Verstrekking m icedkoops Brandstoffen YieesGiidistribntia Gemeentilflfce Csitrale Distributiebedrijf Agsnta OM ONS HEEN Stadsnieuws Onze Schouwburgvoorsteiiing. HALF ACHT. Muziek Besmettelijke ziekten. SSe Jaargang No. 10849 verschijnt üageiijKs, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 10 OCTOBER 1918 HAARLEM S DAGBLAD Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad i» uitsluitend gemacHwrd hot Algemeen Binnen- en Buittnkwdsch Advertentie-Bweau D. Y. ALTA, Y/armoesstraat 76-78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. BONNEMENTBN per 8 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in éen omtrek waar een Agent ge vestigd ie (kom der gemeente) f 2.26. Franco per poet door Nederland f 2.60. Afionderlijke nummer» f 0.16. Geïlluetr. Zondagsblad, voor Haarlem f 0.515. Geïllustr. Zondagsblad voor de ometrekoa en franco per post f 0.69. Uitgave der N.V. Lourens Cester, Dlreiteur J. C. PEEREBOOM, Telefoon 3062 ADVERTENTIEN: Van 1—5 regeli f 1.— iedere regel meer 20 Cts. Reclamee 40 Cts. per regel. Tijdelijk corlogetoeslag 20 procent. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Tienetulvere-advertentie'n van Vraag en Aanbid van 1—6 regels 50 Cte. per plaatsing, elke regel meer 18>/i Ct». a contant. Buiten het Arondleeement dubbele prije. Adrerlentièn buiten het Arrondissement 26 Cte. per regel. Reclame» 60 Cts. per regel. Directie en Administratie: Groote Houtstraat 63. Teleloonn. der Redactie 600 en der Administratie 724 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Aanvraag formulieren kunnen worden gehaald aan het kantoor Jacobstraat 3rood. Voor hen wier namen aanvangen met de letters L J. K. L op Vrijdag 11 October a.s. voorm. van 912 uur ea nam. vaa 2—4 uur. En voor hen wier namen aanvan gen met de letters M. N. O. P. op Zaterdag 12 October a.s. voorm. van 912 uur. LEVENSMIDDELEN» VOORZIENING. De Directeur van het Gemeente lijk Levensmiddelenhureau te Haarlem brengt ter kennis, dat ver krijgbaar wordt gesteld: Aardappelen Met "ingang van 11 October 1918 op Bon No. 14 der aardanpelkaart, 1 (een) K.G. klei-aard up pelen cent per K.G.) en 1 (een) K.G. zand- of veenaardappelen (5£ cent per K.G.) Bon No. 13 dezer kaart is na 10 •October niet meer geldig. Haring en Gezuuten Vssch Vrijdag a.s. van 10 uur v.m. tot 1 pur n.m. in de Gemeentelijke Visch- toal en in het Pand ingang Koning- Btraat (ZONDElt BON) PRIMA KWALITEIT NIEUW JE HARING (12 cent per stuk) en GEZOUTEN SCHEL VISCH (35 cent per pond). Men wordt verzocht verpakking mede te brengen. Macaroni an Vermicelli. Vanaf Zaterdag 12 October toL en met Vrijdag 18 October op Bon A. No. 80 naar keuze .van den "hoo per EEN ONS VERMICELLI of zoolang de voorraad strekt EEN ONS MACARONI. Na 18 October is deze bon niet meer geldig. Melk Veranderen van Leveranoler "Van 14 tot 20 dezer bestaat gele genheid op een daartoe bestemd for mulier verandering van möSkle- verancier aan te vragen. De veran dering zal evenwel eerst 1 Novem ber a.s. in werking kunnen treden. Bovengenoemde formulieren zui den vaiiaf 14 October aan het Ge meentelijk Levensmiddelenbureau (kamer No. 6) verkrijgbaar zijn. Eenmaal per maand zal gelegen heid tot wijziging worden gegeven; tusschenfijds is verandering alleen hij hooge uitzondering mogelijk. Kind ermee: bons. Met ingang van 9 October mag op de oude bons geen kindermeel meer worden afgegeven. Houders van kindermeelbons kun nen de nog in het bezit zijnde oude bons inwisselen op het Levensmid- jdclenbureau (kamer No. 7}, eiken werkdag van 9—2 uur. Het geboor tebewijs van het kind inoet worden medegebracht. NA 12 October wor den geen bons meer geruild. Ter kennis wordt gebracht van H. H. Winkeliers, dat kindermeel slechts mag worden afgelevetd op bons, waarop aan de voorzijde het Gemeentestempel Levensmiddelen- burau is geplaatst Oude bons, welke nog in hun be zit zijn, moeten vóór 12 dezer .worden ingeleverd. De Directeur voornoemd, F. 