Ageat gt- vo&tigd u (kom der gemeente) f 1.96. Franco per poet door Ncdertaud f 2.30. Afzonderlijke nttmmere 1 0.15. Qeilluetr. Zondagsblad, voor Haarlem 1 0.61». GaülluéU. Zondagsblad voor de omstreken ea ir&aco per post t 0.69. Uitgave der N.V. Leureas Ceetor, DlreoUur J. C. PCERKBCOB3, Telelooa SOB2 r „Ttie Oenen" ADVERTEKTIEK Van 1—5 regels tl.—; iedere regel meer tO Cta. Reclames <0 CU. per regeL Tijdelijk ooriogMoeêlag 20 proeent. £i) eèonBecaent aanaienlijk rabat. Tieaatnivèn-cdrertenUee van Vraag en Aanbod var. 1—rwgeUW Cte. per piaateang, elke regel meer li'h Cte. a contant. Bulten het Arrondissement dubbele prijs Advarteuliën buiten bet Arrondiseement 26 ets. per regel. Reclames 60 cU. per regel. Dtreotle en Administratie i Creole Keutstraet CS. Teloteeoo. dar Badactic COO ea dar Administratie 7*4 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES Ht AD/. IJ DEN. EERSTE BLAD. Regeerings-liseS Dinsdag 23 Juli verkrijgbaar van 10 uur v.m. tot 1 uur n.ra. per parsooa een pond visoh op vertoon van VISCHKAART No. 18301—18900 ia de Gemeentelijke Vischhal. De Directeur van het Gem. Ltvensmiddeleabureau F. DE JONGE Spekbokking. De directeur van het Gemeentelijk Levensmiddeienbureau te Haarlem brengt ter kennis, dat op DINSDAG 23 Juli a.s. in de Gemeentelijke .Vischhal, voor zoover de voorraad strekt, zal worden verkrijgbaar ge steld SPEKBOKKING, tegen den prijs van 15 cent per stuk. De Directeur voornoemd, F. DE JONGE. Hos het staat met onze eerste Levens behoeften voor den aanstaanden winter. ^Teest baitengswoon zuinig met Uw brandstof. KOLENDISTRIBÖTIE district HAARLEM EN OMSTREKEN De waarnemende Directeur van 't Brandstoffen-Bureau vestigt er na drukkelijk de aandacht op, dat AL LE THEESOORTEN, dus ook VEENBONKEN, en DARIETURF, onder distributie vallen. Da.irom wordt het publiek drin gend in overweging gegeven om niet op aanbiedingen van hen die turf of veenbonken buiten distri butie wenschen te verkoopen in te gaan. Wordt dit toch gedaan dan zal haar gelang van omstandigheden 't gekochte in beslag worden genomen of in mindering van het winterrant- soen worden gebracht De waarn. Directeur Brand stoffen-Bureau, A. KEGT. ''east fieitengewoon zuinig met Uw brandstof. Agenda DINSDAG 23 JULI. Groote Kerk: Carillonbespeling, &-8yi uur. Orgelbespeling van 23 uur. "Schouwburg De Kroon, Groote Markt, Btosc. voorstelling. Apollo-Theater, Barteljorisstraat: fiiose. voorstelling. Cinema Palace: Groote Houtstraat: ■Biosc. voorstelling. Velsen: Gemeenteraad, 7 1/4 uur na middags. Vervoer en tolling van vee. Van 18 tot 31 Juli is, uitgezonderd ïoor het leger en voor zieken, ane vervoer van vee stop gezet, in dien tijd den gcheelen veevoorraad te inveutariseeren. Veehouders moe ten daarvoor een kaart invullen den toestand in den nacht van 17 .op 18 Juli. Nadat er maanden lang op de bru taalste manier clandestien geslacht is, komt deze maatregel weer veel te laat. Niet zonder verwondering lezen wij in de hierover ontvangen officieele dedeeüng, hoe slapjes zelts nu nog de maatregel wordt uitgevoerd: „Het groote belang van deze zaak' zoo lezen wij, „ook voor de houders zelve van runderen, paarden, enz., behoeft niet nader te worden