Vacantie OM ONS HEEN Sport en Wedstrijden 3Qe Jaargang No. 10794 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 7 AUGUSTUS f913 Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad ia uitsluitend gemacHy*d het Algemeen Binnen- en Buitenlacdsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76-78, Amsterdam. Teiephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent ge vestigd is (kom der gemeente) f 1.95. Franco per post door Nederland f 2.30. Afzonderlijke nummers i 0.15. Geïllustr. Zondagsblad, voor Haarlem i 0.51*. Gelllustr. Zondagsblad voor de omstreken en Iranco per post 1 0.59. Uitgave der N. V. Lourens Cootcr, Directeur J. C. PEEREBOOM, Telefoon 3082 ADVEHTENT1EN: Van 1—5 regels tl.—; iedere regel meer 20 Cts. Beclames 40 Cts. per regel. Tijdelijk oorlogstoeslag 2u piocent. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Tienstuners^dvertentiêu van Vraag en Aanbod van 1—5 regels 50 Cts. per plaatsing, elke regel meer 12'/s Cts. a contant. Buiten het Arrondissement dubbele prije Advertentiën buiten bet Arrondissement 25 ets. per regel. Reclames 50 ets. per regel. Directie en Administratie: Groote Houtstraat 93. Telefoonn. der Rcdaetie 600 en der Administratie 784 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAB. Regaerings-Yiieb Donderdag 8 Augustus verkrijg baar van 10 uurv.m. tot 1 uur n.m. per persoon een pond visoh op vertoon van VISCHKAART No. 2001—2600 in de Gemeentelijke Vischhal De Directeur van het Gem. Levensmiddelenbttreau F. DB JONOE voor BedrijvsR. Houders van inrichtingen vóór hel verstrekken van maaltijden aan bet publiek, melksalons of bedrij ven. welke in het komende rantsoe- neeringstijdvak melk wenschen te ontvangen bulten bet hoofdelijk rantsoen, moeien vóór of op 15 Augustus a.s. schriftelijk aan hel Gemeentelij k Levensmiddelen bu reau, afdeeling Molk (bus 3) eene op gave inzenden van: a. hoeveel melk per dag verlangd .wordt; b. van welken melkverkooper tot heden de melk werd betrokken; c. voor welk doel de melk wordt aangevraagd; d. het verbruik met vermelding van den toenmaligen leverancier ge durende de maanden September 191? tot en met April 1918 per maand gespecificeerd. Na 15 Augustus ingekomen opga ven worden niet in behandeling ge nomen. Kinder-Suikeikaarten. De Directie van het Gemeentelijk Levensmiddelenhurcau te Haarlem brengt ter kennis, dat voor kinderen beneden den leeftijd van 6én jaar, waarvoor kindermeel of bloem wordt vers, »ekt, eveneens een kinder- suik.erkaart kun worden afge haald op vertoon van het geboortebe wijs, voor hen wier naam begint met een der letters A. t o t en met L. op V r ij d a g 9 Augustus en voor de letters M. lot en met Z. op Zaterdag 10 Augustus 1918 telkens van 8 tot 2 uur nm. Voor kinderen, waarvoor geen kin dermeel of bloem wordt verstrekt, wordt eveneens een kinder-suikcr- kaarl afgegeven, doch moet van die Kinderen een bewijs van inschrijving in hei Bevolkings-Register dezer ge meente worden ingeleverd. geldigheidsduur Brood- haart 62o W8ek. De Gemeentebesturen van Haarlem, Bennebroek, Heemstede en Schoten brengen ter kennis, dat door den Mi nister van L. N. H. is bepaald: 4e. De wittebrood-, bruinbrood-, rog gebrood-, en aanvullingsbroodkaar ten voor het 62b t e t ij d v a k zullen geldig zijn gedurende zes dagen. 2e. De onder 1 bedoelde broodkaar ten voor het 63ste en volgende t ij d v a k zullen zoolang niet anders is bepaald, geldig zijn voor zeven dagen. 