'DE JONGE. HAARLEM. Verkrijgbaar op Bon Nq. 27 let ters M, N, O, P, R, s, 3 ons rundvlsescli. I>i,Vileeicil kan worden besteld opVRLJDAG 11 OCTOBER van 8-12 en van H-5 uur bij: Stoel man bchagchelstraat; Van Doore- maalen, Kort® Begijnestraat; Van Wateren,Wagenweg; Kruyer, Leid- echestraat 29; A. Booy, Spaarnwou- Merstraati Q. Schouten, Kleine Houtweg; T. do Graaf, Zijiweg 66; L. Montauhan Pieter Kiesstraat L, d' leen' Ruysdaelstraat. -Lht vleesch kan worden gehaald op ZATERDAG 12 OCTObS^p 1-4 oor b£ H. feitjee, Ziilslraat tg1-P. Mul. Jura- g, ii. Nieuwjaar, Oranjeboom^ straat; G. Heek, Warmoesstraat; H. J. D. Laudeij, Ged. Oude Gracht. Bij deze laatste 6 slagers ver krijgbaar op Bon No. 22, letters M. N, O, 1 pond ranJsrsoep&esEöiren Aan eiken kooper mag slechts voor twee Jannen worden afgeleverd. Beenderen kunnen niet worden besteld. Gepast geld medebrengen. Verkrijgbaar op Bon No. 24 let ters K, L, M, N, S ons lsrer- si 2 ons bloedworst of 4 ons hoofdkaas. Deze artikelen kunnen worden be steld op VRIJDAG 11 OCTOBER van 8—12 en van IJ—5 uur-bij: Hölsken, Botermarkt en D. .van Leeuwen, Kleine Houtstraat. Deze artikelen kunnen worden ge haald op ZATERDAG 12 OCTOBER van 14 uur, bij: FrankemÖllen, .Kleine Houtstraat, Bannink, Zijl straat; P. Smits, Kruisweg. HEEMSTEDE Het ment voor de week van 14 tot ea met 19 October is: Aardappelsoep met vleesch, Snfl- boonen, Savoijekool, Aad| vie, Zuur kool, Hutspot. Voor het mena van Dlnidag zal wordea Ingehouden No. 1 en van Zaterdag No. 2 der Aardappel' kaart. De Dfrecteur det Gem. Centrale Keukea J. A. QELDORP. HEEMSTEDE Degenen, die op BON No. 76 geen zachte zeep hebben ontvan gen, kunnen Vrijdag a.s. op dit nummer bij hun winkelier bekomen 2 stukken HA8DE HUISHOUDZEEP (2 stukken per bon) 8 ct, p. stuk. Tevena wordt onder de aaidacht van de gezinshoofden gebracht, dat de melkboekjes voor klideren bs- nsdin 3 jaar, on da melkboekjee voor zieken en zwakken, allen op Zaterdag a.o. van 8 tot 1 uur mootea worden Ingeleverd, hetzq san den Politiepost Bosch en Vaart, ofwel aan het Raadhuia (trouw- aaat), ook al z(jn do boekjes nog niet afgsloopes. Nieuwe bonbladen zullen alsdan wordea verstrekt. Degenen, die voor klideren be neden 3 jssr nog niet in besit waren van melkboekjes, kannen op vertoon van geboortebewijs of trouwboekje bonbladen bekomen. De Directeur van het Distributie bedrijf te Heemstede, J. A. GELDORP. VRIJDAG 11 OCTOBER* Stadsschouwburg, Wilsonsplelni Boezemvrienden, 744 uur. Cinema-Palace: Groot» Kgabrtraa» Biotc. Tooretellln*. Schouwburg De Xrooa, Gn Markt, Bloec. vooratelllng. Apollo-Theatcr, Bartatjorlilti— Btoic. voorstelling. No. 2536 Nabetrachting van den Gemeenteraad Ondo! de ingekomen stukken was Woensdagmiddag iu den gemeente raad een voorstel» van Mrs. Bruch en Bomans tot wijziging van de veror dening voor de Commissie van toe zicht op het lager onderwijs, waar door de vergaderingen in 't openbaar gehouden kunnen worden. Het is een zeldzaamheid, dat twee wethouders samen een voorstel indienen; de ver onderstelling ligt voor de hand, dat het voorstel tot wijziging in het Col lege van B. en W. geen meerderheid heeft kunnen vinden, zoodat de voor stellers op deze manier de medewer king