betoogd. Daarom zullen de veehouders, willen Kij zich niet bloo'tstellen aan bijzonde re maatregelen, wel doen hun volle medewerking to verlcenen, zoowel bij de telling als bij latere inspecties of bezoeken door de ambtenaren van bet Rijkskantoor voor Vee en Paar den, en toe te laten, dat die ambtena ren met hun helpers het erf betreden lor uitoefening hunner betrekking in .verband mot de inventarisatie. Voorts zullen do veehouders bun opgaven Wet hun handteekening moeten be- krachti -en". Begrijpen we het goed, dan hangt net dus van 't goedvinden der veehou ders af, of zij (althans vóórdat bij- ronc.ere maatregelen worden geno men) hunne medewerking aan de in ventarisatie al dan niet willen ver wenen. Als we nagaan, hoe da voorschriften «P het slachtverbod zijn overtreden, .stellen we ons van de vrijwillige me dewerking der veehouders in *t alge- 'toeen (den goeden niet to na gespro ken) weinig -oor. Dinsdag 16 Juli hebben de heeren Edo Fimmen en J. van Bijzewijk, toe gevoegde adviseurs aan hel Rijks Centraal Administratiekantoor, pectievelijk voor het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen en de Perma nente Commissie inzake Crisismaat regelen uit de Christelijke Werklie denbonden in Nederland, met den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel een onderhoud gehad, ter bespreking van de vooruitzichten ten aanzien der levensiniddelenvoorzie- ning in de komende wintermaanden, welk onderhoud bijgewoond werd door mr. Schim van der Loefi, direc teur-generaal van de afdeeling Crisis- zaken van het departement van Land bouw. Uit de mededeelingen van den mi nister bleek, dat de Nederlandsche bevolking meer dan ooit in de ko mende wintermaanden zoo goed al3 geheel en uitsluitend ten aanzien der levensmiddelenvoorziening is aange wezen op heigeen in eigen land wordt voortgebracht en gefabriceerd. Al is de aanvoer van beperkte hoeveelhe den van sommige levensmiddelen uit andere landen ook niet absoluut bui ten gesloten, eenige zekerheid te dien aanzien bestaat niet, en ln géén ge val kan er derhalve op worden gere kend. Ten opzichte van de voornaamste voedingsmiddelen zijn op het oogen- blik de vooruitzichten de volgende: BROOD. Verhooging van het thans geldende rantsoen kan niet in uitzicht gesteld worden- Ofschoon in den laatsten tijd enkele schepen met graan uit Amerika in Hollandsche havens zijn binnengevallen, zijn de aangevoerde hoeveelheden, het be staande tekort aan broodkoren in aanmerking genomen, uiterst gering en in bet beste geval slechts even voldoende, om het thans geldende de zeepen, rantsoen van 200 gram per dag voor- loopig te kunnen handhaven. Of dit ook in de toekomst nog mogelijk zal zijn, hangt af, naast de mogelijkheid van aanvoer uit het buitenland, van de opbrengst van den éigen graan oogst, waarvan de vooruitzichten tot nogtoe niet ongunstig zijn. VET. In aansluiting met hetgeen reeds vanwege het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel, door middel van bet Bureau van Me dedeelingen aangaande de vet-positie enkele dagen geleden werd gepubli ceerd, valt te vermelden dat, ook na de verlaging van het rantsoen tot 250 gram per 10 dagen, de vetvoorziening uiterst moeilijk blijkt en zóó