3e. De bepaling, dat op bons der broodkaarten kan worden aange schaft de helft van het broodgewicht, dat op de bons is aangegeven, blijft van kracht De Gemeentebesturen van Haar lem, Bennebroek, Heemstede en Schoten brengen ter kennis, dat door den Minister van L.N. en H. is bepaald, dat het vervoer van hennep is verboden. Agenda DONDERDAG 8 AUGUSTUS. Orgelbespeling Groote kerk van 28 Sociëteit Vereeniging. Opv. van de revue „Knijpen maar", 8 uur. Schouwburg, Jansweg: Holl. Ope rettegezelschap. Opv. van „Bleeke Bet", 8 uur. Schouwburg De Kroon, Groote Markt, Blosc. voorstelling. Apollo-Theatcr, Barteljorisstraat: Biosc. voorstelling. Cinema-Palace: Groote Houtstraat: Biosc. voorstelling. Kleine Vereeniging, Kleine Hout straat: Biosc. voorstelling. Bloemendaal, Hotel Duin en Daal: Concert. Hillegom. Gemeenteraad, 10 uur, voormiddag. In het belang van een geregelde toezending verzoeken wij opgaven voor tijdelijke toezending onzer courant eeuige dagea van te veren op te geven. Men gelieve zoowel het oude als het nieuwe adres op te gevea DE ADMINISTRATIE. No. 2501 Vredesbemiddeling door da Neder- Iand3che Regeering. Onso lezers weten, dat Woensdag 31 Juli te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag op initiatief van den Neder- landschen Anti-Oorlogs Raad een mo tie i? aangenomen van den navolgen den inhoud De openbare vergaderingen enz. overwegende, dat beide oorlog voerende partijen herhaaldelijk verklaard nebben zelf bereid te zijn vredesvoorstellen van de te genpartij te onderzoekeu, maar oat ieder van haar blijft weigeren zelf vredesvoorstellen aau de te genpartij te doen, uit vrees, dat dit als teekon van zwakheid zal worden uitgelegd overtuigd, dat ieder der oor logvoerende partijen thans als het hoogste oorlogsdoel beschouwt het voorkomen van een herhaling van dezen oorlog en ter bereiking hiervan wenscht mede te werken tot een Volkerenbond en dat voorts uitlatingen van staatslie den der oorlogvoerende landen de .veronderstelling wettigen, dat door onderhandeling thans reeds ovsreengiemming zou kunnen worden bereikt spreekt den wensch uit, dat de Nederlandsche Begeering in het openbaar stappen' moge doen tot bemiddeling. Het bestuur van den N. A. 0. R. verzoekaan de bladen, deze motie te bespreken en daaraan wil ik gaarne voldoen ofschoon die bespreking niet zal uitvallen in den geeet-, dieu de N. A. 0. R. bodooit. Allereerst- dient ge- zégo. dat de pogingen van de-n N. A. O. R om den oorlog te verkorten, sympathie verdienen. Toch sluit <ist etitiek niet uit en vooral niet, wan neer deze Raad, naast zijn eigen ini tiatief, verlangt dat de Nederlandsche Regeering tot vredesbemiddeling zal overgaan. Het groote verschil is ons allen duidelijk do N. A. O. R. is een vereeniging van particulieren, die dus vrij is in hare uitingen de Neder landsche Regeering verkeert, reeds se dert 4 jaar in een zoer delicate positie tusschen twee oorlogvoerende groepen en heeft als officieel lichaam, verte genwoordigende den Nederlandschen Staat, zeer voorzichtig te zijn in hare verzoeken, wenschen of wenken aan die groepen. Vóórdat wij kunnen komen tot be spreking van de slotsom der motie, moet een woord aan de overwegingen worden gewijd. Het is natuurlijk juist, dat de beide oorlogvoerende partijen bereid zijn vredesvoorstellen van de andere partij te overwegen minder j juist evenwel, dat geen van beide zoo danige voorstellen wil doen, uit vrees.) dat dit als een toeken van zwakheid i zal worden uitgelegd. Er z ij n vredes- j voorstellen gedaan, zooal niet. recht-1 i streeks, dan toch door uitspraken van hooggeplaatste personen, presidenten, ministers, kanseliers, maar de andere partij is tot nu toe niet