VROOM en Fornuizen en Kachels algemeen belang BEDENKT RHeejwsW.B. ZaterdngB die liet publiek angstig den adem doet inhouden en men in werkelijk heid een speld kan hooren vallen. Dit nummer alleen is al de groote belangstelling waard, maar er wordt bovendien nog een prachtig drama op het doek gebracht: „De brandstichter", dat ontroerend van schoonheid is. Het publiek leeft ge heel mee mot den armen, blinden molenaar Lane en zijn dochter Es ther, die beiden onschuldig verdacht .worden, hun molen verbrand te hebben. Als aan het slot de ware misdadiger ontmaskerd, maar bege nadigd en de onschuld beloond •wordt, gaat er een zucht van ver lichting op. Ook wordt men hier door ©enige dolle kluchten aan het lachen ge maakt en kan men zich vergasten aan prachtige natuurtafereelen van.... neen, nu is niet van Zwe den, Noorwegen of Italië, maar van Nederland! Waarom ook niet! Ons land is ook prachtig-mooi, al. Is het maar klein! We krijgen it.jkjes te zien In Arnhem en omstreken en herinneren ons, als de bekende „Bedriegertjes" zichtbaar komen, Iden tijd dat wij ons óók door die dunne waterstraaltjes lieten ver schalken Een bezoek aan het Cqntraal- Theater wordt ten volle beloond. C i n e m a-P a 1 a c e. Coquet- terie leidt niet altijd tot ongeluk.... als tenminste de coquette zich intijds bekeert. De schoone Angélique, in „Oprechte Liefde" voorgesteld door Henny Porten .levert daarvan 't be wijs, In het begin van het stuk speelt zij met mannenharten, maar als de ware liefde in haar gewekt wordt, dan ontwaakt ook het goede in haar en toont zij zich in 3taat tot zelfopoffering en toewijding. Een goed, blij-eindend „bioscoop-drama" het hoofdnummer waaraan de be zoekers van d© Cinema zich in de komende dagen zullen kunnen ver gasten. Verder zullen zij kunnen genieten van een mooi Journaal en van de grappige liedjes van Pierre Leen- houts, gentleman-humorist, die Vrij dagavond wel succes had. „Bluf" is een aardig bioscoop- blijspelletje, De bluffers worden op het eind verstandig en krijgen, of liever nemen, elkaar. De overige kluchten zijn Ameri- kaansch en als je nooit van Marfe Twain had gehoord dan zou je. al leen naar die kluchten oordeelend. den Amerikaanschen humor niet bij sonder hoog aanslaan! Gezant J. T. Cramer. In verband met de onzekere scheeps gelegenheid, is omtrent het tijdstip van'vertrek van den heer Creuier, den nieuwen gezant te Washington, nóg niets beslists te zeggen. Vermoedelijk zal er Btellie nog eon twee- drietal weken met net vertrek gemoeid zijn. Donderdag heeft de heer Cremer te 's-Gravenhage vertoefd en is hij door minister Van Karnebeek ontvangen. Verleden jaar, toen de heer Cremer 70 jaar werd, wijdden wij aan hem een breedvoerig artikel, waarin vele bijzonderheden uit zijn leven werden medegedeeld. Wij herinneren nu er alleen aan, dat de heer Cremer reeds op den leef tijd van 20 jaar in dienst bij de Ned. Handelsmaatschappij trad, dat hij een jaar later naar Indië vertrok, daar in 1871 optrad als hoofdadmini strateur der Deli-maatschappij, dat hij in 1S81 benoemd werd als Direc teur der Deli-maatschappij en verder, dat hij ook oud-president van de Ne- deriandsche Handelsmaatschappij is. Voorts kan nog worden medege deeld, dat de heer Cremer indertijd heeft deelgenomen aan de vertegen woordiging van Nederland bij de Ffud- son-Fultonfeesten èn dat hij een werkzaam aandeel heeft gehad in de beide op initiatief der Amerikaansclie regeering gehouden opium-conferen- lies, waarbij hij onderscheidenlijk als leider der Nederlandsclx© delegatie en ais algemeen voorzitter is opgetre den. Vele instellingen op handels- en an der gebied vonden in den heer Cre mer een krachtigen steun. Nog zeer