onze ker, dat, ofschoon op alle wijze wordt getracht haar te bevorderen, er niet o;> gerekend mag worden, dat het huidig rantsoen gehandhaafd zal kunnen blijven. Om dit te kunnen doen is een belangrijke aanvoer van vetten en oliën van overzee volstrekt noodzakelijk. Mocht de regeering ver hinderd zijn dezen aanvoer uit Ne- derlandsch Oost-IndiS of Amerika te doen plaats hebben, dan zal vermin dering van het rantsoen niet te ver mijden zijn. VLEESCH. Begin Augustus zal waarschijnlijk een aanvang kunnen worden gemaakt met de beschikbaar stelling van versch rundvleescb. ligt in do bedoeling om, naarmate deze beschikbaarstelling zich uitbreidt de vervaardiging der eenheidsworst gedeeltelijk te verminderen. Voor die gemeente voor welke de distributie van versch rundvleesch bezwaren op levert, zal echter de beschikbaarstel ling van eenheidsworst worden voort gezet Haar vervaardiging wordt dan opgedragen aan combinaties van sla gers, onder contróle van daartoe van rijkswege aangewezen ambtenaren. Zeer waarschijnlijk is op deze wijze de verstrekking van een rantsoen versch of geconserveerd vleesch van 100 gram per week verzekerd; een eventueele verstrekking van eenheids worst ls in deze hoeveelheid begre pen. AARDAPPELEN. Omtrent de be schikbaarstelling van aardappelen is met zekerheid nog weinig te vermel den. Het ligt in het voornemen de distributie op dezelfde wijze te doen geschieden als de beide vorige win ters en ook het rantsoen zoo mogelijk wederom op 4 K.G. per week en den prijs op o£ ct. per K.G. te stellen voor veen- en zandaardappelen. De klei- aardappelen daarentegen zullen over eenkomstig de uiteenzetting in de Me morie van Toelichting tot het levens middelen-ontwerp 1918 en de debatten in de Kamers tegen kostenden prijs verstrekt worden zoolang de veen- en zandaardappelen gedistribueerd wor den. Daarna zal ook op klei-aardap- pelen bijslag worden gegeven, zoodat deze dan tegen 6i ct per K.G. ver krijgbaar zuilen zijn. Een beslissing of opslag door particulieren zal kun nen plaats hebben, is nog niet geno men. Of de handhaving van een rant soen op 4 K.G. mogelijk zal zijn, hangt af van de grootte van den aard appeloogst, welke zich tot nog toe weliswaar niet kwaad laat aanzien, die echter nog geenszins vaststaat PEULVRUCHTEN. Wat geldt voor den aardappeloogst, geldt even eens voor dien van peulvruchten. De hoogte van het gedurende de winter maanden te verstrekken rantsoen Is afhankelijk yan de opbrengst van den oogst, welke vooralsnog zeer bevredi gend belooft te worden. BRANDSTOFFEN. Het voor de beschikbaarstelling van den huis brand benoodigde minimum-aantal eenheden (van 1 en 2 haardsteden) is verzekerd in dier voege, dat verreweg het grootste deel van liet vastgestel de rantsoen zal kunnen worden ver strekt in steenkool, gascokes en bruinkoolbriquetten. Slechts een klein deel zal bestaan uit turf. ZEEP. Ten aanzien van de be schikbaarstelling van zeep werd van de zijde der beide adviseurs gewezen op den onhoudbaren toestand, welke door het gebrek aan dit artikel zoo goed als elk arbeidersgezin heerscht Door den Minister wer den uitvoerige inlichtingen verstrekt over de oorzaken waaraan de zeep- schaarste is te wijten en