van den Raad inroepen. De agenda was dezen keer al niet heel belangrijk, maar werd van nog geringer beteekenis toen B. en W. voorstelden het voorstel tot afschaf fing van den bakkers-nachtarbeid aan te houden. De heer Bregonje was het daar niet mee eens. De patroons, die om uitstel vroegen, hadden tijd ge had om hunne bezwaren te berde te brengen. Nu moest de behandeling maar voortgang hebben. Tegen dat 'standpunt was wel wat in te brengen en het weid dan ook geopperd. De Raad behoefde niet zoozeer uit te stellen om den bakkerspatroons een genoegen te doen, maar wel om de verordening zoo goed mogelijk te ma ken. En daar was gelegenheid voor. Uit een opmerking van wethouder Bomank bleek, dat in de toepassing van de Amsterüamsche verordening moeilijkheden zijn voorgekomen, die te Haarlem kunnen worden verme den. Is dat niet waard een week of wat te wachten? De heer Bregonje zeide wel, dat de patroons hunne be zwaren kunnen aanvoeren wanneer de verordening in werking is, „ja", zei de voorzitter, „dat kan ieder een altijd doen" maar wanneer eenmaal een wet uitgevaardigd is, gaat veranderen zoo gauw en gemak kelijk niet meer. En zoo bleef de heer Bregonje met zijn denkbeeld alleen staan, op den heer van den Bogaardt na, die hem bijviel. Wanneer nu het punt weer aan de orde zal komen, is niet zeker. De bakkerspatroons deelden mee, dat hun advies over de ervaringen te Amsterdam binnen veertien dagen gereed kan zijn, maar de burgemees ter wilde aan dien termijn niet ge houden zijn en beloofde alleen, zoo spoedig mogelijk de zaak opnieuw aan de orde te stellen. Uit de discus sie bleek alvast, dat vooral het v e r- voer een moeilijk punt is. De heer van Liemt wees daarop en naar ik verneem wordt dit punt in verschil lende gemeenten anders geregeld. Art 3 van het Haarlemsche ontwerp verbiedt, brood te vervoeren langs de openbare straat of weg vóór tien uur des voormiddagB. Te Apeldoorn is dat tijdstip 9 uur, te Amsterdam 11, te Alkmaar 12, Amersfoort heeft ook 10 uur bepaald. Er is dus gelegen heid tot onderzoek naar wat in de praktijk het beet voldoet. Bolsward bepaalt hiervoor in 't geheel géén tijdstip. Nü er geen bezwaar meer bestaat, dat de gemeenteraden den bakkers- nachtarbeid afschaffen, is er toch ze ker alle reden om de regeling zóó te maken, dat zij belanghebbenden het minst hindert Wie dat dan niet doen wil ten pleziere van de patroons, zal zeker wel wat gevoelen voor dien al lergrootsten belanghebbende: het pu bliek, dat het brood moet etenl Er ontstond bij punt 3 (wijziging der berekeniDg van den toeslag op den gasprijs) een kleine woordenwis seling tusschen den voorzitter en den heer Groenendanl, waarin de laatste naar het mij voorkwam ongelijk had. De burgemeester maakt ln zijn op merkingen graag een grapje en ver levendigt daarmee een gedachtenwis- seling, die op mijn woord anders dro ger zou zijn, dan het brood, waar over we het zooeven hadden. Het ge val wil, dat de heer Groenendaal moeilijkgrapjes verdragen kan en die altijd aanziet voor onaangename critiek. Hij neemt iedere opmerking zoo schrikkelijk zwaar op, doet zoo gauw wantrouwend, lnplaats van zich mee ln den opgewekten toon te voegen. De heer Reinalda, die toch ook de dingen wel op den man af zeggen kan, doet dat smijdiger. En wonder was het daarom niet, dat de voorzitter in zijn woorden sympathie ker klank vond. Die uitdrukking was den heer Groenendaal in 't geheel niet naar den zin. De voorzitter deed onbehoorlijk vond hij, om dot onder scheid, te maken tusschen het eene en het andere Raadslid. In deze philip- pica Jag wel