geneigd daar- op in te gaan. Wat ik hiermee bedoel is Bpoedig verklaard door drie woor- j der.: Belgis, Elzas-Lotharingen. De' geassocieerden willen geen vrede slui- j ten. zoolang niet onomwonden, van heeler harte en uit volle borst, door 1 Duitschland de volledige vrijlating! van België wordt uitgesproken. Dit i is nog nimmer gedaan. Over! België werd in Duitschland nooit an-{ dors gesproken, dan vaag. dubbelzin- j nig en met voorbehoud; door hare] pogingen om het Vlaamsche deel van j het Waalsche te scheiden, heeft de i Duit6che Regeering zich bovendien in' de oogen der Entente nog meer ge compromitteerd en dc oplossing van het Belgische vraagstuk verzwaard. Aan den anderen kant wil Duitsch; land van geen vrede hooren. waarbij Elzas-Lotharingen moet worden terug gegeven. Nu de tweede overwegingdat ieder der oorlogvoerende partijen als het hoogste oorlogsdoel besohouwt het voorkomen van een herhaling van dezen_ oorlog en wil medewerken tot stichting van een volkerenbond. Is de N. A. O. R. hier wel zeker van? In derdaad heeft een van de vele Rijks kanseliers van de laatste jaren (vergis ik mij niet, dan was het Von Betn- mann Hollweg) verklaard, dat Duitsch land ach aan het hoofd van een Vol kerenbond zou willen stellen, maar of de meest militaire natie de eigenschaj>- pen we! bezit om in zulk een bij uit stek vredelievend plan de leiding te nemen, is destijds al betwijfeld en ook (wal. ernstiger is) of de Rijkskanselier hier wel sprak uit naam ©n in den geest van het volk. Zoo. spoedig ver andert de overtuiging niet in een land, waar de militaire stand sinds eeuwen ah de eerste ën de hoogste wordt be schouwd en de oorlog dus als een onmisbare zaak. Het slot van deze overweging geeft tot geexi andere beschouwing aanleiding dan deze, dat het volko men subjectief is. Wanneer het be stuur van den N. A. O. R. in de uit latingen der Staatslieden heeft op gemerkt, dat nu reeds overeenstem ming zou verkregen kunnen worden, dan kan men het bestuur met dit op timisme geluk wenschen, zonder het daarom nog te deeleu. Die blijmoe dige opvatting straalt trouwens in de geheele motie door en is ook ver klaarbaar: wie verzoening wil, dient a priori aan te nemen, dat ook de strijdende partijen naar verzoening verlangen. Anders doet bij beter met te zwijgen. Nu is bet onplezierig, ja pijnlijk, om in deze zelfde optimistische rich ting niet mee te gaan. Er zijn menschen in de neutrale landen, die vrede willen tot iederen prijs, maar geen antwoord welen te geven op deze vraag: „ie de soort van vrede, die verkregen wordt, u dan onverschillig?" Zoo ook is het veel genoeglijker en gemakkelijker, met deze goed bedoelde poging van j den N.A.O.R. mee te gaan, dan die critisch te bekijken. Maar laat ons niet vergeten, welke groote belangen voor het Nederlandsche volk op het spel staan hij een poging tot vredes bemiddeling door de Nederlandsche regeering, nog wel in 't openbaar. De eene of de andere partij, mis schien zelfs wel beide, kan het onze Regeering zeer kwalijk nemen, wanneer deze op een bepaald oogen- blik tusschenbeide komt met de ver klaring, dat haar nu het moment gekomen schijnt te zijn voor onder handeling. Hoe zacht en voorzichtig het voorstel ook ingekleed wordt, de oorlogvoerenden kunnen het, in ver hand met hun positie op dat oogen- blik, hetzij als een critiek, hetzij als een oordeel van zwakheid beschou wen. En in de overprikkeling der oorlogspsychose is sympathie voor neutralen spoedig verspeeld. Zou daarmee gezegd zijn dat de Nederlandsche RcgeerLng in geen geval, nooit en nimmer, een