voorts mede gedeeld, dat maatregelen zijn getrof fen, waardoor, te beginnen in de maand Augustus, wederom geregeld zachte zeep beschikbaar zal worden gesteld. Op verzoek van en in overleg met de beide adviseurs verklaarde de Minister, op dezelfde wijze als dit ten aanzien van de vet-positie is geschied, een uitvoerige uiteenzetting aan de pers te zullen verstrekken over de zeep-voorziening. Gewezen werd voorts op de onbil lijkheid, dat nog steeds tegen abnor maal hooge prijzen harde zeep in den vrijen handel verkrijgbaar is. Aan gedrongen werd 'op het treffen van zoodanige- maatregelen hetzij door de vaststelling van maximum-prijzen voor toiletzeep, hetzij door het betrek ken van alle zeep in de rantsoenee ring dat ook deze misstand zooveel mogelijk wordt tegengegaan. Tegen de vaststelling van maximum prijzen bestaan, in verband met het groot verschil in soort en kwaliteit van har- groote bezwaren. De Minister verklaarde zich echter be reid te overwegen of niet alle zeepen in de rantsoeneering moeten worden betrokken, in dier voege, dat ook de dure toiletzeepen slechts op bons zul-1 len worden verkrijgbaar gesteld. Hier door zal dus niemand zich meer dan de van regeeringswege vastgestelde hoeveelheid zeep kunnen verschaffen. ERKENNING DER ARBEIDS ORGANISATIES. Waar uit do mededeeling over de vooruitzichten der levensmiddelenvoorziening nog weder ten duidelijkste bleek, hoe uiterst beperkt de hoeveelheid voed sel is, welke tot aan den oogst van het volgend jaar voor de bevolking van Nederland beschikbaar zal zijn, werd door de beide vertegenwoordi gers der moderne en Christelijke vakbeweging met nadruk gewezen op de noodzaak van zoodanige maatregelen, dat bij den oogst, den opslag en het vervoer der levensmid delen niets verloren gaat of aan de consumpties wordt onttrokken. Of schoon blijkens de desbetreffende mededeelingen van den minister reeds voorzorgsmaatregelen zijn ge troffen, waardoor verschillende in het verleden gebleken fouten, dit jaar niet meer zullen plaats hebben, werd door hen krachtig bepleit, dat bij de vaststelling en uitvoering dezer maatregelen in de verschillende ge meenten des lands ook de organisa ties der arbeiders zullen worden er kend, in dier voege, dat in de plaatselijke en gewestelijke commis sies, belast met de inventariseerijig van den oogst en het toezicht op zijn opslag, ook vertegenwoordigers der vakvereenigingen zullen zitting krij gen. De medewerking van de vertrou wensmannen der arbeiders-organi saties toch zal een goede en juiste behandeling der voorradige levens middelen zeker niet minder ten goe de komen, dan die van vertegen woordigers van andere groepen der bevolking. De minister bleek de ontwikkel de zienswijze in hoofdzaak te deelen en verklaarde zich bereid in den door de belde adviseurs gewenschten zin met de regeeringscommissaris- 6en, belast met de vordering van graan, peulvruchten, aardappelen, enz. in dezen overleg te plegen. jeskampen houden van 10 tot 20 Juli Op 15 en 16 Juli werden te Assen sportdemonstraties van militairen ge houden waaraan deelnamen de in de noordelijke provincies gelegerde troe pen: Een mooie hoogsprong met pols stok. Het driedaagsch Gymnasiastencon gres te