onlangs, slechts enkele weken gele den, nam hij nog het initiatief tot een pogen om de verstandhouding met Amerika, welke ten gevolge van de requisitie onzer schepen eeniger- mate was verstoord, te herstellen in het belang van onzen handel en in dustrie. Het ïooneel HAARLEMSCHE TOONEELVER- EEN1GING „Jacob van Lennep". „Uitgaan" van Gianor. „Grenzen", blijspel van L. B. J. Moor. „Uit gaan" is aan het publiek welbekend door verschillende opvoeringen van dilettanten en beroepsspelers; het is een aardig tooneelspel, geschreven .door iemand, die er zijn ergernis In lucht gaf over het steeds aangroei end verlangen naar „uilgaan en ge nieten", waarvoor de moeders haar kinderen verwaarloozen. Het vraag stuk is alweer de vieux jeu, maar het stuk doet 't nog alijd wel. Onder lei ding van den heer Moor gaven, de werkende leden van Van Lennep hun ne beste krachten aan het spel. En bereikten een geheel, dat de talrijk opgekomen kunstlievende leden in de zaal boeide en opgewekt hield. Ma rie was een aantrekkelijke verschij ning, zooals de rol vraagt en zij wist nuance in haar spel te brengen; haar dictie bleef wat eentonig, klonk dik wijls to zeer bestudeerd precieus; Eduard, haar verstandige en warm voelende echtgenoot, was aanneme lijk en sympathiek, al hadden wij graag wat meer van de warmte, die de schr. hem toegedacht heeft, naar buiten zien komen; jammer, dat deze verdienstelijke acteur-dilettant do gewoonte heeft, de laatste woorden van een zin te vermompelen, waar door hij moeilijk te verstaan wordt. De aardig geschreven roi van Ma rie's vader vond een goed begrepen vertolking en Mina, de dienstbode, deed liet publiek schaterlachen; vooral bij de scène van het verwis selen der hoeden. Of het echter de bedoeling van den schrijver is, dat Mina hier haar geheels claus inde zaal, dus tot het publiek zegt, staat te bezien. Aan het slot werd hartelijk geap plaudisseerd en in opgewekte stem ming ging men de pauze in. Daarno kregen wij een frisch ge schreven en met levendigheid ge speelden één-acter van Moor, den merkwaardig jeugdige, die van geen verouderen weet. „Grenzen" doet ons het beeld van den wereldoorlog zien in het doosje van een dorpsruzie, waar de grens paal oorzaak is van heftig krakeel tusschen geboren, die nog een oude veete hebben uit te vechten. Een derde is de stokebrand. Er wordt door één der partijen weder rechtelijk geloopen over het erf van een anderen buur, die. hoewel over weinig hulp te beschikken hebbend, toch tracht den indringer tegen te houden. Enz. enz. Wij hooren het verhaal vertellen door de dorpelingen en hooren veler lei opmerkingen over „vaderland" en „grenzen"; ten slotte wonen wij een vredesvergadering bij in de neutrale herberg, waar een Hollandsch boer innetje bedient. Het geheel loopt vlot en de spelers hadden er blijk baar schik in; elk typeerde de uit te beelden figuur met opgewektheid. Vooral Thomas Drenk, de herber gier, valt te roemen; ook Scherf de glazenmaker, die voordeel haalt uit de ruzie als een volbloed O. W.'er. Aan het slot,werd onder hartelijk applaus van hét publiek door den voorzitter een woord van dank ge sproken tot den heer Moor, die zich als regisseur zooveel moeite voor de ze voorstelling had gegeven. Een fleurige krans vertolkte die dank baarheid nog nader cn men ging in genoeglijke stemming huiswaarts. ANNA VAN GOGII—KAULBACH. N.B.-In mijn verslag van Othello sloop een drukfout. Ik sprak niet van een mallen schemer, maar van een matten schemer door het maanlicht. INGEZONDEN MEDEDEELLNGEN 40 Cts. per regel. H.