voorstel tot bemiddeling doen moet? Natuur lijk niet. Maar uit het bovenstaande volgt logisch wel, dut het niet goed is, van buitcin af druk op onze Regeering uit te oefenen en dat aan haar beleid de keuze van het tijd stip dient te worden overgelaten. Deze overweging, die gedurende den gclieeleri oorlogstijd van kracht was, klemt op dit oogenblik meer dan ooit. Van een demissionair ministe rie is dc stap te verwachten, noch te verlangen; het nieuwe Kabinet, al licht grootendeels, zoo niet geheel, uit nieuwe mannen bestaande, zal er niet aan denken een zoo belang rijke poging te doen, vóórdat 't zich geheel en al in de zaken heeft inge werkt en de verhoudingen juist en zuiver voelt. Deed het anders, het zou de beschuldiging van roekeloos heid niet kunnen ontgaan. Practisch komt de beweging van den N.A.O.R. dus hierop neer, dat de Regeering tot interventie zal ko men, wanneer zij het oogenblik daar voor aangebroken vind!; daarvoor ls «venwel, naar wij mogen vertrou wen, geen motie van buiten noodig. Een Regeering die de kans op vrede schoon zag en daarvan niet profi teerde, zou in haar roeping wel zeer I te kort schieten.. Het spijt mij, dat ik niet met geestdrift over deze actie kan oor- deelen. Maar de N. A. O. R. heeft immers geen toost, .wel een eerlijk oordeel gevraagd. J. C. P. CONSENTEN VOOR BLOEMBOL LEN. De Ned. Uitvoer Maatschap pij heeft bepaald, dat de behandeling voor verleeuing van consenten voor bloembollen iu het vervolg zal ge schieden door een door haar ingestel de „Technische Commissie ter beoor deeling van' aanvragen om uitvoerver gunningen voor bloembollen. De com missie bestaat uit de heeren K. Vol- kersz, Mr. Dr. H. R. Ribbius, L. H. Koolhoven en W. G. Droog. CODRO. Op Donderdag 22 Aug. wordt alhier de jaarlijksche algemee- ne vergadering van de Codro gehou den. In de plaats van Prof. mr. dr. Ribbius is als secretaris benoemd met ingang van 1 September dc beer .W. G. Droog. DE AFGEWENDE GEDWONGEN INKRIMPING DER BLOEMBOLLEN TEELT. Het Wkbl. voor Bloem bollencultuur zegt dat de mededeeling van den minister van Landbouw dat maatregelen van regeeringswege om de bloembollenteelt nog verder in te krimpen achterwege kunnen blijven, ailerwege in de bollenstreek met een zucht van opluchting en een gevoel van bevrediging is begroet. En dan schrijft het blad verder: De gedwongen inkrimping is even plotseling en geheimzinnig verdwenen als zij verschenen is. Het onbekookte, ondoordachte, roekeloozc plan is van de haan, dat is de hoofdzaak; een ramp, waarvan de gevolgen niet to overzien waren, is van onze streek en ons vak afgewend. Het lust ons niet, ons tc verdiepen in nabetrachtingen over deze onver kwikkelijke zaak, die door de wijze, waarop zij door Den Haag behandeld is, een zoo hoogst onsyinpaihieken indruk in de bloembollen wereld heeft gemaakt. Het verheugt ons in hooge mate, dat de Minister van Landbouw niet geschroomd heeft, terug te komen op zijne vroegere beslissing ten aanzien van de gedwongen inkrimping. ij meenen te weten, dat deze gelukkige loop van zaken een gevolg is van het rapport uitgebracht door de Commis sie van advies, bedoeld in art. 7 der Distributiewet, die zich, na eene be spreking met vertegenwoordigers der Commissie voor het Bloemhollenbe- drijf, geheel met de door die Com missie geoppeide bezwaren tegen de vastgestelde inkrimping, heeft ver- eenigd. Hoeveel wrijving, onrust en verbit tering waren vermeden, indien deze adviezen te reenter lijd waren inge wonnen vóór liet inkrimpingsdecreet was afgekondigd! Maar eind goed, al goed! En daar om