Utrecht gehouden in het ge bouw van Kunsten en Wetenschap pen. Bezoek van de Gymnasiasten aan het kasteel Haarzuilens te Vleu ten. Het vertrek van het waterkamp Tjebbes uit de Oranjesluizen naar Friesland. Een der schepen waarop de jongens kampeeren. De eerste Oosten rijksche postvlieg-1 Da- dienst tussclien Budapest en Ween en. 13. „Helicon" .Rotterdam, dir. M. De vlieger teekent voor de goede ont- j Egberts Jr., verplicht koor goed goeden indruk. „Woudlied" van Becker, was geen gelukkige keuze maar werd eenvoudig en beschaafd gezongen. 11. „Aalsmeerder Koorvereeniging' dir. A. van Dam, zong het opgelegd stuk verdienstelijk en gaf van „Mid dernacht" een te trage, maar goed klinkende uitvoering. „12. Werkmans Kunstgenot", Wormerveer, afdeeling „Zanglust", dir. J. Bouset, „De Leeuwerik" ging met onlogische frazeering, iets meer dan middelmatig, en „Vrede" van H. J. den Hertog, liet goeden indruk Stadsnieuws Tljdlngxanl van Haarlam'a Dagblad. In onze Tijdingzaal zijn o.m. 'de vol gende foto's tentoongesteld: Een nieuwe bewaking van het Rijks museum te Amsterdam. De onder- conciergo van bet Rijksmuseum, de heer P. Koning, met twee nachtwa kers en hun drie politiehonden. De honden werden afgericht door den heer M. J. Kok, concierge van bet Museum. De 5e conferentie voor Inwendige Zending dit jaar te Doetinchem ge houden van 15 tot 18 JulL De Kampvereeniging van den Ned. Gymnasiastenbond zal dezen zomer te Vierhouten op de Veluwe In daar- voor speciaal gebouwde hulzen Rteia- vangst van de postzakken vóór het vertrek. Het uitladen van de postzakken uit het vliegtuig na aankomst te Weenen. Von fiintze, de nieuwe staatssecre taris, opvolger van von Kühlmann. De heer A. Voorbrood, de bekende pionier en secretaris voor de Vereeni- ging voor Staatspensionnewring, over leed te Arnhem op 53-jarigen leeftijd. De heer A Th. Hartkamp, de ver maarde verzamelaar, wordt 24 Juli a.s. 70 jaar. Muziek National* Zangwedstrijd „Haarlem's Zangganot." (Zie ook 2de Blad). Zondagmiddag; Twee de afdeeling Gemengde Ko ren. Veel moois is er in deze afdeeling ook niet gehoord, waaraan het ver plichte koor wel voor 'n groot deel schuld zal hebben. Deze compositie, werk van den heer C. F. Hendriks Jr., is zoo onpraktisch mogelijk ge schreven voor de Btemmen, er zitten geene muzikale lijnen in, 't zijn har- moniën die buiten 't bevattingsver mogen der koormenschen liggen, zij kunnen er niet bij en wat niet begre pen wordt kan ook niet mooi gezon- gen worden. De componist hseft be- paaid vergeten, dat hij voor slem- men en niet yoor instrumenten schreef. Er is dan ook ellendig geknoeid en een volmaakte uitvoering heeft „De Leeuwerik" niet ééns genoten en zal het vermoedelijk nooit krij gen, want het wordt beslist, naar zangersterm, „een kaststuk". Als zoovele verplichte koren is het ten doode opgeschreven en heeft meteen hi plechtige begrafenis gekregen. De jury was samengesteld uit den heer C. P. Hendriks Jr. voorzitter, mevr. A. Lainbrechts Vos, de heeren H. Andriessen, H. J. den Hertog en Henri v. Nieuwenhoven. Dertien vereenigingen traden om "beurt op; lk laat hierbij over elke mijn vluchtige impressies volgen: 1. „Oefening baart Kunst", Nieu- wendam, dir. Piet Hespe, verplicht koor tamelijk, in 't finaal de tenoren even er uit. „Salve Regina" van Oberkoffer, kleur- en stijlloos, daar bij vreeselijk gezakt. 