&J.LAftlP BARTELJORI^SïRAAT 18 0 Turf- en Houthakken Ooftrekken Aardappelsilo's Koffie- en Rijstmolens Carbidlampen Boterkarners CrlsislnilehtinBen Rantsoeneerlng van re- para ti ©leder en meluw schoeisel. In verband met de groote schaarschte aan leder is door den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel een regeling getrof fen omtrent rautsoeneenng van repa ratieleder en nieuw schoeisel. Voor do gemeente Haarlem zijn be schikbaar gesteld over een tijdvak van 9 maanden plus minus 36000 paren nieuwe schoenen, zoodat slechts de kleinste helft van de ingezetenen daarvan kan worden voorzien en een boeveelheid van plus minus 14000 K.G. leder, juist genoeg om over dat tijdvak aan ieder ingezetene één re paratie le verschaffen. Bij deze moeilijke verhoudingen doet de Directeur van het Lovensmid- delenbureau een dringend beroep op ieders medewerking tob zuinig ver bruik, Overbodige luxe moet ten eenenmale zijn uitgesloten, alleen ab solute noodzakelijkheid mag in aan merking worden gebracht. Dat van die noodzakelijkheid bij den een eerder sprake zal zijn dan bij den ander, is duidelijk hij die op werkdagen op klompen pleegt te loo- pen, kan geacht worden aan één paar schoenen voldoende te hebbenver- eischen deze herstelling, dan kan dat in den loop van een week geschieden, opdat dat paar weer vóór den Zon dag draagbaar is. Wie- echter dage lijks op schoenen loopt, zal ten min ste twee paar behoeven, om het eene paar te kunnen dragen gedurende den tijd dat het ander bij den schoenma ker in reparatie is. Dat daarbij ook de individueele le vensomstandigheden en de aard van ieders dagelijksch werk in aanmer king moeten worden genomen, spreekt wel vanzelf; dus zullen zij die loo pend werk verrichten en dientenge volge grootere slijtage hebben op meer Teparatie mogen aanspraak ma ken. Binnenkort- rullen aanvraagformu lieren verkrijgbaar worden gesteld aau. het Levensmiddelenbureau; voor elke aanvraag moot een formulier worden ingevuld. De formulieren zijn genummerd. Oproeping tot bet in. ontvangst! nemen van bons zal ge schieden naar die nummers in de plaatselijke bladen; de noodzakelijk heid van elke aanvraag zal door ©en commissie van deskundigen worden onderzocht behalve het aanvraag1- formulier moet ook de rantsoenee- ringskaart worden medegebracht. Voor minderjarigen moet de aan vraag geschieden door het hoofd van het gezin. Bij het in ontvangst nemen van ©en bon voor nieuw© schoenen moeten de oude schoenen, tegen ver goeding overeenkomstig de waarde, worden ingeleverd. De bons zijn ïn Hot geheele rijk' gel dig, doch alleen indien zij op het tijd stip van afgifte zijn afgestempeld door het bestuur der Gemeente van afgifte met heb stempel der Gemeen te en, voor zoover betreft schoenen- bons, tevens voorzien zijn van den naam van dengene, te wiens behoeve de bon wordt uitgereikt. Voor verloren of op andere wijze weggeraakte bpns zullen geen nSeut- we worden verstrekt. De aandacht van aanvragers wordt gevestigd op den ernst van de verkla ring aan den voet van het formulier welke evenals de aanvraag moet wor den onderteekend. Onder „schoenen" wordt voor do 'toepassing van deze regeling ver staan a] het schoenwerk, onverschillig van welko soort {hoog of laag, pan toffels of muilen) met lederen of rub ber zolen, waarvan de schachten ge heel of gedeeltelijk uit leder bestaan: alle schoenen met schachten geheel van stof of trijp, linnen, laken, bro- caat enz, vallen dus buiten de rege ling, ook dan wanneer de zolen van leder of van rubber zijn. Onder „reparatie" wordt ver staan bet voorzien van schoenen met nieuwe zolen en hakken. Kleine reparaties, opzetten van stukjes e. d. zijn derhalve vrij daar voor behoeft geen bon te worden af gegeven eu is geen maximumprijs vastgesteld. Zeifreparatie is toegelaten. GEMEENTELIJKE AARDAPPE