iets komieks. De voor zitter moet zeker onpartijdig optre den en aan allen gelegenheid geven, hunne meening te zeggen. Maar dat hij zijn voorkeur voor vorm en inhoud niet zou mogen laten blijken, is toch te veel gevergd: een voorzitter Is niet maar een machine, die het woord geeft, maar een levend mensch, aan wien het vergund moet blijven zijn volledige meening te laten blijken, behoudens zijn verplichting om elke uiting van een Raadslid recht te la ten wedervaren. De staat van te vellen boomen ging er zonder bezwaar door. Naar ik hoor stond op het stuk, dat daarover in de Ra&dsportefeuillo lag, te lezen Doodenlijst, een griezelig op schrift, waarbij je niet dadelijk aan boomen zou denken. In vroeger jaren werd over die boomen uit en ter na gepraat Die vroeg gratie voor een groepje, een onder pleitte clementie voor één bepaalden boom. 't Was, of het menschen waren, die naar 't scha vot moesten gevoerd worden en wier leven de familie afsmeekte van den boozen tiran. De bijl zal overigens heelwat te doen krijgen. Precies tachtig boomen zullen alleen in den Hout moeten sneuvelen en ofschoon ik niet om hun behoud wil vragen en met genoe gen aanneem, dat het de jury is die 't weet, gaat het me toch (zoo is de mensch) aan 't hart, dat er bijvoor beeld bij de Buitensocieteit 15 beuken zullen moeten verdwijnen, negen om dat ze ziek zijn en zes voor de reor ganisatie. 't Is verkeerd, 't Is gek en toch voel Je dat zoo, wanneer je er vaak langs komt, zooals een mensch ook met droefheid afscheid neemt van een hond Qt kat, die, vp.l kwalen cn der dagen zat, moeten worden afge maakt. Als dezelfde redenen waarom boo men worden opgeruimd, eens van toe passing werden verklaard op men schen hoeveel menschen zouden dan verwijderd moeten worden! We lezen in de lijst: slecht, gevaar lijk, hindert anderen, ziek. Vooral hinderen doen boomen veel. En wij menschen dan! Zou er wel één mensch bestaan, die niemand hin dert? Is het niet juist deze reden ge weest, die het leven heeft gekost aan lionderdduizende, om niet te zeggen miüioenen, jonge mannen? Maar laat ons daarvan op dit oogen- blik zwijgen. De kans bestaat, dat ex aan deze verschrikking een einde komt. En ofschoon het gebluschte le ven jiiet terugkeert, ook op puinboo- pen fleuren nieuwe bloemen op! Een groot gedeelte van de toch niet lange discussie in den Raad was gewijd aan een voorstel om een ma chine-bankwerker uit de derde loon- klasse over te brengen naar de vijf de. Van groote beteekenis was die zaak juist niet, maar het is toch wel wonderlijk, dat zoolete twee en een half jaar duren moet. Den eersten April 1916 deed de di recteur het voorstel aan B. en W'. De sub-commissie voor de waterleiding vereenigde zich daarmee in hare ver gadering van Juli* daaraanvolgende. Daarna blijft de kleinigheid rusten. Op 8 December 1917 schrijft de direc teur: „Met mijn schrijven van 1 April 1916 stelde ik u voor, om den ma chine-bankwerker, die geplaatst la in loonklasse 3, te brengen in klasse 5. Aangezien ik geen beslissing van u heb ontvangen, veroorloof ik mij met alle bescheidenheid, dit voorstel nog maals onder Uwe aandacht te bren gen". Toen moest het nóg negen maanden duren vóórdat deze kleine zaak afgu- handeld werd. Kan dat, het zij ook met alle be scheiden gezegd, voortaan niet wat gauwer? Als er niet onverwachts een zitting met gesloten deuren was gehouden, zouden wij vóór drieën op straat heb ben gestaan. Nu werd het half vier, wat nog een nobel tijdstip is. Daarom is er over deze vergadering weinig na ie betrachten. Eén enkele opmerking toch nog over het