2. „Zang en Vriendschap", Am. sterdam, dir. W. F. Eggelte, bene den critiek. 3. „Excelsior', Zaandam, dir. L A. van Zetten, „De Leeuwerik" goed ingezet, maar bleek toch nog boven de krachten der vereeniging. „De Stal" van C. v. d. Linden, ging be ter, het klonk tenminste aardig, voornamelijk het heerenkoor. aangevat, maar veel te traag; klank gehalte te hol; „De Morgen' van 1L v. Nieuwenhoven, met overdreven nuanceering, maar toch piet slecht. De jury kende toe: le prijs, verg. zilv. med. plus f 125, aan „Polyhymnia", Haarlem, met gelijkheid van stemmen. 2e prijs, verg. zilv. plus f 75, aan „Aalsmeerder Koorvereeniging", met alg. stemmen. 3e. prijs, verg. zilv. med. plus f 50, aan Werkman» Kunstgenot, af deeling ZanglustWormerveer, met 8 tegen 2. 4e pr. ver. zilv. med. aan „Ex celsior", iZaandam, met 3 tegen 2. 5e. Prijs A, zilveren med., aan „Oefening baart Kunst", Nieuwen- dam, met 3 tegen 2. 5e prijs B. zilveren med. aan „Con cordia", Westzaan, met 3 tegen 2. (Men zie ook tweede pagina). IN BESLAG GENOMEN. Een wagen van de IJsco „Het Beertje", werd dezer dagen aan het hek van de Cavalerie-Kazerne door de Haarlem- sche politie in beslag genomen. De inbeslagneming had plaats wegens overtreding van art. 238, Wetboek van Strafrecht (oneerlijke concurrentie). De wagen leek nl. op die der Haar- lemsche Banketbakkersvereeniging- IJsco. TUBERCULOSEBESTRIJDING. Het verslag over de maand Mei van de Vereeniging. tot bestrijding der tuberculose in Haarlem en omstre ken meldt: Aan het Consultatie-bureau wer den onderzocht: 30 mannen, 45 vrou wen en 81 kinderen. Ingeschreven werden 33 nieuwe patiënten, waar van er 82 in aanmerking kwamen voor huisbezoek 20 werden gezonden door hun dokter, 13 kwamen uit zich zelf. In 365 gezinnen werden 628 bezoe ken afgeleg Als vierde huisbezoek ster van de vereeniging is benoemd mej. J. L. R. Deckera. VRAAG: Hoe kan ik gele chroomle- deren schoenen zwart maken? ANT WOORD: Vraag uw schoenmaker. VRAAG: Mijn koekeroeduif kan niet door de rui komen. Wat is daaraan te doen? ANTWOORD: Plaats de kooi met uw koekeroe 'e avonds in de buitenlucht. VRAAG: Mijn kanarie zit hijgend in elkaar en pikt zich aanhoudend; hij eet veel, maar zingt weinig. Wat is hiertegen te doen? ANTWOORD: Dat uw kanarie zich aanhoudend pikt, wijst op vogelmijt. Reinig zijn kooi met kokend water en geef hem bij zijn gewoon zaad dagelijks een stuk je vogelbisquit of gewone beschuit in melk geweekt VRAAG: WUt u mij eenige adres- erkooplokalen te „Meaddesobn-Bartholdy"'. Den ,erïooploKaIe„ Haag, dir. Piet Mostert, had goede Haarlem? ANTWOORD: U bedoelt waarschijnlijk lokalen, waar veilin gen van ongeregelde goederen enz. worden gehouden. Deze worden steeds vermeld, wanneer zulk een verkooping gehouden wordt in de advertentierubriek. VRAAG: Ik heb een zoon van 13V6 Jaar, dien ik gaarne bij het minder personeel ter opleiding bij de koop vaardij geplaatst zag. Waar moet ik mij hiertoe vervoegen? ANTWOORD: Wend u eens tot de Kweekschool voor Zeevaart, gevestigd in het Zeemans huis, Kadijkspiein te Amsterdam. momenten in het opgelegde werk, maar 't was over het algemeen te zwaar. In „Middernacht" van Wierts was het een voortdurend vechten met het toonpeil. Anders goed van klank en voordracht. 