LENTEELT. De heer C. J. H. schrijft ons: „Sedert eenlgen tijd passeqr ik el- ken dag do Pijlslaan, waarnaast de aardappelenveluen van de gemeente Haarlem gelegen zijn. Door den ge weldigen regenval eenige weken ge leden, 'stond het water vele dagen tot aan de oppervlakte van het land en ik dacht toen, dat do gemeente wel met wan en macht aan liet rooien zou gaan om nog te redden wat te redden was, doch thans, 15 October, zitten alle aardappelen nog in den grond, zoodat met zekerheid veron dersteld mag worden, dab een zeer groot gedeelte bedorven is. In dezen tijd van aardappelenschaarschte valt dit ten zeerste te betreuren en men zou haast vragen: „Kan de gemeente geen werklieden meer krijgen?" Wij brachten deze klacht over aan den heer Bouwer, opzichter van Den Hout en de plantsoenen en deze schreef ons: „Naar aanleiding van het aan mij gezonden schrijven, heb ik de eer u mede te deelen dat er zooveel moge lijk haast wordt gemaakt met het aardappelrooien. Eerst moeten er echter die soorten uit, welke 't spoedigst aan bederf on derhevig zijn en op poldergrond staan welke geheel afhankelijk is van wind- bemaling. Bovendien moet er vol doende ruimte zijn, de aardappelen welke met zulk nat weer gerooid wor den, eerst wat te laten opdrogen. Dit is do oorzaak dat de aardappelen aan de Pijlslaan nog niet gerooid zijn". ïan het Politieke Tour- nooiveld. vul 18 October. Een scheldpartij. Dag van incidenten. De militaire ver leven. Een voorslag betref fende de Centrale Keukens. Het turfvervoer. Wat ik gisteren „bekvechterij" heb genoemd blijkt een zeer bescheiden voorproefje te zqu geweest van heb soort debat, dat wij in -de nieuwe Tweede Kamer tusschen de vertegen woordigers van de „revolutionairen", zooals de groep-Wijnkoop zich liefst noemt, en de S. D. A. P. door den heer Wijnkoop als „uiterste linker vleugel der bourgeoisie" getypeerd, kunnen verwachten. De dag van vandaag heeft dat be wezen. In geen tien jaar hebben we incidenten beleefd als vandaag; het was de meest ordinaire ruzie tusschen 'dé 'afgevaardigden hoeren kan men ze nauwelijks meer noemen) Wijnkoop en Duys. De laatste liad blijkbaar do taak op zich genomen om dat varkentje eens le wasschen, en men moet erkennen dat hij 't met virtuositeit deed. De scheldwoorden waren van beide zijden niet te tellen. Dé Zaansche wethouder had aldra de lachprs op zijn hand, toen hij zeide: Wat hebt gij nu met uw revolutio nairisme verkregen? Een motie zoo mak dat zelfs do meest conservatieve leden van rechts ér voor hebben ge stemd! Succes? Ja, misschien, als er mi booten naar Amerika gaan, om dat Ostende ontruimd is en do duilc- bootbedreiglng ophoudt, meent, gij dan wel dat dat als het gevolg van uw optreden kan worden beschouwd. Niets is u immers te d o 1, hebt gij gezegd! Uw optreden als vertegen woordiger der Bolsjewiki hier bewijst heL Gezant der Bolsjewiki, zegt men hier. Maar dan zult gij, Wijnkoop, mof.ten aftreden als Kamerlid, want gezanten van vreemde machten mo gen liier geen zitting hebben, maar dan zal het met uw gezantenglorie spoedig uit zijn! Wat hebben we u hooren bepleiten? Een gezant in Ame rika, gij! Maar waar blijft ge met' uw gescherm tegen de geheime de- mokratie, met uw uitvallen tegen de goudkragen enzoovoorts? Er werd braai gelachen, en het was ook aardig, maar een toehoor der, die een beetje op de hoogte is, moet zich toch nog wel herinneren spotwoorden over de goudkragen" en dergelijke ook van anderen te hebben gehoord, zelfs in de Kamer, die toen net monopolie van revolu tionaire gezindheid meenden te heb ben. „Als dat zoo doorgaat, zit gij, spotte de heer Duys, over vier jaren naast Nolens aan de andere zijde der Kamer". Maar