mogen wij besluiten met een be tuiging van dank aan den Minister, die door de herroeping van de inkrim ping, nog juist vóór zijn aftreden, teruggekeerd is tot de gedragslijn, die Zijne Excellentie volgde toen hij zoo krachtig de scheepvaarlmogelijkheid voor bloembollen naar Amerika be vorderde en door doeltreffenden steun aan de grountenieelt in bloembollen- bedrijven zooveel bijdroeg om het bloembollenvak door den moeilijken crisistijd heen te helpen. D® duinweg naar zoo, Dinsdag is afgekondigd de Wet van den 26sten Juli 1918, tot verklaring van het algemeen nut der onteige ning van eigendommen, noodig voor het aanleggen van een duinweg van de koru van Overveen naar Zandvoort alsmede ter bestrijding van werkloos heid. STATUTEN. De St. CL behelst de Statuten der N. V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goe deren „Ons Gemeenschappelijk Be zit", te Haarlem. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 10.000. Voor de eerste maal zijn benoemd tot direc teuren de heeren M. II. Sterk te Haarlem en C. Galis te Bloemendaal en tot commissarissen de heeren mr. J. H. de Crane te Den Haag en J. P. van Parreeren te Bloemendaal. D1STRIBUTIE-POI.ITIE. Dooi de distiibutie-politie is proces-verbaal opgemaakt tegen den bakker F., Ko ningstraat, wegens het, navordering, niet opgeven van de bij hem aanwe zige voorraden pinda's en amandelen. Twee bnlen pinda's en een zak aman delen zijn in beslag genomen. RIJWIELDIEFSTAL. Ten nadee- Ie van den heer D,, groentehandelaar, is van do Groentemarkt een rijwiel ontvreemd. IN DEN SCHOUWBURG heeft „Bleeke Bet" Dinsdagavond weer een volle zaal getrokken! Er is met be langstelling gekeken en geluisterd naar 't stukje Jordaan-leven, dat zich op 'l toonetü afspeelde. Om de vroo- lijke tafreeltjes is braaf gelachen, vooral 't uitstapje mot een plezier boot bracht de lachspieren in bewe ging. De opvoering wordt door 't Hol- landsch Operette-gezelschap uitste kend verzorgd. De geheele „Kermisweek zal „Blee ke Bet" zich op 't Schouwburg-tooneel wel handhaven. TEELTVEREENIGING. Dins dagavond is hier ter stede een teelt- vereeniging opgericht, die reeds 50 le den telt. Het doel der vereeniging is: 2 H.A. grond te huren of te koopen, waarvan elk der leden een stuk tot zijn beschikking zul krijgen om te be bouwen. Het bestuur bestaat uit de heeren J. JT. Wesselius, voorzitter, Sillevis, se cretaris, Wielaart, penningmeester, van der Goes en F. Viege, leden. HAARL. KAPPERS EN BAR BIERSBEDIENDEN VEREENI GING. Dinsdagavond liield de Haarlemsche Kappers- en Barbiers- bedienden vereeniging haar vierde jaarvergadering. Uit het verslag van den len secretaris bleek, dat het le dental eenigszins verminderd is. in verband met het vertrek van bedien den naar elders. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de kas met een klein saldo sluit. Een gedeeltelijke periodieke bestuurs verkiezing moest plaats hebben. De heeren A. Houtkamp, P. Kruier, en W. Swart, respectievelijk 2e penning meester, 2e voorzitter, en 2e secre taris, moesten als zoodanig aftreden. Beide laatstgenoemden stelden zich terstond herkiesbaar; als 2e penning meester werd gekozen de heer A. Dikkeboom. tZa« vervoht Stadsnieuws na*. 