5. „J. S. Bach", Watergraafsmeer, dir. P. L. Rooy akkers, verplicht koor tamelijk en ook „Zondagmorgen" van Bouset niet kwaad, alleen maar enorm gezakt. 6. „Zanglust", De Bilt, dir. L M. Meeuwesse, was waarschijnlijk bij vergissing in de 2e afdeeling terecht gekomen! Beneden critiek. 7. „Concordia", Westzaan, dir. P. v.d. Rovaart, „De Leeuwerik" weer dragelijker, maar sopranen niet mooi. „Salve Regina" van Oberhof- fer niet innig en rustig genoeg, maar toch goed van klank. 8. „St. Cecilia", Leiden, dir. A. H. J. Biegelaar, prestatie die bui ten bespreking valt 9. „Polyhymnia", Haarlem, dir. W. Hespe, gaf van het verplichte koor eene Klaukryke vertolking. 't Was prachtig materiaal wat daar stond! Muzikaal en met mooie tin ten werd ook „De Stal"- van C. v. d. Linden, uitgevoerd. 10. „Vox Humana", Santpoort, dir. J. Zuldweg, een klein koortje dat eoms wel eventjes te dun, maar beslist muzikaal klonk. Op vatting van het verpl. koor, goed, maar een ongelukje bij de tenoren bedierf héél ffaj vag ien isrigen, $2 javgrwinningen, 27 gegeven treffers Crisislnilehtinoen. Paardenvleesch. Hoe komt het toch, schrijft men ons, dat, terwijl ik op Bon 13 paarden- vleesch kanbekomen bij Wiskes, Kerk hofstraat, van 25 uur n.m., dat om 12 uur reeds was aangevangen met den verkoop in plaats van om 2 uur? Antwoord: Dit was een foutieve aankondiging van 't Slachthuis. Sport en Wedstrijden SCHERMEN. Zondag hadden in het Kurhaus te Zandvoort de scberm- wedstrijden op degen plaats, georga niseerd door „De Revue der Sporten". De uitslag van den equipe wedstrijd luidt als volgt: le prijs zaal Giandoxnenicl, 32 over winingen, 34 gegeven treffers (N. Aphel, L. Delaunoy, luit. H. J. M. Wynoldi Danlëis, S. ZeldenrustV 2e prijs „Amsterdamsche Schermclub", i neven treffers" (W. Brouwer, S. A. C. Dudok vaa Heel, mr. F. H. van Heukelom, luit. J. van Steeden); 3e prijs N. V. Zaal van Humbeek (Ch. L. Aerts), 19 over- winningen, 23 gegeven treffers (J. P. Laan, luit. v. d. Wiel, B. Agneessens, mr. Ch. Bernard); 4e prijs, „Vrijo Wapenbroeders", 14 overwinningen, 21 gegeven treffers (F. Vigevcno, G.' Vigeveno, M. Dwinger, M. de Paauw).' De uitslag van den personeelcn wedstrijd luidt aldus: le prijs luit D. Pothoven, 6 gew. partijen, 7 gegeven treffers; 2e prijs luit C. Nicolas, 6 gew. part., 6 geg. treffers; 3e prijs M. S. M. Souget, 5 gew. part., 5 geg. treffers (na barra ge); 4e prijs li. Insinger, 5 gew. part 5 geg. treffers; 5e prijs Willem van der Veer, 3 gew. part, 4 geg. tref fers; 6e prijs mr. L. A. Micheels, 3 gew. pan., 3 geg. treffers (na barra ge); 7e prijs Ad. de Jong, 3 gew. part 3 geg. treffers; 8e prijs M. de Vries van Buuren, 2 gew. part, 3 geg. tref fers; 9e prijs F. Enthoven, J gew. partij, 2 geg. treffers* A t h 1 e t i e k. ATHLETIEK VOOR VOETBALLERS. Zondag hadden op het terrein van U. V. V. te Utrecht de alhletiek-kam- pïbenschappen (eerste gedeelte) van den N. V. B. plaats. De totaal-uitslag luidt als volgt: 1. H. B. S., met 33 punten; 2. Sparta, met 35 punten, 