verzoek van het bestuur der Concertvereeni- ging Haarlemsch Muziekkorps, om het subsidie, wegens de verhooging van de salarissen, met f 5000 te verhoogen. „Toe maarl" zei een van de Raadsle den, toen van het request voorlezing werd gedaan. Toe maaii Zou, waar alles duurder wordt, ook net salaris van de musici niet stijgen? En ïou de gemeente daarin ntet bijdragen? Want we mo gen et toch wel op rekenen, dat ook degenfcn, die van het orkest gebruik maken, hun bijdrage leveren in den vorm van een hoogere betaling? De Nederlandsche Qpera bijvoorbeeld, die voor het orkest een belangrijk werkgever is? i J. C. P. Tljdlngiael van Haarlem's Dagblad. In onze Tijdingzaal, Groote Hout straat 93, zijn heden o.m. tentoonge steld foto's van den Ministerraad, 8 October, van de opening van de Kon. Sdiool voor Kunst, Techniek en Am bacht te 's-Hertogenbosch en van den heer H. J. Huiten. STADSSCHOUWBURG. De Schouwburgcommissie zendt ons het volgende communiqué: Naar aanlei ding van eenige opmerkingen in som mige bladen is de vraag gedaan, hoe het eigenlijk gesteld is met het brand gevaar van den stadsschouwburg. \vi> kunnen hieromtrent mededeelen, dat experts, die het gebouw voor de brandverzekering hebben geqs»pec- terd, hebben verklaard, dat bijna geen schouwburg in ons land zóó aan alle eischen tegen brandgevaar vol doet Ms de onze. De te betalen verze keringspremie voor den stadsschouw burg ia om deze reden dan ook het minimum, dat voor soortgelijke gebouwen wordt bedongen, STATUTEN. De St. Ct. behelst de statuten van den Haariemschen Bestuurdersbond en van de 13 au rt- vaartvereeniging Haarlem tot behar tiging van de belangen der Binnen- landsche Beurtvaart. ERNSTIGE BEDREIGING. Men schrijft ons uit Haarlemmermeer: Een te Haarlem wonende smokkelaar, die in deze gemeente op een wagen tar we frauduleus vervoerde en werd aangehouden, voldeed niet aan de sommatie van den rijksveldwachter S. om halt te houden, zoodat deze een paar schoten uit zijn revolver liet hooren. De smokkelaar stond hierop stil, rukte den veldwachter de revol ver uit de hand en richtte deze op diens gelaat. Gelukkig zat er geen kogel meer op, zoodat de politieman aan een groot gevaar ontkwam en in middels in staat was den man te ar resteeren en den wagen met inhoud in beslag te nemen. Hij werd te Hoofd dorp achter slot en grendel gezet en schijnt, onderweg een van de militaire wielrijders ook nog met een zweep geslagen ie liebben. Wij herinneren er aan, dat onze voorstelling in den Stadsschouwburg op Vrijdag 11 October begint te BOHêME. Ned. Opera, dir. G. H. Koopman, in den Stadsschouwburg. Dó onverwoestbare „Bohème", de populairste opera van den trits, waar toe ook „Tosca" en „Butterfly" be- hoorerü, heef! andermaal, niettegen staande vertaling en soms ietwat te zwaarwichtige vertolking, toch weer met succes de tintelende levenskracht getoond van het z.g. ltaliaansche ve risme, waarvan dit werk een typisch beeld is. De warmbloedige, temperament volle, ziel- en zenuwrijke en steeds geestig lypeerende muziek van Puc cini bekoort, zij geeft u geen tijd tot bedenkens of hoofdschuddens bij zwakkere momenten, zij grlipt aan en sleurt u mee door dik en dun met vurig-zuidelijke beweeglijkheid, zich zoo volkomen aanpassend bij de rea listische schetsen uit Murger's „Vïe de Bohème". Het kan niet genoeg herhaald hoe waardevol niet alleen het streven, maar ook reeds het daadwerkelijke van Koopman's gezelschap voor de Nederlandsche vocaal dramatische kunst is. Nu ook weer kon met genoe gen vastgesteld worden dat in niets bezuinigd was om het werk