81. Binnenland De Kabinetscrisis. Naar de Res.bode verneemt, is mgr. dr. Nolens gisteren opnieuw door de Koningin in gehoor ontvangen. Ver der werd aan dit blad medegedeeld, dat voor de portefeuille van financiën is aangezocht mr. L. J. A. Trip, the saurier-generaal aan financien, die echter heeft gemeend te moeten be danken. De Woningnoedwef. De „Nationale Woningraad" heeft een adres aan de besturen der toege laten woningbouwvereenigingen ge zonden, nu het ontwerp-Woningnood- wet tot wet verheven is. Daarmede is vau overheidswege de noodzakelijk heid erkend om met kracht in te grij pen tot leniging van den nijpenden woningnood. Een der belangrijkste bepalingen deze wet is zeker wel deze, dat de Koningin verklaren kali, dat er in een gemeente woningnood hcerscht, in welk geval het gemeente bestuur verplicht is den woningbouw te bevorderen hetzij door zelf te hou wen, hc-tzij door aan bouwverenigin gen voorschotten te verleenen. Door deze regeling is de positie'van die bouwvcreei ligingen, die zelf met kracht maatregelen willen nemen in het belang der volkshuisvesting, maar die daarbij op gebrek aan medewer king of voldoende medewerking van het gemeentebestuur stuiten, aanmer kelijk versterkt. De Nat Woningraad meent, dat het thuns tijd is voor alle bouwvereni gingen er zich ernstig rekenschap vau te geven of in de gemeente of ge meenten waar zij werkzaam zijn, be hoefte beslaat aan den aanbouw van nieuwe woningen, en zoo ja in weiken vorm. Het is van groot belang de plannen niet in opzet te beperken, niet in af wachting vun betere tijden een gerin ger aantal woningen ie bouwen dan eigenlijk noodig zoude zijn. Deze be tere tijden zullen waarschijnlijk nog lang op zich laten wachten, ja liet is zeer de vraag of onmiddellijk na den oorlog, wanneer in alle landen de aanbouw tot voorziening in het tekort zal worden ter hand genomen, die voorziening hier niet nog moeilijker zal worden dan thans het geval is. Men bereide dus plannen voor, die op uuuc schaal in de behoefte voorzien. Daarbij hóude men niet alleen reke ning met de behoefte aan woningen tot opneming van nieuw gevormde of onmiddellijk na afloop der demobili satie te vormen gezinnen, maar zorge tevens dat de afkeuring van slechte woningen zoo spoedig mogelijk weer ter hand kan worden genomen. in het adres wordt er bij de ver enigingen op aangedrongen, zich irnsiig rekenschap te geven van de taak, die thans op haar rust. Ook waar zij reeds pluimen in uilvoering of voorbereiding heeft, verzuime zij niet na te gaan of deze wel vun vol doenden omvang zijn en geen uit breiding behoeven. In de tegenwoordige omstandighe den verdient het bijzondere aanbeve ling aan het verstrekken van ruim terrein bij elko woning te denken, met liet oog op dc aanplanting van voedingsgewassen. OM RUSTIG TE ETEN. Men schrijft uit Vllssingen aan ue Stand. Alhier ia vanwege de W.nkeiiers- vereeniging „Gemeenschappelijk Be lang' een actie op touw gezet, om. indien mogelijk, te komen tot eer. sluiting dor winkelzaken gedurende de middaguren ten einde het middag maal zonder stoornis te kunnen nut tigen: INBRAAK. Terwijl een alleen wonende vrouw in het dorpje War mer ter kerke was, sloegen inbrekers in haar huis hun slag en ontvreem den f 90Ü0r Be Toestand Vordering van gewassen. De minister van Landbouw heeft aan de gewassen, welke ingevolge de in den aanhef dezer genoemde be kendmaking door de burgemeesters in bezit genomen moeten worden, voor zooverre zij niet vrijwillig aan de regeeringscommissarissen, belast met de Rijks graanverzameling, hunne gemachtigden of eenige an dere door den minister voornoemd aan te wijzen autoriteiten zijn af geleverd, toegevoegd: evene, spelt en aardappelen. EEN MISLUKTE THEE-SPECULA TIE. G. W. uit Huizen, ontmoette in Bussum een zekeren v. d. P. Deze laatste wist in Den Haag een partij thee te koop, waarin hij volgens zijn zeggen voor ongeveer f 700.aandeel had. W. had ook wel