de heer Duys ver gat dat juist aan hèm de verdedi ging der burgerlijke regeering was verweten, en in zekeren zin terecht. Want was het dan al niet de regee ring des lands, waarvoor de lieer Duys zich weerde, het was wèl de regeering van de hoofdstad, waarvoor hij in het krijt trad, hetgeen den heer Wijnkoop tot zulk een paroxis me van woede voerde, dat hij Moord- demokraten! schold, moorddemokra- hen, „/did distributie van ISroiti en. lood aan het volk hebben gegeten", schreeuwde hij een oogenblik later Duys toe. Een tooneel van de grootste herrie volgde. Duys' vrienden joelden en boven hen uit schreeuwde Suze Groeneweg: Schande, schandel De voorzitter hamerde tevergeefs; deed een beroep op 's hoeren Duys' parle mentaire ervaring om niet op deze wijze door te gaan, maar het hielp niéts. En toen Duys dan ook aan de Wijnkoopianen verweet, dat zij het volk aanspoorden tot diefstal van ^brood uit de broodkarren, riep Wijn koop, opvliegend uit zijn bnnk hem toe: Dat is gelogen! Dat moet je in Amsterdam op een vergadering eens komen zeggen als je durft! „Jij moet in Zaandam eens ko men probeeren om het brood van de arbeiders te stelen", was liet weer woord, en opnieuw ontstond een helsch spektakel, dat eerst eindigde toen liet half vijf was, het oogenblik waarop de „rede" en de vergadering afliep. Zakelijke argumenten zal men er spaarzaam in vinden. Het was wel een dag van inciden ten. De zitting begon er al mee. De heer Kolthek heeft in zijn blad „Recht voor Allen" uit de afdeelin- gen gteklapt. Dat mag niet, *ei de voorzitter. Misschien wist u dat niet, maar u wilt wel beloven daaraan te denken voortaan? Voor zoover ik dat mot mijn ge weten overeen kan brengen, zal ik dat zeker doen! antwoordde de heer Kolthek, maar in diens geweten heeft de voorzitter blijkbaar geen al te groot vertrouwen, want hij liet er onmiddellijk op volgen: Dan zullen we een bepaling in het Reglement van Orde moeten opnemen om die geheimhouding te waarborgen. Het tweede incident was een nieu we Regeeringsverklaring, wederom door den heer Ruys de Beerenbrouck afgelegd over de intrekking der mi litaire verloren nu ook in Brabant, en straks ook in Limburg, met het oog op den te verwachten vluchte lingenstroom. De Minister herinnerde daarbij, aan 1914 en aan de goede dienstien toen door onze militairen verleend waarop hij zeide opnieuw te rekenen. Dat zal wel geen misre kening blijken! In het debat zelf kwam ook nog een klein incident voor: do heer Van de Laar viel de anti-revolutionaire partij aan over een citaat van een anti-revolutionair schrijver, ds. Knap, die de vraag of overtreding der Re- geeringsmaatregelen geoorloofd is, met een beroep op liet geweten .be antwoordde. Do Christel ijüc-socïale heer Van de Laar achtte 'dat hoogst afkeurenswaardig en gevaarlijk, waarop de heer Rutgors dezen ver weet, dat hij de uiting van esn per soon voor die oen er politieke partij aanzag, en dat hij, de heer Rutgers zelf, in de Kamer wel anders heeft gesproken dan ds. Knap schreef. Wij zouden u gaarne in de a.-r. partij hebben, voegde hij er aan toe, maar op het oogenblik is uw houding en uw stemming daar nog niet naar. Meer instemming vond bij den heer Rutgers het betoog van dr. Schok king, den Christelijk-historischen af gevaardigde, die Regeeringshulp aan de Centrale Keukens bepleitte, o.a. door deze in de gelegenheid te stel len een beperkt aantal porties tegen kostprijs en zonder bon ter beschik king te stellen van die dat het meest noodig hebben. Een aanlokkelijk denkbeeld, maar zou, aan de andere zijde, hierdoor niet groote ongelijk heid worden geschapen? De Centrale Keuken kan nu eenmaal slechts voor "een deel der bevolking