tot zijn recht te laten komen, solisten^ koor, orkest, aankleeding, accesoires en dé cors, alles was in schitterende con dities en van aard om met het beste op het gebied te wedijveren. Laat het goede, kunstminnende Haarlemsche publiek nu ook maar eens overwegen dat de liefde niet van één kant kan komen cn dat, willen wij in onzen mooïen nieuwen schouw burg bedeeld blijven met zulke uit nemende, hoogstaande opvoeringen, balcons en loges niet zulke gapingen mogen vertoouen als nu reeds bet ge val was; zou pa de drukke inhuidi- gingsweek ons publiek reeds „des Guten zuviel" gehad hebben? 't Zou jammer zijn dat gebrek aan belang stelling op de goede rangen, het aan de ernstig strevende gezelschappen onmogelijk zou worden gexnaakt op onbekrompen manier onzen stads schouwburg te komen bespelen. Van de bezetting \an de „Bohème' heb ik onverdeelden lof voor de Mimi Annie Ligtharl en dep Marcel van Paul Pul, beiden schitterden door prachtige stem en mooie uitbeelding hunner rol, vooral het spel van x wondermooi. van Schalk, de nieuwe tenor van Koopman's gezelschap is nog niet de ware Jozef om Rodolphe te vertolken. Zijn zingen mist tol nog toe het losse élan dat die partij geven moet, het blijft nog te veel gereserveerd; van lieverlede in den loop van het stuk beterde het wel eenigszins, maar vol komen bevredigen kon hij toch niet. Zijn sped dat nog erg onhandig is, maar onder goede leiding wellicht wel beweeglijker, eleganter en vuri ger wordt, zal mettertijd ook wel meer glans aan zyn zingen geven, want het is een feit dat oj> de planken het ebaar de stuwkracht van het Fritzi Polak, als Musette, iets te dun van stem voor deze rol, gaf soms goed spel, maar moet trachten er nog meer van ts maken. De heeren 11. Kubbinga en Coen Muller respectievelijk als Colline en Schannard, acteerden beiden voortref felijk en zongen soms wel wat ruw van klank, maar toch zeer voldoende. De heer Blitz speelde prachtig, h:, maakte een kostelijk type van den huisheer Benoit. Ook de rol van Saint Phar werd goed vervuld door André Span. Het koor was uitnemend en speel de de scene in 't Quartier Labin zeer los, dat was een mooi tafereeltje, haast een sprekende copie van het werkelijke straatleven in dit typische hoekje van Parijs. Voor het in" elkaar zetten van dit tafereel alleen verdient de regisseur P. Versturme reeds een hartelijk compliment, doch ook de rest van het stuk toonde overal de be voegde hand van een tooneelleider die zijn vak verstaat, die zin heeft voor mooie standen cn pittoreske aan kleeding. Albert van Raalte dirigeerde de mooie partituur met tact en muzika liteit en het knappe orkest belichtte onder zijne bezielende leiding de vele heerlijke bladzijden van Puccini's werk op volkomen wijze. De acoustiek van onzen nieuwen schouwburg lijkt mij heel goea te we zen, die van de orkestruimte zelfs te goed. Voor sommige zwaar geor- chestreerde opera's zou het wellicht niet slecht zijn er iets op te verzinnen om het geluid eenigszins te dempen, b.v. door aanbrenging van drapee ring en vloerkleed. In Ieder geval onze nieuwe muzen tempel eigent zich uitstekend voor de opera; moge de groeiende-bloeiende vocaal-dramatische kunst er een goed tehuis vinden en er vele triomfen be leven! JOS. DE KLERK. ECONOMISCHE BOND.Woens dag had ©r een goedbezochte leden vergadering plaats van den Econ. Bond, waarop zeer belangrijke pun ten betreffende het economisch werk van den bond werdenbespro- iken. .Wegens het vertrek van den heer Jac. Leyh uit onze gemeente, werd in zijn plaats als voorzitter ge kozen de heer F. H. van Loghem. Als