3 U. V. V. met 27 punten; 4. Blauw Wit met 12 punten. Zondag had in de duinen te Zandvoort de veldloop, georganiseerd door „De Revue der Sporten", plaats. De uitslag luidt: le prijs P. de Boer (Den Haag) in 14 min. 25 sec.; 2e pr. J. B. Wesseiing (Den Haag) iri 14 mi nuten 36 3/5 sec.; 3e prijs J. L Postma (Den Haag) in 14 min. 54 sec 4e prijs H. F. Wessels (W. F. C.); 5e pr. t an Blanken (Fort Liebrug; 6e prijs J. Dauzon (Fort Liebrug); 7e prijs K. Wentzel (Amsterdam), J. P. Strijbos, van Haarlem, die aanvankelijk den kamp had opgege ven, eindigde de race langs een korto ren weg met het gevolg, dat hij werd Uitgesloten, (Waterpolo. UITSLAGEN. Eerste klasse A. Den Haag: C. N. B. I—Dolfijn 1 7-0. Eerste klasse B. Amersfoort: A. Z. P. C.—IJ I 2—4 Tweede klasse A. Den Haag: C. N. B. II—U. Z. C. 0-2. Tweede klasse B. Zaandam: Neptunus 1—A. Z. I 3—0 Dames. Klasse A. Den Haag: H. D. Z. P. C.—R. D. Z. 3—1. Klasse B. Haarlem: Z. L G, N. E. A.Nyin- phea 2—0. Cricket. ROOD EN WIT—V. R. A. Rood en Wit heeft gisteren tegen V. R. A. op afdoende wijze wraak genomen na de achter het Stadion geleden ne derlaag. De Amsterdammers zaten voor het povere totaal van 71 alweer op de tribune, daarna scoorde de Haarlemmers het ontzaglijke totaal 271 voor 3, waarna Rincker c.s. weer voor 153 uitgegooid werden. Posthuma wint den toss cn stuurt met het oog op een 3 punten overwin ning de Amsterdammers naar dc mal die met Leeser en Crcmers openen. De laatste gaat met den eersten bol van Posthuma en Leeser volgt hem ook spoedig als hij van een slechte off-stoy door v. d. Poll gevangen wordt Alleen Rincker blijkt dan iets tc presteeren. Heemskerk en Ham burger maken het kort (429). Nu vallen de wickets der staartmenschen regelmatig, totdat op 67 Rincker door Swens voor een goede 37 wordt in gerekend, Dan is het ook op 71 ge daan. Posthuma had weer eens ouder- wetsche cijfers 7—26. Platt 339. V. R. A. had hiervoor lè uur noo- dig gehad, zoodat er nog 5 uur over bleef, genoeg voor een vrijwel zekere innings-overwinning voor de Haar lemmers. Om bij iweeen openen v. Manen en Holder! op Rincker en v. d. Chijs. Op enkele scheeve ballen van den eerste uitgezonderd, is liet bowlen vrij constant, zoodat de runs slechts langzaam komen. Greene maakt eerst geen be trouwbaren indruk, maar spoedig wordt dit beter als hij gezelschap van Gaye krijgt v. Manen is nl. te wild en v. d. Chijs neemt zijn eenigste wicket (21). Üe twee Engelschen blij ven samen tot 111 als Greene heel mooi door Keet op eigen bowlen voor 36 gevangen wordt. Verschillende bowlers zijn ondertus. schen aangezet Hamburger, Popping Cremers en Meijers hebben geen suc ces, vooral niet als v. d. Poll met Gaye op de mat komt Het blijkt dat zo het bowlen volkomen meester rijt en slaan verschillende mooie vieren* De 200 komt op en de 250 cn als op 270 Gaye zijn 2e century van deze competitie voltooit, sluit Posthuma de innings. Gaye 104 n.o. en v. d. Poll 76 n.o. Er is nog ongeveer 2i uur om V. R. A. uit te gooien, wttj gelukt Nu werd het totaal 153, waar- van Leeser 28, Rincker 51, Heems kerk 15 en v. d. Chijs 15. Vermeld dient het goede kecpet van Greene in beide innings.

Haarlem's Dagblad | 1918 | | pagina 1