dienen. Waarom moet dat deel méér ontvan gen dan een ander deel, dat zich evenmin in reeaurants kan gaan verzadigen als do arbeiders? De rest der redevoeringen bewoog zich in de lijn van de voorgangsters; de Roomsche afgevaardigde dr. Dec kers leverde een welsprekend plei dooi vóór de boeren; de lieer Rink, de oud-Minister, zei nuchter en za kelijk waarom hij tegen do motie- Schaper bezwaar heeft (vooral om de kwestie der militaire voorraden) en eindelijk moet ik een interruptie van den Minister van Landbouw vermel den, die .zeide dat een wetje tot ver zekering van liet turfvervoer op weg naar de Kamer is, tot voldoening van dr. Schokking die op betere turfdis- qröbutie aandrong. INTIMUS. Uit de Umstreksn BLOEMENDAAL. Gevpnden voor werpen: Terug 'te ^bekomen bij: A. Delissen, Houtvaart 36, Overveen, een bruine glacé handschoen; J. van Dijk, Kleverlaan 8, Bloemendaal, een zilveren heerenhorlogfaan het bureau van politie te Overveen, een sleutel, een paar bretels, een tafel bel, een zakje met gereedschap, een hondenmuilkorf. 418d* Staat&io arlj. Trekking van 18 October 1918, Prijzen van f 70. 994 2226 3422 36G5 3993 4526 6551 6878 7075 8411 9576 9997 10017 16368 16656 17255 17354 187G0 19404 196 944 1335 1419* lsSAsR 2250 3164 3270 3353 3708 3748 3897 4529 4824 5192 5593 5760 5957 6098 6186 6483 6538 6597 6724 6869 7258 7715 8025 8283 8547 8802 8944 9165 9368 9516 9688 10171 10423 10629 10640 10965 10967 11304 11324 11G21 11774 12293 15454 13696 13912 13966 14174 14190 14433 15147 15326 15455 15498 15526 15666 15S84 16171 16580 17155 17221 17935 18064 18648 19476 19543 19807 19979 20478 20516 20994 5e klasse, 16e Lijst: 3382 f 70 m.z. 3383 f 70; 3899 m.z. 8399; 3939, 10282 en 14393 m. z. met f 70. Kuiperstraat 16 Gecondenseerde melk Folak's Padding Vised pastel j Garnalen - ZaÏH l Ansjovis boter I i Knnstbonisg es cent Macaroni gries per one 45 cent H. FRANTZEN. H.H. Woningzoekenden TE KOOP tegen billijken prijs een paar Heerenhuizen op Bosch en Vaart, tegen Mei a.s. te betrekken. Te bevragen aan het Woningbureau Bosch en Vaart. L. EVENDIJK, Uit den Boachstr. 16, Tel. 3l88. Taxatiën, Assurantiën, Hypotheken. dat zuiver wegende liasculas, Weegschalen enz. voortdurend voordcel brengen. WIJ kunnen U deze uit voorraad leveren Telefoon 2262 Voor kliir- en andere gezwellen, voldeed de Op- roohto Winsumer Zalf den Heer K. DE VRIES to Win- sum, zoo goed, dat hij de zalf gaarne aan een ieder wil aanbevelen. Gezwellen van allerlei aard, brand-en andere wónden, zwerende borsten, open beenen, ge neren geheel door Oprecht® Winsumer Zall. Verkrijgbaar per bue fO.CO en fl.10 (hoe grooter bus. hoe voordeell- ger) bij Apotb., Drogiston sn vele winkeliers. Gen.-Agent i J. O. de Vries, Wlneurn (Qr.) Te Haarlem, bij J. Kuipers Kruisweg 35, K. van Eden Spaarn# 30 on Gr. Hout straat 1(6. 15 Damstraat-Haar! eiu „«iaSÏÏS3Ï Te koop aangeboden twee gegoten Godin Fornuizen 70 bij 50 cM. en twee Gasfornuizen, «en groote Salamander-Kachel 120 c.M. hoog, alle soorten Pot-, Emmer- en Jaarsma-Kachels. Billijke prijzen. Adres: D. DE LUGT Elettrlsche SmadarQ N»«»aulaao 4 aa 10 De groote schaarschte aan grondstoffen, welke gebrek aan grondstoffen hebben moeten stopzetten, Heeren- en Kindergoederen nog hooger worden. Wij hebben thans FLINK.E5 VOOR- I JMfiRRIEWERK ee" ieder de gelegenheid Z w w PRIJZEN, in aanmerking I Damns Pantalons 195 - 248 ana. Damns Ponnen 440 - 500 enz. Uitsluitend prima kwaliteiten, goede Om reden de voorraden niet meer aangevuld en bijge ven ieder soort verkocht worden, om zooveel mogelijk Gr. Houtstraat Wij vragen nog Uwe bijzondere Speciale aanbiedingen: MailtelS, COStUmCS,

Haarlem's Dagblad | 1918 | | pagina 6