nieuwe bestuursleden werden, gekozen mejuffrouw A. Oosten broek en de heer L Modoo. Tevens werd een candidaat ge steld voor het hoofdbestuur en voor de algemoene ledenvergadering :e houden te Utrecht op 26 October a.s. twee afgevaaroigden. Het be stuur der afdceling Haarlem be staat thans uit F. H. van Loghem, voorzitter, H. Meyboom, ondervoor zitter. A. Schipper le secretaris. Kinderhuis vest 5; W. J. v. Bilder- beek 2e secretaris, A. H. Fskkert Jr., penningmeester, mei. A. Oos- tenbioek, archivaris en mevrouw P. J. Willekes MacdonaldReijn- vaan, de lieeren W. D. H. Baron v. Asbeck, Ed. A. v. Bilderbeek, G. A. Diepend Al, W. A. J. v. d. Kamp, L. Modoo en N. A. Siuijter, leden. In de week van 2 tot cn met 8 October kwamen voor te Haarlem 4 gevallen van roodvonk, 4 van diph- theritis en 1 van dysenterie, te Be verwijk 1 van roodvonk, ie Bloe- mendaal 2 van dysenterie, te Haar lemmermeer 1 van roodvonk, te Schoten 4 van roodvonk, te Velsen 7 van roodvonk en 1 van diphterx- lis, te Zandvoort 3 van roodvonk. DIEFSTALLEN. Lit de cavale- riekazerne zijn ontvreemd een kope- straalpijp en 2 koppelingen. - Van een perceel aan de Lange Begijnestraat is een strook vocllood ontvreemd. Uit de kamer achter den winkel van de firma J. A. Ien Zn., Groote Houtstraat, zijn 4 pakjes soda ont vreemd. E. S. M.-PERSONEEL. |den schrijft ons: De onderscheiden bon den waarin liet E. S. M.-personeel is georganiseerd hebben met de E. S. M.-directie gecorrespondeerd over de erkenning van de organisaties. De di rectie blijft het standpunt innemen dat iedere organisatie van het perso neel één vertegenw oordiger uit hel E. .-personeel kan aanwijzen, die een commissie kunnen vormen waar mede de directie dan over personcel- aangelegcnheden zou willen onder handelen. De organisaties hebben zich tegen dat standpunt verklaard, doch in een dezer dagen gehouden •ergadering van de gecombineerde bonden is besloten als proef een der gelijke commissie te benoemen. 418d* Staatsicrerlj. ^Trekking van 9 October. Prijzen van f 70. 40 97 W 334 463 577 873 1020 359 1084 1094 1173 1203 1205 1274 lo20 1521 1531 1593 1612 1662 1738 1838 1843 2203 £308 2376 2477 2628 2633 2674 2860 3033 3049 3056 3077 31S3 3201 3229 3299 3418 3426 3448 3459 3471 3660 3783 3945 4010 4052 4218 4258 4464 4471 4505 4575 4771 4772 4981 5056 5089 5093 5139 5169 5189 5211 5243 5 414 5461 5591 5595 5654 5691 5720 5894 0056 0108 6119 0331 6541 6965 6908 6994 7009 7099 7156 7249 7469 7565 7696'7699 7753 7707 7801 7941 7957 7987 8181 8252 8394 8397 8416 8574 8653 8659 8779 8844 8981 912i 9211 9221 9344 9380 9451 9553 9610 9602 9801 9918 9933 10412 10512 10686 10771 10841 11081 11124 11140 11205 11305 11381 11461 11681 11691 11729 11768 11856 11904 11993 12124 12535 12820 12971 13048 13093 13103 13106 13177 13249 13291 13369 13454 13679 13729 13730 13917 14(114 14021 14288 14371 14k4 14458 14591 14610 14630 14699 14733 14820 14826 14903 14926 14934 14959 14999 15263 15380 15403 15513 15565 2 15931 16049 16077 16105 16254 16276 16455 16467 16492 16524 16526 16600 16665 16727 16780 16835 16902 17125 17239 17342 17412 17599 17856 17878 18078 18168 18332 1S44S 185® 0 18547 18667 18701 18757 18796 18907 19106 19113 19156 19187 19557 19639 19781 19959 2UU36 20367 20426 20487 20633 20852 20881 Nieten 32 57 21» 231 '283 290 318 346 424 449 489 493 4® 514 532 545 561 607 634 642 717 773 790 792 800 825 863 878 906 920 942 919 958 971 972 998 1005 1012 1025 1036 1040 1074 1080 1102 1181 1163 1276 1340 1342 [1352 1377 1438 1449 1516 1525 1546

Haarlem's Dagblad | 1918 | | pagina 1