zin in zoo u aandeeltje, waarop v. d. P. antwoord de dit zaakje dan wel voor hem te zul len opknappen, mits W. hem dan nu de f 700 meegaf. Dit gebeurde. Eenige keeren nu ontving W. een telegrani uit 's-Hage waarin liem verzocht werd over te komen daar er een se- rieuse kooper voor de partij was. W. ging, wachtte echter zonder resultaat op de bepaalde plaats. Eindelijk be greep hij bedrogen te zijn en diende bij de politie te Bussum een aan klacht in tegen v. d. P., wegens op lichting. Of dit echter helpen zal? RIJKSWERKLIEDEN. Op een te Rotterdam gehouden congres van den Algemeenen Ned. Rijks- werkliedenbond is in beginsel beslo ten tot een samensmelting met den Ned. Bond van werklieden in open bare diensten en bedrijven. GOEDE INWIJDING VAN EEN RAADHUIS. In Heer, een dorp bij Maastricht, was er een raadhuis ge bouwd tegen den zin van de partij die op het oogenblik de meerderheid in den raad bezet. Toen nu, zoo ver telt de Msbde., de eerste vergadering in het raadhuis gehouden werd, maakte een der raadsleden den bur- ©ester, mr. A. Thomassen, er at tent op, dat men tot schorsing van een der raadsleden moes*, overgaan omdat deze actief aan de levering van bouwmaterialen voor bovenge noemd raadhuis had deelgenomen. De burgemeester ontstak hierover in toorn, ontnam het raadslid het woord, welke ontneming echter met zulk een slag van den voorzittersha mer op de tafel gepaard ging dat de hamer in tweeën sprong en den te genover den burgemeester zittendei* wethouder, een bloedneus bezorgde. De burgemeester maakte excuua sloot de vergadering. DE FRANSCHE GEZANT. Dc Fransclte gezant is voor eenigen tijd naar Frankrijk vertrokken. Als tijde lijk zaakgelastigde treed', zoolang op de ambassaderaad, dc heer Femand PrévosL VORSTELIJKE GIFT. Naar wij vernemen ontving de vereeniging Ne- derlandsch Hulvink Scheepvaart Mu seum te Amsterdam van II. M. de Koningin een bijdrage van f 1000. Cricket. CRICKETFEESTEN TE HAARLEM. Heden beginnen aan de Spanjaards laan de met zooveel zorg door den C. J. Posthuma ingerichte cri cketfeesten, die van 7 tot 18 dezer on afgebroken zulten duren. Het zullen in hoofdzaak Engelsche spelers zijn( die er aan meedoen, maar toch heeft de Hollandsche leider ook een heel goed elftal Nederlanders bereid ge vonden om aan dit tournooi deel te ne men. De aanval had nog wel wat ster ker kunnen zijn, maar het »s weder om in de practijk gebleken, dat het laten uitkomen van een llollandsch elftal op werkdagen reusachtige moei lijkheden met zich brengt. Het elftal zal bestaan uit de vol gende heeren: C. J. Posthuma, W. van Waveren en Jhr. A. van de Poll van Rood en Wit; mr. D. Kessler, C. van Loon ell jhr. mr. C. W. Feith, van de Haagsche C.C. mr. G. Ham burger, J. Rincker en W. Eigeman, van V. R. A Henrl van Booven van Victoria en Gerril van der Schouw van het Schiedamscho Hermes. Jam mer dat Paul de Groot en jhr. mr. C. Feith de uitnoodiging niet konden innemen. Heden wordt er begonnen met den bondswedstrijd Roo-J en Wit— P. O. W. 1 A op 8, 9 en 10 dezer spelen de beide elftallen van de Engelsche krijgsgevangenen een driedaagschen wedstrijd. Maandag en Dinsdag, i2 en 13 dezer, ontmoeten de Britscüe geïnterneerde officieren de uit Duitschland losgelaten krijgsgevange nen; 11 en 15 speelt Posthuinas elftal tegen de P. O. W. en Vrijdag en Za terdag, 16 en 17 dezer, komen de Tlmbèrtowns uit Groningen tegen Posthuma's élftal uit. Zondag 18 de zer volgt het einde inct den halven eindstrijd voor den telegrriafbeker. Rood en Wit—P. W. uit Enschede-

Haarlem's Dagblad | 1918 | | pagina 1